Σελίδα 1661 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66111611261136114611561161116211631164116511657165816591660166116621663166416651671168116911701171117611861 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 33.201 έως 33.220 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #33201

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπό όλη αυτή τη κατάσταση πάντως υπάρχουν ενδεχομένως και πάρα πολλοί παράπλευροι θάνατοι. Όταν έχουν παγώσει στα νοσοκομεία προγραμματισμένες επεμβάσεις, αγγγειοπλαστικές, ίσως χημειοθεραπείες και δε ξέρω και τι άλλο, όταν όλος ο κόσμος αποφεύγει το νοσοκομείο ως εστία πιθανής μόλυνσης έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα από την αιτία που είναι αυτή η ασθένεια.
    Στο νοσοκομειο (ιατρικο κεντρο) της κωμοπολης που μεγαλωσα στην Κρητη, εχουν ακυρωσει ολα τα ραντεβου και τις εξετασεις εδω και ενα μηνα! Επιτρεπονται μονο τα εκτακτα περιστατικα και φυσικα τα περιστατικα κορωνοιου. Ποσα περιστατικα ειχαμε μεχρι τωρα εκει; ΕΝΑ!

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (07-04-20)

  3. #33202

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καποιοι θα σπευσουν να επαινεσουν την πρωθυπουργαρα, που ειναι διατεθειμενος να αφησει την αμοιβη του. Κι ας ειναι απλα μια επικοινωνιακη μπαρουφα που ποτε δε θα πραγματοποιηθει. Καποιοι αλλο, και εντος βουλης πολλες φορες, που ζητουσαν/ζητανε την καταργηση της βουλευτικης αποζημιωσης ή την καλυψη μοναχα των εξοδων που σχετιζονται αμεσα με το επαγγελμα, αντιμετωπιζονται τοσα χρονια ως γραφικοι, λαϊκιστες και ηλιθιοι.

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (30-03-20)

  5. #33203

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τετοιο κωλοβαρεμα εχω να ριξω απο το 2011, οταν απολυθηκα απο φανταρος. Ηταν καλοκαιρι, συζηταγα με τους δικους μου "τι κανω απο 'δω και περα;", και μου λεει ο πατερας μου αραξε δυο μηνες να ξεκουραστεις και μετα βλεπουμε.

    Που να'ξερε πως στην Θηβα ξυνομουν κανονικοτατα, απο τι να ξεκουραστω;

    Ερχομαι κανα δυο μερες τη βδομαδα για δουλεια και σημερα λεω στο αφεντικο μου: "Δεν εχουμε δουλεια, να κατσω σπιτι τον Απριλιο να μην με πληρωνεις κιολας;". Μαλακια. Τον εφερα στο φιλοτιμο και νομιζει πως οντως ενδιαφερομαι να του κανω οικονομια, ενω εγω σκυλοβαριεμαι του θανατα και θελω να μεινω στο σπιτι μεχρι να βγαλω ριζες στον καναπε.

    Οκ, εκτος κλιματος το ποστ, αλλα ετσι αισθανομαι αυτη τη στιγμη. Εχω καποιες τυψεις που ολοι ειναι στα καγκελα ενω εγω "πινω το λιπτονακι μου και στ'αρχιδια μου". Πρεπει να ειμαι τεραστιο γαιδουρι. Ολοι ειναι σε μια κατασταση αναμεσα σε καταθλιψη και οργη και εγω παιζω playstation ολη μερα και χαιρομαι.

    Βοηθηστε με!!!
    Και εγω περιπου τα ιδια. Η επιχειρηση στην οποια δουλευα, ανεστειλλε εντελως την λειτουργιας της στις 16 Μαρτιου. Μου ηρθε κουτι, γιατι βαριομουν αφορητα! Παρολαυτα, θα διεκδικησω τα λεφτα που θα εβγαζα, αν συνεχιζα τη δουλεια, γιατι με βαση το γραμμα του νομου, δεν επιτρεπεται να μην σε πληρωσουν

    Ετσι κι αλλιως δε θα τους επιβαρυνω πολυ. Προκειται για διαστημα 10 ημερων. Ειχα διακοψει το συμβολαιο μου ουτως ή αλλως.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (07-04-20)

  7. #33204
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο νοσοκομειο (ιατρικο κεντρο) της κωμοπολης που μεγαλωσα στην Κρητη, εχουν ακυρωσει ολα τα ραντεβου και τις εξετασεις εδω και ενα μηνα! Επιτρεπονται μονο τα εκτακτα περιστατικα και φυσικα τα περιστατικα κορωνοιου. Ποσα περιστατικα ειχαμε μεχρι τωρα εκει; ΕΝΑ!
    Εγώ το ανέφερα γιατί ο πατέρας μου έπρεπε να κάνει μια εξέταση και πιθανώς επέμβαση και ακυρώθηκε.Χιλιάδες περιπτώσεις θα έχουν την ίδια τύχη σε διάφορα περιστατικά και όταν αναβάλλεις κάτι που έχει να κάνει με την υγεία σου χειροτερεύεις την κατάσταση.

    Υ.Γ.Χαίρομαι πάντως που τώρα δε μπορείς να είσαι έξω και να ατιμάζεις τις κοπέλες του κόσμου.

  8. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20), chainsaw (30-03-20), drizzt (30-03-20), flessanto (07-04-20), giovanni#10 (30-03-20), ttg_red (30-03-20)

  9. #33205
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το ανέφερα γιατί ο πατέρας μου έπρεπε να κάνει μια εξέταση και πιθανώς επέμβαση και ακυρώθηκε.Χιλιάδες περιπτώσεις θα έχουν την ίδια τύχη σε διάφορα περιστατικά και όταν αναβάλλεις κάτι που έχει να κάνει με την υγεία σου χειροτερεύεις την κατάσταση.

    Υ.Γ.Χαίρομαι πάντως που τώρα δε μπορείς να είσαι έξω και να ατιμάζεις τις κοπέλες του κόσμου.

    Το υστερογραφο σκοτωνει...

  10. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον ttg_red για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (30-03-20), estai (30-03-20), flessanto (07-04-20)

  11. #33206

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ.Χαίρομαι πάντως που τώρα δε μπορείς να είσαι έξω και να ατιμάζεις τις κοπέλες του κόσμου.
    Εννοια σου, εχω τις καβατζες μου αυτη την περιοδο.

  12. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20), estai (30-03-20), flessanto (07-04-20)

  13. #33207
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Aυτά τα κομπλεξικά οι τραγουδιστές και οι ηθοποιοί αλλά και οι βιζιτούδες παρουσιάστριες και μοντέλα, αλλά και τα καναλια τι στο κέρατο μας τους δείχνουν συνέχεια να μας λένε να μείνουμε στο σπίτι και να κάνουν τους καραγκιόζηδες με το να τραγουδούν, να χορεύουν και να μας δείχνουν πόσο βλαμμένοι είναι??
    Από αυτούς περιμέναμε ή από κανά σοβαρό επιστήμονα να μας πουν τι πρέπει να κάνουμε??Τι ηλίθια χώρα είμαστε...

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20)

  15. #33208
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιοι θα σπευσουν να επαινεσουν την πρωθυπουργαρα, που ειναι διατεθειμενος να αφησει την αμοιβη του. Κι ας ειναι απλα μια επικοινωνιακη μπαρουφα που ποτε δε θα πραγματοποιηθει. Καποιοι αλλο, και εντος βουλης πολλες φορες, που ζητουσαν/ζητανε την καταργηση της βουλευτικης αποζημιωσης ή την καλυψη μοναχα των εξοδων που σχετιζονται αμεσα με το επαγγελμα, αντιμετωπιζονται τοσα χρονια ως γραφικοι, λαϊκιστες και ηλιθιοι.
    Ο τύπος χτυπάει πολύ αμερικανιά. Όταν βγάζει τα διαγγέλματα για τον κορονοιό το μόνο που λείπει είναι η μουσική υπόκρουση από ταινίες τύπου Αρμαγεδών για να εμψυχώσει τα πλήθη.
    Το iq του πρέπει να είναι ίδιο με του προκατόχου του.

  16. #33209
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από όσα βλέπω και διαβάζω γύρω - γύρω, μιά χαρά iq έχει για πρωθυπουργός χώρας με κατοίκους και πολίτες εμάς...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20), ttg_red (31-03-20)

  18. #33210
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσα βλέπω και διαβάζω γύρω - γύρω, μιά χαρά iq έχει για πρωθυπουργός χώρας με κατοίκους και πολίτες εμάς...
    Σόρι αλλά αυτό είναι καραμέλα που χρησιμοποιούν οι πολιτικοί για να μας πηδάνε. Και καλό είναι να μη το γενικεύουμε γιατί υπάρχει πολύς κόσμος που δεν είναι απατεώνες, χαβαλέδες και δε ξέρω τι εννοείς με το σαν εμάς..
    Εγώ μια χαρά είδα τον κόσμο να συμμορφώνεται στα μέτρα για τον ιό.

  19. #33211
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν έχεις fb ε;
    Αν έχεις βλέπεις:
    - I stand with Greece
    - Μένουμε Σπίτι
    και αντιλαμβάνεσαι τί εννοώ. Δεν είμαστε για προκοπή: Ξέρουν σε ποιούς απευθύνονται και ξέρουν και τον τρόπο με τον οποίο θα απευθυνθούν.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20), chainsaw (30-03-20), estai (30-03-20)

  21. #33212
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις fb ε;
    Αν έχεις βλέπεις:
    - I stand with Greece
    - Μένουμε Σπίτι
    και αντιλαμβάνεσαι τί εννοώ. Δεν είμαστε για προκοπή: Ξέρουν σε ποιούς απευθύνονται και ξέρουν και τον τρόπο με τον οποίο θα απευθυνθούν.
    Όχι, δεν έχω.Οκ.Πάσο.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (30-03-20)

  23. #33213
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αν δεν μου ανεβο-κατέβαινε η πίεση, θα έμενα ακόμα γραμμένος να χαζεύω, να φανταστείς, αλλά μάλλον έχω μεγαλώσει αρκετά για να ζω κάποιες συγκινήσεις.
    Άνθρωποι που δε μάθανε ούτε ορθογραφία, γίνανε γνώστες των σχεδίων της Νέας Τάξης Πραγμάτων... (μάλλον το έμαθαν από cd που είχαν βγάλει οι Παπά-Ροκάδες)
    Η Σούλα που ρωτάει αν κάνει να φάει η ξαδέρφη της χταπόδι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης, για να μη κολλήσει το μωρό στον πλακούντα, απορεί γιατί τα μέτρα ισχύουν μόνο για τους Έλληνες και όχι για τους πρόσφυγες που τους αφήνουν και κόβουν βόλτες στην πατρίδα μας.
    Ο Μπάμπης, που ψήφισε "όχι" στο δημοψήφισμα, αναρωτιέται γιατί οι Άγγλοι, με τον αρχιδάτο πρωθυπουργό δε μαντρωθήκαν στα σπίτια τους και μόνο εμείς, οι νότιοι μένουμε μέσα (δεν ήξερε ακόμα).
    Φυσικά, υπάρχει και ο Κωστής, με τα 256 check-in σε fb και τα 479 stories στο insta, που ξέρει ότι ο ιός είναι ένα κατασκεύασμα του Gates για να λανσάρει το εμβόλιο με το τσιπάκι, το οποίο θα είναι η αιτία που θα χάσει τη δυνατότητα να διατηρεί τα προσωπικά του δεδομένα - το είπε άλλωστε ο ίδιος ο Βασιλομπίλαρος σε ένα Tedtalk το 2015 - δείτε και το βίντεο...


    Δε βγάζεις άκρη, Σταύρο... Το ότι δεν έχουμε βγάλει την Έφη Σαρρή, το Μένιο Φουρθκιώτη και την Άντζυ Σαμίου είναι γιατί οι ίδιοι δε το πήραν ζεστά...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  24. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (31-03-20), Gtakis (30-03-20)

  25. #33214
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παντως για να μην αναρωτιεστε μερικοι, ολος ο Απριλης ειναι καβατζωμενος απο το "Μενουμε Σπιτι, δεν βγαινουμε εξω, και δεν κυκλοφορουμε", ειτε ελαττωθουν τα κρουσματα, ειτε αυξηθουν (προς Θεου), ετσι θα την περασουμε και ολο τον μηνα που ξεκινα απο αυριο...Και μεταξυ μας απ'οτι εχω καταλαβει με τα πολλα και με τα λιγα, αυτη η κατασταση βλεπω να πηγαινει ως και περιπου το πρωτο δεκαημερο; δεκαπενθημερο; του Μαη...Βαστατε γερα λοιπον.....

  26. #33215
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και επειδη παντου υπαρχουν πολλοι μ@λ@κες, η ας πουμε ελληναρες στην παραλια της θεσσαλονικης χθες που γινοτανε χαμος, ο αλλος εβγαλε βολτα το ιγκουανα, αλλος με την φραπεδια στο χερι, νομιζε πηγαινε πικ-νικ...Ε απο σημερα εκλεισε και αυτη...

  27. #33216
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νομιζω πως μεχρι τωρα η διαχειριση της κρισης ηταν σχεδον αριστη. Απο εδω και περα αρχιζουν να δυσκολευουν πολυ τα πραγματα ομως.

    Δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να σωσουν την κατασταση, αλλα τα κρουσματα ειναι δεδομενο πως θα αυξηθουν, απλα αυτο γινεται με πιο ηπιο τροπο απ'οτι στην Ιταλια και την Ισπανια. Δεν μου αρεσει να γινομαι μαντης κακων, αλλα θεωρω πως σε λιγο οι εντατικες θα γεμισουν και οι ασθενεις θα πεθαινουν γιατι δεν θα εχουμε τους πορους να τους κρατησουμε ζωντανους.

    Η μονη λυση για να αποφευχθει αυτη η κατασταση, ειναι η απολυτη καταστολη. Εγω που ειμαι απο τους πιο "σταρχιδιστες" δεν θα την παλεψω. Ποσω μαλλον λοιπον αλλοι ανθρωποι που εχουν περισσοτερο αναγκη να βγουν ή που ζουν σε πολεις και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να βγουν σε ενα μπαλκονι 1 τ.μ..

    Για την οικονομικη καταστροφη δεν το συζηταμε καν. Το ξενοδοχειο που δουλευω κανει μια ετησια εισπραξη 700 χιλιαρικα (χωρις να εχει μεγαλο περιθωριο κερδους) και φετος δεν ξερω αν θα φτασει καν τα 100. Το ιδιο ισχυει για ολους. Ο πατερας μου εχει 10 πελατες. Ολοι εχουν παραλύσει και το αποτελεσμα ειναι αυτη τη ζημια να την πληρωσει και ο ιδιος, αφου πιστολι θα φαει δεδομενα, τουλαχιστον απο τους 8 στους 10.

    Δεν ξερω, θα δειξει η πραξη, αλλα μου φαινεται αδυνατον να μην φτασουμε σε επιπεδο να μιλαμε για χιλιους νεκρους. Μακαρι να λεω μαλακιες.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  28. #33217
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    η φύση κάτι θέλει να μας πει...
    1.000.000 χρόνια δεν είναι τίποτα για την φύση. Στο τέλος θα αποβάλει τον αδύναμο κρίκο...

    Το σχεδόν 50% του ΑΕΠ της χώρας προέρχεται από την μοναδική βαριά βιομηχανία τον τουρισμό. Πιθανώς οι νεκροί μετά τον κορωναιό να είναι μεγαλύτεροι σε αριθμούς από αυτούς με τον κορωναιό, αν δεν αλλάξουν τα μυαλά. Εγώ βλέπω τα μεγάλα πορτοφόλια που "αγαπάνε" την ελλάδα, το περιβάλλον, την γνώση κλπ. να κάνουν κοκοκοκοκοκοκο
    Αν πάντως βρεθεί σύντομα το φάρμακο τότε αυτήν την στιγμή φτιάχνονται τρελές περιουσίες στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Gtakis (02-04-20)

  30. #33218
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    22/3/2020
    στο 4,22% η θνησιμότητα. Ανέβηκε αρκετά

    στο 9,01% η Ιταλία
    στο 5,43% η Ισπανία
    στο 4,64% η Βρετανία
    στο 2,45% εμείς
    στο 7,79% στο Ιράν
    2/4/2020
    5,05% η θνησιμότητα

    11,92% Ιταλία
    9,16% Ισπανία
    7,98% Βρετανία
    2,38% ΗΠΑ
    4,07% Κίνα
    7,08% Γαλλία
    6,38% Ιράν
    8,62% Ολλανδία
    3,61% Εμείς

    αν και πρέπει να έχουν αρχίσει να δηλώνονται ψεύτικα στοιχεία από τις μεγάλες χώρες. Παρόλαυτα το γενικό ίσως είναι ένα καλό δείγμα για να εκτιμήσουμε την κατάσταση διότι οι ατασθαλίες χάνονται στο μεγάλο αριθμό του δείγματος
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  31. #33219

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.906
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    2/4/2020
    5,05% η θνησιμότητα

    11,92% Ιταλία
    9,16% Ισπανία
    7,98% Βρετανία
    2,38% ΗΠΑ
    4,07% Κίνα
    7,08% Γαλλία
    6,38% Ιράν
    8,62% Ολλανδία
    3,61% Εμείς

    αν και πρέπει να έχουν αρχίσει να δηλώνονται ψεύτικα στοιχεία από τις μεγάλες χώρες. Παρόλαυτα το γενικό ίσως είναι ένα καλό δείγμα για να εκτιμήσουμε την κατάσταση διότι οι ατασθαλίες χάνονται στο μεγάλο αριθμό του δείγματος
    Προσπαθω να σκεφτω ποια ειναι η αιτια που το ποσοστο θνησιμοτητας εχει αυξηθει τοσο. Αν φυσικα τα στοιχεια δεν εχουν μαγειρευτει, ωστε να φοβηθει περισσοτερο ο κοσμος. 2 τινα εχω εντοπισει. Ειτε πολλοι ασθενεις, οι οποιοι βρισκονταν σε κρισιμη κατασταση στις ΜΕΘ, κατεληξαν με αποτελεσμα να προσμετρηθουν ετεροχρονισμενα στο ποσοστο, ειτε εχουν γινει μεταλλαξεις του ιου, οι οποιες των καθιστουν πιο επικινδυνο.

  32. #33220
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και τα 2: Σίγουρα, η Ιταλία και η Ισπανία έχουνε διαφορετική πληθυσμιακή διάρθρωση από την Κίνα, επομένως, είναι λίγο λογικό να διαφοροποιούνται τα νούμερα.
    Επιπλέον, είναι λογικό ένας ιός όσο κυκλοφορεί σε άλλη γεωγραφική περιοχή να παρουσιάζει άλλη συμπεριφορά.
    Το κυριότερο όλων είναι ότι στην Ευρώπη σίγουρα δεν έχουν καταμετρήσει όλα τα κρούσματα, καθώς είναι πολλοί που έχουν νοσήσει και δεν πήγαν σε γιατρούς, αλλά στην καλύτερη περίπτωση καθίσανε σπίτι και παίρνανε ντεπόν και τα λοιπά.
    Το να κάνουμε τεστ σε όλο τον πληθυσμό δεν έχει νόημα και νομίζω έχουμε εξηγήσει πολλές φορές τους λόγους.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (03-04-20)

Σελίδα 1661 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 66111611261136114611561161116211631164116511657165816591660166116621663166416651671168116911701171117611861 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας