14 14 ... 41011121314
261 265 265

: 1 2009-10

  1. #261
     avatar   BrazHlias
    30-04-2008

    .
    36.542
    Thanks
    23.329
    '' 26.973 15.082
    Ignore User

    Du3lisT

    ;
    . (3454)
    47%

    . (3902)
    53%


    : 7356


    gavros.gr, Euroleague
    , ?50-50 60-40 .
    , , .

  2. #262
     avatar   talos
    29-01-2007

    3.514
    Thanks
    2.704
    '' 1.073 786
    Ignore User

    Θα την παρουμε την κουπα και θα την σηκωσουμε κιολας μεσα στο λαγουμι τους αδελφια κατσε και θα δειτε.

  3. #263
    .
    11-03-2007

    10.780
    Thanks
    3.519
    '' 6.050 2.860
    Ignore User

    " BLUE SKY", , - "" :

    " "!

    . , " ".

  4. '' :

    Phaedra (11-06-10)

  5. #264
    .
    02-08-2008

    4.087
    Thanks
    880
    '' 1.553 893
    Ignore User

    «Εγώ δεν θέλω τις ευλογίες του Βασιλακόπουλου!»



    Ένα 24ώρο μετά τη λήξη της προθεσμίας για την κατάθεση υποψηφιότητας, ο πρώην πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ, Μανόλης Παπακαλιάτης, αιφνιδίασε τους πάντες, ζητώντας εγγράφως από την Λίγκα, να του επιτρέψουν να θέσει υποψηφιότητα για την προεδρία. Στο αίτημα μάλιστα που απέστειλε τόσο προς τον ΕΣΑΚΕ, όσο και προς τις ομάδες τονίζει πως μιλάει άπταιστα δύο γλώσσες, ξεκαθαρίζει πως μοναδικός του στόχος είναι η προώθηση του αθλήματος και καρφώνει τον νυν πρόεδρο, Βασίλη Οικονομίδη, επισημαίνοντας πως αν εκλεγεί θα αναλάβει την προεδρία χωρίς έξοδα παραστάσεως, αφού θεωρεί πως ο αθλητισμός δεν πρέπει να είναι μέσο πλουτισμού για κανέναν.

    Το basketnet.gr επικοινώνησε με τον Μανόλη Παπακαλιάτη, ο οποίος μίλησε αναφορικά με την κίνηση του: «Το μοναδικό μου κίνητρο για να θέσω υποψηφιότητα είναι πως ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει την εκπροσώπηση που θα έπρεπε στο ευρωπαϊκό μπάσκετ και οι κινήσεις που γίνονται εντός των τειχών δεν είναι οι κατάλληλες για την προώθηση του αθλήματος. Με δεδομένο λοιπόν πως τώρα έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο, θέλω να διεκδικήσω την προεδρία ώστε η κατάσταση να μην χειροτερέψει και επιτέλους να κάνουμε βήματα μπροστά», τόνισε αρχικά. Σε ερώτηση για το αν έχει εξασφαλίσει την στήριξη κάποιων ομάδων ο Παπακαλιάτης ήταν ξεκάθαρος: «Αν δεν είχα εξασφαλίσει τη στήριξη κάποιων δεν θα έκανα καν κίνηση», ενώ ακόμη πιο ξεκάθαρος ήταν όταν του θέσαμε το ζήτημα στήριξης από την ΕΟΚ: «Εγώ δεν θέλω τις ευλογίες του Βασιλακόπουλου... Θέλω μόνο τη στήριξη των ομάδων. Αυτή με ενδιαφέρει. Τα... ιερατεία είναι για άλλους. Ο μοναδικός τρόπος για να πάει μπροστά το επαγγελματικό μπάσκετ είναι να είναι εντελώς ανεξάρτητο από την ΕΟΚ. Κάτι που θα το είχα καταφέρει από τη θητεία μου ως πρόεδρος αν δεν είχα δεχτεί τον πόλεμο κάποιων ανθρώπων, μεταξύ των οποίων και ο σημερινός πρόεδρος-υπάλληλος».

    Γιατί καθυστέρησε τόσο όμως για να θέσει την υποψηφιότητα του; «Έκανα λάθος... Πίστευα ότι μπορώ να θέσω υποψηφιότητα και αργότερα... Το ζήτημα όμως δεν νομίζω πως πρέπει να είναι τυπικό αλλά ουσιαστικό. Το μπάσκετ αυτή τη στιγμή δεν έχει την πολυτέλεια να αναλώνεται στους τύπους. Πρέπει να κοιτάξει την ουσία και θεωρώ ότι παρά το καθυστερημένο της υποψηφιότητας μου, πρέπει να μου δοθεί η ευκαιρία να διεκδικήσω την προεδρία».
    Η υποψηφιότητα Παπακαλιάτη σημαίνει την επιστροφή του στο μπάσκετ μέσω του... γάμου του ΟΦΗ με το Μαρούσι; «Κοίταξε... Τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν ενδιαφέρθηκα ποτέ να αγοράσω τις μετοχές του Βωβού στο Μαρούσι. Αν υπάρξει όμως κάποια άλλη περίπτωση συνεργασίας των δύο ομάδων, θα βοηθήσω όπως και όσο μπορώ».

  6. #265
     avatar   masinGun
    14-08-2007

    -
    15.508
    Thanks
    1.596
    '' 5.900 3.701
    Ignore User

    quite interesting .....
    - , !!!
    ..

Bookmarks

-

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •