Σελίδα 682 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 182282382482582632642652662672678679680681682683684685686692702712722732782882982108211821682 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 13.621 έως 13.640 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #13621
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αντιγράφω από το FB. Θα το επιβεβαιώσω αύριο που θα πάρει η κόρη μου το βιβλίο, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι έτσι.

    Ο Κίσσιγκερ, οι εβραίοι, οι γερμανοί οι Νεφελίμ συνομωτούν εναντίον του περιούσιου λαού.



    Η θλιβερή Ελληνική Παιδεία.
    Ο γιος μου (μαθητής Β' Λυκείου), μου παρουσίασε πριν από λίγο ένα πολυτελέστατο βιβλίο 470 σελίδων με ιλουστρασιόν χαρτί, τετραχρωμία και δε συμμαζεύεται, το οποίο φέρει το βαρύγδουπο τίτλο "Τεχνολογία Επικοινωνιών".
    Το εν λόγω βιβλίο είναι γραμμένο το 1991 από κάποιον Mark Sanders (δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο, ώρα του καλή αν ζει). Στις 470 σελίδες δεν υπάρχει καν ανα...φορά στο internet...δεν υπάρχει καν η λέξη στο γλωσσάρι του βιβλίου. Δε μιλάμε βέβαια για κοινωνικά δίκτυα κτλ...εννοείται...
    Μου διαβάζει λοιπόν ο μαθητής των 17 ετών χαμογελώντας από την ενότητα μέσα αποθήκευσης ..."σήμερα χρησιμοποιούνται οι μαγνητικές ταινίες και οι πλαστικές δισκέτες..." και με ρωτάει:
    -Ρε πατέρα μήπως σου έχει ξεμείνει καμιά δισκέτα να δω πως ήταν;

    Ντρέπεται κανείς;
    Υπάρχει κάποιος υπεύθυνος για να μας εξηγήσει πως συντελείται αυτό το σκάνδαλο σε βάρος της πατρίδας και της νεολαίας της;
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον nbqgr για αυτό το μήνυμα:

    Du3lisT (09-10-13), sirkostas (09-10-13), voskos_7 (09-10-13)

  3. #13622
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στο ελληνοισραηλινό φόρουμ, μετά πολύ μένους και συγκινήσεως, ο κύριος πρωθυπουργός διεμήνυσε προς κάθε κατεύθυνση πως θα εξαφανίσει συγκεκριμένο πολιτικό χώρο.

    Δεν βρέθηκε ένας χριστινός να τον ρωτήσει αυτός πότε θα εξαφανιστεί από τις ζωές μας?

    *Είδα κεντρικούς δρόμους στην Αθήνα με τα 7 στα 10 καταστήματα κλειστά! Ήταν σοκαριστικό.


    Ερικ Καντόνα.
    (πρώην ποδοσφαιριστής)

    *για να μην πάει το μυαλό σας σε απαγορευμένα στο θρεντ θέματα...

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (09-10-13)

  5. #13623

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ελληνοισραηλινό φόρουμ, μετά πολύ μένους και συγκινήσεως, ο κύριος πρωθυπουργός διεμήνυσε προς κάθε κατεύθυνση πως θα εξαφανίσει συγκεκριμένο πολιτικό χώρο.

    Δεν βρέθηκε ένας χριστινός να τον ρωτήσει αυτός πότε θα εξαφανιστεί από τις ζωές μας?

    *Είδα κεντρικούς δρόμους στην Αθήνα με τα 7 στα 10 καταστήματα κλειστά! Ήταν σοκαριστικό.


    Ερικ Καντόνα.
    (πρώην ποδοσφαιριστής)

    *για να μην πάει το μυαλό σας σε απαγορευμένα στο θρεντ θέματα...
    A υπάρχουν 3 στα 10 που είναι ανοιχτά? Πάλι καλά. Αλλά εντάξει η ΧΑ εξουδετερώθηκε. Σωθήκαμε.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  6. #13624
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλάκας με τζιπάκι με έκλεισε και βρήκα χαλίκι. Αρχισε ττις γιρλάντες το μοτόρι κι ευτυχώς που το άφησα, με ένα πρισμένο χέρι και πονεμένα πλευρά τη γλίτωσα. Το μοτόρι 500 ευρά ζημιά. Μια δανεικιά aprilia ήταν (και λέω πως τα δανεικά έχουν το διάολο μέσα τους...) Ευτυχώς είχα φορέσει μετά από χρόνια, φόρμα... O γαμώσπιτος ο τζιπάκιας σταμάτησε κανα κατοστάρι μέτρα πιο κάτω, είδε ότι ζούσα και σηκώθηκα και την έκανε, ο δικός μου που προπορευόταν τον είδε αλλα δε κατάλαβε και δεν έδωσε σημασία. Χαλαρά θα του πηδούσα ακόμα και τα κομμάτια του μπασταρδεμένου. Σόρι για το βρωμόστομά μου, θυμήθηκα και συγχίστηκα.
    Το ξέρεις το στορκ τύπε ε;
    Αφού σηκώθηκες και περπάτησες, πάλι καλά. Ο άνθρωπος να τη βγάζει καθαρή, τα σίδερα φτιάχνονται ή αντικαθίστανται.

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (09-10-13)

  8. #13625
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να και τα "καμάρια" μας οι "ιδιώτες" μάλλον λόγω της Σαξωνικής χρήσης του όρου!!!

    Πηγή [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Αξέχαστη θα μείνει για μια τουρίστρια από την Ιαπωνία η επίσκεψή της στην πόλη των Ιωαννίνων. Η περιπέτεια που έζησε είναι απίστευτη και την αφηγήθηκε με ιδιαίτερα γλαφυρό τρόπο ο Γενικός Γραμματέας του σωματείου ιδιοκτητών ταξί Νίκος Καραμάνης, μιλώντας στο Δημοτικό Ραδιόφωνο Ιωαννίνων και στην εκπομπή της Βίκυς Μιχέλη και του Γιώργου Γκόντζου.
    Μία ηλικιωμένη γυναίκα λοιπόν από την Ιαπωνία έφτασε στα Γιάννινα για να περάσει λίγες ημέρες. Νωρίτερα βρίσκονταν στην Αλβανία, από την οποία ήρθε στην Ηπειρωτική πρωτεύουσα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

    Ο Γενικός Γραμματέας του σωματείου ταξί την παρέλαβε από τα πρακτορεία του ΚΤΕΛ. Η ηλικιωμένη γυναίκα του ανέφερε ότι τα χρήματά της είναι στο νόμισμα της χώρας της, δηλαδή γεν, και πρέπει να βρει τρόπο να τα μετατρέψει σε ευρώ.
    Από κείνη τη στιγμή ξεκίνησε και η περιπέτειά της, η οποία θα μπορούσε να γίνει ακόμη μεγαλύτερη αν ο οδηγός του ταξί δεν είχε διάθεση να τη βοηθήσει και φιλότιμο που δύσκολα συναντάται στις μέρες μας.
    Ξεκίνησε λοιπόν την αναζήτηση. Ήταν απόγευμα και τρόπος δεν βρέθηκε. Έτσι οδήγησε την ηλικιωμένη κυρία σε ένα ξενοδοχείο της πόλης προκειμένου να τακτοποιηθεί. Ο ταξιτζής εξήγησε ότι η γυναίκα έχει χρήματα μόνο στο νόμισμα της πατρίδας της και ότι την επόμενη μέρα θα πλήρωνε τη διαμονή της.
    Το επόμενο πρωινό ο ταξιτζής πήγε να την παραλάβει και πλήρωσε ο ίδιος το αντίτιμο της διανυκτέρευσης καθώς από το ξενοδοχείο δεν επέτρεψαν στη γυναίκα να πάει στην τράπεζα και να επιστρέψει για την εξόφληση του λογαριασμού.
    Η περιπέτεια όμως είχε και συνέχεια. Ο ταξιτζής πήγε την γυναίκα στην Τράπεζα Ελλάδος για να ανταλλάξει χρήματα. Εκεί της απάντησαν ότι κάτι δεν μπορεί να γίνει και την παρέπεμψαν σε ιδιωτικές τράπεζες.
    Επισκέφθηκαν δύο ιδιωτικές τράπεζες, όπου πήραν και πάλι αρνητική απάντηση. Έτσι πήγαν και πάλι στην Τράπεζα Ελλάδος και τότε ο ταξιτζής απαίτησε να μιλήσει με τον Διευθυντή.
    Μετά από τον διάλογο που έγινε και όταν ο ταξιτζής του είπε ότι η περιπέτεια της γυναίκας πρέπει να λάβει τέλος και αν δεν γίνει ο ίδιος θα απευθυνθεί σε όλους τους τοπικούς φορείς, τότε ως δια μαγείας βρέθηκε και η λύση.
    Η ανταλλαγή χρημάτων έγινε και η περιπέτεια της τουρίστριας από την Ιαπωνία έλαβε τέλος! Και είναι σίγουρο ότι θα της μείνει αξέχαστη αλλά όχι για καλό λόγο.
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον nbqgr για αυτό το μήνυμα:

    dimace (09-10-13), Rena (10-10-13)

  10. #13626
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nbqgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και τα "καμάρια" μας οι "ιδιώτες" μάλλον λόγω της Σαξωνικής χρήσης του όρου!!!

    Πηγή [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Δεν ξέρω τι λένε για τους ταρίφες αλλά πολλοί εξ αυτών είναι χρυσά παιδια, τίμιοι και πολύ εξυπηρετικοί.
    Μπράβο του τύπου!

  11. #13627
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.004
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nbqgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιγράφω από το FB. Θα το επιβεβαιώσω αύριο που θα πάρει η κόρη μου το βιβλίο, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι έτσι.

    Ο Κίσσιγκερ, οι εβραίοι, οι γερμανοί οι Νεφελίμ συνομωτούν εναντίον του περιούσιου λαού.
    Moνο? Αν ψάξεις θα βρεις και άλλα καλούδια. Τα περισσότερα βιβλία γράφουν αλλα ντ άλλων...

    Στην στατιστική είχε άσκηση με τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου από το '60. Πιο πριν για τον συγγραφέα δεν υπήρχε πρωτάθλημα.

  12. #13628
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.261
    Thanks
    24.341
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.741 φορές σε 17.776 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι λένε για τους ταρίφες αλλά πολλοί εξ αυτών είναι χρυσά παιδια, τίμιοι και πολύ εξυπηρετικοί.
    Μπράβο του τύπου!
    Όλοι έχουν τους "έτσι", έχουν και τους "γιουβέτσι".
    Ούτε κλέφτες ήτανε όλοι τους, ούτε γίνανε μάγκες τώρα, εξαιτίας του ενός.
    Όπως του κάτσει του καθενός είναι.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. #13629
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ολα τα επαγγέλματα έχουν τους καλούς και τους μαλάκες.
    Για να γίνεις ταρίφας εκ των πραγμάτων πρέπει να είσαι σκληρός και λίγο "κάθαρμα", άλλωστε τις βραδυνές ώρες συναναστρέφονται κάθε καρυδιάς καρύδι. Ταρίφας ήταν ο παππούς μου και τα ξέρω τα παραμύθια της ράτσας τους.
    Προσωπικά δεν έχω γνώμη καθώς δε χρησιμοποιώ ταξί παρά σπανιότατα, και μέσο μαζικής μεταφοράς ακόμα πιο σπάνια. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που μου σπάνε τ' αρχίδια και τελικά χρησιμοποιώ (μια δυο φορές το χρόνο) έχω να μπω σε οποιοδήποτε μέσο μεταφορας (λεωφορεία και σια) από τότε που πήρα πρώτη φορά αυτοκίνητο.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (10-10-13)

  15. #13630
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σάλος στην Τουρκία με ντεκολτέ παρουσιάστριας

    Τουρκάλα παρουσιάστρια, έχασε τη δουλειά της, λόγω ενός αποκαλυπτικού φορέματος. Δείτε απόσπασμα από την επίμαχη εκπομπή
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  16. #13631
    Το avatar του χρήστη nbqgr
    Εγγραφή
    28-04-2008

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Μηνύματα
    20.343
    Thanks
    3.956
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.238 φορές σε 6.408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ILIAS-KORLEONE <
    >;1024702
    Σάλος στην Τουρκία με ντεκολτέ παρουσιάστριας

    Τουρκάλα παρουσιάστρια, έχασε τη δουλειά της, λόγω ενός αποκαλυπτικού φορέματος. Δείτε απόσπασμα από την επίμαχη εκπομπή
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Κι άντε τώρα να διαλέξεις καραβανάδες ή μουλάδες;
    Cogito ergo sum

    A member of the 6G club

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (09-10-13)

  18. #13632
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Όπως σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες /υπάλληλοι έτσι και στα ταξί. Ο Ταρίφας που υπήρχε παλιά με την έννοια που ολοι μάθαμε δεν υπάρχει σήμερα. Τα περισσότερα ταξί έχουν νέους που πραγματικά περνάνε δύσκολες καταστάσεις για να επιβιώσουν σαν επαγγελματίες.



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

  19. #13633
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η Ευρώπη βυθίζεται σε μία περίοδο παρατεταμένης και έντονης φτώχειας, τεράστιας ανεργίας, κοινωνικού αποκλεισμού, μεγαλύτερης ανισότητας και συλλογικής απόγνωσης, ως αποτέλεσμα των πολιτικών λιτότητας που υιοθετούνται ως απάντηση στην κρίση χρέους που πλήττει την Ευρωζώνη τα τελευταία τέσσερα χρόνια, αναφέρει σε εκτενή έκθεση που δημοσίευσε την Πέμπτη ο Ερυθρός Σταυρός.

    «Την ώρα που άλλες ήπειροι επιτυχημένα μειώνουν τη φτώχεια, η Ευρώπη την αυξάνει» τονίζει η 68 σελίδων έκθεση της Διεθνούς Ομοσπονδίας του Ερυθρού Σταυρού και της Ερυθράς Ημισελήνου.

    «Οι μακροπρόθεσμες συνέπειες αυτής της κρίσης δεν έχουν ακόμα αποκαλυφθεί. Τα προβλήματα που θα ανακύψουν θα είναι αισθητά για δεκαετίες, ακόμα και αν η οικονομία βελτιωθεί στο άμεσο μέλλον» τονίζει η έκθεση.

    «Αναρωτιόμαστε αν ως ήπειρος καταλαβαίνουμε τι μας έχει χτυπήσει» προσθέτει η έκθεση, στην οποία απέκτησε αποκλειστική πρόσβαση η βρετανική εφημερίδα Guardian.

    Η έκθεση, η οποία ασκεί σκληρή κριτική στην αντιμετώπιση της κρίσης, προβλέπει ζοφερές προοπτικές για δεκάδες εκατομμύρια Ευρωπαίους.

    Τεράστια ανεργία, κυρίως για τους νέους, 120 εκατομμύρια Ευρωπαίοι να ζουν στα όρια της φτώχειας, αύξηση της παράνομης μετανάστευσης, ξενοφοβία στις χώρες υποδοχής, αυξημένος κίνδυνος κοινωνικής αναταραχής και πολιτικής αστάθειας -δύο και τρεις φορές μεγαλύτερη από ότι σε άλλα μέρη του κόσμου-, αποτελούν μερικά μόνο από τα κομμάτια του παζλ της αβεβαιότητας που ο Ερυθρός Σταυρός βλέπει στο μέλλον της Ευρώπης.

    «Διακρίνουμε μία σιωπηρή απόγνωση να εξαπλώνεται ανάμεσα στους Ευρωπαίους, οδηγώντας στην κατάθλιψη, την παραίτηση και την απώλεια ελπίδας» τονίζει η έκθεση, λέγοντας πως εκατομμύρια πολίτες της Ευρώπης συνωστίζονται στα συσσίτια, ενώ δεν έχουν πρόσβαση σε φάρμακα και σε παροχή ιατρικής βοήθειας.

    «Πολλοί από τη μεσαία τάξη έχουν παρασυρθεί στη δίνη της φτώχειας. Ο αριθμός των ατόμων που εξαρτώνται από τη διανομή τροφίμων του Ερυθρού Σταυρού σε 22 από τις χώρες όπου πραγματοποιήθηκε η έρευνα, αυξήθηκε κατά 75% ανάμεσα στα έτη 2009 και 2012» τονίζει η έκθεση.

    «Όλο και περισσότεροι γίνονται φτωχοί και οι φτωχοί γίνονται φτωχότεροι» τονίζεται στην έκθεση, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 28 χώρες της ΕΕ και σε άλλες 14 στα Βαλκάνια, την ανατολική Ευρώπη και την κεντρική Ασία.

    Η έκθεση αναφέρεται σε πρόσφατα ευρήματα, σύμφωνα με τα οποία ο αριθμός των αυτοκτονιών στις Ελληνίδες έχει διπλασιαστεί, απλήρωτοι μένουν για μήνες πολλοί εργαζόμενοι στη Σλοβενία, ενώ στη Γαλλία 350.000 άτομα έπεσαν κάτω από το όριο της φτώχειας από το 2008 έως το 2011.

    Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα της Ευρώπης είναι η ανεργία. Περισσότεροι από 26 εκατομμύρια οι άνεργοι στην Ευρωζώνη. Τα 11 εκατομμύρια βρίσκονται χωρίς δουλειά εδώ και έναν χρόνο.

    Η έκθεση αναφέρει ότι οι κοινωνικές συνέπειες έχουν αρχίσει να γίνονται φανερές. Στην Ελλάδα και την Ισπανία τα ενήλικα παιδιά επιστρέφουν στην πατρική εστία, αρκετές γενιές ζουν μαζί με ένα μόνο άτομο να εργάζεται.

    Μεγάλο το ποσοστό της ανεργίας των νέων που στο ένα τέταρτο των χωρών που συμμετείχαν στην έρευνα κυμαίνεται από 33 έως 60%. Το ίδιο καταστροφική, σύμφωνα με την έκθεση, είναι και η ανεργία στις ηλικίες 50-64 ετών σε χώρες της ΕΕ, η οποία αυξήθηκε από 2,8 εκατομμύρια ανέργους το 2008 σε 4,6 εκατομμύρια το 2012.

    ...τουλάχιστον από το ναζισμό δεν κινδυνεύουμε.

  20. #13634
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα τα επαγγέλματα έχουν τους καλούς και τους μαλάκες.
    Για να γίνεις ταρίφας εκ των πραγμάτων πρέπει να είσαι σκληρός και λίγο "κάθαρμα", άλλωστε τις βραδυνές ώρες συναναστρέφονται κάθε καρυδιάς καρύδι. Ταρίφας ήταν ο παππούς μου και τα ξέρω τα παραμύθια της ράτσας τους.
    Προσωπικά δεν έχω γνώμη καθώς δε χρησιμοποιώ ταξί παρά σπανιότατα, και μέσο μαζικής μεταφοράς ακόμα πιο σπάνια. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που μου σπάνε τ' αρχίδια και τελικά χρησιμοποιώ (μια δυο φορές το χρόνο) έχω να μπω σε οποιοδήποτε μέσο μεταφορας (λεωφορεία και σια) από τότε που πήρα πρώτη φορά αυτοκίνητο.
    Oυτε εγω χρησιμοποιω ταξι.ΜΜΜ ή με τα ποδια οπου μπορω.Αλλα ταξιτζης ηταν ο πατερας μου και δε θελει ουτε να θυμαται την εμπειρια αυτη.Πρεπει να εχει τεραστια υπομονη καποιος για να κανει αυτο το επαγγελμα.

  21. #13635
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Εγώ βλέπω τα άλλα κράτη στην Ευρώπη να ειναι μια χαρα ,μόνο η Ελλάδα ειναι στην ποιο άθλια κατάσταση. Άντε να βάλω και την Ισπανία που έχει και αυτή υψηλά όρια ανεργίας αλλά και πάλι καμία σχέση με εμάς.



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

  22. #13636
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βλέπω τα άλλα κράτη στην Ευρώπη να ειναι μια χαρα ,μόνο η Ελλάδα ειναι στην ποιο άθλια κατάσταση. Άντε να βάλω και την Ισπανία που έχει και αυτή υψηλά όρια ανεργίας αλλά και πάλι καμία σχέση με εμάς.



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
    Αν δεις τι παίζει Πορτογαλία θα σου φύγει το δίκοχο. Εξαθλίωση...

  23. #13637
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ελβετία: Δημοψήφισμα για εισόδημα €2.000 το μήνα


    Για ποιο λόγο η κυβέρνηση της Ελβετικής Συνομοσπονδίας σχεδιάζει τη διεξαγωγή δημοψηφίσματος με ερώτημα αν θα πρέπει να καθιερωθεί βασικό εισόδημα 2.500 φράγκων (2.034 ευρώ) για κάθε ενήλικο πολίτη
    Δημοψήφισμα για την εισαγωγή ενός βασικού εισοδήματος για όλους του ενήλικους πολίτες της θα διενεργήσει η Ελβετία.

    Συγκεκριμένα, η κυβέρνηση της Ελβετικής Συνομοσπονδίας σχεδιάζει τη διεξαγωγή δημοψηφίσματος με κεντρικό ερώτημα αν θα πρέπει να καθιερωθεί βασικό εισόδημα 2.500 φράγκων (2.034 ευρώ) για κάθε ενήλικο πολίτη.
    Στην Ελβετία, η οποία έχει πληθυσμό περίπου 7.907.000, ζουν ορισμένοι από τους πιο ακριβοπληρωμένους τραπεζίτες στον κόσμο, ενώ το όριο της φτώχειας καθορίζεται ως εισόδημα λιγότερο των 2.300 φράγκων, κοινώς 1.870 ευρώ.
    Την Πέμπτη, επιτροπή κατέθεσε αίτημα, σύμφωνα με το οποίο ζητά όλοι οι ενήλικοι Ελβετοί να παίρνουν 2.500 ελβετικά φράγκα τον μήνα από το κράτος, με στόχο να δημιουργηθεί ένα γερό "δίχτυ ασφαλείας" για όλο τον πληθυσμό και να αποφευχθούν οι κοινωνικές αναταραχές.
    Σύμφωνα με το Σύνταγμα της χώρας, κάθε αίτημα που συγκεντρώνει πάνω από 100.000 υπογραφές, μπορεί να τεθεί σε δημοψήφισμα. Έτσι, σύντομα το ερώτημα θα τεθεί στην κρίση του λαού.
    Ευλόγως, στην χώρα συνήθως διενεργούνται αρκετά δημοψηφίσματα κάθε χρόνο.
    Η ημερομηνία του δημοψηφίσματος δεν έχει ανακοινωθεί εν αναμονή των κατευθυντήριων γραμμών από την κυβέρνηση.
    Πριν λίγες ημέρες οι επαγγελματικές και κοινωνικές οργανώσεις που ζητούν το δημοψήφισμα, προχώρησαν σε μια πρωτότυπη διαμαρτυρία σε πλατεία της Βέρνης.
    Εκπρόσωποι δεκάδων επαγγελματικών, ακτιβιστικών και κοινωνικών οργανώσεων συνόδευσαν στην κεντρική πλατεία της Βασιλείας ένα φορτηγό γεμάτο με 8 εκατομμύρια νομίσματα των πέντε rappen (υποδιαίρεση του φράγκου) τα οποία και άδειασαν σε πλατεία της πόλης.
    Δεκάδες περαστικοί πόζαραν έκπληκτοι μπροστά από το βουνό των νομισμάτων που δημιουργήθηκε, ενώ οι συντονιστές της διαμαρτυρίας μοίρασαν φυλλάδια με τα οποία καλούν την κυβέρνηση και τη Βουλή να εγκρίνουν, έως την ερχόμενη Παρασκευή, τη διεξαγωγή δημοψηφίσματος με θέμα την αύξηση του κατώτατου μισθού στα 2.000 ευρώ.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  24. #13638
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Χειρότερα από εμάς Δημήτρη ; Δε νομίζω.
    Και να το θέσουμε και διαφορετικά για αυτό το γ@μημενο ευρωπαϊκό σύστημα, πόσες χώρες στην Ευρώπη υποφέρουν;

    Εμείς,οι ισπανοί οι πορτογάλοι ποιοί άλλοι έχουν πρόβλημα ; Στην ουσία όλοι, αλλά όχι σαν εμάς.

    Είπε ο Καντονα ότι είδε στην Αθήνα 7 στα 10 μαγαζιά κλειστά,ας πάει μία βόλτα στα προάστια να δει τι παίζει...



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

  25. #13639
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πάει, ξεφτιλίστηκε το ανδρικό φύλο τελείως.


    Άντρας δέχτηκε μαχαιριά στο μάτι από τη σύντροφό του επειδή αρνήθηκε να συμμετέχει στις σεξουαλικές περιπτύξεις της με τη φίλη της. Το θύμα είπε στους αστυνομικούς ότι η 28χρονη Λα Κρίσταλ Κίνγκ-Γούλφορκ γύρισε σπίτι τους μεθυσμένη μαζί με μία άλλη γυναίκα και απαιτούσε να κάνουν όλοι μαζί σεξ.
    Σύμφωνα με την Huffington Post, οι δύο γυναίκες άρχισαν να ερωτοτροπούν μεταξύ τους ενώ το θύμα τις παρακολουθούσε χωρίς ωστόσο να θέλει να συμμετέχει.
    Αφού αρνήθηκε αρκετές φορές να συμμετέχει στο ερωτικό τους παιχνίδι, το θύμα ισχυρίζεται ότι η 28χρονη τον μαχαίρωσε στο μάτι και στον ώμο. Τελικά κατάφερε να την αφοπλίσει και κάλεσε για βοήθεια κάποιον ο οποίος τον μετέφερε στο νοσοκομείο.
    Η Κίνγκ-Γούλφορκ αντιμετωπίζει την κατηγορία για απόπειρα ανθρωποκτονίας, παρότι όπως υποστήριξε στο δικαστήριο του επιτέθηκε με ένα μεταλλικό κηροπήγιο και όχι με μαχαίρι. Επίσης ανέφερε ότι ο φίλος της την χτύπησε στη μύτη, αφότου εκείνη τον είχε χτυπήσει με το κηροπήγιο.

  26. #13640
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Τα διαβάζει αυτά τώρα τύπος που δε βρίσκει ούτε γριά να τον σφυρίξει και χτυπάει και τα δυο του κεφάλια στο τοίχο.

    Άδικη ζωή...,



    Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

  27. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Reds για αυτό το μήνυμα:

    dimace (10-10-13), Du3lisT (10-10-13), sirkostas (10-10-13), The Dude (10-10-13), voskos_7 (10-10-13)

Σελίδα 682 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 182282382482582632642652662672678679680681682683684685686692702712722732782882982108211821682 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας