Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 155 από 155

Θέμα: FOOTBALL MANAGER 2011

  1. #141
    Το avatar του χρήστη Nikolaos_Kokkinos
    Εγγραφή
    03-07-2009

    Περιοχή
    Σειριος Α'
    Μηνύματα
    14.090
    Thanks
    5.942
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.713 φορές σε 4.978 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου Volendam!
    αυτοι οτι εχουν πρεπει να τελειωνει σε νταμ... rotterdam, amsterdam...lol
    ''Εάν αποσυνθέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά, ένα αμπέλι κι ένα καράβι. Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.'' - Οδυσσέας Ελύτης

  2. #142

    Εγγραφή
    01-07-2009

    Μηνύματα
    3.648
    Thanks
    1.805
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.909 φορές σε 1.167 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου Volendam!
    Volendam, ο Βόλος της Ολλανδίας.
    Μάθε μπαλίτσα από τον Kaine van Daemon (το όνομά μου σαν Ολλανδός προπονητής).


  3. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Kaine για αυτό το μήνυμα:

    Du3lisT (28-04-12), panahs7 (11-08-11)

  4. #143

    Εγγραφή
    01-07-2009

    Μηνύματα
    3.648
    Thanks
    1.805
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.909 φορές σε 1.167 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Την παλεύει το FM; Ψάχνω αριστερό μπακ και βρίσκω μέσω scouting έναν 28χρονο Ιρανό που μου κάνει
    και φαντάζει τρελή ευκαιρία γιατί έχει value μόλις 14.000 ευρώ και αμείβεται μόλις με 4.000 ευρώ
    ετησίως. Κάνω προσφορά στην ομαδα του 30.000 ευρώ, την αποδέχεται και ο παίκτης μου ζητάει μισθό
    500.000 ευρώ το χρόνο!! Έχω ξαναδεί κάτι αντίστοιχο και με άλλον παίκτη.


  5. #144
    .
    Εγγραφή
    29-01-2010

    Περιοχή
    under the radar
    Μηνύματα
    2.017
    Thanks
    1.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.046 φορές σε 671 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Διώξτον με τις κλωτσιές όπως έκανε και ο Μαρινάκης πέρσι με Βουκσεβιτς και πέρασε το μήνυμα στις αγορές ότι δεν μπορεί κανείς να σε πιάσει κορόιδο για να διαπραγματέυσαι υπό θέση ισχύως τις επόμενες φορές.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Kaine (22-08-11)

  7. #145
    Devotion Το avatar του χρήστη vasilis-thrylos7
    Εγγραφή
    11-03-2011

    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7.359
    Thanks
    4.052
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.577 φορές σε 2.484 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    αμα αμειβεται με 4 χιλιαρικα και δεν τσινουσε για παραπανω θα τον ειχε αρπαξει ο δημητρακης ο θεοδωριδης!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Kaine (22-08-11)

  9. #146

    Εγγραφή
    01-07-2009

    Μηνύματα
    3.648
    Thanks
    1.805
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.909 φορές σε 1.167 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kolimenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διώξτον με τις κλωτσιές όπως έκανε και ο Μαρινάκης πέρσι με Βουκσεβιτς και πέρασε το μήνυμα στις αγορές ότι δεν μπορεί κανείς να σε πιάσει κορόιδο για να διαπραγματέυσαι υπό θέση ισχύως τις επόμενες φορές.
    Δυστυχώς δεν έχει επιλογή "Negotiate like Vaggelas".


  10. #147
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την παλεύει το FM; Ψάχνω αριστερό μπακ και βρίσκω μέσω scouting έναν 28χρονο Ιρανό που μου κάνει
    και φαντάζει τρελή ευκαιρία γιατί έχει value μόλις 14.000 ευρώ και αμείβεται μόλις με 4.000 ευρώ
    ετησίως. Κάνω προσφορά στην ομαδα του 30.000 ευρώ, την αποδέχεται και ο παίκτης μου ζητάει μισθό
    500.000 ευρώ το χρόνο!! Έχω ξαναδεί κάτι αντίστοιχο και με άλλον παίκτη.
    φανταζομαι οτι αν του αντιπροσφερεις λιγοτερα λεφτα θα δεχτει, εκτος αν του εχουν κανει προταση και αλλες ομαδες οποτε δωστου οτι ζηταει για να ερθει.

    πολλες φορες παντως παρολο που το σκαουτινγκ και τα στατιστικα δειχνουν οτι ενας παιχτης ειναι καλος μπορει να μην σου "βγει". παιζουν ρολο και τα mental attributes. 500 χιλιαρικα παντως δεν ειναι και πολλα οποτε δωστα, δεν χανεις τπτ.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  11. #148

    Εγγραφή
    01-07-2009

    Μηνύματα
    3.648
    Thanks
    1.805
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.909 φορές σε 1.167 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανταζομαι οτι αν του αντιπροσφερεις λιγοτερα λεφτα θα δεχτει, εκτος αν του εχουν κανει προταση και αλλες ομαδες οποτε δωστου οτι ζηταει για να ερθει.

    πολλες φορες παντως παρολο που το σκαουτινγκ και τα στατιστικα δειχνουν οτι ενας παιχτης ειναι καλος μπορει να μην σου "βγει". παιζουν ρολο και τα mental attributes. 500 χιλιαρικα παντως δεν ειναι και πολλα οποτε δωστα, δεν χανεις τπτ.
    Δεν δέχεται με κάτω από 400.000 και τα μεγαλύτερα συμβόλαιά μου είναι γύρω στα 100.000. Ξέρω ότι μπορεί να μην μου βγει αν δεν έχει πχ "adaptability" αλλά προσπαθώ να παίρνω παίκτες
    που χαρακτηρίζονται ως "professional" ή "determined" ή με κάποιον άλλο τίτλο που δείχνει πως έχουν καλά mental κρυφά στατιστικά (όπως resolute, perfectionist, model professional κλπ).
    Πάντως το ποσό που ζητάει σε σχέση με το value του είναι εξωπραγματικό. Είναι σαν να ζητάει ο Κατσικογιάννης πχ 5 εκατομμύρια το χρόνο.


  12. #149
    Το avatar του χρήστη sirjohnbest
    Εγγραφή
    18-05-2007

    Μηνύματα
    743
    Thanks
    988
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 623 φορές σε 287 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Εγώ δεν θα το έπαιρνα γιατί μάλλον μετά ΔΕΝ θα μπορείς να τον πουλήσεις με τίποτα. Εάν όμως επιμένεις, τότε δες μήπως και μπορείς να του κάνεις 1 χρόνο συμβόλαιο μόνο. Προσοχή μόνο ναμην έχεις άλλους παίκτες στην ομάδα με συμφωνία να είναι εκείνοι οι υψηλότερα αμοιβομενοι , γιατι μετα θα πανε κι αυτοι στα 400.000 το χρονο!!!
    Ερνέστο ήσουν ο Καλύτερος, ο Σοβαρότερος και ο Εργατικότερος όλων!!

  13. #150
    Το avatar του χρήστη sirjohnbest
    Εγγραφή
    18-05-2007

    Μηνύματα
    743
    Thanks
    988
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 623 φορές σε 287 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Λοιπόν θέλω να κάνω μια πρόταση.
    Θέλετε να διοργανώσουμε ένα διαδικτυακό παιχνίδι 2- 3 ατόμων ??
    Είναι ωραία φάση και πολύ καλή εμπειρία!
    Εάν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, τότε τα παρακάτω τα βρίσκουμε.
    Άντε περιμένω συμμετοχές ...
    Ερνέστο ήσουν ο Καλύτερος, ο Σοβαρότερος και ο Εργατικότερος όλων!!

  14. #151
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δέχεται με κάτω από 400.000 και τα μεγαλύτερα συμβόλαιά μου είναι γύρω στα 100.000. Ξέρω ότι μπορεί να μην μου βγει αν δεν έχει πχ "adaptability" αλλά προσπαθώ να παίρνω παίκτες
    που χαρακτηρίζονται ως "professional" ή "determined" ή με κάποιον άλλο τίτλο που δείχνει πως έχουν καλά mental κρυφά στατιστικά (όπως resolute, perfectionist, model professional κλπ).
    Πάντως το ποσό που ζητάει σε σχέση με το value του είναι εξωπραγματικό. Είναι σαν να ζητάει ο Κατσικογιάννης πχ 5 εκατομμύρια το χρόνο.
    τοτε σου ζηταει πολλα ρε φιλε. νομιζα οτι ειχες ομαδα με μεγαλυτερο μπατζετ γι'αυτο ειπα οτι δεν ειναι πολλα τα λεφτα. εγω δεν θα του τα εδινα τοσα λεφτα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  15. #152

    Εγγραφή
    01-07-2009

    Μηνύματα
    3.648
    Thanks
    1.805
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.909 φορές σε 1.167 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Τελικά έκλεισα τον Ζαραδούκα του Βόλου ο οποίος ήταν υπό παραχώρηση χωρίς να ζητάει ο Μπέος χρήματα.


  16. #153
    Το avatar του χρήστη sirjohnbest
    Εγγραφή
    18-05-2007

    Μηνύματα
    743
    Thanks
    988
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 623 φορές σε 287 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirjohnbest Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν θέλω να κάνω μια πρόταση.
    Θέλετε να διοργανώσουμε ένα διαδικτυακό παιχνίδι 2- 3 ατόμων ??
    Είναι ωραία φάση και πολύ καλή εμπειρία!
    Εάν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, τότε τα παρακάτω τα βρίσκουμε.
    Άντε περιμένω συμμετοχές ...
    Βρε ουτε ΕΝΑΣ για online game?????

    Δεν ειναι τιποτα φοβερο βρε παιδια...
    Ερνέστο ήσουν ο Καλύτερος, ο Σοβαρότερος και ο Εργατικότερος όλων!!

  17. #154
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.521
    Thanks
    17.327
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.511 φορές σε 10.336 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Το παίζει κανείς το 2011 ή πέσατε με τα μούτρα στο 2012? Θέλω παίχτες..

    Εγώ λοιπόν πήρα τον Ολυμπιακό, αφού έκανα πρώτα όλες τις μεταγραφές των ομάδων της Ευρώπης πλην του καλοκαιριού που μας πέρασε και του Γενάρη. Πήρα Σιόβα(για να τον στείλω δανεικό όπως ο Βαγγέλας) και έμεινα με Αβραάμ, Μέλμπεργκ και Μαρκάνο.
    Αγόρασα με 8 τον Ραούλ Γκαρσία απ' τον Ατλέτικο. Τέλη Αυγούστου μου έρχεται πρόταση για Φουστέρ απ' την Αλμερία και τον δίνω 2 εκ ευρώ. Όλο το καλοκαίρι μου έκαναν προτάσεις για Τζεμπούρ κι όλο έλεγα όχι λόγω του οτι δεν είχα επιθετικό πλην του Πάντελιτς(τον Μιραλάς τον έχω στα άκρα) και βλέπω στα μέσα του Αυγούστου οτι η Λάτσιο άλλαξε προπονητή κι έδιωξε τον Σισέ! Ευκαιρία λέω..τον κλείνω με 1.8 εκ ευρώ ετησίως και δίνω 6εκ τον Τζεμπούρ στη Λυών ενώ τον ζητούσε και η Μαρσέιγ με 5.5 η οποία αποφάσισε να ζητήσει δανεικό τον Ντιόγκο με οψιον αγοράς 2 εκ. Φτάνω να έχω 10 εκ ευρώ για μεταγραφές αλλά να μην μπορώ να πάρω κανέναν γιατί ήταν οι τελευταίες μέρες! Ήθελα όμως να διώξω και τον Ντουντού που δεν τον ήθελα γιατί είχα Φέισα, Μοδέστο, Μανιάτη, Ρ. Γκαρσία για τα χαφ αλλά οι ομάδες που τον ήθελαν ήταν καμια 10αρια απ' τη Βραζιλία και μια απ' το Κατάρ. Υπήρχε όμως και η Γκρέμιο του Ζιλμπέρτο Σίλβα! Έτσι τους πρότεινα μια απλή ανταλλαγή χωρίς επιπλέον χρήματα και δέχτηκαν και τα λεφτά του Ντουντού (1.7 εκ) ξεφορτώθηκα και πήρα έναν πολύ καλύτερο κόφτη με 1.5 εκ το χρόνο. Έτσι για 6άρια είχα τους Μακούν, Μανιάτη, Μοδέστο, Ζιλμπέρτο Σίλβα και για 8άρια Ρ.Γκαρσία, Φέισα και τους Ζιλμπέρτο και Μακούν που παίζουν και τις 2 θέσεις.

    Είχα λοιπόν ενδεκάδα: Κάρολ, Τοροσίδη, Μέλμπεργκ, Αβραάμ, Χολέβα, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Ραούλ Γκαρσία, Ιμπαγάσα, Φετφατζίδη, Μιραλάς και Σισέ.

    Έγινε η κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ και πέφτω πάνω σε Μίλαν, Μπενφίκα και Διναμό Ζάγκρεμπ. 1ο ματς στο Ζάγκρεμπ 0-0 μέχρι το 60' και μέσα σε 10' είχα πάει 0-3(χατ τρικ Σισέ) και μείωσε στο τέλος σε 2-3 η Διναμό. 2ο ματς στο Καραϊσκάκη με Μπενφίκα 5-0 (χατ τρικ Μελμπεργκ 2 κόρνερ & 1 φάουλ, 1 Σισέ και 1 Αβραάμ από κόρνερ). 3ο ματς Καραϊσκάκη με Μίλαν 0-2 χάνω στο 5' και το κάνω 1-2 στο 80'(Σισέ) και 2-2 στο 94'(Μέλμπεργκ κόρνερ). 4ο ματς Σαν Σίρο με Μίλαν κερδίζω 0-2 στο 10'(Μέλμπεργκ & Αβραάμ από φάουλ και τα 2) και κάνει το 1-2 η Μίλαν στο 88' ενώ έπαιζε με 3-3-4 στα τελευταία 15' και τρώει το 1-3 σε κόντρα με Σισέ στο 90'. 5ο ματς με Διναμό στο Καραϊσκάκη εύκολα 4-0 με (χατ τρικ Φετφατζίδη & 1 Σισέ) και εξασφαλίζω την πρόκριση σαν 1ος οτι και να γίνει στο τελευταίο ματς με τη Μπενφίκα η οποία με νίκη πετούσε 3η τη Μίλαν. Παίζω λοιπόν το 6ο ματς στο Ντα Λουζ και χάνω 4-0 στο ημίχρονο! Μειώνει ο Σισέ σε 4-2 στα πρώτα 5' του 2ου ημιχρόνου και κάνει 3 δοκάρια ο Φετφατζίδης και χάνει πέναλτι ο Σισέ! Ε στο 78' τρώω το 5ο και άντε γεια 5-2 τελικό σκορ.

    Στο Τ.Λ ο Σισέ έχει 9 γκολ σε 6 ματς και στο Πρωτάθλημα 14 γκολ σε 18 ματς...! 1ος σκόρερ στο Τ.Λ και 1ος σε ασσιστ ο Ιμπαγάσα με 10 επειδή εκτελεί τα περισσότερα στημένα που σκοράρουν πολύ συχνά τα σεντερ μπακ. Στο πρωτάθλημα 1ος με 8 βαθμούς διαφορά απ' τον Ατρόμητο με 1ο σκορερ τον Φετφατζίδη με 15 γκολ και 11 ασσιστ ο οποίος είναι απ' τα ταλέντα του Football Manager 2010 και 2011.

    Περνάω στους 16 και πέφτω με Ίντερ και μου δίνει 30 εκ. ευρώ συν τα 10 που είχα απ' το καλοκαίρι και χτυπάω Μάριο Γκέτσε από Ντόρτμουντ με 18 εκ και με 9 τον Παπασταθόπουλο από Μίλαν ο οποίος δεν έπαιξε σε κανένα ματς του Τ.Λ. Έτσι όταν ήρθε ο Σωκράτης, σουτάρω τον Μαρκάνο πίσω στη Χετάφε! 2 μέρες πριν τελειώσουν οι μεταγραφές κι αφού μου έμεναν κοντά στα 13 εκ, παίρνω με 8 και 50% ποσοστό μεταπώλησης τον Ομπράνιακ και καθαρίζω. Έχω κλείσει και Κάστρο από Αλμερία για το καλοκαίρ που μένει ελεύθερος .

    Τώρα όποιος παίζει...θέλω ένα μεγάλο φορ να παίζει σαν Poacher όπως έχω τον Σισέ, γιατί καλός είναι στο Τ.Λ αλλά στο Πρωτάθλημα τα 14 γκολ όταν η ομάδα έχει σκοράρει 51..ε δεν με ικανοποιούν για τέτοιο συμβόλαιο. Προσπάθησα να πάρω τον Χουλκ της Πόρτο αλλά ήθελαν 45 εκ Τον Σισέ μπορώ να τον σπρώξω μια 12αριά εύκολα και με τα λεφτά του καλοκαιριού να πάρω τον επιθετικό.

    Ιδέες?

  18. #155
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.521
    Thanks
    17.327
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.511 φορές σε 10.336 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL MANAGER 2011

    Περνάω απ' την Ίντερ με 3-2 ήττα στο Σαν Σίρο και νίκε 1-0 στο Καραϊσκάκη. Στους "8" πέφτω με Ρεάλ Μαδρίτης! 1ο ματς στο Μπερναμπέου 0-0 με 6-3-1, με 3 σεντερ μπακ: Παπασταθόπουλο, Αβραάμ, Μέλμπεργκ και Μοδέστο μπροστά τους, Τοροσίδη, Χολέβας στα άκρα και 3 αμυντικά χαφ τους Ζιλμπέρτο, Μακούν και Ορμπάιθ και Σισέ μπροστά. 3 χαμένα τετ α τετ ο Σισέ και 1 δοκαρι ο Μέλμπεργκ από κόρνερ. 3 δοκάρια η Ρεάλ και χαμένο πέναλτι, με φοβερή εμφάνιση Κάρολ (9.2 Rating). Στη ρεβάνς κερδίζω 1-0 με ίδιο σύστημα και με 9 παίκτες η Ρεάλ απ' το 30κατι με κόκκινες Κασίγιας (πέναλτι 1-0) και Ρονάλντο. Περνάω και στους 4 με Σεβίλλη, 0-0 έξω και 2-0 στο Καραϊσκάκη. Τελικό με Μπαρτσελόνα, χωρίς Μέλμπεργκ και 4-3-3 σύστημα και κάνω το λάθος να σκοράρω στο 3' με Σισέ, τι το 'θελα...1-1 στο 5', 1-2 στο 7' και 1-3 στο 12' χατ τρικ ο Μέσι. 1-4 στο 85' και αντίο ζωή...

    2oς σκόρερ του Τ.Λ ο Σισέ με 11 γκολ, 1ος σε ασσιστ ο Ιμπαγάσα με 6.
    Μέλμπεργκ, Μιραλάς και Σισέ στη βασική Dream team του T.Λ με 6 της Μπαρτσελόνα και 2 της Τότεναμ.

    Aνέβηκα 18 θέσεις στην κατάταξη της UEFA, κι από 36ος είμαι 18ος.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας