Σελίδα 718 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 2183184185186186686786886987087147157167177187197207217227287387487587688189181018111812181718 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 14.341 έως 14.360 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #14341
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα πρωτοπαλίκαρα του πασοκ... Διεκδικεί την θέση ως ένα από τα μεγαλύτερα λαμόγια... Ο ορισμός της ντροπής.
    Ευθύνεται ως ένα μεγάλο ποσοστό για την ψυχική διαφθορά των πολιτών...

    Μετά από χρόνια θα μάθουμε για offshore πιστεύω...
    Διαφωνω, η οποια ψυχικη διαφθορα δεν ηρθε απο παρθενογεννεση. Τα Νιτρο και τα Κλικ κτλ εφευγαν σαν ζεστο ψωμακι απο τα περιπτερα, οχι με το ζορι βεβαια. Η ατομικη ευθυνη σαν ορος ειναι πολυ υποτιμημενος.
    *****8.23*****

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον DaRkSaGa79 για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (26-11-13), voskos_7 (26-11-13)

  3. #14342
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ κακία ρε τύποι... απαπαπα... πρέπει όλοι όσοι σκούζουν τόσα χρόνια να μην έχουν ούτε πάει μπουζούκια, ούτε να έχουν "τολμήσει" να ζήσουν έστω για λίγο καλά γιατί είναι πολιτικώς λάθος σήμερα. Αγιογράφους έχουμε γεμίσει ξαφνικά που έχουν πάρει όλοι ένα κοτρωνι και το ρίχνουν σε όποιο κεφάλι βρουν... Τα περιοδικά αυτά επιβίωναν γιατί κάποιοι τα διάβαζαν, όχι υποχρεωτικά...
    Εγώ δεν έβαλα στο ίδιο σακκί όλο το κόσμο. Αυτά τα παλικάρια που τόσα χρόνια ρίχναν νερό στο μύλο ενός ξεφτιλέ λάιφ στάιλ κι απολάμβαναν μισθούς Αντεισαγγελέα Εφετών για να μας ενημερώνουν για τις νέες τάσεις της μόδας στα γυναικεία εσώρουχα και πόσο απολαμβάνει το σεξ η Πάρις Χίλτον, ε, αυτούς εσύ να τους βάλεις κορώνα στο κεφάλι σου. Εγώ τους έχω χεσμένους.

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (26-11-13)

  5. #14343
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνω, η οποια ψυχικη διαφθορα δεν ηρθε απο παρθενογεννεση. Τα Νιτρο και τα Κλικ κτλ εφευγαν σαν ζεστο ψωμακι απο τα περιπτερα, οχι με το ζορι βεβαια. Η ατομικη ευθυνη σαν ορος ειναι πολυ υποτιμημενος.
    Αυτή είναι μεγάλη συζήτηση.
    Είναι μια αλυσίδα πραγμάτων και όχι ένα και μόνο μεμονωμένο γεγονός.
    Ακόμη και να μην τα πιστεύεις πολλοί άνθρωποι αναγκάστηκαν να μπουν σε αυτόν τον κύκλο για να μην αποκλειστούν κοινωνικά. Θυμάμαι την ατάκα φίλης μου για την αδερφή της και τον γάμο που θα έκανε. Οταν την ρώτησα κάλο παιδί παίρνει? Μου απάντησε αμέσως η μαμά της που άκουγε την συζήτηση "ΝΑΙ(με καμάρι)! Κάθε Σάββατο πάει στον Γονίδη και κάνει λογαριασμό πάνω από 1000 Ε". Και μπορώ να σου αναφέρω και δεκάδες άλλα παραδείγματα...

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (26-11-13)

  7. #14344
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπεραπλουστευεις Κωστα. Ουτε εσυ ουτε εγω ειμαστε το λογιστηριο τους για να ξερουμε ποσα επαιρναν. Εμενα δεν ειναι στα παπαρια μου αν ψοφαει στην πεινα ο οποιοσδηποτε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Το σημερινο ειναι απλα ενα παραδειγμα. Υπαρχουν και εργαζομενοι απο εκατονταδες αλλες επιχειρησεις οι οποιοι βλεπουν τους πρωην εργοδοτες τους να μπουζουριαζονται αλλα το γαμ@σι τους καθημερινα παραμενει γαμ@σι.
    Τίποτα δεν υπεραπλουστεύω. Εγώ δεν μίλησα για τις πωλήτριες των Sprider Stores, αλλά για τους λαϊφαστυλίστες της ΙΜΑΚΟ.

    Κι αν θες να μάθεις για απολαβές, το καιρό της ακμής του λάιφ στάιλ μια φωτο της Μενεγάκη έπιανε μίνιμουμ 700 ευρώ. Από τότε που έπεσε έξω η ΙΜΑΚΟ κι έμεινε μόνο ο Λυμπέρης στο χώρο, οι τιμές πέσαν πολύ. Οσο για βασικά στελέχη της εταιρείας, μισθοί 3-4.000 χιλιάδων μηνιαίως ήταν πολύ συνηθισμένοι.

  8. #14345
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι μεγάλη συζήτηση.
    Είναι μια αλυσίδα πραγμάτων και όχι ένα και μόνο μεμονωμένο γεγονός.
    Ακόμη και να μην τα πιστεύεις πολλοί άνθρωποι αναγκάστηκαν να μπουν σε αυτόν τον κύκλο για να μην αποκλειστούν κοινωνικά. Θυμάμαι την ατάκα φίλης μου για την αδερφή της και τον γάμο που θα έκανε. Οταν την ρώτησα κάλο παιδί παίρνει? Μου απάντησε αμέσως η μαμά της που άκουγε την συζήτηση "ΝΑΙ(με καμάρι)! Κάθε Σάββατο πάει στον Γονίδη και κάνει λογαριασμό πάνω από 1000 Ε". Και μπορώ να σου αναφέρω και δεκάδες άλλα παραδείγματα...
    Καλα για το οτι η μαμα της φιλης σου ειναι Περιορισμενης Ευθυνης δεν ευθυνεται ο Κωστοπουλος (και ο καθε Κωστοπουλος). Μην με παρεξηγεις, καταλαβαινεις πως το λεω. Ελπιζω να μην μου πεις σαν απαντηση οτι η πλειοψηφια του κοσμου ειναι ετσι οποτε το να τους μανιπουλαρει ο Κωστοπουλος ηταν σαν βολτα στην παιδικη χαρα, διοτι θα απογοητευτω. Αλλα οντως ειναι μεγαλη κουβεντα και δε νομιζω οτι μπορει να γινει εδω.
    *****8.23*****

  9. #14346
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έβαλα στο ίδιο σακκί όλο το κόσμο. Αυτά τα παλικάρια που τόσα χρόνια ρίχναν νερό στο μύλο ενός ξεφτιλέ λάιφ στάιλ κι απολάμβαναν μισθούς Αντεισαγγελέα Εφετών για να μας ενημερώνουν για τις νέες τάσεις της μόδας στα γυναικεία εσώρουχα και πόσο απολαμβάνει το σεξ η Πάρις Χίλτον, ε, αυτούς εσύ να τους βάλεις κορώνα στο κεφάλι σου. Εγώ τους έχω χεσμένους.
    Τύπε μου, δεν διαφωνούμε στη βάση, γιατί το γαμείς στο ρετούς; Χεσμένους τους έχω κι εγώ, αλλά αυτά τα περιοδικά δεν έβγαιναν και έμεναν στα ράφια, κάποιοι τα έπαιρναν. Δεν τους εκβίασε κανείς να πάνε να δώσουν τα ευρώ τους για το νίτρο. Και όσο πουλάει το τσαλακωμένο καβλί του Ρόμπι Γουίλιαμς, θα υπάρχει κι ένας Κωστόπουλος που θα το πουλάει. Επί εποχής Κωνσταντίνου και Βουγιουκλάκη έλεγε ένας δημοσιογράφος τρία πράγματα θέλει ο λαός. Αίμα, στέμμα, σπέρμα.
    There is a Dude in town

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    nbqgr (26-11-13)

  11. #14347
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε μου, δεν διαφωνούμε στη βάση, γιατί το γαμείς στο ρετούς; Χεσμένους τους έχω κι εγώ, αλλά αυτά τα περιοδικά δεν έβγαιναν και έμεναν στα ράφια, κάποιοι τα έπαιρναν. Δεν τους εκβίασε κανείς να πάνε να δώσουν τα ευρώ τους για το νίτρο. Και όσο πουλάει το τσαλακωμένο καβλί του Ρόμπι Γουίλιαμς, θα υπάρχει κι ένας Κωστόπουλος που θα το πουλάει. Επί εποχής Κωνσταντίνου και Βουγιουκλάκη έλεγε ένας δημοσιογράφος τρία πράγματα θέλει ο λαός. Αίμα, στέμμα, σπέρμα.
    Eίδες κάπου να γράφω κάτι επαινετικό για όσους αγόραζαν αυτά τα περιοδικά?

    Η κουβέντα ξεκίνησε από τον "κακό" Κωστόπουλο και τους "άμοιρους" εργαζόμενους. Ε, λοιπόν η διαφωνία μου είναι ότι οι εργαζόμενοι (πλην των τεχνικών, δακτυλογράφων, καθαριστριών κλπ) είναι τόσο ένοχοι όσο κι ο Κωστόπουλος για τον ορυμαγδό κοπριάς που έρεε απ' αυτά τα περιοδικά.

  12. #14348
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ουσια ειναι κατα κυριο λογο να παρουν οι εργαζομενοι της ΙΜΑΚΟ τα δεδουλευμενα τους. Σαν λαος γενικοτερα ηδονιζομαστε με φυλακες, κρεμαλες κτλ κτλ αλλα να μπει ο Κωστοπουλος φυλακη και οι εργαζομενοι του να εξακολουθουν να παιρνουν τα @@ τους δεν μου λεει και πολλα. Να γεμισουν οι φυλακες αν χρειαζεται αλλα το προβλημα δεν λυνεται.
    Πιστεύω, ότι να τον κλείσω στην φυλακή, για να τον πληρώνω και από πάνω, πάει πολύ... (γύρω στα 1.900,00 € μηνιαίως, κοστίζει ο τρόφιμος σε κάθε ίδρυμα)
    Το να του αφήσω την περιουσία του ανέγγιχτη, πάει λίγο περισσότερο.
    Το να τον ζηλεύω, όταν πάει καλά, να τον κοροϊδεύω όταν πέφτει έξω και να θέλω μία τιμωρία χωρίς αντίκρισμα, για εμένα, είναι κάτι μακριά από τον πολιτισμό μου.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Πάολα δίνει και γατάκι στην κοινωνία, ο Κωστόπουλος τί δίνει;
    Ετσι είναι πάντως αυτά. Χρωστάς στο Δημόσιο, πας φυλακή. Σου χρωστάει το Δημόσιο, πας εσύ φυλακή γιατί δεν του δανείζεις να σου τα δώσει. Δεν χρωστάς στο Δημόσιο, σε ληστεύει γιατί έχεις λεφτά αφού δε χρωστάς. Δε σου χρωστάει, σου τρβάει φόρους μέχρι να πεις τον δεσπότη Παναγιώτη. Βεντούζα από όλες τις τρύπες ρε.
    Κώλο.
    Στο λοιπό, περί δημοσίου, έχω να πω το εξής: Δεν κάνει τίποτε περισσότερο από όσα θα έκανε κάθε ένας μεμονομένος πολίτης, αν του δινόταν η δυνατότητα.
    Είναι εμφανές και στις οικονομικές σχέσεις, μεταξύ μας, νομίζω.
    (Δεν είναι όλοι έτσι - ξέρω, αλλά ψάξτε μήπως ξέρετε από πρώτο χέρι κάποιον που είναι δοκιμασμένος, για μακρύ διάστημα και για ποσά της προκοπής)
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν βλέπεις τί κάνει ο άλλος και όχι η δική σου τσέπα, χαίρεσαι με την κατάντια του αλλά... παραμένεις νηστικός. Δεν βλέπω πολύ λογική σε αυτό.
    Ψοφάει η κατσίκα του γείτονα - τι δεν καταλαβαίνεις;
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα πρωτοπαλίκαρα του πασοκ... Διεκδικεί την θέση ως ένα από τα μεγαλύτερα λαμόγια... Ο ορισμός της ντροπής.
    Ευθύνεται ως ένα μεγάλο ποσοστό για την ψυχική διαφθορά των πολιτών...

    Μετά από χρόνια θα μάθουμε για offshore πιστεύω...
    Ενώ άλλοι που πιαστήκανε και για αυτό, κάνουν ακόμα εκπομπές.
    Εκτός, αν θεωρούμε την μη καταβολή βεβαιωμένων εισφορών, ή ΦΠΑ κατά δήλωση του ίδιου του φορολογουμένου και όχι ως ποσό προκύπτον από έλεγχο των αρχών, περισσότερο σημαντικό γεγονός από την κατοχή και διακίνηση χρηματικών ποσών, αγνώστου προελεύσεως.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι μεγάλη συζήτηση.
    Είναι μια αλυσίδα πραγμάτων και όχι ένα και μόνο μεμονωμένο γεγονός.
    Ακόμη και να μην τα πιστεύεις πολλοί άνθρωποι αναγκάστηκαν να μπουν σε αυτόν τον κύκλο για να μην αποκλειστούν κοινωνικά. Θυμάμαι την ατάκα φίλης μου για την αδερφή της και τον γάμο που θα έκανε. Οταν την ρώτησα κάλο παιδί παίρνει? Μου απάντησε αμέσως η μαμά της που άκουγε την συζήτηση "ΝΑΙ(με καμάρι)! Κάθε Σάββατο πάει στον Γονίδη και κάνει λογαριασμό πάνω από 1000 Ε". Και μπορώ να σου αναφέρω και δεκάδες άλλα παραδείγματα...
    Γιώργο: Τα έχεις;;; Φά' τα. Όχι στο Γονίδη - πέτα τα στη θάλασσα, αφού τα κάψεις (αυτό είναι παράνομο - αλλά τέλος πάντων), δεν μου πέφτει κανένας λόγος, ακόμα περισσότερο, στο τί θεωρεί προκοπή ο καθένας. Εμένα, αυτά που έδειχνε ο Κωστόπουλος, δεν με συγκινούσαν και πιστεύω, άντεξα να σταθώ στην κοινωνία...
    Στην τελική κανένας Κωστόπουλος, δεν έστειλε κανέναν μεροκαματιάρη στην Τράπεζα, να πάρει φοιτητικό, καταναλωτικό, ή διακοποδάνειο του οποίου η δόση, ήταν μεγαλύτερη του 50% του μισθού του - ΑΝ υπήρχε και αυτός ο μισθός.
    Επιπλέον, κανένα μέσο δεν είναι υπέυθυνο, να σε κάνει να θέλεις να ζήσεις, όπως αυτοί που, τελικά, μισείς (υπάρχει αντίρρηση, ως προς το συναίσθημα;;;)...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (26-11-13)

  14. #14349
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω, ότι να τον κλείσω στην φυλακή, για να τον πληρώνω και από πάνω, πάει πολύ... (γύρω στα 1.900,00 € μηνιαίως, κοστίζει ο τρόφιμος σε κάθε ίδρυμα)
    Το να του αφήσω την περιουσία του ανέγγιχτη, πάει λίγο περισσότερο.
    Το να τον ζηλεύω, όταν πάει καλά, να τον κοροϊδεύω όταν πέφτει έξω και να θέλω μία τιμωρία χωρίς αντίκρισμα, για εμένα, είναι κάτι μακριά από τον πολιτισμό μου.
    Κώλο.
    Στο λοιπό, περί δημοσίου, έχω να πω το εξής: Δεν κάνει τίποτε περισσότερο από όσα θα έκανε κάθε ένας μεμονομένος πολίτης, αν του δινόταν η δυνατότητα.
    Είναι εμφανές και στις οικονομικές σχέσεις, μεταξύ μας, νομίζω.
    (Δεν είναι όλοι έτσι - ξέρω, αλλά ψάξτε μήπως ξέρετε από πρώτο χέρι κάποιον που δεν είναι δοκιμασμένα, για μακρύ διάστημα και για ποσά της προκοπής)
    Ψοφάει η κατσίκα του γείτονα - τι δεν καταλαβαίνεις;
    Ενώ άλλοι που πιαστήκανε και για αυτό, κάνουν ακόμα εκπομπές
    (έχουν κι αντιμνημονιακά κανάλια κι εφημερίδες όπως η κωλόφαρα του Alter).

    Εκτός, αν θεωρούμε την μη καταβολή βεβαιωμένων εισφορών, ή ΦΠΑ κατά δήλωση του ίδιου του φορολογουμένου και όχι ως ποσό προκύπτον από έλεγχο των αρχών, περισσότερο σημαντικό γεγονός από την κατοχή και διακίνηση χρηματικών ποσών, αγνώστου προελεύσεως.

    Γιώργο: Τα έχεις;;; Φά' τα. Όχι στο Γονίδη - πέτα τα στη θάλασσα, αφού τα κάψεις (αυτό είναι παράνομο - αλλά τέλος πάντων), δεν μου πέφτει κανένας λόγος, ακόμα περισσότερο, στο τί θεωρεί προκοπή ο καθένας. Εμένα, αυτά που έδειχνε ο Κωστόπουλος, δεν με συγκινούσαν και πιστεύω, άντεξα να σταθώ στην κοινωνία...
    Στην τελική κανένας Κωστόπουλος, δεν έστειλε κανέναν μεροκαματιάρη στην Τράπεζα, να πάρει φοιτητικό, καταναλωτικό, ή διακοποδάνειο του οποίου η δόση, ήταν μεγαλύτερη του 50% του μισθού του - ΑΝ υπήρχε και αυτός ο μισθός.
    Επιπλέον, κανένα μέσο δεν είναι υπέυθυνο, να σε κάνει να θέλεις να ζήσεις, όπως αυτοί που, τελικά, μισείς (υπάρχει αντίρρηση, ως προς το συναίσθημα;;;)...


    Μίλησες στο μυαλό μου αλλά τα bolds σου ειδικά Respect
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  15. #14350
    Το avatar του χρήστη nikos7
    Εγγραφή
    28-10-2006

    Μηνύματα
    2.035
    Thanks
    6.465
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.263 φορές σε 647 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μια παρόμοια κουβέντα είχε γίνει κ παλιότερα όταν είχα αναφέρει για τους παχυλότατους μισθούς των ποδοσφαιριστών. Το προϊόν για κάποιους μη ποδοσφαιρόφιλους είναι πολύ χαμηλού επιπέδου και ανεξήγητα (για εκείνους) προσοδοφόρο, όπως και το προϊόν του lifestyle, που είναι επίσης χαμηλού επιπέδου, για κάποιους άλλους. Το να κλείσει η εταιρία Ολυμπιακός και να χάσει ο κάθε Μασάδο (ποδοσφαιριστής) ή Θέος (γιατρός) τη δουλειά του δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να λέμε, έλα μωρέ τόσα έπαιρνε καλά να πάθει.

    Γενικότερα αυτή η λογική του "έλα μωρέ καλά να πάθει, τόσα έβγαζε", εφόσον δεν πρόκειται για παράνομη διαδικασία, είναι σημείο των δύσκολων καιρών που ζούμε και ως κοινωνία θα πρέπει να μας προβληματίζει αυτή η επιφανειακή αντιμετώπιση μιας διαδικασίας απόλυσης ή οικονομικής κατάρρευσης.

    Γιατί όπως φαίνεται, όσα βάσανα και να τραβάμε αυτή την περίοδο ως χώρα-λαός, δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε ότι το ευκαιριακό όφελος και η κακεντρέχεια οδηγούν μόνο σε μελλοντικές κρίσεις οικονομικές και κοινωνικές....

  16. #14351
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω, ότι να τον κλείσω στην φυλακή, για να τον πληρώνω και από πάνω, πάει πολύ... (γύρω στα 1.900,00 € μηνιαίως, κοστίζει ο τρόφιμος σε κάθε ίδρυμα)
    Το να του αφήσω την περιουσία του ανέγγιχτη, πάει λίγο περισσότερο.
    Το να τον ζηλεύω, όταν πάει καλά, να τον κοροϊδεύω όταν πέφτει έξω και να θέλω μία τιμωρία χωρίς αντίκρισμα, για εμένα, είναι κάτι μακριά από τον πολιτισμό μου.
    Κώλο.
    Στο λοιπό, περί δημοσίου, έχω να πω το εξής: Δεν κάνει τίποτε περισσότερο από όσα θα έκανε κάθε ένας μεμονομένος πολίτης, αν του δινόταν η δυνατότητα.
    Είναι εμφανές και στις οικονομικές σχέσεις, μεταξύ μας, νομίζω.
    (Δεν είναι όλοι έτσι - ξέρω, αλλά ψάξτε μήπως ξέρετε από πρώτο χέρι κάποιον που είναι δοκιμασμένος, για μακρύ διάστημα και για ποσά της προκοπής)
    Ψοφάει η κατσίκα του γείτονα - τι δεν καταλαβαίνεις;
    Ενώ άλλοι που πιαστήκανε και για αυτό, κάνουν ακόμα εκπομπές.
    Εκτός, αν θεωρούμε την μη καταβολή βεβαιωμένων εισφορών, ή ΦΠΑ κατά δήλωση του ίδιου του φορολογουμένου και όχι ως ποσό προκύπτον από έλεγχο των αρχών, περισσότερο σημαντικό γεγονός από την κατοχή και διακίνηση χρηματικών ποσών, αγνώστου προελεύσεως.
    Γιώργο: Τα έχεις;;; Φά' τα. Όχι στο Γονίδη - πέτα τα στη θάλασσα, αφού τα κάψεις (αυτό είναι παράνομο - αλλά τέλος πάντων), δεν μου πέφτει κανένας λόγος, ακόμα περισσότερο, στο τί θεωρεί προκοπή ο καθένας. Εμένα, αυτά που έδειχνε ο Κωστόπουλος, δεν με συγκινούσαν και πιστεύω, άντεξα να σταθώ στην κοινωνία...
    Στην τελική κανένας Κωστόπουλος, δεν έστειλε κανέναν μεροκαματιάρη στην Τράπεζα, να πάρει φοιτητικό, καταναλωτικό, ή διακοποδάνειο του οποίου η δόση, ήταν μεγαλύτερη του 50% του μισθού του - ΑΝ υπήρχε και αυτός ο μισθός.
    Επιπλέον, κανένα μέσο δεν είναι υπέυθυνο, να σε κάνει να θέλεις να ζήσεις, όπως αυτοί που, τελικά, μισείς (υπάρχει αντίρρηση, ως προς το συναίσθημα;;;)...
    ...και μετά τη ληστεία, τα ληστευθέντα, αντί να γίνουν παροχές προς τους πολίτες, καταλήγουν μίζες στις τσέπες των ημετέρων. Αυτό είναι το καλύτερο...

  17. #14352
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    το τι αισθανεται ο καθενας απο μια συλληψη καποιου που χρωσταει λεφτα στο δημοσιο ειναι προσωπικο ζητημα του καθενος. εμενα με ενδιαφερει να εφαρμοστει ο νομος στην περιπτωση του κωστοπουλου, οπως και του καθε αλλου.

    απο την αλλη, επειδη ειπατε πως ο κοσμος τον στηριζε (αγοραζοντας τα περιοδικα του), θα διαφωνησω. αν δεν υπηρχαν οι επιχορηγησεις και οι κρατικες διαφημισεις δεν θα ειχε βγαλει φραγκο ο κωστοπουλος (και ο καθε κωστοπουλος, δεν στεκομαι στον συγκεκριμενο). βολευτηκε ωραια ο μαγκας, και εκανε το κομματι του οπως τοσοι και τοσοι, αλλα ευτυχως απο καποια αποψη ηρθε η κριση και κατι τετοιοι τυποι, αρχιζουν να αντιμετωπιζουν τις ευθυνες των πραξεων τους.

    κατι εχει αλλαξει λοιπον, αφου αν πριν δεκα χρονια μας ελεγαν πως ο ακης θα ειναι μεσα, ο κωστοπουλος θα ετρεχε στη δικαιοσυνη επειδη δεν πληρωσε ΦΠΑ και ο τραγκας θα γινοταν "επαναστατης" θα γελαγαμε.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  18. #14353
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και μετά τη ληστεία, τα ληστευθέντα, αντί να γίνουν παροχές προς τους πολίτες, καταλήγουν μίζες στις τσέπες των ημετέρων. Αυτό είναι το καλύτερο...
    Πρώτα, κόβονται ποσοστά για τους εμπλεκόμενους στην πράξη - νομιμότατα, δεν είναι κάτι σατανικό, ή ψαγμένο που το κρύβουν να μην το μάθει κανείς.
    Ε και αν ο νόμος, δίνει το κατιτίς, να μην πάρουμε και εμείς κάτι παραπάνω γιατί οι νομοθέτες στην Ελλάδα, είναι εκτός πραγματικότητας, κατά κοινή ομολογία;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  19. #14354
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην τελική κανένας Κωστόπουλος, δεν έστειλε κανέναν μεροκαματιάρη στην Τράπεζα, να πάρει φοιτητικό, καταναλωτικό, ή διακοποδάνειο του οποίου η δόση, ήταν μεγαλύτερη του 50% του μισθού του - ΑΝ υπήρχε και αυτός ο μισθός.
    Επιπλέον, κανένα μέσο δεν είναι υπέυθυνο, να σε κάνει να θέλεις να ζήσεις, όπως αυτοί που, τελικά, μισείς (υπάρχει αντίρρηση, ως προς το συναίσθημα;;;)...
    To πιστεύεις ότι έχω δει άνθρωπο να παίρνει μεγάλο δάνειο μέσω της μικρής του εταιρείας για να πάρει μια φοβερή μερσεντές για να πηγαίνει στα μπουζούκια για να χτυπάει του γάλακτος? εξαιτίας αυτού του τρόπου ζωής που επιβάλλεται στην κοινωνία... (και δεν φαντάζεσαι πόσα πανέμορφα 16χρονα έφαγε)

    Εννοείται ο φυσικός αυτουργός δεν ήταν ο Κωστόπουλος αλλά δεν ζούμε και στο 1900. Οπως όλα τα πράγματα εξελίσσονται έτσι εξελίσσονται και οι μέθοδοι χειραγώγησης. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι κακό που θα σε εκθέσει απλώς να υποστηρίξεις διακριτικά εκείνες τις ομάδες που θα σε βοηθήσουν στον σκοπό σου...

    Εγω παρατηρώ ότι διαπαιδαγώγησε πάρα πολλούς ανθρώπους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο χρησιμοποιώντας φανατικά και ουσιαστικά κρατικά χρήματα σε θέματα που αποτελούν ακόμη και βασικές ανθρώπινες ανάγκες...

  20. #14355
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πιστεύεις ότι έχω δει άνθρωπο να παίρνει μεγάλο δάνειο μέσω της μικρής του εταιρείας για να πάρει μια φοβερή μερσεντές για να πηγαίνει στα μπουζούκια για να χτυπάει του γάλακτος? εξαιτίας αυτού του τρόπου ζωής που επιβάλλεται στην κοινωνία... (και δεν φαντάζεσαι πόσα πανέμορφα 16χρονα έφαγε)

    Εννοείται ο φυσικός αυτουργός δεν ήταν ο Κωστόπουλος αλλά δεν ζούμε και στο 1900. Οπως όλα τα πράγματα εξελίσσονται έτσι εξελίσσονται και οι μέθοδοι χειραγώγησης. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι κακό που θα σε εκθέσει απλώς να υποστηρίξεις διακριτικά εκείνες τις ομάδες που θα σε βοηθήσουν στον σκοπό σου...

    Εγω παρατηρώ ότι διαπαιδαγώγησε πάρα πολλούς ανθρώπους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο χρησιμοποιώντας φανατικά και ουσιαστικά κρατικά χρήματα σε θέματα που αποτελούν ακόμη και βασικές ανθρώπινες ανάγκες...
    Εχω γνωστο που σηκωνε πεντακοσαευρα 2 φορες την εβδομαδα απο την πιστωτικη για να ανοιγει σαμπανιες στις π@υτανες στα κ@λομπαρα. Ο καθενας μας εχει πολυ κοντινα παραδειγματα απεραντης ηλιθιοτητας και ανευθυνοτητας για τα οποια πρεπει να σταματησουμε καποια στιγμη να συνομωσιολογουμε γυρευοντας "ηθικους αυτουργους" και να σταθουμε σε αυτο ακριβως που ειναι: "Σπερνεις ανεμους-θεριζεις θυελλες"
    *****8.23*****

  21. #14356
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πιστεύεις ότι έχω δει άνθρωπο να παίρνει μεγάλο δάνειο μέσω της μικρής του εταιρείας για να πάρει μια φοβερή μερσεντές για να πηγαίνει στα μπουζούκια για να χτυπάει του γάλακτος? εξαιτίας αυτού του τρόπου ζωής που επιβάλλεται στην κοινωνία... (και δεν φαντάζεσαι πόσα πανέμορφα 16χρονα έφαγε)

    Εννοείται ο φυσικός αυτουργός δεν ήταν ο Κωστόπουλος αλλά δεν ζούμε και στο 1900. Οπως όλα τα πράγματα εξελίσσονται έτσι εξελίσσονται και οι μέθοδοι χειραγώγησης. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι κακό που θα σε εκθέσει απλώς να υποστηρίξεις διακριτικά εκείνες τις ομάδες που θα σε βοηθήσουν στον σκοπό σου...

    Εγω παρατηρώ ότι διαπαιδαγώγησε πάρα πολλούς ανθρώπους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο χρησιμοποιώντας φανατικά και ουσιαστικά κρατικά χρήματα σε θέματα που αποτελούν ακόμη και βασικές ανθρώπινες ανάγκες...

    Ναι οι Cayen και τα κωλόμπαρα στον κάμπο, κι οι γκαρσονιέρες τύπου οδού Μανδηλαρά από την χειραγώγηση βγήκαν,
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (26-11-13)

  23. #14357
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DaRkSaGa79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω γνωστο που σηκωνε πεντακοσαευρα 2 φορες την εβδομαδα απο την πιστωτικη για να ανοιγει σαμπανιες στις π@υτανες στα κ@λομπαρα. Ο καθενας μας εχει πολυ κοντινα παραδειγματα απεραντης ηλιθιοτητας και ανευθυνοτητας για τα οποια πρεπει να σταματησουμε καποια στιγμη να συνομωσιολογουμε γυρευοντας "ηθικους αυτουργους" και να σταθουμε σε αυτο ακριβως που ειναι: "Σπερνεις ανεμους-θεριζεις θυελλες"

    Αυτά τα σπέρνεις και τα θερίζεις να τα ξεχάσεις αυτά είναι για τους άλλους τους φτωχούς εμείς είμαστε κιμπάρηδες και μερακλήδες, μην μας φάει και την Σβετλάνα κανένας άλλος
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (26-11-13)

  25. #14358
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πιστεύεις ότι έχω δει άνθρωπο να παίρνει μεγάλο δάνειο μέσω της μικρής του εταιρείας για να πάρει μια φοβερή μερσεντές για να πηγαίνει στα μπουζούκια για να χτυπάει του γάλακτος? εξαιτίας αυτού του τρόπου ζωής που επιβάλλεται στην κοινωνία... (και δεν φαντάζεσαι πόσα πανέμορφα 16χρονα έφαγε)

    Εννοείται ο φυσικός αυτουργός δεν ήταν ο Κωστόπουλος αλλά δεν ζούμε και στο 1900. Οπως όλα τα πράγματα εξελίσσονται έτσι εξελίσσονται και οι μέθοδοι χειραγώγησης. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι κακό που θα σε εκθέσει απλώς να υποστηρίξεις διακριτικά εκείνες τις ομάδες που θα σε βοηθήσουν στον σκοπό σου...

    Εγω παρατηρώ ότι διαπαιδαγώγησε πάρα πολλούς ανθρώπους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο χρησιμοποιώντας φανατικά και ουσιαστικά κρατικά χρήματα σε θέματα που αποτελούν ακόμη και βασικές ανθρώπινες ανάγκες...
    Καμία κοινωνία, μέσω των life style περιοδικο-εκπομπών, δεν επιβάλλει κανέναν τρόπο ζωής. Αλλιώς:
    α) Θα είμασταν όλοι gay ή straight - στο πιό απολουστευτικό: Ή, τέλος πάντων, δεν θα κυνηγιόμασταν αν δεν είχαμε σκοπό να κάνουμε ό,τι κάνει το είδος.
    β) Δεν θα υπήρχε δείγμα ελληνικής μουσικής, καθώς, από τη ντίσκο και τα ροκάδικα, δεν πας Πάολα - Παντελίδη.
    γ) Πέρα από την Μύκονο, την Σαντορίνη, την Πάρο, την Ρόδο και ορισμένα σημεία της Κρήτης, δεν θα είχε κανένα νόημα η λειτουργία άλλων τουριστικών καταλυμάτων, οπουδήποτε αλλού.
    δ) Τα παιδιά που μεγαλώνει στο σπίτι ο μέσος έλληνας, θα έπρεπε να είναι αλλουνού, εν γνώση του και να μην τρέχει και τίποτα απολύτως, αφού οικογένεια - ούτε καν σχέση γονέων - κηδεμόνων, ουσιαστικά δεν υπάρχει.
    ε) Έπρεπε όλοι να είχαμε προβλήματα εθισμού σε κάτι διεγερτικό - από αλκοόλ, μέχρι και κωλαράκια μεταναστών, αν όχι, συνδυασμό κάποιων, αν όχι όλων αυτών (συγνώμη που το θέτω έτσι).
    (στ) Κάτι που μπορεί να ξεχνάω κ.ο.κ...)

    Γενικά, αν θέλω να είμαι ηλίθιος, μπορεί να φταίει και η διασχιστική διαταραχή που κόλλησα από κάποιον που είδα στο δρόμο και να μην είμαι ηλίθιος 100%, αλλά σε όποιο ποσοστό έχει προχωρήσει η διαταραχή. Αυτό που ισχύει είναι ένα. Μας αρέσει το εύκολο και μόνο αυτό. Εύκολο σε κόπο, σε σκέψη, σε οτιδήποτε...

    Αν μας επηρρέαζαν τόσο οι τηλεοράσεις, θα είχαμε μάθει:
    α) Να μαγειρεύουμε.
    β) Να τρώμε κάτι στην ώρα του και να μη γινόμαστε 500 κιλά, γυρεύοντας να κάνουμε δίαιτα, μετά.
    γ) Να ακούμε περισσότερα του ενός είδη μουσικής με μία κάποια ευχαρίστηση και όταν λέμε θέατρο, να μην πηγαίνει το μυαλό μας μόνο στο Δελφινάριο (και τονίζω, το "μόνο")..
    δ) Να μην προσπαθούμε να σκατώνουμε τη ζωή των άλλων, γιατί θα μας φάει η μαρμάγκα (σε καμία σειρά, ο "κακός" δεν την βγάζει στην "πούδρα" - δεν μιλάω για ταινίες.)
    ε) Όλα αυτά, που κάνουν αυτοί, που μας δείχνονται, γίνονται καθ'όλη τη διάρκεια της μέρας - εσύ, θεατή, που τα βλέπεις ΟΛΑ αυτά, πού είσαι, εκείνη τη στιγμή;;;
    στ) Όλοι αυτοί, οι χλιδάτοι, έχουν ημερομηνία λήξης - και κακής λήξης, πού είναι το κράτος να προστατέψει τον πολίτη (προσοχή στην απάντηση - δεν είναι τόσο εύκολη);;;

    Ο Πέτρος, με κρατική επιχορήγηση, όπως πολύ σωστά επισημαίνεις, διασκέδασε την μιζέρια του κακομοιρή, άβουλου, πολίτη.
    Ο Θέμος, με κρατική επιχορήγηση, σε ενημέρωνε και σου υποδείκνυε τον καλό και τον κακό - αλλά, δεν του έφτανε, καθώς τα άρπαζε και από τον κακό για να μην δείχνει πόσο κακός μπορεί να είναι, σε κάτι πραγματικά ασήμαντο.
    Και σαν τον Θέμο, είναι και άλλοι - σχεδόν όλοι...

    Και αυτοί, δεν τραβολογιούνται, Γιώργο - τραβολογάνε άλλους και ο θεατής ευφραίνεται με τα πάθη της κακιασμένης πράσινης μυαλοπώλησσας από τον Βόλο και βλέπει την δικαίωση... Τον ύπνο του δικαίου, στον οποίο, μονίμως ονειρεύεται ότι ξυπνάει.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. #14359
    Το avatar του χρήστη nikolios
    Εγγραφή
    14-08-2008

    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Μηνύματα
    3.948
    Thanks
    1.063
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.051 φορές σε 1.171 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγω πιστευω οτι πρεπει στα αρρωστημενα μυαλα των "celebrities" να ειναι καινουρια μοδα να σε δειχνουν οι καμερες με χειροπεδες. Και σε πιο ... προχω φαση να μπαινεις και λιγο φυλακη.
    Ανεβαινεις σε πρεστιζ...

    Δεν εξηγειται αλλιως... Εγω ξερω οτι οταν χρωστας σε ολο τον κοσμο και σε κυνηγανε, κλεινουν οι επιχειρησεις σου και -υποτιθεται- σου κατασχουν σπιτια κτλ, εισαι ταπι και δεν εχεις στον ηλιο μοιρα.

    Πως διαολο βλεπω τον δηθεν φαληρημενο Γαβαλα η τον Κωστοπουλο καθε μερα ολο το καλοκαιρι και μια φωτογραφια που πηγε διακοπες (επι κανα διμηνο) η σε πια in μερη πηγε, ο θεος και η ψυχη τους.
    Φανταζομαι οτι ο Κωστοπουλος απο την Φιλοθεη μετακομισε σε γκαρσονιερα στην Καλλιθεα.
    Η να διαβαζω (δεν ξερω αν αληθευει) οτι καποιος πουλαει το σπιτι του ενω εκκρεμει κατασχεση και μη τον ειδατε τον Παναη (και τα λεφτα).

  27. #14360
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πιστευω οτι πρεπει στα αρρωστημενα μυαλα των "celebrities" να ειναι καινουρια μοδα να σε δειχνουν οι καμερες με χειροπεδες. Και σε πιο ... προχω φαση να μπαινεις και λιγο φυλακη.
    Ανεβαινεις σε πρεστιζ...

    Δεν εξηγειται αλλιως... Εγω ξερω οτι οταν χρωστας σε ολο τον κοσμο και σε κυνηγανε, κλεινουν οι επιχειρησεις σου και -υποτιθεται- σου κατασχουν σπιτια κτλ, εισαι ταπι και δεν εχεις στον ηλιο μοιρα.

    Πως διαολο βλεπω τον δηθεν φαληρημενο Γαβαλα η τον Κωστοπουλο καθε μερα ολο το καλοκαιρι και μια φωτογραφια που πηγε διακοπες (επι κανα διμηνο) η σε πια in μερη πηγε, ο θεος και η ψυχη τους.
    Φανταζομαι οτι ο Κωστοπουλος απο την Φιλοθεη μετακομισε σε γκαρσονιερα στην Καλλιθεα.
    Η να διαβαζω (δεν ξερω αν αληθευει) οτι καποιος πουλαει το σπιτι του ενω εκκρεμει κατασχεση και μη τον ειδατε τον Παναη (και τα λεφτα).
    Καλά, άλλο εκείνο - παιχνίδι εντυπώσεων, να φαίνεται κιόλας, πως κάτι γίνεται (όταν αναφέρω ότι μένουν ελεύθεροι αυτοί που έχουν πιαστεί για αδικαιολόγητο πλουτισμό και νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες - και τραβολογιούνται περιπτώσεις επιχειρηματιών, που έχουν υποδείξει στις αρχές τις οφειλές τους και τις έχουν αποδεχθεί ως υφιστάμενες, αυτό λέω).
    Πάντως, όταν εκκρεμεί η κατάσχεση, δεν μπορείς να μεταβιβάσεις τίποτα - ειδικά τα φέροντα εμπράγματα βάρη (υποθήκες). Το ενδιαφέρον ζήτημα είναι, αυτά που "έχει" ο εκάστοτε "επιχειρηματίας", σε ποιόν πραγματικά ανήκουν - γιατί οι χειρισμοί των υποθέσεων, πάσχουν πολύ...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Σελίδα 718 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 2183184185186186686786886987087147157167177187197207217227287387487587688189181018111812181718 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας