Σελίδα 531 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 3113123133143148149150151152152752852953053153253353453554155156157158163173183193110311531 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 10.601 έως 10.620 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #10601
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα δεν αλλαζω, δεν υποστηριζω τους εν δυναμει αντιπαλους μας πλεον.

    γαμω την βαρκα, το μεσι και ολη την καταλονια

    Γιατι ετσ? καποτε υπστηριζες την Μπαρτσα.

  2. #10602
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μη σπεύδεις να το υποστηρίξεις απλά λόγω αγάπης του τόπου σου.

    Κι εγώ είμαι η μισή Μανιάτισσα και φυσικά αγαπώ αυτό τον τόπο, αλλά δε νιώθω υποχρεωμένη να υποστηρίζω σόνι και καλά τη μαλακία που τους δέρνει .... μόνο και μόνο επειδή έτυχε να έχω καταγωγή από εκεί.

    Τα μυαλά τους είναι 30 χρόνια πίσω... επιεικώς...
    Δεν επιασες πως το ειπα .......μαλλων δεν το διατυπωσα καλα.

    Καζαντζακη και Βενιζελο μονο η Κρητη εχει βγαλει.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (25-10-12)

  4. #10603
    Το avatar του χρήστη Coach
    Εγγραφή
    06-07-2005

    Μηνύματα
    15.295
    Thanks
    6.723
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.218 φορές σε 3.590 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν επιασες πως το ειπα .......μαλλων δεν το διατυπωσα καλα.

    Καζαντζακη και Βενιζελο μονο η Κρητη εχει βγαλει.
    ε! και; Από αυτό θα κρίνω έναν τόπο;
    Ρε γαμώτο, τι κάνω λάθος και παίρνω το 100 και βγαίνει ο Σπανούλης;

  5. #10604
    Το avatar του χρήστη Eleni7
    Εγγραφή
    01-01-2009

    Μηνύματα
    16.295
    Thanks
    10.440
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.774 φορές σε 5.241 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μη σπεύδεις να το υποστηρίξεις απλά λόγω αγάπης του τόπου σου.

    Κι εγώ είμαι η μισή Μανιάτισσα και φυσικά αγαπώ αυτό τον τόπο, αλλά δε νιώθω υποχρεωμένη να υποστηρίζω σόνι και καλά τη μαλακία που τους δέρνει .... μόνο και μόνο επειδή έτυχε να έχω καταγωγή από εκεί.

    Τα μυαλά τους είναι 30 χρόνια πίσω... επιεικώς...

    Τα λέω και στους ίδιους και αμέσως τσινάνε ... αλλά χέστηκα...
    Μανιάτες έζησα μέσω τη κολλητής μου που έχει παντρευτεί Μανιάτη...Ωχ μάνα μου, δεν υποφέρονται!!!!!!!!!!!
    Ήθελα μέσα σε πέντε λεπτά να πνίξω την πεθερά και τον πεθερό της...Μίλα στον τοίχο θα σε καταλάβει και θα απαντήσει...
    Αυτοί με τίποτα και ποτέ....
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/599457_404739842896598_735801972_n.jpg

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Coach (25-10-12)

  7. #10605
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε! και; Από αυτό θα κρίνω έναν τόπο;
    Και απο αυτο αλλα και απο πολλα αλλα .......δεν ειναι ομως της ωρας να τα πουμε.Οχι οτι εχεις αδικο για τα μυαλα πολλων Κρητικων ....αλλα μην μας τσουβαλιαζεις ολους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. #10606
    Το avatar του χρήστη Coach
    Εγγραφή
    06-07-2005

    Μηνύματα
    15.295
    Thanks
    6.723
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.218 φορές σε 3.590 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Catalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω στο εχω ξαναπει,ειναι ο παντζανακης μου απο Γερολυμενα,τρελο μυαλο το παιδι...
    Ααααα στον Γερολιμένα κιόλας ... εκεί τα μυαλά δεν είναι 30 χρόνια πίσω αλλά 487.

    Όσο ανεβαίνεις προς Γύθειο, στρώνει το πράγμα.
    Ρε γαμώτο, τι κάνω λάθος και παίρνω το 100 και βγαίνει ο Σπανούλης;

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (25-10-12)

  10. #10607
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγω παλι πιστευω οτι παντου υπαρχουν οι μαλακες,απο τον εβρο μεχρι την κρητη χωρις παρεξηγησεις

  11. #10608
    Το avatar του χρήστη Eleni7
    Εγγραφή
    01-01-2009

    Μηνύματα
    16.295
    Thanks
    10.440
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.774 φορές σε 5.241 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Catalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι πιστευω οτι παντου υπαρχουν οι μαλακες,απο τον εβρο μεχρι την κρητη χωρις παρεξηγησεις

    Ντιπ τρελοί είναι οι Ευβοιώτες όμως κι ας μην έχουν και τόσο όνομα...Αποδεδειγμένα και με στατιστικά στοιχεία....
    Πουλάμε τα πιο πολλά ψυχοφάρμακα!!!!!
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/599457_404739842896598_735801972_n.jpg

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (25-10-12)

  13. #10609
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Catalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ετσ? καποτε υπστηριζες την Μπαρτσα.
    μεχρι τον τελικο της ευρωλιγκας το 2010
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  14. #10610
    Το avatar του χρήστη Coach
    Εγγραφή
    06-07-2005

    Μηνύματα
    15.295
    Thanks
    6.723
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.218 φορές σε 3.590 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και απο αυτο αλλα και απο πολλα αλλα .......δεν ειναι ομως της ωρας να τα πουμε.Οχι οτι εχεις αδικο για τα μυαλα πολλων Κρητικων ....αλλα μην μας τσουβαλιαζεις ολους.
    Μίλησα μόνο για την Κρήτη; Τι θίγεσαι επί προσωπικού εσύ; Και τον τόπο μου έβαλα μέσα ... αυτό γιατί το παραβλέπεις; Με τη δική σου λογική, όσο τσουβάλιασα εσένα, τσουβάλιασα και εμένα.

    Ελεύθερη σκέψη και φανατικός τοπικισμός ... δε συμβαδίζουν.
    Επιπλέον, απάντησα στην ελληνική γλώσσα στον Σπύρο ότι έχουν και πολλά καλά.

    Anyway, μην το κουράζουμε άλλο με ατέρμονες συζητήσεις ... έχοντας ζήσει περίπου 7 χρόνια από κοντά τους Κρητικούς και πολλά χρόνια τους Μανιάτες ... δε θα μου αλλάξει τη γνώμη μια συζήτηση στο red-dna.
    Ρε γαμώτο, τι κάνω λάθος και παίρνω το 100 και βγαίνει ο Σπανούλης;

  15. #10611
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι τον τελικο της ευρωλιγκας το 2010

    Εγω ηλια δεν περνω στα σοβαρα τιποτα μεταξυ οπαδικων,σιγουρα εχω καποια πιστευω αλλα μετα τον θρυλο μας ολα τα αλλα.
    Ποτε δεν εκρυψα την συμπαθεια μου για την Ρεαλ του Ζινταν...Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα.

    Kαι επειδη με ρωτανε για το username,απλα μου αρεσει για αυτο και το αλλαξα.Οσο για την Μπαρσα την γουσταρω απο 13 χρονων οταν εμενα και την παρεα μου
    μας κοροιδευαν στο γυμνασιο η Reaληστες..

  16. #10612
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Catalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ηλια δεν περνω στα σοβαρα τιποτα μεταξυ οπαδικων,σιγουρα εχω καποια πιστευω αλλα μετα τον θρυλο μας ολα τα αλλα.
    Ποτε δεν εκρυψα την συμπαθεια μου για την Ρεαλ του Ζινταν...Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα.

    Kαι επειδη με ρωτανε για το username,απλα μου αρεσει για αυτο και το αλλαξα.Οσο για την Μπαρσα την γουσταρω απο 13 χρονων οταν εμενα και την παρεα μου
    μας κοροιδευαν στο γυμνασιο η Reaληστες..
    κοιτα αλλο υποστηριζω μια ομαδα που σημαινει οτι ειμαι μαζι της ανεξαρτητα απο το τι ομαδα εχει και αλλο τη θαυμαζω και μου αρεσει σαν ομαδα αυτη τη στιγμη.

    η βαρκα εδω και μια δεκαετια σχεδον ειναι εξαιρετικη, παιζει ωραιο ποδοσφαιρο και το παραδεχομαι, απλα αν σε δυο χρονια χαλασει αυτη η ομαδα και εμφανιστει μια αλλη που παιζει ομορφα θα μου αρεσει αυτη. και εμενα η ρεαλ των ρομπερτο καρλος, ζινταν, ραουλ ιερο κλπ μου αρεσε πολυ, οπως και η μαντσεστερ με ροναλντο-ρουνεΪ, αλλα και οι "γερονταρες" της μιλαν, ομως δεν υποστηριζω καμια απο αυτες τις ομαδες
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kouzoulo (26-10-12)

  18. #10613
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συμφωνουμε Ηλια.
    Απλα εμενα η Μπαρτσα με κουρασε λιγο με το ιδιο στυλ παιχνιδιου{οχι οτι δεν ειναι καλο}που παιζει.

  19. #10614
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Catalanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνουμε Ηλια.
    Απλα εμενα η Μπαρτσα με κουρασε λιγο με το ιδιο στυλ παιχνιδιου{οχι οτι δεν ειναι καλο}που παιζει.
    κουραστηκαν και οι ιδιοι μη σου πω
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (26-10-12)

  21. #10615
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα μόνο για την Κρήτη; Τι θίγεσαι επί προσωπικού εσύ; Και τον τόπο μου έβαλα μέσα ... αυτό γιατί το παραβλέπεις; Με τη δική σου λογική, όσο τσουβάλιασα εσένα, τσουβάλιασα και εμένα.

    Ελεύθερη σκέψη και φανατικός τοπικισμός ... δε συμβαδίζουν.
    Επιπλέον, απάντησα στην ελληνική γλώσσα στον Σπύρο ότι έχουν και πολλά καλά.

    Anyway, μην το κουράζουμε άλλο με ατέρμονες συζητήσεις ... έχοντας ζήσει περίπου 7 χρόνια από κοντά τους Κρητικούς και πολλά χρόνια τους Μανιάτες ... δε θα μου αλλάξει τη γνώμη μια συζήτηση στο red-dna.

    Μα δεν θίχτηκα προσωπικά , σου είπα ότι η Κρήτη έχει βγάλει πολλά ελεύθερα μυαλά και επίσης σου είπα ότι υπάρχουν και πολλοί κολλημένοι . Το ότι όμως υπάρχουν αρκετοί κολλημένοι δεν πρέπει να χαρακτηρίζονται ετσι όλοι οι Κρητικοί.
    Όσο αναφορά αυτό που λες περί τοπικισμού , κατά την γνώμη μου , έχεις εν μέρη δίκιο . Μπορεί οι Κρητικοί να είμαστε τοπικιστές αλλά δεν πρέπει να παραβλέπουμε την αγάπη των Κρητικών για την Ελλάδα και το ότι στους Μακεδονικούς πολέμους οι Κρητικοί ήταν αυτοί που έτρεξαν πρώτοι να πολεμήσουν και να δώσουν την ζωή τους.
    Για τους Μανιάτες δεν εκφράζω γνώμη γιατί δεν τους ξέρω ....... αν και το ότι οι περισσότεροι από αυτούς ,πολιτικά ,είναι ποιο δεξιά από την χούντα με προδιαθέτει αρνητικά.
    Και δεν προσπαθώ να σου αλλάξω την γνώμη , μια κουβέντα κάνουμε στην οποία ο καθένας εκθέτει τις απόψεις του .
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  22. #10616
    Το avatar του χρήστη Coach
    Εγγραφή
    06-07-2005

    Μηνύματα
    15.295
    Thanks
    6.723
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.218 φορές σε 3.590 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν θίχτηκα προσωπικά , σου είπα ότι η Κρήτη έχει βγάλει πολλά ελεύθερα μυαλά και επίσης σου είπα ότι υπάρχουν και πολλοί κολλημένοι . Το ότι όμως υπάρχουν αρκετοί κολλημένοι δεν πρέπει να χαρακτηρίζονται ετσι όλοι οι Κρητικοί.
    Όσο αναφορά αυτό που λες περί τοπικισμού , κατά την γνώμη μου , έχεις εν μέρη δίκιο . Μπορεί οι Κρητικοί να είμαστε τοπικιστές αλλά δεν πρέπει να παραβλέπουμε την αγάπη των Κρητικών για την Ελλάδα και το ότι στους Μακεδονικούς πολέμους οι Κρητικοί ήταν αυτοί που έτρεξαν πρώτοι να πολεμήσουν και να δώσουν την ζωή τους.
    Για τους Μανιάτες δεν εκφράζω γνώμη γιατί δεν τους ξέρω ....... αν και το ότι οι περισσότεροι από αυτούς ,πολιτικά ,είναι ποιο δεξιά από την χούντα με προδιαθέτει αρνητικά.
    Και δεν προσπαθώ να σου αλλάξω την γνώμη , μια κουβέντα κάνουμε στην οποία ο καθένας εκθέτει τις απόψεις του .
    Πώς δε θίχτηκες; Κράτησες μόνο τη λέξη "Κρήτη" και έκανες εφεύρεση τη λέξης "όλοι" την οποία επαναλαμβάνεις και σε αυτό το ποστ. Απάντησα για το 2ο ... βαριέμαι πάλι.

    Με κουράζει να εμπλέκεται κάθε φορά η ιστορία όταν μιλάμε για Νεοέλληνες, ΝεοΜανιάτες, ΝεοΚρητικούς κλπ. Το έχουμε μανία αλλά δεν κολλάει σε όλες τις συζητήσεις.


    Οι Μανιάτες είναι αρκετά συχνά βασιλόφρονες ... ειδικά οι παλιοί. Τρελλαίνομαι όμως, όταν ακούω ακόμα περιπτώσεις 30-40 χρονών ανθρώπων να με αποκαλούν "κορώνα μου". Γι΄αυτούς είναι κάτι σαν το κούκλα μου. Να σε λέει ο άλλος "κούκλα μου" και να ωρρύεσαι. Αλλά ναι ... ισχύει.
    Οι άνθρωποι έχουν μεγαλώσει δίπλα στη θάλασσα, σε πανέμορφες θάλασσες μάλιστα ... και οι περισσότερες γυναίκες που είναι σήμερα 60 χρονών ... δεν ξέρουν μπάνιο γιατί στα νιάτα τους τους απαγόρευαν μανάδες και θειάδες να φοράνε μαγιό.
    Ακόμα έχω την εικόνα που όταν πήγαινα παιδί στον Γερολιμένα (=καταπληκτικό μέρος αλλά ο παράδεισος του οπισθοδρομισμού) ... οι μεγάλες γυναίκες φόραγαν μακριά μαύρα φορέματα και μαντήλες και έβρεχαν μόνο τους αστραγάλους.

    Καλά και τώρα όταν πάω εκεί ... σκάω πάντα από το σπίτι με μαγιό άνευ σορτς ή παρεό ... για να τους ζορίζω. Τρελλαίνομαι να τους ζορίζω τα χαζωπά τους ήθη ... γιατί η Ελλάδα δεν είναι Κουβέιτ. Όχι ότι θα το καταλάβουν ποτέ ... αλλά εγώ γελάω απίστευτα με το βλέμμα τους.
    Ρε γαμώτο, τι κάνω λάθος και παίρνω το 100 και βγαίνει ο Σπανούλης;

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Coach για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (26-10-12), Eleni7 (26-10-12)

  24. #10617
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς δε θίχτηκες; Κράτησες μόνο τη λέξη "Κρήτη" και έκανες εφεύρεση τη λέξης "όλοι" την οποία επαναλαμβάνεις και σε αυτό το ποστ. Απάντησα για το 2ο ... βαριέμαι πάλι.

    Με κουράζει να εμπλέκεται κάθε φορά η ιστορία όταν μιλάμε για Νεοέλληνες, ΝεοΜανιάτες, ΝεοΚρητικούς κλπ. Το έχουμε μανία αλλά δεν κολλάει σε όλες τις συζητήσεις.


    Οι Μανιάτες είναι αρκετά συχνά βασιλόφρονες ... ειδικά οι παλιοί. Τρελλαίνομαι όμως, όταν ακούω ακόμα περιπτώσεις 30-40 χρονών ανθρώπων να με αποκαλούν "κορώνα μου". Γι΄αυτούς είναι κάτι σαν το κούκλα μου. Να σε λέει ο άλλος "κούκλα μου" και να ωρρύεσαι. Αλλά ναι ... ισχύει.
    Οι άνθρωποι έχουν μεγαλώσει δίπλα στη θάλασσα, σε πανέμορφες θάλασσες μάλιστα ... και οι περισσότερες γυναίκες που είναι σήμερα 60 χρονών ... δεν ξέρουν μπάνιο γιατί στα νιάτα τους τους απαγόρευαν μανάδες και θειάδες να φοράνε μαγιό.
    Ακόμα έχω την εικόνα που όταν πήγαινα παιδί στον Γερολιμένα (=καταπληκτικό μέρος αλλά ο παράδεισος του οπισθοδρομισμού) ... οι μεγάλες γυναίκες φόραγαν μακριά μαύρα φορέματα και μαντήλες και έβρεχαν μόνο τους αστραγάλους.

    Καλά και τώρα όταν πάω εκεί ... σκάω πάντα από το σπίτι με μαγιό άνευ σορτς ή παρεό ... για να τους ζορίζω. Τρελλαίνομαι να τους ζορίζω τα χαζωπά τους ήθη ... γιατί η Ελλάδα δεν είναι Κουβέιτ. Όχι ότι θα το καταλάβουν ποτέ ... αλλά εγώ γελάω απίστευτα με το βλέμμα τους.
    Sexy!

    Ντάξει κι εγώ τοπικίστρια είμαι αλλά θέλω να πιστεύω πως έχω ανοιχτό μυαλό. Εννοείται πως ισχύουν 100% αυτά που λες για τη νοοτροπία. Περισσότερο συμβαίνουν όσο προχωράς νότια. Στα βόρεια είμαστε εξευγενισμένοι.
    Είχα 2 συμφοιτήτριες από τη Μεσαρά... όταν βγαίναμε για καφέ, όταν τις έπαιρνε ο πατέρας τους τηλέφωνο (ήταν αδερφές) έπρεπε να γίνεται απόλυτη ησυχία για να μην καταλάβει ότι είναι έξω, αλλιώς δεν απαντούσαν και έπαιρναν μετά τη μάνα τους για να τις καλύψει! Τράβαγα τα μαλλιά μου!!! Για σχέση ούτε λόγος να γίνεται βέβαια. Και φυσικά δημιουργούνται φοβερά απωθημένα στα παιδιά μέσα από τέτοιες καταστάσεις.

    Αυτούς δεν τους αντέχω εγώ που τους τρώω στη μάπα συχνά και θα έπρεπε να έχω συνηθίσει, όχι εσυ.
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Coach (26-10-12)

  26. #10618
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kouzoulo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sexy!

    Ντάξει κι εγώ τοπικίστρια είμαι αλλά θέλω να πιστεύω πως έχω ανοιχτό μυαλό. Εννοείται πως ισχύουν 100% αυτά που λες για τη νοοτροπία. Περισσότερο συμβαίνουν όσο προχωράς νότια. Στα βόρεια είμαστε εξευγενισμένοι.
    Είχα 2 συμφοιτήτριες από τη Μεσαρά... όταν βγαίναμε για καφέ, όταν τις έπαιρνε ο πατέρας τους τηλέφωνο (ήταν αδερφές) έπρεπε να γίνεται απόλυτη ησυχία για να μην καταλάβει ότι είναι έξω, αλλιώς δεν απαντούσαν και έπαιρναν μετά τη μάνα τους για να τις καλύψει! Τράβαγα τα μαλλιά μου!!! Για σχέση ούτε λόγος να γίνεται βέβαια. Και φυσικά δημιουργούνται φοβερά απωθημένα στα παιδιά μέσα από τέτοιες καταστάσεις.

    Αυτούς δεν τους αντέχω εγώ που τους τρώω στη μάπα συχνά και θα έπρεπε να έχω συνηθίσει, όχι εσυ.
    Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα βορεια και νοτια Ελευθερια .....αν και εσυ ξερεις πολυ καλυτερα μια που ζεις μονιμα Κρητη.
    Π.χ. βλεπω εμας που ειμαστε επαρχια Μονοφατσιου και ειναι ακομα σχετικα αυστηρα τα πραγματα και κανω συγκριση με το τι γινεται στα Βιανεικα που εκει τα πραγματα ειναι ακρετα ποιο χαλαρα.
    Ακομα και στα Χανια .....σε ολο τον νομο , τα πραγματα ειναι πολυ χαλαρα πια.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. #10619
    Το avatar του χρήστη Coach
    Εγγραφή
    06-07-2005

    Μηνύματα
    15.295
    Thanks
    6.723
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.218 φορές σε 3.590 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kouzoulo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sexy!

    Ντάξει κι εγώ τοπικίστρια είμαι αλλά θέλω να πιστεύω πως έχω ανοιχτό μυαλό. Εννοείται πως ισχύουν 100% αυτά που λες για τη νοοτροπία. Περισσότερο συμβαίνουν όσο προχωράς νότια. Στα βόρεια είμαστε εξευγενισμένοι.
    Είχα 2 συμφοιτήτριες από τη Μεσαρά... όταν βγαίναμε για καφέ, όταν τις έπαιρνε ο πατέρας τους τηλέφωνο (ήταν αδερφές) έπρεπε να γίνεται απόλυτη ησυχία για να μην καταλάβει ότι είναι έξω, αλλιώς δεν απαντούσαν και έπαιρναν μετά τη μάνα τους για να τις καλύψει! Τράβαγα τα μαλλιά μου!!! Για σχέση ούτε λόγος να γίνεται βέβαια. Και φυσικά δημιουργούνται φοβερά απωθημένα στα παιδιά μέσα από τέτοιες καταστάσεις.

    Αυτούς δεν τους αντέχω εγώ που τους τρώω στη μάπα συχνά και θα έπρεπε να έχω συνηθίσει, όχι εσυ.
    Αμ το άλλο ... ο άγραφος κανόνας για τις χήρες ότι πρέπει να φοράνε ισοβίως μαύρα και να μην ξανακάνουν σχέση;
    Στα 3 χρόνια (και πολύ άργησα) σκάω στη ντουλάπα της μάνας μου και όπου έβλεπα μαύρο το εξφεδόνιζα.
    Ρε γαμώτο, τι κάνω λάθος και παίρνω το 100 και βγαίνει ο Σπανούλης;

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kouzoulo (26-10-12)

  29. #10620
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα βορεια και νοτια Ελευθερια .....αν και εσυ ξερεις πολυ καλυτερα μια που ζεις μονιμα Κρητη.
    Π.χ. βλεπω εμας που ειμαστε επαρχια Μονοφατσιου και ειναι ακομα σχετικα αυστηρα τα πραγματα και κανω συγκριση με το τι γινεται στα Βιανεικα που εκει τα πραγματα ειναι ακρετα ποιο χαλαρα.
    Ακομα και στα Χανια .....σε ολο τον νομο , τα πραγματα ειναι πολυ χαλαρα πια.
    Κι όμως έχει κάποια σχέση. Μιλάμε πάντα για την πλειοψηφία και όχι για μεμονομένες περιπτώσεις. Τουλάχιστον στο Ηράκλειο που το ξέρω καλά.
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

Σελίδα 531 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 3113123133143148149150151152152752852953053153253353453554155156157158163173183193110311531 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας