Σελίδα 61 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 11213141515758596061
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.201 έως 1.205 από 1205

Θέμα: Franco Costanzo

  1. #1201
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.236
    Thanks
    13.118
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Franco Costanzo

    Ολυμπιακός: Ο Κοστάντσο εξήγησε γιατί απέτυχε στο λιμάνι

    Ο Φράνκο Κοστάντσο έφυγε ως αποτυχημένος από τον Ολυμπιακό πριν από οκτώ χρόνια και την Κυριακή (28/6) σε μεγάλη του συνέντευξη εξήγησε γιατί απέτυχε στο λιμάνι.
    Το καλοκαίρι του 2011 ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]έκλεισε τον βασικό τερματοφύλακα της πρωταθλήτριας Ελβετίας, Βασιλείας. Ο Αργεντινός υπέγραψε για τρία χρόνια στους "ερυθρόλευκους" με ετήσιες αποδοχές που έφταναν το 1 εκατ. ευρώ. Οι προσδοκίες που υπήρχαν για τον 31χρονο τότε Κοστάντσο δεν εκπληρώθηκαν ποτέ.


    Έκανε τελικά μόλις εννέα συμμετοχές, η τελευταία εκ των οποίων στις 29 Οκτωβρίου 2011, σε ένα 2-2 με τον [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]στο Φάληρο. Ο Ολυμπιακός ήθελε να τον διώξει και τελικά ο Αργεντινός πείστηκε να φύγει στις αρχές του 2012. Θα θυμάστε πως οι κακές του εμφανίσεις είχαν ως αποτέλεσμα να γίνει ο Νοτιοαμερικανός μέχρι και διαφημιστικό σποτ. Από Κοστάντσο έγινε... Μποστάντσο (διαφήμιση για φωτοβολταϊκά).
    Πέρασαν οκτώ χρόνια από τότε που έφυγε από την [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]και σε μεγάλη συνέντευξη που έδωσε στην εφημερίδα «La Nacion» εξήγησε μεταξύ άλλων γιατί είχε τόσο ανεπιτυχές πέρασμα από τον Ολυμπιακό. Η απάντησή του ήταν η εξής:
    "Πήγα στη μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας, είχε κερδίσει τα 13 από τα τελευταία 15 πρωταθλήματα, νομίζω. Στην ομάδα βρισκόταν ο Ιμπαγάσα και προπονητής ήταν ο Βελβέρδε. Ποτέ δεν προσαρμόστηκα. Είχα υπογράψει για τρεις σεζόν, έμεινα μία και στα 31 μου αποφάσισα να αποσυρθώ. Δεν απολάμβανα το παιχνίδι, δεν ένιωθα καλά στα αποδυτήρια. Ερχόμενος από ένα πέρασμα όπου ήμουν αγαπητός, ξαφνικά έπρεπε να κερδίσω σεβασμό και δεν ήμουν αρκετά δυνατός για να το κάνω".
    Υπενθυμίζεται ότι ο Κοστάντσο πήρε την απόφαση να αποσυρθεί στις 21 Μαΐου 2012 και σχεδόν ένα χρόνο αργότερα επέστρεψε στη δράση για λογαριασμό της Ουνιβερσιτάδ Κατόλικα (Χιλή), με την οποία έπαιξε έως το 2017. Προτού υπογράψει στον Ολυμπιακό έπαιζε στη Βασιλεία από το 2006, ενώ παλαιότερα αγωνίστηκε σε Ρίβερ Πλέιτ και Αλαβές.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  2. #1202
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Franco Costanzo

    Φαινόταν πως δεν απολάμβανε το παιχνίδι και γι'αυτό δε τα κατάφερε.
    Σίγουρα, αδικημένος. Θα μπορούσε να αφήσει ιστορία αν προσαρμοζόταν.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (29-06-20)

  4. #1203
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.697
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.467 φορές σε 10.827 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Franco Costanzo

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαινόταν πως δεν απολάμβανε το παιχνίδι και γι'αυτό δε τα κατάφερε.
    Σίγουρα, αδικημένος. Θα μπορούσε να αφήσει ιστορία αν προσαρμοζόταν.
    Σίγουρα δεν έχεις κι εσύ δίπλωμα Ουέφα;

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (29-06-20), estai (29-06-20)

  6. #1204
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Franco Costanzo

    Εγώ έγω μόνο δίπλωμα οδήγησης, γι αυτό οδηγώ την ομάδα σε λάθος μονοπάτια.

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (29-06-20)

  8. #1205
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Franco Costanzo

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολυμπιακός: Ο Κοστάντσο εξήγησε γιατί απέτυχε στο λιμάνι

    Ο Φράνκο Κοστάντσο έφυγε ως αποτυχημένος από τον Ολυμπιακό πριν από οκτώ χρόνια και την Κυριακή (28/6) σε μεγάλη του συνέντευξη εξήγησε γιατί απέτυχε στο λιμάνι.
    Το καλοκαίρι του 2011 ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]έκλεισε τον βασικό τερματοφύλακα της πρωταθλήτριας Ελβετίας, Βασιλείας. Ο Αργεντινός υπέγραψε για τρία χρόνια στους "ερυθρόλευκους" με ετήσιες αποδοχές που έφταναν το 1 εκατ. ευρώ. Οι προσδοκίες που υπήρχαν για τον 31χρονο τότε Κοστάντσο δεν εκπληρώθηκαν ποτέ.


    Έκανε τελικά μόλις εννέα συμμετοχές, η τελευταία εκ των οποίων στις 29 Οκτωβρίου 2011, σε ένα 2-2 με τον [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]στο Φάληρο. Ο Ολυμπιακός ήθελε να τον διώξει και τελικά ο Αργεντινός πείστηκε να φύγει στις αρχές του 2012. Θα θυμάστε πως οι κακές του εμφανίσεις είχαν ως αποτέλεσμα να γίνει ο Νοτιοαμερικανός μέχρι και διαφημιστικό σποτ. Από Κοστάντσο έγινε... Μποστάντσο (διαφήμιση για φωτοβολταϊκά).
    Πέρασαν οκτώ χρόνια από τότε που έφυγε από την [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]και σε μεγάλη συνέντευξη που έδωσε στην εφημερίδα «La Nacion» εξήγησε μεταξύ άλλων γιατί είχε τόσο ανεπιτυχές πέρασμα από τον Ολυμπιακό. Η απάντησή του ήταν η εξής:
    "Πήγα στη μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας, είχε κερδίσει τα 13 από τα τελευταία 15 πρωταθλήματα, νομίζω. Στην ομάδα βρισκόταν ο Ιμπαγάσα και προπονητής ήταν ο Βελβέρδε. Ποτέ δεν προσαρμόστηκα. Είχα υπογράψει για τρεις σεζόν, έμεινα μία και στα 31 μου αποφάσισα να αποσυρθώ. Δεν απολάμβανα το παιχνίδι, δεν ένιωθα καλά στα αποδυτήρια. Ερχόμενος από ένα πέρασμα όπου ήμουν αγαπητός, ξαφνικά έπρεπε να κερδίσω σεβασμό και δεν ήμουν αρκετά δυνατός για να το κάνω".
    Υπενθυμίζεται ότι ο Κοστάντσο πήρε την απόφαση να αποσυρθεί στις 21 Μαΐου 2012 και σχεδόν ένα χρόνο αργότερα επέστρεψε στη δράση για λογαριασμό της Ουνιβερσιτάδ Κατόλικα (Χιλή), με την οποία έπαιξε έως το 2017. Προτού υπογράψει στον Ολυμπιακό έπαιζε στη Βασιλεία από το 2006, ενώ παλαιότερα αγωνίστηκε σε Ρίβερ Πλέιτ και Αλαβές.
    Νομίζω πως η διαφήμιση ήταν για θερμοσίφωνες τύπε, όχι φωτοβολταϊκά...
    There is a Dude in town

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (30-06-20)

Σελίδα 61 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 11213141515758596061

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας