Σελίδα 1664 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66411641264136414641564161416241634164416541660166116621663166416651666166716681674168416941704171417641864 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 33.261 έως 33.280 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #33261
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τελείως μεταξύ μας και το ξέρεις, οι Γερμανοί δεν έχουν και τεράστια δυσκολία στο να τηρήσουν κάποιες αποστάσεις.
    Στην Ελλάδα, ένας ξέμπαργκος που δεν έχει να κάνει τίποτα, έρχεται και σου κάθεται στο σβέρκο για κανένα 40λεπτο ενώ είσαι με παρέα, μέχρι να καταλάβει ότι πρέπει να φύγει, για παράδειγμα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-04-20)

  3. #33262
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, και το σημαντικότερο είναι ότι εδώ επιτρέπεται σε άτομα που ζουν μαζί νομιμα, να κυκλοφορούν μαζί έξω. Δηλαδή ο Σπανουλης και ο κάθε Σπανουλης θα μπορούσε να βγάλει βόλτα τα 6 παιδιά του μαζι χαχαχ
    Με τον Ιρανό πήγατε καμιά βόλτα??

  4. #33263
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορω πως δεν τους εχει πλακωσει κανενας στις φαπες. Παιρνει ο αλλος ενα μαρκουτσι και μια καμερα και ερχεται και σου κανει ανακριση γιατι βγηκες και που πας, λες και ειναι ασφαλιτης.

    Ντροπη των δημοσιογραφων.
    Εγώ είδα το κορυφαίο, να μπαίνουν στο σπίτι μιας 80φεύγα για να τραβήξουν πλάνα, από τους βοήθεια στο σπίτι, που της πήγαιναν ψώνια και φάρμακα.
    Αν ήμουν συγγενής της θα τους είχα σπάσει τα κόκκαλα αν ήμουν επί τόπου.

  5. #33264
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω τα μέτρα και το σχέδιο που υπάρχει:
    δηλαδή παίρνουμε μέτρα για να μην εκτεθούμε και υπάρξει πολιτικό κόστος και μπουκώσει το σύστημα υγείας?
    Και μετά θα τα ανοίγουμε σιγά σιγά έτσι ώστε να πεθαίνουν σταδιακά οι μπυθουλιώτες σε ρυθμούς που μπορεί να το αντέξει?
    Φαντάσου αν δε βρεθεί κανά φάρμακο για χαρη του τουρισμού και της οικονομίας να έρθουν τουρίστες από όλο τον κόσμο με στερητικά σύνδρομα και τις παραλίες και τα μαγαζιά γεμάτα. Θα την αποκτήσουμε την ανοσία της αγέλης όπως την αποκτούν και οι Ιταλοί θέλουμε δε θέλουμε.
    Αν βρεθεί όμως κάτι κερδίσαμε χρόνο. Αν και δε θα βρεθεί κάτι σύντομα. Και δεν ήταν επιτυχία του Κούλη και του Τσιόδρα αλλά επιτυχία του κόσμου που δεν υπάρχουν πολλά κρούσματα.
    Εγώ πηγαίνω σούπερ μάρκετ και αν τύχει να διασταυρωθώ με κανέναν πηγαίνουμε σα μπαλαρίνες για να αποφευχθούν τα κολλητηλίκια. Η προπαγάνδα του τύπου ο κόσμος είναι ζώα και δε νιώθουν το καλό τους, γίνεται για να αποδειχθούν ηγήτορες οι τύποι. Ο Έλληνας την αγαπάει υπερβολικά τη ζωούλα του και αυτό μας έσωσε.

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (07-04-20), pirateeeeeee (07-04-20)

  7. #33265
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    καλό αυτό είναι μεγάλο ψέμα. πασάρουν από τα ΜΜΕ οποιοδήποτε τρικ χειραγώγησης ανάλογα με το τι θέλουν να περάσουν.

    τώρα δοξάζουν τους γιατρούς και τους νοσηλευτές, αύριο που θα θέλουν να τα πουλήσουν θα τους βρίζουν.

    παλαιότερα έπρεπε να σε βρίζουν για να κατανοήσεις ότι μαζί τα φαγαμε

    και ουτό καθ' εξής.
    κατά καιρούς ρίχνονται διάφορες ιδέες στην τηλεόραση για να προετοιμάζουν την κατάσταση και να του έρχεται ευκολοφαγωτα του κοσμου.
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (07-04-20)

  9. #33266
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό που πολύς κόσμος έχει πειστεί πως πιάσαμε τον παπά απ' τα αρχίδια με τους "χειρισμούς" της κυβέρνησης και δεν τρέχει μια και σε λίγο θα βολτάρουμε και θα πίνουμε μοχίτα στις παραλίες είναι πολύ επικίνδυνο.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (07-04-20)

  11. #33267
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το ξεφτιλικι αυτης της χωρας δεν εχει οριο. Τη στιγμη που σχεδον ολα τα μμε, εξυμνουν την κυβερνηση, επειδη πηραν τον μποναμα του κρατους για τα σποτακια του "μενουμε σπιτι", βγαινουν οι αδικημενοι και κραζουν γιατι δεν πηραν και αυτοι μεριδιο.

    Και βγαινουν δυο συμπερασματα. Το πρωτο πως ο εκθιασμος του "τεραστιου σχεδιου" δεν ειναι τοσο αυθορμητος και ειλικρινης, αλλα εχει καλοπληρωθει απο το κρατος. Το δευτερο πως αυτοι που δεν πηραν φραγκα, αντι να στηριξουν την καμπανια επικοινωνιακα, κραζουν γιατι δεν τους χρηματοδοτουν.

    Ενα τριτο συμπερασμα (υποθεση δικη μου), πως αν δεν ειχαν "πεσει" τα κονδυλια, ολοι θα στεκοντουσαν στα λαθη, τα οποια τωρα αποσιωπουν.


    Δειτε εδω πρωτοσελιδα, κυριως του sportime που δεν κραταει ουτε τα προσχηματα, αλλα και των υπολοιπων εφημεριδων:
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  





    Ολη αυτη η αλληλεγγυη πληρωμενη αδρα λοιπον.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  12. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (07-04-20), drizzt (07-04-20), Gtakis (07-04-20)

  13. #33268
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλά αυτό με το σπορτάιμ το είδα κι εγώ. Αλλά τι να πεις, οι τύποι είχαν βγάλει πρωτοσέλιδο κατά των αμβλώσεων.
    Μιλάμε για κατάντια. Κάποτε ήταν ανθρώπινη εφημερίδα αλλά χρόνια τώρα είναι στον πάτο. Και δε μιλάμε για κανένα βιολογικό, για βόθρο μιλάμε.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-04-20)

  15. #33269

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείως μεταξύ μας και το ξέρεις, οι Γερμανοί δεν έχουν και τεράστια δυσκολία στο να τηρήσουν κάποιες αποστάσεις.
    Στην Ελλάδα, ένας ξέμπαργκος που δεν έχει να κάνει τίποτα, έρχεται και σου κάθεται στο σβέρκο για κανένα 40λεπτο ενώ είσαι με παρέα, μέχρι να καταλάβει ότι πρέπει να φύγει, για παράδειγμα...
    Eχεις πολυ δικιο σαυτο, αλλα δεν πιστευω οτι η υπερβολη στις απαγορευσεις φερνει καποιο αποτελεσμα. Ο παρορμητικος, ωχαδερφιστης τυπος Ελληνα θα βρει τροπο να κανει το δικο του. Φοβερο το παραδειγμα της μανας στα Χανια, η οποια ηθελε να παει βολτα με το αμαξι με την φιλεναδα της και τα 2 παιδια της και για να γλιτωσει το προστιμο, εβαλε τον εξαχρονο γιο της στο πορτμπαγκαζ! Ειδαμε ποσοι ειχαν φυγει το ΣΚ για το χωριο και ποσοι βολταραν στη Θεσσαλονικη. Ουτε η ιδια η αστυνομια ξερει τι ισχυει και τι οχι. Υπαρχουν ατομα που εχουν φαει κληση, επειδη ειχαν δηλωσει οτι θα βγουν για σωματικη ασκηση και απλα εκαναν περιπατο. Σε αλλες περιπτωσεις η βολτα επιτρεπεται.

    Ειμαι υπερ και της απαγορευσης με μετρο αλλα και της ευαισθητοποιησης του καθενος. Οσοι εχουν λιγουλακι μυαλο ή φοβουνται αρκετα την αστυνομια, θα διωξουν τον ξεμπαργκο που λες και με αλλες παρεες που συναντουν, θα κρατησουν μια αποσταση.
    Επισης δεν ειναι πλεον τοσο ακριβες το τσουβαλιασμα των Γερμανων. Πλεον υπαρχουν τοσοι πολλοι Αραβες, Τουρκοι και λοιποι μεταναστες, που αρκετες γειτονιες ειναι σαν την Ελλαδα απο πλευρας κοινωνικοποιησης. Μικρα μαγαζια, επισκεψεις, κοσμος πανωκατω. Αυτοι ειναι ακομα και τωρα χυμα. Βλεπεις στα μεγαλα σουπερμαρκετ να κρατουν ολοι αποσταση 2 μετρων και στο μικρο αραβικο καταστημα να στεκεται ο ενας ακριβως πισω απο τον αλλο ή να γεμιζουν σακουλες με χυμα φρουτα, αλευρι κλπ.

  16. #33270
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτό με το σπορτάιμ το είδα κι εγώ. Αλλά τι να πεις, οι τύποι είχαν βγάλει πρωτοσέλιδο κατά των αμβλώσεων.
    Μιλάμε για κατάντια. Κάποτε ήταν ανθρώπινη εφημερίδα αλλά χρόνια τώρα είναι στον πάτο. Και δε μιλάμε για κανένα βιολογικό, για βόθρο μιλάμε.
    Εγω γενικα, δεν καταλαβαινω την απαιτηση που εχουν ιδιωτικες εταιρειες να τις στηριζει το κρατος. Αν δεν μπορεις ρε μεγαλε μην το ανοιγεις το κωλομαγαζο σου. Δεκαπεντε αθλητικες εφημεριδες εχουμε, φυτοζωουν ολες και ζουν με κρατικα λεφτα. Ειτε απο τον οπαπ , ειτε με επιχορηγησεις. Τεσπα, αλλο θεμα αυτο.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (07-04-20)

  18. #33271

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πολύς κόσμος έχει πειστεί πως πιάσαμε τον παπά απ' τα αρχίδια με τους "χειρισμούς" της κυβέρνησης και δεν τρέχει μια και σε λίγο θα βολτάρουμε και θα πίνουμε μοχίτα στις παραλίες είναι πολύ επικίνδυνο.
    Εννοια σου και αποκλειεται να κανει καποια κινηση αρσης των μετρων ο Κουλης, πριν το κανουν οι ευρωπαιοι. Εδω και 1,5 χρονο δεν εχει παρει ουτε μια πρωτοβουλια ως κυβερνητης χωρας. Βασικα η Ελλαδα δεν εχει παρει καποια πρωτοβουλια εδω και 25 χρονια.

    Εμενα με ξεπερναει το γεγονος οτι ο μισος πληθυσμος εχει πλεον πεισθει οτι ο ιος ειναι κατασκευασμενος σε εργαστηριο απο τους μασονους και ο υπολοιπος μισος πληθυσμος ειναι ακραια τρομοκρατημενος και φοβαται και την σκια του.

  19. #33272
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Που να δείτε οι εκκλησίες που φαγώθηκαν να μείνουν ανοιχτές, τί τρέξιμο έριξαν για να περάσουν στους "πληττώμενους" και να πάρουν τα 800 οι ψάλτες κλπ.

    Γενικά στην υγεία υπάρχει και ένας ωχαδερφισμός, στα λεφτά ΠΟΤΕ!
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  20. #33273

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γενικα, δεν καταλαβαινω την απαιτηση που εχουν ιδιωτικες εταιρειες να τις στηριζει το κρατος. Αν δεν μπορεις ρε μεγαλε μην το ανοιγεις το κωλομαγαζο σου. Δεκαπεντε αθλητικες εφημεριδες εχουμε, φυτοζωουν ολες και ζουν με κρατικα λεφτα. Ειτε απο τον οπαπ , ειτε με επιχορηγησεις. Τεσπα, αλλο θεμα αυτο.
    Στο τελος θα συμπαθησουμε τις πουλημενες εφημεριδες που τουλαχιστον στηριζονται απο καποιον επιχειρηματια. Βλεπε Πρασινη

  21. #33274
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τελος θα συμπαθησουμε τις πουλημενες εφημεριδες που τουλαχιστον στηριζονται απο καποιον επιχειρηματια. Βλεπε Πρασινη
    Σε ολες καποιος επιχειρηματιας ειναι απο πισω. Και ο Τρακης το παιχνιδι του κανει, δεν εχω καμια αμφιβολια.

    Ειδικα τωρα με την κατασταση, ως φαρμακοβιομηχανος θα κονομησει τα αντερα του.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  22. #33275
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοια σου και αποκλειεται να κανει καποια κινηση αρσης των μετρων ο Κουλης, πριν το κανουν οι ευρωπαιοι. Εδω και 1,5 χρονο δεν εχει παρει ουτε μια πρωτοβουλια ως κυβερνητης χωρας. Βασικα η Ελλαδα δεν εχει παρει καποια πρωτοβουλια εδω και 25 χρονια.

    Εμενα με ξεπερναει το γεγονος οτι ο μισος πληθυσμος εχει πλεον πεισθει οτι ο ιος ειναι κατασκευασμενος σε εργαστηριο απο τους μασονους και ο υπολοιπος μισος πληθυσμος ειναι ακραια τρομοκρατημενος και φοβαται και την σκια του.
    Ξέρω, φαίνεται αιώνας αλλά ο Μητσοτάκης είναι πρωθυπουργός εδώ και 9 μήνες...
    Με τα χρόνια, έχω συνηθίσει να μη παίρνω προσωπικά μέτρα τα οποία με τσουβαλιάζουν με ορισμένους που έχουν αποκλίνουσα συμπεριφορά, αλλά παρατηρώντας το μέσο άνθρωπο γύρω μου, καταλαβαίνω την ανάγκη ορισμένα από αυτά να είναι λίγο πιο τραβηγμένα από το κανονικό. Όσο πιο χαλαρά είναι τα μέτρα, τόσο γεωμετρικά θα αυξάνεται ο αριθμός των ατόμων που θα κάνουν του κεφαλιού τους - ειδικά όσο μιλάμε για μεσογειακούς λαούς.
    Αυτό που δε καταλαβαίνω με τίποτα είναι την ανάγκη αρκετών ανά τω κόσμω να γίνονται πιο μπάτσοι και από τους μπάτσους: ειδικά από την Ισπανία έχουμε αρκετά ντοκουμέντα αυτής της συμπεριφοράς. Δεν αισθάνομαι ότι κινδυνεύω από 100 άτομα που μπορεί να κυκλοφορούν λίγο παραπάνω από το κανονικό και σε καμία περίπτωση δεν έχω τη διάθεση να υποκαταστήσω τις αρχές στο έργο τους.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (10-04-20), chainsaw (07-04-20)

  24. #33276
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ολες καποιος επιχειρηματιας ειναι απο πισω. Και ο Τρακης το παιχνιδι του κανει, δεν εχω καμια αμφιβολια.

    Ειδικα τωρα με την κατασταση, ως φαρμακοβιομηχανος θα κονομησει τα αντερα του.
    Tα ΜΜΕ θα έπρεπε να περνάνε τα μηνύματα που επιβάλλεται για το καλό της κοινωνίας χωρίς να παίρνουν χρήματα. Και νομικά νομίζω είναι υποχρεωμένα αλλά κι έτσι να μην είναι θα έπρεπε να συνεισφέρουν κι αυτοί. Όχι ευκαιρία για αρπαχτές. Πληρώνω κάθε χρόνο σε φόρους κάποιες χιλιάδες ευρώ και πλήρωσα και τώρα , για να πηγαίνουν τα χρήματα μου στην αγιοποίηση του Μητσοτάκη. Κάπου ντροπή.

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (07-04-20)

  26. #33277
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλά, σε γενικές γραμμές, πρέπει να επανεξετάσουμε τί διαφημίζεται και πώς στα μέσα, γενικότερα... Και ως τί, το κράτος και οι φορείς του διαφημίζονται.
    Όπως και έντυπα με κάτι μυθικές πωλήσεις 1.900 φύλλων συνεχίζουν να κυκλοφορούν στο διηνεκές...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  27. #33278

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που δε καταλαβαίνω με τίποτα είναι την ανάγκη αρκετών ανά τω κόσμω να γίνονται πιο μπάτσοι και από τους μπάτσους: ειδικά από την Ισπανία έχουμε αρκετά ντοκουμέντα αυτής της συμπεριφοράς. Δεν αισθάνομαι ότι κινδυνεύω από 100 άτομα που μπορεί να κυκλοφορούν λίγο παραπάνω από το κανονικό και σε καμία περίπτωση δεν έχω τη διάθεση να υποκαταστήσω τις αρχές στο έργο τους.
    Αυτο σημαινει οτι αισθανονται πικρια για αυτα που πρεπει να κανουν, καταπιεζονται, οποτε θελουν να καταπιεζονται και ολοι οι υπολοιποι μαζι τους προς συμπαρασταση.

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (08-04-20)

  29. #33279
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα, μαυρη σαν;;; Ο καθενας ας το συνεχισει οπως θελει...Κοιτουσα πριν λιγο στα γρηγορα τι παιζει στα καναλια, και επεσα πανω σε μια Παγωνη η οποια εχει κατασκηνωσει εξω απ'ολα τα καναλια, δεν εξηγειται αλλιως το γεγονος οτι μερα παραμερα την βλεπεις και σε αλλο, και ελεγε οτι θα τραβηξει πολυ αυτο το πραγμα...Τωρα τελειωσε το πασχα και σιγα-σιγα πιανουμε το καλοκαιρι....Κουραγιο, αυτο, τιποτε αλλο....

  30. #33280
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να πω κι εγώ την παπαριά μου. Οι πεποιθήσεις μου είναι εξαρχής ενάντια σε κάθε είδος ελέγχου και βρίσκω αυτό που συμβαίνει τώρα πολύ επικίνδυνο. Η δουλειά μου είναι τέτοια επίσης που προφανώς απολαμβάνω πολύ τις καφετέριες, τα μπαρ, τον κόσμο κλπ. Σίγουρα υπάρχουν παγίδες αν θέλουμε να το δούμε δυστοπικά το θέμα.

    Από την άλλη, παρότι η κοινωνία όπως είναι δε με εκφράζει σε πολλές εκφάνσεις της και προσπαθώ όποτε και όσο μπορώ να παρεμβαίνω, αναγνωρίζω πως είναι μια κοινωνία. Και όσοι μετέχουν σε αυτή θα πρέπει να ακολουθούν τους νόμους, αλλιώς είτε παλλεύουν να αλλάξουν την κατάσταση, ή αν πια δεν την αντέχουν την κάνουν και εντάσσονται σε νέα ή σχηματίζουν τη δική τους κοινωνία κάπου μακριά από την υπάρχουσα.

    Τα γράφω έτσι και λίγο χύμα και χωρίς έντιτ γιατι βαριέμαι λιγάκι σήμερα. Με τα παραπάνω λοιπόν ως δεδομένα, ξέρετε τί μου τα έχει κάνει τσουρέκια;

    Το γεγονός πως ειδικά εδώ στην περιοχή, της οποίας τη νύχτα ξέρω καλά εδώ και πάρα πολλά χρόνια, όλοι διαμαρτύρονται που δε μπορούν να βγουν να πιούν ένα ποτό. Ξέρετε λοιπόν τι συνέβαινε μέχρι και 1 μερά πριν την "καραντίνα"; Παπάρια συνέβαινε, σε πόλη 15 χιλιάδων κατοίκων, με 15-20 καφέ-μπαρ μόνο και μόνο στο κέντρο της, μετά τις 10 η ώρα το βράδυ ΖΗΤΗΜΑ τις καθημερινές να βρίσκονταν έξω σε καφέ και μπάρ ΣΥΝΟΛΟ 40 άτομα.

    Ε, Α ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ πια, φωνάχτε για ότι θέλετε αλλά μη μας τα πρίζετε επειδή βγαίνατε μια φορά έξω για καφε τη μεγάλη παρασκευή και μία το δεκαπενταύγουστο.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  31. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (10-04-20), voskos_7 (08-04-20)

Σελίδα 1664 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66411641264136414641564161416241634164416541660166116621663166416651666166716681674168416941704171417641864 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας