Σελίδα 1654 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 65411541254135414541554160416141624163416441650165116521653165416551656165716581664167416841694170417541854 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 33.061 έως 33.080 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #33061
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Σουηδία είναι - δε μπαίνει συχνά... Και θα αργήσει να μπει, είναι αλήθεια...
    Γιατί???

  2. #33062
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δε ξέρω πολλά για τον ιο,αλλά θα πώ δύο λόγια με βάση αυτά που διάβασα.

    Aπ'ότι ξέρω για να υποβληθει κάποιος σε εργαστηριακό έλεγχο πρέπει να έχει συμπτώματα όπως πυρετό ή βήχα. Δε θα έφταναν τα αντιδραστήρια για να εξεταστούν προληπτικά όλοι οι έλληνες. Το γιατί εξετάστηκαν αθλητές, πολιτικοί καλλιτέχνες, προληπτικά ενώ είναι υγιείς δε το ξέρω και δεν το καταλαβαίνω.
    Αυτά είναι τα κριτήρια για εργαστηριακό έλεγχο. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Οι ευπαθείς ομάδες είναι αυτές που κινδυνέυουν περισσότερο απο τον ιό αυτό, δηλαδή άνθρωποι ηλικιωμένοι, ανοσοκατεσταλμένοι κλπ.
    Το να προφυλακτεί κάποιος από τον ιό είναι δύσκολο και θέλει πειθαρχία,μιας και μεταδίδεται εύκολα όπως διαπιστώνουμε. Εδώ έχει γενικές οδηγίες [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Η θεραπεία απότι ξέρω είναι υποστηρικτική. Τα αντιβιοτικά δε βοηθούν σε ιώσεις. Ερευνούν για το εμβόλιο και αρχίζουν οι πρώτες δοκιμές σε ανθρώπους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-03-20), voskos_7 (16-03-20)

  4. #33063
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω πολλά για τον ιο,αλλά θα πώ δύο λόγια με βάση αυτά που διάβασα.

    Aπ'ότι ξέρω για να υποβληθει κάποιος σε εργαστηριακό έλεγχο πρέπει να έχει συμπτώματα όπως πυρετό ή βήχα. Δε θα έφταναν τα αντιδραστήρια για να εξεταστούν προληπτικά όλοι οι έλληνες. Το γιατί εξετάστηκαν αθλητές, πολιτικοί καλλιτέχνες, προληπτικά ενώ είναι υγιείς δε το ξέρω και δεν το καταλαβαίνω.
    Αυτά είναι τα κριτήρια για εργαστηριακό έλεγχο. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Οι ευπαθείς ομάδες είναι αυτές που κινδυνέυουν περισσότερο απο τον ιό αυτό, δηλαδή άνθρωποι ηλικιωμένοι, ανοσοκατεσταλμένοι κλπ.
    Το να προφυλακτεί κάποιος από τον ιό είναι δύσκολο και θέλει πειθαρχία,μιας και μεταδίδεται εύκολα όπως διαπιστώνουμε. Εδώ έχει γενικές οδηγίες [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Η θεραπεία απότι ξέρω είναι υποστηρικτική. Τα αντιβιοτικά δε βοηθούν σε ιώσεις. Ερευνούν για το εμβόλιο και αρχίζουν οι πρώτες δοκιμές σε ανθρώπους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Υπάρχει περίπτωση να μας ακολουθήσει όλη τη χρονιά?? Να υπάρχουν συνεχώς κρούσματα μέχρι τέλος του έτους ας πούμε??

  5. #33064
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί???
    Έχει να μπει κανένα 2άρι χρόνια και δεν ξέρω το λόγο (ούτε συνηθίζω να ρωτάω, είναι αλήθεια)...
    Αλλά δε τον βρίσκουμε ούτε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

    Ρενάκι -η φάση είναι "σχετικά μακριά από όλους τους υπόλοιπους και δε βάζουμε τα χέρια σε οποιαδήποτε είσοδο ή έξοδο του σώματος χωρίς να τα έχουμε πλύνει"...
    Όχι ότι όλα όσα γράφουν είναι περιττά - αλλά είναι πολλά για να τα θυμούνται οι περισσότεροι...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-03-20)

  7. #33065
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Διαβάζω οτι στην κίνα μειώθηκαν τα κρούσματα. Κατά τη γνώμη μου θα υπάρξει ύφεση. Λένε οτι μέχρι το καλοκαίρι τα πράγματα θα είναι καλύτερα. Βέβαια δε ξέρω τίποτα σίγουρο, αλλά είμαι αισιόδοξη, μιας και το πήραμε πιο ζεστά το πράγμα και προσέχουμε περισσότερο.

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-03-20), voskos_7 (16-03-20)

  9. #33066
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ήδη με αυτή την αδράνεια υπάρχει πρόβλημα επιβίωσης για πολύ κόσμο πάντως.
    Άλλο κομμάτι αυτό...Ε ρε τι ζούμε...

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (16-03-20)

  11. #33067
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω πολλά για τον ιο,αλλά θα πώ δύο λόγια με βάση αυτά που διάβασα.

    Aπ'ότι ξέρω για να υποβληθει κάποιος σε εργαστηριακό έλεγχο πρέπει να έχει συμπτώματα όπως πυρετό ή βήχα. Δε θα έφταναν τα αντιδραστήρια για να εξεταστούν προληπτικά όλοι οι έλληνες. Το γιατί εξετάστηκαν αθλητές, πολιτικοί καλλιτέχνες, προληπτικά ενώ είναι υγιείς δε το ξέρω και δεν το καταλαβαίνω.
    Αυτά είναι τα κριτήρια για εργαστηριακό έλεγχο. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Οι ευπαθείς ομάδες είναι αυτές που κινδυνέυουν περισσότερο απο τον ιό αυτό, δηλαδή άνθρωποι ηλικιωμένοι, ανοσοκατεσταλμένοι κλπ.
    Το να προφυλακτεί κάποιος από τον ιό είναι δύσκολο και θέλει πειθαρχία,μιας και μεταδίδεται εύκολα όπως διαπιστώνουμε. Εδώ έχει γενικές οδηγίες [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Η θεραπεία απότι ξέρω είναι υποστηρικτική. Τα αντιβιοτικά δε βοηθούν σε ιώσεις. Ερευνούν για το εμβόλιο και αρχίζουν οι πρώτες δοκιμές σε ανθρώπους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Δεν εξετάζονται όλοι. Μόνο αυτοί που ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες. Εγώ πήγα νοσοκομείο με τρελό βήχα πριν μια βδομάδα και με έγραψαν κανονικά.
    Έχω διαβάσει για νέα άτομα με 39 πυρετό που δε τους κάνουν τις εξετάσεις. Αυτό που αναφέρουν είναι πως πρέπει να έχεις κάποιο συμπτωμα και να ήρθες σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (17-03-20)

  13. #33068
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω οτι στην κίνα μειώθηκαν τα κρούσματα. Κατά τη γνώμη μου θα υπάρξει ύφεση. Λένε οτι μέχρι το καλοκαίρι τα πράγματα θα είναι καλύτερα. Βέβαια δε ξέρω τίποτα σίγουρο, αλλά είμαι αισιόδοξη, μιας και το πήραμε πιο ζεστά το πράγμα και προσέχουμε περισσότερο.

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Θα το πω με τρόπο: Στην Κίνα, σβέρκωσαν πολύ κόσμο και τον στείλανε για εξετάσεις, κάτι που εμείς, δε το έχουμε κάνει...
    Για κάποιον λόγο πιστεύω ότι στην Καστοριά, θα έχουμε πάνω από 200 κρούσματα από 16 που είναι σήμερα (και είμαι μετριοπαθής)...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  14. #33069
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αν τα πράγματα πάντως εξελιχθούν καλύτερα από την Ιταλία θα ΄έχει συμβάλλει και το ότι συνέβη αυτό που συνέβη δίπλα λίγο νωρίτερα.
    Οι ηλίθιοι Άγγλοι πάντως ή κάτι ξέρουν παραπάνω και είναι χαλαροί ή είναι όντως ηλίθιοι.

  15. #33070
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μιά ζωή κυνικοί ήταν: Σιγά μη θυσιάσουν την οικονομική δραστηριότητα για χάρη της δημόσιας υγείας...
    Απλά, το πειραματόζωο της υπόθεσης αυτή τη φορά, δεν είναι ο εγχώριος πληθυσμός κάποιας αποικίας...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  16. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    Airness (16-03-20), drizzt (16-03-20), estai (16-03-20)

  17. #33071
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και η Σουηδία που ζω έχει υιοθετήσει την ίδια φιλοσοφία αντιμετώπισης με την Αγγλία. Τα πάντα ανοιχτά και όλα λειτουργούν κανονικά. Ούτε σύνορα έχουν κλείσει. Απλά η SAS (η αεροπορική εταιρεία της χώρας) σταμάτησε τις πτήσεις από και προς Βόρειο Ιταλία και Ιράν. Εγώ που δουλεύω σε δημόσια οδοντιατρική κλινική και θεωρούμαστε υψηλού κινδύνου για να κολλήσουμε εκτός από γενικές εντολές για καλύτερη προφύλαξη, δουλεύουμε κανονικά όπως πριν. Για τους ασθενείς μια γενική ενημέρωση αν είναι άρρωστοι να μην έρθουν. Ο κόσμος πηγαίνει κανονικά στις δουλειές του, στα σχολεία. Θεωρώ ότι η γενική φιλοσοφία είναι ότι λίγο πολύ όλοι θα νοσήσουμε και μέσω αυτής της διαδικασίας θα δημιουργηθούν και τα απαραίτητα αντισώματα του ιού χωρίς να διαταραχθεί η οικονομική ισορροπία φυσικά. Κάπως έτσι λίγο πολύ χονδρικά. Και ήδη εδώ έχουμε κοντά στα 800-900 κρούσματα. Βέβαια ο κόσμος και εδώ τρέχει πανικόβλητος στα σουπερμάρκετ. Το σουκου γύρισα 5-6 σουπερμάρκετ μέχρι να βρω ένα πακέτο ρύζι που ήθελα να αγοράσω. Και εννοείται παντού ράφια άδεια.

  18. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Airness για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (17-03-20), drizzt (17-03-20), Rena (17-03-20), sabar77 (17-03-20), sk12072 (17-03-20), voskos_7 (17-03-20)

  19. #33072
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το θεμα ειναι οτι υπαρχουμ μερικες χωρες οι οποιες εχουν την ψευδαισθηση οτι ειναι υπερανω ϊου κι οτι τροπος με τον οποιο αντιμετωπζιουν αυτη την πανδημια ειναι κι ο σωστος...Αργα η γρηγορα ολοι θα ακολουθησουν το μοτιβο των υπολοιπων ευρωπαικων χωρων (βλ.γερμανια, ισπανια) μονο που τοτε θα εχουν ως αποτελεσμα περισσοτερες απωλειες....Εμεις σαν χωρα παραδοξως θεωρω οτι ειμαστε σε καλο δρομο...

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον ttg_red για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (17-03-20), Rena (17-03-20)

  21. #33073
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.240
    Thanks
    5.761
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.144 φορές σε 1.261 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Δυστυχώς επιβεβαιώνεται αυτό που έγραψα προχθές,πολύ ανησυχητικό αυτό και δεν ξέρω αν το απέκρυψαν για να μην δημιουργηθεί πανικός ή είναι ένα νέο στοιχείο το οποίο τους διέφευγε....σε κάθε περίπτωση πλέον μιλάμε για κάτι ΠΑΡΑ πολύ σοβαρό......

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  22. #33074
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    αυτό που κάνει η Αγγλία λέγεται ανοσία της αγέλης.
    μου θυμίζει λίγο την απόφαση που πρέπει να πάρει ένας προπονητής πριν το μεγάλο ντέρμπυ

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drizzt : 17-03-20 στις 11:14 Αιτία: Δωρεάν υπηρεσία διόρθωσης url :p
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  23. #33075
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η δοξασία ότι από μία ηλικία και κάτω, δε κινδυνεύεις ήταν λίγο αφηρημένη από την αρχή. Εγώ, για παράδειγμα, είχα άσθμα και ακόμα έχω μία αστάθεια στην πίεση που ανεβοκατεβαίνει σαν ασανσέρ: Πόσο σίγουρος είμαι ότι θα τη βγάλω σαν κρύωμα, ίσως και ασυμπτωματικά;;;

    Και κάτι ακόμα, επειδή πέφτει πολλή γενικολογία: Τα κατοικίδια δεν έχει αποδειχτεί ότι μπορούν να μεταφέρουν το ιό χωρίς να νοσήσουν τα ίδια, αλλά εξίσου δεν έχει αποδειχτεί ότι δε τον μεταφέρουν. Καλό είναι να έχουμε το νου μας...

    Οι Βρετανοί, μάλλον το ξανασκέφτονται...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  24. #33076
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καθε χωρα εχει την πολιτικη της. Δεν μπορουμε να τα βλεπουμε ολα ιδια. Δεν εχουν ολοι να διαχειριστουν τους ιδιους πορους.

    Απ'οτι διαβαζω, τα μετρα που εχουμε παρει στην Ελλαδα, δεν ειναι τοσο για να μην υπαρξουν πολλα κρουσματα, αλλα να μην "σκασουν" μαζεμενα και γινει κοκομπλοκο στα νοσοκομεια. Δεν το βρισκω παραλογο.

    Διαχειριση κρισης γινεται αυτη τη στιγμη και η προσπαθεια δεν ειναι να "περασει και να μην μας ακουμπησει", αλλα να εχουμε την μικροτερη δυνατη ζημια. Σαν να χανεις 2-0 στο 20' και απλα καθεσαι πισω να μην διασυρθεις.



    Ας προσεχει ο καθενας οσο μπορει καλυτερα τον εαυτο του και τους υπολοιπους, αποφευγοντας τις πολλες μετακινησεις.


    Το επιχειρημα "δεν παθαινω τιποτα εγω", ηταν αναμενομενο απο τον ελληναρα, αλλα δεν ειναι προσωπικο σου θεμα ζωντοβολο. Εσυ μπορει να μην παθεις και τιποτα, οπως κι εγω, αλλα οι δεκα που θα κολλησεις θα εχουν προβλημα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  25. #33077
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και το "δεν παθαίνω τίποτα" σχετικό είναι: Οι φλεγμονές στους πνεύμονες μένουν και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει αργότερα...
    Ο Τζόνσον μάλλον συνειδητοποίησε ότι με αυτή τη στάση, σε περίπτωση ατυχήματος τύπου Ιταλίας, ή και χειρότερου, θα δικαστεί σαν τον Στάλιν...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. #33078
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σε ένα πρόβλημα που έχω με το λαπτοπ??
    Η οθόνη μου δε λειτουργεί παρά μόνο όταν την πλησιάζω στο πληκτρολόγιο. Από 45 μοίρες περίπου και μέχρι να ακουμπήσει πληκτρολόγιο δουλεύει κανονικά.

  27. #33079
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Λογικά, θέλει τεχνικό, ή να μπορείς να βγάλεις εσύ την οθόνη για να καθαρίσεις τις επαφές... Μάλλον κάτι, όταν την ανοίγεις πολύ, παρεμβάλλεται ή ζορίζει το καλώδιο και χάνει επαφή...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (18-03-20), estai (17-03-20)

  29. #33080
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.829
    Thanks
    23.924
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.537 φορές σε 10.865 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό που λέει ο Νίκος, πιθανότατα ζορίζεται το καλώδιο lvds που συνδέει με την οθόνη, από το hinge που αναλαμβάνει το ανοιγόκλειμα του λάπτοπ.

    Δεν είναι και κάτι τραγικό ακόμα και η αλλαγή του αν πιάνουν τα χέρια σου αλλά σε καμία περίπτωση μην το δοκιμάσεις αν δεν έχεις τα κατάλληλα εργαλεία.

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (18-03-20)

Σελίδα 1654 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 65411541254135414541554160416141624163416441650165116521653165416551656165716581664167416841694170417541854 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας