Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 93 από 93

Θέμα: Red On Air

  1. #81
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    σημερα βγηκε το θεμα της μεταγραφης του μορα στο "γαυρο" και στο σπορφμ.γρ.

    εγω πρωτη φορα το ειχα ακουσει απο το σταθμο παντως , να τα λεμε αυτα
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  2. #82

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    Ο αρχηγος του Ολυμπιακού, Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς παραχώρησε συνέντευξη στον «Red on air.com» και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε με πολύ κολακευτικά λόγια για τους Βασίλη Τοροσίδη, Γιάννη Φετφατζίδη και Κέβιν Μιραλάς.

    Για τον Βαγγέλη Μαρινάκη και τη νέα εποχή: «Δημιουργείται ένας καινούργιος Ολυμπιακός με μεγάλη φιλοδοξία και σίγουρα είναι σε πολύ καλό δρόμο. Το έργο όμως δεν έχει ολοκληρωθεί, είναι μία καινούργια ομάδα με πολλούς καινούργιους παίκτες και σίγουρα θέλει χρόνο και υπομονή γιατί η συνέχεια αναμένεται να είναι καλύτερη».

    Για το αν μπορεί ο Ολυμπιακός στο μέλλον να κατακτήσει κάποιον ευρωπαϊκό τίτλο:
    «Γιατί όχι αν κρίνουμε από την πρώτη χρονιά με τις κινήσεις που κάνει η συνέχεια φαίνεται ακόμα καλύτερη. Ο κ. Μαρινάκης έχει μεγάλες φιλοδοξίες και χτίζει τον Ολυμπιακό από την αρχή και έχει κάνει μεγάλη βήματα. Σίγουρα ο ίδιος ονειρεύεται κάτι διαφορετικό στην Ευρώπη. Πιστεύω ότι σαν πρόεδρος και με τις κινήσεις που έχει κάνει είναι σε καλό δρόμο ο κ. Μαρινάκης για να κάνει τον Ολυμπιακό ανταγωνιστικό και στην Ευρώπη».

    Για τις συζητήσεις που είχε κάνει ο ίδιος με τον Μαρινάκη για να αναλάβει πόστο στην ομάδα:
    «Δεν ήταν για την θέση του τεχνικού διευθυντή, είχαμε κάνει κάποιες συζητήσεις μέσα σε καλό κλίμα και ευχάριστο, ήταν τις ημέρες της μεταβίβασης των μετοχών, δεν μπορούσαμε να διευθετήσουμε ορισμένα πράγματα και απλά δεν προχώρησε για κάποιες λεπτομέρειες. Το κλίμα είναι πάρα πολύ καλό και δεν υπάρχει καμία απολύτως παρεξήγηση, εγώ έχω εκφράσει ξανά ότι προτεραιότητά μου είναι ο Ολυμπιακός. Όταν περνάς τόσα χρόνια στην ομάδα και είμαι πολύ τυχερός που έζησα την ομάδα με πολλές επιτυχίες, δεν μπορείς να ξεφύγεις εύκολα και δεν θες να φύγεις από τον σύλλογο».

    Για το δικό του μέλλον:
    «Δεν αποκλείω την προπονητική, έχω μεγαλώσει στον χώρο του ποδοσφαίρου και δεν σας κρύβω ότι στο μέλλον ίσως ξεκινήσω κάποια μαθήματα προπονητικής και ο καιρός θα δείξει».

    Για τον Αλμπέρτ Ριέρα:
    «Δεν βλέπω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην αριστερή πλευρά του Ολυμπιακού. η ομάδα έχει κάνει την μεταγραφή του Ριέρα που είναι πραγματικά ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής και έχει παίξει σε μεγάλες ομάδες της Ευρώπης. Απλά πιστεύω ότι θέλει λίγο ακόμα χρόνο για να πιάσει το 100% της απόδοσής του, αυτό τουλάχιστον βλέπω από τα ματς. Είναι πολύ καλός παίκτης και έμπειρος και νομίζω ότι η συνέχεια θα είναι πολύ καλύτερη για τον ίδιο και την ομάδα και θα δικαιώσει τους πάντες για την μεταγραφή του».

    Για τον Κέβιν Μιραλάς: «Πραγματικά ο Μιραλάς είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής και μακάρι ο Ολυμπιακός να τον αποκτήσει κανονικά και να πάψει να είναι δανεικός. Κάνει τη δουλειά που απαιτεί και του ζητάει ο προπονητής και η ομάδα τον χρειάζεται με τον τρόπο που αγωνίζεται. Υπάρχουν γενικά πολύ καλοί παίκτες στην ομάδα».

    Για το περιβραχιόνιο του αρχηγού: «Έχει όλα τα προσόντα τη δύναμη και το χάρισμα να είναι αρχηγός ο Τοροσίδης, αφού σταματήσει ο Νικοπολίδης, και να παίρνει τις πρωτοβουλίες που χρειάζεται σε κάποιες στιγμές η ομάδα. Είναι αρκετά χρόνια στον Ολυμπιακό και νομίζω ότι είναι ο πιο κατάλληλος αρχηγός. Έχει ξεκινήσει φέτος πολύ καλά την χρονιά, έχει τις δυνατότητες να σηκώσει το βάρος του Ολυμπιακού και τις ευθύνες του αρχηγού».

    Για τις νοσταλγίες του: «Είναι κάποια πράγματα που μου λείπουν, πέρασα πολλά χρόνια στα γήπεδα και σίγουρα το ποδόσφαιρο μου λείπει. Δυστυχώς όμως πρέπει κάποια στιγμή να σταματάς, μου λείπουν οι προπονήσεις, οι αγώνες το Καραϊσκάκη, μου λείπουν αυτά τα πράγματα και δεν υπάρχουν λόγια για να τα περιγράψω. Κάποια στιγμή όμως όλα έχουν ένα τέλος, μακάρι να μπορούσαμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο, αλλά δεν γίνεται. Έκανα τον κύκλο μου πρόσφερα αυτά που μπορούσα στον Ολυμπιακό και πήρα την απόφαση να σταματήσω. Μου λείπει η καθημερινότητα και τα αποδυτήρια».

    Για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό: «Είναι ένα ντέρμπι στο οποίο μπορούν να συμβούν τα πάντα αλλά πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός έχει τον πρώτο λόγο γιατί είναι σε καλύτερη κατάσταση. Θέλει όμως προσοχή αυτό το παιχνίδι και θα πρέπει να εκμεταλλευτεί το άγχος και την πίεση που έχει ο Παναθηναϊκός. Ο Βαλβέρδε πάντα παίζει επιθετικά, δε νομίζω ότι έχει κάποιον λόγο να παίξει πίσω και να περιμένει τον Παναθηναϊκό. Ξέρει τη νοοτροπία του κόσμου και της ομάδας η οποία πρέπει να είναι πάντα επιθετική».

    Για τον Γιάννη Φετφατζίδη: «Το παιδί ξεκίνησε πάρα πολύ καλά και έχει κάνει πολύ ωραία παιχνίδια φέτος. Θέλει προσοχή η δημοσιότητα γιατί είναι μικρός. Έχει δείξει πως έχει μεγάλες δυνατότητες και νομίζω ότι αν συνεχίσει έτσι μπορεί να αφήσει μεγάλη εποχή στον Ολυμπιακό».

    Για τα χαμένα πέναλτι: «Δεν υπάρχει τεράστιο πρόβλημα στα πέναλτι, εντάξει χάθηκαν δύο πέναλτι αλλά θα βρεθεί λύση δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα στον Ολυμπιακό σε αυτόν τον τομέα».

    Για τον Ερασιτέχνη: «Πιστεύω θα βρεθεί λύση στον Ερασιτέχνη, περνάει κάποια κρίση αυτή την περίοδο αλλά νομίζω ότι ο κύριος Μαρινάκης θα κάνει ό,τι μπορεί για να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα».

    Για τις προτάσεις που είχε να ασχοληθεί με την πολιτική: «Δεν είμαι σε θέση και δεν έχω τη διάθεση να μπω στην πολιτική, υπήρξαν ορισμένες προτάσεις αλλά από εκεί και πέρα δεν έχει να κάνει καμία σχέση. Υπάρχει με κάποιους ανθρώπους μία φιλία προσωπική και αυτό μόνο. Η πολιτική αυτή τη στιγμή δεν είναι κάτι που με εκφράζει. Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει σε δέκα χρόνια, αλλά τώρα δεν θέλω να ασχοληθώ».

  3. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον red-on-air για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (28-10-10), Eleni7 (28-10-10), pandragon (28-10-10), Rena (07-11-10)

  4. #83
    ADMIN Το avatar του χρήστη pandragon
    Εγγραφή
    23-11-2004

    Περιοχή
    Red-Dna
    Μηνύματα
    7.754
    Thanks
    1.164
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.121 φορές σε 1.198 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    Και από ότι μαθαίνουμε έρχονται και άλλες συνεντεύξεις και κάθε μέρα ο σταθμός γίνεται καλύτερος.
    Μπράβο στα παιδιά και καλή τους συνέχεια

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (28-10-10)

  6. #84

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ RED G7ADIATOR MAGAZINO 16:00-20:00 ΜΙΛΑΝΕ Γ.ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ -ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΤΩΝ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΑΣΟΣ ΠΑΝΤΟΣ

  7. #85

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΝΕΚ ΣΤΙΣ 22:00 ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΤΖΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ
    ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ
    ΠΑΛΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ- ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΜΑΣ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΣΑΒΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ

  8. #86
    Προπονητής της εξέδρας Το avatar του χρήστη Haris1984
    Εγγραφή
    11-08-2008

    Περιοχή
    Aθηνα,Νεα Φιλαδελφεια
    Μηνύματα
    17.054
    Thanks
    7.385
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.142 φορές σε 2.869 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ωχ....θα μιλησει ο Τζιμακος ο "τρομπονιστας"?χαχαχαχα:P


  9. #87
    ADMIN Το avatar του χρήστη pandragon
    Εγγραφή
    23-11-2004

    Περιοχή
    Red-Dna
    Μηνύματα
    7.754
    Thanks
    1.164
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.121 φορές σε 1.198 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    To Red-On-Air εγκαινιάζει σήμερα το βράδυ το νέο του look και φέρνει επίσης δηλώσεις του Π. Βασιλόπουλου για τον τραυματισμό του και την συμμετοχή του Θρύλου στην Ευρωλιγκα.
    Επίσης μιλάνε στο Red-On-Air ο Β. Σπανούλης, ο Θ. Χατζηθεοδώρου και έρχονται και πολλές άλλες εκπλήξεις

    Μείνετε συντονισμένοι: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] απόψε στις 24:00 τα μεσάνυχτα

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (06-12-10)

  11. #88
    (πρώην RedHacker) Το avatar του χρήστη PrisonBreak-7-
    Εγγραφή
    25-10-2007

    Περιοχή
    Αθήνα\Καλλιθέα
    Μηνύματα
    13.395
    Thanks
    1.045
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.700 φορές σε 1.949 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pandragon Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Red-On-Air εγκαινιάζει σήμερα το βράδυ το νέο του look και φέρνει επίσης δηλώσεις του Π. Βασιλόπουλου για τον τραυματισμό του και την συμμετοχή του Θρύλου στην Ευρωλιγκα.
    Επίσης μιλάνε στο Red-On-Air ο Β. Σπανούλης, ο Θ. Χατζηθεοδώρου και έρχονται και πολλές άλλες εκπλήξεις

    Μείνετε συντονισμένοι: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] απόψε στις 24:00 τα μεσάνυχτα
    Για να το δούμε..!!! Ενα τεταρτακι έμεινε...
    Τροφοδοτικό: 1200 Watt GFX: Sparkle GTX 570 1280MB
    ADSL: Forthnet 2Play 24Mbit/1024 Router: Zyxel 661HW-D1
    M/B: EVGA nVIDIA Classfield 3 CPU: Quand Core i7 950 3.80 GHz Hard Disks: 7=8.0TB
    RAM: 3*4GB RAM 1600MHz DDR3 Sound Card: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty SSD: OCZ Vertex II 120GB Speakers: Logitech Z5500

  12. #89
    (πρώην RedHacker) Το avatar του χρήστη PrisonBreak-7-
    Εγγραφή
    25-10-2007

    Περιοχή
    Αθήνα\Καλλιθέα
    Μηνύματα
    13.395
    Thanks
    1.045
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.700 φορές σε 1.949 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    Πολύ ωραίο το νέο Site....
    Τροφοδοτικό: 1200 Watt GFX: Sparkle GTX 570 1280MB
    ADSL: Forthnet 2Play 24Mbit/1024 Router: Zyxel 661HW-D1
    M/B: EVGA nVIDIA Classfield 3 CPU: Quand Core i7 950 3.80 GHz Hard Disks: 7=8.0TB
    RAM: 3*4GB RAM 1600MHz DDR3 Sound Card: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty SSD: OCZ Vertex II 120GB Speakers: Logitech Z5500

  13. #90

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    Καλησπερα θοδωρη
    καλησπερα και σε εσας απο σερβια
    τι γινεται?
    Μια χαρα ολα δοξα το θεο αντεχουμε στο κρυο
    πραγματικα... σου λειπει η ελλαδα, το λιμανι... ο ολυμπιακος εκει στα κρυα που εισαι?
    Παρα πολυ ενταξει αυτο δεν χρειαζεται καν να ειπωθει η αληθεια ειναι οτι σαν την ελλαδα πουθενα και οχι επειδη ειμαι ελληνας επειδη ολοι το ξερουμε και επειδη ολα αυτα τα χρονια ειχα την δυνατοτητα να γυρισω ειτε με την εθνικη ομαδα
    ειτε με τον ολυμπιακο την ευρωπη και τον κοσμο γενικοτερα νομιζω οτι σαν την ελλαδα πουθενα και βεβαια οπουδηποτε και σαν τον ολυμπιακο την ομαδα της καρδιας μου
    επισης πουθενα. βεβαια τωρα ειμαι σε ενα τεραστιο σωματειο πολυ ιστορικο οπως ειναι η παρτιζαν ειμαι ικανοποιημενος που βρισκομαι εδω περα ειναι μια καινουργια
    εμπειρια μια προκληση και εγω το κοιταω κυριως σαν περιπετεια.
    Πες μας δυο λογια για την νεα σου ομαδα πως περνας στο βελιγραδι πως σου φερονται οι νεοι σου συμπαικτες πως σου φαινονται τα πραγματα εκει περα οι διαφορες που υπαρχουν με τον ολυμπιακο
    και γενικοτερα με την ελλαδα?

    Ειναι μια εντελως διαφορετικη ζωη μια διαφορετικη νοοτροπια νομιζω οχι μονο βαση του πολο και του αθλητισμου αλλα και για τη ζωη μην ξεχναμε οτι εδω περα πριν απο 20 σχεδον χρονια ειχαν ακομα πολεμο οι ανθρωποι ομως πραγματικα ειναι παρα πολυ φιλικοι παρα πολυ ζεστοι εχουν σε μεγαλη εκτιμηση τους ελληνες και σεβονται και πολυ τον ελληνικο αθλητισμο σιγουρα ειναι δυσκολα γιατι οπως ειπα ενταξει επρεπε να κανω αυτη την αλλαγη στη ζωη μου σε μια ηλικια που δεν περιμενα ποτε οτι θα φυγω απο την ελλαδα αλλα απο κει και περα μεχρι τωρα τα πραγματα πανε αρκετα καλα ειμαι ικανοποιημενος και ελπιζω οτι η συνεχεια θα μας επιφυλλασει αρκετες επιτυχιες.
    Θα σε ρωτησω κατι αλλο ασχετο με το πολο εδω στην ελλαδα πριν απο λιγες εβδομαδες στο παιχνιδι του ολυμπιακου με τον παοκ στο ποδοσφαιρο αναρτησανε καποιες χορογραφιες οι φιλοι του ολυμπιακου δεν ξερω αν το εμαθες για την μισιτη αντιπαλο της παρτιζαν τον ερυθρο αστερα δεν ξερω αν ειδες τιποτα?
    Οχι τωρα το ακουω απο σενα
    μιας και ζεις στην σερβια πλεον το πως αντιλαμβανονται-πηραν το μηνυμα οι σερβοι και πως το αντιμετωπισαν ?
    Η αληθεια ειναι οτι η σχεση παρτιζαν ερυθρου αστερα ειναι οπως ειναι ολυμπιακος – παναθηναικος στην ελλαδα,αυτο ειναι αληθεια,απο κει και περα ομως αυτο που πρεπει οπωσδηποτε να πουμε οτι ο ολυμπιακος με την παρτιζαν τουλαχιστον στο χωρο της υδατοσφαιρισης ολα αυτα τα χρονια εχει μια αψογη συνεργασια και παρα πολυ καλες σχεσεις οι ανθρωποι της παρτιζαν με τον ολυμπιακο μην ξεχναμε οτι και παιχτες απο την παρτιζαν εχουν αγωνιστει για τον ολυμπιακο κατα το παρελθον και οπωσδηποτε αυτου η ειδους αντιπαλοτητα δεν εχει καμια σχεση με το ποδοσφαιρο,βεβαια απο κει και περα οταν γινεται ενα ντερμπι ολυμπιακου-παοκ στο ποδοσφαιρο λογικο ειναι να υπαρχουν τετοιου ειδους συναισθηματα και πανο,αυτα ειναι μεσα στον αθλητισμο.
    Παραλιγο και φετος καποιοι παιχτες της παρτιζαν παραλιγο να ντυθουν στα ερυθρολευκα?
    Αυτο ακριβως,οπως σου ειπα παντα ο ολυμπιακος ψαχνει να φερει στην ομαδα του πειραια τους καλυτερους παιχτες,το σερβικο πολο φημιζεται για το υψηλο του επιπεδο,και οι σερβοι παιχτες για την ποιοτητα που εχουν και απο κει και περα στον αθλητισμο ολα ειναι λογικα.
    Παμε λιγο στο μεταξυ μας ματς,αυτο του ολυμπιακου και της παρτιζαν σε λιγες μερες μεσα στον δεκεμβρη ερχεσαι ξανα στο παπαστρατειο,αυτη τη φορα ομως οχι με το σκουφακι του ολυμπιακου αλλα αυτο τις παρτιζαν,τα συναισθηματα?το πως περιμενεις το παιχνιδι εσυ ο ιδιος?και τι ευελπιστεις απο αυτο?
    Σιγουρα θα ειναι μια πολυ περιεργη στιγμη για μενα τον ιδιο,θελω να πιστευω και για τα παιδια του ολυμπιακου,τα συναισθηματα ασφαλως ειναι αναμεικτα και περιεργα,δεν περιμενα ποτε οτι θα ειχαν εξελιχτει ετσι τα πραγματα ωστε να τεθω αντιμετωπος του ολυμπιακου,χαιρομαι παρα πολυ βεβαια που κληρωθηκαμε με τον ολυμπιακο γιατι μου δινεται η ευκαιρια να παιξω ξανα στο παπαστρατειο μπροστα στον κοσμο να δω τους παλιους μου συναθλητες που τους λατρευω και ειμαστε σαν αδερφια και βεβαια για μενα ειναι ακομα μια ευκαιρια να ερθω και στην ελλαδα να δω την οικογενεια μου γιατι λειπω αρκετους μηνες και οπως ειπα και στην αρχη μου εχει λειψει αρκετα η ελλαδα.
    Περα του αγωνιστικου στην ελλαδα εχουμε και πολλες εξελιξεις οπως πολυ καλα γνωριζεις,και το εχεις βιωσει και εσυ καλα στο πετσι σου με το θεμα του ερασιτεχνη,απο αναβολη σε αναβολη πηγαινουμε συνεχεια,πως βλεπεις πραγματικα τις εξελιξεις,ουσιαστικα πλεον φτασαμε να βγαλουμε μια προσωρινη διοικηση μεχρι τον γεναρη,ουσιαστικα δεν υπαρχει καποια μεγαλη εξελιξη στον ολυμπιακο,εσυ απο την δικια σου πλευρα πως βλεπεις αυτα τα πραγματα?
    Κοιταξε, η αληθεια ειναι οτι τα προβληματα ειναι τεραστια και οτι ο ερασιτεχνης εφτασε σε ενα πολυ κομβικο σημειο, με χαρα πληροφορηθηκα οτι εστω και “υποτιποδος “αποφασιστηκε να αναλαβει παλι ο κ.Θεοδωρακακης την προεδρεια και τον ερασιτεχνη,ειναι ενας ανθωπος ο οποιος εφερε στην κορυφη τον ολυμπιακο,ερασιτεχνικα τμηματα και ιδιατερα στο πολο εδωσε και την ψυχη του ολα αυτα τα χρονια,ελπιζω οτι με την εμπειρια του και βεβαια και με τις πολυ καλες σχεσεις που εχει με αρκετο κοσμο που εχει την οικονομικη δυνατοτητα να δωσει τη λυση και μαλιστα αμεση στο οικονομικο θεμα ουτος ωστε οι αθλητες πρωτα να μπορεσουν λιγακι να αναπνευσουν οικονομικα και ηθικα και δευτερο να μην διαλυθει αυτο το οικοδομημα που εχει χτισει ολα αυτα τα χρονια γιατι ειναι αμαρτια απο το θεο η ομαδα πολο θεωρω οτι εχει φερει της περισσοτερες επιτυχιες απ ολα τα τμηματα του ολυμπιακου και ειναι αμαρτια και αδικο ξαφνικα ετσι να διαλυθει αυτο το τμημα.
    Αρκει η εμπειρια ωστε να ειναι καποιος προεδρος στον ολυμπιακο σε μια τοσο δυσκολη κατασταση?δεν χρειαζεται να μπει καποιος ισχυρος οικονομικος παραγοντας να μπορει να κανει τη διαφορα? Θα χρειαστουν αμεσα χρηματα ωστε να σωθει η κατασταση,θα μπορεσει να βρεθει καποια αμεση λυση ποια η αποψη σου?
    Για να να αναλαβει καποιος αυτο το ποστο δηλαδη της προεδρειας του ερασιτεχνη θελει αρκετα προσοντα,τα οποια τα εχει ο κ.Θεοδωρακακης,καταρχας εμπειρια,να γνωριζει προσωπα και καταστασεις,και τι χρειαζεται για να ξεπεραστουν ολα τα προβληματα,και δευτερον βεβαια να υπαρχουν και οι καταλληλες και ιδιατερα οι σχεσεις με κοσμο που θελει να βοηθησει τον ολυμπιακο,η αληθεια ειναι οτι το πολο και γενικοτερα ο ερασιτεχνης ειναι ενα κομματι το οποιο δεν αποφερει εσοδα ,αυτο ειναι αληθεια ,επομενως αυτες τις κρισιμες και δυσκολες οικονομικες εποχες που περναμε ειναι λιγο δυσκολο ενας επιχειρηματιας να αναλαβει μια επιζημια επιχειρηση αν το θελέις ετσι,οσο ολυμπιακος και να ειναι καποιος πρεπει να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα,για μενα το μεγαλο ερωτημα ειναι γιατι αφεθηκαν τα πραγματα για να φτασουνε σ αυτο το σημειο,και οχι πως μπορουμε να διορθωσουμε τα πραγματα,δεν λεω οτι ειναι αργα τωρα για αλλαγες,προς θεου,νομιζω οτι σιγουρα θα εχουμε καποια θετικα αποτελεσματα με την ελευση του κ.Θεοδωρακακη,αλλα απο κει και περα αυτο που πρωτα πρεπει να γινει που το ελεγα οσο καιρο ημουν στον ολυμπιακο,οτι οι ανθρωποι οι οποιοι μπορουν να στηριξουν τον ολυμπιακο ειναι οι ιδιοι οι φιλαθλοι.ειναι οι φιλαθλοι του ολυμπιακου.Ελπιζω οτι ολοι μπορουν απο το υστερημα τους, παντοτε, να ενισχυσουν οικονομικα την ομαδα και βεβαια αυτο που πρεπει οπωσδηποτε να γινεται ειναι αυτου του ειδους η οικονομικη ενισχυση που θα προσφερουν να την βλεπουν και εμπρακτος που πηγαινει και πως αξιοποιητε,νομιζω οτι τοτε οτι θα εχει αξια τοτε νομιζω οτι θα εχει καλυτερη η καταπολεμηση αυτου του οικονομικου προβληματος και βεβαια θα υπαρξει και συμπαρασταση του κοσμου παρα πολυ μεγαλη.
    Ο βαγγελης μαρινακης ειναι μια απο τις ελπιδες για τη λυση του ερασιτεχνη και ποια η αποψη σου για τον κ.Μαρινακη?
    Ολα αυτα τα χρονια ζουσαμε πραγματικα κατω απο ενα ονομα το οποιο ονομαζετε Σωκρατης κοκκαλης και μιλαω για τον ολυμπιακο και κυριως το ποδοσφαιρο,αυτη τη στιγμη τη θεση του την πηρε ο κυριος Μαρινακης νομιζω οτι ο ανθρωπος αυτος εχει δωσει και δινει παντα για τον ολυμπιακο,το εχει αποδειξει ,δεν λογαριαζει τα χρηματα του προκειμενου να φτασει η ομαδα στην κορυφη και να εκπληρωσει τους στοχους της,και ειναι ενας ανθρωπος με οραμα,τετοιοι ανθρωποι χρειαζονται,στον ολυμπιακο και γενικα στον αθλητισμο προκειμενου ο αθλητισμος να πηγαινει μπροστα,ο μαρινακης εχει δωσει παρα πολλα χρηματα απο τι εχω διαβασει και προτιθεται να δωσει ακομα περισσοτερα ,γιατι αυτη ειναι η τρελα του ωστε ο ολυμπιακος να ξανακατακτησει την κορυφη,αν θελησει να βοηθησει τον ερασιτεχνη αυτο θα ειναι ευχης εργον,οπωσδηποτε,και θα ειναι η καλυτερη δυνατη εξελιξη για ολο τον κοσμο,,αλλα απο κει και περα επειδη ο ερασιτεχνης δεν ειναι ενα και δυο τμηματα ειναι αν δεν κανω λαθος 40-41 τμηματα και παρολο που υπηρξα αθλητης της υδατοσφαιρισης του ολυμπιακου το θεωρω αδικο να ειναι πλουσια τμηματα μονο το πολο η το βολλευ και ολα τα υπολοιπα να τα αφηνουμε στην ακρη,νομιζω οτι ολοι οι αθλητες εχουν τις αναγκες τους και ολοι οι αθλητες πρεπει να βοηθηθουνε,σιγουρα θα ειναι πολυ καλο αν θελησει να βοηθησει οικονομικα τον ολυμπιακο και να τον ενισχυση για τον ερασιτεχνη μιλαω παντα,αλλα οπως σου ειπα δεν πρεπει να τα περιμενουμε ολα απο εναν ανθρωπο,μην ξεχναμε οτι εχει δωσει και την ψυχη του για το ποδοσφαιρο σιγουρα ενας ανθρωπος ο οποιος εχει και αυτος τις δικες του επιχειρηματικες ασχολιες,και θα πρεπει οπως ειπα να βρεθει ενα γκρουπ ανθρωπων που να βαζουν απο καποια λεφτα ωστε να μαζευτει ενα ποσο τετοιο ωστε να βοηθηθει το τμημα,τωρα αν θελησει ο κ.μαρινακης ή ο κυριοι Αγγελοπουλοι να κρατησουν το τμημα επισης θα ηταν ευχης εργον,απο κει κει περα για την καλυτερη δυνατη και ομαλη λειτουργια του ερασιτεχνη θα πρεπει να βοηθηθει απο παρα παρα πολυ κοσμο και οχι απο ενα ή δυο ονοματα.
    Πως αντιμετωπιζουν οι παιχτες του ολυμπιακου αν γνωριζεις αυτη τη κατασταση? Επιμενουν οτι θα κανουν την προσπαθεια τους και θα συνεχισουν να αγωνιζονται ή αν δουν οτι υπαρχει ξανα διεξοδος σκοπευουν να σταματησουν τις προπονησεις ειτε να προβουν σε καποια αλλη διαφορετικη κατασταση?
    Με τον μοναδικο που εχωεπικοινωνια και μιλαω και μαθαινω τα οποια νεα ειναι ο αντωνης ο βλοντακης,ο οποιος μου εχει μεταφερει την απογνωση και τις πολυ δυσκολες στιγμες πραγματικα που περναει η ομαδα,εγω μια φορα του εχω πει να μεταφερει και στα υπολοιπα παιδια τα συγχαρητηρια μου γιατι πραγματικα η προσπαθεια που κανουν μεχρι τωρα ειναι απιστευτη,και περα απο καθε λογικη, δεν μου εχει πει κατι για το αν θα σταματησουν ή θα συνεχισουν,και να μου το ελεγε σιγουρα δεν θα σας το ελεγα,γιατι δεν ειναι δικια μου δουλεια ειναι αποφαση των παιδιων,το μονο που μπορω να πω ειναι οτι αυτα τα παιδια εχουν απολυτο δικιο,σε οτι και να λενε σε οτι και να κανουν κανεις δεν μπορει να τους πει ή να τους κατηγορησει για κατι,βαζουν την ομαδα πανω οχι μονο απο τον εαυτο τους και πανω απο την οικογενεια τους πανω απο την ιδια τους τη ζωη πανω απ ολα,και γι αυτο ειναι αξιοι συγχαρητηριων,πρεπει να ευχομαστε ολοι για το καλυτερο και να ευελπιστουμε για τα θετικα αποτελεσματα,νομιζω οτι μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα
    τωρα με την ελευση του κ.Θεοδωρακακη θα δουμε αυτα τα θετικα αποτελεσματα, μακαρι,και σιγουρα ο ολυμπιακος θα βρει καποιες λυσεις,αμεσες ή εμμεσες συντομες ή μακροπροθεσμες,αλλα λυσεις θα βρεθουνε.

    επιμενεις στις δηλωσεις που εχεις κανει οτι δεν θα ελεγες οχι σε μια πιθανη επιστροφη στον ολυμπιακο ειτε σαν παιχτης ειτε σαν προεδρος ωστε να βοηθησεις στην προσπαθεια που γινεται στον ερασιτεχνη?
    Ο ολυμπιακος ειναι η οικογενεια μου, το λεω συνεχως σε οποιον και να με ρωταει,αυτα τα 15 μοναδικα χρονια,νομιζω οτι εδωσα και την ψυχη μου για τον ολυμπιακο και κανεις δεν μπορει να το αμφισβητησει αυτο,και βεβαια ολα αυτα τα χρονια πηρα και παρα πολλα απο τον ολυμπιακο δεν ειμαι αχαριστος το λεω συνεχεια και θα το λεω συνεχεια,νομιζω οτι πλεον επειδη γνωριζω προσωπα και καταστασεις και επειδη πραγματικα εχω ζησει και πολυ δυσκολες στιγμες οπως ζουνε τωρα τα παιδια τα υπολοιπα που εχουν μεινει πισω θεωρω οτι μπορω να βοηθησω και εγω με τις γνωσεις μου τα φοντα μου και αν θελεις και με το κοινωνικο μου προφιλ τον ολυμπιακο απο ενα ποστο το οποιο που μπορει να μου ζητηθει,αν μου ζητηθει,τωρα δεν ξερω αν εχω φτασει ακομα σε σημειο αγωνιστικο να πω οτι ναι μπορω να σταματησω τωρα το πολο ή θα σταματησω σε 2-3 χρονια αυτα τα γνωριζει μονο ο θεος
    αλλα αν και εφοσον δεν συνεχισω του χρονου να αγωνιζομαι στο εξωτερικο και επιστρεψω στην ελλαδα ,οπωσδηποτε θα ηθελα να επιστρεψω στον ολυμπιακο αλλα σιγουρα δεν ειναι αποφαση δικη μου δεν εξαρταται μονο απο μενα αυτο πρεπει να τονιστει.
    Ποιος ηταν ο λογος που εφυγες? με τα λεφτα που ακουστηκαν που σου εδινε εφημεριδα και δεν τα πηρες και για το αν θα πηγαινες στον παναθηναικο ?
    Γραφτηκαν και ακουστικαν παρα πολλα σ αυτο το μινι σηριαλ που παιχτηκε το καλοκαιρι ο λογος για τον οποιο εφυγα δεν ηταν οικονομικος,ο λογος που εφυγα ηταν καθαρα η συμπεριφορα που μου εδειξε η διοικηση,η τοτε διοικηση του ολυμπιακου,και με τον τροπο τους θελησανε και με την προσφορα με την οποια μου κανανε ασφαλως σε πρωτο σταδιο θελησανε να με διωξουν απο την ομαδα,και να με διωξουν απο την ομαδα γιατι ημουν ενας ανθρωπος ο οποιος τα τελευταια 2 χρονια δυστυχως τους ελεγα τι προκειται να γινει και που προκειται να φτασει η ομαδα,εδω δηλαδη ακριβως που εχει φτασει και απλα δεν θελανε να ακουγεται η αληθεια αυτος ειναι ο πραγματικος λογος για τον οποιο αποτελεσα παρελθον απο τον ολυμπιακο,ασφαλως και δεν υπηρχε περιπτωση να δεχτω ποτε τα χρηματα και της εφημεριδας αλλα και ενος επισημου sait του ολυμπιακου που μου προσφερανε ακομα και ενας ιδιωτης μου εδωσε λεφτα για να μεινω στην ομαδα,γιατι οπως ειπα για μενα ο ολυμπιακος ειναι ιδεα και δεν ειναι τροπος να βγαλω χρηματα και βεβαια αν επαιρνα και αυτα τα χρηματα δεν θα μπορουσα σε καμια περιπτωση να αντικρισω στα ματια τους ιδιους τους συναθλητες μου,απο κει και περα με διωξανε με το χειροτερο δυνατο τροπο οπως πιστευω και υπουλα μπορω να πω και θελω αυτο το πραγμα να το ξεχασω οσο το δυνατον το συντομοτερο γιατι υπαρχουν στιγμες που φερνω στο μυαλο μου ολα αυτα τα πραγματα και ακομα πλανατε ενα γιατι? Δεν ξερω αν ημουν τωρα στην αθηνα και αν ημουν αθλητης του ολυμπιακου αν τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα ή αν και εγω θα βιωνα ολα αυτα τα πρβληματα μαζι με τους συναθλητες μου και θα ημουν στεναχωρημενος,σιγουρα ομως θα ηταν μια κατασταση την οποια θα προσπαθουσα να την εξισοροπησω οπως εκανα ολα αυτα τα χρονια βοηθωντας ενισχυοντας οικονομικα και παιχτες και προσπαθωντας το ηθικο ψυχολογικο και αγωνιστικο κομματι παντα να τους εχω το μυαλο τους μονο μεσα στο παιχνιδι και πουθενα αλλου, αυτη ειναι η εννοια του αρχηγου,και μαλιστα οταν υπαρχουν παρα πολλα προβληματα οπως ειχε και εχει ο ολυμπιακος το τελευταιο χρονικο διαστημα.
    Στον παναθηναικο θα πηγαινες?
    Ο παναθηναικος δεν μου εκανε προταση πρεπει να εξηγηθει γιατι γραφτηκε και αυτο οτι ο παναθηναικος μου εκανε προταση και την εξεταζω,ουδεποτε με πλησιασε αυτο ειναι η αληθεια,εγω ειχα τονισει οτι και να μου εκαναν μια παρα πολυ καλη προταση δεν θα επαιζα πότε στον παναθηναικο για λογους ηθικους γιατι δεν το αισθανομαι γιατι δεν μου βγαινει να παιξω γιατι δεν ειναι σωστο,αλλα θελω εναν παναθηναικο δυνατο και στο χωρο της υδατοσφαιρισης ενας καλος παναθηναικος θα βοηθουσε παρα πολυ το πολο και οι κοντρες μεταξυ μας παντα ειχαν ξεχωριστο ενδιαφερων,απο κει και περα ο λογος που εφυγα απο την ελλαδα και πηγα στο εξωτερικο ηταν οτι δεν ηθελα να παιξω αντιπαλος με τον ολυμπιακο θα εμενα στην ελλαδα θα πηγαινα σε καποιο ελληνικο σωματειο αν δεν ειχα την επιλογη του εξωτερικου την επιλογη της παρτιζαν.
    Κατι για το ματς ολυμπιακος-παρτιζαν?
    μακαρι να γινει ενα πολυ ωραιο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος.

  14. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον red-on-air για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (07-12-10), pandragon (09-12-10)

  15. #91

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 19:00 THN ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΘΡΥΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ .ΜΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΡΑΠΙΑΛΗ

  16. #92

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΑΠΙΑΛΗΣ ΣΤΟN RED-ON-AIR
    -Έρχεται ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι τόσο για τον Ολυμπιακό όσο και για την Λάρισα, ο πρώτος παίζει με τον ουραγό της βαθμολογίας, το σχόλιο σας για την Κυριακάτικη αναμέτρηση. Εντάξει οπωσδήποτε είναι ένα δύσκολο παιχνίδι
    και για τις δύο ομάδες όπως είπατε,ο καθένας για τον στόχο που έχει. Ανέκαθεν το Αλκαζάρ, και το καινούργιο γήπεδο αλλά και το παλιό Αλκαζάρ ήταν μια δύσκολη έδρα για όλους τους αντιπάλους. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια και εξαιρετική απόδοση απο όλη την ομάδα συνολικά για να αποδράσεις με το διπλό.
    -Μην ξεχνάτε οτι κάναμε 22 χρόνια για να κερδίσουμε πρίν "σπάσει το ρόδι" με την περσινή νίκη...
    Η Λάρισα πάντα ήταν δύσκολη έδρα,μου διαφεύγει και η ονομασία του νέου γηπέδου, όχι μόνο για τον Ολυμπιακό αλλά για όλους τους αντιπάλους. Η Λάρισα έχει πρόβλημα βαθμολογικό στον αντίποδα ο Ολυμπιακός θέλει να παραμείνει στην κορυφή και αυτό αυξάνει ακόμα περισσότερο το βαθμό δυσκολίας για το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    (το ηχητικό θα ανέβει σε λίγο)

    -Ο αγώνας θα διεξαχθεί υπο δύσκολες συνθήκες, η επέλαση του χιονιά μετέτρεψε το γήπεδο σε...χιονοδρομικό κέντρο.
    Έχω μάθει και γνωρίζω τι κατάσταση επικρατεί. Μετά απο χρόνια χιόνισε στην πατρίδα μου,και αυτό θα είναι ένα επιπλέον πρόβλημα και για τις δυο ομάδες. Γιατί και οι δυο ομάδες θέλουν να κερδίσουν το παιχνίδι ο καθένας για διαφορετικό σκοπό, οι αντίξοες καιρικές συνθήκες αποτελούν έναν παραπάνω πονοκέφαλο.
    -Πόσο δυσκολεύει το έργο του Ολυμπιακού με τον ερχομό του νέου προπονητή (Άντερσεν) στην ΑΕΛ.
    Τον προπονητή τον βγάζουμε εκτός παιχνιδιού στο συγκεκριμένο μάτς επειδή είναι μόλις μια μέρα στην ομάδα δεν γνωρίζει πολλά για το έμψυχο δυναμικό της Λάρισας άρα δεν θα παίξει σπουδαίο ρόλο στην εξέλιξη του.
    -Ποιό είναι το σημείο που μπορεί να γείρει την πλάστιγγα υπέρ κάποια ομάδας και να κρίνει το τελικό αποτέλεσμα.
    Δεν ξέρουμε πως θα είναι ο αγωνιστικός χώρος την Κυριακή, με έχουν πληροφορήσει απο τη Λάρισα πως έχει αρκετό χιόνι
    (20 πόντους).Δεν γνωρίζω αν υπάρξει και θέμα μη διεξαγωγής του αγώνα λόγω της κακοκαιρίας στη Θεσσαλία και γενικά στη Βόρειο Ελλάδα. Σε τέτοια παιχνίδια με δύσκολο τερέν όποιος βάλει το πρώτο γκολ έχει τεράστιο πλεονέκτημα.
    -Ποιά είναι η εντύπωση που έχετε σχηματίσει για την εικόνα του Ολυμπιακού μέχρι σήμερα.Ξεκίνησε μια νέα ομάδα με πολλές προσδοκίες, πολλά όνειρα απο τους φιλάθλους ωστόσο αυτή τη στιγμή υπάρχει μια αγωνιστική κάμψη.
    Όπως έχω τονίσει απο την αρχή της σεζόν είναι οτι ο Ολυμπιακός τώρα χτίζεται είναι μια καινούργια ομάδα, με αρκέτους νέους παίκτες στο ρόστερ του και έναν προπονητή που γνωρίζει εν μέρει πρόσωπα και καταστάσεις λόγω και της προηγούμενης θητείας του στον ερυθρόλευκο πάγκο.Ακόμα ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να βρεί ρυθμό, να αποδώσει θεαματική μπάλα όπως περιμένουν όλοι.Ωστόσο είναι σημαντικό πως βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, το Καραισκάκη είναι απόρθητο φρούριο αν αναλογιστούμε κιόλας οτι την περσινή χρονιά είχε αρκετές αναπάντεχες γκέλες στην έδρα του. Η ομάδα θα χρειαστεί αρκετό διάστημα για να "στρώσει", υπάρχουν και οι τραυματισμοί Ντούντου,Ρόμενταλ... που είναι εμπόδιο στα σχέδια του προπονητή. Γενικά ο Ολυμπιακός δεν έχει παίξει ποτέ πλήρης, δεν έχει πιάσει μεγάλα στάνταρ απόδοσης,έχει κάνει καλά ημίχρονα αλλά χωρίς διάρκεια στα παιχνίδια του πρώτου γύρου.Νομίζω είναι λογικό,δεν μπορεί μια ομάδα απο τη μια μέρα στην άλλη να είναι έτοιμη να παίξει καλό ποδόσφαιρο και με διάρκεια. Χρειάζεται υπομονή και περισσότερο απο τον κόσμο του Ολυμπιακού. Μέσα απο τη δουλειά των καθημερινών προπονήσεων να μπορέσει ο Ολυμπιακός να φτάσει στο μάξιμουμ της απόδοσης, γιατί υπάρχει καλό υλικό,ο προπονητής είναι παρα πολύ καλός...Χρειάζεται υπομονή και δουλειά τίποτα άλλο. Η ουσία είναι οτι ο Ολυμπιακός είναι μέσα στους στόχους του (πρωτάθλημα,κύπελλο) οσο για την απόδοση υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης απλά θέλει υπομονή. Μόνο μέσα απο τη δουλειά και να είναι όλοι οι παίκτες υγιείς γιατί όλους τους παίκτες χρειάζεται ο Ολυμπιακός...έλειπε ο Μέλμπεργκ,έλειπε ο Τοροσιδης,λείπει ο Ντούντου,λείπει ο Ρόμενταλ καταλάβατε τι θέλω να πώ.
    -Μου δώσατε την κατάλληλη πάσα και μιλήσατε για τους τραυματισμούς, επειδή θα λείψει ο Ντουντού απ' οτι φαίνεται ο Ολυμπιακός παει για μια προσθήκη,πολλά ακούγονται για αμυντικό χαφ και πολλά για επιθετικό χαφ. Το θέμα είναι οτι εσείς ήσασταν ένας απο τους καλύτερους επιθετικογενείς ποδοσφαιριστές που περάσαν απο τον Ολυμπιακό. Εσείς τι πιστεύεται πως έχει ανάγκη η ομάδα ?
    Με την όχι καλή απόδοση του Ντουντού όλο αυτό το διάστημα και απο την περσινή χρονιά, δεν ο Ντουντού που πραγματικά θέλουμε όλοι στον Ολυμπιακό, συν το γεγονός πως ο Ουρτάδο ακόμα δεν έχει δείξει τίποτα.Αναγκαστικά βάζει ο προπονητής και παίζει ο Ιμπαγάσα δεύτερος αμυντικός χαφ και οπωσδήποτε θα χρειαστούμε έκει έναν παίκτη ο οποίος θα έχει καλύτερα τρεξίματα,καλύτερες πάσες. Είναι αναγκαία μια μεταγραφή στη μεσαία γραμμη να βοηθήσει τον Ολυμπιακό. Πιστεύω οτι απο Ντουντού και Ουρτάδο η ομάδα ακόμα δεν έχει πάρει τίποτα. Οπότε τραβάει όλο το κουπί ο Ιμπαγάσα είναι και σε μια ηλικία ο άνθρωπος...κατα την άποψη μου δεν μπορεί να παίξει εκεί,θα τον βοηθούσε να παίξει λίγο πιο μπροστά να έχει μικρότερους χώρους και να μπορεί να πατάει περισσότερο στην αντίπαλη περιοχή. Την παρούσα φάση ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται επιθετικό χαφ,απο τη στιγμή που ο Βαλβέρδε έχει εμπιστοσύνη στον Φουστέρ...Μπορεί να παίξει και ο Μιραλάς,ο Ιμπαγάσα,ο Φετφατζίδης, νομίζω οτι είναι αναγκαία μια ενίσχυση στα αμυντικά χαφ για τον Ολυμπιακό.Ο Ολυμπιακός μεσοεπιθετικά έχει λύσεις.
    -Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ διαφορετικό όσον αφορά το πρόσφατο φιλικό που έδωσε ο Ολυμπιακός για φιλανθρωπικούς σκοπούς, πολλοί θα ήθελαν να σας δούνε να φορούσατε ξανά την ερυθρόλευκη φανέλα και να αγωνιζόσασταν στο εν λόγω φιλικό, δυστυχώς τελικά όλοι μας καταλάβαμε πως δεν θα συμμετείχατε μαζί με τους επίλεκτους του Ολυμπιακού. Ένα σχόλιο για το παιχνίδι γενικότερα αλλά και για την απόφαση, δεν γνωρίζω αν ήταν δική σας, να μην λάβετε μέρος ή δεν σας καλέσανε,ο κόσμος έχει απορίες.
    Δεν έχω να πω κάτι για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Ρωτήστε την ΠΑΕ Ολυμπιακός...Απο εκεί και πέρα νομίζω οτι ήταν σημαντικός αγώνας και για τον Ολυμπιακό και για όλους τους φιλάθλους. Ήταν μια βοήθεια για τους ανθρώπους που πραγματικά έχουνε πρόβλημα. Συγχαρητήρια στον κόσμο που πήγε στο γήπεδο και βοήθησε σ' αυτή τη προσπάθεια όπως και στα παιδιά που ήρθαν να παίξουνε. Οσο για εμένα, επαναλαμβάνω ρωτήστε την ΠΑΕ Ολυμπιακός...
    -Ήσασταν ένα εκπληκτικό δεκάρι που άφησε εποχή στο ελληνικό ποδόσφαιρο,ποια είναι η άποψη σας για τον Γιάννη Φετφατζίδη, ένας αριστεροπόδαρος ποδοσφαιριστής που παίζει δεξί χαφ ενω πολλοί υποστηρίζουν οτι πρέπει να παίξει πίσω απο τον σέντερ φορ γιατί είναι η φυσική θέση του. Η δικιά σας άποψη ποιά είναι για τον ταλαντούχο ποδοσφαιριστή και ποια πιστεύετε οτι είναι η θέση που του ταιριάζει.
    Το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ,το θέμα είναι τι πιστεύει ο προπονητής.Συμφωνώ μαζί σου οτι μπορεί να δώσει πάρα πολλά παίζοντας πίσω απο το σεντερ-φορ. Απο τη στιγμή που παίζει στα άκρα θα χρειαστεί να δώσει βοήθειες και στο αμυντικό κομμάτι δηλαδή να βοηθάει τους ακραίους οπισθοφύλακες οπότε σπαταλάει ενέργεια. Αν παίξει πίσω απο το σεντερ-φορ θα μειωθούν οι αποστάσεις απο τη στιγμή που θα διαθέτει και δυο κόφτες ο Ολυμπιακός, θα ξεδιπλώσει περισσότερο το ταλέντο του μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Το βασικό είναι να τον αφήσουν ήσυχο, παρα πολλά γραφτήκανε και ειπωθήκανε... εδω στην Ελλάδα με ενα δυο παιχνίδια γινόμαστε ξαφνικά παικταράδες αλλά για να γίνεις μεγάλος παίκτης απαιτείται διάρκεια,δουλειά,επιμονή,προσπάθεια. Δεν είναι εύκολο να παίζεις στον Ολυμπιακό,ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα και βαριά φανέλα. Τον Φετφατζίδη τον ξέρω και τον εχω ζήσει στις ακαδημίες στο Ρέντη, ξέρω οτι είναι προσγειωμένο παιδί, το ζητούμενο είναι να δουλέψει. Το μέλλον του ανήκει, απο τον ίδιο εξαρτάται να γράψει ιστορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
    -Μακάρι να το δούμε. Κλείνοντας θα ήθελα να πάμε λίγα χρόνια πίσω, τότε που πρωτοήρθατε στον Ολυμπιακό. Είχατε δηλώσει πως "αν δεν πάρω το πρωτάθλημα δεν θα παντρευτώ"...Τελικά κρατήσατε τον λόγο σας ?
    Εννοείται! Δεν μπορούσα να πράξω και διαφορετικά!
    -Πριν υπογράψετε τελικά στον Ολυμπιακό, υπήρχε ενδιαφέρον απο πλευράς Παναθηναικού προς το πρόσωπο σας ?
    Το έχω δηλώσει πολλές φορές σε συντεύξεις που έχω δώσει οτι είχα μιλήσει με τον Παναθηναικό, είχα κουβεντιάσει με τον κύριο Βαρδινογιάννη...αλλά δεν μπορούσα να πάω στον Παναθηναικό γιατί ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ Παναθηναικός. Αν ήμουνα Παναθηναικός μπορεί να πήγαινα... Ήμουνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Και απο τη στιγμή που επέλεξα να φύγω απο τη Λάρισα και η Λάρισα ήθελε να με πουλήσει, το ενδιαφέρον του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ήταν οτι καλυτέρο μπορούσε να μου συμβεί. Αυτό είναι απλό και το έχω δηλώσει 50 φορές δεν είναι κάτι άγνωστο. Δεν παω πουθενά αν δεν θέλω να παω.
    -Δώσατε πολλές απαντήσεις και πρέπει να είστε παράδειγμα για κάποιους ποδοσφαιριστές οι οποίοι δηλώνουν κάποια ομάδα και αργότερα για το χρήμα ξεπουλιούνται...
    Ο καθένας είναι για τον εαυτό του. Εγώ αυτό ήμουνα,αυτό είμαι και αυτό θα είμαι.
    -Και μακάρι να συνεχίσετε να είστε σας το ευχόμαστε. Να είστε καλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ.
    Ευχαριστώ πολύ. Καλές γιορτές να έχετε,καλή χρονιά με υγεία.
    -Χρόνια πολλά και για την ονομαστική σας εορτή που πλησιάζει.
    Ευχαριστώ. Να 'σαι καλά. Γειά σας.

  17. #93

    Εγγραφή
    17-09-2010

    Μηνύματα
    11
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Red On Air

    ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤHN ΕΚΠΟΜΠΗ ME TON PUERTOROJO 18:00-20:00 TON ΧΑΡΟ ΤΗΣ -7- ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΟΝ ΑΙΡ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΡΥΛΙΚΟΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας