Σελίδα 1334 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 334834934103411341234128412941304131413241330133113321333133413351336133713381344135413641374138414341534163417341834 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 26.661 έως 26.680 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #26661
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  2. #26662
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  3. #26663
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.237
    Thanks
    13.119
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πρώτο προεδρικό διάταγμα Τραμπ: Obamacare τέλος



    Ο πρόεδρος των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] υπέγραψε χθες το πρώτο του εκτελεστικό διάταγμα στο Οβάλ Γραφείο λίγο μετά την λήξη της παρέλασης ορκωμοσίας, δίνοντας εντολή στις αρμόδιες υπηρεσίες για την μείωση των κανονιστικών επιβαρύνσεων που [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], καθώς το Αμερικανικό Κογκρέσο καθορίζει την διαδικασία που θα καταργήσει και θα αντικαταστήσει το πρόγραμμα ασφαλιστικής κάλυψης και υγειονομικής περίθαλψης του τέως Αμερικανού προέδρου Μπαράκ Ομπάμα.



    Παράλληλα, ανακοίνωσε μέσα από το site του Λευκού Οίκου, ότι θα πάρει πίσω το πρόγραμμα Ομπάμα για την κλιματική αλλαγή που προέβλεπε περιορισμό των εργοστασιακών ρύπων (Climate Action Plan). Το Climate Action Plan του Ομπάμα ευθυγράμμιζε την Αμερική με τους διεθνείς κανονισμούς για τον περιορισμό της Κλιματικής Αλλαγής. Εκτός από τους εργοστασιακούς - βιομηχανικούς ρύπους, είχε παραμέτρους για μείωση των εκπομπών διοξειδίου από τα οχήματα και προετοίμαζε τη χώρα εν όψει ανόδου της θερμοκρασίας σε παγκόσμιο επίπεδο.
    Ο νέος πλανητάρχης είχε άλλωστε προεκλογικά υποσχεθεί να καταργήσει τη Συμφωνία του Παρισίου για το κλίμα, η οποία υποχρεώνει σχεδόν κάθε κράτος να αναλάβει δράσεις και να περιορίσει την κλιματική αλλαγή, και θα ξαναθέσει σε λειτουργία τον αγωγό Keystone XL ο οποίος θα φέρει πετρέλαιο από τον Καναδά στα διυλιστήρια του Gulf Coast.
    Ο Τραμπ επίσης υπέγραψε τους διορισμούς του υπουργού Άμυνας Τζέιμς Μάτις και του επικεφαλής του υπουργείου Εσωτερικής Ασφάλειας Τζον Κέλι, οι διορισμοί των οποίων επικυρώθηκαν νωρίτερα χθες από την Γερουσία.
    Ο εκπρόσωπος του Λευκού Οίκου Σον Σπάισερ δήλωσε επίσης στους δημοσιογράφους ότι ο προσωπάρχης του Λευκού Οίκο Ρινς Πράιμπους αποστέλλει ένα υπόμνημα σε υπηρεσίες διατάσσοντας την άμεση διακοπή του ρυθμιστικού πλαισίου.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  4. #26664
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    επιχειρηματικότητα ελλάντα 2017 tedX

    Η Π.Α.Ε. Παναθηναϊκός προχώρησε σήμερα στην επίδοση της παρακάτω εξώδικης διαμαρτυρίας προς τη Super League:

    ΕΝΩΠΙΟΝ ΠΑΝΤΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΗΣ

    ΕΞΩΔΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - ΔΗΛΩΣΗ

    Της ανωνύμου ποδοσφαιρικής εταιρείας με την επωνυμία «ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ», που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής, επί της οδού Γερμανικής Σχολής Αθηνών (πρώην Ζηρίδη) αρ. 10, νομίμως εκπροσωπούμενης.

    ΠΡΟΣ

    Τον αστικό συνεταιρισμό περιορισμένης ευθύνης με την επωνυμία «ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ», που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής, επί της οδού Μεσογείων 174 και εκπροσωπείται νόμιμα.

    ------

    Δυνάμει του από 25.07.2013 συμβατικού πλαισίου, περί Κεντρικής Διαχείρισης Τηλεοπτικών Δικαιωμάτων, ως έχει τροποποιηθεί, επεκταθεί και ισχύει, έχουμε εκχωρήσει –μεταξύ άλλων- στο Συνεταιρισμό σας, το αποκλειστικό δικαίωμα της διαπραγμάτευσης και παραχώρησης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων για τη μετάδοση στην ελληνική επικράτεια των εντός έδρας αγώνων της ομάδας μας, για την Αγωνιστική Περίοδο 2016-2017.

    Βάσει των διατάξεων του Καταστατικού του Συνεταιρισμού σας και της μεταξύ μας συμφωνίας περί διανομής του οικονομικού ανταλλάγματος εκ της Κεντρικής Διαχείρισης Τηλεοπτικών Δικαιωμάτων ως ισχύει, έχετε υποχρέωση καταβολής αντίστοιχου προς την παροχή μας τιμήματος.

    Σύμφωνα με τα προαναφερόμενα, είχατε αναλάβει την υποχρέωση καταβολής συγκεκριμένου ποσού στις 15.01.2017. Το ως άνω ποσό δεν κατεβλήθη. Εκ δευτέρου ακολουθείτε την ίδια τακτική με την οποία σφοδρότατα έχουμε στο παρελθόν διαφωνήσει.

    Σε κάθε περίπτωση δεν έχετε εισέτι πλήρως εξοφλήσει τα ποσά που οφείλατε από προηγούμενες δόσεις στο πλαίσιο της Κεντρικής Διαχείρισης Τηλεοπτικών Δικαιωμάτων.

    Επειδή η μη καταβολή των οφειλομένων μας παρέχει τη δυνατότητα άσκησης δικαιώματος επίσχεσης (αρ.325 επ. Α.Κ. ).

    Επειδή ούτως ή άλλως οι οπαδοί μας έχουν δίκαια και εύλογα παράπονα ως προς το σχολιασμό των μεταδοθέντων αγώνων.

    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ

    Και με την ρητή επιφύλαξη παντός δικαιώματός μας

    Ζητούμε να εφαρμόσετε άμεσα το άρθρο 29 παρ. 1δ του Κανονισμού Διεξαγωγής Πρωταθλήματος της Ε.Π.Ο., απαγορεύοντας την είσοδο των συνεργείων του υπόχρεου τηλεοπτικού σταθμού στα γήπεδα διεξαγωγής αγώνων της επόμενης αγωνιστικής.

    Σας δηλώνουμε ότι αν δεν ασκήσετε το δικαίωμά σας αυτό, ασκούμε εμείς δικαίωμα επίσχεσης έναντι του συνεταιρισμού σας και απαγορεύουμε την τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, που έχει ορισθεί να διεξαχθεί την 29.01.2017.

    Σας καλούμε, πλέον της άμεσης διεκδίκησης των εν γένει οφειλομένων, να ενεργοποιήσετε τις ρήτρες σε βάρος του υπόχρεου τηλεοπτικού σταθμού, που προβλέπονται στις επιμέρους συμβάσεις που απαρτίζουν το συμβατικό πλαίσιο της Κεντρικής Διαχείρισης Τηλεοπτικών Δικαιωμάτων, ιδία δε της ρήτρας του άρθρου VIIπερ. 2 τελευταία παράγραφος της από 25.07.2013 Σύμβασης Κεντρικής Διαχείρισης Τηλεοπτικών Δικαιωμάτων για τις αγωνιστικές περιόδους 2015-2016 και 2016-2017, ως ισχύει, άλλως θα το πράξουμε εμείς ασκώντας πλαγιαστικά το δικό σας δικαίωμα κατ’ άρθρο 72 Κ.Πολ.Δ.

    Αρμόδιος Δικαστικός Επιμελητής εντέλλεται να επιδώσει την παρούσα προς τον αστικό συνεταιρισμό περιορισμένης ευθύνης με την επωνυμία «ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ», που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής, επί της οδού Μεσογείων 174 και εκπροσωπείται νόμιμα, αντιγράφοντάς την ολόκληρη στην Έκθεση Επιδόσεως, προς γνώση του και για τις έννομες συνέπειες.

    Μαρούσι, 23.01.2017

    Για την εξωδίκως δηλούσα

    Ευστράτιος Σωπήλης

    Δ/ων Σύμβουλος-Β’ Αντιπρόεδρος".
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  5. #26665
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σύνηθες...
    Στο θέμα της χθεσινής ημέρας, είχαμε τους 7 νεοσύλλεκτους, μαζί με τον όγδοο, που τους φωτογράφησε, στο τάγμα ευζώνων του Μεσολογγίου, να αναπαράγουν σύμβολα του Αλβανικού αλυτρωτισμού.
    Φυσικά, από όλο αυτό, το ΓΕΣ, συνταράχθηκε για το γεγομός ότι μπήκε στο στρατόπεδο φωτογραφική μηχανή, ή ειδικού τύπου κινητό τηλέφωνο (!)...
    Το ότι έχει γεμίσει το φβ και το ινσταγκραμ, από φωτογραφίες γιωτάδων, σε ώρα σκοπιάς, σε περίπολα, σε θαλαμοφυλίκια, σε φυλάκια, σε μαγειρεία και το ακόμα καλύτερο, ότι αρκετοί εξ αυτών, είναι και φίλοι με προϊσταμένους τους, προφανώς, δεν ήταν δυνατόν να το έχουν εντοπίσει...

    Το να τους απολύσουν άμεσα και να τους αφαιρεθεί η υπηκοότητα, ούτε λόγος...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  6. #26666
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.590 φορές σε 18.858 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μπαοκτζήδες ήταν τα παιδιά, κρίνοντας απ' το IQ τους, δεν ήταν ο αετός της Αλβανίας. Αμέσως το κράτος των Αθηνών να επέμβει, παντού παράγκα πια, έλεος.

  7. #26667
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ πάλι αναρωτιέμαι, ποιος έχει μικρότερο IQ? Αυτοί εδώ, ή οι ιθύνοντες γνωστής έγχρωμης ΠΑΕ που αναφέρεται παραπάνω?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  8. #26668
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αν δεν μπορούμε να κάνουμε μερικούς σκατοαλβανούς Έλληνες (και είναι λογικό) οι οποιοι έχουν ζήσει και έχουν φάει ψωμί εδώ, πώς θα κάνουμε Έλληνα τον κάθε μετανάστη, πράγμα που ονειρεύονται κάποιοι κύριοι της παρέας Άλεξ; Έλληνας είναι αυτός που έχει ελληνική παιδεία. Και ΚΑΝΕΝΑΣ από αυτού δεν έχει και δεν θα έχει τέτοια. Συνεπώς προσοχή με την ελληνική ιθαγένεια. Όπως γίναμε δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο προνόμιο η απονομή της, αλλά δεν είναι και εντελώς για πέταμα. Έτσι για τα κόκκαλα των προγόνων μας.

  9. #26669
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γιατί, είναι Ελληνες οι αποφασίζοντες και θα καταλάβουν αυτά που λες, τύπε συνονόματε;
    There is a Dude in town

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (25-01-17), pirateeeeeee (23-01-17)

  11. #26670
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν μπορούμε να κάνουμε μερικούς σκατοαλβανούς Έλληνες (και είναι λογικό) οι οποιοι έχουν ζήσει και έχουν φάει ψωμί εδώ, πώς θα κάνουμε Έλληνα τον κάθε μετανάστη, πράγμα που ονειρεύονται κάποιοι κύριοι της παρέας Άλεξ; Έλληνας είναι αυτός που έχει ελληνική παιδεία. Και ΚΑΝΕΝΑΣ από αυτού δεν έχει και δεν θα έχει τέτοια. Συνεπώς προσοχή με την ελληνική ιθαγένεια. Όπως γίναμε δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο προνόμιο η απονομή της, αλλά δεν είναι και εντελώς για πέταμα. Έτσι για τα κόκκαλα των προγόνων μας.
    Για τον Κασάμι λέτε που πήγε στη Νιουκαστλ?Είπαμε Ελβετός είναι ο άνθρωπος.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (23-01-17)

  13. #26671
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  14. #26672
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μένιο, υπάρχει ένα ρεύμα παικτών, ανά την Ευρώπη, που αναπαράγουν κάτι τέτοια, χωρίς να ξέρουν επακριβώς τί είναι (ο Ανελκά, μάλιστα, τα έψαχνε και την πάτησε).
    Δεν είμαι απολύτως σίγουρος, βέβαια, για τις προθέσεις των νεαρών, αλλά επειδή έχουν μαζευτεί πολλοί, μάλλον, θα πρέπει κάποια στιγμή, να την πληρώσει και κανένας, για να μάθουν όλοι να σκέφτονται. Και με τον Κατίδη, τα ίδια λέγαμε, αλλά στη συγκεκριμένη σελίδα, δεν τους είχε πιάσει αντίστοιχη ευαισθησία, να υπερασπιστούν το "δικαίωμα" στην ηλιθιότητα του συγκεκριμένου.
    Ο Ναζισμός, έχει πολλές εκφάνσεις και δεν έχει να κάνει μόνο με το κλασσικό ρεύμα. Είτε κάτι σούργελα δικά μας είναι, είτε Αλβανοί, είτε Ασσύριοι, πρέπει να αντιμετωπίζονται με το ίδιο ακριβώς πνεύμα.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  15. #26673
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένιο, υπάρχει ένα ρεύμα παικτών, ανά την Ευρώπη, που αναπαράγουν κάτι τέτοια, χωρίς να ξέρουν επακριβώς τί είναι (ο Ανελκά, μάλιστα, τα έψαχνε και την πάτησε).
    Δεν είμαι απολύτως σίγουρος, βέβαια, για τις προθέσεις των νεαρών, αλλά επειδή έχουν μαζευτεί πολλοί, μάλλον, θα πρέπει κάποια στιγμή, να την πληρώσει και κανένας, για να μάθουν όλοι να σκέφτονται. Και με τον Κατίδη, τα ίδια λέγαμε, αλλά στη συγκεκριμένη σελίδα, δεν τους είχε πιάσει αντίστοιχη ευαισθησία, να υπερασπιστούν το "δικαίωμα" στην ηλιθιότητα του συγκεκριμένου.
    Ο Ναζισμός, έχει πολλές εκφάνσεις και δεν έχει να κάνει μόνο με το κλασσικό ρεύμα. Είτε κάτι σούργελα δικά μας είναι, είτε Αλβανοί, είτε Ασσύριοι, πρέπει να αντιμετωπίζονται με το ίδιο ακριβώς πνεύμα.
    Μπα? Αφού το δέσαμε !!!!!!! Πάει και τελείωσε , Αλβανοί είναι!!!!!!! Και ο Ραμος Αλβανός είναι !!!!!!
    Και σε παρακαλώ μην τα απλουστεύεις και μην τα εξισώνεις .......... άλλο ο ναζιστικός-φασιστικός χαιρετισμός και άλλο ο οποιοσδήποτε άλλος χαιρετισμός.
    Απλα καλό θα είναι ,γενικά, να περιμένουμε να δούμε τι ρολο βαράνε οι συγκεκριμένοι και μετά να βγάλουμε από μέσα μας ότι έχουμε να βγάλουμε.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. #26674
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Περίπτωση Κατίδη είναι, κατά πάσα πιθανότητα, αν και τώρα, με τη βλακεία που τους δέρνει, τους πιτσιρικάδες γενικά, αν δει η ΔΗΕ, τις αναρτήσεις τους στο φβ, θα καταλάβει αν είναι τσαμόπληκτοι, ή απλά, βλαμμένοι, που συνήθως τέτοιοι είναι όσοι καταπιάνονται με αλυτρωτικές, ή εθνικιστικές παπαριές.
    Και για εμένα, ο φασισμός, είτε αφορά Έλληνες, είτε Αλβανούς, είναι το ίδιο και πρέπει να αντιμετωπίζεται έτσι.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  17. #26675
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κοίτα να δεις , προσωπικά δεν γνωρίζω το τι σημαίνει αυτή η χειρονομία ....... Τώρα το πως έχει προκύψει ότι είναι αλβανικός χαιρετισμός δεν γνωρίζω.....
    Από την αλλη δεν νομίζω ναι ειναι φασιστική χειρονομία και να την έχει κάνει ο Ανελκα όπως είπες, ο Ραμος όπως έδειξα και ένα σωρό άλλοι γιατί απλά θα τους είχαν κόψει την μπάλα.
    Αν είναι όμως φασιστικός χαιρετισμός τον πουλο απο το στράτευμα και τον πουλο γενικα από παντού, είτε είναι Αλβανοί είτε είναι Ελληνες.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (23-01-17)

  19. #26676
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Είναι το σύμβολο της Μεγάλης Αλβανίας... Κάτι σαν τον χαιρετισμό των Γκρίζων Λύκων στην Τουρκία...
    Πολλοί παίκτες, κάνουν ανάλογα σε πανηγυρισμούς, επειδή, κακά τα ψέματα, είναι βλάκες και ξεσηκώνουν ό,τι να 'ναι. Χέστηκε τώρα ο Ράμος, τί σημαίνει αυτό (ο Ανελκά, έχει κάνει και ναζιστικά)...
    Ο Μπαιράμι, ο Κασσάμι, ο Κάτσε και ο Λίλλα, ξέρανε πολύ καλά τί σήμαινε αυτό.
    Για τους συγκεκριμένους, οπλίτες, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά, τουλάχιστον και για τους 7.
    Το πρόβλημα είναι ότι παραμελούμε τα παιδιά, με αποτέλεσμα, να μιμούνται τις περισσότερες φορές τέτοιες βλακείες και να δημιουργούνται θέματα, που ξεσηκώνουν και αντίστοιχα χειρότερα σούργελα από την άλλη πλευρά.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. #26677
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το σύμβολο της Μεγάλης Αλβανίας... Κάτι σαν τον χαιρετισμό των Γκρίζων Λύκων στην Τουρκία...
    Πολλοί παίκτες, κάνουν ανάλογα σε πανηγυρισμούς, επειδή, κακά τα ψέματα, είναι βλάκες και ξεσηκώνουν ό,τι να 'ναι. Χέστηκε τώρα ο Ράμος, τί σημαίνει αυτό (ο Ανελκά, έχει κάνει και ναζιστικά)...
    Ο Μπαιράμι, ο Κασσάμι, ο Κάτσε και ο Λίλλα, ξέρανε πολύ καλά τί σήμαινε αυτό.
    Για τους συγκεκριμένους, οπλίτες, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά, τουλάχιστον και για τους 7.
    Το πρόβλημα είναι ότι παραμελούμε τα παιδιά, με αποτέλεσμα, να μιμούνται τις περισσότερες φορές τέτοιες βλακείες και να δημιουργούνται θέματα, που ξεσηκώνουν και αντίστοιχα χειρότερα σούργελα από την άλλη πλευρά.
    Μα το χειρότερο όλων είναι το οτι δεν ξέρουμε καν αν είναι Αλβανού (που δεν νομίζω, αλήθεια μπορούν να πάνε στρατό?).
    Δηλαδή έλεος ρε πούστη μου ........εγω δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό (και δεν ειμαι υποχρεωμένος να ξέρω σε αντίθεση με τον ναζιστικο χαιρετισμό που όλοι πρέπει να ξέρουν) και έτσι και πάω και το κάνω πάει να πει οτι είμαι Αλβανος?
    Και το πρόβλημα τελικά είναι ο χαιρετισμός ή οτι είναι Αλβανικος χαιρετισμός?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  21. #26678
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το χειρότερο όλων είναι το οτι δεν ξέρουμε καν αν είναι Αλβανού (που δεν νομίζω, αλήθεια μπορούν να πάνε στρατό?).
    Δηλαδή έλεος ρε πούστη μου ........εγω δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό (και δεν ειμαι υποχρεωμένος να ξέρω σε αντίθεση με τον ναζιστικο χαιρετισμό που όλοι πρέπει να ξέρουν) και έτσι και πάω και το κάνω πάει να πει οτι είμαι Αλβανος?
    Και το πρόβλημα τελικά είναι ο χαιρετισμός ή οτι είναι Αλβανικος χαιρετισμός?
    οτι είναι επιθετικός χαιρετισμός και μάλιστα στο στράτευμα του υποτιθέμενου αντιπάλου
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  22. #26679
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.590 φορές σε 18.858 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καλούνται να υπηρετήσουν όλοι ανεξαιρέτως αν έχουν αποκτήσει την ελληνική ιθαγένεια, σε οποιαδήποτε στιγμή ως τα 35 τους χρόνια. Το να νιώθουν και να συμπεριφέρονται ως Αλβανοί μου μοιάζει απολύτως λογικό, συνεπώς απ' τη στιγμή που η θητεία κρίνεται υποχρεωτική, οι ευθύνες βαραίνουν το Σύνταγμα της χώρας. Από εκεί και πέρα, είμαι εναντίον ακραίων αντιδράσεων, του τύπου "απέλαση" και τα σχετικά, λες κι εμείς που υπηρετήσαμε την χώρα μας ήμασταν καλύτεροι και περιμένουμε από Αλβανούς να τιμήσουν το έθνος.

    Δεν τους υπερασπίζομαι σε καμιά περίπτωση, απλά βλέπω ότι βρέθηκε έδαφος πάλι να επικρατήσουν οι ακραίες απόψεις που στην πλειοψηφία τους είναι υποκριτικές. Προσωπικά υπηρέτησα κέντρο Ξάνθη, μου έτυχαν στο θάλαμο 9 στους 10 Μουσουλμάνοι Πομάκοι και δεν με πείραξε κανείς τους. Αντιθέτως, 2 κωλόπαιδα που μου έκαναν τη ζωή κόλαση ήταν δικοί μας, οπότε βγάλε συμπέρασμα. Ας σταματήσει αυτή η γελοιότητα πλέον, ας γίνει μισθοφορικό το στράτευμα να πηγαίνουν όσοι γουστάρουν να τελειώνουμε.

  23. #26680
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καλούνται να υπηρετήσουν όλοι ανεξαιρέτως αν έχουν αποκτήσει την ελληνική ιθαγένεια, σε οποιαδήποτε στιγμή ως τα 35 τους χρόνια.
    Στην Δημοκρατία την δύναμη την έχει ο Δήμος, δηλαδή οι έχοντες πολιτικό δικαίωμα. Για να αποκτήσεις την ιδιότητα του πολίτη θα έπρεπε να είχες πάει στρατό, δηλαδή ήταν στο πλαίσιο των συμμετοχικών διαδικασιών έτσι ώστε να μπορείς να αποφασίζεις ισότιμα για τα κρίσιμα θέματα του τόπου. πχ. Αν στην συνέλευση ψήφιζες πόλεμο, θα ήσουν και ο πρώτος που θα πήγαινες (γιαυτό και οι γυναίκες δεν είχαν δικαίωμα)

    Εφόσον δεν πας στρατό δεν ανήκεις σε αυτήν την συμμετοχή, είσαι φιλοξενούμενος, τουρίστας κλπ με λίγα λόγια εκτός του κράτους του Δήμου.



    ΥΓ. Ο νόμος 2287/1995 αναφέρει ότι τιμωρείται με την ποινή του θανάτου σε πολεμική περίοδο όταν κάποιος προσπαθεί κατά οποιονδήποτε τρόπο να προξενήσει φόβο. Ενώ στρατιωτικός ο οποίος υποστηρίζει τις πολιτικές βλέψεις του εχθρού για το έδαφος αυτό ή εν γνώσει του ενεργεί κατά τρόπο που μπορεί να μειώσει την πίστη των πολιτών προς το ελληνικό κράτος, τιμωρείται με ισόβια κάθειρξη.
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

Σελίδα 1334 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 334834934103411341234128412941304131413241330133113321333133413351336133713381344135413641374138414341534163417341834 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας