Σελίδα 9 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 5678910111213192939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 180 από 894

Θέμα: Super League 2019 - 2020

  1. #161
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Προφύλαξέ τους τότε. Τι, δε μπορούμε να κερδίσουμε τον Βόλο με τα δεύτερα??

    Α ξέχασα, ούτε με τους βασικούς μπορούμε.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  2. #162
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφύλαξέ τους τότε. Τι, δε μπορούμε να κερδίσουμε τον Βόλο με τα δεύτερα??

    Α ξέχασα, ούτε με τους βασικούς μπορούμε.
    Mε τα δεύτερα (δηλαδή Ιντεγε, Φετφατζίδη) του Αρη τους κερδίζουμε. Με τους βασικούς δε μπορουμε.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-01-20)

  4. #163
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Το δικο μου θεμα δεν ειναι αν μπορουμε εμεις να τους κερδισουμε. Το θεμα ειναι οτι στα πλει οφ μπορει εμεις να εχουμε 10 ντερμπι και οι μπουγατσες 4. Τα υπολοιπα θα ειναι φιλικα.

    Ουτε αυτο μας νοιαζει, ετσι; Ουτε οτι εχουν στησει μεχρι και τα δεντρα μας νοιαζει. Ουτε οτι οι διαιτητες κανουν εγκληματα ακομα και με το βαρ και οι αντιπαλοι σπανε ποδια. Αν μας νοιαζουν ολα αυτα γινομαστε βαζελοι...

    Πολυ υπερανω ειμαστε ρε παιδι μου.

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (06-01-20)

  6. #164
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Για μένα τα πράγματα είναι απλά. Άμα δε μπορούμε να κερδίσουμε Βόλο, Ατρόμητο, Ξάνθη και τα λοιπά λιμά του πρωταθλήματος, ας μην το πάρουμε το γαμημένο. Άμα είναι να βάλουμε τους "δικούς μας" στα playoff για να πάρουμε πρωτάθλημα, σιγά μην το πανηγυρίσω κιόλας.

    Ναι, κόντρα σε όλους και σε όλα. Διαιτησίες, παραρτήματα, συστήματα κτλ. Ναι, 10/10 ντέρμπι. Μάγκικα, γαύρικα και Πειραιώτικα. Τότε θα το χαρώ και θα το γουστάρω.

    Προσέξτε, δε λέω να μπουν αυτοί ή να μείνουν έξω οι άλλοι. Δε με νοιάζει όποιος και αν είναι. Τη δουλειά μας θέλω να κάνουμε σαν Ολυμπιακός και ό,τι βγει.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  7. #165
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Μα δε θα βαλουμε εμεις τους δικους μας στα πλει οφ. Οι αλλοι θα βαλουν τους δικους τους...

  8. #166
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    X με Ξάνθη, Χ με Βόλο, εμείς τους δίνουμε βαθμούς, άρα εμείς τους βάζουμε
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-01-20), maniakos7 (09-01-20)

  10. #167
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Αρα δε βαζουμε ρε τους δικους μας. Τους δικους τους βαζουμε.

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    differance (05-01-20)

  12. #168
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.568
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.565 φορές σε 3.502 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα τα πράγματα είναι απλά. Άμα δε μπορούμε να κερδίσουμε Βόλο, Ατρόμητο, Ξάνθη και τα λοιπά λιμά του πρωταθλήματος, ας μην το πάρουμε το γαμημένο. Άμα είναι να βάλουμε τους "δικούς μας" στα playoff για να πάρουμε πρωτάθλημα, σιγά μην το πανηγυρίσω κιόλας.

    Ναι, κόντρα σε όλους και σε όλα. Διαιτησίες, παραρτήματα, συστήματα κτλ. Ναι, 10/10 ντέρμπι. Μάγκικα, γαύρικα και Πειραιώτικα. Τότε θα το χαρώ και θα το γουστάρω.

    Προσέξτε, δε λέω να μπουν αυτοί ή να μείνουν έξω οι άλλοι. Δε με νοιάζει όποιος και αν είναι. Τη δουλειά μας θέλω να κάνουμε σαν Ολυμπιακός και ό,τι βγει.
    Και εγώ μαζί σου είμαι. Γουστάρω να το πάρουμε κόντρα σε όλους και όλα. Αλλά λέμε τα πράγματα πως έχουν, ότι δλδ ξανθή και βόλος είναι του Παοκ. Απλά πράγματα

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #169
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.136
    Thanks
    24.323
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.693 φορές σε 17.743 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως; Τον ειχα για ανεξαρτητο. Με τον Παοκ φετος επαιξε καλα σχετικα.
    Με 4 τελικές σε όλο το παιχνίδι, απέναντι στη συγκεκριμένη άμυνα και από αυτές οι 2 στο τέρμα, για Παναιτωλικός, καλά θα έπαιζε - για τον ΟΦΗ που θεωρητικά ξέρουμε στη φετινή διοργάνωση, κάτι δε πήγε και τόσο καλά...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-01-20)

  15. #170
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sabar77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα παιχνίδι παίζεται στα ίσα 4 τρώει ο αήττητος
    Οι μονες ομαδες που τον επαιξαν στα ισια και τις κερδισε ηταν η τριπολη και ο πανιωνιος.

    Απο τις υπολοιπες ή πηρε την ισοπαλια με το ζορι (Ολυμπιακος, βαζελο, αεκ, αρη μεσα-εξω) ή δεν τον κοντραραν καν (Βολος, παναιτωλικος, ξανθη, ατρομητος, λαρισα).
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (09-01-20)

  17. #171
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Η διαφορα ειναι πως εμεις δεν εχουμε κανεναν "δικο μας".

    Απλα υπαρχουν καποιες ομαδες που μας ανιμετωπιζουν ισοτιμα απεναντι στον παοκ, οποτε λογικο να τις προτιμουμε. Αεκ, Βαζελος, Αρης ειναι τρεις απο αυτες. Αν γλιτωσουμε και απο ατρομητο-βολο ειμαστε καλα στα πλει οφ, αρκει να ειμαστε κοντα στην βαθμολογια.


    Τωρα χωρις να θελω να ερθωσε αντιπαραθεση με κανεναν θα το πω. Σε κανενα πρωταθλημα του κοσμου δεν παιζει η πρωτη ομαδα με την εκτη και να λεει "Ολυμπιακος εισαι κερδισε την με τα δευτερα".

    Η Λιβερπουλ αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη ομαδα στον κοσμο, αλλα οταν παιζει με την γουεστ χαμ για το πρωταθλημα, δεν βαζει τα δευτερα.

    Θελω να παρω το πρωταθλημα κοντρα σε ολους, αλλα δεν γινεται να μην αναγνωριζω την δυσκολια του επιτευγματος αυτη τη στιγμη.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (09-01-20), giovanni#10 (06-01-20)

  19. #172
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Η Λίβερπουλ χθες έπαιξε κύπελλο με τη μισητή Έβερτον όχι με τα δεύτερα αλλά με τα τρίτα. Αυτό μιας και την ανέφερες

    Και μη μου λέτε ότι οι μεγάλες ομάδες δεν κάνουν ροτέτιον. Όλες κάνουν. Απλά ο δικός μας ο χαλβάς το έκανε με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-01-20)

  21. #173
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λίβερπουλ χθες έπαιξε κύπελλο με τη μισητή Έβερτον όχι με τα δεύτερα αλλά με τα τρίτα. Αυτό μιας και την ανέφερες

    Και μη μου λέτε ότι οι μεγάλες ομάδες δεν κάνουν ροτέτιον. Όλες κάνουν. Απλά ο δικός μας ο χαλβάς το έκανε με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.
    Ελα ρε Κοσμα, για το κυπελλο ηταν. Ολες οι Αγγλικες, σε αυτη τη φαση του κυπελλου τα τριτα βαζουν. Κι η Εβερτον το ιδιο.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (09-01-20)

  23. #174
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μονες ομαδες που τον επαιξαν στα ισια και τις κερδισε ηταν η τριπολη και ο πανιωνιος.

    Απο τις υπολοιπες ή πηρε την ισοπαλια με το ζορι (Ολυμπιακος, βαζελο, αεκ, αρη μεσα-εξω) ή δεν τον κοντραραν καν (Βολος, παναιτωλικος, ξανθη, ατρομητος, λαρισα).
    Η Λαρισα το πηγε στα ισα μεσα στην Τουμπα και εχασε νομιζω 2-1. Και βεβαια στο 0-0 δεν της δοθηκε πεναλτι για χερι. Βεβαια η μπαογκαρα απο περυσι δεν κανει ποτέ χερι στην περιοχη ως γνωστον.

  24. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-01-20), chainsaw (07-01-20), drizzt (06-01-20), flessanto (09-01-20)

  25. #175
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λίβερπουλ χθες έπαιξε κύπελλο με τη μισητή Έβερτον όχι με τα δεύτερα αλλά με τα τρίτα. Αυτό μιας και την ανέφερες

    Και μη μου λέτε ότι οι μεγάλες ομάδες δεν κάνουν ροτέτιον. Όλες κάνουν. Απλά ο δικός μας ο χαλβάς το έκανε με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.
    γι'αυτο εγραψα για το πρωταθλημα, εχοντας εικονα οτι εβαλε τα τριτα με την εβερτον, αλλα ηταν κυπελλο.

    Ροτεισιον ναι, πρεπει να γινεται, αλλα οχι με το σκεπτικο πως θα σε σακατεψουν οι παιχτες του βολου, οποτε ασε τους καλους σου εξω.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λαρισα το πηγε στα ισα μεσα στην Τουμπα και εχασε νομιζω 2-1. Και βεβαια στο 0-0 δεν της δοθηκε πεναλτι για χερι. Βεβαια η μπαογκαρα απο περυσι δεν κανει ποτέ χερι στην περιοχη ως γνωστον.
    Δεν ξερω, εγω τον κουγια δεν τον εμπιστευομαι.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (09-01-20)

  27. #176
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Πώς την πάτησε η «εξυγίανση» με τον Ολυμπιακό και αντί -5 έγινε +1!

    Ο Κώστας Νικολακόπουλος εξηγεί μέσα από το sport-fm.gr πώς το «κόλπο» κατά του Ολυμπιακού εξελίχθηκε σε πανωλεθρία!

    Τελευταία ενημέρωση 07/01/2020, 13:16
    Συντάκτης: Κώστας Νικολακόπουλος


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
































    • Ξέρετε, κανονικά δεν θα έπρεπε να είχαμε πρωτάθλημα το περασμένο Σαββατοκύριακο. Ούτε και το επόμενο.

    • Επειδή εύκολα ξεχνάμε, να σας υπενθυμίσω ότι οι διαιτητές, με ξεκάθαρη ανακοίνωση τους, είχαν προαναγγείλει αποχή κι από τις δύο πρώτες αγωνιστικές του 2020. Όπως κι από το Κύπελλο. Με τη διαφορά ότι το Κύπελλο θα γίνονταν κανονικά, καθότι μπορούσαν να οριστούν διαιτητές κι από τη Β΄ Εθνική. Πρωτάθλημα δεν θα γίνονταν, αφού ήταν πρακτικά αδύνατον να μαζεύονταν τόσοι ξένοι διαιτητές, επόπτες και VAR και AVAR.

    • Μάλιστα, με την αναπόφευκτη «μετακύλιση» του πρωταθλήματος, που θα ξεκινούσε πάλι στις 19 του μήνα και βάσει κανονισμών με την ίδια σειρά των αγώνων, θα είχαμε διάφορες συνέπειες. Π.χ. το Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός θα γίνονταν με κόσμο, αφού ο Ολυμπιακός θα εξέτιε την ποινή του την άλλη Τετάρτη με την Καλαμάτα για το Κύπελλο… Επίσης, το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός δεν θα γίνονταν ανάμεσα στα παιχνίδια του Ολυμπιακού με την Άρσεναλ, αλλά 10 ημέρες μετά και τη ρεβάνς Άρσεναλ-Ολυμπιακός…

    • Τα έβαλε λοιπόν κάτω όλα αυτά η «εξυγίανση» και αποφάσισε να πάρει τα μέτρα της. Διότι έβλεπε ότι τα πράγματα θα εξελίσσονταν όπως βόλευε τον Ολυμπιακό, που επιπλέον εάν γίνονταν κανονικά προχθές Κυριακή, όπως κι έγινε τελικά, το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όχι μόνο θα ήταν χωρίς τον κόσμο του, αλλά και χωρίς βασικούς παίκτες του, καθότι η ομάδα εδώ και κάποιες εβδομάδες έχει μετατραπεί σε…νοσοκομείο!

    • Κάπως έτσι, ως δια μαγείας η αποχή των διαιτητών έπαψε να υφίσταται! Μέσα μάλιστα από κωμικοτραγικές καταστάσεις, που σκόρπισαν άφθονο γέλιο, αλλά κι αναπόφευκτο εκνευρισμό, ένα ολόκληρο τριήμερο, μέσα στην Πρωτοχρονιά!

    • Τα έφεραν λοιπόν από εδώ, τα έφεραν από εκεί, τα έκοψαν, τα έραψαν όπως τους συνέφερε και το πρωτάθλημα συνεχίστηκε κανονικά. Όπως, θεωρητικά πάντοτε, δεν εξυπηρετούσε τον Ολυμπιακό. Μόνο που δεν τα είχαν υπολογίσει όλα καλά. Γιατί η μπάλα είναι άτιμο πράγμα-κι ο Ολυμπιακός ομάδα που δύσκολα πεθαίνει. Και να που ήρθαν έτσι τα πράγματα μέσα στο Σαββατοκύριακο, που όλο το πλάνο της «εξυγίανσης» πήγε κατά διαόλου!

    • Ο μεν ΠΑΟΚ το Σάββατο όχι απλά έχασε, αλλά συνετρίβη από τον Άρη στο Χαριλάου, ουσιαστικά χάνοντας μάλιστα τελευταία στιγμή τον βασικό του αμυντικό μέσο Ντάγκλας Κόστα, λόγω τραυματισμού στην προπόνηση της Παρασκευής...Ο δε Ολυμπιακός, παρά τα χίλια του προβλήματα, παίζοντας χωρίς κόσμο και με τόσες απουσίες, κέρδισε τον Παναθηναϊκό…

    • Και κάπως έτσι, η περίφημη…στρατηγική της εξυγίανσης, που θα έφερνε τον Ολυμπιακό από το -2 κι άλλο, ακόμη πιο πίσω στη βαθμολογία, εξελίχθηκε σε φοβερή πανωλεθρία, αφού ο Ολυμπιακός το -2 όχι δεν το άφησε να γίνει -5, αλλά το έκανε +1! Παίρνοντας βέβαια και το δώρο του Άρη, μία από τις, όχι και πολλές…, ομάδες που όλα τα παιχνίδια της τα παίζει κανονικά.

    • Βεβαίως, κάτι έμεινε εις βάρος του Ολυμπιακού, από όλο αυτό το μαγείρεμα: το ντέρμπι του με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα θα γίνει κανονικά, όπως είχε προγραμματιστεί, άρα ενδιάμεσα των δύο αγώνων του με την Άρσεναλ, με συνέπεια ο ΠΑΟΚ να έχει το πλεονέκτημα. Για να δούμε, όμως. Διότι ο Ολυμπιακός ενίοτε ξεπερνάει και τις μεγαλύτερες δυσκολίες…

    • Προς το παρόν, όμως, ας περιμένουμε τι άλλο εμπόδιο θα του «στήσουν» για να τον ρίξουν από την κορυφή, πολύ πριν το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη…
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  28. #177
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Ομως ξέρετε υπάρχει ένα προβληματάκι: ο κανονισμός διαιτησίας, αυτό δηλαδή που οι διαιτητές και οι προϊστάμενοί τους οφείλουν να σέβονται, όλα αυτά δεν τα επιτρέπει. Ο κανονισμός διαιτησίας λοιπόν σαφέστατα ορίζει τα εξής στο άρθρο 65 παράγραφος 2β: «Οι διαιτητές απαγορεύεται να διευθύνουν αγώνες ΠΑΕ ή σωματείου γενικότερα, εφόσον συνδέονται με τους προέδρους ή τα μέλη ΔΣ αυτών με εργασιακή ή συγγενική σχέση, είτε οι ίδιοι είτε οι σύζυγοι ή τα τέκνα τους». Στην επόμενη δε παράγραφο, την παράγραφο 3, αναφέρει ότι «οι διαιτητές υποχρεούνται να δηλώσουν εγγράφως στην ΚΕΔ/ΕΠΟ -πριν την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου την ύπαρξη του εν λόγω κωλύματος. Σε περίπτωση που η δήλωση αυτή δεν γίνει και αποδειχθεί η εν λόγω σχέση, τότε ο διαιτητής αυτομάτως διαγράφεται από τους πίνακες και δεν μπορεί να επανεγγραφεί σε κανένα πίνακα οποιασδήποτε κατηγορίας εθνικού πρωταθλήματος». Τόμπολα δηλαδή.

    Τι σημαίνουν αυτά; Οτι ακόμα κι αν για μας τους καλόπιστους οι επαγγελματικές επιλογές της συζύγου του Παπαπέτρου και του γιού του Μπικα δεν είναι πρόβλημα, είναι πρόβλημα για τον ίδιο τον κανονισμό. Επομένως ο Ολυμπιακός όχι μόνο δεν φωνάζει άδικα, αλλά το μόνο παράξενο της ιστορίας είναι πως γίνεται οι συγκεκριμένοι να μην έχουν πάει στο σπίτι ακόμα. Δεν το λέω εγώ. Το λέει το άρθρο 65, στις παραγράφους 2β και 3.
    https://www.karpetshow.gr/blog/o-papapetroy-stin-annita-pania
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (09-01-20)

  30. #178
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.224
    Thanks
    5.755
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.139 φορές σε 1.259 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Μαλάκα μας κοροϊδεύουν;;;;
    W.T.F???


    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (09-01-20)

  32. #179
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.344
    Thanks
    20.833
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.493 φορές σε 8.048 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Α καλά....

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  33. #180
    .
    Εγγραφή
    18-08-2016

    Μηνύματα
    1.173
    Thanks
    47
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 674 φορές σε 456 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Σόρρυ αλλά εμείς οι ίδιοι δίνουμε δικαίωμα στην εξυγίανση να τα κάνει αυτά. Προσωπικά είμαι πιο εκνευρισμένος για τους ηλίθιους που κάνουν τα επεισόδια παρά για τους εξυγιαντες που απλά εκτελούν εντολές.

    Δεν έχω διάρκειας μιας που μένω στο εξωτερικό αλλά αν είχα από που θα ζητούσα τα χρήματα μου πίσω που κάποιοι μου στερούν να δω την ομάδα μου ίσως και για 6 παιχνιδια;

Σελίδα 9 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 5678910111213192939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας