Σελίδα 1756 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 7561256135614561556165617061716172617361746175217531754175517561757175817591760176617761786179618061856 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 35.101 έως 35.120 από 38234

Θέμα: Off Topic

  1. #35101
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.699
    Thanks
    23.835
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτη η νοοτροπια οτι αν καταγγειλουμε καποια παρατυπια ειμαστε ρουφιανοι, οπως και η νοοτροπια να ασχολουμαστε μονο με το σπιτι μας, εχει καταστρεψει την Ελλαδα. Γιατι να κανουμε τα στραβα ματια στο καθε λαμογιο; Του χρωσταμε; Εμεις φταιμε που θα τον καταγγειλουμε ή αυτος που κοροιδευει το κρατος και τους συμπολιτες του; Δεν ειμαστε καλα.
    Τί δεν καταλαβαίνεις όσο αφορά ότι δεν είναι δουλειά του πολίτη να κάνει τον ελεγκτή και για αυτό υπάρχουν οι αντίστοιχες υπηρεσίες;

    Επίσης αν θέλουν να κάνουν καταγγελίες ας ξεκινήσουν με το διπλανό τους που δέρνει τη γυναίκα και τα παιδιά του. Η υποκρισία πάει σύννεφο στην Ελλάδα.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (25-09-22)

  3. #35102

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.358
    Thanks
    27.907
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί δεν καταλαβαίνεις όσο αφορά ότι δεν είναι δουλειά του πολίτη να κάνει τον ελεγκτή και για αυτό υπάρχουν οι αντίστοιχες υπηρεσίες;

    Επίσης αν θέλουν να κάνουν καταγγελίες ας ξεκινήσουν με το διπλανό τους που δέρνει τη γυναίκα και τα παιδιά του. Η υποκρισία πάει σύννεφο στην Ελλάδα.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Στο δευτερο συμφωνω. Γενικα αναφερθηκα και εγω. Φυσικα θα πρεπει να ξεκινησουν απο το διπλανο τους. Οχι απαραιτητα να καταγγειλουν, αλλα τουλαχιστον να κανουν συστασεις οταν βλεπουν ασχημες συμπεριφορες

    Τωρα, οσον αφορα τη συγκεκριμενη ειδηση, το προβλημα ειναι οτι οι ελεγκτικες υπηρεσεις υπολειτουργουν. Αλλιως δεν ειναι κακο να ζηταται μια καποια υποβοηθηση. Κακα τα ψεμματα με τον αριθμο των καταστηματων εστιασης που υπαρχουν στη χωρα, ειναι αδυνατο να ελεγχθουν ολοι. Κατευθειαν πεφτει συρμα οτι εγινε ελεγχος σε εναν και οι υπολοιποι αρχιζουν να κοβουν αποδειξεις μεχρι να απομακρυνθει ο κινδυνος.

  4. #35103
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.699
    Thanks
    23.835
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δευτερο συμφωνω. Γενικα αναφερθηκα και εγω. Φυσικα θα πρεπει να ξεκινησουν απο το διπλανο τους. Οχι απαραιτητα να καταγγειλουν, αλλα τουλαχιστον να κανουν συστασεις οταν βλεπουν ασχημες συμπεριφορες

    Τωρα, οσον αφορα τη συγκεκριμενη ειδηση, το προβλημα ειναι οτι οι ελεγκτικες υπηρεσεις υπολειτουργουν. Αλλιως δεν ειναι κακο να ζηταται μια καποια υποβοηθηση. Κακα τα ψεμματα με τον αριθμο των καταστηματων εστιασης που υπαρχουν στη χωρα, ειναι αδυνατο να ελεγχθουν ολοι. Κατευθειαν πεφτει συρμα οτι εγινε ελεγχος σε εναν και οι υπολοιποι αρχιζουν να κοβουν αποδειξεις μεχρι να απομακρυνθει ο κινδυνος.
    Δεν ξέρω αν έχεις εικόνα για το τι συμβαίνει στην ελληνική αγορά; Αυτή τη στιγμή και εδώ και αρκετό καιρό (κυρίως μετά κοβιντ) ιδίως στη λιανική πλέον η φοροδιαφυγή είναι σχεδόν αδύνατη. Ο κόσμος πληρώνει με κάρτες και κινητά σε φοβερά μεγάλο ποσοστό.

    Και παρ όλα αυτά οι φόροι είναι εκεί που ήταν.

    Έτσι δίνω μια ρεαλιστική εικόνα επειδή δουλεύω χρόνια στην εστίαση, οπότε η άποψη μου δεν αφορά μια τυχαία επίσκεψη σε κάποιο μαγαζί ένα Σαββατόβραδο.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (25-09-22), flessanto (25-09-22)

  6. #35104
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτη η νοοτροπια οτι αν καταγγειλουμε καποια παρατυπια ειμαστε ρουφιανοι, οπως και η νοοτροπια να ασχολουμαστε μονο με το σπιτι μας, εχει καταστρεψει την Ελλαδα. Γιατι να κανουμε τα στραβα ματια στο καθε λαμογιο; Του χρωσταμε; Εμεις φταιμε που θα τον καταγγειλουμε ή αυτος που κοροιδευει το κρατος και τους συμπολιτες του; Δεν ειμαστε καλα.
    Σιγά μην έχει καταστρέψει την Ελλάδα η φοροδιαφυγή. Δεν υπάρχει ούτε μια μικρή επιχείρηση που να μην πληρώνει τουλάχιστον το 50% του τζίρου του στο κράτος (ΦΠΑ φόροι εφκα χαράτσια κλπ).

    Τα δε νοικοκυριά, έχουν γονατίσει κυριολεκτικά από την υπερφορολογηση. Αν μου πεις εσύ που πάνε όλα αυτά τα χρήματα εγώ θα πάω πάσο.

    Όλα κλεψιά, μίζες και λαμογιες υπέρ των ελαχίστων ελίτ και εις βάρος του κόσμου.

    Έχει αναγκαστεί να ψάχνει τρόπο να φοροδιαφυγει ο κόσμος για να επιβιώσει

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (25-09-22), drizzt (25-09-22), john syggel (25-09-22)

  8. #35105

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.358
    Thanks
    27.907
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά μην έχει καταστρέψει την Ελλάδα η φοροδιαφυγή. Δεν υπάρχει ούτε μια μικρή επιχείρηση που να μην πληρώνει τουλάχιστον το 50% του τζίρου του στο κράτος (ΦΠΑ φόροι εφκα χαράτσια κλπ).

    Τα δε νοικοκυριά, έχουν γονατίσει κυριολεκτικά από την υπερφορολογηση. Αν μου πεις εσύ που πάνε όλα αυτά τα χρήματα εγώ θα πάω πάσο.

    Όλα κλεψιά, μίζες και λαμογιες υπέρ των ελαχίστων ελίτ και εις βάρος του κόσμου.

    Έχει αναγκαστεί να ψάχνει τρόπο να φοροδιαφυγει ο κόσμος για να επιβιώσει

    Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σιγουρα ξερετε καλυτερα οσοι κινηστε στην αγορα.

    Παντως υφισταται και η φοροδιαφυγή και συγκάλυψη κολλητών που εχουν διαπράξει πολύ μεγαλυτερα εγκλήματα σε επίπεδο μεγαλεταιρειων. Δε φοβάται μόνο ο γείτονας να χαρακτηριστεί ρουφιάνος αλλά και το Χ πρωην στέλεχος της ασπις πρόνοια. Σε αρκετές περιπτώσεις δε χρειάζεται καν να τους εκφοβισουν με άλλα μέσα.

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (26-09-22)

  10. #35106
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ πληρώνω σε ασφάλεια και ΦΠΑ και προκαταβολή φόρου περίπου τα μισά από όσα παίρνω. Αν δεν κόψω ένα τιμολόγιο για να μπορέσω να πληρώσω το ενοίκιο φταίω??
    Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει μόδα να τα ρίχνουμε στον κόσμο.

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-09-22), flessanto (26-09-22)

  12. #35107
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.699
    Thanks
    23.835
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει μόδα να τα ρίχνουμε στον κόσμο.
    Αυτό ακριβώς Σταύρο.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  13. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    estai (25-09-22), flessanto (26-09-22)

  14. #35108
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.861
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πληρώνω σε ασφάλεια και ΦΠΑ και προκαταβολή φόρου περίπου τα μισά από όσα παίρνω. Αν δεν κόψω ένα τιμολόγιο για να μπορέσω να πληρώσω το ενοίκιο φταίω??
    Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει μόδα να τα ρίχνουμε στον κόσμο.
    Και αυτό ακόμα, άλλη συζήτηση είναι αλλά τώρα αλλού είναι το πρόβλημα.
    Αν είναι να κάνουμε τις δουλειές για τις οποίες πληρώνουμε άλλο κόσμο να τις κάνει και πολύ καλύτερα από εμάς, να πάρουν μπούλο να κάνουμε εμείς τον υπουργό τότε.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  15. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-09-22), estai (25-09-22), flessanto (26-09-22), pirateeeeeee (26-09-22)

  16. #35109
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλοφόρετη η ακροδεξιά στην Ιταλία. Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα, είμαστε.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-09-22)

  18. #35110
    ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Το avatar του χρήστη redbaron
    Εγγραφή
    12-07-2008

    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    2.909
    Thanks
    546
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.952 φορές σε 1.188 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αδέλφια της Ιταλιας. Καταντια. Για αλλη μια φορά η οξυνση της κρισης και ο φοβος των ιταλών για οσα ερχονται οδηγουν ολο το συντηρητικο κομματι των ψηφοφορων να το ριξουν σε ακροδεξιο κομμα. Κατι ανάλογο εγινε και εδω με την ανοδο της Χ.Α αμεσως μετά τα πρωτα χρόνια της κρισης.Το συστημα μια χαρα τους υποδεχτηκε και τους σιγοντάρισε. Οταν διαλύθηκε με την καταδικη της οι απελπισμενοι ψηφοφόροι της επεστρεψαν στην Μαμα Ν.Δ οπου υπηρχε η παρηγορια καποιων ακροδεξιων υπουργων. ενα μικρο τμημα ψεκασμενων ακροδεξιων πηγε στον Βελοπουλο.
    Δεν είμαστε σε καλυτερη φάση. Μας κυβερνάει ο γόνος αρχαιοκαπηλων κρατικοδίαιτων απατεωνων που παιζει να ειναι ο πιο ηλιθιος που υπηρξε ποτε και το υπογραφει σε καθε του κουβέντα. τελευταία ξεστόμισε «πρέπει να αντιμετωπίσουμε την επιθετικότητα των πολλών απέναντι στους λίγους».
    Ο τύπος ή είναι τέρμα ηλιθιος και αλλο ήθελε να πει ή στοχάστηκε υπερ της ολιγαρχίας και μας τρολαρει μεσα στα μουτρα μας.
    Ζουμε τον υπαρκτο σουρεαλισμο αλλα στην πιο μαυρη σελιδα της μεταπολίτευσης.

    Fuck no politica


  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (26-09-22)

  20. #35111
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ας προσέχαμε τι ψηφίζουμε. Δε μας φταίει κανένας, μόνοι μας βάλαμε τα χεράκια μας και βγάλαμε τα ματάκια μας.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  21. #35112
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.699
    Thanks
    23.835
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας προσέχαμε τι ψηφίζουμε. Δε μας φταίει κανένας, μόνοι μας βάλαμε τα χεράκια μας και βγάλαμε τα ματάκια μας.
    Το πρόβλημα είναι ως συνήθως πως την πληρώνουμε κι εμείς που δεν τους ψηφίσαμε. Συνήθως περισσότερο εμείς.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  22. #35113
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προφανώς, έτσι λειτουργούν οι δημοκρατίες. Και οι εκλογές είναι κοντά. Για να μας δω τώρα τι ψάρια θα πιάσουμε.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  23. #35114
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.699
    Thanks
    23.835
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοφόρετη η ακροδεξιά στην Ιταλία. Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα, είμαστε.
    Ευτυχώς εδώ έχουμε κεντροδεξιά με Άδωνη, Πλεύρη, Βορίδη.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (26-09-22)

  25. #35115
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.861
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Έχει και καλύτερο: Με κυβέρνηση από επιτελικούς χίππηδες, αξιωματική αντιπολίτευση από χυμικούς κατσαπλιάδες, ευρύτερη αντιπολίτευση από διασκεδαστές ποικίλης ύλης και το ΚΚΕ, είναι ζήτημα χρόνου να βρεθεί ένας σχηματισμός λιγότερο... συμπεριληπτικός και... οικολογικός από τη σημερινή κυβέρνηση να πάρει τη θέση της Χρυσής Αυγής και να μην έχει στη βιτρίνα μπράβους και λοιπά εκθέματα από τα ενδιάμεσα στάδια της εξελικτικής πορείας του ανθρώπου.
    Ο άνθρωπος, θέλει πρώτα να έχει να φάει και μετά να έχει και τα απαραίτητα μέσα για να κινείται στον χώρο του: Με πράσινες ενέργειες, συμπεριληπτικότητες, μεταδιαστήματα, την ώρα που δεν υπάρχουν καύσιμα για θέρμανση και φωτισμό, πρώτες ύλες και προϊόντα ώστε να να μη διαταράσσεται η εφοδιαστική αλυσίδα, δεν έζησε κανείς. Ο κόσμος, όσο απαίδευτος και να είναι, ξέρει ότι κουμάντο κάνει αυτός που έχει τα τελευταία αναφερόμενα και όχι αυτός που ευαγγελίζεται τα πρώτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη voskos_7 : 26-09-22 στις 17:08
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (26-09-22)

  27. #35116
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από redbaron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδέλφια της Ιταλιας. Καταντια. Για αλλη μια φορά η οξυνση της κρισης και ο φοβος των ιταλών για οσα ερχονται οδηγουν ολο το συντηρητικο κομματι των ψηφοφορων να το ριξουν σε ακροδεξιο κομμα. Κατι ανάλογο εγινε και εδω με την ανοδο της Χ.Α αμεσως μετά τα πρωτα χρόνια της κρισης.Το συστημα μια χαρα τους υποδεχτηκε και τους σιγοντάρισε. Οταν διαλύθηκε με την καταδικη της οι απελπισμενοι ψηφοφόροι της επεστρεψαν στην Μαμα Ν.Δ οπου υπηρχε η παρηγορια καποιων ακροδεξιων υπουργων. ενα μικρο τμημα ψεκασμενων ακροδεξιων πηγε στον Βελοπουλο.
    Δεν είμαστε σε καλυτερη φάση. Μας κυβερνάει ο γόνος αρχαιοκαπηλων κρατικοδίαιτων απατεωνων που παιζει να ειναι ο πιο ηλιθιος που υπηρξε ποτε και το υπογραφει σε καθε του κουβέντα. τελευταία ξεστόμισε «πρέπει να αντιμετωπίσουμε την επιθετικότητα των πολλών απέναντι στους λίγους».
    Ο τύπος ή είναι τέρμα ηλιθιος και αλλο ήθελε να πει ή στοχάστηκε υπερ της ολιγαρχίας και μας τρολαρει μεσα στα μουτρα μας.
    Ζουμε τον υπαρκτο σουρεαλισμο αλλα στην πιο μαυρη σελιδα της μεταπολίτευσης.
    Δεν είναι ηλίθιος, ξέρει πολύ καλά τι κάνει..
    Ο κόσμος είχε μεγάλη υπομονή με αυτούς και φάγανε το παραμύθι των αρίστων. Μη ξεχνάμε τη ανάπτυξη που διαφημίζουν πχ με Λάρκο και Μαλαματίνα που κρύβουν έναν Σκρέκα μπαλαντέρ και χαρίζονται χρέη εκατομμυρίων προς το δημόσιο, για να καταλάβουμε πως έχουν ξεφύγει και υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
    Ένα πράγμα που με στενοχώρησε πραγματικά είναι όταν είδα τον Πέτσα να βγαίνει και να λέει χωρίς ντροπή πως όποιος δεν κάνει οικονομία δυστυχώς θα πεθάνει και δεν κουνιεται φύλλο και απορώ με την ελληνική κοινωνία που οδεύει προς την απάθεια.
    Ίσως να είμαι παράλογος αλλά τέτοιο σκοτεινό πράμα δεν έχει ξαναπεράσει από την χώρα.

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (26-09-22), voskos_7 (26-09-22)

  29. #35117
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Oι κυβερνήσεις της Ιταλίας κρατάνε πολύ λίγο την εξουσία, παρόλα αυτά έχουν μια σταθερή πολιτική ανεξαρτήτως κυβέρνησης.

    Αντίθετα οι δικές γαντζώνονται στις καρέκλες και αλλάζουν ό,τι είχε κάνει η προηγούμενη κυβέρνηση για να δείξουν "έργο".
    Γιαυτό κανείς μας δεν ξέρει τι θα ισχύει αύριο στα σοβαρά ζητήματα της καθημερινότητας όπως στην υγεία, στο ασφαλιστικό, στην παιδεία, στα ιδιωτικά και δημόσια έργα κλπ.

    Όσο για τον κόσμο, ναι είναι ηλίθιος και πιστεύει ό,τι του πασάρει η τηλεόραση και τα ΜΜΕ, τα οποία ειρήσθω εν παρόδω, ελέγχονται πλήρως από την κυβέρνηση.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (26-09-22)

  31. #35118
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.861
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ηλίθιος, ξέρει πολύ καλά τι κάνει..
    Ο κόσμος είχε μεγάλη υπομονή με αυτούς και φάγανε το παραμύθι των αρίστων. Μη ξεχνάμε τη ανάπτυξη που διαφημίζουν πχ με Λάρκο και Μαλαματίνα που κρύβουν έναν Σκρέκα μπαλαντέρ και χαρίζονται χρέη εκατομμυρίων προς το δημόσιο, για να καταλάβουμε πως έχουν ξεφύγει και υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
    Ένα πράγμα που με στενοχώρησε πραγματικά είναι όταν είδα τον Πέτσα να βγαίνει και να λέει χωρίς ντροπή πως όποιος δεν κάνει οικονομία δυστυχώς θα πεθάνει και δεν κουνιεται φύλλο και απορώ με την ελληνική κοινωνία που οδεύει προς την απάθεια.
    Ίσως να είμαι παράλογος αλλά τέτοιο σκοτεινό πράμα δεν έχει ξαναπεράσει από την χώρα.
    Αυτό, που τους έχουμε όλους της καρπαζιάς και μας κυβερνάνε κλόουν, είναι κάτι που σηκώνει ανάλυση και ψυχανάλυση, λίγο ξεχωριστή.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  32. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (26-09-22)

  33. #35119
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    και έχουμε αλλαγή εκλογικού νόμου την επόμενη φορά
    πάρα πολύ ζόρικο

    εν τω μεταξύ οι Χ και οι Ψ και η παλινόρθωση των Ζ τα ίδια λένε.
    Με μόνη διαφορά στο που θα διοχετευτούν τα κρατικά χρήματα από το παράθυρο. Δηλαδή επιλέγουμε τον κλέφτη μας
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  34. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (26-09-22)

  35. #35120
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.861
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν είναι που είναι αυτός επάνω και δεν κατεβαίνει για να μη πάρει κανένας άλλος τη διαχείριση του κορωνο-πακέτου - είναι που και οι άλλοι δεν θέλουν να αναλάβουν, ακόμα και αν υπάρχει στη μέση το κορωνο-πακέτο...
    Φαντάσου τί ξέρουν ότι πρέπει να δεχτούν να κάνουν για να μην τσιμπάνε από τέτοιο μποναμά.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  36. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (26-09-22)

Σελίδα 1756 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 7561256135614561556165617061716172617361746175217531754175517561757175817591760176617761786179618061856 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας