Σελίδα 40 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 10203036373839404142434450607080 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 781 έως 800 από 1796

Θέμα: Miloš Teodosić

  1. #781
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Σε κορυφαίο παίκτη της χρονιάς αναδείχτηκε ο Μίλος Τεόντοσιτς σύμφωνα με το μπασκετικό σάιτ, eurobasket.com!

    Η εν λόγω ιστοσελίδα είναι από τις πλέον διαδεδομένες στο άθλημα και σίγουρα αντιπροσωπεύει ένα πολύ σημαντικό κοινό. Σύμφωνα λοιπόν με αυτήν, ο Μίλος Τεόντοσιτς σαρώνει όλα τα βραβεία, αφού κατά σειρά αναδείχτηκε σε ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ, σε γκαρντ της χρονιάς αλλά και σε κορυφαίο ευρωπαίο παίκτη της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου!!!

    Συμπεριλαμβάνεται βεβαίως στην καλύτερη πεντάδα και μαζί του βρίσκεται ο Λίνας Κλέιζα στη θέση του πάουερ φόργουορντ. Οι δύο άσοι του Ολυμπιακού περιλαμβάνονται και στην καλύτερη ευρωπαϊκή πεντάδα, ενώ μέσα στις λίστες βρίσκεται κι ο Τζος Τσίλντρες αφού συμπεριλήφθηκε στη 2η πεντάδα και στην καλύτερη πεντάδα των ξένων παικτών!

    Αναλυτικά η λίστα έχει ως εξής:
    Παίκτης της Χρονιάς: Μίλος Τεόντοσιτς (Ολυμπιακός)
    Γκαρντ της Χρονιάς: Μίλος Τεόντοσιτς (Ολυμπιακός)
    Φόργουορντ της Χρονιάς: Κιντέλ Γουντς (Πρόκομ)
    Σέντερ της Χρονιάς: Αλεκσάνταρ Μάριτς (Παρτιζάν)
    Ευρωπαίος Παίκτης της Χρονιάς: Μίλος Τεόντοσιτς (Ολυμπιακός)
    Ξένος Παίκτης της Χρονιάς: Αλεκσάνταρ Μάριτς (Παρτιζάν)
    Αμυντικός της Χρονιάς: Βίκτορ Κριάπα (ΤΣΣΚΑ Μόσχας)
    Προπονητής της Χρονιάς: Ντούσκο Βουγιόσεβιτς (Παρτιζάν)

    Καλύτερη Ομάδα της Χρονιάς
    Μίλος Τεόντοσιτς (Ολυμπιακός)
    Ραμούνας Σισκάουσκας (ΤΣΣΚΑ Μόσχας)
    Κιντέλ Γουντς (Πρόκομ)

  2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Airness για αυτό το μήνυμα:

    IERO (22-04-10), kouzoulo (22-04-10), PrisonBreak-7- (22-04-10)

  3. #782
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από masinGun Εμφάνιση μηνυμάτων
    «Κολλημένος» με τον Ολυμπιακό και αποφασισμένος να τον οδηγήσει στο τριπλ κράουν δήλωσε ο Μίλος Τεόντοσιτς απαντώντας σε ερωτήσεις των φίλων της ομάδας μέσω της ιστοσελίδας της ΚΑΕ



    «Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα μου, η οικογένεια μου, η ευκαιρία μου, είναι στο μυαλό κάτι μαγικό», τόνισε και πρόσθεσε: «Όταν ακούω τον κόσμο να τραγουδά από την εξέδρα τρελαίνομαι. Φτιάχνομαι και νιώθω ικανός να κάνω τα πάντα».

    ερ. : Ελπίζω να σε βλέπουμε για πολλά χρόνια στον Ολυμπιακό μας και να βαρεθείς να σηκώνεις κούπες όπως ο Τζόλε. Αν ο πρόεδρος σου έδινε τη δυνατότητα να επιλέξεις μια μετεγγραφή για την ομάδα ανεξαρτήτου χρημάτων ποιον παίκτη θα διάλεγες για τον Ολυμπιακό και γιατί;
    απ. : «Δεν θέλω κανέναν και δεν αλλάζω κανέναν από τους συμπαίκτες μου. Είμαστε η καλύτερη ομάδα κι έχω τους καλύτερους συμπαίκτες».

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    «Κολλημένος» με τον Ολυμπιακό και αποφασισμένος να τον οδηγήσει στο τριπλ κράουν δήλωσε ο Μίλος Τεόντοσιτς απαντώντας σε ερωτήσεις των φίλων της ομάδας μέσω της ιστοσελίδας της ΚΑΕ. «Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα μου, η οικογένεια μου, η ευκαιρία μου, είναι στο μυαλό κάτι μαγικό», τόνισε και πρόσθεσε: «Όταν ακούω τον κόσμο να τραγουδά από την εξέδρα τρελαίνομαι. Φτιάχνομαι και νιώθω ικανός να κάνω τα πάντα». Τι είπε για τον Π. Γιαννάκη, τους συμπαίκτες του και την προοπτική του ΝΒΑ. Αναλυτικά:

    Θα σε ενδιέφερε η προοπτική του ΝΒΑ για το μέλλον ή θα προτιμούσες να μείνεις στον Ολυμπιακό και να γίνεις ο επόμενος μεγάλος αρχηγός όπως ο Μίλαν Τόμιτς;
    «Δεν σκέφτομαι το ΝΒΑ τώρα, είμαι συγκεντρωμένος στο Φάιναλ Φορ και στα επόμενα παιχνίδια μας. Σίγουρα σαν προοπτική δεν αφήνει κανένα αδιάφορο, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας. Όσο αφορά το δεύτερο μέρος της ερώτηση, κάθε παίκτης θα ήθελε να είναι αρχηγός σε μια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός και ελπίζω κάποια μέρα να γίνει κι αυτό».

    Είσαι ήδη τρία χρόνια στον Ολυμπιακό. Σκέφτεσαι το ΝΒΑ ή είσαι ευχαριστημένος στον Ολυμπιακό; Θα πήγαινες σε άλλη ευρωπαϊκή ομάδα; Και κάτι τελευταίο θα ήθελα να σε ρωτήσω. Πως σου φαίνεται η ζωή στην Ελλάδα;
    «Για το ΝΒΑ και την άλλη ευρωπαϊκή ομάδα ισχύει ότι και στην προηγούμενη ερώτηση. Για τη ζωή στην Ελλάδα, θα πω μόνο ότι τη λατρεύω».

    Πίστευες την απάντηση που έδωσες στους Προέδρους ότι θα γίνεις ο καλύτερος πλέι μέικερ της Ευρώπης σε δυο χρόνια; Μίλος σε αγαπάμε! «Δεν είχα πει ακριβώς έτσι (γέλια). Πιστεύω σε μένα και πιστεύω πολύ στην ομάδα. Θεωρώ ότι κι εγώ και η ομάδα έχουμε ακόμα πολλά περιθώρια βελτίωσης».

    Θα ΅θελα να σε ρωτήσω για το Παρίσι. Πιστεύεις θα το πάρουμε αν παίξουμε σωστά;
    «Θα πάμε στο Παρίσι για να κερδίσουμε το τρόπαιο. Πάμε για να παίξουμε δυο δύσκολα παιχνίδια και πρέπει να δώσουμε ότι έχουμε σωματικά και πνευματικά. Μόνο έτσι γράφεις ιστορία».

    Μίλος θα ήθελα να σε ρωτήσω ποιο είναι το μπασκετικό είδωλο και πως επηρέασε την καριέρα σου. Πιστεύεις ότι έχεις την ικανότητα να τον προσπεράσεις με το ταλέντο σου και δουλειά; Με μεγάλο σεβασμό.
    «Δεν είχα ακριβώς κάποιο είδωλο. Είχα σεβασμό για τον Τζόρτζεβιτς, τον Ντανίλοβιτς και τον Μποντιρόγκα αλλά δεν είχα ποτέ κάποιον για είδωλο».

    Λένε πως για να φτάσεις στην κορυφή, πρέπει πρώτα να περάσεις από τον πάτο...Ένιωσες έτσι (ότι ίσως δεν ήσουν έτοιμος για μια μεγάλη ομάδα όπως ο Ολυμπιακός) όταν το καλοκαίρι ο Ολυμπιακός έψαχνε ομάδα να σε δώσει δανεικό; Σε πείσμωσε;«Αυτό που λένε είναι σωστό. Η περσινή χρονιά με πείσμωσε και μου έκανε μεγάλο καλό, με έκανε να σκεφτώ πράγματα και να δουλέψω ακόμα περισσότερο. Δεν μπορώ να πω ότι με πείσμωσε, αλλά σίγουρα με έκανε να σκεφτώ σωστά».

    Μετά τον Τόμιτς ο Ολυμπιακός βρίσκει έναν ηγέτη. Παρότι μικρός ακόμη είσαι ο καθοδηγητής της ομάδας κι από την απόδοσή σου στο παρκέ κρίνονται πολλά. Θα ήθελες να μείνεις πολλά χρόνια στην ομάδα; Σκέφτεσαι το ΝΒΑ; Τέλος, σε παρομοιάζω με τον Πιτ Μάραβιτς… Έχεις ακόμα πολλή δουλειά για να τον φτάσεις, αλλά βαδίζεις στο σωστό δρόμο, έχεις το ίδιο ράθυμο στυλ… σου εύχομαι τα καλύτερα, πολλούς τίτλους και πάνω απΆ όλα υγεία για να σε χαιρόμαστε στο γήπεδο.
    «Δεν τον έχω δει να παίζει, αλλά μου το λένε πολύ αυτό» («Είναι ακριβώς ίδιος με τον Πίστολ Πιτ, αλλά σουτάρει σαν τον Στιβ Νας», προσθέτει ο Σκούνι Πεν που ακούει την ερώτηση).

    Σε παρακολουθώ από το Ευρωμπάσκετ που έπαιζες με τη Σερβία κι έκανες άλματα προόδου. Είμαι περήφανος που είσαι παίκτης του Ολυμπιακού και εύχομαι σε λίγα χρόνια να γίνεις και αρχηγός μας. Κάτι που θαυμάζω πολύ σε εσένα είναι το γεγονός ότι στα παιχνίδια που παίζεις, υπάρχουν στιγμές που το παιχνίδι δεν σου πηγαίνει και χάνεις συνεχόμενα καλάθια, αλλά εκεί που η μπάλα «καίει» δίνεις την απάντησή σου και καρφώνεις τους αντιπάλους. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι πώς ενώ (ψυχολογικά) μετά από χαμένα σουτ θα έπρεπε να δυσκολεύεσαι να πάρεις καλάθια, εσύ κάνεις το ακριβώς αντίθετο και σηκώνεσαι για τρίποντο και σκοτώνεις κυριολεκτικά τον αντίπαλο. Από που πηγάζει αυτή δύναμη; Από τους συμπαίκτες σου; Από το γεγονός ότι έχεις την αυτοπεποίθηση των εμφανίσεων σου με την ομάδα; Θα ήθελα να μας υποσχεθείς άμα μπορείς, ότι θα μας φέρεις εσύ προσωπικά (με δικά σου καλάθια) το ευρωπαϊκό κύπελλο από το Παρίσι.
    «Την ώρα του αγώνα δεν σκέφτομαι την προηγούμενη φάση, αλλά την επόμενη κι αυτό με βοηθάει πολύ. Για παράδειγμα στη Ρόδο δεν σκεφτόμουν ότι είχα χάσει πολλά σουτ, αλλά ότι ήταν οι σωστές προϋποθέσεις για να το κάνω. Για το Παρίσι δεν μπορώ να υποσχεθώ τίποτα. Μακάρι εγώ να μην σκοράρω και να γυρίσουμε με το ευρωπαϊκό».

    Το ένστικτο στο σουτ σου είναι υπέροχο. Είμαι υπέροχος παίκτης, αλλά νομίζω ότι πρέπει να σουτάρεις περισσότερο όταν είσαι ελεύθερος. Ελπίζω να είσαι ο πρώτος σκόρερ, ο MVP και ο πρώτος στις ασίστ στο Φάιναλ Φορ…«Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Όλα αυτά είναι καλά να γίνουν, αλλά όπως είπα και πριν μακάρι να πάρουμε το κύπελλο και όλα τα άλλα δεν μετρούν».

    Ξέρουμε από όσα δηλώνεις, φαίνεται κιόλας είναι η αλήθεια ότι αγαπάς την ομάδα και χαίρεσαι που είσαι μέλος της...(και χαιρόμαστε κι εμείς βέβαια)...-Έχεις σκοπό να μείνεις για πάντα στο λιμάνι ή κάνεις σκέψεις να μας αφήσεις;
    «Στη ζωή δεν μπορείς να είσαι ποτέ απόλυτος, αλλά σίγουρα μπορώ να πω ότι σκέψεις για να φύγω δεν κάνω».

    Ποιος είναι κατά την άποψή σου ο καλύτερος Σέρβος παίκτης στην ιστορία του γιουγκοσλάβικού μπάσκετ; Και κάτι τελευταίο και σας παρακαλώ πολύ να το μεταφέρετε στον Μίλος. Δυστυχώς για τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς δεν μπόρεσε να τον αποκτήσει κι αν παρατηρήσατε στον τελικό του κυπέλλου είχε καταλάβει πως δεν μπορεί να τον σταματήσει με τίποτα. Στις δυο τελευταίες βολές απλώς τον κοιτάζει και είναι σίγουρος ότι δεν θα τις χάσει, επειδή έχει μέσα του τον σέρβικο χαρακτήρα!«Πολύ δύσκολη ερώτηση γιατί υπάρχουν τόσοι πολλοί μεγάλοι παίκτες που έχουν κάνει σπουδαία πράγματα. Πολλούς από τους παλιούς παίκτες δεν τους έχω δει και ίσως τους αδικήσω. Θα πω λοιπόν τον Βλάντε Ντίβατς αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλοί που έχουν την ίδια αξία μΆ αυτόν».

    Θα ήθελες να κλείσεις την καριέρα σου στον Ολυμπιακό μας; Πώς ασχολήθηκες με την καλαθοσφαίριση; Ποιο ήταν το είδωλο σου από παλιά έως τώρα;
    «Πολλές ερωτήσεις μαζεμένες. Δεν παίζω απέναντι στην παλιά μου ομάδα. Δεν έχω αγωνιστεί ποτέ με την Παρτιζάν. Μόνο απέναντί της. Αγαπάω πολύ τον Ολυμπιακό και θέλω να πετύχουμε πολλά και για πολλά χρόνια. Με το μπάσκετ ασχολήθηκα στα εννιά μου. Έβλεπα την Εθνική Γιουγκοσλαβίας το 1995 στο Ευρωμπάσκετ της Αθήνας και μετά απΆ αυτό άρχισα να παίζω. Για το είδωλο μου απάντησα σε προηγούμενη ερώτηση».

    Ελπίζω να σε βλέπουμε για πολλά χρόνια στον Ολυμπιακό μας και να βαρεθείς να σηκώνεις κούπες όπως ο Τζόλε. Αν ο πρόεδρος σου έδινε τη δυνατότητα να επιλέξεις μια μετεγγραφή για την ομάδα ανεξαρτήτου χρημάτων ποιον παίκτη θα διάλεγες για τον Ολυμπιακό και γιατί;
    «Δεν θέλω κανέναν και δεν αλλάζω κανέναν από τους συμπαίκτες μου. Είμαστε η καλύτερη ομάδα κι έχω τους καλύτερους συμπαίκτες».

    Μίλος, είμαι φίλος του Παναθηναϊκού, αλλά δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ ότι είσαι σπουδαίος παίκτης. Ο αγαπημένος είναι ο Σάρας. Τι πιστεύεις γιΆ αυτόν; Σου αρέσει ως παίκτης; Επίσης πως αισθάνεσαι στην Ελλάδα; Καταλαβαίνεις καθόλου ελληνικά, γιατί εγώ πιστεύω ότι καταλαβαίνεις.
    «Δεν χρειάζεται να πω εγώ κάτι για τον Σάρας αφού η καριέρα του μιλά γιΆ αυτόν. Τεράστιος παίκτης. Όπως είπα και πριν λατρεύω την Ελλάδα και ναι, σιγά, σιγά έχω αρχίσει να καταλαβαίνω ελληνικά».

    Θα ήθελα να μου εκφράσεις τη γνώμη σου για τον Μίλαν Τόμιτς. Τον γνώριζες ως παίκτη πριν έρθεις στον Ολυμπιακό; Ποιός πιστεύεις ότι είναι ο πιο ολοκληρωμένος παίκτης του ελληνικού πρωταθλήματος (εξαιρώντας τους παίκτες της ομάδας μας), τον οποίο θα ήθελες να έχεις συμπαίκτη; Επίσης, για τα ξένα πρωταθλήματα, ίδια ερώτηση. Το καλοκαίρι υπήρχαν φήμες ότι πρόκειται να αποχωρήσεις από την ομάδα. Είχες πληροφορηθεί αυτές τις φήμες; Και αν ναι, τι σκεφτόσουν;
    «Δεν τον ήξερα πάρα πολύ καλά, αλλά ξέρω ότι ήταν σπουδαίος και μεγάλο κεφάλαιο για τον Ολυμπιακό. Όπως είπα και πριν πιστεύω ότι έχω τους καλύτερους συμπαίκτες και δεν θέλω κάποιον άλλο. Όσο για τις φήμες, δεν άκουγα τίποτα. Δεν διάβαζα και ήμουν συγκεντρωμένος στο να κάνω τη δουλειά μου. Είχα υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα και ήμουν συγκεντρωμένος σΆ αυτό».

    Δεν σε έχουμε δει ποτέ να γελάς στο γήπεδο. Γιατί;
    «Γελάω πολλές φορές, αλλά στο γήπεδο πρέπει να είσαι σοβαρός και συγκεντρωμένος»

    Μίλος συγχαρητήρια για την πρόκριση στο Φάιναλ Φορ.Η ομάδα πήρε το κύπελλο και όλοι περιμένουμε την μεγάλη δυναστεία. Μένουν ακόμα πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα. Εσύ τι προτιμάς; Το καλοκαίρι υπάρχει περίπτωση να πάς στο NBA; Ποιά ομάδα υποστηρίζεις εκεί;
    «Προτιμάω να πάρω και τα δυο (γέλια). Κάθε τίτλος έχει τη δική του αξία και λάμψη και τους θέλουμε όλους. Για το ΝΒΑ απάντησα στην αρχή. Υποστηρίζω τους Λος ¶ντζελες Λέικερς γιατί μου αρέσει το πώς παίζουν και μου αρέσει να βλέπω Κόμπε. Είναι ο καλύτερος όλων».

    Ποιος είναι ο καλύτερος συμπαίκτης που είχες, ποιος ο δυσκολότερος αντίπαλος παίχτης και ποιον θα ήθελες να έχεις από αντίπαλη ομάδα για συμπαίκτη;«Δύσκολη ερώτηση. Υπάρχουν πολλοί σπουδαίοι παίκτες με τους οποίους έχω παίξει μαζί, αλλά ξεχωρίζω τον Βελίτσκοβιτς γιατί ήμασταν το καλοκαίρι μαζί στο δωμάτιο και τον θεωρώ τυχερό. Ο πιο δύσκολος αντίπαλος είναι ο Παπαλουκάς. Δεν είναι εύκολο να τον προβλέψεις».

    Καταρχήν καλησπέρα. Μίλος σε θεωρώ τον μακράν καλύτερο πόιντ γκαρντ στην Ευρώπη και ένα από τα πιο αυθεντικά ταλέντα των τελευταίων χρόνων στο ευρωπαϊκό μπάσκετ. Είσαι μια μπασκετική ιδιοφυία και η απόλαυση όλων των μπασκετόφιλων που βλέπουμε ένα παιδί χωρίς αθλητικά προσόντα να αποδεικνύει ότι το μπάσκετ είναι κυρίως μυαλό και court vision, κάτι που έκανε για να επιβιώσει στο NBA ο μεγάλος Λάρι Μπερντ. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν όντως στο 2ο παιχνίδι με την Πρόκομ, αυτό που έκανες να χτυπήσεις την μπάλα στο ταμπλό και να κάνει το follow ο Κλέιζα ήταν εκούσιο ή όχι; Γιατί αν όντως ήταν εκούσιο, θεωρώ ότι είναι η πιο σπάνια φάση των τελευταίων 10 χρόνων στο ευρωπαϊκό μπάσκετ και κακώς υποτιμήθηκε.
    «Ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια. Τη φάση με τον Λίνας την έχουμε κάνει αρκετές φορές στην προπόνηση. Δεν είχαμε σχεδιάσει να γίνει τη συγκεκριμένη στιγμή και σε καμία περίπτωση δεν σχεδιάζεις τέτοιες φάσεις. Ήξερα όμως ότι ο Λίνας έρχεται και θα ήταν εκεί να πιάσει την μπάλα. Δεν ξέρω αν ήταν η πιο σπάνια φάση των τελευταίων 10 χρόνων, αλλά σίγουρα εμείς την ευχαριστηθήκαμε γιατί τη χάρηκε ο κόσμος. Αυτό είναι το ζητούμενο. Να χαίρονται όλοι το παιχνίδι».

    Ποια η άποψη σου για τον προπονητή σου Παναγιώτη Γιαννάκη; Θεωρείς ότι έχει μερίδιο στις επιτυχίες τις ομάδος και όσον αφορά σε προσωπικό επίπεδο θεωρείς ότι η παρουσία του σε έχει βοηθήσει σε θέματα νοοτροπίας και αντίληψης του παιχνιδιού διότι μιλάμε για έναν από τους κορυφαίους παίχτες που έχουν περάσει στην Ευρώπη και φυσικά αγωνιζόταν στην ίδια θέση με σένα.
    «Το έχω πει αρκετές φορές. Ο κόουτς με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και αγωνιστικά και πνευματικά. Με έχει βοηθήσει να καταλάβω καλύτερα τον εαυτό μου και το παιχνίδι. Δεν τον έχω δει να παίζει για να ξέρω πως ήταν αλλά έχω ακούσει ότι ήταν ένας από τους καλύτερους όλων των εποχών».

    Αν δεν κάνω λάθος είσαι παντρεμένος, σωστά; Πως και αποφάσισες σε τόσο μικρή ηλικία να παντρευτείς και τι είναι για σένα η οικογένεια;
    «Κάνεις λάθος φίλε. Δεν είμαι ακόμα παντρεμένος, αλλά θέλω κάποια στιγμή να κάνω μια ευτυχισμένη οικογένεια».

    Συγχαρητήρια για τη σεζόν που διανύεις όντας βασικός συντελεστής στην πορεία στο Φάιναλ Φορ, στο πρωτάθλημα και στην κατάκτηση του κυπέλλου. Θα ήθελα να σε ρωτήσω να μου πεις τις σημαίνει ο Ολυμπιακός για σένα με λίγα λόγια. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν θα ήθελες κάποια στιγμή να γίνεις αρχηγός της ομάδας όπως ένας άλλος μεγάλος πρώην παίκτης της ομάδας μας, ο Μίλαν Τόμιτς. Τέλος θα ήθελα να μάθω πως αισθάνεσαι για την σύγκρισή σου με τον σπουδαίο Σάσα Τζόρτζεβιτς και την άποψη σου για μια πιθανή μετεγγραφή σου στο ΝΒΑ. Ευχαριστώ και συγνώμη αν σε κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις μου.
    «Όντως ήταν πολλές οι ερωτήσεις και κάποιες τις έχω ήδη απαντήσει. Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα μου, η οικογένεια μου, η ευκαιρία μου, είναι στο μυαλό κάτι μαγικό…».

    Όλοι γνωρίζουμε ότι ο είσαι οπαδός του Ερυθρού Αστέρα. Γνωρίζεις για την αδελφοποίηση των οπαδών του Ερυθρού Αστέρα και του Ολυμπιακού; Είναι αυτός ένας λόγος παραπάνω για να κερδίσει την Παρτιζάν την αιώνια αντίπαλο του Ερυθρού Αστέρα στο Φάιναλ Φορ;
    «Γνωρίζω για την αδελφοποίηση των οπαδών του Ερυθρού Αστέρα και του Ολυμπιακού, αλλά ο μόνος λόγος που έχω για να κερδίσω την Παρτιζάν είναι γιατί θέλω να φτάσω στην κορυφή και να κατακτήσουμε το τρόπαιο. Αυτό από μόνο του είναι σπουδαίος λόγος».

    Μίλος είμαι από τα άτομα που πίστεψαν σε εσένα πολύ από την πρώτη στιγμή και δυστυχώς τα έβαλα πολλές φορές με τον προπονητή μας. Εσύ όμως με την στάση και τη δουλειά στην προπόνηση κατάφερες να κερδίσεις τους πάντες. Αν θυμάσαι σε είχα πέρσι στην ανάσταση στον Κάλαμο και τα είχαμε πει. Θέλω να σε ρωτήσω «Ολυμπιακός είναι Red Star και ο Red Star είναι Ολυμπιακός. Θέλω με το χέρι στην καρδιά όταν φοράς την φανέλα του θρύλου (πέρα από τον εαυτό σου φυσικά) παίζεις για την φανέλα, το όνομα του θρύλου για εμάς τους οπαδούς;
    «Όταν ακούω τον κόσμο να τραγουδά από την εξέδρα τρελαίνομαι. Φτιάχνομαι και νιώθω ικανός να κάνω τα πάντα. Δεν το λέω για να γίνω αρεστός. Έτσι είμαι. Ξέρω τα περισσότερα συνθήματα και μου αρέσει η μουσική που ηχεί στα αυτιά μου. ΓιΆ αυτό και θέλω το ΣΕΦ να είναι πάντα γεμάτο ανεξαρτήτου αντιπάλου. Ο κόσμος δίνει τεράστια δύναμη σΆ αυτή την ομάδα».

    Μίλος, πιστεύεις ότι ο Ολυμπιακός θα κατακτήσει τη φετινή Ευρωλίγκα;
    «Αν δεν τον πίστευα δεν θα έμπαινα στο αεροπλάνο για το Παρίσι».

    Από όσα έχω παρατηρήσει παρακολουθώντας Φάιναλ Φορ και τελικούς σε διάφορα αθλήματα πέρα από εμπειρία, ατομικές και ομαδικές δεξιότητες και τύχη, η πλάστιγγα φαίνεται να γέρνει κάθε φορά προς το μέρος της ομάδας που τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο διεξαγωγής των τελικών αγώνων διαθέτει τη μεγαλύτερη οξυδέρκεια και προσήλωση στο παιχνίδι της και δε φοβάται να ρισκάρει, πάντα στα πλαίσια της λογικής. Υπάρχουν ομάδες που παίζουν σαν υπνωτισμένες και ομάδες που γυαλίζει το μάτι τους. Συμφωνείς με αυτό; Είναι θέμα ημέρας η ψυχολογικής προετοιμασίας; Στον Ολυμπιακό πέρα από την προπόνηση και την τεχνική καθοδήγηση η ψυχολογική προετοιμασία είναι θέμα του κάθε παίχτη ξεχωριστά ή γίνεται κάτι σε ομαδικό επίπεδο και από ποιους;
    «Πολύ ενδιαφέρουσα ερώτηση. Νομίζω ότι είναι ένας συνδυασμός όλων αυτών. Θα συμφωνήσω ότι σΆ αυτά τα παιχνίδια δεν υπάρχουν φαβορί και αουτσάιντερ και πρέπει να είσαι απόλυτα προσηλωμένος για να αποδείξεις ότι είσαι καλύτερη ομάδα. Όσον αφορά τη ψυχολογική προετοιμασία, κι εδώ είναι ένας συνδυασμός. Ο κάθε παίκτης, ο κάθε επαγγελματίας οφείλει να είναι έτοιμος, αλλά συνάμα ζητά κι ένα κίνητρο μέσα από την ομάδα».

    Μίλος είμαι φίλος της Παρτιζάν και πιστεύω στη φιλία στον αθλητισμό ανάμεσα στις δυο ομάδες. Καλή τύχη στο Παρίσι.
    «Ευχαριστώ πολύ. Θα συμφωνήσω μαζί σου, ο αθλητισμός είναι κάτι το ξεχωριστό και όλοι πρέπει να τον προστατεύουμε».

    Ο Μπόζινταρ Μάλκοβιτς δήλωσε ότι στον ημιτελικό της Ευρωλίγκα, φαβορί είναι η Παρτιζάν γιατί ο Ολυμπιακός είναι άναρχη ομάδα. Τι του απαντάς;
    «Τον σέβομαι απεριόριστα, έχει την άποψή του κι εγώ τη δική μου. Δεν θέλω να πω κάτι άλλο».

    Σε τι ποσοστό απΆ αυτό που εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να παίξεις έφτασες φέτος; Πόσα ακόμα πράγματα μπορείς να βάλεις στο παιχνίδι σου; Τις καλύτερες ευχές μου για υγεία πάνω απΆ όλα.
    «Έχω πολλά να μάθω και πολύ δρόμο να διανύσω. Αυτό που έβαλα στο παιχνίδι μου είναι η εμπειρία και το καθαρό μυαλό σε κάποιες δύσκολες καταστάσεις, αλλά υπάρχουν και πράγματα που θέλω ακόμα δουλειά».
    Kαλα,ο καμμενος ο βαζελος,μπηκε για να ρωτησει τι πιστευει ο Μιλος για τον Σαρας?Πω πω πικρααααα.
    *****8.23*****

  4. #783
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Πίστευες την απάντηση που έδωσες στους Προέδρους ότι θα γίνεις ο καλύτερος πλέι μέικερ της Ευρώπης σε δυο χρόνια; Μίλος σε αγαπάμε! «Δεν είχα πει ακριβώς έτσι (γέλια). Πιστεύω σε μένα και πιστεύω πολύ στην ομάδα. Θεωρώ ότι κι εγώ και η ομάδα έχουμε ακόμα πολλά περιθώρια βελτίωσης».
    Δεν έκανα εγώ την ερώτηση, φιλάω σταυρό
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  5. #784

    Εγγραφή
    29-11-2008

    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Thanks
    1.180
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.827 φορές σε 787 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kouzoulo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έκανα εγώ την ερώτηση, φιλάω σταυρό
    Γιατί δε σε πιστεύωΚαι επειδή έχω δώσει μια υπόσχεση -να φέρω το Μίλος για συνέντευξη στο φόρουμ-περιμένω να τελειώσει ιδανικά η χρονιά για να γίνει

  6. #785
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karytheod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δε σε πιστεύωΚαι επειδή έχω δώσει μια υπόσχεση -να φέρω το Μίλος για συνέντευξη στο φόρουμ-περιμένω να τελειώσει ιδανικά η χρονιά για να γίνει
    Κανόνισε να έχω εξετάσεις..
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  7. #786
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Με φαρυγγίτιδα ταλαιπωρείται ο Μίλος Τεόντοσιτς, έμεινε εκτός προπονήσης και κρίνεται αμφίβολη η συμμετοχή του ενόψει του αγώνα με τον Πανελλήνιο. Πρόβλημα την πλέον ακατάλληλη στιγμή. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Mε πρόβλημα ξεκίνησε η εβδομάδα για τον Ολυμπιακό, με τον Μίλος Τεόντοσιτς να μην καταφέρνει να γυμναστεί στο ΣΕΦ μαζί με τους συμπαίκτες του καθώς ταλαιπωρείται από φαρυγγίτιδα. Το πρόβλημα του δεν είναι ιδιαίτερο σοβαρό, αλλά ήταν αρκετό να τον κρατήσει εκτός προπόνησης, με αποτέλεσμα η συμμετοχή του Σέρβου γκαρντ να κρίνεται αμφίβολη στο παιχνίδι της Τετάρτης (28/4), με αντίπαλο τον Πανελλήνιο (CONN-X, 19:00), στην Κυψέλη, στην αυλαία της κανονικής περιόδου της Α1.

    Το ερυθρόλευκο ιατρικό τιμ, έχει ξεκινήσει ήδη, ειδική θεραπευτική αγωγή στον 23χρονο πλέι μέικερ, ώστε ο οργανισμός του να αναρρώσει όσο γρήγορα γίνεται, με σκοπό να επιστρέψει άμεσα στις προπονήσεις του Ολυμπιακού, αλλά και στην αγωνιστική δράση καθώς ακολουθεί ιδιαίτερα απαιτητικό πρόγραμμα και όλοι οι παίκτες χρειάζεται να είναι σε εγρήγορση.

    Το πρόβλημα του Μίλος Τεόντοσιτς, ήρθε στο χειρότερο σημείο, καθώς πέρα από τον αγώνα με τον Πανελλήνιο την Τετάρτη (28/4), οι ερυθρόλευκοι το Σάββατο (1/5) θα αντιμετωπίσουν τον ¶ρη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για τα ελληνικά πλέι οφ. Μάλιστα το δεύτερο παιχνίδι της σειράς, θα γίνει την Δευτέρα (3/5) στη Θεσσαλονίκη ενώ στη συνέχεια θα γίνει το ταξίδι με προορισμό το Παρίσι, για το Final-4 της Ευρωλίγκα (7-9/Μαΐου).

  8. #787
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    θες ακομα ψησιμο!μετριος σημερα!

  9. #788
    .
    Εγγραφή
    22-03-2010

    Περιοχή
    Athens,GR
    Μηνύματα
    820
    Thanks
    412
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 220 φορές σε 157 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    εσπασες τα καλαθια σημερα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα εισαι ο MVP του τελικου...

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (08-05-10)

  11. #789
    Το avatar του χρήστη georgethirdeye
    Εγγραφή
    31-12-2009

    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.464
    Thanks
    802
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 439 φορές σε 325 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Δεν θα πω κακα λογια επειδη εισαι μεγαλος παιχτης......respect απο μενα
    The death of one is a tragedy The death of a million is just a statistic

  12. #790
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.344
    Thanks
    20.833
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.493 φορές σε 8.048 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Τουλαχιστον ειχε τη ψυχραιμια στις βολες
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    georgethirdeye (08-05-10)

  14. #791
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.467
    Thanks
    17.308
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.467 φορές σε 10.318 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Περπατάς κι ανοίγεις αυλάκι..............
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  15. #792
    Το avatar του χρήστη stelios-7-
    Εγγραφή
    16-10-2009

    Μηνύματα
    12.120
    Thanks
    6.551
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.557 φορές σε 1.896 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    σ'αγαπαμε ρε αλητη
    Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος αντέχει.
    Νίκος Καζαντζάκης ( 1883-1957 , Έλληνας συγγραφέας)

  16. #793
    Προπονητής της εξέδρας Το avatar του χρήστη Haris1984
    Εγγραφή
    11-08-2008

    Περιοχή
    Aθηνα,Νεα Φιλαδελφεια
    Μηνύματα
    17.054
    Thanks
    7.385
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.142 φορές σε 2.869 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    γεια σου τρελε.δεν σου βγηκαν τα τριποντα,αλλα ησουν κρυο αιμα στις βολες.


  17. #794
    Το avatar του χρήστη nikos7
    Εγγραφή
    28-10-2006

    Μηνύματα
    2.035
    Thanks
    6.465
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.263 φορές σε 647 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Μέτριος...αλλά σε κάτι τέτοια παιχνίδια η άγνοια κινδύνου είναι πάρα πολύ σημαντική....Μίλος αλάνι....

  18. #795
    Το avatar του χρήστη captain-cook
    Εγγραφή
    07-01-2008

    Μηνύματα
    5.814
    Thanks
    4.739
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.128 φορές σε 1.793 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    17 πόντοι ενώ έσπασε τα καλάθια..

    Έλεος ρε κωλοπαιδαρά!!

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Haris1984 (08-05-10)

  20. #796
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μετριος αλλα στο τελος 4/4 βολες μονο εσυ ρε αλητη θα τις εβαζες.δεν σε κακολογω γιατι αυριο θα γαμησεις τις ισπανιδες πορνες
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Alkinoos7 (08-05-10)

  22. #797
    Το avatar του χρήστη Tom 78
    Εγγραφή
    04-02-2007

    Μηνύματα
    513
    Thanks
    167
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 42 φορές σε 27 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Άσχημα νέα επιφύλασσε ο Παναγιώτης Γιαννάκης ενόψει του αυριανού τελικού της Ευρωλίγκας με την Μπαρτσελόνα στο Παρίσι. Όπως [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] ο τεχνικός του Ολυμπιακού, ο Μίλος Τεόντοσιτς ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα και είναι αμφίβολος για το παιχνίδι κόντρα στους «μπλαουγκράνα».

    Το ιατρικό επιτελείο των Πειραιωτών έχει πέσει πάνω από τον Σέρβο γκαρντ και κάνει ό,τι μπορεί, προκειμένου ο παίκτης να είναι ετοιμοπόλεμος για τον μεγάλο τελικό με την Μπαρτσελόνα.

    Υπενθυμίζεται ότι από στομαχικές διαταραχές ταλαιπωρήθηκαν τις προηγούμενες ημέρες ο Κώστας Παπανικολάου και ο Νίκος Μπουντούρης.


    :/
    teodosic!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  23. #798
    .
    Εγγραφή
    09-04-2010

    Περιοχή
    Νέο Φάληρο
    Μηνύματα
    315
    Thanks
    211
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 152 φορές σε 90 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετριος αλλα στο τελος 4/4 βολες μονο εσυ ρε αλητη θα τις εβαζες.δεν σε κακολογω γιατι αυριο θα γαμησεις τις ισπανιδες πορνες
    χο χο χο! Ακριβως ετσι!

  24. #799
    ΘΡΥΛΟΣ Uber Alles Το avatar του χρήστη smageo
    Εγγραφή
    28-01-2009

    Περιοχή
    Αlways somewhere
    Μηνύματα
    8.424
    Thanks
    4.141
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.207 φορές σε 2.927 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Kαταλαβε καποιος αν ο Μιλος ειχε απο χτες γαστρεντεριτιδα (και εννοω την ωρα του ματς) απο τη δηλωση Γιαννακη??
    Μην τα βαζεις με ηλιθιους, πεφτεις στο επιπεδό τους και σε κερδιζουν λογω εμπειριας.

  25. #800
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.344
    Thanks
    20.833
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.493 φορές σε 8.048 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    το θεμα ειναι οτι ειναι αμφιβολος γ αυριο!!!!
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

Σελίδα 40 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 10203036373839404142434450607080 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας