Σελίδα 801 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 30140150160170175176177178179179779879980080180280380480581182183184185190110011101120113011801 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 16.001 έως 16.020 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #16001
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 180.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Αττική τον χρυσαυγίτη Παναγιώταρο, είσαι ναζί; Γιατί αυτός που ψήφισες, ο Παναγιώταρος, είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις ότι είναι ναζί; Ότι λατρεύει τον Χίτλερ; Ότι είναι έτοιμος να κάνει και εδώ, στην Ελλάδα, την «βρώμικη δουλειά» για την οποία θαυμάζει τον Χίτλερ;

    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 35.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Αθήνα τον Κασιδιάρη, είσαι ναζί; Γιατί ο Κασιδιάρης, που ψήφισες, είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις ότι είναι ναζί; Μόλις πριν δυο χρόνια, στο έντυπο της «Χρυσής Αυγής», στις 20/4/2011, αυτός που ψήφισες, ο Κασιδιάρης, εξυμνούσε το «ανανεωτικό» και «πνευματικό κίνημα» του ναζισμού. Με το ίδιο χέρι που αυτός ο άντρακλας χτυπάει γυναίκες, έγραφε: «Ποιο θα ήταν το μέλλον της Ευρώπης και ολόκληρου του σύγχρονου κόσμου, αν ο Β' Παγκόσμιος Πόλεμος (…) δεν σταματούσε την ανανεωτική πορεία του Εθνικοσοσιαλισμού; Είναι βέβαιο ότι θεμελιώδεις αξίες που πηγάζουν ως επί το πλείστον από την ελληνική αρχαιότητα, θα κυρίευαν πνευματικά όλα τα κράτη και θα όριζαν τις τύχες των λαών. Ο ρομαντισμός ως πνευματικό κίνημα και ο κλασικισμός θα υπερίσχυαν (…)». Πώς αλλιώς θέλεις να στο πει ο Κασιδιάρης, ο υμνητής του ναζιστικού «ρομαντισμού» και της χιτλερικής «ανανέωσης», ότι είναι ναζί; Για να στο δείξει μέχρι και τον αγκυλωτό σταυρό σταμπάρισε στο χέρι του (στο ίδιο χέρι με το οποίο αυτός ο άντρακλας χτυπάει γυναίκες). Τι δεν καταλαβαίνεις;


    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 10.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Θεσσαλονίκη τον Ματθαιόπουλο, είσαι ναζί; Γιατί ο Ματθαιόπουλος είναι ναζί και χρυσαυγίτης. Σαν τον μαχαιροβγάλτη που δολοφόνησε τον Παύλο Φύσσα. Η΄ μήπως δεν το ξέρεις ότι ο Ματθαιόπουλος που ψήφισες είναι ναζί; Πώς αλλιώς θέλεις να σου το πει ότι είναι ναζί; Μέχρι και τραγουδιστά στο έχει πει: «Γαμώ τον Βίζενταλ, γαμώ την Άννα Φρανκ/ γαμιέται κι όλη η φυλή του Αβραάμ./ Τ’ αστέρι του Δαβίδ με κάνει να ξερνάω/ αχ, το Άουσβιτς, πόσο το αγαπάω!/ Ρε κωλοεβραίοι, δεν θα σας αφήσω/ στο τείχος των Δακρύων θα ’ρθω να κατουρήσω./ Juden Raus! Καίγομαι στο Άουσβιτς»... Αυτά είναι τα… τραγουδάκια που σκάρωνε ο (και μουσικός) Ματθαιόπουλος λίγο πριν γίνει «βουλευτής του Έθνους». Αυτά τραγουδούσε ο Ματθαιόπουλος ως μέλος του συγκροτήματος «Πογκρόμ» (τι όνομα, έ;) για να εξυμνήσει το Αουσβιτς. Πώς αλλιώς θέλεις να σου το πει ότι είναι ναζί; Ότι είναι χιτλεράκι. Ότι είναι γκεσταμπιτάκος. Ανθρωπέ μου, δεν σε νοιάζει ότι ψήφισες ναζί, χιτλεράκια και γκεσταμπιτάκους;…

    «Τι εμπόδιο μπορεί να σταθεί στο δρόμο μας αφού ακόμη και σήμερα νοιώθουμε ΕΚΕΙΝΟΝ να μας οδηγεί (...) με τη σκέψη και την ψυχή μας δοσμένη στη Μνήμη του Μεγάλου μας Αρχηγού, υψώνουμε το δεξί χέρι ψηλά, χαιρετούμε τον Ήλιο και με το θάρρος που μας επιβάλλει η Στρατιωτική μας Τιμή και το Εθνικοσοσιαλιστικό μας καθήκον κραυγάζουμε γεμάτοι πάθος, πίστη στο μέλλον και στα οράματά μας: HEIL HITLER!» (Από το άρθρο του Μιχαλολιάκου για τον Χίτλερ,«Χρυσή Αυγή», τεύχος 26, Μάιος 1987)...
    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους πήγες την Κυριακή και ψήφισες τους υποψήφιους του Μιχαλολιάκου, είσαι ναζί; Γιατί ο Μιχαλολιάκος είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις; Πώς αλλιώς να σου το πει; Μέχρι και σε βιβλίο στο έχει γράψει. Ο υμνητής του ναζισμού, ο φυρερίσκος της «Χρυσής Αυγής», ο Μιχαλολιάκος, στο βιβλίο του με τίτλο «Για μια μεγάλη Ελλάδα σε μια ελεύθερη Ευρώπη», παραληρεί υπέρ του ναζισμού. Παραληρεί εξυμνώντας τα «WAFFEN SS». Τις ορδές των στυγνών δολοφόνων, τα «Ες – Ες», ο ηγέτης του Κασιδιάρη, του «Καιάδα», του Παναγιώταρου, του Λαγού και του «Εγέρθητου», τις περιγράφει σαν... «Μήνυμα Φωτεινό» στην Ελλάδα και την Ευρώπη! Από τη σελίδα 46 του ναζιστικού οχετού, αντιγράφουμε: «Η Ελλάδα στη διάρκεια του πολέμου (…) ήταν από την πλευρά των συμμάχων. Σήμερα θα πρέπει επιτέλους χωρίς φόρτιση συναισθηματική να προβληματισθούμε σοβαρά εάν αυτή ήταν η σωστή επιλογή. Ο Γερμανικός Εθνικοσοσιαλισμός και η Νέα Ευρώπη των WAFFEN SS ήταν ένα Μήνυμα Φωτεινό σε μία σκοτεινή εποχή, που πιστεύω πως ο ελληνισμός θα έπρεπε να έχει δεχτεί». Αυτά εκπροσωπεί η Χρυσή Αυγή. Οι δήθεν «πατριώτες» που για να πουλήσουν «πατριωτισμό» μιλούν ενάντια στην Μέρκελ, εκπροσωπούν εκείνους που πριν 70 χρόνια σήκωναν αυτή τη σημαία στην Ακρόπολη. Πως αλλιώς θέλεις να σου το πουν ότι είναι ναζί;

    Άνθρωπέ μου, εσύ που ψήφισες τους ναζί, αλλά όπως λες δεν είσαι ναζί, καταλαβαίνεις τι κάνεις; Λες ότι τους ψήφισες για να «τιμωρήσεις» τους άλλους που σε φέρανε ως εδώ. Αλλά πως θα «τιμωρήσεις» όσους σε πληβειοποίησαν; Ψηφίζοντας τους ναζί; Ψηφίζοντας τους ναζί, που σαλιαρίζουν με τους Μπαλτάκους, έτσι θα τιμωρήσεις τους Μπαλτάκους; Οι Μπαλτάκοι που σε πληβειοποίησαν σαλιαρίζουν με τους ναζί, κι εσύ ψηφίζεις ναζί για να «τιμωρήσεις» τους Μπαλτάκους; Οι ίδιοι που σε φτωχοποίησαν, με την κυβέρνηση Παπαδήμου άνοιξαν την πόρτα στους φασίστες. Και είπαν ότι το έκαναν για να σε «σώσουν». Και συ, τώρα, ψηφίζεις τους αρχιφασίστες, για να «τιμωρήσεις» τάχα, εκείνους που χρησιμοποιούν τους φασίστες για να σε φτωχοποιούν και να σε κοροϊδεύουν;
    Άνθρωπέ μου, εδώ και δυο χρόνια, οι χρυσαυγίτες που παριστάνουν τους «αντισυστημικούς», ψηφίζουν στη Βουλή υπέρ της επιχορήγησης των τραπεζιτών με δισεκατομμύρια, την ώρα που εσύ δεν έχεις να φας. Ζητάνε μείωση της φορολογίας των πολυεθνικών, την ώρα που εσύ πληρώνεις χαράτσια. Φτιάχνουν «ΟΑΕΔ» για να σου «βρίσκουν δουλειές» που θα πληρώνεσαι με 400 ευρώ, δηλαδή όσα σου δίνει και ο κατώτατος του Στουρνάρα. Την ίδια ώρα οι ναζί σου πουλάνε «αντικαθεστωτικά» φούμαρα. Κι εσύ τους ψηφίζεις! Δεν σου φτάνει που τόσα χρόνια σε «δούλευε» η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ; Τόσο πολύ απόκαμες που προσφέρεσαι, πια, να σε «δουλεύουν» ακόμα και οι ναζί;
    Άνθρωπέ μου, εσύ που πήγες την Κυριακή και ψήφισες αυτό το ναζιστικό μόρφωμα, αυτή τη μετενσάρκωση της «Ένωσης φίλων του Χίτλερ», αυτή τη δολοφονική συμμορία την απαρτιζόμενη από ελληνόφωνα «Ες - Ες» και από τους απόγονους των κουκουλοφόρων και των γερμανοτσολιάδων, εσύ που έδωσες έγκριση στον υπόκοσμο να περιφέρεται με την μάσκα του «πατριώτη», είσαι ναζί; Το σύστημα που εσένα σε καταστρέφει είναι το ίδιο σύστημα που θρέφει το ναζισμό. Δεν το αναλογίζεσαι; Δεν βλέπεις ότι ψηφίζοντας τους ναζί, στηρίζεις αυτό το ίδιο σύστημα; Κι αν, όπως λες, δεν είσαι ναζί, τότε – στην τελική - δεν ντρέπεσαι να ψηφίζεις τους ναζί;


    Πηγη : enikos.gr Το άρθρο είναι του Νικου Μπογιοπουλου.
    Ορισμένες φορές, ο άνθρωπος πράττει από αντίδραση και μόνο. Άλλες από απελπισία. Το πιο επικίνδυνο είναι να πράττει και από τα δύο, όπως συμβαίνει με την πλειοψηφία των ψηφοφόρων της Χ.Α. Δεν επιτίθεσαι εναντίον αυτών των ανθρώπων αλλά κοιτάς να λύσεις τα προβλήματά τους, ώστε να επανενταχθούν στο κοινωνικό σύνολο. Όποιος έχει έστω τα βασικά, δεν νοσταλγεί τον Χίτλερ και άλλες μαλακίες αλλά κοιτά το κονάκι του και πως θα περνά όσο το δυνατόν καλύτερα. Αυτό λέει η δική μου λογική και αποδεικνύεται και ιστορικά.

  2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    8PYLOS (20-05-14), BrazHlias (20-05-14), The Dude (20-05-14)

  3. #16002
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οριστε τα ζωα ψοφησαν και τωρα ξεκινησαμε με τους μαστορες. Αμα ερθει ο "Υδραυλικος" να τους πειτε οτι και εγω τον θελω να μου βρει την γαμοδιαρροη στο πατωμα, εχω σπασει ολο το μπανιο γαμω το φελεκι μου. Εχει αποσυρθει και ο Σπυρος Μαραγκος ρε πουστη μου, θα ειχαμε γαμω τα πρωτοσελιδα. "Σε πρωτο πλανο ο Υδραυλικος και ο Μαραγκος"


    Ακομα προβλημα με το μπανιο εχεις γιαννη?

  4. #16003
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 180.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Αττική τον χρυσαυγίτη Παναγιώταρο, είσαι ναζί; Γιατί αυτός που ψήφισες, ο Παναγιώταρος, είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις ότι είναι ναζί; Ότι λατρεύει τον Χίτλερ; Ότι είναι έτοιμος να κάνει και εδώ, στην Ελλάδα, την «βρώμικη δουλειά» για την οποία θαυμάζει τον Χίτλερ;

    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 35.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Αθήνα τον Κασιδιάρη, είσαι ναζί; Γιατί ο Κασιδιάρης, που ψήφισες, είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις ότι είναι ναζί; Μόλις πριν δυο χρόνια, στο έντυπο της «Χρυσής Αυγής», στις 20/4/2011, αυτός που ψήφισες, ο Κασιδιάρης, εξυμνούσε το «ανανεωτικό» και «πνευματικό κίνημα» του ναζισμού. Με το ίδιο χέρι που αυτός ο άντρακλας χτυπάει γυναίκες, έγραφε: «Ποιο θα ήταν το μέλλον της Ευρώπης και ολόκληρου του σύγχρονου κόσμου, αν ο Β' Παγκόσμιος Πόλεμος (…) δεν σταματούσε την ανανεωτική πορεία του Εθνικοσοσιαλισμού; Είναι βέβαιο ότι θεμελιώδεις αξίες που πηγάζουν ως επί το πλείστον από την ελληνική αρχαιότητα, θα κυρίευαν πνευματικά όλα τα κράτη και θα όριζαν τις τύχες των λαών. Ο ρομαντισμός ως πνευματικό κίνημα και ο κλασικισμός θα υπερίσχυαν (…)». Πώς αλλιώς θέλεις να στο πει ο Κασιδιάρης, ο υμνητής του ναζιστικού «ρομαντισμού» και της χιτλερικής «ανανέωσης», ότι είναι ναζί; Για να στο δείξει μέχρι και τον αγκυλωτό σταυρό σταμπάρισε στο χέρι του (στο ίδιο χέρι με το οποίο αυτός ο άντρακλας χτυπάει γυναίκες). Τι δεν καταλαβαίνεις;


    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους 10.000 πήγες την Κυριακή και ψήφισες στην Θεσσαλονίκη τον Ματθαιόπουλο, είσαι ναζί; Γιατί ο Ματθαιόπουλος είναι ναζί και χρυσαυγίτης. Σαν τον μαχαιροβγάλτη που δολοφόνησε τον Παύλο Φύσσα. Η΄ μήπως δεν το ξέρεις ότι ο Ματθαιόπουλος που ψήφισες είναι ναζί; Πώς αλλιώς θέλεις να σου το πει ότι είναι ναζί; Μέχρι και τραγουδιστά στο έχει πει: «Γαμώ τον Βίζενταλ, γαμώ την Άννα Φρανκ/ γαμιέται κι όλη η φυλή του Αβραάμ./ Τ’ αστέρι του Δαβίδ με κάνει να ξερνάω/ αχ, το Άουσβιτς, πόσο το αγαπάω!/ Ρε κωλοεβραίοι, δεν θα σας αφήσω/ στο τείχος των Δακρύων θα ’ρθω να κατουρήσω./ Juden Raus! Καίγομαι στο Άουσβιτς»... Αυτά είναι τα… τραγουδάκια που σκάρωνε ο (και μουσικός) Ματθαιόπουλος λίγο πριν γίνει «βουλευτής του Έθνους». Αυτά τραγουδούσε ο Ματθαιόπουλος ως μέλος του συγκροτήματος «Πογκρόμ» (τι όνομα, έ;) για να εξυμνήσει το Αουσβιτς. Πώς αλλιώς θέλεις να σου το πει ότι είναι ναζί; Ότι είναι χιτλεράκι. Ότι είναι γκεσταμπιτάκος. Ανθρωπέ μου, δεν σε νοιάζει ότι ψήφισες ναζί, χιτλεράκια και γκεσταμπιτάκους;…

    «Τι εμπόδιο μπορεί να σταθεί στο δρόμο μας αφού ακόμη και σήμερα νοιώθουμε ΕΚΕΙΝΟΝ να μας οδηγεί (...) με τη σκέψη και την ψυχή μας δοσμένη στη Μνήμη του Μεγάλου μας Αρχηγού, υψώνουμε το δεξί χέρι ψηλά, χαιρετούμε τον Ήλιο και με το θάρρος που μας επιβάλλει η Στρατιωτική μας Τιμή και το Εθνικοσοσιαλιστικό μας καθήκον κραυγάζουμε γεμάτοι πάθος, πίστη στο μέλλον και στα οράματά μας: HEIL HITLER!» (Από το άρθρο του Μιχαλολιάκου για τον Χίτλερ,«Χρυσή Αυγή», τεύχος 26, Μάιος 1987)...
    Άνθρωπέ μου, εσύ που μαζί με άλλους πήγες την Κυριακή και ψήφισες τους υποψήφιους του Μιχαλολιάκου, είσαι ναζί; Γιατί ο Μιχαλολιάκος είναι ναζί. Η’ μήπως δεν το ξέρεις; Πώς αλλιώς να σου το πει; Μέχρι και σε βιβλίο στο έχει γράψει. Ο υμνητής του ναζισμού, ο φυρερίσκος της «Χρυσής Αυγής», ο Μιχαλολιάκος, στο βιβλίο του με τίτλο «Για μια μεγάλη Ελλάδα σε μια ελεύθερη Ευρώπη», παραληρεί υπέρ του ναζισμού. Παραληρεί εξυμνώντας τα «WAFFEN SS». Τις ορδές των στυγνών δολοφόνων, τα «Ες – Ες», ο ηγέτης του Κασιδιάρη, του «Καιάδα», του Παναγιώταρου, του Λαγού και του «Εγέρθητου», τις περιγράφει σαν... «Μήνυμα Φωτεινό» στην Ελλάδα και την Ευρώπη! Από τη σελίδα 46 του ναζιστικού οχετού, αντιγράφουμε: «Η Ελλάδα στη διάρκεια του πολέμου (…) ήταν από την πλευρά των συμμάχων. Σήμερα θα πρέπει επιτέλους χωρίς φόρτιση συναισθηματική να προβληματισθούμε σοβαρά εάν αυτή ήταν η σωστή επιλογή. Ο Γερμανικός Εθνικοσοσιαλισμός και η Νέα Ευρώπη των WAFFEN SS ήταν ένα Μήνυμα Φωτεινό σε μία σκοτεινή εποχή, που πιστεύω πως ο ελληνισμός θα έπρεπε να έχει δεχτεί». Αυτά εκπροσωπεί η Χρυσή Αυγή. Οι δήθεν «πατριώτες» που για να πουλήσουν «πατριωτισμό» μιλούν ενάντια στην Μέρκελ, εκπροσωπούν εκείνους που πριν 70 χρόνια σήκωναν αυτή τη σημαία στην Ακρόπολη. Πως αλλιώς θέλεις να σου το πουν ότι είναι ναζί;

    Άνθρωπέ μου, εσύ που ψήφισες τους ναζί, αλλά όπως λες δεν είσαι ναζί, καταλαβαίνεις τι κάνεις; Λες ότι τους ψήφισες για να «τιμωρήσεις» τους άλλους που σε φέρανε ως εδώ. Αλλά πως θα «τιμωρήσεις» όσους σε πληβειοποίησαν; Ψηφίζοντας τους ναζί; Ψηφίζοντας τους ναζί, που σαλιαρίζουν με τους Μπαλτάκους, έτσι θα τιμωρήσεις τους Μπαλτάκους; Οι Μπαλτάκοι που σε πληβειοποίησαν σαλιαρίζουν με τους ναζί, κι εσύ ψηφίζεις ναζί για να «τιμωρήσεις» τους Μπαλτάκους; Οι ίδιοι που σε φτωχοποίησαν, με την κυβέρνηση Παπαδήμου άνοιξαν την πόρτα στους φασίστες. Και είπαν ότι το έκαναν για να σε «σώσουν». Και συ, τώρα, ψηφίζεις τους αρχιφασίστες, για να «τιμωρήσεις» τάχα, εκείνους που χρησιμοποιούν τους φασίστες για να σε φτωχοποιούν και να σε κοροϊδεύουν;
    Άνθρωπέ μου, εδώ και δυο χρόνια, οι χρυσαυγίτες που παριστάνουν τους «αντισυστημικούς», ψηφίζουν στη Βουλή υπέρ της επιχορήγησης των τραπεζιτών με δισεκατομμύρια, την ώρα που εσύ δεν έχεις να φας. Ζητάνε μείωση της φορολογίας των πολυεθνικών, την ώρα που εσύ πληρώνεις χαράτσια. Φτιάχνουν «ΟΑΕΔ» για να σου «βρίσκουν δουλειές» που θα πληρώνεσαι με 400 ευρώ, δηλαδή όσα σου δίνει και ο κατώτατος του Στουρνάρα. Την ίδια ώρα οι ναζί σου πουλάνε «αντικαθεστωτικά» φούμαρα. Κι εσύ τους ψηφίζεις! Δεν σου φτάνει που τόσα χρόνια σε «δούλευε» η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ; Τόσο πολύ απόκαμες που προσφέρεσαι, πια, να σε «δουλεύουν» ακόμα και οι ναζί;
    Άνθρωπέ μου, εσύ που πήγες την Κυριακή και ψήφισες αυτό το ναζιστικό μόρφωμα, αυτή τη μετενσάρκωση της «Ένωσης φίλων του Χίτλερ», αυτή τη δολοφονική συμμορία την απαρτιζόμενη από ελληνόφωνα «Ες - Ες» και από τους απόγονους των κουκουλοφόρων και των γερμανοτσολιάδων, εσύ που έδωσες έγκριση στον υπόκοσμο να περιφέρεται με την μάσκα του «πατριώτη», είσαι ναζί; Το σύστημα που εσένα σε καταστρέφει είναι το ίδιο σύστημα που θρέφει το ναζισμό. Δεν το αναλογίζεσαι; Δεν βλέπεις ότι ψηφίζοντας τους ναζί, στηρίζεις αυτό το ίδιο σύστημα; Κι αν, όπως λες, δεν είσαι ναζί, τότε – στην τελική - δεν ντρέπεσαι να ψηφίζεις τους ναζί;


    Πηγη : enikos.gr Το άρθρο είναι του Νικου Μπογιοπουλου.
    Mένιο, πιστεύω πως ένα μέρος αυτών που ψηφίζουν ΧΑ είναι όντως οργισμένοι και ψηφίζουν αυτούς που μοστράρονται ως τσαμπουκάδες αντισυστημικοί.

    Ενα άλλο μέρος αυτών όμως, είναι ρατσιστές συνειδητοιποιημένοι κι έστω κι αν δεν ξέρουν ακριβώς την ιστορία και τα "κατορθώματα" των Waffen SS, τουλάχιστον συμφωνούν στη βασική αρχή ότι οι μαύροι είναι κατώτεροι, ότι ο Σχορτσιανίτης δεν είναι Ελληνας κι οι εβραίοι πρέπει να πεθάνουν μέχρι τον τελευταίο.

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (20-05-14)

  6. #16004
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mένιο, πιστεύω πως ένα μέρος αυτών που ψηφίζουν ΧΑ είναι όντως οργισμένοι και ψηφίζουν αυτούς που μοστράρονται ως τσαμπουκάδες αντισυστημικοί.

    Ενα άλλο μέρος αυτών όμως, είναι ρατσιστές συνειδητοιποιημένοι κι έστω κι αν δεν ξέρουν ακριβώς την ιστορία και τα "κατορθώματα" των Waffen SS, τουλάχιστον συμφωνούν στη βασική αρχή ότι οι μαύροι είναι κατώτεροι, ότι ο Σχορτσιανίτης δεν είναι Ελληνας κι οι εβραίοι πρέπει να πεθάνουν μέχρι τον τελευταίο.
    Κωστα το εγραψα ποιο πριν , το εχω γραψει και παλιοτερα ..... Φασιμος δεν ειναι μονο η ψηφος στα αυγα και το προσκυνημα στον Κλασιδιαρη , Φασιμος ειναι . βαραω την γυναικα μου , βγαζω τα κομπλεξ μου στα παιδια μου , κηνυγαω τους ξενους , κραζω τις αδελφες λεω "ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε?" , σου χώνομε στο φαναρι , σου τρώω την σειρά στην ουρά της τράπεζας .....όλα αυτά ο αιλινεζως τα κάνει.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (20-05-14)

  8. #16005
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταυρος, μηχανικος.
    Μηχανές μυαλών διορθώνεις Σταύρο; Καμιά φορά μου ρετάρει
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  9. #16006
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηχανές μυαλών διορθώνεις Σταύρο; Καμιά φορά μου ρετάρει
    Άν τώρα σου ρετάρει, τον Οκτώβρη που θα με δεις, θα το χάσεις εντελώς!

  10. #16007
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν τώρα σου ρετάρει, τον Οκτώβρη που θα με δεις, θα το χάσεις εντελώς!
    Οκτωμβρη θα κατεβεις μητσε μου?κανονησε ρε μπαγλαμα να μην ρηξεις φοουν!

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (20-05-14)

  12. #16008
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν τώρα σου ρετάρει, τον Οκτώβρη που θα με δεις, θα το χάσεις εντελώς!
    Θα το βαλω στο ψυγείο εκείνη τη μέρα και θα το ξαναφορέσω μετά.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  13. #16009
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκτωμβρη θα κατεβεις μητσε μου?κανονησε ρε μπαγλαμα να μην ρηξεις φοουν!
    Ρε, πιο εύκολα μιλάω στην Μέρκελ, παρά με σένα. Το «στοιχειωμένο τηλέφωνο» είσαι... (θα σε πάρω, παραπονιάρη άντρα)

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dtakis80 (20-05-14)

  15. #16010
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε, πιο εύκολα μιλάω στην Μέρκελ, παρά με σένα. Το «στοιχειωμένο τηλέφωνο» είσαι... (θα σε πάρω, παραπονιάρη άντρα)

  16. #16011
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    (θα σε πάρω, παραπονιάρη άντρα)
    Χμ, βαρυσημαντες δηλώσεις...
    There is a Dude in town

  17. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    dimace (20-05-14), dtakis80 (20-05-14), sirkostas (20-05-14)

  18. #16012
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    η γατα μου ειναι εγκυος, λεω να το κρατησω, ποια η γνωμη σας;
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  19. #16013
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    η γατα μου ειναι εγκυος, λεω να το κρατησω, ποια η γνωμη σας;
    Σοβαρα ειναι εγκυος?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  20. #16014
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρα ειναι εγκυος?
    ναι η μαλακο, δεν θα τον βρω τον αληταρα που μου τη γκαστρωσε; θα τον βρω.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (20-05-14)

  22. #16015
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι η μαλακο, δεν θα τον βρω τον αληταρα που μου τη γκαστρωσε; θα τον βρω.
    Αν μένεις Αθήνα και αποφασίσεις να τα κρατήσεις μίλα μου ......ψήνομε για γάτα.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  23. #16016
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic



    επειδη καμια φορα θα πρεπει να βλεπουμε κ την αλλη οψη του νομισματος!

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (20-05-14)

  25. #16017
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    επειδη καμια φορα το πρεπει να βλεπουμε κ την αλλη οψη του νομισματος
    !
    βλεπω λαθος και τους μεν και τους δε. ο ενας βγαζει ψευτικες ειδησεις οτι και καλα τον δερνουν μπραβοι της αλλης παραταξης και ο αλλος στοχοποιει και αυτος χωρισς στοιχεια. βεβαια αυτο δεν ειναι κατι που βγαινει επισημα απο την πλευρα μαρινακη, αλλα και πολλες απο τις κατηγοριες του μιχαλολιακου το ιδιο. επισης δεν καταλαβαινω την εμπλοκη του αλαφουζου, αλλα τεσπα.

    Εγω ελπιζω τα κινητρα του μαρινακη να ειναι αγνα και να παει ενα βημα μπροστα την πολη, αφου εμεινα εκει για πολλα χρονια και δυστυχως αναγκάστηκα να φυγω.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dtakis80 (20-05-14)

  27. #16018
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι η μαλακο, δεν θα τον βρω τον αληταρα που μου τη γκαστρωσε; θα τον βρω.
    Τύπε, σου το ορκίζομαι, ένα ποτάκι ήπιαμε μόνο...
    There is a Dude in town

  28. Οι ακόλουθοι 11 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    8PYLOS (20-05-14), BrazHlias (20-05-14), captain-cook (20-05-14), celticfrost (20-05-14), dtakis80 (20-05-14), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (20-05-14), metro (20-05-14), panahs7 (21-05-14), Reds (21-05-14), sirkostas (20-05-14), voskos_7 (20-05-14)

  29. #16019
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε, σου το ορκίζομαι, ένα ποτάκι ήπιαμε μόνο...
    Τι οργιο εισαι !!!!!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (20-05-14)

  31. #16020
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    η γατα μου ειναι εγκυος, λεω να το κρατησω, ποια η γνωμη σας;
    Αν είναι Ελληνικό γατί , έκτρωση. Γνώμη μου.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  32. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (20-05-14), sirkostas (20-05-14)

Σελίδα 801 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 30140150160170175176177178179179779879980080180280380480581182183184185190110011101120113011801 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας