Σελίδα 3 από 45 ΠρώτηΠρώτη 123456713233343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 894

Θέμα: Super League 2019 - 2020

  1. #41
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το χάσουμε επειδή είμαστε χειρότεροι, θα φταίμε εμείς, αν το χάσουμε από εξωγενείς παράγοντες, θα φταίνε αυτοί. Ο Αλέξη και ο θίασός του ήταν και είναι βασικοί υπαίτιοι για τη σημερινή κατάσταση στο ποδόσφαιρο, έφεραν κι εξέθρεψαν ένα τέρας. Γι αυτό κι έφαγαν τόση πούτσα που πήραν και πακέτο για το σπίτι...

    και περισυ χειροτεροι ειμασταν για αυτο το χασαμε
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    differance (31-07-19), drizzt (31-07-19), estai (31-07-19)

  3. #42
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Οταν εθελοτυφλεί κάποιος, μπορεί να τα βλέπει όπως θέλει... αν θες, να το συζητήσουμε...
    There is a Dude in town

  4. #43
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Βασικά ο παοκ βάση αποτελεσμάτων, ήταν η καλύτερη ομάδα της τελευταίας τριακονταετίας.

    Αν αυτό που βλέπατε από τον παοκ ποδοσφαιρικά θεωρείτε πως ήταν εικόνα του και βαθμολογικά οκ.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (31-07-19)

  6. #44
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και περισυ χειροτεροι ειμασταν για αυτο το χασαμε
    Κι εγώ αυτό πιστεύω. Ναι τους πάτησες στο Καραισκάκης, αλλά δε σου φταίει ο Τσίπρας που δεν είχες φορ απλά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

  7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (31-07-19)

  8. #45
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Είχαμε τον Βουκοβιτς, αλλά έπαιζε για τη λάθος ομάδα στο συγκεκριμένο αγώνα.

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (31-07-19), flessanto (31-07-19)

  10. #46
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ αυτό πιστεύω. Ναι τους πάτησες στο Καραισκάκης, αλλά δε σου φταίει ο Τσίπρας που δεν είχες φορ απλά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
    Δε μου φταίει ο Τσίπρας που δεν έμπαινε η μπάλα στα δίχτυα κια που κοιμήθηκε ο θεός σε ένα παιχνίδι, μου φταίει όμως που ξεκίνησε 3-4 χρόνια τώρα τον αγώνα να χειραγωγήσει με τη σημαία της εξυγίανσης, το ελληνικό ποδόσφαιρο και να το προσφέρει στα συνεταιράκια. Μου φταίει που είχε τον Κοντονή να αναβάλει τον τελικό για έναν μήνα μπας και το πάρει η άεξ, πράγμα που έγινε. Μου φταίει που μπήκε ο Ιβάν με κουμπούρι μέσα σε αγωνιστικό χώρο και η τιμωρία από υποβοβασμό έγινε... -2. Μου φταίει που κυνήγησαν λυσσαλέα τον πρόεδρο της ομάδας μου γιατί δεν τους κάθισε και δεν τους έκανε χατήρια. Μου φταίει που στις εκλογές της επο πήγαιναν κι έρχονταν μπράβοι και ρούβλια και όλοι σφύριζαν ανέμελα. Μου φταίει που είδαμε υπουργούς με κασκόλια μπάουγκ στη σουίτα του Ιβανέα και να θεωρείται λογικό. Μου φταίει που είδα τον Κοντονή να τρώει καλαμαράκια με τους ρεπόρτερς της αεξ και του μπάουγκ... Μου φταίει που πήραν 7 ομάδες της σουπραλίγκας με αρκετά δελεαστικό ποσό για να κάνουν τα χατήρια του αφεντικού. Μου φταίει που ακόμη και 2 μέρες πριν τις εκλογές προσπαθούσαν να δώσουν 24 μύρια στον μπάουγκ μέσω σκανδάλου. Μου φταίει που όλοι ήταν μιλημένοι πέρσι και με τον μπάουγκ έπαιζαν σαν υπνωτισμένοι. Μου φταίει που οι οπαδοί του μπάουγκ έκαναν στις μισές πολεις της Ελλάδος επεισόδια και δεν ακούστηκε τίποτα. Για όλα αυτά μου φταίει ο τσίπρας, ο κοντονής ο Βασιλειάδης και όλοι οι άλλοι που βοήθησαν. Ξεχνάω αρκετά, αλλά πιάνεις το νόημα.
    There is a Dude in town

  11. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-07-19), flessanto (31-07-19)

  12. #47
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου φταίει ο Τσίπρας που δεν έμπαινε η μπάλα στα δίχτυα κια που κοιμήθηκε ο θεός σε ένα παιχνίδι, μου φταίει όμως που ξεκίνησε 3-4 χρόνια τώρα τον αγώνα να χειραγωγήσει με τη σημαία της εξυγίανσης, το ελληνικό ποδόσφαιρο και να το προσφέρει στα συνεταιράκια. Μου φταίει που είχε τον Κοντονή να αναβάλει τον τελικό για έναν μήνα μπας και το πάρει η άεξ, πράγμα που έγινε. Μου φταίει που μπήκε ο Ιβάν με κουμπούρι μέσα σε αγωνιστικό χώρο και η τιμωρία από υποβοβασμό έγινε... -2. Μου φταίει που κυνήγησαν λυσσαλέα τον πρόεδρο της ομάδας μου γιατί δεν τους κάθισε και δεν τους έκανε χατήρια. Μου φταίει που στις εκλογές της επο πήγαιναν κι έρχονταν μπράβοι και ρούβλια και όλοι σφύριζαν ανέμελα. Μου φταίει που είδαμε υπουργούς με κασκόλια μπάουγκ στη σουίτα του Ιβανέα και να θεωρείται λογικό. Μου φταίει που είδα τον Κοντονή να τρώει καλαμαράκια με τους ρεπόρτερς της αεξ και του μπάουγκ... Μου φταίει που πήραν 7 ομάδες της σουπραλίγκας με αρκετά δελεαστικό ποσό για να κάνουν τα χατήρια του αφεντικού. Μου φταίει που ακόμη και 2 μέρες πριν τις εκλογές προσπαθούσαν να δώσουν 24 μύρια στον μπάουγκ μέσω σκανδάλου. Μου φταίει που όλοι ήταν μιλημένοι πέρσι και με τον μπάουγκ έπαιζαν σαν υπνωτισμένοι. Μου φταίει που οι οπαδοί του μπάουγκ έκαναν στις μισές πολεις της Ελλάδος επεισόδια και δεν ακούστηκε τίποτα. Για όλα αυτά μου φταίει ο τσίπρας, ο κοντονής ο Βασιλειάδης και όλοι οι άλλοι που βοήθησαν. Ξεχνάω αρκετά, αλλά πιάνεις το νόημα.
    Μπορεί να είναι έτσι σε όλα όσα γράφεις. Όμως..
    Και χωρίς όλα αυτά με την κωλοφαρδία και την καλή ομάδα που είχαν πέρσι θα το έπαιρναν.
    Με - ξεκίνησαν. Καλό είναι να βλέπουμε και λίγο πως θα βελτιώνεται η ομάδα αγωνιστικά. Και πέρσι έκανε καλή προσπάθεια ο Μαρινάκης και παρόλο που χάθηκε το πρωτάθλημα κανείς δεν είπε κουβέντα γιατί έφτιαξε ωραία ομάδα.
    Φέτος και πάλι φτιάχνεται κάτι καλό.
    Επίσης, τον Σαββίδη τον έφεραν βουλευτές της νδ στην Ελλάδα και είναι γνωστό σε όλη τη Θεσσαλονίκη αυτό.
    Άρα φταίει ο συριζα ή η νδ? Αν συνεχιστεί η όποια πολιτική εύνοια θα γράφεις πως όλα οφείλονται στον συριζα ενώ η πραγματικότητα μπορεί να είναι αλλιώς.
    Γενικότερα μη παθιάζεστε με τα δεφθαρμένα κόμματα. Όλοι οι μαφιόζοι το έχουν ρίξει στο ποδόσφαιρο γιατί είναι μεγαλύτερη μπίζνα και από τα ναρκωτικά.

  13. #48
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Μα τύπε μου, εμένα δε με ενδιαφέρει ποιός έφερε τον κλόουν στην Ελλάδα, αλλά ποιός άνοιξε τα πόδια του για να χώσει το γέρικο καβλί του αυτός μέσα. Ο σύριζας με το ηθικό πλεονέκτημά του μη χέσω, αντί να του πει στοπ, έκανε τα αντίθετα...
    There is a Dude in town

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-07-19)

  15. #49
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Να κάνω μία (όχι και τόσο παρακινδυνευμένη) πρόβλεψη; Το πρωτάθλημα δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσει πριν τα μέσα Σεπτεμβρίου. Αυτό θα αλλάξει για άλλη μια φορά τον προγραμματισμό των ομάδων και θα γίνει γενικά άλλο ένα μπάχαλο με αγώνες που μεταφέρονται κλπ και έλλειψη ημ/νιών μιας και έχουμε και τα πλεϋ οφ.

    Έχει περάσει λίγο στο ντούκου αλλά γίνεται μακελειό με τα τηλεοπτικά δικαιώματα.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-08-19)

  17. #50
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μία (όχι και τόσο παρακινδυνευμένη) πρόβλεψη; Το πρωτάθλημα δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσει πριν τα μέσα Σεπτεμβρίου. Αυτό θα αλλάξει για άλλη μια φορά τον προγραμματισμό των ομάδων και θα γίνει γενικά άλλο ένα μπάχαλο με αγώνες που μεταφέρονται κλπ και έλλειψη ημ/νιών μιας και έχουμε και τα πλεϋ οφ.

    Έχει περάσει λίγο στο ντούκου αλλά γίνεται μακελειό με τα τηλεοπτικά δικαιώματα.
    Πολυ κακο αυτο, ειδικα για εμας και σε δευτερη αναγνωση και για τον παοκ.

    Ειδικα φετος, που μαζι με τα πλει οφ, τα παιχνιδια θα ειναι λιγο περισσοτερα και πιο ανταγωνιστικα, αν πρεπει κιολας να γινουν συμπιεσμενα σε σχεδον ενα μηνα λιγοτερο, οι παιχτες θα αρχισουν να πεφτουν σαν τα κοτοπουλα.


    Απο εκει και περα, τι νταβατζιλικι ειναι αυτο απο τις ομαδες (που ειναι ανωνυμες εταιρειες ειρησθω εν παροδω) δεν το καταλαβαινω; Αν δεν μπορειτε μην συμμετεχετε στο πρωταθλημα, να παιξουν οι ομαδες που ειναι οικονομικα υγιεις.

    Να μας αν βρειτε τηλεοπτικο συμβολαιο, να μας κι αν δεν βρειτε. Σε ποιον αλλο κλαδο γινεται αυτο το πραγμα; Κι εγω δουλευω σε ενα ξενοδοχειο, αν δεν βρει πελατες και εσοδα δηλαδη τι γινεται; Μπλοκαρεται ο τουρισμος σε ολη την χωρα;
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (05-08-19)

  19. #51
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ κακο αυτο, ειδικα για εμας και σε δευτερη αναγνωση και για τον παοκ.

    Ειδικα φετος, που μαζι με τα πλει οφ, τα παιχνιδια θα ειναι λιγο περισσοτερα και πιο ανταγωνιστικα, αν πρεπει κιολας να γινουν συμπιεσμενα σε σχεδον ενα μηνα λιγοτερο, οι παιχτες θα αρχισουν να πεφτουν σαν τα κοτοπουλα.


    Απο εκει και περα, τι νταβατζιλικι ειναι αυτο απο τις ομαδες (που ειναι ανωνυμες εταιρειες ειρησθω εν παροδω) δεν το καταλαβαινω; Αν δεν μπορειτε μην συμμετεχετε στο πρωταθλημα, να παιξουν οι ομαδες που ειναι οικονομικα υγιεις.

    Να μας αν βρειτε τηλεοπτικο συμβολαιο, να μας κι αν δεν βρειτε. Σε ποιον αλλο κλαδο γινεται αυτο το πραγμα; Κι εγω δουλευω σε ενα ξενοδοχειο, αν δεν βρει πελατες και εσοδα δηλαδη τι γινεται; Μπλοκαρεται ο τουρισμος σε ολη την χωρα;
    Και μιλάμε για ομάδες που είχαν εξασφαλισμένα χρήματα από την κεντρική διαχείριση, αλλά αποφάσισαν να πάνε με ΠΑΟΚ για την εξυγίανση και τώρα ψάχνονται...

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (06-08-19)

  21. #52
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Σε περίπτωση που δεν έχετε ασχοληθεί αυτή τη στιγμή η θρυλάρα παίζεται πρώτο φαβορί για σούπερ λίγκ με απόδοση 2.00 και δεύτερο ο Μπάουγκ με 2.10. Ακολουθεί η κούλα με 10.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (12-08-19)

  23. #53
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    H κούλα τρίτη??
    Αποκλείεται.
    Ο Λιβάγια φέτος είναι ανανεωμένος και σε επίπεδα πρέμιερ λιγκ, ενώ έχει επιστρέψει και ο καλύτερος στόπερ της Ευρώπης ο Βράνιες.

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (12-08-19)

  25. #54
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που δεν έχετε ασχοληθεί αυτή τη στιγμή η θρυλάρα παίζεται πρώτο φαβορί για σούπερ λίγκ με απόδοση 2.00 και δεύτερο ο Μπάουγκ με 2.10. Ακολουθεί η κούλα με 10.
    Εγω στον στοιχημαν που βλεπω, μας εχουν στο 2,20 και τον παοκ στο 2,10.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  26. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (11-08-19)

  27. #55
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στον στοιχημαν που βλεπω, μας εχουν στο 2,20 και τον παοκ στο 2,10.
    Παίζουν ακόμα φαντάζομαι, αυτές που έδωσα ήταν από bet365 πριν λίγο.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (11-08-19)

  29. #56
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020








  30. #57
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    ελπίζω να μην υπάρχει κανένα σχέδιο για να σαμποτάρουν το var
    γιατί κάποιοι προσκείμενοι στον μπαοκ δημοσιογράφοι εδώ και κανένα χρόνο προσπαθούν να το απαξιώσουν και τι το θέλουμε, και χάνεται ο ρομαντισμός, και δεν θα λειτουργήσει στην ελλάδα
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (23-08-19)

  32. #58
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπίζω να μην υπάρχει κανένα σχέδιο για να σαμποτάρουν το var
    γιατί κάποιοι προσκείμενοι στον μπαοκ δημοσιογράφοι εδώ και κανένα χρόνο προσπαθούν να το απαξιώσουν και τι το θέλουμε, και χάνεται ο ρομαντισμός, και δεν θα λειτουργήσει στην ελλάδα
    Αποκάλυψη – σοκ για το VAR
    Α. ΒΙΡΒΙΛΗΣ Α. ΒΙΡΒΙΛΗΣ

    Παρασκευή, 23 Αυγούστου 2019 19:53

    Σας είχαμε αποκαλύψει προ ημερών την ενημέρωση των ανθρώπων της ΚΕΔ προς τους παίκτες του Ολυμπιακού, ότι ο διαιτητής μπορεί να αγνοήσει τις «ενοχλήσεις» από τους διαιτητές που θα χειρίζονται το VAR. Έχει καθαρά συμβουλευτικό χαρακτήρα και ο διαιτητής αποφασίζει αν θα λάβει υπόψη του το VAR ή όχι. Αυτό είναι το ένα στοιχείο.

    Το δεύτερο που προκαλεί πολλά ερωτηματικά είναι ότι άλλα ισχύουν στις διοργανώσεις της UEFA και άλλοι κανονισμοί στην Super League στο θέμα του VAR. Τι εννοούμε; Με τη Κράσνονταρ για παράδειγμα ο Ντελ Θέρο συμβουλεύτηκε τον διαιτητή VAR στη φάση που φώναζαν για πέναλτι οι Ρώσοι στο χέρι του Γκιγιέρμε. Ο Ντελ Θέρο αφού άκουσε όλα όσα του είπαν στην ενδοεπικοινωνία, είπε «παίζετε». Αυτή η συνομιλία ανάμεσα στους δύο διαιτητές καταγράφηκε.

    Τι σημαίνει αυτό; Ότι μία ομάδα μπορεί να υποβάλει αίτημα για να ακούσει την ηχογραφημένη συνομιλία και η UEFA είναι υποχρεωμένη να κάνει δεκτό το αίτημα, έτσι ώστε να γνωρίζει τι ειπώθηκε ανάμεσα στους διαιτητές. Στην Ελλάδα δεν πρόκειται να συναντήσουμε κάτι τέτοιο. Κι αυτό, γιατί δεν καταγράφεται καμία συνομιλία και κατ’ επέκταση οι ομάδες δεν θα γνωρίζουν αν σε μία αμφισβητούμενη φάση ο διαιτητής του αγώνα «ενοχλήθηκε» από τον διαιτητή του VAR ή όχι!

    Το γράφαμε και τις προηγούμενες μέρες: Είναι καθαρά στην ευχέρεια του ρέφερι του αγωνιστικού χώρου αν θα σταματήσει το παιχνίδι για μερικά δευτερόλεπτα λόγω VAR ή αν το αγνοήσει τελείως και δείξει «παίζετε» παρά τις «ενοχλήσεις» στην ενδοεπικοινωνία. Το χειρότερο όμως είναι ότι οι όποιες συζητήσεις γίνουν μεταξύ των διαιτητών, δεν πρόκειται να διαρρεύσουν ποτέ γιατί πολύ απλά δεν καταγράφονται. Αντιθέτως η UEFA τις καταγράφει στο Champions League.

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Ελληνικες πατεντες.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  33. #59
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Και στο Τσάμπιονς Λιγκ με… λάθος κανόνες παίζουν; (vid)



    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  34. #60
    Το avatar του χρήστη thelastbaron
    Εγγραφή
    01-10-2014

    Μηνύματα
    4.028
    Thanks
    1.182
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.396 φορές σε 1.932 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Ντέρμπι μετά από κάθε αγώνα Τσάμπιονς Λιγκ. Και μετά αγωνιούν για την ειδική βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ. Αντί να φτιάχνεται το πρόγραμμα έτσι ώστε μετά από Ευρωπαϊκές εβδομάδες οι ομάδες (η ομάδα στην προκειμένη περίπτωση) να έχουν όσο γίνεται εύκολα ματς, έχουμε αυτό το χάλι.

  35. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (30-08-19)

Σελίδα 3 από 45 ΠρώτηΠρώτη 123456713233343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας