Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 80 από 92

Θέμα: Nigel Williams-Goss

  1. #61
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Προφανώς δε θ απαντήσω

    Άλλωστε αν προδιδα την πηγή μου δε θα ήμουν αξιόπιστη!!

    Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (18-01-19)

  3. #62

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δε θ απαντήσω

    Άλλωστε αν προδιδα την πηγή μου δε θα ήμουν αξιόπιστη!!

    Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    χαχα δεν σου ζηταμε ονομα και διευθυνση. Πες τουλαχιστον ποσο κοντα στην ομαδα ειναι και ποσο αξιοπιστη.

  4. #63
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Μπες με τη μπάλα στο καλάθι, ηλίθιο κωλόζωο. ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΛΕΙ ΑΠ σαν άνθρωπος, γαμώ τον Ναβάρο που βλέπεις στον ύπνο σου και μας έχεις ζαλίσει τα @@ με το κωλο φλότερ σου καραγκιόζη και το κακό σου σουτάκι λες και πετάς τούβλα σε οικοδομή. 24 χρονών παιδί και δεν μπορείς να βάλεις την μπάλα κάτω και τρέμεις σα γατάκι λες και κρατάς χειροβομβίδα. Που να σε βάλουμε να πάρεις 1 απ' τα σουτ που χει βάλει ο Σπανουλης σε Final 4 και τελικούς πρωταθλήματος, θα κατουρηθείς πάνω σου, χέστη. Άτολμε, φλώρε, γιωτά.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (15-03-19)

  6. #64
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    "Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον Νάιτζελ Γουίλιαμς - Γκος. Ο Αμερικανός γκαρντ έκανε χρήση του όρου opt out που είχε στο συμβόλαιο του και θα συνεχίσει στο πρωτάθλημα του ΝΒΑ. Του ευχόμαστε ότι καλύτερο στη συνέχεια της καριέρας του".

  7. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Airness για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (15-07-19), Faithful (15-07-19)

  8. #65
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπες με τη μπάλα στο καλάθι, ηλίθιο κωλόζωο. ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΛΕΙ ΑΠ σαν άνθρωπος, γαμώ τον Ναβάρο που βλέπεις στον ύπνο σου και μας έχεις ζαλίσει τα @@ με το κωλο φλότερ σου καραγκιόζη και το κακό σου σουτάκι λες και πετάς τούβλα σε οικοδομή. 24 χρονών παιδί και δεν μπορείς να βάλεις την μπάλα κάτω και τρέμεις σα γατάκι λες και κρατάς χειροβομβίδα. Που να σε βάλουμε να πάρεις 1 απ' τα σουτ που χει βάλει ο Σπανουλης σε Final 4 και τελικούς πρωταθλήματος, θα κατουρηθείς πάνω σου, χέστη. Άτολμε, φλώρε, γιωτά.

  9. #66
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Πουλί ο ΛεΝτει, πουλο ο Γκος.

    Αν φυγει κι ο βαγγελακης θα μιλάμε για τρελό γλέντι


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  10. #67
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακομψο.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (15-07-19)

  12. #68
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να το επαναλαμβάνω συνεχως αυτο το ποστ αν θες να το βλέπεις. Λες κι υπαρχει εστω ενας οπαδος που δεν το χει κανει και με μεγάλους παικτες κιολας, οχι απλα με τον Γκος. Ποσα θα χεις ριξει κι εσυ στον Σπανούλη η τον Πριντεζη...

    ΥΓ. Κακη η ειρωνια και αχρείαστη ειδικά απέναντι σε καποιον που δε σου χει δώσει τετοιο δικαιωμα. Αν δε σ αρεσει κατι που διαβάζεις, κανε ignore. Δεν ειμαι εδώ για να τσακωθω για τον καθε Γκος/Μπλατ/Λεντει/Σαρας/Σπανούλη.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  13. #69
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να το επαναλαμβάνω συνεχως αυτο το ποστ αν θες να το βλέπεις. Λες κι υπαρχει εστω ενας οπαδος που δεν το χει κανει και με μεγάλους παικτες κιολας, οχι απλα με τον Γκος. Ποσα θα χεις ριξει κι εσυ στον Σπανούλη η τον Πριντεζη...

    ΥΓ. Κακη η ειρωνια και αχρείαστη ειδικά απέναντι σε καποιον που δε σου χει δώσει τετοιο δικαιωμα. Αν δε σ αρεσει κατι που διαβάζεις, κανε ignore. Δεν ειμαι εδώ για να τσακωθω για τον καθε Γκος/Μπλατ/Λεντει/Σαρας/Σπανούλη.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πλάκα κάνω. Μη τα παίρνεις όλα στα σοβαρά.
    Κι εμένα αν ψάξει κάποιος τα ποστ μου είμαι σίγουρος πως σε δεκάδες αυτοαναιρούμαι. Έτυχε να ποστάρει στο θέμα ο Ερνες και δε μπόρεσα να κρατηθώ.
    Ούτως ή άλλως το χω ξαναπεί πως το μπάσκετ δεν το πολυκατέχω.

  14. #70

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Ουίλιαμς-Γκος στο Eurohoops: Ο Ολυμπιακός του Μπλατ είχε τρομερές δυνατότητες – Μας αποσυντόνισαν εσωτερικοί & εξωτερικοί παράγοντες


    Για τις δυνατότητες του Ολυμπιακού τη σεζόν 2018-2019
    : β€œΑκόμα πιστεύω ότι εκείνος ο Ολυμπιακός ήταν από τις πιο ταλαντούχες ομάδες που έχω αγωνιστεί. Είχαμε σπουδαίο ρόστερ, έναν σπουδαίο προπονητή, όπως είναι ο κόουτς [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]. Υπήρχαν πολλοί παράγοντες που μας αποσυντόνισαν και δεν πιάσαμε τα επίπεδα που μπορούσαμε. Πιστεύω πως ήμασταν σπουδαία ομάδα και μπορούσαμε να περάσουμε στα πλέι οφς και να είμαστε ανταγωνιστικοί. Η Ευρωλίγκα όμως είναι πολύ ανταγωνιστική και πρέπει να μείνεις συγκεντρωμένος. Όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους. Υπάρχουν σπουδαίοι προπονητές, μεγάλες ομάδες και δεν πρέπει να αφήνεις τον αντίπαλό σου να ανασάνει, οπότε ήταν απογοητευτικό, λόγω και του ρόστερ που είχαμε. Όλοι οι παίκτες συνέχισαν και έπαιξαν στο υψηλότερο επίπεδο. Ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] είναι στην [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] πήγε στην [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], εγώ στο NBA. Επιπλέον είχαμε Έλληνες θρύλους, όπως ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και ο Παπανικολάου. Είχαμε όλα όσα χρειαζόμασταν, όμως όπως είπα υπήρχαν εσωτερικοί και εξωτερικοί παράγοντες που μας έβγαλαν από τον δρόμο μας


    Για το περιβόητο ηχητικό:
    β€œΔεν είναι δουλειά των παικτών να διαρρέουν το τι γινόταν μέσα στην ομάδα. Αισθανόμαστε πως η ομάδα πρέπει να είναι σαν οικογένεια. Δεν είχα μιλήσει με κανέναν για το τι γινόταν μέσα στην ομάδα και το ίδιο έκανα όταν έφυγα. Δεν ήταν δική μου δουλειά να πω το τι γινόταν στην ομάδα. Απλά πίστευα ότι είχαμε μια σπουδαία ομάδα και υπό άλλες συνθήκες θα ήθελα μια ακόμα ευκαιρία με αυτό το ρόστερ.

    Το να μην μιλάς για την ομάδα είναι κάτι που μαθαίνεις από την αρχή. Η ομάδα είναι οικογένεια και δεν μιλάς για τα οικογενειακά σου εκτός. Έμαθα πολλά τότε. Τα συνεχόμενα ανταγωνιστικά ματς ήταν πρόκληση για εμένα και έμαθα πολλά. Ήμουν κοντά με τον Σπανούλη και προσπάθησα να του μιλήσω και να πάρω όσα περισσότερα μπορώ από κάποιον με τόσο πουδαία καριέρα. Ήθελα να μάθω από όλα, τόσο τα καλά, όσο και τα κακά. Ήταν μόλις η πρώτη μου σεζόν στην Ευρωλίγκα και δεύτερη επαγγελματικά. Για εμένα ήταν μια θετική σεζόν. Για μόλις την δεύτερη επαγγελματική μου σεζόν πιστεύω πως πήγα καλά. Βέβαια μπορούσα και καλύτερα, αλλά κράτησα το κεφάλι ψηλά και έμαθα πολλά

    Για το μάθημα που πήρε από τη σεζόν του στον Ολυμπιακό
    : Το μάθημα που πήρα ήταν να πηγαίνω στο επόμενο ματς γρήγορα και να μην κουβαλάω τον αγώνα στον επόμενο. Στο δεύτερο μισό της σεζόν θεωρώ πως δεν μπορέσαμε απλά να ξεπεράσουμε τα προηγούμενα ματς και να συγκεντρωθούμε στο επόμενο. Κάναμε συνεχόμενες ήττες και έπρεπε απλά να προχωράμε. Το ίδιο ισχύει και κατά την διάρκεια ενός αγώνα. Μου είχε πει ο Σπανούλης πως «δεν μπορείς να αφήνεις την προηγούμενη φάση να σε επηρεάζει στην επόμενη» και ήταν σπουδαίο παράδειγμα σε αυτό. Μπορεί να είχε χάσει 7 σουτ αλλά όταν ήταν η ώρα να βάλει το μεγάλο στο τέλος το έκανε και είχε την αυτοπεποίθηση που χρειαζόταν

    Για τον Ντέιβιντ Μπλατ: Ήταν σπουδαία εμπειρία το να δουλέψω μαζί του. Ήταν πολύ μεγάλη τιμή για εμένα το ότι ήμουν από τους πρώτους που υπέγραψε. Για εμένα ήταν τεράστιο κομπιλέντο αυτό. Είναι πολύ λυπηρό αυτό που έπαθε αυτό που έπαθε και αυτό ήταν ένα από τα βασικά πράγματα που μας επηρέασαν εκείνη τη σεζόν. Όλοι οι παίκτες ήμασταν κοντά του και πάει καλά τώρα. Μιλήσαμε πρόσφατα. Πάντα προσπαθεί να κρατάει επαφή. Ελπίζω να παραμείνει υγιείς και δυνατός

    Για το ντέρμπι [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]-[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και Ολυμπιακός-[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]; Στα δύο μου χρόνια έπαιξα στις δύο μεγαλύτερες αντιπαλότητες. Δεν μπορείς να πεις αν η μια είναι μεγαλύτερη από την άλλη. Στη Σερβία με τον Ερυθρό Αστέρα μοιραζόμασταν το γήπεδο και τα αποδυτήριά μας ήταν δίπλα – δίπλα, οπότε ήταν κάτι ιδιαίτερο. Όμως ο αριθμός των οπαδών του Ολυμπιακού και του [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], μαζί με την ιστορία των δύο συλλόγων στην Ευρωλίγκα κάνει αυτή την αντιπαλότητα επίσης τεράστια. Πιστεύω πως αυτές είναι οι δύο σπουδαιότερες αντιπαλότητες

  15. #71

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Ο Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος "καθάρισε" στο 100-98 της Λοκομοτίβ επί της Ενισέι

    Σε καταπληκτική κατάσταση ο Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος, κουβάλησε τη Λοκομοτίβ Κουμπάν σε δύσκολη νίκη με το χορταστικό 100-98 απέναντι στην Ενισέι για την VTB League.

    Η απόκτησή του από τη Λοκομοτίβ Κουμπάν ήταν μια πολύ σημαντική κίνηση. Ο Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος γύρισε στην Ευρώπη πιο ώριμος μετά από τη θητεία του στο ΝΒΑ με τους Γιούτα Τζαζ και το απόγευμα του Σαββάτου βοήθησε την ομάδα του Κρασνοντάρ να επικρατήσει με το χορταστικό 100-98 της Ενισέι Κράσνογιαρσκ για την [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ].
    Ο Αμερικανός είχε 27 πόντους από 5/9 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 11/12 βολές, γέμισε τη στατιστική του με δύο ριμπάουντ, πέντε ασίστ και δύο κλεψίματα και είχε άξιο συμπαραστάτη τον Ντρου Γκόρντον (24 πόντοι από 9/12 δίποντα και 6/11 βολές, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ) την ώρα που ο Μάντας Καλνιέτις μοίραζε 10 τελικές πάσες. Κορυφαίοι για την Ενισέι ήταν οι Ντάστιν Χογκ (21 πόντοι από 6/9 δίποντα και 9/14 βολές) - Τιμοφέι Γιακούσιν (17 πόντοι από 1/3 δίποντα και 5/5 τρίποντα).

    Aν εχει λογικες οικονομικες απαιτησεις, θα ηταν καλη λυση για του χρονου

  16. #72
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Πήγε Ρεάλ. #εμασδεμασεκανε
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  17. #73
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος. Ο Αμερικανός γκαρντ θα φορέσει και πάλι τα ερυθρόλευκα έπειτα από τέσσερα χρόνια, υπογράφοντας συμβόλαιο διετούς διάρκειας.

    Το who is whο
    Γεννήθηκε: 16/09/1994
    Υπηκοότητα: Αμερικανική
    Ύψος: 1.91μ.
    Θέση: Γκαρντ

    Προηγούμενες ομάδες:
    Παρτιζάν Βελιγραδίου (2017–201
    Ολυμπιακός (2018–2019)
    Γιούτα Τζαζ (2019-2020)
    Σολτ Λέικ Σίτι Σταρς (2019-20)
    Λοκομοτίβ Κουμπάν (2021)
    Ρεάλ Μαδρίτης (2021-23)

    Οι περσινοί αριθμοί του...
    Στην ACB ο Αμερικανός γκαρντ είχε σε 30 ματς, μέσο όρο 6,4 πόντους, 2,0 ριμπάουντ και 2,8 ασίστ.
    Στην Ευρωλίγκα ο Γκος είχε σε 26 αγώνες, 7,4 πόντους, 1,8 ασίστ και 1,3 ριμπάουντ.

    ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
    Διασυλλογικές
    Πρωταθλητής Ευρωλίγκας (2023)
    Πρωταθλητής Ισπανίας (2022)
    Σούπερ Καπ Ισπανίας (2021, 2022)
    Κυπελλούχος Σερβίας (201

    Ατομικές
    MVP Πρωταθλήματος Σερβίας (201
    MVP Κυπέλλου Σερβίας (201
    Πρώτος σκόρερ Πρωταθλήματος Σερβίας (201



    Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  18. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (28-06-23), Faithful (28-06-23), voskos_7 (28-06-23)

  19. #74
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.617 φορές σε 17.678 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Φέρνω και το πρώτο και τα βάζω δίπλα - δίπλα...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοριζικος!



    Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον Γουίλιαμ Γκος. Ο Αμερικανός γκαρντ θα φορά την "ερυθρόλευκη" φανέλα για τα επόμενα τρία χρόνια.

    Το Who is Who

    O Nigel Williams-Goss, όπως είναι το πλήρες όνομά του, γεννήθηκε στις 16 Σεπτεμβρίου του στο Όρεγκον των ΗΠΑ.
    Σε κολεγιακό επίπεδο αγωνίστηκε με τις φανέλες των Washington (2013–2015) και Gonzaga (2016–2017). Στο ντραφτ του 2017 επιλέχθηκε στο Νο55 από τους Γιούτα Τζαζ και την ίδια χρονιά ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα με την φανέλα της Παρτιζάν. Με την ομάδα του Βελιγραδίου κατέκτησε το 2018 το Κύπελλο Σερβίας και αναδείχθηκε MVP.

    Στην Αδριατική λίγκα είχε μέσο όρο 32:20 λεπτά συμμετοχής, 16.9 πόντους (89.1% στις βολές, 51.9% στα δίποντα και 46.2% στα τρίποντα), 7 ασίστ, 1.1 κλεψίματα και 3.2 ριμπάουντ.

    Στο Σερβικό πρωτάθλημα είχε μέσο όρο 29:22 λεπτά, 19.6 πόντους (92.1% στις βολές, 54.4% στα δίποντα και 52.8% στα τρίποντα), 8 ασίστ και 3.6 ριμπάουντ και 1.3 κλεψίματα.

    Στο Eurocup είχε μέσο όρο 30:12 λεπτά συμμετοχής , 17 πόντους ( 85% στις βολές, 48.8% στα δίποντα και 50% στα τρίποντα), 6.7 ασίστ, 1.6 κλεψίματα και 2.8 ριμπάουντ.

    Το 2013 ως μέλος της ομάδας U19 των ΗΠΑ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.




    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος. Ο Αμερικανός γκαρντ θα φορέσει και πάλι τα ερυθρόλευκα έπειτα από τέσσερα χρόνια, υπογράφοντας συμβόλαιο διετούς διάρκειας.

    Το who is whο
    Γεννήθηκε: 16/09/1994
    Υπηκοότητα: Αμερικανική
    Ύψος: 1.91μ.
    Θέση: Γκαρντ

    Προηγούμενες ομάδες:
    Παρτιζάν Βελιγραδίου (2017–201
    Ολυμπιακός (2018–2019)
    Γιούτα Τζαζ (2019-2020)
    Σολτ Λέικ Σίτι Σταρς (2019-20)
    Λοκομοτίβ Κουμπάν (2021)
    Ρεάλ Μαδρίτης (2021-23)

    Οι περσινοί αριθμοί του...
    Στην ACB ο Αμερικανός γκαρντ είχε σε 30 ματς, μέσο όρο 6,4 πόντους, 2,0 ριμπάουντ και 2,8 ασίστ.
    Στην Ευρωλίγκα ο Γκος είχε σε 26 αγώνες, 7,4 πόντους, 1,8 ασίστ και 1,3 ριμπάουντ.

    ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
    Διασυλλογικές
    Πρωταθλητής Ευρωλίγκας (2023)
    Πρωταθλητής Ισπανίας (2022)
    Σούπερ Καπ Ισπανίας (2021, 2022)
    Κυπελλούχος Σερβίας (201

    Ατομικές
    MVP Πρωταθλήματος Σερβίας (201
    MVP Κυπέλλου Σερβίας (201
    Πρώτος σκόρερ Πρωταθλήματος Σερβίας (201



    Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. #75
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Εξαιρετική κίνηση


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Du3lisT (28-06-23)

  22. #76
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.617 φορές σε 17.678 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Ό,τι μπορώ κάνω...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (28-06-23), Du3lisT (28-06-23), Faithful (28-06-23), kite26 (23-07-23)

  24. #77
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Έχει πολύ ενδιαφέρον, η οπτική των παικτών. Κυρίως απομυθοποιούν τους Ήρωες των Ελλήνων δημοσιογράφων. Όπως κάνανε κάποτε στην υποτιθέμενη σύγκριση Σπανούλη Διαμαντίδη, που συγκρίνονται ΜΟΝΟ από τους Έλληνες. Για άλλες μπασκετικές χώρες, δεν υπήρξε ποτέ καν στην ίδια συζήτηση ο αγκωνιδης που σταμάτησε απ' την Εθνική στα 30, με τον Σπανούλη.

    Στο θέμα μας:

    ΜΑΚΚΟΛΟΥΜ: «ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΛΟΥΚΑ Ο ΓΟΥΙΛΙΑΜΣ-ΓΚΟΣ»

    Με θετικά λόγια μίλησε για τον Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος ο Έρικ ΜακΚόλουμ, σε εμφάνισή του στο τελευταίο “Urbonus” podcast.

    “Μου αρέσουν όσα μπορεί να προσφέρει ο Νάιτζελ. Μπορεί να κάνει πολλά πράγματα που μπορεί να κάνει και ο Σλούκας. Είναι καλύτερος αμυντικός, είναι περισσότερο αθλητικός και έχει καλύτερο μέγεθος”, δήλωσε ο 35χρονος γκαρντ της Καρσίγιακα στην εκπομπή της ιστοσελίδας basketnews

    “Δεν έχει τόσο καλό σουτ από pick and roll όσο ο Σλούκας, αλλά έχει ένα καλό σουτ από μέση απόσταση, μπορεί να οργανώσει το παιχνίδι. Είναι πιθανότατα καλύτερος σκόρερ από τον Σλούκα, αλλά όχι τόσο καλός σουτέρ όσο εκείνος”, υποστήριξε ο Αμερικανός.







    Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (29-07-23)

  26. #78

    Εγγραφή
    15-08-2018

    Μηνύματα
    1.394
    Thanks
    2.873
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 375 φορές σε 272 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Αυτόν τον πιστεύω περισσότερο από τον Walkup

  27. #79
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Oberon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτόν τον πιστεύω περισσότερο από τον Walkup
    Έχεις κόλλημα με τον Γουοκαπ εσύ. Ο Γκος είναι καλύτερος, απ' οτι ήταν ο Γουοκαπ όταν ήρθε. Ο Γουοκαπ αυτή τη στιγμή, είναι ο Ταβάρες των γκαρντ. Είσαι πολύ άδικος.

    Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (29-07-23)

  29. #80

    Εγγραφή
    15-08-2018

    Μηνύματα
    1.394
    Thanks
    2.873
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 375 φορές σε 272 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Nigel Williams-Goss

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κόλλημα με τον Γουοκαπ εσύ. Ο Γκος είναι καλύτερος, απ' οτι ήταν ο Γουοκαπ όταν ήρθε. Ο Γουοκαπ αυτή τη στιγμή, είναι ο Ταβάρες των γκαρντ. Είσαι πολύ άδικος.

    Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
    Χάνεις δύο πόντους σε τελικό πρωταθλητριών και έχεις ελεύθερο τρίποντο. Ο Γκος θα στο βάλει, ο Γουοκαπ θα τρέμουν τα χέρια του

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας