Σελίδα 1662 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66211621262136214621562161216221632164216521658165916601661166216631664166516661672168216921702171217621862 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 33.221 έως 33.240 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #33221
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθω να σκεφτω ποια ειναι η αιτια που το ποσοστο θνησιμοτητας εχει αυξηθει τοσο. Αν φυσικα τα στοιχεια δεν εχουν μαγειρευτει, ωστε να φοβηθει περισσοτερο ο κοσμος. 2 τινα εχω εντοπισει. Ειτε πολλοι ασθενεις, οι οποιοι βρισκονταν σε κρισιμη κατασταση στις ΜΕΘ, κατεληξαν με αποτελεσμα να προσμετρηθουν ετεροχρονισμενα στο ποσοστο, ειτε εχουν γινει μεταλλαξεις του ιου, οι οποιες των καθιστουν πιο επικινδυνο.
    Στην Ιταλία και στην Ισπανία μπούκωσαν οι εντατικές κι έπρεπε να αποσυνδέουν κόσμο από αναπνευστήρες για να ζήσουν νεότεροι. Δεν έχει να κάνει με ανώτερα dna. Aυτό που με προβλημάτισε είναι πως στην Γερμανία τα ποσοστά κρουσμάτων είναι παρεμφερή της Ισπανιας και οι θάνατοι πολύ λίγοι.

  2. #33222

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.899
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ιταλία και στην Ισπανία μπούκωσαν οι εντατικές κι έπρεπε να αποσυνδέουν κόσμο από αναπνευστήρες για να ζήσουν νεότεροι. Δεν έχει να κάνει με ανώτερα dna. Aυτό που με προβλημάτισε είναι πως στην Γερμανία τα ποσοστά κρουσμάτων είναι παρεμφερή της Ισπανιας και οι θάνατοι πολύ λίγοι.
    Eιναι περιεργο αυτο οντως. Στην αρχη ελεγα οτι οι Γερμανοι σε μεγαλες ηλικιες ειναι αρκετα πιο δραστηριοι και υγιεις σωματικα απο τους νοτιοευρωπαιους. Οχι φυσικα λογω dna, αλλα επειδη γυμναζονται περισσοτερο. Μετα ομως ειδα οτι στην πραγματικοτητα το προσδοκιμο ζωης στην Ισπανια και στην Ιταλια ειναι κατάτι μεγαλυτερο.

    Απο την αλλη, ισχυει και εδω στη Γερμανια αυτο που λεει ο Βοσκος, οτι δηλαδη υπαρχουν πολλα κρουσματα, που θεραπευονται χωρις ιατρικη περιθαλψη και δεν καταγραφονται. Η εντυπωση που εχω ειναι οτι ουτε εδω γινονται τοσοι πολυ ελεγχοι.

    Επομενως η μονη εναπομεινασα εξηγηση ειναι πως οντως το συστημα υγειας στη Γερμανια αντεχει περισσοτερο κοσμο.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (03-04-20)

  4. #33223
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εννοείται ότι στη Γερμανία έχουν καλύτερη κάλυψη, από κάθε περίπτωση, ωστόσο υποψιάζομαι ότι στην Κίνα κρύψανε πολλούς κάτω από το χαλί στην αρχή και... παραμορφώθηκε το ποσοστό, το οποίο διορθώνεται τώρα σχεδόν σε όλη την υπόλοιπη υφήλιο...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  5. #33224
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι περιεργο αυτο οντως. Στην αρχη ελεγα οτι οι Γερμανοι σε μεγαλες ηλικιες ειναι αρκετα πιο δραστηριοι και υγιεις σωματικα απο τους νοτιοευρωπαιους. Οχι φυσικα λογω dna, αλλα επειδη γυμναζονται περισσοτερο. Μετα ομως ειδα οτι στην πραγματικοτητα το προσδοκιμο ζωης στην Ισπανια και στην Ιταλια ειναι κατάτι μεγαλυτερο.

    Απο την αλλη, ισχυει και εδω στη Γερμανια αυτο που λεει ο Βοσκος, οτι δηλαδη υπαρχουν πολλα κρουσματα, που θεραπευονται χωρις ιατρικη περιθαλψη και δεν καταγραφονται. Η εντυπωση που εχω ειναι οτι ουτε εδω γινονται τοσοι πολυ ελεγχοι.

    Επομενως η μονη εναπομεινασα εξηγηση ειναι πως οντως το συστημα υγειας στη Γερμανια αντεχει περισσοτερο κοσμο.
    Συμφωνώ.Υποθέτω πως έχουν γίνει πολλοί έλεγχοι ενώ στην Ελλάδα πρέπει να έχεις βαριά συμπτώματα για να σου κάνουν τον έλεγχο, όπως και στα περισσότερα κράτη.
    Αυτή είναι κακή τακτική. Νομίζω πως ειδικά εδώ προσπαθούν να το κάνουν σαξες στόρι με αποτέλεσμα πολλοί άνθρωποι να μεταδίδουν τον ιό χωρις να το γνωρίζουν,αφού για να κάνεις το τεστ πρέπει να σε λένε μπόμπα ή να είσαι ο Μαρινάκης ή απλά να είσαι στα τελευταία σου.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (03-04-20)

  7. #33225
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τελείως μεταξύ μας: Πιστεύεις ότι τα φυτά (Μπόμπες - Τανιμανίδηδες - κάτι άλλοι τέτοιοι, που τώρα μου διαφεύγουν), κολλήσανε ποτέ;;;
    Εμένα, κακή προσπάθεια για να μείνουν στην επικαιρότητα μου μοιάζει...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sabar77 (03-04-20)

  9. #33226
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείως μεταξύ μας: Πιστεύεις ότι τα φυτά (Μπόμπες - Τανιμανίδηδες - κάτι άλλοι τέτοιοι, που τώρα μου διαφεύγουν), κολλήσανε ποτέ;;;
    Εμένα, κακή προσπάθεια για να μείνουν στην επικαιρότητα μου μοιάζει...
    Ότι έχουν, είχαν τον ιό αμφιβάλλω, αλλά πως χιλιάδες σκουπίδια τέτοιου τύπου είχαν πρόσβαση στους ελέγχους χωρίς να είναι προαπαιτούμενα και τα συμπτώματα, είμαι σίγουρος.

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (03-04-20), sabar77 (03-04-20)

  11. #33227
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κι εγω το ιδιο πιστευω αλλα και για τον Παπαχελα που το σκεφτηκα, εκανα λαθος. Νοσηλευεται ο τυπος σε μεθ.

  12. #33228
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο Παπαχελάς δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία των ημιεπώνυμων...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (03-04-20)

  14. #33229
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ημιεπωνυμος θα ηταν αν λεγοταν Χελάς....








    Πολυ κακο...

  15. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (03-04-20), drizzt (03-04-20), voskos_7 (03-04-20)

  16. #33230
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εμενα πιο λογικο μου φαινεται το αφηγημα "Δεν μας φτανουν τα τεστ για ολους" παρα πως υπαρχει καποιο οργανωμενο σχεδιο ωστε να φαινεται μεγαλυτερο το ποσοστο θνησιμοτητας. Εκτος των αλλων δηλαδη δεν του εχω ικανους για τοσο οργανωμενο σχεδιο.

    Βγαινουν και το λενε και οι ιδιοι, κυριως επιστημονες ακουω, πως οντως τα κρουσματα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που βγαινουν, αλλα δεν εχουν γινει τεστ. Χοντρικα εχουν πει πως υπολογιζουν πως τα πραγματικα κρουσματα ειναι 10πλασια απο τα επισημως ανακοινωμενα. Και δεν το λενε σε καφενειακο επιπεδο, ουτε οι insiders στο twitter, το λενε επωνυμα γιατροι.

    Εγω λεω κατι απλο. Δεν εμπιστευομαι ουτε το κρατος, ουτε τον κουλη, ουτε τον διπλανο μου στο λεωφορειο. Ας παρουμε ο καθενας την ευθυνη πανω μας και να αυτοπροστατευτουμε. Ξαναλεω, οχι επειδη το λεει ο κουλης και ο χαρδαλιας, αλλα γιατι εμεις θα φαμε το παλουκι ατομικα αν την "παθουμε". Δεν εχει κανενα νοημα να συνοστιζεται η γιαγια μου στην τραπεζα για παραδειγμα. Εχει παρει κωδικους και την βοηθαω εγω οποτε πρεπει να κανει μια πληρωμη.

    Εγω απο 10 Μαρτιου περιπου, πριν παρθουν τα μετρα απαγορευσης κυκλοφοριας, δεν εχω βγει καν για βολτα και στη δουλεια πηγαινω 1-2 φορες την βδομαδα και αν μπορουσα δεν θα πηγαινα και καθολου.



    υ.γ. Τον κουλη δεν τον ενδιαφερει ουτε αν πεθανει ενας, ουτε αν πεθανουν ενα εκατομμυριο (ισως υπερβαλλω, ομως αλλου ειναι το point). Τον ενδιαφερει το πολιτικο κοστος και πως θα το διαχειριστει.

    Οταν τελειωσει η κατασταση αυτη, αλλιως θα μπορει να βγει να μιλησει αν υπαρχουν 8.000 νεκροι και αλλιως αν υπαρχουν 400. Επισης, αλλιως θα του επιτεθει η αντιπολιτευση στην μια και την αλλη περιπτωση. Ολους τα ψηφαλακια τους ενδιαφερουν.

    υ.γ.2 Γι'αυτο εγω λεω, γραψτε στα αρχιδια σας ολους του πολιτικους και τους αρδ και προστατεψτε τους εαυτους σας, διοτι δεν θα το κανει κανεις αλλος. Δεν θελω να φανω γραφικος, απλα το λεω ατομικα, απο ενδιαφερον για τα δεκα ατομα που μπαινουν και γραφουν στο φορουμ. Αυτη ειναι η ουσια, ολα τα αλλα ειναι να'χαμε να λεγαμε.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  17. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (03-04-20), Gtakis (04-04-20), pirateeeeeee (04-04-20), voskos_7 (03-04-20)

  18. #33231
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν θελω να φανταζομαι παντως τι θα ειχε γινει αν ειχαμε κυβερνηση Ξ.Υ.Ρ.Ι.Ζ.Α, τωρα μαλλον μπορει και να μην γραφαμε καν εδω...Ετσι για να το διακωμωδησουμε και ολιγον.....

  19. #33232
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ttg_red Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να φανταζομαι παντως τι θα ειχε γινει αν ειχαμε κυβερνηση Ξ.Υ.Ρ.Ι.Ζ.Α, τωρα μαλλον μπορει και να μην γραφαμε καν εδω...Ετσι για να το διακωμωδησουμε και ολιγον.....
    Δεν ψηφίζω σύριζα αλλά τουλάχιστον ότι δεν θα έβλεπα ΚΑΘΕ πρωί τη φάτσα του βορίδη ή του άδωνη στην ερτ θα ήταν μια βελτίωση.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (04-04-20)

  21. #33233
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ναι - θα έβλεπες τον Πολάκη να σου λέει ότι ο ιός είναι μύθευμα των κεφαλαιοκρατών για να δυσφημίσουν την Κίνα και το αναπαράγει ο ΣΚΑΙ και το Mega για να πλήξουν τον χαρισματικό, άχαστο ηγέτη.
    Δεν υπάρχει σωτηρία, ό,τι και να έχεις επάνω: Από όσα ζήσαμε εφαρμοσμένα με ΣΥΡΙΖΑ και για πολύ πιο light περιστατικά, έστω και κατά λάθος, ο Κούλης, μιά χαρά τα πήγε μέχρι τώρα. Τώρα ότι βλέπουμε και ακούμε Γεωργιάδη, Βορίδη και Χαρδαλιά που πάει σύννεφο και εξ αντικειμένου τους, ας είναι αυτό το κόστος...



    Και το κυριότερο: Όσο χαζοί, ή κολλημένοι και να είναι οι γαλάζιοι πασόκοι και οι πρώην επενίτες, το κατόρθωμα του Μπαλαούρα, δε το χωράει ανθρώπινος νους να γίνει...
    Και για να μη τα ρίχνουν μόνο σε αυτόν, εξόφθαλμα υπήρχε και άτομο που τον βοήθησε - που δεν έπρεπε καν να σκεφτεί να το κάνει.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  22. #33234
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.694
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.463 φορές σε 10.826 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κατανοητή η ένσταση σου αλλά όπως και να γίνει έχω μεγάλο θέμα με τους χουντικούς.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    estai (04-04-20), voskos_7 (03-04-20)

  24. #33235
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και εγώ, τεράστιο: Ειδικά με αυτούς που την έχουν δει σοσιαλιστικά.
    Γιατί αυτοί, που μείνανε κάπου προς τα δεξιά, τουλάχιστον δεν αρνούνται τις καταβολές τους (όσο και αν δε κρύβονται). Αυτοί που πήγαν στο πλευρό του Αντρέα, αρχικά και φωλιάζουν τώρα κοντά στους ευρώ-κομουνιστές, δεν υπάρχουν λόγια να τους χαρακτηρίσεις.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  25. #33236
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μέχρι να βγει εμβόλιο #μένουμε σπίτι.
    Σε κανά χρόνο δηλαδή έξω.

  26. #33237
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα πιο λογικο μου φαινεται το αφηγημα "Δεν μας φτανουν τα τεστ για ολους" παρα πως υπαρχει καποιο οργανωμενο σχεδιο ωστε να φαινεται μεγαλυτερο το ποσοστο θνησιμοτητας. Εκτος των αλλων δηλαδη δεν του εχω ικανους για τοσο οργανωμενο σχεδιο.

    Βγαινουν και το λενε και οι ιδιοι, κυριως επιστημονες ακουω, πως οντως τα κρουσματα ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που βγαινουν, αλλα δεν εχουν γινει τεστ. Χοντρικα εχουν πει πως υπολογιζουν πως τα πραγματικα κρουσματα ειναι 10πλασια απο τα επισημως ανακοινωμενα. Και δεν το λενε σε καφενειακο επιπεδο, ουτε οι insiders στο twitter, το λενε επωνυμα γιατροι.

    Εγω λεω κατι απλο. Δεν εμπιστευομαι ουτε το κρατος, ουτε τον κουλη, ουτε τον διπλανο μου στο λεωφορειο. Ας παρουμε ο καθενας την ευθυνη πανω μας και να αυτοπροστατευτουμε. Ξαναλεω, οχι επειδη το λεει ο κουλης και ο χαρδαλιας, αλλα γιατι εμεις θα φαμε το παλουκι ατομικα αν την "παθουμε". Δεν εχει κανενα νοημα να συνοστιζεται η γιαγια μου στην τραπεζα για παραδειγμα. Εχει παρει κωδικους και την βοηθαω εγω οποτε πρεπει να κανει μια πληρωμη.

    Εγω απο 10 Μαρτιου περιπου, πριν παρθουν τα μετρα απαγορευσης κυκλοφοριας, δεν εχω βγει καν για βολτα και στη δουλεια πηγαινω 1-2 φορες την βδομαδα και αν μπορουσα δεν θα πηγαινα και καθολου.



    υ.γ. Τον κουλη δεν τον ενδιαφερει ουτε αν πεθανει ενας, ουτε αν πεθανουν ενα εκατομμυριο (ισως υπερβαλλω, ομως αλλου ειναι το point). Τον ενδιαφερει το πολιτικο κοστος και πως θα το διαχειριστει.

    Οταν τελειωσει η κατασταση αυτη, αλλιως θα μπορει να βγει να μιλησει αν υπαρχουν 8.000 νεκροι και αλλιως αν υπαρχουν 400. Επισης, αλλιως θα του επιτεθει η αντιπολιτευση στην μια και την αλλη περιπτωση. Ολους τα ψηφαλακια τους ενδιαφερουν.

    υ.γ.2 Γι'αυτο εγω λεω, γραψτε στα αρχιδια σας ολους του πολιτικους και τους αρδ και προστατεψτε τους εαυτους σας, διοτι δεν θα το κανει κανεις αλλος. Δεν θελω να φανω γραφικος, απλα το λεω ατομικα, απο ενδιαφερον για τα δεκα ατομα που μπαινουν και γραφουν στο φορουμ. Αυτη ειναι η ουσια, ολα τα αλλα ειναι να'χαμε να λεγαμε.
    Είχα ζητήσει από ιδιώτη μικροβιολόγο να το κάνω και να πληρώσω και αρνήθηκε. Κρατική εντολή να μη γίνονται.

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-04-20)

  28. #33238
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νεκρός στις γραμμές του τρένου στο Χόχαϊμ βρέθηκε ο υπουργόςΟικονομικών του κρατιδίου Έσσεν στη Γερμανία, ΤόμαςΣέφερ. Όλα δείχνουν ότι ο 54χρονος Χριστιανοδημοκτράτης αυτοκτόνησε.

    Σύμφωνα με τις υπάρχουσες πληροφορίες, ο Σέφερ είχε ιδιαίτερες ανησυχίες για το θέμα της αντιμετώπισης της επιδημίας του κορονοϊού στο Έσσεν, γεγονός που πιθανότατα να τον οδήγησε στην αυτοκτονία. πηγή: fosonline.gr

    Ο κυβερνήτης του αμερικανικού αεροπλανοφόρου USS Theodore Roosevelt, ο πλοίαρχος Μπρετ Κροζίερ, ο οποίος απηύθυνε έκκληση με επιστολή του σε δραματικό τόνο να απομακρυνθούν από το σκάφος του οι δεκάδες ναύτες που έχουν μολυνθεί από τον κορωνοϊό, απαλλάχθηκε από τα καθήκοντά του, γνωστοποίησε ο υπηρεσιακός υπουργός Ναυτικού. πηγή: καθημερινή
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  29. #33239
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ttg_red Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να φανταζομαι παντως τι θα ειχε γινει αν ειχαμε κυβερνηση Ξ.Υ.Ρ.Ι.Ζ.Α, τωρα μαλλον μπορει και να μην γραφαμε καν εδω...Ετσι για να το διακωμωδησουμε και ολιγον.....
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι - θα έβλεπες τον Πολάκη να σου λέει ότι ο ιός είναι μύθευμα των κεφαλαιοκρατών για να δυσφημίσουν την Κίνα και το αναπαράγει ο ΣΚΑΙ και το Mega για να πλήξουν τον χαρισματικό, άχαστο ηγέτη.
    Δεν υπάρχει σωτηρία, ό,τι και να έχεις επάνω: Από όσα ζήσαμε εφαρμοσμένα με ΣΥΡΙΖΑ και για πολύ πιο light περιστατικά, έστω και κατά λάθος, ο Κούλης, μιά χαρά τα πήγε μέχρι τώρα. Τώρα ότι βλέπουμε και ακούμε Γεωργιάδη, Βορίδη και Χαρδαλιά που πάει σύννεφο και εξ αντικειμένου τους, ας είναι αυτό το κόστος...



    Και το κυριότερο: Όσο χαζοί, ή κολλημένοι και να είναι οι γαλάζιοι πασόκοι και οι πρώην επενίτες, το κατόρθωμα του Μπαλαούρα, δε το χωράει ανθρώπινος νους να γίνει...
    Και για να μη τα ρίχνουν μόνο σε αυτόν, εξόφθαλμα υπήρχε και άτομο που τον βοήθησε - που δεν έπρεπε καν να σκεφτεί να το κάνει.
    Σιγουρα για τον συριζα θα ηταν πιο δυσκολη μια επιλογη καταστολης της κυκλοφοριας, πραγμα που για πιο "δεξιους" δεν ειναι τοσο μεγαλο πληγμα επικοινωνιακα. Αργα ή γρηγορα σε αυτο που ζουμε τωρα θα καταληγαμε, αλλα ισως ειμασταν λιγο τυχεροι που κερδισαμε μια εβδομαδα. Οποτε κατα μια εννοια μεχρι στιγμης εχουμε προλαβει τα γεγονοτα.

    Απο την αλλη, ο κουλης εχει την αβαντα οοοολων των μμε. Την ειχε ετσι κι αλλιως και δεν ξερω και ποσα φραγκα εχει "σκασει" για τα διαφημιστικα του "μενουμε σπιτι", οποτε ολοι, απο την Σια Κοσιωνη μεχρι και το open του Σαββιδη, το επαναλαμβανουν συνεχως, προβαλλοντας και τους δεκαδες χιλιαδες νεκρους στις αλλες χωρες.

    Μεσα σε ολα αυτα λοιπον, εκτος απο τις ιδεοληψιες των συριζαιων, θα ειχαμε και το κραξιμο απο τα μμε, που θα υπερτονιζαν τα λαθη, ενω τωρα γινεται το αντιθετο, πραγμα που οπως και να το κανουμε επηρεαζει την κοινη γνωμη.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι να βγει εμβόλιο #μένουμε σπίτι.
    Σε κανά χρόνο δηλαδή έξω.
    Αυτο Σταυρο δεν γινεται. Καλα ειναι ολα αυτα τα μετρα, αλλα για 1-2 μηνες. Τα 800ρια δεν μπορουν να συνεχισουν να δινονται επ'απειρον, αλλα υπαρχει και ακομα μεγαλυτερο προβλημα στην παραγωγη.

    Αν απο τον Μαιο, δεν αρχισει να κινειται λιγο το πραγμα, δεν θα εχουμε να φαμε. Οχι μονο επειδη δεν θα εχουμε λεφτα, καποια στιγμη θα αρχισουν να λειπουν προιοντα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (05-04-20)

  31. #33240
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στην Ισπανία πληρώνουνε το 15ημερο που έφαγαν στα δικαιοδοτικά όργανα με τους δικαιωματιστές για τη συμβατότητα των μέτρων με τη συνταγματική τάξη.

    Όπως ενδεχομένως θα φάμε (με διαφορετικό τρόπο) κρόκο με το ότι δε μπορούμε να εποπτεύσουμε επαρκώς υγειονομικά τις δομές και σε κάθε σχετική προσπάθεια έχουμε να κάνουμε με τις ΜΚΟ (όσο γλυτώσαμε το πρήξιμο με τον τρόπο που ήρθε ο ιός εδώ, τόσο δε θα το γλυτώσουμε επειδή θα μείνει ζωντανός στην κοινωνία)...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Σελίδα 1662 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66211621262136214621562161216221632164216521658165916601661166216631664166516661672168216921702171217621862 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας