Σελίδα 37 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 71727333435363738394041475767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 721 έως 740 από 1421

Θέμα: Super League 1 22/23

  1. #721

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.337
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον Έλληνα εκτός του Τσιμίκα δεν κράτησε ρε φίλε, που λες τώρα "τι παιχταρά χάσαμε"; Εκτός αν εννοείς τον Τσιμίκα, να μην πάει στη Λίβερπουλ και να μείνει στην Ελλάδα να κάνει καριέρα. Τα θέλετε και τα λέτε;
    Τον Σιοβα και τον Νικολαου.

  2. #722
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Και εσύ για ποιόν από τους δύο είπες "τί παικταρά χάσαμε";
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν έχουμε παίκτες και ταλέντο. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε ηλιθιος λαός.
    Ο κύριος λόγος που βγάζουμε μόνο αμυντικούς είναι ότι μπορούν να ξεκινήσουν σοβαρή καριέρα μετά τα 18.

    Ενώ αντιθετως, εξτρεμ και φορ πρέπει να ξεκινήσουν καριέρα στα 16. Και πολλοί καλοί παίκτες χαραμίζονται γιατί τους πιέζουν για το σχολείο.

    Είχα φίλο που στα 15 του, είχε βάλει 40 γκολ στη Δ εθνική. Από όλο τον κόσμο γύρω του, μόνο εγώ του έλεγα να παρατήσει το λύκειο. Αυτός παράτησε τη (σοβαρού επιπέδου) μπάλα στα 17 για να δώσει πανελλήνιες.
    Αποτέλεσμα; δουλεύει τώρα 32 χρόνων σε εργοστάσιο...

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το ξέρεις τώρα ότι μία χαρά σχολείο πάνε και παίζουν μπάλα γιατί έχουν μέχρι και σχολεία στη διάθεσή τους;
    Κάποτε, ήξερα ότι υπήρχαν παιδιά που είχαν στοιχεία και από ό,τι βλέπω ακόμα, οι μικροί έχουν δεξιότητες ανώτερες από εμάς, αλλά: Από τη στιγμή που κανένας σχεδόν δεν έγινε πλήρεις ποδοσφαιριστής, ταλέντο, δεν το λες ακριβώς. Κάποιος μπορούσε να κάνει τη μπάλα κομπολόι, άλλος μπορούσε να την περάσει μέσα από τοίχο, από τις τρύπες που έχουν τα τούβλα, άλλοι διάβαζαν τον αντίπαλο και δίνανε ραντεβού με τη φάση και απλά άλλοι ήταν γρήγοροι.
    Ακόμα Έλληνα παίκτη να συνδυάζει πάνω τρία στοιχεία, δεν έχω δει. Δεν μας νοιάζει λοιπόν αν είναι ηλίθιος ο λαός: Το αποτέλεσμα μιλάει ότι η παραγωγή είναι αμελητέα και είτε φταίει η παράδοση, είτε η νοοτροπία, είτε η ψυχολογία, το εξαγόμενο είναι το προφανές...
    Και το ότι ακόμα έχουν δουλειά όλοι οι πεινασμένοι που θέλουν ποσοστά από τα συμβόλαια των παικτών λέει πολλά και για το επίπεδο των παικτών και των γονέων τους.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  3. #723
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον Έλληνα εκτός του Τσιμίκα δεν κράτησε ρε φίλε, που λες τώρα "τι παιχταρά χάσαμε"; Εκτός αν εννοείς τον Τσιμίκα, να μην πάει στη Λίβερπουλ και να μείνει στην Ελλάδα να κάνει καριέρα. Τα θέλετε και τα λέτε;
    Τον Μητρογλου,τον Μανωλά,τον Σάμαρη.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  4. #724

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.337
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sabar77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Μητρογλου,τον Μανωλά,τον Σάμαρη.
    Οποιος πιασει τη σωστη τιμουλα, φευγει. Ετσι απλα. Οποιος και αν ειναι. Μονο τον Φορτουνη δεν εδωσαν.

    Υπηρχαν ομως και παικτες αξιοπρεπεστατοι, οι οποιοι εφυγαν σαν ελευθεροι ή με χαμηλο αντιτιμο στην πορεια της καριερας τους απεδειξαν οτι αξιζαν να βρισκονται στο ροστερ. Ο Νικολαου που ειπα πριν για παραδειγμα. Αν ειχαμε 2-3 Ελληνες ακομα στην ομαδα, δε θα μας επιανε πρεμουρα να φερουμε πισω τον καθε παλαιμαχο. Αβρααμ, Τοροσιδηδες κλπ

  5. #725
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sabar77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Μητρογλου,τον Μανωλά,τον Σάμαρη.
    Στο μεταξύ, μόνο ο Μανωλάς έπαιξε από τους τρεις. Ειδικά ο Μήτρογλου, πήρε παραμάζωμα τις πισίνες και τα φυσιοθεραπευτήρια στην Αγγλία και μετά έπαιζε όταν θυμόταν και όσο ήθελε. Ο δε Σάμαρης και εδώ που ήταν δεν καταλάβαινες τί μπορεί να σου δώσει και ούτε και η Μπενφίκα βρήκε άκρη δηλαδή...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιος πιασει τη σωστη τιμουλα, φευγει. Ετσι απλα. Οποιος και αν ειναι. Μονο τον Φορτουνη δεν εδωσαν.

    Υπηρχαν ομως και παικτες αξιοπρεπεστατοι, οι οποιοι εφυγαν σαν ελευθεροι ή με χαμηλο αντιτιμο στην πορεια της καριερας τους απεδειξαν οτι αξιζαν να βρισκονται στο ροστερ. Ο Νικολαου που ειπα πριν για παραδειγμα. Αν ειχαμε 2-3 Ελληνες ακομα στην ομαδα, δε θα μας επιανε πρεμουρα να φερουμε πισω τον καθε παλαιμαχο. Αβρααμ, Τοροσιδηδες κλπ
    Μην τα ξαναλέμε γιατί έφυγε ο Σιόβας - όποιος κατάλαβε, το έπιασε από το γκολ του Γιάκου.
    Ο Νικολάου και να έμενε δεν θα έπαιζε, αφού και όσο ήταν πάλι δεν έπαιζε, επομένως δεν θα είχε καμία εξέλιξη - θα ήμασταν όπως τώρα, που έχουμε τον Ρέτσο ένα πράγμα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  6. #726
    Το avatar του χρήστη Nikolaos_Kokkinos
    Εγγραφή
    03-07-2009

    Περιοχή
    Σειριος Α'
    Μηνύματα
    13.819
    Thanks
    5.764
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.617 φορές σε 4.912 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Γενικα στην διαχειρηση δυναμικου και στην αξιποιηση ταλεντου παιρνουμε ΑΡΙΣΤΑ σαν χωρα γενικοτερα... απο που να το πιασεις.. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    ''Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.'' - Οδυσσέας Ελύτης

  7. #727
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Από τα 8μηνα στους δήμους...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  8. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    Nikolaos_Kokkinos (25-01-23), SOAD37 (25-01-23)

  9. #728

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.337
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα ξαναλέμε γιατί έφυγε ο Σιόβας - όποιος κατάλαβε, το έπιασε από το γκολ του Γιάκου.
    Ο Νικολάου και να έμενε δεν θα έπαιζε, αφού και όσο ήταν πάλι δεν έπαιζε, επομένως δεν θα είχε καμία εξέλιξη - θα ήμασταν όπως τώρα, που έχουμε τον Ρέτσο ένα πράγμα...
    Εξαιτιας του Μπεντο δεν εφυγε;


    Υ.Γ Ζουμε στη χωρα που διοριζεσαι ακομα με πτυχιο και μορια. Τι να λεμε τωρα; Π.χ για μια θεση πληροφορικαριου θα προτιμησουν εναν αποφοιτο Πληροφορικης με μηδενικη εμπειρια και γνωσεις απο εναν αυτοδιδακτο ή αποφοιτο αλλης τεχνολογικης σχολης που εχει ασχοληθει και ξερει της παναγιας τα ματια. Βασικα συνηθως δνε επιτρεπεται καν να κανεις αιτηση, αν δεν εχεις το συγκεκριμενο πτυχιο. Λες και δε διδασκεται πουθενα αλλου η πληροφορικη

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (25-01-23)

  11. #729
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Και τις Παναγιάς τα μάτια ποιος θα τα βεβαιώσει ότι τα ξέρει; Η ίδια; Σε ποια χώρα ακριβώς ισχύουν αυτά;

    Να ισχύει το ίδιο και για τους πολιτικούς μηχανικούς; Για τους ηλεκτρολόγους; Γιατί όχι και για τους γιατρούς;

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    zionikos (29-01-23)

  13. #730
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Συνήθως πρέπει να είσαι αρχαιοκάπηλος για να τα έχεις και μπορεί να είναι σε θέση να το αποδείξει η εφορεία κλασσικών και βυζαντινών αρχαιοτήτων...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-01-23)

  15. #731

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.337
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τις Παναγιάς τα μάτια ποιος θα τα βεβαιώσει ότι τα ξέρει; Η ίδια; Σε ποια χώρα ακριβώς ισχύουν αυτά;

    Να ισχύει το ίδιο και για τους πολιτικούς μηχανικούς; Για τους ηλεκτρολόγους; Γιατί όχι και για τους γιατρούς;

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Οπως τα αποδεικνυεις σε οποιαδηποτε εταιρεια πας για δουλεια. Τι εννοεις; Γι’αυτο υπαρχουν τα βιογραφικα, γι’αυτο γινονται οι συνεντευξεις και γι’αυτο υπαρχουν τα portfolio και τα παραδειγματα απο προηγουμενες δουλειες. Και στο δημοσιο υπαρχον προϊσταμενοι, που υποτιθεται μπορουν να αξιολογησουν τους αιτουντες

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (25-01-23)

  17. #732
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Κρατάμε το "υποτίθεται"...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  18. #733
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εσύ για ποιόν από τους δύο είπες "τί παικταρά χάσαμε";
    Το ξέρεις τώρα ότι μία χαρά σχολείο πάνε και παίζουν μπάλα γιατί έχουν μέχρι και σχολεία στη διάθεσή τους;
    Κάποτε, ήξερα ότι υπήρχαν παιδιά που είχαν στοιχεία και από ό,τι βλέπω ακόμα, οι μικροί έχουν δεξιότητες ανώτερες από εμάς, αλλά: Από τη στιγμή που κανένας σχεδόν δεν έγινε πλήρεις ποδοσφαιριστής, ταλέντο, δεν το λες ακριβώς. Κάποιος μπορούσε να κάνει τη μπάλα κομπολόι, άλλος μπορούσε να την περάσει μέσα από τοίχο, από τις τρύπες που έχουν τα τούβλα, άλλοι διάβαζαν τον αντίπαλο και δίνανε ραντεβού με τη φάση και απλά άλλοι ήταν γρήγοροι.
    Ακόμα Έλληνα παίκτη να συνδυάζει πάνω τρία στοιχεία, δεν έχω δει. Δεν μας νοιάζει λοιπόν αν είναι ηλίθιος ο λαός: Το αποτέλεσμα μιλάει ότι η παραγωγή είναι αμελητέα και είτε φταίει η παράδοση, είτε η νοοτροπία, είτε η ψυχολογία, το εξαγόμενο είναι το προφανές...
    Και το ότι ακόμα έχουν δουλειά όλοι οι πεινασμένοι που θέλουν ποσοστά από τα συμβόλαια των παικτών λέει πολλά και για το επίπεδο των παικτών και των γονέων τους.
    Σχολεία έχουν μόνο 6 ομάδες στην Ελλάδα. Στις 4 από αυτές, αν θες να πας έχει ταρίφα 15χιλιαρικα. Εκτός αν πιστεύεις ότι υπάρχει έστω ένας που παίζει στην under 17 του Ολυμπιακού χωρίς να πληρώνει

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (25-01-23), pirateeeeeee (26-01-23)

  20. #734
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιτιας του Μπεντο δεν εφυγε;


    Υ.Γ Ζουμε στη χωρα που διοριζεσαι ακομα με πτυχιο και μορια. Τι να λεμε τωρα; Π.χ για μια θεση πληροφορικαριου θα προτιμησουν εναν αποφοιτο Πληροφορικης με μηδενικη εμπειρια και γνωσεις απο εναν αυτοδιδακτο ή αποφοιτο αλλης τεχνολογικης σχολης που εχει ασχοληθει και ξερει της παναγιας τα ματια. Βασικα συνηθως δνε επιτρεπεται καν να κανεις αιτηση, αν δεν εχεις το συγκεκριμενο πτυχιο. Λες και δε διδασκεται πουθενα αλλου η πληροφορικη
    Αυτό ξανά πες το. Δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση στον πλανήτη που να ζητάει πτυχίο αντί για γνώσεις. Μόνο το ελληνικό δημόσιο και κάποιες εταιρίες στην Ελλάδα που συμπράττουν με το δημόσιο. Πχ cosmote παλιότερα

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (25-01-23)

  22. #735
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχολεία έχουν μόνο 6 ομάδες στην Ελλάδα. Στις 4 από αυτές, αν θες να πας έχει ταρίφα 15χιλιαρικα. Εκτός αν πιστεύεις ότι υπάρχει έστω ένας που παίζει στην under 17 του Ολυμπιακού χωρίς να πληρώνει

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δηλαδή εσύ κατάλαβες μετά από όσα έχω γράψει ότι θα μου ήταν εξωπραγματικό να μάθω ότι πληρώνει κάποιος για να παίξει στις ακαδημίες (το γράφουν και μόνοι τους, αλλά κλάιν - λέμε ότι δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση, ούτε για υποτροφίες);;; Μιλάμε για κάτι κουνάβια που ενώ πληρώνονται και σε χρήμα και σε είδος αρκετά καλά, ζητάνε χοντρά ποσά για να πάνε τα παιδιά παραπάνω (δεν είναι τωρινό το φαινόμενο).
    Έτσι βγαίνουν χαμένοι και οι παίκτες και η ομάδα, φυσικά.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (25-01-23), flessanto (25-01-23)

  24. #736
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ξανά πες το. Δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση στον πλανήτη που να ζητάει πτυχίο αντί για γνώσεις. Μόνο το ελληνικό δημόσιο και κάποιες εταιρίες στην Ελλάδα που συμπράττουν με το δημόσιο. Πχ cosmote παλιότερα

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    δεν υπάρχει ούτε μια χώρα στον πλανήτη όπου το εργατικό δυναμικό με πτυχία και διδακτορικά παρακαλάει να δουλέψει στο δημόσιο αντί στην αγορά
    και αυτό θα πληρωθεί δυστυχώς

    και για να γυρίσω στα αθλητικά, στις εγχώριες ακαδημίες ποδοσφαίρου γίνεται της τρελής στην δωροδοκία. Θα θυμίσω το 10-0.
    Άσε που η ανάπτυξη των αθλητών πρέπει να είναι μέλημα της ομοσπονδίας και όχι των ιδιωτικών συλλόγων. Αλλά από την άλλη θα μου πεις ότι και οι σύλλογοι έχουν καταντήσει δημόσιοι ή δημοτικοί οργανισμοί...
    στην κακιά και καπιταλιστική αμερική αν δεν πληροί κάποιος τα κριτήρια που έχουν τεθεί κεντρικά απο το ncaa (κριτήρια για να επιβιώσουν όλα τα αθλήματα ανεξάρτητα από τα πόσα βγάζει το πρωταγωνιστικό άθλημα -που αφορούν από χρήματα μέχρι εγκαταστάσεις/προπονητικά κέντρα-) δεν μπορεί να παίξει στα μεγάλα πρωταθλήματα και στις αντίστοιχες μεγάλες διοργανώσεις, ακόμη και αν έχει ομαδάρα και υποβιβάζεται κατηγορία
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (30-01-23)

  26. #737
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    το κορυφαιο ειναι οτι ζητανε εργασιακη εμπειρια 2-3 χρονια μολις εχεις τελειωσει το πανεπιστημιο για να σε παρουν καπου ενω μεταπτυχιακα και διδακτορικα ειδικοτερα δεν τα βλεπουν καν σαν εμπειρια
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  27. #738
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Στα διδακτορικά δεν ξέρω τί παίζει, αλλά για πολλά μεταπτυχιακά προγράμματα, έχουν δίκιο...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Nikolaos_Kokkinos (26-01-23)

  29. #739
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.047
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Φαμπιάνο του Άρη, μαζί με Αουγκούστο και Κουρμπέλη οι πιο εύκολες κάρτες στο πρωτάθλημα. Σε πάνε ταμείο πάντα.

    Η Κούλα προηγείται ήδη από ένα τραγικό πέναλτι-δώρο.

  30. #740
    Το avatar του χρήστη Nikolaos_Kokkinos
    Εγγραφή
    03-07-2009

    Περιοχή
    Σειριος Α'
    Μηνύματα
    13.819
    Thanks
    5.764
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.617 φορές σε 4.912 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 1 22/23

    Η αρουλαινα εχει κατσει στα 4 και τονε παιρνει παλι

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    ''Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.'' - Οδυσσέας Ελύτης

Σελίδα 37 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 71727333435363738394041475767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας