Σελίδα 1482 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 482982108211821282138214321442145214621472147814791480148114821483148414851486149215021512152215321582168217821882 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.621 έως 29.640 από 38234

Θέμα: Off Topic

  1. #29621
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον κατέκριναν οι ίδιοι οι Ρώσοι, πρωην Σοβιετικοι τέλος πάντων... ή δεν έγινε ποτέ η πτώση της ΕΣΣΔ και είναι προβοκάτσια των κακών γιάνκηδων;

    Οπως κατακρίνουν και ίδιοι οι αμερικανοι τον καπιταλισμο.
    Ή μήπως οι 500.000 άστεγοι ειναι προβοκάτσια των κακών κομμουνιστών?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #29622
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτή τη περίοδο το βιβλιοπωλείο πολιτεία [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], έχει σε εξαιρετική τιμή το βιβλίο του Claude Levi Strauss "Δομική ανθρωπολογία".
    Είναι ενα καταπληκτικό βιβλίο που μπορεί να σας κανει σοφότερους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    differance (07-08-18)

  4. #29623
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις ζήσει στην Αμερική, τύπε μου; Η μόνο από... νούμερα βγάζεις άποψη;
    Δραμα η φαση στην Αμερικη τυπε.
    Σκοτωνονται οι Αμερικανοι ποιος θα πρωτοφυγει απο εκει να μεταναστευσει σε λατινικη Αμερικη, Ευρωπη και πρωην ανατολικο μπλοκ.

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18)

  6. #29624
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δραμα η φαση στην Αμερικη τυπε.
    Σκοτωνονται οι Αμερικανοι ποιος θα πρωτοφυγει απο εκει να μεταναστευσει σε λατινικη Αμερικη, Ευρωπη και πρωην ανατολικο μπλοκ.

    Για αλλη μια φορά έγραψες ιστορία.

    Ενα ποστ που μπαίνει στο hall of fame.

    Ειλικρινά τα θες και τα λες? Εκτίθεσαι.
    Αλήθεια, ολα αυτά τα άκουσες από τον Μητσοτάκη? Τον Παπανδρέου? Τον Τζημερο? Τον Αδωνη? Την Φωφη?

    Από ποιον από όλους που έχεις ψηφίσει τα άκουσες και τα λες?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  7. #29625
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αλλη μια φορά έγραψες ιστορία.

    Ενα ποστ που μπαίνει στο hall of fame.

    Ειλικρινά τα θες και τα λες? Εκτίθεσαι.
    Αλήθεια, ολα αυτά τα άκουσες από τον Μητσοτάκη? Τον Παπανδρέου? Τον Τζημερο? Τον Αδωνη? Την Φωφη?

    Από ποιον από όλους που έχεις ψηφίσει τα άκουσες και τα λες?
    Θεωρεις οτι υπαρχει μιση εστω περιπτωση να μπω σε αντιπαραθεση πολιτικη μαζι σου οταν δεδομενα θα καταληξει σε "φυντανια" και αναφορες σε "πηγαδες";
    ΥΓ: 4 χρονακια USA εζησα πιστεψε με μπορω να εχω μια μικρη εστω αποψη για το τι και πως εκει περα χωρις να περιμενω αυτους που μου αναφερεις.

    Τα υπολοιπα που γραφεις ("εγραψες ιστορια", "hall of fame" κτλ) μαλλον εμπιπτουν στην κατηγορια της... πομφολογιας.
    Γιατι πχ διαβασαμε το.... επικο οτι "μα του Σταλιν ηταν η καλυτερη περιοδος της ΕΣΣΔ" που αυτοματως θα δικαιολογουσε τις παραπανω και αλλες τοσες αναφορες αλλα οπως ειδες τις απεφυγα παρολο που δευτερη φορα προβοκαρεις (το εκανες ξανα την προηγουμενη φορα). Και για να σε προλαβω επειδη ειναι ξεκαθαρο το απο που θα πιαστεις.. Ειναι προφανες οτι η εποχη του Σταλιν ηταν η χρυση εποχη της ΕΣΣΔ. Επισης και του Παπαδοπουλου ηταν η χρυση εποχη της Επταετιας. Που σαι ρε Σταλιν λοιπον..

  8. #29626
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρεις οτι υπαρχει μιση εστω περιπτωση να μπω σε αντιπαραθεση πολιτικη μαζι σου οταν δεδομενα θα καταληξει σε "φυντανια" και αναφορες σε "πηγαδες";
    ΥΓ: 4 χρονακια USA εζησα πιστεψε με μπορω να εχω μια μικρη εστω αποψη για το τι και πως εκει περα χωρις να περιμενω αυτους που μου αναφερεις.

    Τα υπολοιπα που γραφεις ("εγραψες ιστορια", "hall of fame" κτλ) μαλλον εμπιπτουν στην κατηγορια της... πομφολογιας.
    Γιατι πχ διαβασαμε το.... επικο οτι "μα του Σταλιν ηταν η καλυτερη περιοδος της ΕΣΣΔ" που αυτοματως θα δικαιολογουσε τις παραπανω και αλλες τοσες αναφορες αλλα οπως ειδες τις απεφυγα παρολο που δευτερη φορα προβοκαρεις (το εκανες ξανα την προηγουμενη φορα). Και για να σε προλαβω επειδη ειναι ξεκαθαρο το απο που θα πιαστεις.. Ειναι προφανες οτι η εποχη του Σταλιν ηταν η χρυση εποχη της ΕΣΣΔ. Επισης και του Παπαδοπουλου ηταν η χρυση εποχη της Επταετιας. Που σαι ρε Σταλιν λοιπον..

    Α καλά, εσυ εχεις και φαντασία μεγάλη!!!!! Πιστευεις και στους ψεκασμούς?
    Για τον Σταλιν έχεις να μας πεις τίποτα ή θα συνεχίσεις να βαράς τζημερικες ντουφεκιές στον αέρα. Γιατί εγώ αν είδες (είδες αλλά το έκανες γαργαρα, γνωστή πρακτική των ψηφοφόρων κομμάτων που έφτασαν την ανεργία στους 2 μυρια) εγώ έγραψα συγκεκριμένα πράγματα.
    Και ναι όσο ακούω για μεταξαδες τόσο θα μιλάω για πηγαδες...... είδες? Δεν πήγαινε για σένα η πηγάδα, αλλά η μύγα βλέπεις.
    Έζησες λοιπόν στην Αμερικη!!!!!
    Τι λε ρε παιδι μου!!!!!!! Συγκινήθηκα τώρα.
    Ολος ο ντουνιάς βρίζει την Αμερική και εσύ επειδή έζησες εκει έχεις άποψη.


    Να σου θυμίσω μόνο οτι σήμερα έχουμε ΕΞΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. Σου λέει τίποτα αυτό?
    Μπααααααα........ ο κακός Σταλιν μωρέ.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red_Bowie (07-08-18)

  10. #29627
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ΟΚ παμε παρακατω.

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red_Bowie για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18)

  12. #29628
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το να μην έχει άποψη καποιος που έχει σήσει 4 κι 7 χρόνια στην Αμερική και να έχει καποιος που... τα διαβάζει, το λες και παράδοξο.
    Δεν βγαίνει κάπου. Στα πολιτικά, κανεις δεν πείθει κανέναν...
    There is a Dude in town

  13. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18), Red_Bowie (07-08-18), voskos_7 (08-08-18)

  14. #29629
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μην έχει άποψη καποιος που έχει σήσει 4 κι 7 χρόνια στην Αμερική και να έχει καποιος που... τα διαβάζει, το λες και παράδοξο.
    Δεν βγαίνει κάπου. Στα πολιτικά, κανεις δεν πείθει κανέναν...
    Δεν τα έγραψα εγώ σωστά.
    Το οτι κάποιος εχει ζήσει στην Αμερική εχει σαφέστατα καλύτερη άποψη απο εμένα που δεν έχω παει.
    Αλλά αυτή είναι η άποψη του. Και σίγουρα δεν ειναι η άποψη του άστεγου της οποιασδήποτε πόλης της Αμερικης

    Τα νούμερα ομως λένε άλλα. Και τα νούμερα, σύμφωνα με την καπιταλιστική λογική ειναι αδυσωπητα.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  15. #29630
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε πείσω εγώ που έχω ζήσει 5 χρόνια στη Β. Κορέα;
    Ε καλα εσυ προσπαθείς τόσα χρονια να μας πείσεις οτι οι Γερμανοί ειναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. #29631
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προς Dude,
    Στα πολιτικα μπορει να γινει συζητηση οταν συμφωνεις πανω σε 2-3 βασικα πραγματα
    -Οταν καταδικαζεις τα ολοκληρωτικα καθεστωτα (ναζισμος, φασισμος, κομμουνισμος)
    -Οταν αποδεχεσαι πως σημερα εχουμε καπιταλισμο και ελευθερη οικονομια (το αν συμφωνεις και ποσο με αυτο το συστημα ειναι αλλο θεμα) οποτε ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ακομα και οι... αριστερες κυβερνησεις ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ κρινονται με βαση την κοινωνικη ατζεντα αφου η οικονομικη ειναι προδιαγεραμμενη)
    -Οταν αποδεχεσαι πως σημερα ζουμε σε εναν παγκοσμιοποιημενη πλανητη που το Α και το Ω ειναι η τεχνολογια

    Εαν τα παραπανω τα εχουμε χωνεψει τοτε μπορουμε να συζητησουμε για το αν και κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες, για τις προϋποθεσεις που πρεπει να υπαρχουν για αυτες ή για τις μεταναστευτικες πολιτικες και τα δικαιωματα των μειονοτητων.

    Σχετικα τωρα με την Αμερικη, χιλια στραβα μπορει να εχει, εαν ομως δεν κοροιδευεις και δουλεψεις οταν πας εκει μονο σε καλο σου βγαινει η ολη φαση. Το επιπεδο του μεσου Αμερικανου ναι μεν ειναι χαμηλοτερο απο του μεσου Ευρωπαιου, ο μεσος Αμερικανος ομως περνα πολυ καλυτερα απο τον μεσο Ευρωπαιο. Τοσο σε επιπεδο καθημερινοτητας, οσο και σε επιπεδο διαπροσωπικων σχεσεων. Και αυτο ισχυει εδω και 100 περιπου χρονια ξερω γω δεν συνεβη τωρα τελευταια. Τωρα το να καθομαστε στην Ελλαδα [που ψηφιζονται στην ζουλα αυξησεις για στελεχη ΔΕΚΟ, που Βασιλειαδης-Κοντονης σπανε @@δια σε ζητηματα που αφορουν ΑΕ, που οι αθλητικες ΑΕ υπαγονται στο Υπουργειο Αθλητισμου και οχι στο Εμποριου οπως επρεπε (ελληνικη πρωτοτυπια αυτη), που δεν εχεις κτηματολογιο, που εχεις Υπουργειο Παιδεια ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ και που σημερα 2018 μας κυβερνουν ΗΔΗ κοντα 4 χρονια το ΚΚΕ Εσωτερικου με τον Καμμενο] και να συζηταμε για τους... δυστυχεις απο τον Καπιταλισμο δυτικους πολιτες, θυμιζει λιγο βαζελους με Αλαφουζο την πρωτη επταετια του Βαγγελα.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18)

  18. #29632
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε καλα εσυ προσπαθείς τόσα χρονια να μας πείσεις οτι οι Γερμανοί ειναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας

    Εγώ από τον Πέτρο Φυσούν και το Δήμο Σταρένιο το πήρα. Αυτούς να κατηγορήσεις.

  19. #29633
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς Dude,
    Δεν εχει προς καποιο συγκεκριμενο, γραφεις σε ενα δημοσιο φορουμ και παιρνεις απαντησεις απο ολους. Αν δεν σου αρεσει στειλτα του σε πμ.
    Στ ξαναλεω, σε εμενα πονηριες δεν περνανε.


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Οταν καταδικαζεις τα ολοκληρωτικα καθεστωτα (ναζισμος, φασισμος, κομμουνισμος)
    Οσο και αν προσπαθεις να το καλυψεις η αγνοια σου ειναι εκδηλη. Σου συνιστω να ανοιξεις κανα βιβλιο. Οχι κομμουνιστων συγγραφεων, καπιταλιστων, αν θες εχω να σου προτεινω πολλα.



    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν τα παραπανω τα εχουμε χωνεψει τοτε μπορουμε να συζητησουμε για το αν και κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες, για τις προϋποθεσεις που πρεπει να υπαρχουν για αυτες ή για τις μεταναστευτικες πολιτικες και τα δικαιωματα των μειονοτητων.
    Ντροπή σου


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχεις απο τον Καπιταλισμο δυτικους πολιτες, θυμιζει λιγο βαζελους με Αλαφουζο την πρωτη επταετια του Βαγγελα.
    Και γαμω τους πολιτικούς λογους........ στην ιδια πρόταση βαζεις οικονομικά συστήματα, τον Βαγγελα, και τον Αλαφουζο !!!!!!
    Και γαμώ τους πολιτικούς λόγους δικέ μου !!!!!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  20. #29634
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ένας τύπος βρέθηκε να απευθυνθεί σε μένα και αμέσως να μου το πάρει ο τύπος ο χιονιάς...
    There is a Dude in town

  21. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (07-08-18), flessanto (07-08-18)

  22. #29635
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας τύπος βρέθηκε να απευθυνθεί σε μένα και αμέσως να μου το πάρει ο τύπος ο χιονιάς...
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  23. #29636
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς Dude,
    Στα πολιτικα μπορει να γινει συζητηση οταν συμφωνεις πανω σε 2-3 βασικα πραγματα
    -Οταν καταδικαζεις τα ολοκληρωτικα καθεστωτα (ναζισμος, φασισμος, κομμουνισμος)
    -Οταν αποδεχεσαι πως σημερα εχουμε καπιταλισμο και ελευθερη οικονομια (το αν συμφωνεις και ποσο με αυτο το συστημα ειναι αλλο θεμα) οποτε ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ακομα και οι... αριστερες κυβερνησεις ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ κρινονται με βαση την κοινωνικη ατζεντα αφου η οικονομικη ειναι προδιαγεραμμενη)
    -Οταν αποδεχεσαι πως σημερα ζουμε σε εναν παγκοσμιοποιημενη πλανητη που το Α και το Ω ειναι η τεχνολογια

    Εαν τα παραπανω τα εχουμε χωνεψει τοτε μπορουμε να συζητησουμε για το αν και κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες, για τις προϋποθεσεις που πρεπει να υπαρχουν για αυτες ή για τις μεταναστευτικες πολιτικες και τα δικαιωματα των μειονοτητων.

    Σχετικα τωρα με την Αμερικη, χιλια στραβα μπορει να εχει, εαν ομως δεν κοροιδευεις και δουλεψεις οταν πας εκει μονο σε καλο σου βγαινει η ολη φαση. Το επιπεδο του μεσου Αμερικανου ναι μεν ειναι χαμηλοτερο απο του μεσου Ευρωπαιου, ο μεσος Αμερικανος ομως περνα πολυ καλυτερα απο τον μεσο Ευρωπαιο. Τοσο σε επιπεδο καθημερινοτητας, οσο και σε επιπεδο διαπροσωπικων σχεσεων. Και αυτο ισχυει εδω και 100 περιπου χρονια ξερω γω δεν συνεβη τωρα τελευταια. Τωρα το να καθομαστε στην Ελλαδα [που ψηφιζονται στην ζουλα αυξησεις για στελεχη ΔΕΚΟ, που Βασιλειαδης-Κοντονης σπανε @@δια σε ζητηματα που αφορουν ΑΕ, που οι αθλητικες ΑΕ υπαγονται στο Υπουργειο Αθλητισμου και οχι στο Εμποριου οπως επρεπε (ελληνικη πρωτοτυπια αυτη), που δεν εχεις κτηματολογιο, που εχεις Υπουργειο Παιδεια ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ και που σημερα 2018 μας κυβερνουν ΗΔΗ κοντα 4 χρονια το ΚΚΕ Εσωτερικου με τον Καμμενο] και να συζηταμε για τους... δυστυχεις απο τον Καπιταλισμο δυτικους πολιτες, θυμιζει λιγο βαζελους με Αλαφουζο την πρωτη επταετια του Βαγγελα.
    Δεν υπάρχει κράτος τέλειο, γιατί δεν υπάρχουν τέλειοι άνθρωποι. Γράφεις ωραία πράματα, γιατί έχεις το προνόμιο να είσαι πολίτης του κόσμου. Σε άλλα συμφωνώ, σε άλλα όχι. Το δεύτερο (η διαφωνία) είναι η μυσταγωγία της σοβαρής συζήτησης. Σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι μαζί μας τις γνώσεις και εμπειρίες σου. Γιατί καλός ο Νάτχο, αλλά υπάρχουν και πιο ψαγμένα πράγματα στη ζωή.

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red_Bowie (07-08-18)

  25. #29637
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας τύπος βρέθηκε να απευθυνθεί σε μένα και αμέσως να μου το πάρει ο τύπος ο χιονιάς...
    Ελα ρε τυπε.
    Τόσα χρονια τους εχω μαθει. Ειναι γνωστες πρακτικες αυτες.
    Το παίζω υπεράνω (για να κρύψω την ασχετοσύνη μου) και απευθύνω τον λόγο προς κάποιο συγκεκριμένο. Παραλληλα περνάω και αυτά που θέλω να περάσω . Π.Χ. δεν γραφει ΣΥΡΙΖΑ, αλλα γράφει ΚΚΕ εσωτερικου.



    Αυτο που με τρελαίνει με τον συγκεκριμένο ειναι ότι έχει ψηφίσει όλους αυτούς που μας έφεραν ως εδώ και αντί να κάνει την πάπια ή να πηγαίνει με χαμηλά το κεφάλι, μου πουλάει και πνεύμα και το παίζει και αυθεντία.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  26. #29638
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προς celticforst
    1. Δεν απαγορευσα σε κανεναν να μου απαντα, το "προς Dude" πηγαινε επειδη εγραψε πως δεν μπορει να γινει διαλογος στα πολιτικα αν διαφωνουμε. Το forum ειναι οντως δημοσιο, μπορει λοιπον οποιος θελει να απαντα σε οποιον θελει ΑΝ θελει δεν υποχρεωνει ομως κανεναν σωνει και ντε να μπει σε διαλογο. Αναφερεσαι τριτη φορες σε πονηριες που σε εσενα δεν περνανε, θα μπορουσα να σε ρωτησω ξερω γω ποιος εισαι εσυ σε πρωτη φαση, θα αρκεστω στο να μου πεις ποιες ακριβως ειναι οι πονηριες.
    2. Ο κομμουνισμος ως πολιτικο συστημα ειναι ολοκληρωτικο καθεστως, τωρα αν εσυ που εχεις διαβασει πολυ οπως αφηνεις να εννοηθει πιστευεις οτι σε τετοιο καθεστως εχεις ελευθερια αποψης ας πουμε (το πιο απλο σιγα μην μπω στα συνθετα) εγω μαζι σου.
    3. Σε προηγουμενο ποστ μου (που ΣΙΓΟΥΡΑ διαβασες), εγραψα πως ζουμε σε κοινωνιες ανθρωπως και οφειλουμε να εξασφαλιζουμε στους παντες οσα πρεπει για να ζουν αξιοπρεπως ακομα και αν αυτοι θελουν να ψωλοβροντανε ολη τους την ζωη. Ειναι θεμα ισορροπιας της κοινωνιας, αν δεν το πραξεις, ειναι λογικο πως θα κλεψουν, δολοφονησουν πριν πεθανουν (δεν παιζει)της πεινας οπως εγραψε αλλο μελος. Μου λες λοιπον "ντροπη σου" για το σχολιο "κατα ποσο χρειαζονται οι κοινωνικες παροχες". Το "κατα ποσο" που γραφω μπορει να ειναι απο ΠΟΛΥ (οπως πιστευω εγω), απο ενα δελτιο για φαγητο οπως μπορει να πιστευει ενας κομμουνιστης στην Κουβα εως και καθολου οπως ισως πιστευει ενας αναλγητος φιλελευθερος ας πουμε. Οποτε αν θες να συνεχισουμε να συζηταμε για πολιτικα, ΓΙΑ ΑΡΧΗ σχολιασε επι οσων γραφω γιατι οι εναλλακτικες ειναι δυο. Η δεν θα σου απανταω οσο και να με προβοκαρεις που ειναι το πιθανοτερο ή θα απανταω σε αναλογο υφος του στυλ "ελα τωρα που θα μας κανουν και μαθηματα κοινωνικων παροχων οι κομμουνιστες" πραγμα που δεν προκειται.
    4. Δεν δηλωσα πουθενα πολιτικος. Αν τωρα δεν σου αρεσε το παραδειγμα μου μπορω να φερω αλλο. Το να καθομαστε στην Ελλαδα και να συζηταμε για τους δυστυχεις απο τον καπιταλισμο πολιτες της Δυσης, θυμιζει καθεστωτικους στην Ανατολικη Γερμανια που συνιστουσαν αποχη απο εκφυλα ακουσματα του εικονιζομενου στο avatar μου οταν εδινε συναυλια μπροστα απο το Τειχος και εστελνε χαιρετισματα μετα το "Heroes" στην αλλη πλευρα του. Εκει που αντικαθεστωτικοι τον αποθεωναν. Εαν εγω ειχα την ατυχια να γεννηθω τοτε στην λαθος πλευρα του Τειχους μαλλον θα ημουν με τους αντικαθεστωτικους (ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος αν ειχες μεγαλωσει αλλιως) παντως σιγουρα δεν θα εκλαιγα για τους δυστυχεις στην συναυλια.

  27. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red_Bowie για αυτό το μήνυμα:

    dimace (07-08-18)

  28. #29639
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.861
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μια χαρά σκλάβοι είμαστε... Γιατί πρέπει να πείσουμε κάποιον με ποιό σύστημα είναι προτιμότερο να υποτασσόμαστε, δε το έχω αντιληφθεί πλήρως, αλλά be it...
    Μία εσωστρεφής οικονομία είτε με κεντρικό σχεδιασμό λειτουργεί, είτε με τους κανόνες της αγοράς, είναι ζήτημα χρόνου να μη μπορεί να συντηρεί τις μονάδες της. Άντε, να δώσω στον πρώτο λίγο περισσότερες πιθανότητες να καταρρεύσει εκ των έσω και στο στο δεύτερο μοντέλο περισσότερες πιθανότητες να υποστεί επιθέσεις παντός είδους από εξωτερικούς παράγοντες...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  29. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (08-08-18), flessanto (07-08-18), The Dude (07-08-18)

  30. #29640
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που με τρελαίνει με τον συγκεκριμένο ειναι ότι έχει ψηφίσει όλους αυτούς που μας έφεραν ως εδώ και αντί να κάνει την πάπια ή να πηγαίνει με χαμηλά το κεφάλι, μου πουλάει και πνεύμα και το παίζει και αυθεντία.
    Αυτο που σε τρελαινει με τον συγκεκριμενο (εμενα δηλαδη) ειναι πως διαισθανεσαι πως η η οποια αποψη σου περι πολιτικης, κοινωνιας, οικονομικα εχει για εμενα την ιδια ακριβως βαρυτητα με καποιον που θα πει "που σαι ρε Παπαδοπουλε", η "που σαι ρε Χιτλερ", εφοσον ΔΗΛΩΜΕΝΑ εισαι του "που σαι ρε Σταλιν". Την ιδια ακριβως βαρυτητα δηλαδη που θα ειχε οπουδηποτε στον (δυστυχισμενο λογω καπιταλισμου) δυτικο κοσμο.

    Τωρα το να λες σε καποιον "σκυψε το κεφαλι επειδη ψηφισες κατι αλλο απο αυτο που εγω θεωρω σωστο" απλα επιβεβαιωνει τα οσα γραφω περι ολοκληρωτισμου.

Σελίδα 1482 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 482982108211821282138214321442145214621472147814791480148114821483148414851486149215021512152215321582168217821882 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας