Σελίδα 3 από 168 ΠρώτηΠρώτη 12345671323334353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 3358

Θέμα: Dudu Cearense

  1. #41
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    υγεια να εχουν οι παικτες μας και οι τεσσαρες ειναι κοντα.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  2. #42
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Reddna

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από g10vanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωπω, πως σου πανε τα κοκκινα αγορι μου!

    ΑΝΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΣΩΚΡΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!
    ΣΤΕΙΛΤΟΥΣ ΣΤΑ ΛΑΓΟΥΜΙΑ!



    Κατι μου λεει οτι αυτη η μεταγραφικη περιοδος θα θυμιζει το ανεκδοτο με τους μαυρους που ζητουσαν ολοι απο το τζινι να τους κανει λευκους και στο τελος ηταν ο ΧΟΧΟΧΟ και ζητησε να τους ξανακανει ολους μαυρους!

    Ε,ρε γλεντια λεμεεεεεεεεεεεε.
    Εεεεεεεελλλλαααα παιχταρα μου!


    Το υποβρυχιο εριξε τη πρωτη τορπιλη!

    Καλοριζικος ο παιχτουρας!

  3. #43
    Το avatar του χρήστη bill7
    Εγγραφή
    03-05-2007

    Μηνύματα
    3.155
    Thanks
    1.989
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.830 φορές σε 858 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Τι θα πρέπει να ξέρω για τον Ντούντου 05-08-2008
    Μετά τις συστάσεις σαν ποδοσφαριστής, το ενδιαφέρον για τον Ντούντου Σεαρένσε γίνεται όλο και μεγαλύτερο. Η «Εξέδρα» παραθέτει κάποια στοιχεία από την προσωπική ζωή του Βραζιλιάνου από τα πρώτα του βήματα μέχρι την θητεία του στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

    Ενα τουρνουά που διοργάνωνε ο τραγουδιστής, Ραϊμούντο Φάγκνερ στην Φορταλέζα ανέδειξε τον Ντούντου, ο οποίος προωθήθηκε στην πρώτη ομάδα της Βιτόρια Μπαΐα σε ηλικία 17 ετών.
    Το 1998και σε ηλικία 15 ετών είχε δηλώσει ότι είναι 20 (!) για να γίνει δεκτός στην Σεάρα. Τον δοκίμασαν, ενθουσιάστηκαν και ότων είδαν τα χαρτιά του τον πήραν ούτως ή άλλως.
    Στην τηλεόραση παρακολουθεί τα πρωταθλήματα Βραζιλίας, Ισπανίας, Αγγλίας και Ιταλίας. Εχει κάψα να παίξει κάποια στιγμή σε ένα από τα τρία τελευταία.
    Αναδείχθηκε δεύτερος καλύτερος παίκτης και εκ των πρώτων σκόρερ στο Παγκόσμιο Νέων που κατέκτησε με την Βραζιλία το 2003. Λίγες εβδομάδες αργότερα γεύθηκε το πικρό ποτήρι του αποκλεισμού από την τελική φάση των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας.
    Ο Κάρλος Αλμπέρτο Παρέιρα του έδωσε την ευκαιρία να κάνει ντεμπούτο στην Εθνική ομάδα τον Ιούνιο του 2004 και ενώ έπαιζε στην ιαπωνική, Κασίβα Ρεϊσόλ.
    Κατά καιρούς ο μισός πλανήτης έχει ενδιαφερθεί για αυτόν. Από την Γιουβέντους και την Αρσεναλ, μέχρι τις Εβερτον, Μάντσεστερ Σίτι αλλά και τις καλύτερες ομάδες της Βραζιλίας.
    Μιλάει έξω από τα δόντια και κάποτε δε δίστασε να αντιμιλήσει δημοσίως στον Βλαντιμίρ Πούτιν, όταν ο τότε πρόεδρος της Ρωσίας είχε υποστηρίξει ότι οι ξένοι ποδοσφαριστές στη χώρα είναι υπερτιμημένοι.
    Είναι κολλημένος με το διαδίκτυο, όχι μόνο για να μαθαίνει νέα από την Βραζιλία αλλά και για να επικοινωνεί με την οικογένειά του, αφού χρειαζόταν μια περιουσία για τηλεφωνικές συνδιαλέξεις.

    τον βλεπω να γινεται μελος του red-dna...ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟUZOULO
    ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

  4. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον bill7 για αυτό το μήνυμα:

    kouzoulo (05-08-08), Rina007 (15-05-09), tchalk85 (05-08-08)

  5. #44
    The Purifier Το avatar του χρήστη Yulin
    Εγγραφή
    23-06-2007

    Περιοχή
    Brahami city
    Μηνύματα
    1.730
    Thanks
    426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 697 φορές σε 370 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Kαλώς το παιδί! Άντε σιδερένιος και πρωταθλητής!
    Nittens lux, horrenda procela, tenebris aeternis involuta...

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]



  6. #45
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Στις 17:25 φθάνει στην Αθήνα ο διεθνής Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής Ντούντου Σεαρένσε με πτήση από τη Μόσχα.

  7. #46
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    δεν προλαβαινω να παω.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  8. #47
    Το avatar του χρήστη basilis79
    Εγγραφή
    16-04-2008

    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    346
    Thanks
    468
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 158 φορές σε 98 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ελα παιχτουρα μου...
    Ιδανικος για την θεση του αμυντικου χαφ...
    ΝΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΝΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...

    Σ' ευχαριστούμε Zio, το πιο σπουδαίο σου γκολ τό βαλες στην καρδιά μας.

  9. #48
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά έχω μια απορία: το όνομά του είναι Ντούντου ή Ντουντού??
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  10. #49
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μπατσοι παντου και 'μεις με ντου
    ελα ρε παιχταρα ντουντου

    σκιστους τον πατο ρε παιχτουρα!!!
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  11. #50
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Ο Ντούντου έφτασε, αλλά ο κόσμος... έλειπε. Ο Βραζιλιάνος άσος αφίχθη στην Αθήνα λίγο μετά τις 17:30 της Τρίτης (5/ για λογαριασμό του Ολυμπιακού, όμως κόντρα στα προγνωστικά ο αριθμός των οπαδών που έσπευσαν να τον υποδεχθούν ήταν πολύ κατώτερος του αναμενόμενου.

    Παρόλ’ αυτά όσοι βρέθηκαν στην υποδοχή του Ντούντου έκαναν αισθητή την παρουσία τους, ικανοποιώντας τον Λατινοαμερικανό άσο, που έκανε ιδιαίτερη αναφορά στο πρόσωπό τους, αλλά και στον πρόεδρο της ΠΑΕ Σωκράτη Κόκκαλη και τον γενικό διευθυντή Γιάννη Χρυσικόπουλο. «Γι’ αυτούς τους οπαδούς ήρθα. Είμαι ευχαριστημένος και ικανοποιημένος που ήρθα στον Ολυμπιακό, είναι κάτι που το ήθελα. Ευχαριστώ πολύ τον πρόεδρο και τον κύριο Χρυσικόπουλο για την προσπάθεια που έκαναν να με φέρουν», τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις.

    «Στόχος μου είναι να προσφέρω μεγαλύτερη ποιότητα στο παιχνίδι και να έχουμε μια καλή πορεία, να φέρω αρκετές νίκες και να κατακτήσουμε και πάλι πρωτάθλημα και Κύπελλο. Θέλω να πετύχω πολλά πράγματα για αυτούς τους οπαδούς», είπε και συνέχισε, αναφερόμενος στον Ζιλμπέρτο Σίλβα «Το γνωρίζω ότι ο Ζιλμπέρτο θα παίζει ως αντίπαλός μου, είχαμε μια συνομιλία, με παρότρυνε να έρθω. Μιλάμε και είμαστε συμπαίκτες στη Βραζιλία, όταν θα τον δω γήπεδο όμως θέλω να τον νικήσω».

    Καταλήγοντας, μίλησε και για τους Βραζιλιάνους που έχουν φορέσει τα ερυθρόλευκα. «Γνωρίζω για τους Βραζιλιάνους που έχουν περάσει από τον Ολυμπιακό στο παρελθόν και θέλω να με αγαπήσει ο κόσμος όπως αγάπησε και αυτούς και να πετύχω όσα και αυτοί και ακόμη περισσότερα», επεσήμανε.

    Ο Ντούντου θα περάσει από ιατρικές εξετάσεις, θα υπογράψει τριετές συμβόλαιο και θα εισπράξει 1,5ερκ. ευρώ ετησίως. Συνολικά, μαζί με τα 6εκ. ευρώ που θα βάλει στο ταμείο της η ΤΣΣΚΑ, η μεταγραφή θα κοστίσει στον Ολυμπιακό περισσότερα από 10εκ. ευρώ!
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  12. #51
    ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Το avatar του χρήστη jojo
    Εγγραφή
    04-06-2006

    Περιοχή
    Χώρα των κενταύρων
    Μηνύματα
    6.224
    Thanks
    711
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.102 φορές σε 701 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Καλώς μας ήρθες παιχταρά!

  13. #52
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή










  14. #53
    Το avatar του χρήστη vaskor
    Εγγραφή
    19-10-2007

    Μηνύματα
    331
    Thanks
    103
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 181 φορές σε 86 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ντουντού προφέρεται
    Ολυμπιακός Μόνο

  15. #54
    Το avatar του χρήστη valadis
    Εγγραφή
    23-02-2006

    Περιοχή
    lavrio
    Μηνύματα
    8.755
    Thanks
    1.488
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.180 φορές σε 1.423 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    καλα μην μου πειτε οτι ηταν απο μικρος ολυμπιακος!! επισης πριν τον πουμε παιχταρα, ας παιξει πρωτα,μετα βλεπουμε,
    παιχταρας ειναι ο λεοναρντο, ηρθε με τη μια μπηκε , τρεξιμο, ωραιες κινησεις , το μονο που μενει σε αυτον τον παιχτη ειναι να βελτιωσει τις σεντρες του και τα τελειωματα του,
    ο ντουντου εχει τις περγαμηνες βεβαια, αλλα ολα αυτα στην πραξη, το μονο που μπορω να πω ειναι , καλως ηρθες και με υγεια!!!!!!!!
    θα γινει της φουκουσιμας

  16. #55
    Το avatar του χρήστη valadis
    Εγγραφή
    23-02-2006

    Περιοχή
    lavrio
    Μηνύματα
    8.755
    Thanks
    1.488
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.180 φορές σε 1.423 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    νομιζω οτι γραφεται στην αρχη με c και οχι με s
    θα γινει της φουκουσιμας

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kouzoulo (05-08-08)

  18. #56
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μακαρι να πηγαινανε περισσοτεροι στο αεροδρομιο αλλα ειναι τετοια η εποχη....στην επομενη μεταγραφη.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  19. #57
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Πρωτοσέλιδο στο site της UEFA είναι αυτή τη στιγμή η είδηση της μεταγραφής Dudu

    Olympiacos CFP have continued recruiting for their latest UEFA Champions League attempt by signing Brazil midfielder Dudu from PFC CSKA Moskva.

    CSKA honours
    The 25-year-old moves to Piraeus in an estimated €6m transfer, accepting a contract until 2011 with the Greek champions. Dudu came to Europe via Japanese club Kashiwa Reysol, playing first for Stade Rennais FC in 2004/05 before landing at CSKA. He won the Russian league in his first two seasons in Moscow as well as the 2006 and 2008 Russian Cups. Top scorer in Brazil's 2003 FIFA U-20 World Cup victory and a Copa América winner the following year, Dudu follows two compatriots in leaving CSKA – with Jô sold to Manchester City FC and Daniel Carvalho loaned to SC Internacional.


    'Sad to say goodbye'
    "It is sad to say goodbye to a club that brought me so many happy memories," Dudu told uefa.com. "A new stage in my career begins now. Olympiacos are the leaders of Greek football and they play regular Champions League football. I think I will progress here as a player." Olympiacos, who enter the UEFA Champions League in the group stage, have also taken Argentinian left-winger Sebastián Leto on a two-year loan from Liverpool FC. To read more about that transfer, click [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ].

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  20. #58
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ρε καλώς τον Ντρουμπουντρουμ τα βραχιολια του βροντουν. Αντε να δουμε τι εισαι κι εσυ γιατι μας εγινε ο κωλος πεντακοσαρικο κέρμα ως να ερθεις...
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Dr.Red (06-08-08)

  22. #59
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Η ανακοίνωση απόκτησης του Ντούντου: "Η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Βραζιλιάνου διεθνή ποδοσφαιριστή Ντουντού Σεαρένσε, ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας".

    Τις πρώτες του δηλώσεις σαν παίκτης του Ολυμπιακού έκανε κι επίσημα το μεσημέρι της Τετάρτης ο Ντούντου, ο οποίος πέρασε τις ιατρικές εξετάσεις, υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και παρουσιάστηκε στους εκπροσώπους του Τύπου.

    "Ο Ολυμπιακός είχε εκδηλώσει και πριν δύο χρόνια το ενδιαφέρον του για μένα, αλλά κάτι συνέβη και δεν προχώρησε η μεταγραφή μου. Φέτος τα πράγματα άλλαξαν και φυσικά ρόλο έπαιξε η περσινή καλή πορεία στο Τσάμπιονς Λιγκ. Σε σχέση με τη ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η νέα μου ομάδα έχει περισσότερες προοπτικές και προδιαγραφές να πετύχει στην Ευρώπη", τόνισε αρχικά το νέο απόκτημα των Πειραιωτών και πρόσθεσε:
    "Μίλησα με τον Βαλβέρδε και του είπα ότι είμαι στην κατάλληλη φυσική κατάσταση και μπορώ να αγωνιστώ. Οι ιατρικές εξετάσεις, όμως, καθυστέρησαν και από τη στιγμή που δεν έχω προπονηθεί με τους νέους μου συμπαίκτες προτίμησα να μη λάβω μέρος στο σημερινό φιλικό".
    Από κει και πέρα, ο Βραζιλιάνος επανέλαβε πως μίλησε με τον Ζιλμπέρτο Σίλβα, αλλά και με τον Λεονάρντο προτού πάρει την απόφαση να έρθει στην Ελλάδα: "Μίλησα με τον Λεονάρντο και μου αναφέρθηκε με τα καλύτερα λόγια για τη χώρα και το ποδόσφαιρο εδώ. Με τον Ζιλμπέρτο είχα επικοινωνία και στην τελευταία μας του είπα πως θέλω να τον νικήσω".

  23. #60
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή










Σελίδα 3 από 168 ΠρώτηΠρώτη 12345671323334353103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας