Σελίδα 683 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 183283383483583633643653663673679680681682683684685686687693703713723733783883983108311831683 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 13.641 έως 13.660 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #13641
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ρε παιδια ομως δεν ξερουμε και πως ειναι φατσικα η γυναικα του, ουτε και η φιλη που κουναλησε μαζι της. ας μην ειμαστε αδικοι.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  3. #13642
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και γριές βρίσκεις, και χοντρές βρίσκεις, και άσχημες βρίσκεις αν βαριέσαι τη ζωή σου αλλά και κάτι μανούλια που σου τον κάνουν λάστιχο και τον παίρνουν παραμάσχαλα και για το σπίτι. Ψωμολυσσάνε οι γυναίκες ρε εκεί έξω, σα ζόμπι τριγυρνάνε για κοκό, οι άντρες έχουν γίνει νούλες και δε βάζουν το δάχτυλο στο... γλυκό.
    There is a Dude in town

  4. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (10-10-13), differance (12-10-13), Du3lisT (10-10-13), voskos_7 (10-10-13)

  5. #13643
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γριές βρίσκεις, και χοντρές βρίσκεις, και άσχημες βρίσκεις αν βαριέσαι τη ζωή σου αλλά και κάτι μανούλια που σου τον κάνουν λάστιχο και τον παίρνουν παραμάσχαλα και για το σπίτι. Ψωμολυσσάνε οι γυναίκες ρε εκεί έξω, σα ζόμπι τριγυρνάνε για κοκό, οι άντρες έχουν γίνει νούλες και δε βάζουν το δάχτυλο στο... γλυκό.
    να θελει η αλλη λουκανικο σαρακοστη και να ειναι κλειστοι οι χασαπιδες δηλαδης...
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  6. #13644
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    24/7/365 χασάπικο "Ο ΜΗΤΣΟΣ". Ολα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω. Και λουκάνικο πακέτο δίνω λέμεεεεεεε...
    There is a Dude in town

  7. #13645
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια ομως δεν ξερουμε και πως ειναι φατσικα η γυναικα του, ουτε και η φιλη που κουναλησε μαζι της. ας μην ειμαστε αδικοι.
    Οπως λεει το ρητο,δεν υπαρχουν ασχημες γυναικες,υπαρχουν αντρες που δεν πινουν αρκετα.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  8. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sabar77 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (10-10-13), Du3lisT (10-10-13), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (10-10-13), nikos7 (10-10-13), sirkostas (10-10-13), voskos_7 (10-10-13)

  9. #13646
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.006
    Thanks
    3.964
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συνήθως...
    Στοιχείο 1: τέτοια ονόματα τα έχουν έγχρωμες
    Στοιχείο 2: που κατάγονται από τον μεσαιωνικό νότο των ΗΠΑ
    Στοιχείο 3: άσε που έχει και διπλό επίθετο

    Οπότε αν είναι άνθρωποι του γκέτο ή άλλων περιθωριακών καταστάσεων πολλά μπορεί να υποθέσει κάποιος...

    Αλλά εγώ μπήκα πιο πολύ για να δω σχόλιο του τύπου

  10. #13647
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.856 φορές σε 19.029 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε μάγκες, κάτι άσχετο: Μέχρι τώρα είχαμε κάτι θερμοσυσσωρευτές της π..τσας και τους πληρώναμε χρυσάφι στη ΔΕΗ. Ποια πιστεύετε ότι είναι η οικονομικότερη λύση πλέον; Ας υποθέσουμε ότι ξεκινώ απ' το 0 και δεν έχω ούτε aircondition, ούτε καλοριφέρ. Άρχισα να ψάχνω και τη λύση μιας καλής ξυλόσομπας ή τις πέλετ. Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά τι θα προτιμούσε και τι πιστεύει για το καθένα;

  11. #13648
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Aντλία θερμότητας.

    Αλλά να βάλεις και τα κανονικά σώματα (αυτά που μοιάζουν με αερόθερμα) κι όχι να κρατήσεις τα παλιά σώματα του καλοριφέρ. Δουλεύουν βέβαια και μ' αυτά, αλλά δεν κάνεις την οικονομία που περιμένεις.

  12. #13649
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.856 φορές σε 19.029 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aντλία θερμότητας.

    Αλλά να βάλεις και τα κανονικά σώματα (αυτά που μοιάζουν με αερόθερμα) κι όχι να κρατήσεις τα παλιά σώματα του καλοριφέρ. Δουλεύουν βέβαια και μ' αυτά, αλλά δεν κάνεις την οικονομία που περιμένεις.
    Μου το εξηγείς λίγο Κώστα, γιατί δεν κατάλαβα. Αν μου το δείξεις κιόλας ακόμη καλύτερα.

  13. #13650
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από το μηδέν έτσι; Υποδαπέδιο ψύξης θέρμανσης. Από το τελείως μηδέν. Το τέλειο σύστημα.
    Από κει και πέρα, αντλίες θερμότητας ψύξης θέρμανσης μαζί με φωτοβολταίκά.
    Ξέρω πως τα κόστη εγκατάστασης για αυτά που αναφέρω είναι μεγάλα, σου αποδίδουν όμως μακροχρόνια. Τα υπόλοιπα, ημίμετρα. Δε μου αρέσουν αυτά τα καινούργια των υπερύθρων και δεν υπάρχει φιντμπακ για αυτά.
    Οι ξυλόσομπες και κυρίως τα πελετ οι περισσότεροι που ξέρω, βλαστημούν την ώρα και τη στιγμή που τα έβαλαν. Γιατί κυρίως έχουν πολλή μανούρα στη συντήρηση. Φαντάσου κάποιος να ζει σε πολυκατοικία, να μεταφέρει ξύλο ή πέλετ πάνω κάτω, να καθαρίζει, να βγάζει, να βάζει, να, να... Τύπος δικός μου, έβλαε πέλετ και πλέρω 3 χιλιάρικα εγκατασταση. Φέτος το ξηλώνει.
    There is a Dude in town

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (10-10-13)

  15. #13651
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.856 φορές σε 19.029 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το μηδέν έτσι; Υποδαπέδιο ψύξης θέρμανσης. Από το τελείως μηδέν. Το τέλειο σύστημα.
    Από κει και πέρα, αντλίες θερμότητας ψύξης θέρμανσης μαζί με φωτοβολταίκά.
    Ξέρω πως τα κόστη εγκατάστασης για αυτά που αναφέρω είναι μεγάλα, σου αποδίδουν όμως μακροχρόνια. Τα υπόλοιπα, ημίμετρα. Δε μου αρέσουν αυτά τα καινούργια των υπερύθρων και δεν υπάρχει φιντμπακ για αυτά.
    Οι ξυλόσομπες και κυρίως τα πελετ οι περισσότεροι που ξέρω, βλαστημούν την ώρα και τη στιγμή που τα έβαλαν. Γιατί κυρίως έχουν πολλή μανούρα στη συντήρηση. Φαντάσου κάποιος να ζει σε πολυκατοικία, να μεταφέρει ξύλο ή πέλετ πάνω κάτω, να καθαρίζει, να βγάζει, να βάζει, να, να... Τύπος δικός μου, έβλαε πέλετ και πλέρω 3 χιλιάρικα εγκατασταση. Φέτος το ξηλώνει.
    Για πολυκατοικία λέω και δεν εξαρτάται από μένα κυρίως τι θα μπει. Απλά ρωτάω γιατί έχουν κολλήσει με την ξυλόσομπα οι δικοί μου και δεν κοιτάζουν τίποτα άλλο. Εντάξει είπα να υποθέσουμε ότι ξεκινάμε απ' το 0, αλλά εσύ το σκότωσες. Να πάμε στις λύσεις των 1,500€ άντε 2,000€ το πολύ, τα υπόλοιπα ΔΕΝ. Εγώ έλεγα για 2-3 airconditions καινούρια, που θα σου κάνουν δουλειά και το καλοκαίρι, αντίθετα με τις σόμπες, αλλά δε θέλουν να ακούν για ρεύμα. Δεν ξέρω ρε γαμώτο...

  16. #13652
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.006
    Thanks
    3.964
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μάγκες, κάτι άσχετο: Μέχρι τώρα είχαμε κάτι θερμοσυσσωρευτές της π..τσας και τους πληρώναμε χρυσάφι στη ΔΕΗ. Ποια πιστεύετε ότι είναι η οικονομικότερη λύση πλέον; Ας υποθέσουμε ότι ξεκινώ απ' το 0 και δεν έχω ούτε aircondition, ούτε καλοριφέρ. Άρχισα να ψάχνω και τη λύση μιας καλής ξυλόσομπας ή τις πέλετ. Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά τι θα προτιμούσε και τι πιστεύει για το καθένα;
    H καλύτερη λύση είναι να μεταναστεύσεις σαν τα πουλιά.

    Αν όμως θες να μείνεις εδώ επειδή το είχα ψάξει το θέμα πέρυσι η καλύτερη λύση με το μικρότερο δυνατό κόστος είναι το τζάκι (δεν έχω δει τις φετινές τιμές). Το τζάκι όμως θέλει φροντίδα και δεν έχουν όλοι την δυνατότητα σε ένα αστικό περιβάλλον λόγω χώρου.
    Το πετρέλαιο είναι πολύ ποιοτικό για αυτό το πράγμα αλλά έχουν κάνει μεγάλες κομπίνες και καρτέλ με την τιμή του και την ποσότητα του.
    Το πέλετ δεν είναι καμία σχέση τόσο ποιοτικό όσο το πετρέλαιο αλλά η τιμή του είναι πολύ πιο χαμηλή και αν κάνεις τις μαθηματικές πράξεις ίσως να σε συμφέρει.
    Ενα καλό αιρ κοντίσιον συμφέρει πάρα πολύ ειδικά αν έχεις καλό εργαλείο και αυτά τα κοινωνικά τιμολόγια. Εχει ένα μεγάλο μειονέκτημα: με το που θα το κλείσεις, την κοπάνησε η ζέστη.

    Αλλά επειδή όλο και κάποιος καινούργιος νόμος θα βγει για να υποστηρίξει τα οργανωμένα συμφέροντα επιστρέφουμε στην πρώτη λύση της μετανάστευσης.

    ΥΓ. Στην Κίνα του 350Ε μισθού, το φυσικό αέριο για θέρμανση είναι εντελώς τσάμπα

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (10-10-13), The Dude (10-10-13)

  18. #13653
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πολυκατοικία λέω και δεν εξαρτάται από μένα κυρίως τι θα μπει. Απλά ρωτάω γιατί έχουν κολλήσει με την ξυλόσομπα οι δικοί μου και δεν κοιτάζουν τίποτα άλλο. Εντάξει είπα να υποθέσουμε ότι ξεκινάμε απ' το 0, αλλά εσύ το σκότωσες. Να πάμε στις λύσεις των 1,500€ άντε 2,000€ το πολύ, τα υπόλοιπα ΔΕΝ. Εγώ έλεγα για 2-3 airconditions καινούρια, που θα σου κάνουν δουλειά και το καλοκαίρι, αντίθετα με τις σόμπες, αλλά δε θέλουν να ακούν για ρεύμα. Δεν ξέρω ρε γαμώτο...
    Τετραγωνικά, τύπε; Αν είναι κανα κουτούκι δυαράκι, μπορεί να αρκεστούν και στη σόμπα αλλά πολλή μανούρα τα ξύλα. Κι εγώ θα πήγαινα στα ερκοντίσια σε ινβέρτερ. Ολα όμως παίζουν ρόλο. Τί απώλειες έχεις, τί μόνωση; Ενας μηχανολόγος θα μπορούσε να το δει και να σου πει την καλύτερη λύση. Μπορεί τελικά να σε συμφέρει και το πετρέλαιο...
    There is a Dude in town

  19. #13654
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.856 φορές σε 19.029 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τετραγωνικά, τύπε; Αν είναι κανα κουτούκι δυαράκι, μπορεί να αρκεστούν και στη σόμπα αλλά πολλή μανούρα τα ξύλα. Κι εγώ θα πήγαινα στα ερκοντίσια σε ινβέρτερ. Ολα όμως παίζουν ρόλο. Τί απώλειες έχεις, τί μόνωση; Ενας μηχανολόγος θα μπορούσε να το δει και να σου πει την καλύτερη λύση. Μπορεί τελικά να σε συμφέρει και το πετρέλαιο...
    Όχι μιλάμε για 3άρι γύρω στα 90τμ. Από μόνωση πάσχουμε, της πλάκας αλουμίνια, από τη δεκαετία που χτίστηκε η πολυκατοικία. Το '77 αν δεν κάνω λάθος...

    ΥΓ. Να βάλουμε στην εξίσωση κι ότι πρόκειται για ενοίκιο, δεν μπορούμε να κάνουμε κι ότι γουστάρουμε...

  20. #13655
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] θα πάρεις μια ιδέα. Σου έχω βάλει την carrier που είναι η κορυφαία μάρκα στο είδος.

    Η βασική αρχή των αντλιών θερμότητας είναι ότι η συμπίεση του νερού προκαλεί τη θέρμανσή του. Βασικά αυτό κάνουν. Συμπιέζουν νερό το οποίο ζεσταίνεται και πάει στα σώματα. Επίσης μπορούν να λειτουργήσουν αντίστροφα το καλοκαίρι, δροσίζοντας το σπίτι. Και βέβαια παρέχουν και ζεστό νερό όπως το μπόιλερ του καλοριφέρ.

    Μη σε τρομάξει η τιμή. Σε 3 χρόνια περίπου κάνεις απόσβεση κόστους με τα λεφτά που θα γλυτώνεις.

  21. #13656
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.338
    Thanks
    24.351
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.761 φορές σε 17.792 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να σου πω και την δική μου άποψη: Ό,τι σύστημα και να βάλεις, θα βρεθεί τρόπος να σου το φέρουνε από πλευράς κόστους, "μία η άλλη" κάποια στιγμή.
    Δηλαδή: Χάθηκε φόρος από το πετρέλαιο (το αέριο ήδη έφτασε στο ίδιο κόστος σχεδόν και το ρεύμα, μόνο την θέρμανση δεν περίμενε για να πάει στο θεό) - επόμενος στόχος; Τα ξύλα.

    Επειδή Έλληνας είσαι - θα χρειαστείς 8 τόνους και θα κόψεις 15 - δεν μιλάμε για αυτούς που το πάνε "επαγγελματικά" και ξεκωλιάζουν ολόκληρο βουνό "για το σόι"- μειώνουν τις άδειες για ξύλευση με αποτέλεσμα να σε αναγκάσουν να στραφείς στην αγορά έτοιμου ξύλου: Φρέσκο - βρεγμένο - κομπλέ, αγοράζεις 8 τόνους και ανακαλύπτεις τον Δεκέμβριο ότι δεν ήταν ούτε 5 - χωρίς να λάβουμε υπ'όψιν και τι ποιότητα ζέστης σου δίνει ένα ξύλο που "βράζει" όταν καίγεται.

    Ό,τι μπορείς να κάνεις με φωτοβολταϊκά, έχει τον κίνδυνο, αν δεν έχει την έγκριση της ΔΕΗ, να θεωρηθεί παραγωγή ρεύματος - η οποία διώκεται ποινικά. Ενώ το νόμιμο που υπόκειται και σε μετρήσεις από την ΔΕΗ μπορεί να θεωρηθεί έσοδο του οποίου η φορολογία ξεκινάει από το 26%.

    Τι μένει;;;

    Επειδή για κτηνοτρόφο δεν σε κόβω, να έχεις αγελάδες και να μπορείς να εκμεταλλευτείς το παραγόμενο μεθάνιο - όχι πως οι ήδη υπάρχοντες το ξεσκίζουν στην αξιοποίηση, αλλά λέμε τώρα.

    Η μόνη λύση που μένει, πέρα από κάτι καυστήρες ιόντων - οι οποίοι θέλουν λίγο ρεύμα, αλλά δεν έχω λοιπά στοιχεία απόδοσης, λόγω μικρής διείσδυσης του προϊόντος στην αγορά, είναι μία μελέτη δυνατότητας αξιοποίησης γεωθερμίας η οποία ουσιαστικά, θέλει ψαγμένη υδραυλική εγκατάσταση.


    Αλλά, όλα αυτά είναι σημαντικά, υπό μία προϋπόθεση: Ότι το σπίτι έχει καλή μόνωση και δεν έχει διαρροή θερμότητας.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    differance (12-10-13), dimace (10-10-13)

  23. #13657
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.515
    Thanks
    13.189
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.112 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μάγκες, κάτι άσχετο: Μέχρι τώρα είχαμε κάτι θερμοσυσσωρευτές της π..τσας και τους πληρώναμε χρυσάφι στη ΔΕΗ. Ποια πιστεύετε ότι είναι η οικονομικότερη λύση πλέον; Ας υποθέσουμε ότι ξεκινώ απ' το 0 και δεν έχω ούτε aircondition, ούτε καλοριφέρ. Άρχισα να ψάχνω και τη λύση μιας καλής ξυλόσομπας ή τις πέλετ. Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά τι θα προτιμούσε και τι πιστεύει για το καθένα;
    εγω εχω σομπα πελετ και ειμαι μια χαρα..
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (10-10-13)

  25. #13658
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τον ήπιες... (σόρι, σου γράφω το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό...)
    Δύσκολη περίπτωση τα παλιά. Μονώσεις της πλάκας, αλουμίνια που ο αέρας σου ψυθιρίζει τραγούδια από την Ανατολή, φρίκη... Είναι σα μια βάρκα που προσπαθείς να της βάλεις μεγαλύτερη μηχανή και δεν λαμβάνεις υπόψη πως είναι γεμάτη τρύπες. Τρέλα.
    Αν είναι δικό σας το οίκημα, γιατί δεν κοιτάτε τις επιδοτήσεις για αντικατάσταση αλουμινίων, κλπ κλπ... το εξοικονομώ κατ'οίκον αν θυμάμαι καλά.
    There is a Dude in town

  26. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (10-10-13), voskos_7 (10-10-13)

  27. #13659
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.338
    Thanks
    24.351
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.761 φορές σε 17.792 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ήπιες... (σόρι, σου γράφω το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό...)
    Δύσκολη περίπτωση τα παλιά. Μονώσεις της πλάκας, αλουμίνια που ο αέρας σου ψυθιρίζει τραγούδια από την Ανατολή, φρίκη... Είναι σα μια βάρκα που προσπαθείς να της βάλεις μεγαλύτερη μηχανή και δεν λαμβάνεις υπόψη πως είναι γεμάτη τρύπες. Τρέλα.
    Αν είναι δικό σας το οίκημα, γιατί δεν κοιτάτε τις επιδοτήσεις για αντικατάσταση αλουμινίων, κλπ κλπ... το εξοικονομώ κατ'οίκον αν θυμάμαι καλά.
    Καλά το θυμάσαι, αλλά το έχουν ξεχάσει οι τράπεζες...
    Σου γαμούν τα ράμματα μέχρι να σε εγκρίνουν.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  28. #13660
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά, όλα αυτά είναι σημαντικά, υπό μία προϋπόθεση: Ότι το σπίτι έχει καλή μόνωση και δεν έχει διαρροή θερμότητας.

Σελίδα 683 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 183283383483583633643653663673679680681682683684685686687693703713723733783883983108311831683 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας