Σελίδα 21 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141516171121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 420 από 3850

Θέμα: Kevin Mirallas

  1. #401
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Εκπληκτικό το γκολ του! Κρίμα που δεν έφτασε ούτε για το βαθμό της ισοπαλίας.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  2. #402
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Ο κορυφαίος σήμερα και με εκπληκτικό γκολ!

    Ειναι ομως λίγο φλύαρος σ' αρκετές φασεις!

    Νομίζω οτι χρειάζεται δίπλα του κάποιον με το φονικό ένστικτο και την μονοκόμματη εκτέλεση του Αλεξανδρή!

  3. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sirkostas για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (01-11-10), iakov7 (31-10-10), nbqgr (31-10-10), Red Sting (31-10-10), sabar77 (31-10-10), sadi (31-10-10)

  4. #403
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Οτι ακριβως λεω στο θρεντ του παιγνιδιου. Παραδοξως συμφωνουμε σε πολλα εμεις.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (31-10-10)

  6. #404
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Τρελλη γκολαρα και μερικα τρακαρισματα πανω στους αμυντικους.
    Ο καλυτερος αλλα ηθελε καποιον μπροστα του η πισω του.Καποιον να χωνεται στη θεση του οταν αυτος βγαινει πλαγια.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #405
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    γκολ ποιημα, αλλαγη για γελια. εννοειται πως δεν πιστευω οτι τη ζητησε μονος του

  8. #406
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    ο κορυφαίος σήμερα! φανταστικό το γκολ του! να τον αγοράσουμε ΧΘΕΣ!!!

    θα ήθελα να τον δω στα αριστερά. νομίζω δεν θα χάσουμε τίποτα αν αφήσουμε εκτός τον Παιρνω3ΜυριαΑλλαΘελω7ΜηνεςΝαΠαρωΜπρος Ριέρα......και τότε θα εκμεταλλευτούμε και τον Πάντελιτς. ή να παίξει κάποια στιγμή και πίσω από το φορ.
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (01-11-10)

  10. #407
    Post-Pollution Member Το avatar του χρήστη d.n.a.
    Εγγραφή
    11-07-2008

    Περιοχή
    3τη στάνη δεξιά...
    Μηνύματα
    14.119
    Thanks
    3.292
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.215 φορές σε 3.170 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κορυφαίος σήμερα και με εκπληκτικό γκολ!

    Ειναι ομως λίγο φλύαρος σ' αρκετές φασεις!

    Νομίζω οτι χρειάζεται δίπλα του κάποιον με το φονικό ένστικτο και την μονοκόμματη εκτέλεση του Αλεξανδρή!
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι ακριβως λεω στο θρεντ του παιγνιδιου. Παραδοξως συμφωνουμε σε πολλα εμεις.
    Εγω πάλι επιμένω σε αυτο που έλεγα το καλοκαίρι. Ο Μιραλάς είναι ο δευτερος φορ, χρειαζόμαστε έναν μπροστά του.

  11. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον d.n.a. για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (01-11-10), iakov7 (31-10-10), kouzoulo (02-11-10)

  12. #408
    Ο-ΛΥ-ΜΠΙ-Α-ΚΟΣ Το avatar του χρήστη iakov7
    Εγγραφή
    27-02-2008

    Περιοχή
    Κόκκινη Κύπρος
    Μηνύματα
    6.151
    Thanks
    13.560
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.868 φορές σε 2.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Τελικα ολοι συμφωνουμε οτι ο Μιραλας δεν ειναι φορ περιοχης...εκτος απο τον ιδιο!

    Νομιζω ειναι παιχτης που μπορει ανετα να παιξει πισω απο τον φορ αλλα και στα πλαγια και να συγκλινει προς τα μεσα. Οταν παιζει φορ περιοχης ειναι παλι καλος αλλα καποιες φορες η περιοχη ειναι αδεια. Θα ηθελα να δω τον Παντελιτς κορυφη με Μιραλας αριστερα, Φετφα δεξια και Ιμπαγασα πισω απο τον Παντελιτς. Αλλιως ο Μιραλας πισω απο τον φορ με τον Ριερα αριστερα και Φετφα δεξια, οποτε ο Ιμπαγασα θα παει στο κεντρο. Καπου νιωθω οτι η ομαδα δεν ειναι τοσο επικινδυνη επιθετικα οταν δεν εχει κλασσικο φορ περιοχης μεσα στην ενδεκαδα, δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που χανει πολλες ευκαιριες. Για να δουμε τι σκεφτεται ο προπονητης.

    Παντως ειναι αυτονοητο οτι χωρις δευτερη σκεψη πρεπει να αγορασουμε τον Βελγο.
    ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ, ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ, ΜΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΓΑΠΩ, ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

  13. #409

    Εγγραφή
    19-06-2009

    Μηνύματα
    74
    Thanks
    21
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 30 φορές σε 18 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΝΤΕΡΜΠΙ...
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ...
    ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΡ.ΧΑΦ... ΜΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΑΡ.ΧΑΦ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ...
    ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΒΑΛΔΕΡΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΑΝ ΑΡ.ΧΑΦ, ΣΑΝ ΔΕΞΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΘΟΤΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΠΑΡΑ ΣΑΝ ΦΟΡ ΠΕΡΙΟΧΗΣ... ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΑΝ ΚΡΥΦΟΣ Ο ΦΟΥΣΤΕΡ....
    ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΙΣ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΣΟΝΓΚ... ΤΟ ΦΟΡ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΕΦΑΛΙΑ...
    ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΜΟΙΡΑΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ...
    2 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΚΟΛ Ο ΜΠΟΜΣΟΝΚΓ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΑΕΡΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΟΥ... ΕΙΧΕ ΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΤΟ...
    ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΙΕΖΕΙ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΛΑ ΦΟΡ... ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 10 ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΙΣΩ...

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΤΕΛΙΤΣ ΣΤΗΝ 11ΑΔΑ...
    ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΡΑΛΑΣ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ... ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡ...
    ΑΦΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΓΙΑ 50-60 ΛΕΠΤΑ ΤΟΝ ΙΜΠΑΓΑΣΑ, ΕΝΑΝ ΦΕΡΕΛΠΙ ΕΛΛΗΝΑ ΤΟΝ ΦΕΤ,
    ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΤΟΝ ΝΕΜΕΘ( ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ), ΤΟΝ ΦΟΥΣΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΒΑΛΒΕΡΔΕ...
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΦΘΟΝΙΑ...
    ΕΝΩ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ... ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΡΟΜΜΕΝΤΑΛ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΦΕΥΓΕΙ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΠΑΛΙΕΣ ΤΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥ ΙΜΠΑΓΑΣΑ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΕΝΑΣ ΜΕ ΕΝΑΝ... Ο ΖΑΙΡΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΡΚΟΥΛΙ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ... ΚΑΙ ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΟΔΙ ΜΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ....

  14. #410
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Φίλε γράφε με μικρά σε παρακαλώ
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  15. #411
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Θα ξαναπω οτι ειναι πολυ καλος παικτης, "βοηθαει" και την εξέδρα, αλλα δεν ειναι ο φορ που θελουμε. Περιφερειακος θελετε; Ακραίος θελετε; Ναι. Αλλα φορ περιοχής ακομα κι αν το λεει ο ιδιος δεν μπορει να παιξει , τουλαχιστον με το στυλ που του αρεσει να παιζει. Εννοειται οτι πιστεύω οτι πρεπει να τον αγορασουμε, αλλα με ανυσηχει η κωλυσιεργία σε αυτο το θεμα.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    nbqgr (01-11-10)

  17. #412

    Εγγραφή
    29-08-2010

    Μηνύματα
    2.666
    Thanks
    82
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 133 φορές σε 117 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Σ'αυτό που παίζουμε βγαίνει καλά ο Μιραλάς ως φορ.Στα άκρα που χρησιμοποιήθηκε ήταν μέτριος και κανένας δε φανταζόταν τέτοια απόδοση σε αυτή τη θέση από ένα παίχτη που δε μας είχε δείξει να ξέρει ιδιαίτερη μπάλα στην αρχή.

  18. #413
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    πολυ καλος,παρα πολυ καλος με καποια ελατωματακια που διορθωνονται εν καιρο!
    θεωρω οτι στην θεση του φοστερ με εναν φορ @@δατο μπροστα θα εκανε ακομα καλυτερα πραγματα!καθαροαιμο φορ για εμενα δεν ειναι με την καμια!

    ακομα κ οι κινησεις του να τραβιεται τοσο πλαγια κ τοσο εκτος περιοχης το τονιζουν!

  19. #414
    Το avatar του χρήστη masinGun
    Εγγραφή
    14-08-2007

    Περιοχή
    μεταξυ Αιγάλεω-Ταϊπεϊ
    Μηνύματα
    15.508
    Thanks
    1.596
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.900 φορές σε 3.701 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    ΔΕΝ ΧΩΡΑΣ αγόρι μου στην Σούπα Λίγκα .

    αν είναι αυτή η πραγματική σου απόδοση και όχι κάποια αναλαμπή το μέλλον σου είναι μακρυά από την Ελλάδα
    αντί να απαιτούμε μια ομάδα-μύθο , συμβιβαζόμαστε με τους μύθους γύρω από αυτή !!!
    υ.γ. εγώ δεν χάνω από αυτούς τους αθλητές που κάνουν ντεκαπάζ

  20. #415
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Δεν ξέρω σε ποια ελαττωματάκια αναφέρεσαι Τάκη αλλά ο Μιραλάς αυτήν τη στιγμή ξεχωρίζει στον Ολυμπιακό σαν τη μύγα μέσα στο γάλα. Ας προσπαθήσουν λίγο τα πλουσιοπάροχα αμειβόμενα χαϊδεμένα μας να του μοιάσουν - αν όχι σε ποδοσφαιρική ευφυΐα, τουλάχιστον σε φιλότιμο.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  21. #416
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω σε ποια ελαττωματάκια αναφέρεσαι Τάκη αλλά ο Μιραλάς αυτήν τη στιγμή ξεχωρίζει στον Ολυμπιακό σαν τη μύγα μέσα στο γάλα. Ας προσπαθήσουν λίγο τα πλουσιοπάροχα αμειβόμενα χαϊδεμένα μας να του μοιάσουν - αν όχι σε ποδοσφαιρική ευφυΐα, τουλάχιστον σε φιλότιμο.
    καμια διαφωνια κοσμα μου μαζι σου,καμια απολυτος!μυγα μες το γαλα οντως!απλα το κακο μερικες φορες ειναι οτι τρακαρει πολυ ευκολα πανω στον αντιπαλο!ισως να ειναι κ ιδεα μου,αλλα αυτο εχω παρατηρησει!κ λιγο πιο πολυ απλουστευση των φασεω,π.χ στο πρωτο ηυμιχρονο προχτες φευγει μονος μπουκαρει κ αντι να τραβηξει ενα ξερο να καψει την τζορβινα κοβει την μπαλα κ αρχιζει ντριμπλες!αυτα εννοω,χωρις ομως να διαφωνω με την αποψη σου!εξειρετικος!

  22. #417
    Το avatar του χρήστη consigliere
    Εγγραφή
    12-11-2007

    Μηνύματα
    9.701
    Thanks
    14.667
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.633 φορές σε 4.090 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Υπέροχος. Αλλά όχι για μοναδικός προωθημένος.

    Την γκολάρα του την έβαλε ξεκινώντας από έξω και πίσω. Το παιδί δεν είναι για περιοχή, όπως και να το κάνουμε.
    ... there's no such thing as "too much"...

  23. #418
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Παίρνει πολλούς παίκτες επάνω του...ελπίζω να το είδε ο Βαλβέρδε και να τον βάλει πίσω απ' τον Πάντελιτς στο επόμενο ματς.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dtakis80 (01-11-10)

  25. #419
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    παιδια μπορει να ειναι λεπτομερια που δεν παιζει κανενα ρολο επειδη στο 90% παιζουμε με πολυ κατωτερους αντιπαλους αλλα εχω μια αλλη αποψη.

    θεωρω οτι πριν 10 χρονια θα ηταν ιδανικος για δευτερος επιθετικος στο 4-4-2 στην ομαδα του ντουσαν, πλεον στη συντριπτικη τους πλειοψηφια ολες οι ομαδες παιζουν με 3 παιχτες στον αξονα για να εχουν καλυτερο ελεγχο του παιχνιδιου. θεωριτικα παντα, επειδη πρακτικα δεν εχω δει αυτο το σχημα αν μπει ο μιραλας δευτερος επιθετικος με τον παντελιτς μπροστα καποιος πρεπει να βγει απο τους 3 του κεντρου. ακομα και αν ο ντουντου με το φουστερ δεν ειναι κατι τρομερο ειναι φανερο οτι θα εχουμε προβλημα χωρις εναν απο τους δυο και χωρις τον ιμπαγασα το προβλημα θα ειναι ακομα μεγαλυτερο.

    σκεφτειτε ενα σχημα με ντουντου-ιμπαγασα στον αξονα. νομιζω θα ειμαστε τελειως "τρυπιοι" στο κεντρο.

    το μονο που θεωρω πιο "ορθολογικο" θα ηταν να μεινουν στο κεντρο οι 3 υπαρχοντες ή οταν επιστρεψει ο ουρταδο να βγει ο ντουντου ή ο φουστερ και ο μιραλας να μπει στη θεση του ριερα. δεν εννοω κλασσικο αριστερο εξτρεμ αλλα να ειναι εκει οταν αμυνομαστε και οταν ειμαστε στην επιθεση να ειναι πιο κοντα στον φορ συγκλινοντας.

    το ερωτηματα ειναι πολλα και το πιο σοβαρο ειναι το αν "μπορει" ο βαλβερδε να βγαλει εκτος 11αδας τον ριερα. ολα τα υπολοιπα θεματα, τα αγωνιστικα δηλαδη, μπορουμε να τα κρινουμε μονο αν δουμε στην πραξη αυτο το σχημα.

    υ.γ. σορυ που το παιζω προπονητης, δεν το κανω ουτε για να το παιξω εξυπνος, ουτε για να κρινω και να κατακρινω κανεναν. ουτος ή αλλος απο προπονητηκη σκαμπαζω λιγοτερα και απο τον αλεφαντο. ουτε σπουδες εχω κανει στην προπονητικη, ουτε εμπειρια. απλα το λεω σαν μια αποψη χαλαρη για να κανουμε κουβεντουλα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  26. #420
    Το avatar του χρήστη consigliere
    Εγγραφή
    12-11-2007

    Μηνύματα
    9.701
    Thanks
    14.667
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.633 φορές σε 4.090 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kevin Mirallas

    Μα έτσι είναι και φωνάζει από μακρυά!

    Ο Μιραλάς παίζει κανονικά σε οποιαδήποτε θέση στην τριάδα πίσω από τον φορ. Για να είμαστε ακριβείς, παίζει στα άκρα (αλλά με σύγκλιση) ή και πίσω από τον μοναδικό φορ.
    Σε αυτό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα: ούτως ή άλλως το 4-4-1-1 του Βαλβέρδε δεν έχει κλασική λειτουργία πτερύγων, αλλά παίζει (και) με σύγκλιση, όπως αποδεικνύεται πχ από την συνεχή χρήση του Φετφατζίδη.

    Ο Φουστέρ.... Η επιλογή του είναι πρωτίστως αμυντική. Μαρκάρει και πρεσαρει ψηλά, στην πρώτη πάσα. Αλλά αν ο Βαλβέρδε παίζει 4-4-1-1 η θέση πίσω από τον φορ είναι δεκαρο θέση, ή θέση μεσοεπιθετικού/περιφερειακού, όχι προωθημένου αμυντικού χαφ. Το σύστημα αυτό αποσκοπεί στο να βάλει καλό χειριστή μπάλας με επιθετικές ικανότητες μπροστά από τους 2 κόφτες, αναπληρώνοντας έτσι την αδυναμία του 4-4-2 στον άξονα. Όχι να παίζει αμυντικά.
    Ο Βαλβέρδε αυτήν η φορά παίζει ένα υβρίδιο, βάζοντας κουμανταδόρο και στους αμ.χαφ, αλλά και αμυντικότερων προσανατολισμών παίχτη πίσω από τον φορ. Μια χαρά σκέψη είναι και έδειξε να λειτουργεί σε γενικές γραμμές.
    Αν θέλει να βάλει επιθετικό πίσω από τον φορ (Πάντελιτς και Μιραλάς πχ) νομίζω ότι θα πρέπει να παίξει με Ντουντού-Ουρτάδο πίσω.
    Αλλιώς μπορεί να βάλει Ιμπαγάσα στον Φουστέρ και Μιραλάς δεξιά (που νομίζω του ταιριάζει καλύτερα).

    Γενικά μπορεί να παίξει πολλές παραλλαγές. Αλλά απ'όσο ξέρουμε τον Βαλβέρδε δεν πολυαλλάζει κιόλας, τουναντίον παίζει το ίδιο και με τους ίδιους μέχρι τελικής πτώσεως.
    ... there's no such thing as "too much"...

Σελίδα 21 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 111718192021222324253141516171121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας