Σελίδα 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 31319202122232425 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 441 έως 460 από 482

Θέμα: Manchester City

  1. #441
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα θα γινόταν διεκδικητής σε τέτοια περίπτωση.

    Δεν είναι σίγουρο ότι θα το έπαιρνε, όπως δεν το έχει πάρει κι η Σίτυ παρά τον πακτωλό χρημάτων.
    Εγώ για το FFP μιλάω. Σαφώς και δεν εξασφαλίζουν τρόπαια τα λεφτά αλλά σε βάζουν σε θέση ισχύος. Όταν λοιπόν η UEFA έχει κρίνει άδικη τη συγκεκριμένη διαδικασία και θέλει να επιβάλει ποινές, να το κάνει δραστικά για να έχει αποτέλεσμα και όχι για τα μάτια του κόσμου. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δηλαδή, αν δεν είχε το μπάτζετ να φτιάξει αυτή την ομάδα η Σίτι, αυτή τη στιγμή στο Λίβερπουλ θα πανηγύριζαν τον τίτλο, έμμεσα λοιπόν υπάρχει αδικία και κανένα πρόστιμο δεν την αλλάζει...

  2. #442
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Ομάδα που έχει δώσει 50 ολόκληρα εκατομύρια για κάποιον Κάρολ δεν δικαιούται να μιλάει για τις μεταγραφές άλλων ομάδων.

    Και κακώς κάνουμε αυτή τη κουβέντα, γιατί εγώ είμαι εντελώς κατά του FFP.

  3. #443
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κακώς κάνουμε αυτή τη κουβέντα, γιατί εγώ είμαι εντελώς κατά του FFP.
    Ναι ε; Σου εύχομαι τότε στο σύντομο μέλλον να μείνουν 4-5 ισχυρές οικονομικά ομάδες που θα μονοπωλούν το ενδιαφέρον στην Ευρώπη...

  4. #444
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    4-5 δεν θα είναι, αλλά καμία 20αριά που θα δημιουργήσουν το ευρωπαϊκό ποδοσφαιρικό ΝΒΑ.

  5. #445
    ΧΟ ΧΟ ΧΟ Το avatar του χρήστη 8PYLOS
    Εγγραφή
    01-08-2013

    Μηνύματα
    4.433
    Thanks
    2.202
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.549 φορές σε 1.565 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City



    Χάρηκα πολύ για τον Γιάγια Τουρέ!! Αλλά και για τον Πελεγκρίνι, που τον θεωρώ πολύ σοβαρό προπονητή κι ας έφυγε από τη Ρεάλ σαν αποτυχημένος.
    ...ΘΡΥΛΕ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ...

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον 8PYLOS για αυτό το μήνυμα:

    Rena (12-05-14), sirkostas (11-05-14)

  7. #446
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    ΣΚΑΝΔΑΛΟ! Με ποιο δικαίωμα είχαν την κούπα εκεί δίπλα να κάνουν απονομή; Ήταν σίγουροι ότι θα το κατακτήσουν; Και μετά μου λέτε...

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (11-05-14)

  9. #447
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ πανάξια είναι, έφτασε όμως σε αυτό το αποτέλεσμα παίζοντας άδικα στο μεταγραφικό παζάρι; Πως αποκαθίσταται η δικαιοσύνη λοιπόν, όταν εφαρμόζεις μια ποινή η οποία στην ουσία δεν αλλάζει απολύτως τίποτα; Κι ο Ολυμπιακός πανάξια θα έπαιρνε το CHL αν ερχόταν αύριο 5 κελεμπίες και ρίχνανε 500εκ μπάτζετ...
    γιατι αδικα ρε πανο; και ο Ολυμπιακος τοσα χρονια δινει για μεταγραφες οσα ολες οι υπολοιπες ομαδες στην σουπερλιγκ. φυσικα και θα αλλαξει πολλα η ποινη, αν τελικα ισχυσει. θα συνετιστουν διοτι δεν ειναι κουτοι να δινουν για προστιμα 50-60 εκατομμυρια καθε χρονο. δηλαδη οσο τους κοστισε ο αγκουερο περιπου.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  10. #448
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι αδικα ρε πανο; και ο Ολυμπιακος τοσα χρονια δινει για μεταγραφες οσα ολες οι υπολοιπες ομαδες στην σουπερλιγκ. φυσικα και θα αλλαξει πολλα η ποινη, αν τελικα ισχυσει. θα συνετιστουν διοτι δεν ειναι κουτοι να δινουν για προστιμα 50-60 εκατομμυρια καθε χρονο. δηλαδη οσο τους κοστισε ο αγκουερο περιπου.
    Ατυχέστατη η σύγκριση. Ο Ολυμπιακός δεν παραβιάζει τα οικονομικά όρια, επειδή οι άλλοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα. Τα μέτρα που παίρνει η UEFA για κάτι που έχει ορίσει η ίδια, όχι μόνο είναι αστεία, αλλά και προς οικονομικό όφελος δικό της, αφού θα τσεπώσει τα πρόστιμα και θα συνεχίσει να βγάζει την επόμενη χρονιά από τα δικαιώματα. Η μοναδική ποινή που υπήρχε ήταν αποκλεισμός απ' τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις των ομάδων που παραβίασαν το FFP, όπως επιβάλλονται χωρίς έλεος για άλλες περιπτώσεις στους μικρότερους. Τα πούστικα ο Πλατινί να τα πει αλλού.

    Κι αν συνετιστούν του χρόνου, κάτι τρέχει στα γύφτικα! Ναι μαι άνεργος πχ, να μου κάνει δώρο μια φεράρι ένας θείος κελεμπίας, να την κάνω βόλτα στο Βόλο και να μου πει η εφορία, ξέρεις μεσιέ, καλοτάξιδη αλλά σε παρακαλούμε του χρόνου μην αγοράσεις άλλο πανάκριβο αμάξι, γιατί προκαλείς. Χέστηκα, τη φεράρι την έχω; Και το πρόστιμο, στον θείο τον κελεμπία κυρά εφορία, δε θα φάει ένα πρωινό σιγά...

  11. #449
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    To FFP καταστρατηγείται συστηματικά και καλό θα ήταν να καταργηθεί. Το ποδόσφαιρο είναι όπως η ζωή: όποιος τα έχει οδηγεί Πόρσε και όποιος δεν τα έχει Λούπο. Ας το αποδεχτούμε να τελειώνει η συζήτηση.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    SOLID (11-05-14)

  13. #450
    Το avatar του χρήστη SOLID
    Εγγραφή
    20-02-2009

    Περιοχή
    Stretford End
    Μηνύματα
    8.972
    Thanks
    3.793
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.345 φορές σε 3.423 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    To FFP καταστρατηγείται συστηματικά και καλό θα ήταν να καταργηθεί. Το ποδόσφαιρο είναι όπως η ζωή: όποιος τα έχει οδηγεί Πόρσε και όποιος δεν τα έχει Λούπο. Ας το αποδεχτούμε να τελειώνει η συζήτηση.
    Συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχει προσφερει σε τιποτα το FPP καθως η επιλεκτικη χρηση του κατα το δοκουν της ΟΥΕΦΑ καθε χρονο
    ισα ισα εχει κανει χειροτερα τα πραγματα.

    Ας οργανωθει μια ειδικη ομαδα της OΥΕΦΑ να ερευνησει την προελευση του πακτωλου των χρηματων που μπαινουν σε συγκεκριμενες ομαδες.

    Θεωρω οτι το μαυρο χρημα στο ποδοσφαιρο ειναι περισσοτερο απο ποτε και μαλιστα "νομιμα" εισαγομενο.

  14. #451
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    φυσικά και είναι καλό το φφπ ΜΠΑΣ και εξαλειφθεί το μαύρο χρήμα. δεν είναι λογική ότι θα γίνει το ποδοσφαιρικό νβα γιατί αυτό θα γίνει υπόθεση ισπανίας-αγγλίας-γερμανίας και μόνο, άντε να συμμετέχει και η παρί. δλδ στις υπόλοιπες χώρες θα χαθεί ΚΑΘΕ ενδιαφέρον. και εκτός αυτού δε βλέπω να γίνεται πράξη ο κανονισμός της ουεφα να παίζουν παίκτες από την ακαδημία υποχρεωτικά που εκεί θα δείξουν τι αξίζουν οι ομάδες.

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον AIIZ για αυτό το μήνυμα:

    IERO (12-05-14), panahs7 (12-05-14)

  16. #452
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    μεγαλη υποθεση τα2 πρωταθληματα σε 3 χρονια
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  17. #453
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ατυχέστατη η σύγκριση. Ο Ολυμπιακός δεν παραβιάζει τα οικονομικά όρια, επειδή οι άλλοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα. Τα μέτρα που παίρνει η UEFA για κάτι που έχει ορίσει η ίδια, όχι μόνο είναι αστεία, αλλά και προς οικονομικό όφελος δικό της, αφού θα τσεπώσει τα πρόστιμα και θα συνεχίσει να βγάζει την επόμενη χρονιά από τα δικαιώματα. Η μοναδική ποινή που υπήρχε ήταν αποκλεισμός απ' τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις των ομάδων που παραβίασαν το FFP, όπως επιβάλλονται χωρίς έλεος για άλλες περιπτώσεις στους μικρότερους. Τα πούστικα ο Πλατινί να τα πει αλλού.

    Κι αν συνετιστούν του χρόνου, κάτι τρέχει στα γύφτικα! Ναι μαι άνεργος πχ, να μου κάνει δώρο μια φεράρι ένας θείος κελεμπίας, να την κάνω βόλτα στο Βόλο και να μου πει η εφορία, ξέρεις μεσιέ, καλοτάξιδη αλλά σε παρακαλούμε του χρόνου μην αγοράσεις άλλο πανάκριβο αμάξι, γιατί προκαλείς. Χέστηκα, τη φεράρι την έχω; Και το πρόστιμο, στον θείο τον κελεμπία κυρά εφορία, δε θα φάει ένα πρωινό σιγά...
    εγω δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι σημαινει "παραβιαζει τα οικονομικα ορια". Την πρωτη σεζον του μαρινακη ο Ολυμπιακος "μπηκε μεσα" με τα μπουνια, τις επομενες τρεις χρονιες ισορροπησε τα πραγματα, και καλα εκανε. Το ιδιο θα κανει και η σιτυ και η παρι απο εδω και περα, οπως το ιδιο εκανε και η τσελσι, αλλα οταν θες να ανεβεις στην ελιτ ειναι απαραιτητο να κανεις μια τεραστια επενδυση. Καλο κανει να μπαινουν φραγκα στο ποδοσφαιρο ετσι κι αλλιως.

    Τωρα για την ποινη, εγω διαφωνω με τον αποκλεισμο. Το θεμα δεν ειναι να διωξεις απο το ποδοσφαιρο τους αραβες, τους χρειαζεσαι, απλα πρεπει να βρεις μια χρυση τομη, ετσι ωστε και τα λεφτα τους να βαζουν και να μην αλλοιωνουν τον ανταγωνισμο. Τον αποκλεισμο στα "χαρτια" στην ουεφα τον αποφευγουν, εκτος αν η ομαδες φερονται μπλεγμενες σε στημενα ματς.

    Οσο για το παραδειγμα που αναφερεις, αν ενας αραβας σου εκανε δωρο μια φερραρι, δεν θα ειχες προβλημα ουτε εσυ ουτε αυτος, το πολυ πολυ να σε φορολογουσε η εφορια για το τεκμηριο της φεραρι. Σιγουρα ομως, δεν θα σου απαγορευε να την κανεις βολτες στο βολο. Κανεις δεν μπορει να σε τιμωρησει επειδη "προκαλεις". Υπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες και συγκεκριμενες ποινες σε περιπτωση που τους παραβιασεις. Σιγουρα ειναι ενα τεραστιο βημα αυτη η ποινη στην Μ.Σ.. Και μην ξεχνας πως τωρα αρχιζει να εφαρμοζεται το FFP, δεν γινεται να αρχιζεις να "κοβεις κεφαλια" με το καλημερα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  18. #454
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι σημαινει "παραβιαζει τα οικονομικα ορια". Την πρωτη σεζον του μαρινακη ο Ολυμπιακος "μπηκε μεσα" με τα μπουνια, τις επομενες τρεις χρονιες ισορροπησε τα πραγματα, και καλα εκανε. Το ιδιο θα κανει και η σιτυ και η παρι απο εδω και περα, οπως το ιδιο εκανε και η τσελσι, αλλα οταν θες να ανεβεις στην ελιτ ειναι απαραιτητο να κανεις μια τεραστια επενδυση. Καλο κανει να μπαινουν φραγκα στο ποδοσφαιρο ετσι κι αλλιως.

    Τωρα για την ποινη, εγω διαφωνω με τον αποκλεισμο. Το θεμα δεν ειναι να διωξεις απο το ποδοσφαιρο τους αραβες, τους χρειαζεσαι, απλα πρεπει να βρεις μια χρυση τομη, ετσι ωστε και τα λεφτα τους να βαζουν και να μην αλλοιωνουν τον ανταγωνισμο. Τον αποκλεισμο στα "χαρτια" στην ουεφα τον αποφευγουν, εκτος αν η ομαδες φερονται μπλεγμενες σε στημενα ματς.

    Οσο για το παραδειγμα που αναφερεις, αν ενας αραβας σου εκανε δωρο μια φερραρι, δεν θα ειχες προβλημα ουτε εσυ ουτε αυτος, το πολυ πολυ να σε φορολογουσε η εφορια για το τεκμηριο της φεραρι. Σιγουρα ομως, δεν θα σου απαγορευε να την κανεις βολτες στο βολο. Κανεις δεν μπορει να σε τιμωρησει επειδη "προκαλεις". Υπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες και συγκεκριμενες ποινες σε περιπτωση που τους παραβιασεις. Σιγουρα ειναι ενα τεραστιο βημα αυτη η ποινη στην Μ.Σ.. Και μην ξεχνας πως τωρα αρχιζει να εφαρμοζεται το FFP, δεν γινεται να αρχιζεις να "κοβεις κεφαλια" με το καλημερα.
    Δεν εξέφρασα "θέλω" λέγοντας για αποκλεισμό, απλά αναφέρω τι θα έπρεπε να έχουν κάνει σύμφωνα με το πως μας τα παρουσιάζουν ή -επαναλαμβάνω- επιβάλλονται στους μικρότερους σε άλλες περιπτώσεις (κατά αναλογία δηλαδή το πρόστιμο είναι ως μη γενόμενο). Για κάποιο λόγο αυτή την απάντησή σου τη βλέπω σε άλλο ύφος απ' τις προηγούμενες και με βρίσκει σύμφωνο στο μεγαλύτερο μέρος της. Κι εγώ να μην υπάρχει άνιση μεταχείριση θέλω και να μην καταντήσει το ποδόσφαιρο το "πλυντήριο" των Αράβων, δεν έχω καμιά κάψα να διαλυθεί η Σίτι...

    ΥΓ. Όσο για το παράδειγμα, εσύ το πήρες με βάση τους νόμους που υπάρχουν, εγώ εννοούσα ένα υποθετικό σενάριο όπου το κράτος έχει επιβάλει ανάλογο FFP ας πούμε. Άλλαξέ το σε αγώνα αυτοκινήτων, όπου οι άλλοι θα τρέξουν με Φιατάκια κι εγώ με Πόρσε αν το θες έτσι, για να γίνω κατανοητός...

  19. #455
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξέ το σε αγώνα αυτοκινήτων, όπου οι άλλοι θα τρέξουν με Φιατάκια κι εγώ με Πόρσε αν το θες έτσι, για να γίνω κατανοητός...
    και παλι τελευταιος θα βγεις.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  20. #456
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.686
    Thanks
    18.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.858 φορές σε 19.031 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    και παλι τελευταιος θα βγεις.
    Κάνε καμιά δουλειά ρε κι άσε το ίντερνετ...

  21. #457
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.342
    Thanks
    24.351
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.762 φορές σε 17.793 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε καμιά δουλειά ρε κι άσε το ίντερνετ...
    Και αν δεν έχεις, Ηλία, να σου αναθέσω εγώ...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  22. #458
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Τι'χες Αρσέν, τι'χα πάντα.

    Το ίδιο βιολί εδώ και χρόνια, αυτός φτιάχνει παίχτες που δεν μπορεί μετά η ομάδα να τους κρατήσει. Και μετά του λένε γιατί δεν παίρνει πρωτάθλημα.


    Ανακοίνωσε τον Σανιά η Σίτι

    Με τη φανέλα της Μάντσεστερ Σίτι θα αγωνίζεται την επόμενη τριετία ο Μπακαρί Σανιά, όπως έγινε γνωστό το μεσημέρι της Παρασκευής.

    Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

    "Η Μάντσεστερ Σίτι ανακοινώνει με μεγάλη χαρά ότι ο Μπακαρί Σανιά θα ενταχθεί στο σύλλογο για τη νέα σεζόν.

    Η μεταγραφή του 31χρονου μπακ από την Άρσεναλ, ο οποίος θα υπογράψει τριετές συμβόλαιο συνεργασίας, θα ολοκληρωθεί μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας, όπου βρίσκεται με την ομάδα της Γαλλίας.

    Ο Σανιά είναι ένας πολύ έμπειρος αμυντικός, που έχει εκπροσωπήσει 213 φορές την Άρσεναλ, από τότε που άφησε την Οσέρ το 2007. Μέχρι τώρα έχει πραγματοποιήσει 41 συμμετοχές με την εθνική ομάδα της Γαλλίας.

    Θα ενσωματωθεί στη νέα του ομάδα μετά το τέλος του Παγκοσμίου Κυπέλλου, όταν αυτή θα βρίσκεται σε περιοδεία στην Αμερική.

    Ο Σανιά θα φορά τη φανέλα με τον αριθμό 3, την ίδια που φορούσε και στους "κανονιέρηδες".

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (13-06-14)

  24. #459
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Ανακοίνωσαν Μαγκαλά. 40 μύρια γράφουν οι άγγλοι, μια 50αρού λέει το τρανσφερμαρκτ. Αυτά διαβάζει ο Βαγγέλης μετά και τρελλαίνεται και δεν πέφτει απ' τα 25 για Μανωλά.

  25. #460
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.342
    Thanks
    24.351
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.762 φορές σε 17.793 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Manchester City

    Σύλλογος με τεράστια ιστορία και πολύ βαριά φανέλα: Ο πρώτος σκόρερ της στην Πρέμιερ, μέχρι σήμερα, είχε 58 τέρματα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Σελίδα 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 31319202122232425 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας