Σελίδα 43 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3132333394041424344 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 841 έως 860 από 871

Θέμα: Final-4 Berlin 2024

Το avatar του χρήστη Nikolaos_Kokkinos

Περιοχή
    Σειριος Α'
    Thanks
    6.887
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.501 φορές σε 5.490 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Final-4 Berlin 2024

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν το θεωρώ παράλογο να είσαι αντιπαναθηναικός, αντιαεκ, αντιπαοκ ή αντιολυμπιακός. Η καζούρα είναι πάνω απ' ολα. Δε θα υποστηρίξω τον Παναθηναικό επειδη λεει ειναι ελληνικη ομαδα και δε θέλω να με υποστηρίξουν κι αυτοί. Αλλιως, δεν εχει κανενα νοημα και κανενα λογο υπαρξης, καμία ομάδα.
    Φανταζομαι, εννοει να ειναι η αγαπη για τον ιδιο το συλλογο παντα μεγαλυτερη απο την αγαπη του να μπορεις να κανεις καζουρα στον αλλον...Φεριπειν, οι αρειανοι ειναι τοσο αντι-παοκτζηδες που λεγανε : xαρισμα το κυπελλο αρκει να κοψουμε το πρωταθλημα απο τον μπαοκ.. (ενα παραδειγμα) και εχουν να παρουν τιτλο μισο αιωνα κοντα.. για τετοιους μαλακες μιλαμε
    ''Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.'' - Οδυσσέας Ελύτης

2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

drizzt (27-05-24)

UECL WINNER Το avatar του χρήστη drizzt

Περιοχή
    Ναύπλιο
    Thanks
    24.733
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.273 φορές σε 11.306 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν το θεωρώ παράλογο να είσαι αντιπαναθηναικός, αντιαεκ, αντιπαοκ ή αντιολυμπιακός. Η καζούρα είναι πάνω απ' ολα. Δε θα υποστηρίξω τον Παναθηναικό επειδη λεει ειναι ελληνικη ομαδα και δε θέλω να με υποστηρίξουν κι αυτοί. Αλλιως, δεν εχει κανενα νοημα και κανενα λογο υπαρξης, καμία ομάδα.
    Είμαι φανατικός αντιβαζελος με αυτή την έννοια αδερφέ. Θέλω να χάνει παντού και πάντα. Αλλά δεν είναι αυτό που με προσδιορίζει, δε θα μηδενίσω τα πάντα στη δική μου ομάδα επειδή ο άλλος κατάφερε κάτι.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (27-05-24), SOAD37 (27-05-24)

Το avatar του χρήστη Du3lisT

Περιοχή
    Πρέβεζα
    Thanks
    17.463
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.870 φορές σε 10.559 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikolaos_Kokkinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζομαι, εννοει να ειναι η αγαπη για τον ιδιο το συλλογο παντα μεγαλυτερη απο την αγαπη του να μπορεις να κανεις καζουρα στον αλλον...Φεριπειν, οι αρειανοι ειναι τοσο αντι-παοκτζηδες που λεγανε : xαρισμα το κυπελλο αρκει να κοψουμε το πρωταθλημα απο τον μπαοκ.. (ενα παραδειγμα) και εχουν να παρουν τιτλο μισο αιωνα κοντα.. για τετοιους μαλακες μιλαμε
    Ελα ρε φιλαρακι, υπήρξε πολύς κόσμος που χάρηκε στο γκολ του Ντάρμπισιρ το 2010, που είναι παρόμοιο με αυτό που περιγράφεις. Ο καθένας όπως εκφράζεται. Το κακό είναι να βγάζεις μισος και απωθημενα με την ΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, που δείχνει οτι έχεις πρόβλημα γενικά, σαν άνθρωπος.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

Το avatar του χρήστη Du3lisT

Περιοχή
    Πρέβεζα
    Thanks
    17.463
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.870 φορές σε 10.559 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι φανατικός αντιβαζελος με αυτή την έννοια αδερφέ. Θέλω να χάνει παντού και πάντα. Αλλά δεν είναι αυτό που με προσδιορίζει, δε θα μηδενίσω τα πάντα στη δική μου ομάδα επειδή ο άλλος κατάφερε κάτι.
    Συμφωνώ 100% Δημήτρη. Με πρόλαβες
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Το avatar του χρήστη redbaron

Περιοχή
    Athens
    Thanks
    601
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.201 φορές σε 1.330 μηνύματα
    Ignore User

Μαγκες η κατακτηση της ευρωλιγκας απο τον βαζελο εδειξε και κατάρριψε πολλα. Εδειξε Για εμας.οχι για τον βαζελο.
    και αυτο πρεπει να το δει η διοικηση και ο προπονητης μας.
    Το προτζεκτ ηταν πολυ καλο για να μας εδραιωσει στο τοπ4 ομαδων των τελευταιων χρονων. ειναι για μεχρι εκει ομως. πια δεν εχει κατι αλλο να δωσει.
    το προτζεκτ χωρις να αλλοιωθει θελει μεταρρυθμισεις και αλλαγες αν θελουν να δουμε κουπες.
    καναμε πλακιτσα οσο ο βαζελος ηταν εξαφανισμενος. Για να σας δω τωρα.
    εδω τωρα χρειαζονται οι σωστες αποφασεις και οι σωστοι ελιγμοι να ξεκολλησει το καραβι.
    Αν κανουν πως δεν βλεπουν και δεν μαθαινουν απο τα λαθη τους θα λεμε παλι τα ιδια του χρονου και σε 2 χρονια.

Fuck no politica

8. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον redbaron για αυτό το μήνυμα:

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (28-05-24), Oberon (27-05-24), Paneas (27-05-24), SOAD37 (27-05-24)

Το avatar του χρήστη AntonisPav

Thanks
    35
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 305 φορές σε 179 μηνύματα
    Ignore User

Καλώς παιδιά ας μην ξανασηκώσουμε ποτέ Ευρωπαϊκό στο μπάσκετ και ας φτάσουν οι απέναντι καμιά 10αριά αφου δεν μας ενοχλεί!Τουλάχιστον να φροντίσουμε την επόμενη φορά που θα συμετάσχουμε σε φ4 και αυτοί όχι να μην φωνάζουμε στο σεφ για καναπέδες στον πρεζάκια.Ξανοιχτήκαμε πολύ τα τελευταία 3 χρόνια που ήταν μπουρδέλο αυτοί και η αλαζονεία μας έφτασε κόκκινο,ακόμα και αν δεν καταφέραμε τίποτα.Είναι σαν αυτούς που μας ζαλίζουν τα αρχίδια στο ποδόσφαιρο 2 χρόνια που είμαστε χάλι,λες και δεν ξέρουν οτι είμαστε πιο ισχυροί και μόλις σοβαρευτούμε λίγο θα ξεχάσουν τι πάει να πει πρωτάθλημα.

10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Oberon (27-05-24)

Το avatar του χρήστη pirateeeeeee

Thanks
    4.063
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.088 φορές σε 2.571 μηνύματα
    Ignore User

αυτό που δείχνει είναι ότι όπως και στην αμερική το moneyball δεν κέρδισε πουθενά.
    απλώς δείχνει μια στρατηγική εφόσον βάζεις λεφτά πρωταθλητισμού

ο τελικός πήγε ακριβώς όπως το περίμενα δυστυχώς
    Olympiacos is the most successful Greek football club.
    the only club from Greece to have won a major European cup.
    the first club outside the big 4 leagues to win a trophy since 2011.

12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (27-05-24)

Το avatar του χρήστη chainsaw

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    28.878
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.403 φορές σε 6.952 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AntonisPav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς παιδιά ας μην ξανασηκώσουμε ποτέ Ευρωπαϊκό στο μπάσκετ και ας φτάσουν οι απέναντι καμιά 10αριά αφου δεν μας ενοχλεί!Τουλάχιστον να φροντίσουμε την επόμενη φορά που θα συμετάσχουμε σε φ4 και αυτοί όχι να μην φωνάζουμε στο σεφ για καναπέδες στον πρεζάκια.Ξανοιχτήκαμε πολύ τα τελευταία 3 χρόνια που ήταν μπουρδέλο αυτοί και η αλαζονεία μας έφτασε κόκκινο,ακόμα και αν δεν καταφέραμε τίποτα.Είναι σαν αυτούς που μας ζαλίζουν τα αρχίδια στο ποδόσφαιρο 2 χρόνια που είμαστε χάλι,λες και δεν ξέρουν οτι είμαστε πιο ισχυροί και μόλις σοβαρευτούμε λίγο θα ξεχάσουν τι πάει να πει πρωτάθλημα.
    Ουτε οι ιδιοι δεν περιμεναν να το σηκωσουν φετος, τι να πουμε. Μην κοιτας τωρα που το παιζουν ιστορια και μιλανε για φανελες με σιγουρια. Δυστυχως χρειαζονται πολλα για να παρεις την κουπα. Πολλες φορες ειναι και θεμα συγκυριων. Μεχρι πριν μερικες μερες λεγαμε οτι αν παιξουμε μαζι στην ευρωλιγκα, θα τους κερδισουμε οπως εγινε στο κυπελλο. Καιρος να το αποδειξουμε λοιπον.

Παμε παρακατω. Δε γινεται αλλιως. Αν ω μη γενειτο παρουμε το πρωταθλημα, να δεις εσωστρεφεια που θα εχουν και αυτοι.

14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

SOAD37 (27-05-24)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    28.878
    Ignore User

Ταπεινή συμβουλή μου, καθίστε κάποτε, έστω μετά από μια εβδομάδα και βάλτε λίγο τα πράγματα στη θέση τους. Η αγάπη μας είναι για τον Ολυμπιακό και αυτά που αντιπροσωπεύει ο σύλλογος, δεν υποστηρίζουμε μια ομάδα μόνο και μόνο για να μας δίνει το πάτημα να τη λέμε στους γύρω μας που υποστηρίζουν άλλες ομάδες φυσικά ή ιντερνετικά.
    Δεν ειναι θεμα να την πουμε ή να κανουμε καζουρα. Ειναι η στεναχωρια οτι μας εβαλαν τα γυαλια. Αν ειχαμε παρει περυσι ή προπερσι εμεις το τροπαιο, λιγο θα μας ενοιαζε. Φετος δε γινοταν. Ας ειμαστε ειλικρινεις.

Να σου πω και κατι. Η διοικηση πολλες φορες εχει δειξει οτι κοιταει μοναχα τη δουλεια της και δεν ασχολειται με τους απεναντι. Ελα ομως που με αυτους θα παλεψεις για το πρωταθλημα. Η δικη μας επιτυχια περναει απο την δικη τους αποτυχια. Ε δεν ειναι κακο να προσπαθησεις οσο γινεται να τους αποδυναμωσεις ή να τους ριξεις το ηθικο. Σε λογικα και αμιγως αθλητικα πλαισια βεβαια.

Thanks
    35
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων

Παμε παρακατω. Δε γινεται αλλιως. Αν ω μη γενειτο παρουμε το πρωταθλημα, να δεις εσωστρεφεια που θα εχουν και αυτοι.
    Μπα αυτό δεν το νομίζω και τόσο.Σιγά και εγώ αν πάρω το Κόνφερενς την Τετάρτη μη στεναχωρηθώ που πήρε το πρωτάθλημα ο μπάοκ.Για μένα το φετινό ήταν η χαριστική βολή ύστερα απο τις μαχαιριές που δεχθήκαμε στα τελευταία 2 φάιναλ 4.Δεν μπορώ πλέον να δω τίποτα θετικά στο συγκεκριμένο τμήμα και κανένα πρωτάθλημα δεν θα με παρηγορήσει,ούτε βλέπω πως είναι δυνατόν αυτή η διοίκηση να απαντήσει με Ευρωπαίκές επιτυχίες τα επόμενα χρόνια.

17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον AntonisPav για αυτό το μήνυμα:

Paneas (27-05-24), SOAD37 (27-05-24)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    28.878
    Ignore User

Μπα αυτό δεν το νομίζω και τόσο.Σιγά και εγώ αν πάρω το Κόνφερενς την Τετάρτη μη στεναχωρηθώ που πήρε το πρωτάθλημα ο μπάοκ.Για μένα το φετινό ήταν η χαριστική βολή ύστερα απο τις μαχαιριές που δεχθήκαμε στα τελευταία 2 φάιναλ 4.Δεν μπορώ πλέον να δω τίποτα θετικά στο συγκεκριμένο τμήμα και κανένα πρωτάθλημα δεν θα με παρηγορήσει,ούτε βλέπω πως είναι δυνατόν αυτή η διοίκηση να απαντήσει με Ευρωπαίκές επιτυχίες τα επόμενα χρόνια.
    Aλλη φαση το μπασκετ. Δε θα στεναχωριωσουν αν επαιζες τελικο με το βαζελο στο ποδοσφαιρο και σε κερδιζε στα ισα; Η διαμαχη στυς τελικους προσδιδει αλλη αιγλη στον τιτλο. Δνε ειναι το ιδιο με το να μαζευεις απλα βαθμους και στο τελος να εχεις περισσοτερους.

Προφανως το ευρωπαϊκο υπερεχει, αλλα ολα παιζουν ρολο. Ειδες πως εκαναν για το κυπελλο. Εκραξαν και τον Αταμαν λιγο τοτε.

Περιοχή
    Σειριος Α'
    Thanks
    6.887
    Ignore User

Καποια πραγματα που ακουγονται μου θυμιζουν λιγο τις κουλες που λενε στα φορα τους "επιβαλλεται του χρονου 2 βασικοι τερματοφυλακες, ροτα / χατζισαφι πουλο και 2 βασικοι στη θεση τους, ενας επιθετικος ισαξιος με γκαρσια αν γινεται να παρουμε τον κααμπι απο το γαυρο, 2 αμ.χαφ, 2 επιθ.χαφ, να κλεψουμε τζολακη κ φορτουνη και πορεια και κατακτηση Conference επειδη ο γαυρος πηγε τελικο" και γελαει κ το συμπαν.

Ας μη γινομαστε σαν τις κουλες. Τοσα χρονια στο ποδοσφαιρο τους γλεντησαμε με καθε τροπο γιατι δε βλεπαμε κανενα τους. Σε ολα τα αθληματα πρεπει να ειμαστε το ιδιο. Οι αλλοι πρεπει να ασχολουνται με εμας οχι εμεις με αυτους.

Σιγα μην περιμενα να ετεροπροσδιοριστω απο το τι κανει ο ΠΟΥ κ ΠΡΕ κ το μπουρδελο του.
    ''Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.'' - Οδυσσέας Ελύτης

20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (27-05-24)

Thanks
    35
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aλλη φαση το μπασκετ. Δε θα στεναχωριωσουν αν επαιζες τελικο με το βαζελο στο ποδοσφαιρο και σε κερδιζε στα ισα; Η διαμαχη στυς τελικους προσδιδει αλλη αιγλη στον τιτλο. Δνε ειναι το ιδιο με το να μαζευεις απλα βαθμους και στο τελος να εχεις περισσοτερους.

Προφανως το ευρωπαϊκο υπερεχει, αλλα ολα παιζουν ρολο. Ειδες πως εκαναν για το κυπελλο. Εκραξαν και τον Αταμαν λιγο τοτε.
    Συμφωνώ εν μέρη αλλά αυτό που λέω το στηρίζω και στο οτι για αυτούς το φετινό ήταν το ξεκίνημα μιας καινούριας προσπάθειας απο το μηδέν.Ακόμη και αν έχαναν τον τελικό χθες θα είχαν περιθώρια αισιοδοξίας για τα επόμενα χρόνια,βλέποντας ένα πρεζάκια αποφασισμένο να φτιάξει ομάδα πρωταθλητισμού.Απο αυτή την οπτική δεν νομίζω να τους ενοχλήσει και πάρα πολύ να χάσουν το φετινό πχ.Απο την άλλη εμείς είδαμε την ομάδα να φτάνει στο πικ της και να μην τα καταφέρνει.Φέτος πιο πολύ σαν ένας κύκλος που κλείνει μου φαίνεται παρά σαν κάτι που μπορεί να δουλευτεί και να φτάσει εκεί που θέλουμε.

Thanks
    35
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikolaos_Kokkinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποια πραγματα που ακουγονται μου θυμιζουν λιγο τις κουλες που λενε στα φορα τους "επιβαλλεται του χρονου 2 βασικοι τερματοφυλακες, ροτα / χατζισαφι πουλο και 2 βασικοι στη θεση τους, ενας επιθετικος ισαξιος με γκαρσια αν γινεται να παρουμε τον κααμπι απο το γαυρο, 2 αμ.χαφ, 2 επιθ.χαφ, να κλεψουμε τζολακη κ φορτουνη και πορεια και κατακτηση Conference επειδη ο γαυρος πηγε τελικο" και γελαει κ το συμπαν.

Ας μη γινομαστε σαν τις κουλες. Τοσα χρονια στο ποδοσφαιρο τους γλεντησαμε με καθε τροπο γιατι δε βλεπαμε κανενα τους. Σε ολα τα αθληματα πρεπει να ειμαστε το ιδιο. Οι αλλοι πρεπει να ασχολουνται με εμας οχι εμεις με αυτους.

Σιγα μην περιμενα να ετεροπροσδιοριστω απο το τι κανει ο ΠΟΥ κ ΠΡΕ κ το μπουρδελο του.
    Το να κοιτάς την επιτυχία του αντιπάλου και να διψάς να την φτάσεις το θεωρώ πιο τίμιο απο το να ψάχνεις δικαιολογίες και πως θα το μειώσεις.Ναι προτιμώ τον Αεκτζή που θέλει να πάρει το παράδειγμα μας φέτος παρά τον κάθε ''έλα μωρέ με το μίλκο καπ'' αυτού του κόσμου.Είτε λέγονται καραπαππάδες έιτε βάζελοι είτε αεκτζήδες.Δηλαδή γιατί να γελάει και το σύμπαν που θέλουμε να πάρουμε και εμείς ευρωλίγκες;Να δεχθούμε οτι είναι αποκλειστικά κάτι που θα κάνει μόνο ο Βάζελος;

23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Paneas (27-05-24)

Το avatar του χρήστη dimitris67

Thanks
    290
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 404 φορές σε 261 μηνύματα
    Ignore User

Μάγκες, όλοι άρρωστοι είμαστε εδώ μέσα, κόκκινα πρεζόνια, πάει και τελείωσε.

Προσωπικά καμιά αποτυχία δεν μπορεί να μειώσει την άρρωστη κάβλα μου για τον Θρύλο, αλλά, ταυτόχρονα κάθε αποτυχία σε ευρωπαϊκό επίπεδο ( η Ελλάδα δεν με ενδιαφέρει τόσο, έχουμε αυτοκρατορία στην πατρίδα μας) είναι για μένα ένας μικρός θάνατος.

Εκ φύσεως δε, είμαι άρρωστος με το αποτέλεσμα. Στη ζωή μου και στον αθλητισμό. Μπορεί να μην δω έναν ημιτελικό γιατί θα κοιμάμαι, αλλά στον τελικό επιβιώνω με υπογλώσσια.

Και τον Μίστερ Μπιν να μου φέρουν για κόουτς, εγώ το ίδιο άρρωστος θα είμαι. Και τον Γιωργάκη της γειτόνισσας για σέντερ, το ίδιο. Αλλά τη γλύκα της επιτυχίας στην Ευρώπη, ρε μάγκες, δεν την αλλάζω με τίποτα στον κόσμο.

UECL WINNER Το avatar του χρήστη drizzt

Περιοχή
    Ναύπλιο
    Thanks
    24.733
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.273 φορές σε 11.306 μηνύματα
    Ignore User

Δηλαδή αν, λέω αν, δεν είχαμε πάρει 3 ευρωλίγκες τί θα κάναμε; Δηλαδή στο ποδόσφαιρο τόσα χρόνια σφαλιάρες στην Ευρώπη έπρεπε να μην ασχολείται κανείς.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

Περιοχή
    Σειριος Α'
    Thanks
    6.887
    Ignore User

Το να κοιτάς την επιτυχία του αντιπάλου και να διψάς να την φτάσεις το θεωρώ πιο τίμιο απο το να ψάχνεις δικαιολογίες και πως θα το μειώσεις.Ναι προτιμώ τον Αεκτζή που θέλει να πάρει το παράδειγμα μας φέτος παρά τον κάθε ''έλα μωρέ με το μίλκο καπ'' αυτού του κόσμου.Είτε λέγονται καραπαππάδες έιτε βάζελοι είτε αεκτζήδες.Δηλαδή γιατί να γελάει και το σύμπαν που θέλουμε να πάρουμε και εμείς ευρωλίγκες;Να δεχθούμε οτι είναι αποκλειστικά κάτι που θα κάνει μόνο ο Βάζελος;
    Ενταξει, δεν ειπα αυτο ακριβως αυτο βεβαια, ειπα οτι δεν θα βγαλω αχρηστη ολη την ομαδα κ την ιστορια της επειδη ο αντιπαλος πετυχε το στοχο του. Φερνω για παραδειγμα τις κουλες επειδη απο τη μερα που προκριθικαμε τελικο εχoυν λυσσαξει οτι του χρονου πρεπει να το παρουν , ενω πριν απο αυτο λεγανε "εμεις παιζουμε το ποδοσφαιρο μας και θυσιασαμε την ευρωπη" , με αυτο γελαει το συμπαν δλδ αυτο εννουσα. Οπως κ με το οτι νομιζουν οτι ο κοντος θα τους παρει 7 ενδεκαδατους παικτες μεσα Iουλιου για να το πετυχουν αυτο, οπως κ εμεις ξαφνικα "απαιτουμε" απο τους Αγγελοπουλους να αλλαξουν ξαφνικα ολη την ομαδα επειδη ο ζελεδενιος πηρε Ευρολιγκα, ενω ξερουμε οτι οι συγκεκριμενοι (οπως και ο κοντος στις κουλες) αποκλειεται να το κανουν κ ανταυτου θα ανανεωσουν τους περισσοτερους.

27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (27-05-24)

.

Thanks
    2.967
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 394 φορές σε 285 μηνύματα
    Ignore User

Ο Ξανθός περίμενε μέχρι την τελευταία στιγμή να δει το ρόστερ της βαζελας και έπαιρνε παίχτη που αντιστοιχούσε στην αδυναμία του ΠΑΟ. Ο Ίβκοβιτς κοίταζε να έχει παιχταραδες παντού, κι ας μην ήταν διαφημισμενοι. Ο Μπαρτζώκας μετά την ήττα από την Ρεάλ πέρυσι έφτιαξε -στα χαρτια- την πιο δυνατή φροντλαιν της Ευρωλίγκας που θα εξουδετέρωνε Ταβαρες και Πουρέ. Το φιάσκο είναι άνευ προηγουμένου. Αναντικατάστατοι είναι Πίτερς, Πετρουσεφ, Ραιτ, Μιλουτινοφ Μακ Κισικ. Όλοι οι άλλοι είναι να τους βάλεις στο τσουβάλι και να τους πετάξεις στην θάλασσα.

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    28.878
    Ignore User

Δηλαδή αν, λέω αν, δεν είχαμε πάρει 3 ευρωλίγκες τί θα κάναμε; Δηλαδή στο ποδόσφαιρο τόσα χρόνια σφαλιάρες στην Ευρώπη έπρεπε να μην ασχολείται κανείς.
    Mπορει να μην εχει γινει κανεις Ολυμπιακος για τις επιτυχιες, αλλα μετα εθιζεσαι σε αυτη. Οταν εισαι μαθημενος στην πρωτια, ειναι λογικο να σου τσιναει το μοναδιικο τμημα που ειναι δευτερο με διαφορα. Στο ποδοσφαιρο εχουμε σαρωσει τα πρωταθληματα. Γι'αυτο αντεξαμε τα ευρωπαϊκα στραπατσα.

Δεν ειναι θεμα τα ευρωπαϊκα στο μπασκετ μονο. Κακα τα ψεμματα πρωταθλημα απεναντι σε δυνατο Παναθηναϊκο ακομα δεν εχουμε παρει επι προεδριας Αγελοπουλων. Πλην του 2012. Εχουμε νιωσει σαν κοσμος οτι ηρθε η ωρα να κυριαρχησει και αυτο το τμημα, εστω για λιγα χρονια. Αν και τωρα διαψευστει, θα πεσει εσωστρεφεια.

Εγω λογικα τα βλεπω ολα αυτα. Τι να πω. Οσοι κραξουν και οσοι παρατησουν την ομαδα θα ειναι "υπολογοι". Εμεις απλως πανηγυριζουμε ή στεναχωριομαστε αναλογα την κατασταση.

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    28.878
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Oberon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ξανθός περίμενε μέχρι την τελευταία στιγμή να δει το ρόστερ της βαζελας και έπαιρνε παίχτη που αντιστοιχούσε στην αδυναμία του ΠΑΟ. Ο Ίβκοβιτς κοίταζε να έχει παιχταραδες παντού, κι ας μην ήταν διαφημισμενοι. Ο Μπαρτζώκας μετά την ήττα από την Ρεάλ πέρυσι έφτιαξε -στα χαρτια- την πιο δυνατή φροντλαιν της Ευρωλίγκας που θα εξουδετέρωνε Ταβαρες και Πουρέ. Το φιάσκο είναι άνευ προηγουμένου. Αναντικατάστατοι είναι Πίτερς, Πετρουσεφ, Ραιτ, Μιλουτινοφ Μακ Κισικ. Όλοι οι άλλοι είναι να τους βάλεις στο τσουβάλι και να τους πετάξεις στην θάλασσα.
    Αυτο δεν προκυπτει απο καπου ρε φιλε. Απλως βρηκε σε τιμη ευκαιριας ενα σπουδαιο 5αρι και το τσιμπησε. Αν δεν υπηρχε διαθεσιμος ο Μιλουτινοφ, δε θα πηγαινε να σκασει τοσα λεφτα απαραιτητα. Θα επαιρνε κανα Ταρικ Τζοουνς.

Σελίδα 43 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3132333394041424344 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές