Σελίδα 21 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 420 από 894

Θέμα: Super League 2019 - 2020

  1. #401

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.483
    Thanks
    28.009
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.987 φορές σε 6.667 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Η δήλωση του κ. Κούγια αναφέρει:


    "Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.
    Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη στα πράσα, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.
    Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης, με εκτίμηση και σεβασμό Αλέξης Κούγιας.
    ΥΓ. Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος"

    Σωστος ο Κουγιας. Εβαλε το θεμα στη σωστη βαση, με χιουμορ κιολας.

  2. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), Faithful (28-01-20), flessanto (28-01-20), iakov7 (29-01-20), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (29-01-20)

  3. #402
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.578
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.573 φορές σε 3.505 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δήλωση του κ. Κούγια αναφέρει:


    "Διάβασα στα μέσα μαζικής ενημέρωσης την τροπολογία της κυβέρνησης, όπου θεσπίζεται ότι σε περίπτωση πολυιδιοκτησίας, αντί υποβιβασμού των ομάδων η τιμωρία θα είναι μείον 5 έως 10 βαθμοί από το πρωτάθλημα.
    Επειδή η ομάδα μου έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία και έχω ανάγκη καμιά δεκαριά εκατομμύρια, κάνω ανοικτή πρόσκληση στους ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων κ.κ. Μαρινάκη, Σαββίδη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη, εφόσον μπορούν να μου τα δώσουν μαύρα, ώστε να μην τα ανακαλύπτει ο οιοσδήποτε έλεγχος, όπως έκαναν οι πρώην ιδιοκτήτες της Ξάνθης Πανόπουλος, Συγγελίδης, να έρθουν αύριο να τους πουλήσω την ΑΕΛ και να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το υπέροχο και καθαρό πρωτάθλημα, αφού πλέον και με το νόμο κινδυνεύουμε με αφαίρεση μόνο 5 βαθμών, για να μην διαταραχθεί η κοινωνική συνοχή, αφού εμείς στη Λάρισα άμα μας πιάσουν με την γίδα στην πλάτη στα πράσα, μπορούμε να κόψουμε την Ελλάδα στη μέση.
    Λευτεριά στην Βόρεια Μύκονο, όπως είπε και χθες ο φίλος μου Μάκης Γκαγκάτσης, με εκτίμηση και σεβασμό Αλέξης Κούγιας.
    ΥΓ. Περιμένω την αντίδραση των ανεξαρτήτων ΠΑΕ, με πραγματικούς ιδιοκτήτες, ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος, ΠΑΕ Παναιτωλικός, ΠΑΕ Ατρόμητος, ΠΑΕ ΟΦΗ, ΠΑΕ Λαμία, ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΕ Πανιώνιος"

    Σωστος ο Κουγιας. Εβαλε το θεμα στη σωστη βαση, με χιουμορ κιολας.
    Κοίτα να δεις που στο τέλος θα τους σπρώξει όλους ο κοντός.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20)

  5. #403
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.822
    Thanks
    23.917
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.534 φορές σε 10.864 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα να δεις που στο τέλος θα τους σπρώξει όλους ο κοντός.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τον κοντό να τον ακούς προσεκτικά όταν μιλάει για νομικά ζητήματα πάντως λέει το καλό μου φιλαράκι που είναι δικηγόρος.

    Εις άλλα καλά που η πρωθυπουργάρα διέγραψε τον Ζαγοράκη γιατί δεν εκβιάζεται.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (29-01-20)

  7. #404
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    αν πιάσω τις 8 ομαδες θα έχω 48 βαθμούς πριν τα πλευοφφς. 48-5=42+αυτά που θα κόψουν από τους αλλους. Αξίζει και με το παραπανω
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20)

  9. #405
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μεταξύ δεν λέει κανείς ότι δεν είναι παράνομοι. Απλά λένε, θα τους κάνουμε νόμιμους

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτο ειναι το ακρον αωτον της παραλογιας.

    Δεν κανουν καν την προσπαθεια να φανει πως ειναι "δικαστικη πλανη" ρε αδερφε. Δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα.

    Δεν μιλαμε για ενα γκολ με πεναλτι ή ενα οφ σαιτ, που λες: "ενταξει δεν το ειδε ο διαιτητης".

    Εχουν κανει χοντρη παρανομια, γνωριζοντας πως ειναι παρανομια και εχοντας προσπαθησει πριν 4 μηνες να περασουν εναν νομο παρομοιο με τον τωρινο.

    Δεν ειναι πως πηραν ενα πεναλτι ή εχουν ενα παραρτημα. Αυτο που γινεται ειναι πραξη καθεστωτικη. Δεν ξερω αν θα τολμουσε μεχρι και ο συριζα να το κανει.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (29-01-20)

  11. #406
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.578
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.573 φορές σε 3.505 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι το ακρον αωτον της παραλογιας.

    Δεν κανουν καν την προσπαθεια να φανει πως ειναι "δικαστικη πλανη" ρε αδερφε. Δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα.

    Δεν μιλαμε για ενα γκολ με πεναλτι ή ενα οφ σαιτ, που λες: "ενταξει δεν το ειδε ο διαιτητης".

    Εχουν κανει χοντρη παρανομια, γνωριζοντας πως ειναι παρανομια και εχοντας προσπαθησει πριν 4 μηνες να περασουν εναν νομο παρομοιο με τον τωρινο.

    Δεν ειναι πως πηραν ενα πεναλτι ή εχουν ενα παραρτημα. Αυτο που γινεται ειναι πραξη καθεστωτικη. Δεν ξερω αν θα τολμουσε μεχρι και ο συριζα να το κανει.
    Συμφωνώ. Νομίζω υπάρχει ξεκάθαρο σχέδιο να βγάλει τους οπαδούς στον δρόμο. Η λογική μου μετά από τόσο καιρό λέει ότι σχεδιάζουν ξεπούλημα σήμερα στην Χάγη και θέλουν να αποπροσανατολισουν τον κόσμο.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #407
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ. Νομίζω υπάρχει ξεκάθαρο σχέδιο να βγάλει τους οπαδούς στον δρόμο. Η λογική μου μετά από τόσο καιρό λέει ότι σχεδιάζουν ξεπούλημα σήμερα στην Χάγη και θέλουν να αποπροσανατολισουν τον κόσμο.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για να ειμαι δικαιος, οπαδοι στο δρομο θα εβγαιναν οτι και να γινοταν.

    Ειτε αυτοι θα ηταν του Ολυμπιακου, ειτε του παοκ και οι δευτεροι με περισσοτερη οργη.


    Απο εκει και περα ομως, δεν αλλαζει πως αυτη η διαδικασια ειναι καθεστωτικη. Εξοργιζομαι κι εγω μερικες φορες, αλλα αν το σκεφτεις, τριτοκοσμικη χωρα ειμαστε σε ολα.

    Πρακτικα στην (πολιτισμενη) ευρωπη δεν ανηκουμε, απο συμπτωση βρεθηκαμε σε αυτην. Βαλκανια καθαρα. Ελλαδα, Αλβανια, Σερβια, Βουλγαρια κλπ.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  13. #408
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Μετά από αυτή την απίστευτη επίδειξη δύναμης που έκανε ο ρώσος κόντρα σε ολόκληρη κυβέρνηση, περιμένετε να βρεθεί διαιτητής να σφυρίξει εναντίον του παοκ.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  14. #409
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Ποιά επίδειξη δύναμης του Ιβάν ρε παιδιά. Ήρεμα το λέω και προφανώς δέχομαι κάθε αντίλογο...

    Εγώ από τις αντιδράσεις του Ολυμπιακού μέχρι τώρα αυτό που καταλαβαίνω είναι πως ο Μαρινάκης πήρε αυτό που ήθελε - δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να είναι αυτό - και τώρα ξεφτυλίζει τον παοκ - βγάζοντάς τον εκτός διεκδίκησης πρωταθλήματος και βάζοντας πάνω του την αιώνια ρετσινιά πως σώθηκε με προεδρικό διάταγμα.

    Εσείς πιστεύετε πως αν ο Βαγγέλης δεν είχε πάρει ό,τι ήθελε να πάρει - τόσο για τον Ολυμπιακό όσο και για τα προσωπικά του συμφέροντα - δε θα είχε καεί τώρα η Αθήνα δηλαδή. Προσωπική μου ανάγνωση είναι πως ο Βαγγέλης έχει και άλλα χαρτιά πάνω στο τραπέζι τα οποία θα βγάλει μόνο αν δεν τηρηθούν αυτά που του έταξαν.


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20)

  16. #410

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.483
    Thanks
    28.009
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.987 φορές σε 6.667 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά επίδειξη δύναμης του Ιβάν ρε παιδιά. Ήρεμα το λέω και προφανώς δέχομαι κάθε αντίλογο...

    Εγώ από τις αντιδράσεις του Ολυμπιακού μέχρι τώρα αυτό που καταλαβαίνω είναι πως ο Μαρινάκης πήρε αυτό που ήθελε - δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να είναι αυτό - και τώρα ξεφτυλίζει τον παοκ - βγάζοντάς τον εκτός διεκδίκησης πρωταθλήματος και βάζοντας πάνω του την αιώνια ρετσινιά πως σώθηκε με προεδρικό διάταγμα.

    Εσείς πιστεύετε πως αν ο Βαγγέλης δεν είχε πάρει ό,τι ήθελε να πάρει - τόσο για τον Ολυμπιακό όσο και για τα προσωπικά του συμφέροντα - δε θα είχε καεί τώρα η Αθήνα δηλαδή. Προσωπική μου ανάγνωση είναι πως ο Βαγγέλης έχει και άλλα χαρτιά πάνω στο τραπέζι τα οποία θα βγάλει μόνο αν δεν τηρηθούν αυτά που του έταξαν.
    Μονο που με - 5 δεν τον βγάζεις εκτός διεκδίκησης. Απλά παίρνεις ένα μετριο προβάδισμα. Με - 10 ναι.

    Υ. Γ όλοι οι αθλητικοί νόμοι του πλανητη έχουν ποινές αφαίρεσης βαθμών πολλαπλασιες του 3, δηλαδή της επιβράβευσης μιας νίκης. Μόνος αυτός έχει άλλα νούμερα. Μάλλον γιατί δεν είναι αθλητικος.

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), drizzt (29-01-20)

  18. #411
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.240
    Thanks
    5.761
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.144 φορές σε 1.261 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Θα διαγραφούν λέει όσοι βουλευτές της ΝΔ δεν ψηφίσουν την τροπολογία......αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα.......δεν υπάρχει λέμεεεε....

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Gtakis για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), chainsaw (29-01-20), sabar77 (29-01-20)

  20. #412

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.483
    Thanks
    28.009
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.987 φορές σε 6.667 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gtakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαγραφούν λέει όσοι βουλευτές της ΝΔ δεν ψηφίσουν την τροπολογία......αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα.......δεν υπάρχει λέμεεεε....

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εεε Κουλης ειναι αυτος. Ηγετης, οχι αστεια

  21. #413
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο που με - 5 δεν τον βγάζεις εκτός διεκδίκησης. Απλά παίρνεις ένα μετριο προβάδισμα. Με - 10 ναι.

    Υ. Γ όλοι οι αθλητικοί νόμοι του πλανητη έχουν ποινές αφαίρεσης βαθμών πολλαπλασιες του 3, δηλαδή της επιβράβευσης μιας νίκης. Μόνος αυτός έχει άλλα νούμερα. Μάλλον γιατί δεν είναι αθλητικος.
    Δεν εξετάζω το νόμο ο οποίος είναι γελοίος και πιθανώς θα μας βάλει σε τεράστιες περιπέτειες με ΦΙΦΑ και ΟΥΕΦΑ και προσυπογράφω σε αυτό που λες. Εξετάζω το γεγονός πως ο Μαρινάκης πέτυχε να πάρει αυτά που ήθελε μινιμουμ προφανώς για να μην έχουμε πιο δυναμικές κινητοποιήσεις ήδη από την πλευρά του Ολυμπιακού. Επίσης ο Χριστόγλου ανέφερε πως μάλλον στο τελικό κείμενο θα γίνει παρέμβαση και η αφαίρεση βαθμών που θα προβλέπεται θα είναι πιο βαριά. Προφανώς δεν έχει καμία λογική ο νόμος και δεν το διαπραγματεύομαι αυτό αλλά ακόμα και έτσι - δεδομένου του ότι η παε παοκουλης πιάστηκε με τη γίδα στην πλάτη - δε γίνεται να φάνε ποινή -5 για αλλοίωση πρωταθλήματος όταν ο Ολυμπιακός έχει φάει -3 με τον Πανιώνιο για επεισόδια στη Νέα Σμύρνη πρόσφατα και η κούλα στο ΟΑΚΑ το ίδιο. Δε δύναμαι να πιστέψω πως είναι τόσο απροκάλυπτα ξεδιάντροποι να το κάνουν αυτό. Όπως ήρθαν τα πράματα αν είναι να υπάρξει τέτοιος νόμος η ποινή - αν είναι να μην είναι άμεσος υποβιβασμός - θα πρέπει να είναι τουλάχιστον έμμεσος. Από -30 μέχρι μηδενισμό τη στιγμή της ανακοίνωσης της απόφασης θα ήταν πιο λογικό - μέσα στο παράλογο του νόμου επαναλαμβάνω.


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20)

  23. #414
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gtakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαγραφούν λέει όσοι βουλευτές της ΝΔ δεν ψηφίσουν την τροπολογία......αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα.......δεν υπάρχει λέμεεεε....

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Επιστροφή στην κανονικότητα με τον Μητσοτάκη τον γαύρο!
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  24. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sabar77 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), flessanto (29-01-20)

  25. #415

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.483
    Thanks
    28.009
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.987 φορές σε 6.667 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εξετάζω το νόμο ο οποίος είναι γελοίος και πιθανώς θα μας βάλει σε τεράστιες περιπέτειες με ΦΙΦΑ και ΟΥΕΦΑ και προσυπογράφω σε αυτό που λες. Εξετάζω το γεγονός πως ο Μαρινάκης πέτυχε να πάρει αυτά που ήθελε μινιμουμ προφανώς για να μην έχουμε πιο δυναμικές κινητοποιήσεις ήδη από την πλευρά του Ολυμπιακού. Επίσης ο Χριστόγλου ανέφερε πως μάλλον στο τελικό κείμενο θα γίνει παρέμβαση και η αφαίρεση βαθμών που θα προβλέπεται θα είναι πιο βαριά. Προφανώς δεν έχει καμία λογική ο νόμος και δεν το διαπραγματεύομαι αυτό αλλά ακόμα και έτσι - δεδομένου του ότι η παε παοκουλης πιάστηκε με τη γίδα στην πλάτη - δε γίνεται να φάνε ποινή -5 για αλλοίωση πρωταθλήματος όταν ο Ολυμπιακός έχει φάει -3 με τον Πανιώνιο για επεισόδια στη Νέα Σμύρνη πρόσφατα και η κούλα στο ΟΑΚΑ το ίδιο. Δε δύναμαι να πιστέψω πως είναι τόσο απροκάλυπτα ξεδιάντροποι να το κάνουν αυτό. Όπως ήρθαν τα πράματα αν είναι να υπάρξει τέτοιος νόμος η ποινή - αν είναι να μην είναι άμεσος υποβιβασμός - θα πρέπει να είναι τουλάχιστον έμμεσος. Από -30 μέχρι μηδενισμό τη στιγμή της ανακοίνωσης της απόφασης θα ήταν πιο λογικό - μέσα στο παράλογο του νόμου επαναλαμβάνω.
    Οντως. Το λιγοτερο που πρεπει να γινει, ειναι να χασουν καθε ελπιδα για το φετινο πρωταθλημα. Ημαρτον δηλαδη. Τι -5 και τι -10;
    Θα δουμε ομως. Εχει πολυ μεγαλη διαφορα μια ποινη χαδι με τα -20 και τα -30. Θεωρω ομως οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να αντικρουσει η Παε την ψηφιση νεου νομου, παρα να παζαρεψουν την ποινη αφαιρεσης. Εκτος αν οπως λες, εχει γινει συμφωνια κατω απο το τραπεζι και ο Βαγγελας κανει πισω με καποιο καλο ανταλλαγμα. Εμας ομως σαν οπαδους μας ενδιαφερει αυτο το ανταλλαγμα να ειναι υπερ της ομαδας μας, οχι να σχετιζεται με τις υπολοιπες επιχειρησεις του προεδρου. Το αντιθετο θα ειναι προδοσια του Μαρινακη κατα των οπαδων.

  26. #416
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε δύναμαι να πιστέψω πως είναι τόσο απροκάλυπτα ξεδιάντροποι να το κάνουν αυτό.
    Κι εγώ αυτό έλεγα, τύπε μου...μέχρι χθες. Αναθεώρησα.
    There is a Dude in town

  27. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), chainsaw (29-01-20), flessanto (29-01-20), Vass (29-01-20)

  28. #417
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Μια φορά που λειτούργησαν οι δικαστικοί, ήρθαν οι πολιτικοί να τα γαμήσουν πάλι όλα.
    Όποιος έχει λίγο μυαλό σηκώνεται και φεύγει από το μπουρδέλο που λέγεται Ελλάδα.
    Κατά τα άλλα οι ξένοι μας φταίνε που θα αλλοιώσουν το dna μας. Εδώ και 200 χρόνια ένα υποτυπώδες κράτος δε κατορθώσαμε να φτιάξουμε, αλλα ιμαστε απογωνι τον αρχεων ελινων και ι ξενι θα αφανησουν τον ελινισμο.

  29. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), iakov7 (29-01-20), sabar77 (29-01-20), sk12072 (29-01-20), The Dude (29-01-20)

  30. #418
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Τί πιστεύω πως θα γίνει από δω και πέρα (γιατί υπάρχει και το γελοίο κι απρόβλεπτο ελληνικό στοιχείο που δεν μπορείς να υπολογίσεις σε μέγεθος.)
    Πρωτόδικα ποινή -10.
    Φωνές του ορκ για εξόντωση.
    Εφεση και...-5. Να παιχτεί και ο τίτλος.
    Οι ορκ θα βγουν και θιγμένοι ότι το χάνουν στα χαρτιά. Αυτό θα είναι η καραμέλα.
    Η διαιτησία θα τους πάει ακόμα πιο γαμιώντας, ΑΝ το χάσουν να το χάσουν με κάτω από 4 βαθμούς διαφοράς να λενε ότι το έχασαν στα χαρτιά.
    ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ
    Η ουέφα θα κατηγορήσει την Ελλάδα για το αυτοδιοίκητο μπλα μπλα μπλα, θα απειλήσει με γκρέξιτ και... ως δια μαγείας από το καλοκαίρι θα επανέλθει διάταξη περι υποβιβασμού.
    Ετσι και φωτογραφικά θα σώσουμε τον κλόουν και θα επανέλθει το όλο θέμα όπως θέλουμε.
    Εντάξει είμαστε; Εντάξει είμαστε.
    Εδώ είναι νουνού, τσαμπιολί κόλπα, όχι ερασιτεχνικά συριζαίκά...
    Γαμιόληδες θα πεθάνετε, τα βάλατε με τον ολυμπιακό, θα πεθάνετε...
    There is a Dude in town

  31. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), chainsaw (29-01-20), estai (29-01-20), flessanto (29-01-20), sk12072 (29-01-20)

  32. #419
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα να δεις που στο τέλος θα τους σπρώξει όλους ο κοντός.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πιο πιθανό να τον σπρώχνουν τον συγκεκριμένο. Και δε το λέω σαν μομφή απλά δε μου φαίνεται και για φανατικός.

  33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (29-01-20)

  34. #420

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.483
    Thanks
    28.009
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.987 φορές σε 6.667 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2019 - 2020

    Οι Παοκτζηδες και οι Αεκτζηδες στα σαιτ, δεν εχουν καταλαβει οτι ο Παοκ βρεθηκε ηδη ενοχος για συνιδιοκτησια. Λενε να εφαμροστει ο νομος, αν βρεθει ενοχος χαχαχ. Ημαρτον. Ποιος ξερει απο τι ανδρεικελα ΑΡΔ πληροφορουνται.

  35. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-01-20), flessanto (29-01-20)

Σελίδα 21 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας