Σελίδα 1670 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 67011701270137014701570162016301640165016601666166716681669167016711672167316741680169017001710172017701870 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 33.381 έως 33.400 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #33381
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Όλοι οι εμπλεκόμενοι πλέον λένε ότι ο ιός είναι προϊόν φυσικής εξέλιξης, αλλά ποιός τους πιστεύει πλέον και ποιόν λόγο έχει να τους πιστέψει;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-05-20)

  3. #33382
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι οι εμπλεκόμενοι πλέον λένε ότι ο ιός είναι προϊόν φυσικής εξέλιξης, αλλά ποιός τους πιστεύει πλέον και ποιόν λόγο έχει να τους πιστέψει;
    Στην αρχη τον ειχαν φτιαξει οι Αμερικανοι για να κανουν ζημια στους Κινεζους. Αλλα τελικα τον εφτιαξαν οι Κινεζοι για να κανουν ζημια στους Αμερικανους.

    Ειναι σαν το ασσος ημιχρονο, διπλο τελικο, που εκ του αποτελεσματος κρινουν ολοι ως στημενο.

    Γενικα εχουμε ενα θεματακι με το αιτιο και το αιτιατο, ως ανθρωποτητα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  4. #33383
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    γιατί φοβάμαι ότι θα δημιουργηθούν νέες αγορές, νέα κανάλια αγορων λόγω Κορωναιου που θα δωθούν με ανάθεση σε συγκεκριμένα χέρια όπως έγιναν την περίοδο της δικτατορίας, του εμφυλίου και αλλων παρόμοιων χρονικών συγκυριών? και όλα αυτά με πρόσχημα την "ασφάλεια" να καραεπεμβει στην ελεύθερη αγορά που θα ευαγγελιζονται μετά όταν εδραιωθουν?
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (04-05-20)

  6. #33384
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί φοβάμαι ότι θα δημιουργηθούν νέες αγορές, νέα κανάλια αγορων λόγω Κορωναιου που θα δωθούν με ανάθεση σε συγκεκριμένα χέρια όπως έγιναν την περίοδο της δικτατορίας, του εμφυλίου και αλλων παρόμοιων χρονικών συγκυριών? και όλα αυτά με πρόσχημα την "ασφάλεια" να καραεπεμβει στην ελεύθερη αγορά που θα ευαγγελιζονται μετά όταν εδραιωθουν?
    Είσαι υπερβολικός αδερφέ ποτέ δεν έχουν δώσει τέτοια δείγματα οι κυβερνούντες.

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-05-20), pirateeeeeee (04-05-20)

  8. #33385
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί φοβάμαι ότι θα δημιουργηθούν νέες αγορές, νέα κανάλια αγορων λόγω Κορωναιου που θα δωθούν με ανάθεση σε συγκεκριμένα χέρια όπως έγιναν την περίοδο της δικτατορίας, του εμφυλίου και αλλων παρόμοιων χρονικών συγκυριών? και όλα αυτά με πρόσχημα την "ασφάλεια" να καραεπεμβει στην ελεύθερη αγορά που θα ευαγγελιζονται μετά όταν εδραιωθουν?
    Εισαι υπερβολικος, σε οσους ηθελαν να δωσουν καναλι εχουν δωσει ηδη. Δεν χρειαζοντουσαν καν τετοια προσχηματα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (04-05-20), pirateeeeeee (04-05-20)

  10. #33386
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Επιχειρηματικότητα, χωρίς... "άκρες", στην Ελλάδα δε νοείται.
    Αυτό είχαμε πάντα και δε βλέπω το λόγο να το αλλάξουμε τώρα: Ας ξεκινήσουμε με τη δημόσια διοίκηση που λυθήκανε πολλά θέματα και η επιχειρηματικότητα μάλλον θα λυθεί σε κάποια επόμενη πανδημία... Μη γίνουμε και αγνώριστοι.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  11. #33387
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο OLAF αποκαλύπτει απάτη χρηματοδότησης ακαδημαϊκής έρευνας στην Ελλάδα

    Απάτη σε χρηματοδότηση ακαδημαϊκής έρευνας στην Ελλάδα αποκάλυψε έρευνα του OLAF, όπως ανακοίνωσε σήμερα η Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Καταπολέμησης της Απάτης.

    Η περίπλοκη υπόθεση απάτης αφορά Έλληνα επιστήμονα και δίκτυο διεθνών ερευνητών και επιχορήγηση περίπου 1,1 εκατ. Ευρώ από τον Εκτελεστικό Οργανισμό του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Έρευνας (ERCEA) σε ελληνικό πανεπιστήμιο. πηγή: real



    Γνωρίζει κανείς σε ποιο ίδρυμα αναφέρεται?
    Οταν βλέπεις τέτοια πράγματα σε εκείνα τα σημεία που πρέπει να βγαίνουν οι πιο άψογοι πολίτες και οι πόροι σου να μετατρέπονται στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, τότε αυτό κάτι λέει για το μέλλον σου...






    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  12. #33388
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση ότι τόσα χρόνια δεν είχαμε καμία κομπίνα της προκοπής με έρευνα;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. #33389
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση ότι τόσα χρόνια δεν είχαμε καμία κομπίνα της προκοπής με έρευνα;
    Σε πολλές περιπτώσεις ίσως (βασικά απλά κρίνω εν μέρει από προσωπικές εμπειρίες) έτυχε να είναι υπεύθυνοι άνθρωποι με καριέρα στο εξωτερικό και νοοτροπία που δε σηκώνει τέτοιες κομπίνες.

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  14. #33390
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση ότι τόσα χρόνια δεν είχαμε καμία κομπίνα της προκοπής με έρευνα;
    Επιστρέψαμε στην κανονικότητα.

    Στάλθηκε από το Redmi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (05-05-20)

  16. #33391
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στην κανονικότητα ήμασταν μέχρι τώρα, από ό,τι φαίνεται. Τρώγανε τα παιδιά, ζωή να έχουν... Αν τα κόψουμε αυτά, να δούμε με τί θα καταπιαστούμε...

    Δημήτρη, μάλλον είχαν ξεμείνει από ιδέες, ή δεν υπήρχαν κονδύλια για να ασχοληθούν "σοβαρά" - η αλήθεια είναι ότι η πιο στενή μου εμπειρία είναι το Πάντειο με ΠΑΣΟΚ και κάτι γαϊδούρια που διδάσκουν στο ΕΑΠ και το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας - τρομάρα του...
    Το ερευνητικό έργο αρκετών, ήταν συρραφή εργασιών των προπτυχιακών φοιτητών τους.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  17. #33392

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.899
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κανονικότητα ήμασταν μέχρι τώρα, από ό,τι φαίνεται. Τρώγανε τα παιδιά, ζωή να έχουν... Αν τα κόψουμε αυτά, να δούμε με τί θα καταπιαστούμε...

    Δημήτρη, μάλλον είχαν ξεμείνει από ιδέες, ή δεν υπήρχαν κονδύλια για να ασχοληθούν "σοβαρά" - η αλήθεια είναι ότι η πιο στενή μου εμπειρία είναι το Πάντειο με ΠΑΣΟΚ και κάτι γαϊδούρια που διδάσκουν στο ΕΑΠ και το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας - τρομάρα του...
    Το ερευνητικό έργο αρκετών, ήταν συρραφή εργασιών των προπτυχιακών φοιτητών τους.
    Αυτο δεν ειναι μεμπτο. Τουλαχιστον οταν η εργασια του φοιτητη δεν ειναι αρκετη απο μονη της και χρειαζεται περαιτερω ερευνα τα επομενα χρονια. Το προβλημα ειναι οι καθηγητες των ελληνικων πανεπιστημιων που εχουν να κανουν δημοσιευση εδω και 5,6 χρονια. Αυτο καταδεικνυει οτι δεν κανουν καλα τη δουλεια τους. Οχι βεβαια οτι η πλειοψηφια των εργασιων σε αλλα πανεπιστημια του εξωτερικου αξιζει ουσιαστικα και ειναι καινοτόμα. Συνηθως προκειται για φυρα. Αναπαραγωγη και συρραφη, οπως ανεφερες. Στο τελος ομως μετρανε τα στατιστικα στοιχεια των δημοσιευσεων και των αναφορων απο αλλους στις εργασιες τους.

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (06-05-20)

  19. #33393
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν το έχω σε ψηφιακή μορφή να σου στείλω δύο δείγματα συρραφής που γίνανε και πανεπιστημιακά συγγράμματα, για να βάλεις τα κλάματα που δουλεύεις όσο δουλεύεις και πληρώνεσαι όσο πληρώνεσαι...
    Με τόσα Πανεπιστήμια, ανά τω κόσμω, φυσικά δεν είναι αναμενόμενο ούτε τα περισσότερα από αυτά να τιμούν τον θεωρητικό ρόλο και την αποστολή τους, όπως είναι και επιεικώς εμπαθές το συμπέρασμα ότι εμείς έχουμε τα χειρότερα την ώρα που άλλοι γράφουν χρυσές σελίδες στην έρευνα και την εκπαίδευση.
    Ωστόσο, επειδή της γούνας μας μανίκι δεν είναι η ανώτατη εκπαίδευση των υπολοίπων χωρών, μερικά πολύ προκλητικά δείγματα από τα δικά μας να εκλείψουν και κάποιος να φροντίσει για αυτό.
    Δεν είναι και ό,τι πιο φυσιολογικό να μην έχουν διανεμηθεί βιβλία για το εαρινό εξάμηνο και τα μέλη ΔΕΠ να ασχολούνται με την αποτροπή της παράτασης της εκπαιδευτικής περιόδου... Ούτε φυσικά τα εκπαιδευτικά ιδρύματα να μην έχουν ποινικές ρήτρες με τους εκδοτικούς οίκους για παρόμοιες καταστάσεις.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (08-05-20)

  21. #33394
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    από τις 10 προσπαθώ να πιάσω τηλέφωνο σε τράπεζα και δεν υπάρχει άνθρωπος
    #$%^#$^#$^&

    πέρυσι είχα κλείσει εισιτήρια και δεν με άφηναν να τα πληρώσω και κόντεψα να χάσω το ταξίδι
    να πω και γω τον πόνο μου...
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (06-05-20)

  23. #33395
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από τότε που ισχύουν τα μέτρα, έχουν βρει τον τρόπο να μη δουλεύουν ούτε στο ελάχιστο: Για κάθε έναν πελάτη υπάρχουν περίπου 3-4 υπάλληλοι και ζήτημα να απασχολείται ο ένας. Τηλέφωνα δε σηκώνουν ούτε για πλάκα. Δε θα σε ρωτήσω σε ποιά τράπεζα, γιατί σε όλες το ίδιο κάνουν.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (06-05-20)

  25. #33396
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και φαντάζομαι έχετε υπόψη σας τί γίνεται σε εφορία ΟΑΕΔ κλπ όλη αυτή την περίοδο μιλάμε για τσουγκράνες.

    Μόνο στην ελπέδισον δουλεύουν. Ακόμα και στην καντίνα με παίρνουν τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα τηλέφωνο να αλλάξω πάροχο.

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  26. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (08-05-20), pirateeeeeee (06-05-20), voskos_7 (06-05-20)

  27. #33397
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εφορία ψιλο-καλά πάει: Απλά δουλεύουμε πολύ με mail και πηγαίνουμε μόνο για να παραλάβουμε τα τελικά έγγραφα. Τα υπόλοιπα, όπως τα φαντάζεσαι είναι.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (06-05-20)

  29. #33398
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ σοκαρίστηκα παιδια.

    Ξεκίνησα διαδικασίες να κάνω έναρξη, στελνω e-mail στο οικονομικό Επιμελητήριο και την επόμενη μέρα νου έστειλαν την βεβαίωση που ζήτησα. Αυτό ήταν το πιο εύκολο κομμάτι.

    Την επόμενη μέρα πηρα τηλέφωνο στην εφορία για να δω αν κάνουν διαδικασίες έναρξης. "Ποτε θέλετε να κλείσουμε ραντεβού", μου λέει ο υπάλληλος. Τα έχασα. Περίμενα να μην το σηκώσουν καν κι αν το σηκώσουν να με βρίσουν. Κι αν δεν με βρίσουν να μου πουν δεν γίνεται. Ένας κόμπος στο λαιμό, συγκίνηση. Πέρασαν από μπροστά μου όλες οι στιγμές εκείνες που υπομονετικά περιμενα σε μια ουρά την κυρία στο ταμείο να ολοκληρώσει την πασιέντζα της. Ή να τελειώσει το τηλέφωνο με τη θεία της που την ρωτάει πως φτιάχνει τις πατάτες γιαχνί. Είπα "ευχαριστώ, ήθελα να δω αν μπορώ να κάνω έναρξη για να αρχίσω τις διαδικασίες, θα επικοινωνήσω ξανά όταν έχω έτοιμα όλα τα έγγραφα". ΣΟΚ.

    Το αποκορυφωμα όμως ήρθε με το τέβε. Έστειλα μέιλ για να κλείσω ραντεβου και την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλέφωνο, να με ρωτήσουν τι ακριβώς θέλω και να με ενημερώσουν τι χαρτιά χρειάζονται. Τα χαρτιά θα τους τα έστελνα ηλεκτρονικά και θα με καλούσαν όταν η εγγραφή μου ήταν έτοιμη για να παραλαβω το χαρτί.

    Ως εδώ καλά. Την επόμενη μέρα με έπαιρναν τηλεφωνο για να ρωτήσουν αν ήταν όλα καλά και αν χρειαζόμουν κάποια βοήθεια με τα χαρτιά. Με πήραν τηλέφωνο 3-4 φορές, μου έστειλαν μέιλ. Ο ίδιος ο μπάρμπας που πριν 3 χρόνια με είχε ταλαιπωρήσει γιατί σε μια εξουσιοδότηση υπήρχε μια μουτζουρα, τώρα με έπαιρνε τηλέφωνα γιατι δεν είχα επικοινωνήσει.

    Τελικά έναρξη δεν εκανα, από επιλογή μου. Βρήκα κάτι άλλο τέλος πάντων, αλλά δεν μπορώ να σας κρυψω πως σχεδόν δάκρυσα. Σήκωσα το πρωί το τηλέφωνο, και νόμιζα πως ονειρευόμουν.

    Υ. Γ. Πειρατή, γι'αυτό πρέπει να εκτιμάμε αυτά που έχουμε. Γκριναζες περσι γιατι είχες κλείσει διακοπές και δεν μπορουσες να πληρωσεις. Φέτος που δεν μπορείς να κλείσεις καν διακοπές είναι καλύτερα;

    Στάλθηκε από το Redmi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (06-05-20)

  31. #33399
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    το υγ το έδειξα στο κορίτσι και τώρα σε βρίζει για το δεύτερο σκέλος εδώ και κανένα μισάωρο :p
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  32. #33400
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ενταξει με πιασες. Ειμαι ο Χαρδαλιας.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (07-05-20)

Σελίδα 1670 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 67011701270137014701570162016301640165016601666166716681669167016711672167316741680169017001710172017701870 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας