Σελίδα 21 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141516171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 420 από 1796

Θέμα: Miloš Teodosić

  1. #401
    Το avatar του χρήστη dekas7
    Εγγραφή
    20-06-2008

    Μηνύματα
    2.823
    Thanks
    763
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.263 φορές σε 1.078 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    ο τεόντοσιτς πέρσι αδικήθηκε μεν απο το χρόνο συμμετοχής αλλά εν μέρει δικαιολογημένα.

    η δικαιολογία είναι πως ήθελαν να τον "χτίσουν" για να μπορεί να αντέξει το physical game και να μην κολώνει σωματικά να ποστάρει και να διεισδύσει προκαλώντας ρήγματα και η "αδικία" 'εγκειται στο γενικότερο σύστημα της ομάδας και τον φόβο του γιαννάκη να ρισκάρει.

    ο τεόντοσιτς είναι απο τους παίχτες που αλλάζουν την ροη ενός ματς.αλλά αν με το πρώτο λάθος χάνεται στα πέρατα του πάγκου και ο παπαλουκάς βγάζει 35λεπτα,τότε απο αυτή του την πτυχή δεν θα επωφεληθείς καθόλου.και είναι τόσο κρίσιμο και καθοριστικό χαρακτηριστικό σε έναν παίχτη που κρίνει μέχρι και τίτλους...

    πάντως σωματικά ο τεόντοσιτς βελτιώθηκε και πλέον πατάει στο ζωγραφιστό έστω και για να πασάρει.φαίνεται πως ατομικά δουλεύτηκε παρόλο τις λίγες συμμετοχές που πήρε πέρσι...

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (26-09-09)

  3. #402

    Εγγραφή
    27-07-2008

    Μηνύματα
    3.789
    Thanks
    2.534
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.158 φορές σε 742 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από IERO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ποια πηγή προκύπτει αυτή η άποψη;
    Από τον Γιαννάκη.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  4. #403
    Το avatar του χρήστη red.empire7
    Εγγραφή
    20-03-2008

    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Μηνύματα
    2.740
    Thanks
    755
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 920 φορές σε 489 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Fakes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τον Γιαννάκη.
    ποτε το ειπε?
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5353_6.gif

  5. #404

    Εγγραφή
    27-07-2008

    Μηνύματα
    3.789
    Thanks
    2.534
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.158 φορές σε 742 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Πριν 3 μέρες, σε φίλο μου.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. #405
    Το avatar του χρήστη IERO
    Εγγραφή
    12-12-2004

    Περιοχή
    Γκόντορ, Μέση Γη (Σε απευθείας μετάδοση από τη Gandalf SAT)
    Μηνύματα
    11.070
    Thanks
    6.852
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.303 φορές σε 1.959 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Α, εντάξει τότε

  7. #406
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ο παραγκωνισμός του Teodosic έχει να κάνει περισσότερο με θέματα συμπεριφοράς,παρα με αγωνιστικούς λόγους.Σίγουρα το "νεαρό" της ηλικίας και η απειρία του παίχτη μπορεί να δίνει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα,ωστόσο δεν είναι μονο αυτά.Εκ του αποτελέσματος είναι πολύ πιο εύκολο να μιλάμε.Αν δεν έκανε τέτοιο τουρνουά ο παίχτης,θα φαινόταν λογικός ο μικρός χρόνος συμμετοχής του παίχτη πέρυσι.Τώρα απλά φαίνεται πως "θάφτηκε".Είναι πολύ εύκολο και πολύ προφανές για να είναι μονο αυτό.
    Όπως και νάχει,ο Γιαννάκης θα έχει δύσκολο έργο στην διαχείριση και αυτού και του Σοφοκλή.
    *****8.23*****

  8. #407
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παραγκωνισμός του Teodosic έχει να κάνει περισσότερο με θέματα συμπεριφοράς,παρα με αγωνιστικούς λόγους.Σίγουρα το "νεαρό" της ηλικίας και η απειρία του παίχτη μπορεί να δίνει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα,ωστόσο δεν είναι μονο αυτά.Εκ του αποτελέσματος είναι πολύ πιο εύκολο να μιλάμε.Αν δεν έκανε τέτοιο τουρνουά ο παίχτης,θα φαινόταν λογικός ο μικρός χρόνος συμμετοχής του παίχτη πέρυσι.Τώρα απλά φαίνεται πως "θάφτηκε".Είναι πολύ εύκολο και πολύ προφανές για να είναι μονο αυτό.
    Όπως και νάχει,ο Γιαννάκης θα έχει δύσκολο έργο στην διαχείριση και αυτού και του Σοφοκλή.
    αν εχει να κανει με λογους συμπεριφορας παω πασο,αλλα αγωνιστικα το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι καλυτερος απο τον μιλοσεβιτς.εγω προσωπικα ολη τη χρονια περυσι πιστευα οτι μπορει να βοηθησει περισσοτερο και αποδειχτηκε οχι στο ευρωμπασκετ αλλα οταν στον τριτο τελικο πηρε την ομαδα στις πλατες του οχι παιζοντας δευτερος αλλα σαν ο μοναδικος μας πλει μεικερ με τον τεο τραυματια.

    ξαναλεω, αν εχει να κανει με οχι αγωνιστικα κριτιρια τοτε καλα εκανε ο γιαννακης αλλα αν τον θεωρει λιγο σαν παιχτη ειναι λαθος ο κοουτς.τωρα σε αυτο που λες για τη διαχειριση δεν διαφωνω πως ειναι δυσκολη αλλα αν δεν μπορει να τον διαχειριστει σωστα δεν φταιμε εμεις ας βρει τον τροπο.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (26-09-09)

  10. #408
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Γιάννη εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου. πέρυσι δεν ήμαστε λίγοι αυτοί που προτιμούσαμε να παίζει ο Μίλος βασικός έναντι του Θοδωρή. ο μικρός όταν έπαιζε ήταν πολύ καλός, ενώ ο Θοδωρής (κυρίως λόγω κούρασης) δεν απέδωσε τα αναμενόμενα και δεν είχε καθαρό μυαλό (πράγμα για το οποίο διακρίνεται) και έκανε τα περισσότερα λάθη στην καριέρα του σε μια σεζόν. επομένως εγώ χρεώνω εξ ολοκλήρου στον Γιαννάκη την πολύ κακή διαχείριση του ρόστερ. δεν άφησε τον Παπαλουκά να ξεκουραστεί όσο έπρεπε με αποτέλεσμα να μην είναι στην κατάσταση που θα θέλαμε στα κρίσιμα παιχνίδια, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε καθόλου ούτε το ταλέντο του Μίλος, ούτε του Σοφοκλή...

    άρα δεν πρόκειται περί κάποιας κωλοτούμπας επειδή ο Μίλος έκανε καλό τουρνουά...όχι τουλάχιστον από τα άτομα που υποστηρίζουμε τον Μίλος εδώ και 2 χρόνια.

    μακάρι ο Γιαννάκης να καταφέρει να αξιοποιήσει και τον Μίλος και τον Σόφο, αλλά εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου...

    Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα! να έχεις μια όμορφη μέρα!

  11. #409
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Katalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχει να κανει με λογους συμπεριφορας παω πασο,αλλα αγωνιστικα το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι καλυτερος απο τον μιλοσεβιτς.εγω προσωπικα ολη τη χρονια περυσι πιστευα οτι μπορει να βοηθησει περισσοτερο και αποδειχτηκε οχι στο ευρωμπασκετ αλλα οταν στον τριτο τελικο πηρε την ομαδα στις πλατες του οχι παιζοντας δευτερος αλλα σαν ο μοναδικος μας πλει μεικερ με τον τεο τραυματια.

    ξαναλεω, αν εχει να κανει με οχι αγωνιστικα κριτιρια τοτε καλα εκανε ο γιαννακης αλλα αν τον θεωρει λιγο σαν παιχτη ειναι λαθος ο κοουτς.τωρα σε αυτο που λες για τη διαχειριση δεν διαφωνω πως ειναι δυσκολη αλλα αν δεν μπορει να τον διαχειριστει σωστα δεν φταιμε εμεις ας βρει τον τροπο.
    Κοίταξε,ο σχεδιασμός δείχνει καθαρά πως θα είναι ο βασικός playmaker της ομάδας,και ο Παπαλουκάς θα έχει τον ρολο που είχε χρονια τώρα,να έρχεται από τον πάγκο και να έχει 15-20 ποιοτικά λεπτά μπάσκετ.Αυτό είναι ευχάριστο.Φαντάζεσαι όμως να μην έκανε τόσο καλο τουρνουά ο "τεοδοσικ"?Θα ήταν υπόλογος ο Γιαννάκης,γιατί δεν θα είχε ζητήσει άλλον παίχτη για την θέση?Εμπράκτως,αναγνωρίζεται η αξια του.Είναι στα συν του Γιαννάκη αυτό,πρέπει να αναγνωριστεί κατά την γνώμη μου,διότι η απόφαση πάρθηκε ΠΡΙΝ τις εξαιρετικές εμφανίσεις του παίχτη με την εθνική του,όχι κατόπιν εορτής.Υπήρξε ρίσκο.Τώρα,όσον αφορά το σενάριο που υπήρξε σχετικά με τον δανεισμό του παίχτη,στις αρχές του καλοκαιριού,είναι μεν αληθινό,αλλα με μια σημαντική λεπτομέρεια.Έγινε πρόταση επίσημη στον Iverson.Αν δεχόταν,θα ήταν απόλυτα λογικός ο δανεισμός του "τεοδοσικ".Δεν δέχτηκε,και τα πράγματα εξελίχτηκαν όπως είναι τώρα πλέον.Ο Γιαννάκης είναι σε δυσμένεια σχεδόν καθολικά από τον κόσμο του Ολυμπιακού με ελάχιστες εξαιρέσεις.Θα του καταλογιστούν πιθανόν πολλά περισσότερα από όσα θα του αναλογούν,και θα πρέπει να είμαστε προσεχτικοί στην ερμηνεία των ειδήσεων.
    *****8.23*****

  12. #410
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου. πέρυσι δεν ήμαστε λίγοι αυτοί που προτιμούσαμε να παίζει ο Μίλος βασικός έναντι του Θοδωρή. ο μικρός όταν έπαιζε ήταν πολύ καλός, ενώ ο Θοδωρής (κυρίως λόγω κούρασης) δεν απέδωσε τα αναμενόμενα και δεν είχε καθαρό μυαλό (πράγμα για το οποίο διακρίνεται) και έκανε τα περισσότερα λάθη στην καριέρα του σε μια σεζόν. επομένως εγώ χρεώνω εξ ολοκλήρου στον Γιαννάκη την πολύ κακή διαχείριση του ρόστερ. δεν άφησε τον Παπαλουκά να ξεκουραστεί όσο έπρεπε με αποτέλεσμα να μην είναι στην κατάσταση που θα θέλαμε στα κρίσιμα παιχνίδια, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε καθόλου ούτε το ταλέντο του Μίλος, ούτε του Σοφοκλή...

    άρα δεν πρόκειται περί κάποιας κωλοτούμπας επειδή ο Μίλος έκανε καλό τουρνουά...όχι τουλάχιστον από τα άτομα που υποστηρίζουμε τον Μίλος εδώ και 2 χρόνια.

    μακάρι ο Γιαννάκης να καταφέρει να αξιοποιήσει και τον Μίλος και τον Σόφο, αλλά εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου...

    Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα! να έχεις μια όμορφη μέρα!
    Δεν εννοώ κωλοτούμπα.Αυτό που λέω είναι πως,εντάξει,καλύτερος προπονητής ο Ίβκοβιτς,αλλα ήταν και πιο εργατικός ο παίχτης κατά την προετοιμασία της εθνικής του,και με μεγαλύτερη διάθεση.Πολλοί θεωρούν απαραίτητη προϋπόθεση,έναν προπονητή που να εμπνέει τους παίχτες.Εγώ είμαι λίγο ευαίσθητος σε αυτό το σημείο.Πιστεύω πως ο κάθε παίχτης πρέπει να προσπαθεί το ίδιο ανεξάρτητα από τον προπονητή του.Όλοι πρέπει να κρίνονται βάσει της απόδοσης τους αρχικά.

    Μεγάλη μου χαρά και εμενα που σε γνώρισα.Νάσαι καλά
    *****8.23*****

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red Sting (26-09-09)

  14. #411
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    κι εγώ πιστεύω πως πρέπει να προσπαθεί και να βελτιώνεται από μόνος του κάθε παίκτης, αλλά ο παράγοντας προπονητής κατά τη γνώμη μου παίζει μεγάλο ρόλο!

  15. #412
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε,ο σχεδιασμός δείχνει καθαρά πως θα είναι ο βασικός playmaker της ομάδας,και ο Παπαλουκάς θα έχει τον ρολο που είχε χρονια τώρα,να έρχεται από τον πάγκο και να έχει 15-20 ποιοτικά λεπτά μπάσκετ.Αυτό είναι ευχάριστο.Φαντάζεσαι όμως να μην έκανε τόσο καλο τουρνουά ο "τεοδοσικ"?Θα ήταν υπόλογος ο Γιαννάκης,γιατί δεν θα είχε ζητήσει άλλον παίχτη για την θέση?Εμπράκτως,αναγνωρίζεται η αξια του.Είναι στα συν του Γιαννάκη αυτό,πρέπει να αναγνωριστεί κατά την γνώμη μου,διότι η απόφαση πάρθηκε ΠΡΙΝ τις εξαιρετικές εμφανίσεις του παίχτη με την εθνική του,όχι κατόπιν εορτής.Υπήρξε ρίσκο.Τώρα,όσον αφορά το σενάριο που υπήρξε σχετικά με τον δανεισμό του παίχτη,στις αρχές του καλοκαιριού,είναι μεν αληθινό,αλλα με μια σημαντική λεπτομέρεια.Έγινε πρόταση επίσημη στον Iverson.Αν δεχόταν,θα ήταν απόλυτα λογικός ο δανεισμός του "τεοδοσικ".Δεν δέχτηκε,και τα πράγματα εξελίχτηκαν όπως είναι τώρα πλέον.Ο Γιαννάκης είναι σε δυσμένεια σχεδόν καθολικά από τον κόσμο του Ολυμπιακού με ελάχιστες εξαιρέσεις.Θα του καταλογιστούν πιθανόν πολλά περισσότερα από όσα θα του αναλογούν,και θα πρέπει να είμαστε προσεχτικοί στην ερμηνεία των ειδήσεων.
    δεν ειμαι κατηγοριματικος οταν λεω πως αδικιθηκε,κανω ενα διαχωρισμο και λεω πως αν δεν τον πιστευει αγωνιστικα κανει λαθος κατα τη γνωμη μου,αν δεν τον εμπιστευοταν για αλλους λογους πχ συμπεριφορα εχει δικιο ο γιαννακης.

    παντως οπως και να εχει εδειξε οτι μπορουμε να στηριχθουμε στον τεοντοσιτς αν εχουμε και τον παπαλουκα στο ρολο που λες,αν ομως και παλι δεν χρησιμοποιηθει, ακομα και ο μιλος να φταιει, δεν εχουμε ελπιδα με μιλοσεβιτς και σλουκα τουλαχιστον προς το παρον οσον αφορα το δευτερο
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  16. #413
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    «Δεν είμαι βλάκας»

    Σε συνέντευξη που παραχώρησε στην επίσημη ιστοσελίδα της Wind, ο Τεόντοσιτς επανέλαβε πως έγινε λάθος στη μετάφραση πρόσφατων δηλώσεών του και ότι ποτέ δεν υποστήριξε πως ήθελε να φύγει από τον Ολυμπιακό.

    Η συνέντευξη του Τεόντοσιτς:

    - Οι δηλώσεις που έκανες στη Σερβία σχολιάστηκαν αρκετά... Τελικά ήθελες ή δεν ήθελες να φύγεις από τον Ολυμπιακό;

    "Ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνετε να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Είναι σαφές ότι η αλήθεια χάθηκε στη μετάφραση και όχι μόνο. Διότι αλλιώς τα είπα και αλλιώς μεταφέρθηκαν. Πρώτα απ' όλα θεωρώ πως όσα γράφτηκαν στην πατρίδα μου ήταν διαφορετικά σε σχέση με όσα είπα και κυρίως όσα εννοούσα. Και βέβαια αυτό είχε ως συνέπεια, να γραφτούν και στην Ελλάδα δηλώσεις που δεν έκανα. Δεν είμαι βλάκας να πω κάτι ή και να αφήσω υπονοούμενο εναντίον του Ολυμπιακού ή του προπονητή μου. Ποτέ δεν σκέφτηκα να φύγω από την ομάδα, το αντίθετο ήθελα και θέλω πολύ να είμαι μέλος της ομάδας. Ακόμα και στις δύσκολες στιγμές, ήθελα να αποδείξω πως έχω θέση στον Ολυμπιακό και μπορώ να βοηθήσω την ομάδα".

    - Μέσα σε λίγους μήνες τα πάντα άλλαξαν για σένα. Τον Ιανουάριο έχασε τη θέση στην Α1 και τον Σεπτέμβρη οδήγησες τη Σερβία στη δεύτερη θέση της Ευρώπης...

    "Αλλο ο Ολυμπιακός, άλλο η Εθνική Σερβίας. Είχα πει και πριν από λίγο καιρό, πως την προηγούμενη σεζόν έκανα λάθη και στην ουσία τιμωρήθηκα γι αυτά. Πέρασα δύσκολες στιγμές, που με βοήθησαν να συνειδητοποιήσω ορισμένα πράγματα. Ομως αυτά πέρασαν. Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα μου και μου έδειξε πως με εμπιστεύεται. Κι αυτό το έκανε πριν από το Ευρωμπάσκετ. Με την Εθνική Σερβίας έκανα το καθήκον μου, όμως έχει διαφορά η Α1 και η Ευρωλίγκα, με το Ευρωμπάσκετ. Η ψυχολογία μου είναι καλή, πιστεύω στον εαυτό μου, αλλά οι εμφανίσεις στην Πολωνία δεν πρόκειται να μου εξασφαλίσουν κάτι. Το μόνο που μπορεί να μου εξασφαλίσει θέση στον Ολυμπιακό είναι η δουλειά. Ξέρω ότι κανείς δεν πρόκειται να με αδικήσει, αν κάνω αυτό που πρέπει. Θέλω να δικαιώσω όσους με πίστεψαν και κυρίως τον Παναγιώτη και τον Γιώργο Αγγελόπουλο, τους δύο προέδρους μας, που έδωσαν τόσα λεφτά πριν από δύο χρόνια για να με φέρουν στην Ελλάδα. Είναι οι πρώτοι που πίστεψαν σε μένα και θέλω να τους το ανταποδώσω κάποια στιγμή".

    - Από το Σάββατο μπήκες στην προετοιμασία του Ολυμπιακού. Εντυπώσεις;

    "Υπάρχει μία σημαντική διαφορά σε σχέση με τα δύο προηγούμενα χρόνια. Πλέον δεν ξεκινάμε από το μηδέν. Υπάρχει ένας κορμός, μία βάση παικτών, που γνωρίζει την φιλοσοφία του κόουτς Γιαννάκη. Αυτό σημαίνει ότι κερδίζουμε χρόνο. Οι καινούργιοι παίκτες δούλεψαν από την αρχή της προετοιμασίας με το προπονητικό τιμ και έμαθαν πολλά και τώρα που είμαστε όλοι στη θέση μας, μπορούμε να προχωρήσουμε ένα βήμα πιο μπροστά. Δεν θέλω να πω πολλά, δεν θέλω να δώσω υποσχέσεις, ούτε να πω πως ήρθε η ώρα για τίτλο. Η ώρα για τίτλο έχει ήδη περάσει καιρό τώρα. Εχουμε ήδη αργήσει. Αυτό που έχω να πω είναι ότι ο Ολυμπιακός θα είναι καλύτερος σε σχέση με πέρυσι. Είπαμε, υπάρχει κορμός, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Ήρθαν παίκτες σε καίριες θέσεις και κάλυψαν τα κενά. Αυτό ο συνδυασμός εγγυάται ότι θα είμαστε καλύτεροι και ότι δεν θα χρειαστούμε τον ίδιο χρόνο για να βρούμε τα πατήματά μας και τους αυτοματισμούς μας".

  17. #414
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ο Μίλος Τεόντοσιτς σε συνέντευξή του τόνισε ότι γουστάρει τον Ολυμπιακό και θέλει να μείνει για πολλά χρόνια στην ομάδα του Πειραιά. Ο Μίλος Τεόντοσιτς προέρχεται από ένα εντυπωσιακό Ευρωμπάσκετ στην Πολωνία, όπου σε μεγάλο βαθμό οδήγησε την Σερβία μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης και το ασημένιο μετάλλιο. Ο πόιντ γκαρντ του Ολυμπιακού, το καλοκαίρι ήταν υπ' ατμόν, όμως οι εμφανίσεις του με τους "πλάβι" ανέβασαν τις μετοχές του και είναι πλέον από τα βασικά όπλα του Παναγιώτη Γιαννάκη για την επερχόμενη σεζόν.

    Ο νεαρός άσος μαζί με τους Παπαλουκά, Μπέβερλι και Σλούκα θα αναλάβουν το οργανωτικό κομμάτι, επομένως επιφορτίζεται μεγάλο μερίδιο του φετινού προσώπου που θα παρουσιάσει η ομάδα μέσα στο παρκέ. Ο ίδιος πάντως, δεν δείχνει να πτοείται, ονειρεύεται να παίξει για αρκετά χρόνια στον Ολυμπιακό και στην εφημερίδα Πρωταθλητής τόνισε ακόμα ότι θέλει να κάνει ευτυχισμένο τον κόσμο με τις εμφανίσεις του.

    "Να μείνω όσα πιο πολλά χρόνια γίνεται"

    "Ο πιο βασικός στόχος είναι να μείνω όσο περισσότερα χρόνια γίνεται στον Ολυμπιακό. Γουστάρω την ομάδα, μου αρέσει η κατάσταση εδώ, το κλαμπ, οι άνθρωποι που δουλεύουν στον σύλλογο, τον κόσμο μας τα πάντα. Κοιτάζω να δουλεύω σωστά μέρα μέρα και να ετοιμάζομαι για τα παιχνίδια που έρχονται και συνολικά για την φετινή σεζόν", δήλωσε αρχικά ο Τεόντοσιτς, ο οποίος βρίσκεται στον τρίτο του χρόνο στο μεγάλο λιμάνι, προερχόμενος από την Ζελέζνικ.

    "Να κάνω χαρούμενους και ευτυχισμένους τους φιλάθλους μας"

    Φαίνεται μάλιστα να έχει αντιληφθεί πλήρως το τι εστί Ολυμπιακός και ποιοι είναι οι μόνοι του στόχοι: "Ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα και έχει πολλούς παίκτες που μπορούν να κάνουν την διαφορά. Προσωπικά ελπίζω μια μέρα όχι να γίνω ήρωας για τον κόσμο της ομάδας μου, αλλά να καταφέρω να τους κάνω χαρούμενους και ευτυχισμένους".

  18. #415
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κι αλλο "γκάμπρο"... άι-άι-άι ευτυχως δεν εχει πισι η Κουζουλή...
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  19. #416
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αλλο "γκάμπρο"... άι-άι-άι ευτυχως δεν εχει πισι η Κουζουλή...
    Τώρα έχει. Το νου σου άθλιε και κρυόπλαστε γέροντα.
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  20. #417
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Δεν προπονήθηκε ο Μίλος


    ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΛΙΕΤΟΥΒΟΣ…Την τελευταία στιγμή κυριολεκτικά θα αποφασιστεί η συμμετοχή του Μίλος Τεόντοσιτς στην αναμέτρηση με την Λίετουβος Ρίτας. Ο άσσος του Ολυμπιακού παρόλο που βρέθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας δεν προπονήθηκε ούτε και σήμερα και η συμμετοχή του κρίνεται αμφίβολη. Ο Σέρβος play maker που πονάει στο γόνατο θα κάνει μια τελευταία προσπάθεια να δοκιμάσει το πόδι του το πρωί της Τετάρτης και να δεν νιώσει ενοχλήσεις θα συμπεριλφθεί κανονικά στην αποστολή της ομάδας.

  21. #418
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kouzoulo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα έχει. Το νου σου άθλιε και κρυόπλαστε γέροντα.
    Ουπς....
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  22. #419
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Μίλος, σ'αγαπώ!
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  23. #420
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κουζουλό μην πίνεις

    (κατα το "μπαμπα μην τρεχεις")

    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

Σελίδα 21 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141516171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας