Σελίδα 1483 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 483983108311831283138314331443145314631473147914801481148214831484148514861487149315031513152315331583168317831883 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.641 έως 29.660 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #29641
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα νούμερα, σύμφωνα με την καπιταλιστική λογική ειναι αδυσωπητα.
    Μια διορθωση μονο εφοσον μου επιτρεπεται μιας και το φορουμ ειναι δημοσιο.
    Στον καπιταλισμο αδυσωπητοι ειναι οι αριθμοι.
    Τα νουμερα απο την αλλη ειναι αδυσωπητα στα ολοκληρωτικα καθεστωτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Red_Bowie : 07-08-18 στις 07:59

  2. #29642
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.072
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.590 φορές σε 18.858 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


  3. #29643
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε τύποι... δε το αφήνουμε γιατί το εργάκιον το έχω δει κάμποσες φορές;!
    Η φάση πάει προς επίπεδο "ωπ γαμιέται ο Δίας με κεραυνό, καλυφθείτε..."
    Δε θα βγει άκρη.
    Να πούμε για τον Νατσο με την ψωλή την περιτομημένη;
    Για τον τύπο τον τρολ που έχει κρυφτει σε κανα κυλοτάκι μέσα και γαμεί αβέρτα;!

    Ολυμπιακοι σε Ολυμπιακό φορουμι γαμώτη μου...
    There is a Dude in town

  4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    Red_Bowie (07-08-18), voskos_7 (07-08-18)

  5. #29644
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.072
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.590 φορές σε 18.858 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πούμε για τον Νατσο με την ψωλή την περιτομημένη;

  6. #29645
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς celticforst
    1. Δεν απαγορευσα σε κανεναν να μου απαντα, το "προς Dude" πηγαινε επειδη εγραψε πως δεν μπορει να γινει διαλογος στα πολιτικα αν διαφωνουμε. Το forum ειναι οντως δημοσιο, μπορει λοιπον οποιος θελει να απαντα σε οποιον θελει ΑΝ θελει δεν υποχρεωνει ομως κανεναν σωνει και ντε να μπει σε διαλογο. Αναφερεσαι τριτη φορες σε πονηριες που σε εσενα δεν περνανε, θα μπορουσα να σε ρωτησω ξερω γω ποιος εισαι εσυ σε πρωτη φαση, θα αρκεστω στο να μου πεις ποιες ακριβως ειναι οι πονηριες.
    2. Ο κομμουνισμος ως πολιτικο συστημα ειναι ολοκληρωτικο καθεστως, τωρα αν εσυ που εχεις διαβασει πολυ οπως αφηνεις να εννοηθει πιστευεις οτι σε τετοιο καθεστως εχεις ελευθερια αποψης ας πουμε (το πιο απλο σιγα μην μπω στα συνθετα) εγω μαζι σου.
    3. Σε προηγουμενο ποστ μου (που ΣΙΓΟΥΡΑ διαβασες), εγραψα πως ζουμε σε κοινωνιες ανθρωπως και οφειλουμε να εξασφαλιζουμε στους παντες οσα πρεπει για να ζουν αξιοπρεπως ακομα και αν αυτοι θελουν να ψωλοβροντανε ολη τους την ζωη. Ειναι θεμα ισορροπιας της κοινωνιας, αν δεν το πραξεις, ειναι λογικο πως θα κλεψουν, δολοφονησουν πριν πεθανουν (δεν παιζει)της πεινας οπως εγραψε αλλο μελος. Μου λες λοιπον "ντροπη σου" για το σχολιο "κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες". Το "κατα ποσο" που γραφω μπορει να ειναι απο ΠΟΛΥ (οπως πιστευω εγω), απο ενα δελτιο για φαγητο οπως μπορει να πιστευει ενας κομμουνιστης στην Κουβα εως και καθολου οπως ισως πιστευει ενας αναλγητος φιλελευθερος ας πουμε. Οποτε αν θες να συνεχισουμε να συζηταμε για πολιτικα, ΓΙΑ ΑΡΧΗ σχολιασε επι οσων γραφω γιατι οι εναλλακτικες ειναι δυο. Η δεν θα σου απανταω οσο και να με προβοκαρεις που ειναι το πιθανοτερο ή θα απανταω σε αναλογο υφος του στυλ "ελα τωρα που θα μας κανουν και μαθηματα κοινωνικων παροχων οι κομμουνιστες" πραγμα που δεν προκειται.
    4. Δεν δηλωσα πουθενα πολιτικος. Αν τωρα δεν σου αρεσε το παραδειγμα μου μπορω να φερω αλλο. Το να καθομαστε στην Ελλαδα και να συζηταμε για τους δυστυχεις απο τον καπιταλισμο πολιτες της Δυσης, θυμιζει καθεστωτικους στην Ανατολικη Γερμανια που συνιστουσαν αποχη απο εκφυλα ακουσματα του εικονιζομενου στο avatar μου οταν εδινε συναυλια μπροστα απο το Τειχος και εστελνε χαιρετισματα μετα το "Heroes" στην αλλη πλευρα του. Εκει που αντικαθεστωτικοι τον αποθεωναν. Εαν εγω ειχα την ατυχια να γεννηθω τοτε στην λαθος πλευρα του Τειχους μαλλον θα ημουν με τους αντικαθεστωτικους (ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος αν ειχες μεγαλωσει αλλιως) παντως σιγουρα δεν θα εκλαιγα για τους δυστυχεις στην συναυλια.
    Απίστευτες στιγμές. Σε ευχαριστώ που μας τις θύμισες!

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red_Bowie (07-08-18)

  8. #29646
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.496
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.723 φορές σε 3.476 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε τύποι... δε το αφήνουμε γιατί το εργάκιον το έχω δει κάμποσες φορές;!
    Η φάση πάει προς επίπεδο "ωπ γαμιέται ο Δίας με κεραυνό, καλυφθείτε..."
    Δε θα βγει άκρη.
    Να πούμε για τον Νατσο με την ψωλή την περιτομημένη;
    Για τον τύπο τον τρολ που έχει κρυφτει σε κανα κυλοτάκι μέσα και γαμεί αβέρτα;!

    Ολυμπιακοι σε Ολυμπιακό φορουμι γαμώτη μου...

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Paneas για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18), The Dude (07-08-18)

  10. #29647
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Dimace 51yo βλεπω,
    Berlin διαβαζω,
    ησουν μεσα;
    Εγω οχι αφου ημουν βρεφος (εμαθα για τα αισχη τα δυτικα τα καπιταλιστικα απο τους γονεις μου που ηταν εκει).

  11. #29648
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paneas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχαχαχαχα πού το θυμήθηκες ωρε τύπε καλλιτεχνικε;! Κλιν, τύπε... εβλεπε τριάντα χρόνια πριν πως θα γκαμάι ο τρολ τύπος...
    There is a Dude in town

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Paneas (07-08-18)

  13. #29649
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Dimace 51yo βλεπω,
    Berlin διαβαζω,
    ησουν μεσα;
    Εγω οχι αφου ημουν βρεφος (εμαθα για τα αισχη τα δυτικα τα καπιταλιστικα απο τους γονεις μου που ηταν εκει).
    Όχι, καλέ μου φίλε! Δεν ήμουν. Ζω από το 2000 στη Γερμανία και από το 2004 στο Βερολίνο. (είμαι ο Δημήτρης)

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (07-08-18)

  15. #29650
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, καλέ μου φίλε! Δεν ήμουν. Ζω από το 2000 στη Γερμανία και από το 2004 στο Βερολίνο. (είμαι ο Δημήτρης)
    Ο επι σειρα οκτώ δεκαετιών, ο πρόεδρος του κλουμπ... ο Βασιλακόπουλος του φόρουμ...
    There is a Dude in town

  16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18), flessanto (07-08-18)

  17. #29651
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Για να είμαι πιο ακριβής στην προηγούμενη τοποθέτηση μου, δε συνομιλούμε με κάποιον που αποτέλεσε μέλος της αστικής τάξης στις δημοκρατίες του παραπετάσματος, ούτε με κάποιον που έζησε το αμερικανικό όνειρο χωρίς αριθμό κοινωνικής ασφάλισης.
    Εδώ, καλά - καλά, δεν έχουμε βγάλει άκρη για το τί είμαστε εμείς, σαν οργανωτική δομή, που το ζούμε και κάθε μέρα και τί έχει πάει περισσότερο στραβά για να ξεκινήσουμε από εκεί τις διορθώσεις.
    Οπότε, ας βρούμε με το καλό αν ο Μάρτινς είναι προπονητής για Ολυμπιακό και για πολιτική έχουμε ακόμα δρόμο...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (08-08-18), The Dude (07-08-18)

  19. #29652
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Kαι γαμώ τα φόρουμ είμαστε τελικά!

    Κάθεσαι πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι να πιεις το καφεδάκι σου και να διαβάσεις καμιά παπαριά περί μεταγραφών και καμιά (...)ανάλυση για το πόσο εύκολα και χαλαρά θα μπει η παρέα του Φορτούνη στους ομίλους του EL και αντ' αυτού διαβάζεις κοινωνικοοικονομικές αναλύσεις και Κλωντ Λεβι Στρος!

    Μα πόσο μπροστά είμαστε ρε γαμώτι


    ΥΓ. βάλτε τώρα κάνα βυζί να ευφρανθεί ο οφθαλμός μας, το χρειάζεται
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18), flessanto (07-08-18)

  21. #29653
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι γαμώ τα φόρουμ είμαστε τελικά!

    Κάθεσαι πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι να πιεις το καφεδάκι σου και να διαβάσεις καμιά παπαριά περί μεταγραφών και καμιά (...)ανάλυση για το πόσο εύκολα και χαλαρά θα μπει η παρέα του Φορτούνη στους ομίλους του EL και αντ' αυτού διαβάζεις κοινωνικοοικονομικές αναλύσεις και Κλωντ Λεβι Στρος!

    Μα πόσο μπροστά είμαστε ρε γαμώτι


    ΥΓ. βάλτε τώρα κάνα βυζί να ευφρανθεί ο οφθαλμός μας, το χρειάζεται
    Εννιά χρόνια σας παρακαλώ να μου πείτε πως ανεβάζουμε φωτό, με γράφετε στα αρχ...α σας. Αρχ...α βυζιά θα ανεβάσω λοιπόν και τράβα πιες τον καφές σου άνευ!

  22. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    differance (07-08-18), flessanto (07-08-18), Rena (07-08-18)

  23. #29654
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  24. #29655
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καί κάτι ακόμα... τσίμπλα στο μάτι; Σοβαρά τώρα; Πλύσιμο δεν; Πρωινιάτικα, σιχασιάσματα;
    There is a Dude in town

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (07-08-18)

  26. #29656
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς celticforst
    1. Δεν απαγορευσα σε κανεναν να μου απαντα, το "προς Dude" πηγαινε επειδη εγραψε πως δεν μπορει να γινει διαλογος στα πολιτικα αν διαφωνουμε. Το forum ειναι οντως δημοσιο, μπορει λοιπον οποιος θελει να απαντα σε οποιον θελει ΑΝ θελει δεν υποχρεωνει ομως κανεναν σωνει και ντε να μπει σε διαλογο. Αναφερεσαι τριτη φορες σε πονηριες που σε εσενα δεν περνανε, θα μπορουσα να σε ρωτησω ξερω γω ποιος εισαι εσυ σε πρωτη φαση, θα αρκεστω στο να μου πεις ποιες ακριβως ειναι οι πονηριες.
    Τις εξήγησα στο προηγούμενο μου ποστ. Αν και δεν χρειάζεται να στις πω. Τις ξέρεις πολύ καλα αφού τις εφαρμόζεις. Θα μπορούσα να απαντήσω "όποιος γουστάρω είμαι ξερω γω"

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Ο κομμουνισμος ως πολιτικο συστημα ειναι ολοκληρωτικο καθεστως, τωρα αν εσυ που εχεις διαβασει πολυ οπως αφηνεις να εννοηθει πιστευεις οτι σε τετοιο καθεστως εχεις ελευθερια αποψης ας πουμε (το πιο απλο σιγα μην μπω στα συνθετα) εγω μαζι σου.
    Αιντε άνοιξε κάνα βιβλίο του Καντ, διάβασε λίγο Καζατζακη, ψάξε δηλώσεις Καραμαλικων και μετά πες μου αν είναι ο κομμουνισμός ολοκληρωτικό πολιτικό σύστημα. Η ασχετοσύνη σου εξάλλου φαίνεται απο το οτι χαρακτηρίζεις τον κομμουνισμό πολιτικό σύστημα. Ούτε βασικά δεν ξέρεις και θες να μιλάς κιόλας.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. Σε προηγουμενο ποστ μου (που ΣΙΓΟΥΡΑ διαβασες), εγραψα πως ζουμε σε κοινωνιες ανθρωπως και οφειλουμε να εξασφαλιζουμε στους παντες οσα πρεπει για να ζουν αξιοπρεπως ακομα και αν αυτοι θελουν να ψωλοβροντανε ολη τους την ζωη. Ειναι θεμα ισορροπιας της κοινωνιας, αν δεν το πραξεις, ειναι λογικο πως θα κλεψουν, δολοφονησουν πριν πεθανουν (δεν παιζει)της πεινας οπως εγραψε αλλο μελος. Μου λες λοιπον "ντροπη σου" για το σχολιο "κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες". Το "κατα ποσο" που γραφω μπορει να ειναι απο ΠΟΛΥ (οπως πιστευω εγω), απο ενα δελτιο για φαγητο οπως μπορει να πιστευει ενας κομμουνιστης στην Κουβα εως και καθολου οπως ισως πιστευει ενας αναλγητος φιλελευθερος ας πουμε. Οποτε αν θες να συνεχισουμε να συζηταμε για πολιτικα, ΓΙΑ ΑΡΧΗ σχολιασε επι οσων γραφω γιατι οι εναλλακτικες ειναι δυο. Η δεν θα σου απανταω οσο και να με προβοκαρεις που ειναι το πιθανοτερο ή θα απανταω σε αναλογο υφος του στυλ "ελα τωρα που θα μας κανουν και μαθηματα κοινωνικων παροχων οι κομμουνιστες" πραγμα που δεν προκειται.
    Αχου το καλε έμαθε και τα δελτία!!!!!! Άσχετε, δεν εισαι ικανός να θέσεις βάσεις για πολιτική συζήτηση γιατί πολύ απλά δεν έχεις βασικές γνώσεις. Η σωστή βάση για να ξεκινήσεις μια συζήτηση για κοινωνικές παροχές είναι το αν κάποιος συμφωνεί στο ότι όλοι οι άνθρωποι γεννιόμαστε ίσοι με ίδιες ανάγκες. ( Τι κάθομαι και κάνω ρε πούστη μου? Τα βασικά εξηγώ?)

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Δεν δηλωσα πουθενα πολιτικος. Αν τωρα δεν σου αρεσε το παραδειγμα μου μπορω να φερω αλλο. Το να καθομαστε στην Ελλαδα και να συζηταμε για τους δυστυχεις απο τον καπιταλισμο πολιτες της Δυσης, θυμιζει καθεστωτικους στην Ανατολικη Γερμανια που συνιστουσαν αποχη απο εκφυλα ακουσματα του εικονιζομενου στο avatar μου οταν εδινε συναυλια μπροστα απο το Τειχος και εστελνε χαιρετισματα μετα το "Heroes" στην αλλη πλευρα του. Εκει που αντικαθεστωτικοι τον αποθεωναν. Εαν εγω ειχα την ατυχια να γεννηθω τοτε στην λαθος πλευρα του Τειχους μαλλον θα ημουν με τους αντικαθεστωτικους (ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος αν ειχες μεγαλωσει αλλιως) παντως σιγουρα δεν θα εκλαιγα για τους δυστυχεις στην συναυλια.
    Δεν δηλωσες πολιτικος αλλα θες να το παιζεις πολιτικη διαννοια και να θετεις κανονες πολιτικης συζητησης.


    Και μπαι δε γουει........ Ακομα περιμενω ΕΝΑ επιχειρημα σου σε ολα οσα υποστηριζεις.
    Και για να σου εξηγησω τι ειναι επιχειρημα θα σε παραπεμψω στην αιτιολογηση που εδωσες για τις κοινωνικες παροχες, αυτο ειναι το μονο επιχειρημα σου.
    Γιατι κατα τα αλλα εισαι ο κλασσικος τυπος που πιστευει οτι του εχουν πει και οτι εχει δει στην τηλεοραση και ο ξαδελφος του απο το χωριο.
    Ρε μπας και εισαι ταξιτζης?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. #29657
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια διορθωση μονο εφοσον μου επιτρεπεται μιας και το φορουμ ειναι δημοσιο.
    Στον καπιταλισμο αδυσωπητοι ειναι οι αριθμοι.
    Τα νουμερα απο την αλλη ειναι αδυσωπητα στα ολοκληρωτικα καθεστωτα.
    Ναι συμφωνούμε.
    Όπως και οι ξερολες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  28. #29658
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που σε τρελαινει με τον συγκεκριμενο (εμενα δηλαδη) ειναι πως διαισθανεσαι πως η η οποια αποψη σου περι πολιτικης, κοινωνιας, οικονομικα εχει για εμενα την ιδια ακριβως βαρυτητα με καποιον που θα πει "που σαι ρε Παπαδοπουλε", η "που σαι ρε Χιτλερ", εφοσον ΔΗΛΩΜΕΝΑ εισαι του "που σαι ρε Σταλιν". Την ιδια ακριβως βαρυτητα δηλαδη που θα ειχε οπουδηποτε στον (δυστυχισμενο λογω καπιταλισμου) δυτικο κοσμο.

    Τωρα το να λες σε καποιον "σκυψε το κεφαλι επειδη ψηφισες κατι αλλο απο αυτο που εγω θεωρω σωστο" απλα επιβεβαιωνει τα οσα γραφω περι ολοκληρωτισμου.

    Εξακολουθείς να γράφεις ιστορία!!!!!
    Τόσα χρονια εδώ μέσα δεν το εχω δει αυτό το πράγμα!!!!!!


    Τέτοιες παρωπίδες δεν τις έχω δει ξανα.

    Αυτό που λεω Βαλκανιε μου είναι το απλό.
    Ούτε που με ενδιαφέρει τι ψήφισες. Αλλα το να ψήφισες αυτούς που έφεραν την χώρα ως εδώ, να εξακολουθείς να τους στηρίζεις και μάλιστα να βγάζεις λάδι το σύστημα που μας έφερε ως εδώ και να κουνάς και το δάχτυλο από πάνω, ναι αυτό με τρελαίνει.
    Τα άλλα που λες απλά με αφήνουν παγερά αδιάφορο γιατί πολύ απλά δεν ισχύουν. Και δεν πρόκειται να πάρω στα σοβαρά κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις, νομίζει οτι έχει τις γνώσεις, και το μόνο του επιχείρημά είναι οτι έζησε στην Αμερική
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  29. #29659
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Θα σας πω εγώ ένα παράδειγμα μιας χώρας που έχει αποτύχει το καπιταλιστικό ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ σύστημα. Και μη μπερδεύεστε με τα πολιτικά συστήματα.
    Ελλαδάρα....Ζούμε εδώ οι πιο πολλοί και το νιωθουμε...απέτυχε το μοντέλο στη συγκεκριμένη χώρα.
    Χρεοκοπήσαμε. Ζούμε χειρότερα από αυτά που έζησαν οι Σοβιετικοί.
    Το νιώθετε το καβλί;Ξέρω...Φταίει ο κομμουνισμός.

  30. #29660
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μπας και εισαι ταξιτζης?
    Δε θέλω να εμπλακώ. Συγνώμη φίλε Μπάουι, αλλά έλιωσα.

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (07-08-18)

Σελίδα 1483 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 483983108311831283138314331443145314631473147914801481148214831484148514861487149315031513152315331583168317831883 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας