Σελίδα 907 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 407507607707807857867877887897903904905906907908909910911917927937947957100711071207130714071907 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 18.121 έως 18.140 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #18121
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, υπάρχει και άλλος που δεν έχει fb? Εύγε νέε μου!
    Ουτε εγω έχω, αν και το δοκίμασα στις αρχές το διέγραψα, αφού δεν είδα κάποιο όφελος, αντιθέτως χάσιμο χρόνου διαβάζοντας τα κατινίασματα, του κάθε υψηλά διανοούμενου.

  2. #18122
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, υπάρχει και άλλος που δεν έχει fb? Εύγε νέε μου!
    Κι εγώ τύπε δεν έχω αυτές τις μαλακίες... εδώ δεν έχω κινητό...
    There is a Dude in town

  3. #18123
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κι εγω!! Kερδιζουμε καμια τηλεοραση;

  4. #18124
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μια. Στα τρία...
    There is a Dude in town

  5. #18125
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.237
    Thanks
    13.119
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γάλλος "Αντεροβγάλτης"
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    Στις 20 Μαρτίου του 1894 στην εξοχή της Νότιας Γαλλίας, ο Τζόσεφ Βασέρ επιτέθηκε σε μια 21χρονη χωριατοπούλα, ονόματι Ντελόμ. Τη στραγγάλισε, της έκοψε το λαρύγγι, έσκισε το στομάχι της και συνουσιάστηκε με το πτώμα. Το ίδιο έκανε και στις 20 Νοεμβρίου του 1894 και το θύμα αυτή τη φορά ήταν ένα 13χρονο κορίτσι με το όνομα Μαρσέλ. Στις 12 Μαΐου του 1895, σκότωσε τη 17χρονη Μορτουρό και στις 22 του ίδιου μήνα, τη 16χονη Αλαΐς.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] ένα 15χρονο αγόρι, απ’ το οποίο αφαίρεσε τα γεννητικά όργανα, πριν έρθει σε σεξουαλική επαφή με το άψυχο κορμί του. Την 1η Μαρτίου του 1896, επιχείρησε ένα βιάσει ένα 11χρονο κορίτσι, αλλά τον σταμάτησε η αστυνομία και ο δολοφόνος παραλίγο να συλληφθεί. Μέχρι τον Ιούνιο του 1897, ο Βασέρ σκότωσε άλλες τέσσερις φορές.

    Στα τέλη του Ιουνίου, επιτέθηκε στην κυρία Πλαντιέρ, αλλά οι κραυγές ειδοποίησαν τον σύζυγό της και την αστυνομία και ο δολοφόνος επιτέλους συνελήφθη. Ο Τζόσεφ Βασέρ έσπειρε τον τρόμο στη νότια Γαλλία για τρία χρόνια, αλλά εκτελέστηκε στη γκιλοτίνα στις 31 Δεκεμβρίου του 1898. Συνολικά 11 άνθρωποι, η πλειονότητα των οποίων ήταν ανήλικοι, δολοφονήθηκαν και ξεκοιλιάστηκαν από τον Γάλλο «Αντεροβγάλτη». Τα θύματά του ξεπερνούν κατά πολύ τα θύματα του λεγόμενου «Τζακ Αντεροβγάλτη» που είχε δράσει στο Λονδίνο μία δεκαετία νωρίτερα.
    Ο Γάλλος "Αντεροβγάλτης"
    Ο Τζόσεφ Βασέρ γεννήθηκε στη Γαλλία στις 16 Νοεμβρίου του 1869. Η φτωχή οικογένειά του αντιμετωπιζόταν με σεβασμό και συμπάθεια απ’ τους συγχωριανούς. Ο νεαρός Τζόσεφ όμως, παρουσίασε προβληματική συμπεριφορά από πολύ νεαρή ηλικία. Ήταν επιθετικός, παραμιλούσε και βασάνιζε ζώα. Φοίτησε σε ένα αυστηρό καθολικό σχολείο και στην εφηβεία του πέρασε ένα διάστημα κλεισμένος σε μοναστήρι. Τον έδιωξαν όταν κατάλαβαν ότι ο Βασέρ προσέφερε σεξουαλικές υπηρεσίες στους μοναχούς. Η μοναδική λύση που του απέμενε ήταν να καταταχτεί στον στρατό, όπου θα μπορούσε να διοχετεύσει τον θυμό και την επιθετικότητά του.
    Όμως, ακόμα και οι σκληροτράχηλοι στρατιώτες τρόμαζαν με την αγριότητα του Βασέρ. Όταν οι ανώτεροί του αρνήθηκαν να του δώσουν προαγωγή, ο Βασέρ τους επιτέθηκε. Ύστερα από μια σύντομη διαμονή στο νοσοκομείο, απολύθηκε από τον στρατό για κακή διαγωγή. Το 1893 ερωτεύτηκε μια νεαρή κοπέλα, τη Λουίζ και της έκανε πρόταση γάμου. Η Λουίζ τον απέρριψε με αγένεια και ο Βασέρ, ανεξέλεγκτος όπως ήταν, έβγαλε το όπλο του και την πυροβόλησε τέσσερις φορές. Μάλλον ήταν ιδιαίτερα ταραγμένος ή πολύ κακός σκοπευτής και η κοπέλα, αν και σοβαρά τραυματισμένη, επέζησε. Ο Βασέρ τότε έστρεψε το όπλο προς το μέρος του και αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει. Αστόχησε για ακόμα μία φορά και οι σφαίρες διέλυσαν το δεξί του αυτί, παραλύοντας τη δεξιά μεριά του προσώπου του. Αμέσως μετά την επίθεση μεταφέρθηκε σε άσυλο για ψυχασθενείς, όπου συνέχισε να παραμιλά και να έχει ψευδαισθήσεις.


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]με τα δόντια του και όταν πάθαινε κρίσεις, ήταν σχεδόν αδύνατο να τον ηρεμήσουν. Παρ’ όλα αυτά, του έδωσαν εξιτήριο ένα χρόνο αργότερα. Ο Βασέρ, παραμορφωμένος και αγριωπός, κυκλοφορούσε στα χωριά της νότιας Γαλλίας, χωρίς στέγη χρήματα και δουλειά. Έτρωγε όποτε του έδιναν ελεημοσύνη οι περαστικοί και περιφερόταν ρακένδυτος. Ώσπου στις 20 Μαρτίου του 1894 σκότωσε για πρώτη φορά και δεν σταμάτησε για τα επόμενα τρία χρόνια. Έκανε επιθέσεις συνήθως σε βοσκούς και νεαρές κοπέλες που κυκλοφορούσαν μόνοι στα δάση. Ο Βασέρ δεν έκρυβε τα ξεκοιλιασμένα και κακοποιημένα πτώματα που άφηνε πίσω του και οι κάτοικοι των τριγύρω χωριών άρχισαν να πιστεύουν ότι ήταν δαίμονας που τρεφόταν με τη σάρκα των αθώων.
    Όταν συνελήφθη τον Ιούνιο του 1897, ο Βασέρ δεν έκανε καμία προσπάθεια να αποκρύψει την ενοχή του. Δικαιολόγησε τη συμπεριφορά του λέγοντας ότι τον είχε δαγκώσει σκυλί με λύσσα όταν ήταν μικρός και ομολόγησε πρόθυμα περιγράφοντας κάθε πράξη του με εξονυχιστικές λεπτομέρειες σαν να προσπαθούσε να τις ξαναζήσει. Κατά περιόδους, σηκωνόταν όρθιος και ξεφώνιζε: «Ζήτω η Ιωάννα της Λοραίνης! Ζήτω οι μάρτυρες!»

    Την ημέρα της εκτέλεσης, την 31η Δεκεμβρίου του 1898, ο Βασέρ αρνήθηκε να προχωρήσει προς την γκιλοτίνα και οι αστυνομικοί τον έσυραν μέχρι εκεί. Λιποθύμησε πριν τοποθετήσει το κεφάλι του στην λαιμητόμο και δεν ανέκτησε ποτέ τις αισθήσεις του. Η ιστορία του «Γάλλου Αντεροβγάλτη» συμπεριλήφθηκε στο βιβλίο του ψυχιάτρου Ρίτσαρντ Βον Κραφτ-Έμπινγκ, «Psychopathis Sexualis», ως ένα απ’ τα παραδείγματα σεξουαλικά ψυχοπαθούς συμπεριφοράς.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (15-11-14)

  7. #18126
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Turkish President Recep Tayyip Erdoğan has said Muslims, not Christopher Columbus, were the first foreigners to set foot in America,
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    suggesting the construction of a mosque on a Cuba hill where he said there used to be a mosque built by those Muslims.
    “Latin America's contact with Islam dates back to 12th century. Muslims discovered America in 1178, not Christopher Columbus. Muslim sailors arrived in America 1178. Christopher Columbus mentions the existence of a mosque on hill along the Cuba coast. I would talk to my brothers in Cuba and a mosque would suit well on the top of that hill today as well. It is enough they [Cuban rulers] say okay. Islam had expanded in the American continent even before Columbus arrived,” Erdoğan said on Saturday while speaking in İstanbul at the 1st Latin American Countries Muslim Religious Leaders Summit hosted by Turkey's Directorate of Religious Affairs.
    Cuba, one of the few remaining communist countries in the world and one of the most populated in the Caribbean with a population of 11 million, has a tiny Muslim minority. Muslims in the country have long complained that they have not a place to practice their religion collectively.
    Turkey is known to be willing to build a mosque in the Cuban capital of Havana. A Turkish delegation travelled to Havana earlier this year to seek permission for a mosque in the capital. Turkish media reported last month that Cuban authorities rejected the request submitted by Turkey's Religious Affairs Foundation (TDV).
    TODAY'S ZAMAN
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (16-11-14)

  9. #18127
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Επίσης η Γη είναι τετράγωνη και ο Ήλιος ανατέλλει από τη δύση.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  10. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (15-11-14), kwtsios (18-11-14), Reds (17-11-14), voskos_7 (16-11-14)

  11. #18128
    ΧΟ ΧΟ ΧΟ Το avatar του χρήστη 8PYLOS
    Εγγραφή
    01-08-2013

    Μηνύματα
    4.433
    Thanks
    2.202
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.549 φορές σε 1.565 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παίδες, σας εκτιμώ και σας υπολήπτομαι ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως εδώ μέσα. Ένα κλικ παραπάνω τους παλιότερους και ...δυο κλικ παραπάνω όσους είναι και μοδεράτορες. Γιατί έχουν το βαρύ φορτίο να επιβάλλουν τους κανόνες του φόρουμ για να μη γίνει εδώ μέσα τριμπούρδελο.

    ΟΜΩΣ: Το ban στον χρήστη sirkostas με βρίσκει αντίθετο...

    Και το λέω εγώ που (το λέω δημόσια) έχω εξοργιστεί μερικές φορές με το στυλ που γράφει ο συγκεκριμένος χρήστης. Ο οποίος είναι ο μόνος εδώ μέσα που με έχει φέρει στο όριο να πατήσω το Ignore User μετά από συνεχόμενες ειρωνείες... Μετά όμως κατάλαβα ότι έτσι είναι το στυλ του και δεν το κάνει με σκοπό να προσβάλλει στον συνομιλητή του. Και το έχω αποδεχθεί.

    Καταλαβαίνω ότι η ευθύνη των mods είναι μεγάλη και ότι "συνεδρίασαν" πρωινιάτικα για να πάρουν μια τέτοια δύσκολη απόφαση... Θεωρώ ωστόσο βαρύ το να πέφτει ban σε ένα τέτοιο μέλος αδέρφια. Και επειδή διαφωνώ με αυτήν την κίνηση, θα απέχω από το φόρουμ, όσο κρατήσει το ban στον sirkostas.

    Σας αποχαιρετώ (προσωρινά) με χιούμορ:

    sirkosta, μπορεί να έφαγες ban, αλλά ανακηρύχτηκες συγχρόνως και ...Φαν της Εβδομάδας:

    Μόλις σταματήσεις να προπονείσαι μόνος σου, πέρνα να πάρεις το αγαλματίδιο:
    ...ΘΡΥΛΕ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ...

  12. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον 8PYLOS για αυτό το μήνυμα:

    dimace (17-11-14), Reds (17-11-14), voskos_7 (17-11-14)

  13. #18129
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    γιατι εφαγε ban ο sir;ελατε ρε παιδια τωρα....αγαπαμε κωστα.απο τους καλυτερους χρηστες του φορουμ.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  14. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    dimace (17-11-14), Du3lisT (18-11-14), Reds (17-11-14), The Dude (17-11-14), vasilis-thrylos7 (18-11-14)

  15. #18130
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να πω κι εγω την αποψη μου.
    Δεν περιμενα να φαει μπαν ο Κωστας που ειναι απο τα παλια μελη.Οχι επειδη δικαιολογουνται οι ειρωνειες απο οποιονδηποτε,αλλα επειδη εχω την εντυπωση οτι ο Κωστας αδυνατει να γραψει με αλλο τροπο ( ).
    Η αληθεια ειναι οτι εχει "τσακωθει" (διαφωνησει) με τους περισσοτερους απο εμας εδω μεσα και εχει τον τροπο του να φτανει το συνομιλητη του στο οριο του να του γινεται εμμονη να κανει τον σερΚωστα να αλλαξει αποψη ή να τον κανει απλα ignore,για να μη χασει το μυαλο του,μια και μοιαζει να μη δεχεται την αντιθετη αποψη ().Αλλα τελικα φαινεται οτι αυτο ειναι το στυλ του :λιγο προκλητικο και αποτομο,αλλα μοιαζει αυθεντικο και ειλικρινες και οχι πονηρο με σκοπο να προκαλεσει φασαριες.

    Οι mods ξερουν καλυτερα βεβαια και μαλλον προκειται για προσωρινο ban -του στυλ "ηρεμησε κανα μηνα και ξαναελα".

    ΥΓ:φαινεται για αλλη μια φορα ποσο δυσκολος ειναι ο ρολος των μοντς.Εγω νομιζω οτι δε θα μπορουσα να κανω μπαν κανεναν,ουτε τον Γκορτσο.

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (17-11-14)

  17. #18131
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Έναν άνθρωπο είχα να συζητάω πραγματικά χωρίς όρια και να συμμετέχω στα παιχνίδια και μου τονε φάγατε... (μάλλον, αυτουνού, το πήρα γραμμή γρήγορα, σε αντίθεση με του Σπύρου, που δεν έκανε επαφή ο σκληρός - ίσως και γιατί άλλαζε nicks)
    Είχα πει και στο θέμα του πόκερ, ότι όταν δεν υφίσταται σημείο επαφής, δεν βλέπω τον λόγο να συνεχίζεται μία συζήτηση.
    Εμένα, μέχρι και φερέφωνο των οχτρών με είπανε απ'έξω - απ'έξω, απάντησα επί της ουσίας και όχι επί προσωπικού αλλά δεν τρέχει και τίποτα.
    Ορισμένοι, δεν μπορούν να αποστασιοποιηθούν από αυτό. Καλό θα είναι, οι χαρακτηρισμοί να λείπουν και όχι τόσο οι άμεσοι, αλλά οι έμμεσοι, που είναι και πολύ χειρότεροι.
    Στα πλαίσια της ευγενείας, έχει επιτραπεί να επιστρατεύονται αμφίσημα σχόλια, τα οποία δεν σε λένε κάτι και ακριβώς, αλλά δεν σε εξαιρούν και από αυτούς που είναι.
    Η αγάπη μας στον Μέγιστο, είναι απεριόριστη και το ξέρει.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    dimace (17-11-14), Reds (17-11-14)

  19. #18132
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έναν άνθρωπο είχα να συζητάω πραγματικά χωρίς όρια και να συμμετέχω στα παιχνίδια και μου τονε φάγατε... (μάλλον, αυτουνού, το πήρα γραμμή γρήγορα, σε αντίθεση με του Σπύρου, που δεν έκανε επαφή ο σκληρός - ίσως και γιατί άλλαζε nicks)
    Είχα πει και στο θέμα του πόκερ, ότι όταν δεν υφίσταται σημείο επαφής, δεν βλέπω τον λόγο να συνεχίζεται μία συζήτηση.
    Εμένα, μέχρι και φερέφωνο των οχτρών με είπανε απ'έξω - απ'έξω, απάντησα επί της ουσίας και όχι επί προσωπικού αλλά δεν τρέχει και τίποτα.
    Ορισμένοι, δεν μπορούν να αποστασιοποιηθούν από αυτό. Καλό θα είναι, οι χαρακτηρισμοί να λείπουν και όχι τόσο οι άμεσοι, αλλά οι έμμεσοι, που είναι και πολύ χειρότεροι.
    Στα πλαίσια της ευγενείας, έχει επιτραπεί να επιστρατεύονται αμφίσημα σχόλια, τα οποία δεν σε λένε κάτι και ακριβώς, αλλά δεν σε εξαιρούν και από αυτούς που είναι.
    Η αγάπη μας στον Μέγιστο, είναι απεριόριστη και το ξέρει.
    Αυτό πού το πας; Τώρα πώς θα αποφύγω την τελευταία θέση, που είχε παραδοσιακά καπαρωμένη ο Μέγιστος;


    *θα με σκίσει όταν γυρίσει και το διαβάσει αλλά τι να κάνω που μου αρέσει;

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (17-11-14)

  21. #18133

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έναν άνθρωπο είχα να συζητάω πραγματικά χωρίς όρια και να συμμετέχω στα παιχνίδια και μου τονε φάγατε... (μάλλον, αυτουνού, το πήρα γραμμή γρήγορα, σε αντίθεση με του Σπύρου, που δεν έκανε επαφή ο σκληρός - ίσως και γιατί άλλαζε nicks)
    Είχα πει και στο θέμα του πόκερ, ότι όταν δεν υφίσταται σημείο επαφής, δεν βλέπω τον λόγο να συνεχίζεται μία συζήτηση.
    Εμένα, μέχρι και φερέφωνο των οχτρών με είπανε απ'έξω - απ'έξω, απάντησα επί της ουσίας και όχι επί προσωπικού αλλά δεν τρέχει και τίποτα.
    Ορισμένοι, δεν μπορούν να αποστασιοποιηθούν από αυτό. Καλό θα είναι, οι χαρακτηρισμοί να λείπουν και όχι τόσο οι άμεσοι, αλλά οι έμμεσοι, που είναι και πολύ χειρότεροι.
    Στα πλαίσια της ευγενείας, έχει επιτραπεί να επιστρατεύονται αμφίσημα σχόλια, τα οποία δεν σε λένε κάτι και ακριβώς, αλλά δεν σε εξαιρούν και από αυτούς που είναι.
    Η αγάπη μας στον Μέγιστο, είναι απεριόριστη και το ξέρει.
    H ύπαρξη διαφωνίας είναι υγεία για να διεξάγονται ποιοτικές συζητήσεις. Τι πάει να πει όπου δεν υπάρχει σημείο επαφής πρέπει να διακόπτεται η συζήτηση? Φυσικά αυτές είναι οι συζητήσεις που αξίζουν αρκεί να διεξάγονται μέσα από μπαράζ επιχειρημάτων και όχι φθηνών προσωπικών αντεγκλήσεων.

    Οσον αφορά για την ειρωνία υπάρχει η καλοπροαίρετη και η κακοπροαίρετη. Ε με το τι ειρωνία έχουμε να κάνουμε φαίνεται από χλμ. Και του Μέγιστου σίγουρα δεν είναι κακοπροαίρετη, απλά έτσι είναι το στυλ του.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (17-11-14)

  23. #18134
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ύπαρξη διαφωνίας είναι υγεία για να διεξάγονται ποιοτικές συζητήσεις. Τι πάει να πει όπου δεν υπάρχει σημείο επαφής πρέπει να διακόπτεται η συζήτηση? Φυσικά αυτές είναι οι συζητήσεις που αξίζουν αρκεί να διεξάγονται μέσα από μπαράζ επιχειρημάτων και όχι φθηνών προσωπικών αντεκλήσεων.

    Οσον αφορά για την ειρωνία υπάρχει η καλοπροαίρετη και η κακοπροαίρετη. Ε με το τι ειρωνία έχουμε να κάνουμε φαίνεται από χλμ. Και του Μέγιστου σίγουρα δεν είναι κακοπροαίρετη, απλά έτσι είναι το στυλ του.
    Αφού στις ανάλογες συζητήσεις, στο τέλος, λίγη σημασία έχει το αντικείμενο πλέον και περισσότερη το ύφος - βλέπεις κάτι το εποικοδομητικό;
    Όταν κάποιος αφήσει στην άκρη το περιεχόμενο των λόγων και πιάσει τους χαρακτηρισμούς, έστω και εξευγενισμένα, υπάρχει περίπτωση η άλλη πλευρά να αντιτάξει επιχειρήματα;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  24. #18135

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού στις ανάλογες συζητήσεις, στο τέλος, λίγη σημασία έχει το αντικείμενο πλέον και περισσότερη το ύφος - βλέπεις κάτι το εποικοδομητικό;
    Όταν κάποιος αφήσει στην άκρη το περιεχόμενο των λόγων και πιάσει τους χαρακτηρισμούς, έστω και εξευγενισμένα, υπάρχει περίπτωση η άλλη πλευρά να αντιτάξει επιχειρήματα;
    Ο "πόλεμος επιχειρημάτων" όταν γίνεται με καλή πρόθεση είναι ο πιο ποιοτικός διάλογος. Ακόμα και εάν δύσκολα κάποιος φύγει από τις κόκκινες γραμμές του εγωισμού του, τουλάχιστον θα μπουν στο τραπέζι των συζητήσεων όλες οι απόψεις. Και μόνο από αυτό θα αναγκαστείς να επεξεργαστείς και την άποψη της "αντίθετης πλευράς".
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  25. #18136
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


    Μπα - δεν πιάνει: Δεν νομίζω οι παρεξηγήσεις να αρχίσαν και να συνεχίσαν με επιχειρήματα. Όταν αυτό που λές, δεν γίνεται κατανοητό, μόνο εκνευρισμό προκαλεί.
    Και στην τελική, πιθανώς να μιλάω και Γερμανικά και εσύ Αγγλικά - αν δεν συνεννοηθούμε, πρέπει να βγάλουμε τα ρόπαλα, ή ελλείψει διερμηνέα, να τραβήξει ο καθείς το δρόμο του;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. #18137
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα.

    1. Το μπαν το έριξα εγώ και μόνο εγώ.
    2.Το μπαν είναι για 1 μηνα.
    3. Κανένας δεν σας υποχρεώνει να είστε εδώ.
    4. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει πως γράφει ο Κώστας και ο κάθε Κώστας ώστε να μην παρεξηγείτε.
    5. Το φόρουμ δεν είναι ιδιοκτησία των 5-10 παλιών που γράφουν μεταξύ τους και γνωρίζονται.
    6Το οτι είναι κάποιος παλιός με 3123123123123 ποστς δεν σημαίνει οτι έχει το ελεύθερο να κάνει οτι του γουστάρει και να μιλάει όπως θέλει.
    7. Δεν γινεται απο την μια οταν θιγεστε προσωπικα να μου κανετε πμ λεγοντας μου γιατι δεν τον μπαναρεις αυτον και απο την άλλη όταν μας θιγουν το φιλαρακι να χυνουμε δακρυα.
    8.
    Δεν γίνεται απο την μια να παρακαλάμε και να λεμε οτι καταλαβα το λαθος μου σε πμ και απο την αλλη να ασκουμε κριτικη και να κρινουμε δημοσια την δουλεια των μοντς.
    9. Εγινε η ερώτηση γιατι εχει χαθει ο Σακης .........Θελετε απάντηση? Ψαχτείτε μεταξυ σας.
    10. Το εχω ξαναγραψει. Αλλοι φευγουν και στεναχοριωμαστε , αλλοι φευγουν και μας ειναι αδιάφορο, αλλοι φεύγουν και κανουμε παρτι.
    11. Κανένας δεν έφυγε γιατι επεσαν αδικα μπαν.
    12. Οσοι έφυγαν , το έκαναν για διαφορους λογους. Πολλοι εφυγαν εξαιτιας αλλων μελων. Και το γραφω στα ισια , εαιτιας του 7deadly εχουν φυγει 3 ατομα....... Και οταν του ριξαμε μπαν ολοι σας κλαιγοσασταν σαν τις παρθενες.
    13 Εκτος ελαχίστων εξαιρέσεων μπηκε κανεις στην θεση μας?
    14. Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων μπηκε κανεις στην θεση του Πανου που πληρωνει λεφτα τα οποια τα στερει απο την οικογενεια του για να εχει να αντιμετοπιζει ολο αυτο?
    15. Και ποιος σας ειπε οτι ολοι ειναι υποχρεομενοι να μαθουν τον τροπο του Κωστα και του καθε Κωστα? Στ δικο μου το χωριο ο ενας αλλαζει για τους πολλους, οχι οι πολλοι για τον εναν

    14.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-11-14), differance (17-11-14), Faithful (18-11-14), Rena (17-11-14)

  28. #18138
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και γιατι ρε παιδια δεν λετε οτι o Sirkostas εγινε ban για 1 μηνα ; Νομιζω δεν θα γραφοντουσαν τοσα και τοσα.

  29. #18139

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα.

    1. Το μπαν το έριξα εγώ και μόνο εγώ.
    2.Το μπαν είναι για 1 μηνα.
    3. Κανένας δεν σας υποχρεώνει να είστε εδώ.
    4. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει πως γράφει ο Κώστας και ο κάθε Κώστας ώστε να μην παρεξηγείτε.
    5. Το φόρουμ δεν είναι ιδιοκτησία των 5-10 παλιών που γράφουν μεταξύ τους και γνωρίζονται.
    6Το οτι είναι κάποιος παλιός με 3123123123123 ποστς δεν σημαίνει οτι έχει το ελεύθερο να κάνει οτι του γουστάρει και να μιλάει όπως θέλει.
    7. Δεν γινεται απο την μια οταν θιγεστε προσωπικα να μου κανετε πμ λεγοντας μου γιατι δεν τον μπαναρεις αυτον και απο την άλλη όταν μας θιγουν το φιλαρακι να χυνουμε δακρυα.
    8.
    Δεν γίνεται απο την μια να παρακαλάμε και να λεμε οτι καταλαβα το λαθος μου σε πμ και απο την αλλη να ασκουμε κριτικη και να κρινουμε δημοσια την δουλεια των μοντς.
    9. Εγινε η ερώτηση γιατι εχει χαθει ο Σακης .........Θελετε απάντηση? Ψαχτείτε μεταξυ σας.
    10. Το εχω ξαναγραψει. Αλλοι φευγουν και στεναχοριωμαστε , αλλοι φευγουν και μας ειναι αδιάφορο, αλλοι φεύγουν και κανουμε παρτι.
    11. Κανένας δεν έφυγε γιατι επεσαν αδικα μπαν.
    12. Οσοι έφυγαν , το έκαναν για διαφορους λογους. Πολλοι εφυγαν εξαιτιας αλλων μελων. Και το γραφω στα ισια , εαιτιας του 7deadly εχουν φυγει 3 ατομα....... Και οταν του ριξαμε μπαν ολοι σας κλαιγοσασταν σαν τις παρθενες.
    13 Εκτος ελαχίστων εξαιρέσεων μπηκε κανεις στην θεση μας?
    14. Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων μπηκε κανεις στην θεση του Πανου που πληρωνει λεφτα τα οποια τα στερει απο την οικογενεια του για να εχει να αντιμετοπιζει ολο αυτο?
    15. Και ποιος σας ειπε οτι ολοι ειναι υποχρεομενοι να μαθουν τον τροπο του Κωστα και του καθε Κωστα? Στ δικο μου το χωριο ο ενας αλλαζει για τους πολλους, οχι οι πολλοι για τον εναν

    14.
    Καλό όμως είναι επειδή αυτό προήλθε μετά από δική σας αντιπαράθεση, να αποφασίζει άλλος mod για το έαν πρέπει καποιος χρήστης να φάει ban.
    Είναι λογικό ο θιγόμενος να λειτουργεί "εν θερμώ". Και όπως σου ξαναείπα, στην προκειμένη περίπτωση είχες χίλια δίκια.
    Καλύτερα λοιπόν σε τέτοιες αποφάσεις να παρεμβαίνει κάποιος πιο ουδέτερος. Γιατί η στέρηση του λόγου σε κάποιον είναι πάρα πολύ σοβαρό ζήτημα και δεν χρειάζονται άμεσες αποφάσεις.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  30. #18140
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τα υπόλοιπα, είναι και ζήτημα προσωπικής αντίληψης και δεν υπάρχει λόγος, πιστεύω να αναφερθεί κανείς σε αυτά.
    Το ότι ζητάτε να μπαναριστεί κόσμος, δεν θα έλεγα ότι με σοκάρει, ακριβώς, αλλά, παιδιά, δεν κάνουν έτσι - δεν είναι πράγματα, αυτά: Ακόμα σχολείο πάτε;
    Όπως επίσης, δεν νομίζω ότι το βρίσκω κομψό, να ρωτάμε γιατί αποφασίστηκε κάτι, δημόσια και να το παραλληλίζουμε με άλλες περιπτώσεις, αντίστοιχες ή μη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη voskos_7 : 18-11-14 στις 17:26
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  31. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    dimace (17-11-14), VALVERDES_7 (17-11-14)

Σελίδα 907 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 407507607707807857867877887897903904905906907908909910911917927937947957100711071207130714071907 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας