Σελίδα 1274 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 27477487497410741174122412341244125412641270127112721273127412751276127712781284129413041314132413741474157416741774 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 25.461 έως 25.480 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #25461
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Θέλω να έχω 10 ευρώ στην τσέπη και ο πλούσιος ας έχει 100. Αυτό το 5 με 30 για να κλείσει η ψαλίδα, προσβάλλει βάναυσα τη λογική μου. Είναι χυδαίο! Οι ισχυρές χώρες ΠΡΕΠΕΙ να έχουν ισχυρό κεφάλαιο. Πότε θα αφήσουμε (φυσικά με όρους και προυποθέσεις) να αναπτυχθεί το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ (όχι οι απατεώνες) κεφάλαιο στη χώρα; Πότε θα σταματήσουμε να μισούμε και να ζηλεύουμε αυτόν που έχει χρήμα και δύναμη. Πότε θα καταλάβουμε πως η άμορφη μάζα δεν οδηγεί πουθενά μιά χώρα;
    Θεωρώ αυτά που λες ότι δεν είναι δίκαια.

    αν δεν κάνω κάποιο λάθος σχεδόν το μισό του πληθυσμού ζει κάτω από το όριο της φτώχειας (και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά ένα μεγάλο ποσοστό και στις προηγμένες και καλά χώρες της ΕΕ -δείγμα πολιτικής- και βάλε και πόσο θα έχουν κρύψει κιόλας). Δηλαδή δεν μιλάμε για 5 και 10 ευρώ αλλά για 0, και αρκετούς από αυτούς σε -5, -10 και πολλοί από αυτούς με χρέη από το πουθενά...

    Επίσης κάποιος που έχει εταιρείες offshore, ferrari και mercedes δεν τους λες ότι τους βάζεις στα 100Ε ή στα 30Ε. Απλώς έχουν κλέψει ότι πλούτο και εξουσία υπάρχει. Ολοι μπορούν να ζήσουν με πολύ μεγάλη αξιοπρέπεια. Αν θέλεις περισσότερο και αμύθητο πλούτο πρέπει να κλέψεις, κατακτήσεις κλπ.

    Θεώρημα: ιστορικά είναι αποδεδειγμένο ότι μια ισχυρή χώρα, έχει ισχυρούς πολίτες. Αλλωστε ποιος θα αγοράζει τα προιόντα του ισχυρού κεφαλαίου? Σκέτο ισχυρό κεφάλαιο συνήθως έχουν οι χώρες της μπανάνας Τσικίτα με τα δελτία τροφής και άλλες Αποικιοκρατικές δυνάμεις.

    Δεν ξέρω αν υπάρχει πραγματικό κεφάλαιο ή απλώς είναι μια οικονομικοπολιτική ουτοπία των επιστημόνων που έγραψαν για όλα αυτά, οι οποίοι παρεπιπτόντως είχαν προνοήσει για τις κατάλληλες ασφαλιστικές δικλείδες ως προς την προστασία του συνόλου. Μεγάλο παράδειγμα στις ημέρες μας η τιμή του πετρελαίου από 120 στα 30 δολάρια χωρίς να υπάρχει λόγος. Είναι μια επιθετική πολεμική και χειραγωγίσιμη ενέργεια -σαν να έστελναν ταξιαρχίες- για να πλήξουν Ρωσσία και Ιράν κυρίως που μπορούν να είναι αυτάρκεις(για την πρώτη ειδικά) και αυτόνομοι λόγο του συγκεκριμένου προιόντος


    ΥΓ. Η φίλη μου στις ΗΠΑ μου αναφέρει τακτικά για ποιον λόγο να πληρώνει φόρους για την κοινωνική ασφάλιση του άχρηστου Ομπάμα για να έχουν μια βασική παροχή οι τεμπέληδες αγρότες μαύροι του Νότου? Δεν καταλαβαίνει όμως ότι για να είναι αυτή η χρήσιμη χρειάστηκε ένα τυχαίο γεγονός κατά την σύλληψη της ώστε να μεταφερθεί στο οικογενειακό σύνολο μιας ευννοούμενης κάστας...

    ΥΓ. Το θέμα για τα πάντα είναι το ποιος κατέχει την πληροφορία
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    dimace (06-02-16), voskos_7 (06-02-16)

  3. #25462
    Devotion Το avatar του χρήστη vasilis-thrylos7
    Εγγραφή
    11-03-2011

    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7.359
    Thanks
    4.052
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.577 φορές σε 2.484 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ενα γενικό σχόλιο από εμένα για αυτά που συμβαίνουν. Αλέξη αγόρι μου το τερματισες, θα κάνεις το Σαμαρά να θυμίζει όαση. Ήμουν επιφυλακτικος από το 2012, αλλά εσύ με ξεπέρασες. Σας φταίει η τρόικα, σας φταίνε οι αγρότες, σας φταίει ο Σοιμπλε, ο συννεφιασμενος αττικος ουρανός, όλοι εκτός από εσάς. Έχετε υπογράψει την καταδίκη μας και έχετε τον Κατρουγκαλο να λέει ότι αυτοί προτείναν τα μέτρα και όχι το δντ και να πανηγυριζει. Παίζει να είναι τόσο μπουφοι που όταν ακούνε για δικηγόρους, νομίζουν ότι έχουν όλοι γραφείο στο Μανχάταν και καθαρίζουν μισό μυριο ντολαρς το χρόνο. Και υπάρχει και η αντιπολιτευση, ο Κουλης που συμβολίζει τον πόλεμο στην οικογενειοκρατια... Για τον κυβερνητικό εταίρο ούτε λόγος, είναι ικανός να ρίξει καμιά βόμβα και να τρέχουμε. Ξεπούλησαν και το σημαντικοτερο λιμάνι της Μεσογείου για ψίχουλα και πανηγυρίζουν. Αντε και τα νοσοκομεία και τα σχολεία εύχομαι, δεν τα χρειαζόμαστε. Το ΚΚΕ μόνο κρατάει μια αξιοπρεπή στάση και το λέω εγώ που δεν τους ψήφισα πότε. Σιγά το κατόρθωμα θα μου πείτε, εδώ έχουμε σοφό γέροντα το Λεβέντη.

    ps1 Τιμή και δόξα στους αριστερούς ραπερ.
    ps2 Φωφαρα μην ανησυχείς, εσύ θα αναμόρφωσεις την κεντροαριστερα και το σοσιαλισμό. Να μαζευτούμε όλοι, δηλαδή εσύ, εγώ, ο Μπενι και ο Λοβέρδος, παραπάνω δεν υπάρχουν πήγαν δίπλα, να δουμε τι θα κάνουμε. Εντάξει και εγώ δεν ξέρω αν θα έρθω, έχω και σοβαρές δουλειές να κάνω. Σουργελα...
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  4. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον vasilis-thrylos7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (05-02-16), dimace (06-02-16), kwtsios (06-02-16), voskos_7 (06-02-16)

  5. #25463
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eδώ μιλάμε για μένα ως το νέο πρόεδρο του φόρουμ. Ποιος Κυριάκος και μαλακίες?
    Συγχαρητήρια, Κοσμά μου! Δεν το πρόσεξα, για να είμαι ειλικρινής. Χαίρομαι που αναλαμβάνεις τον όμορφο χώρο μας και σου εύχομαι κάθε επιτυχία, όποιοι κι αν είναι οι στόχοι σου. Ως μοντ ήσουν πάντα μετρημένος, λογικός, και υπεύθυνος στα λόγια σου. Θεωρώ πως και ως πρόεδρος θα είσαι άριστος.

  6. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    differance (06-02-16), kwtsios (06-02-16), voskos_7 (06-02-16)

  7. #25464
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ αυτά που λες ότι δεν είναι δίκαια.

    αν δεν κάνω κάποιο λάθος σχεδόν το μισό του πληθυσμού ζει κάτω από το όριο της φτώχειας (και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά ένα μεγάλο ποσοστό και στις προηγμένες και καλά χώρες της ΕΕ -δείγμα πολιτικής- και βάλε και πόσο θα έχουν κρύψει κιόλας). Δηλαδή δεν μιλάμε για 5 και 10 ευρώ αλλά για 0, και αρκετούς από αυτούς σε -5, -10 και πολλοί από αυτούς με χρέη από το πουθενά...

    Επίσης κάποιος που έχει εταιρείες offshore, ferrari και mercedes δεν τους λες ότι τους βάζεις στα 100Ε ή στα 30Ε. Απλώς έχουν κλέψει ότι πλούτο και εξουσία υπάρχει. Ολοι μπορούν να ζήσουν με πολύ μεγάλη αξιοπρέπεια. Αν θέλεις περισσότερο και αμύθητο πλούτο πρέπει να κλέψεις, κατακτήσεις κλπ.

    Θεώρημα: ιστορικά είναι αποδεδειγμένο ότι μια ισχυρή χώρα, έχει ισχυρούς πολίτες. Αλλωστε ποιος θα αγοράζει τα προιόντα του ισχυρού κεφαλαίου? Σκέτο ισχυρό κεφάλαιο συνήθως έχουν οι χώρες της μπανάνας Τσικίτα με τα δελτία τροφής και άλλες Αποικιοκρατικές δυνάμεις.

    Δεν ξέρω αν υπάρχει πραγματικό κεφάλαιο ή απλώς είναι μια οικονομικοπολιτική ουτοπία των επιστημόνων που έγραψαν για όλα αυτά, οι οποίοι παρεπιπτόντως είχαν προνοήσει για τις κατάλληλες ασφαλιστικές δικλείδες ως προς την προστασία του συνόλου. Μεγάλο παράδειγμα στις ημέρες μας η τιμή του πετρελαίου από 120 στα 30 δολάρια χωρίς να υπάρχει λόγος. Είναι μια επιθετική πολεμική και χειραγωγίσιμη ενέργεια -σαν να έστελναν ταξιαρχίες- για να πλήξουν Ρωσσία και Ιράν κυρίως που μπορούν να είναι αυτάρκεις(για την πρώτη ειδικά) και αυτόνομοι λόγο του συγκεκριμένου προιόντος


    ΥΓ. Η φίλη μου στις ΗΠΑ μου αναφέρει τακτικά για ποιον λόγο να πληρώνει φόρους για την κοινωνική ασφάλιση του άχρηστου Ομπάμα για να έχουν μια βασική παροχή οι τεμπέληδες αγρότες μαύροι του Νότου? Δεν καταλαβαίνει όμως ότι για να είναι αυτή η χρήσιμη χρειάστηκε ένα τυχαίο γεγονός κατά την σύλληψη της ώστε να μεταφερθεί στο οικογενειακό σύνολο μιας ευννοούμενης κάστας...

    ΥΓ. Το θέμα για τα πάντα είναι το ποιος κατέχει την πληροφορία
    Ευχαριστώ Γιώργο για την ολοκληρωμένη απάντηση.

    Όπως το θέτεις δεν διαφωνώ.

    Αυτό που λέω είναι να κλείσει η ψαλίδα όχι εις βάρος των φτωχών (το 10 να γίνει 5) αλλά υπέρ αυτών (το 10 να γίνει 20) Καλό ΣΚ!

  8. #25465
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]R0xlMdvmeHA[/YOUTUBE]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  9. #25466
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    χθες προπηλάκισαν το αυτοκίνητο του διοικητή της 80ΑΔΤΕ στην Κω ταξίαρχου πεζικού Κ. Ευγένιου
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. #25467
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic



    Άδικες οι κατηγορίες για οικογενειοκρατία, πολιτικά τζάκια κλπ, για τον Κυριάκο Μητσοτάκη.
    Αν έχει δουλέψει ο άνθρωπος στην ζωή του, αγοράζει πχ σε ηλικία 6 ετών έκταση 2.000 τ.μ. με κτίσματα 520 τ.μ. στο Λονδίνο, ενώ στα δώδεκά του(12) αγόρασε έκταση 300.000 τ.μ. κάπου στο Θέρισο Χανίων..
    Βρε άμα είναι δουλευταράς ο άλλος φαίνεται από μικρός, τι να λέμε τώρα.

    Πηγή:jungle-report.blogspot.g
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (08-02-16), voskos_7 (07-02-16)

  12. #25468
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.272
    Thanks
    24.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.745 φορές σε 17.779 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτά που έχουν από μικροί, μην τα φοβάσαι, μία φορά - αυτά που δεν τα έχουν συνηθίσει ακόμα και τα... ξεχνάνε, να τρέμεις...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (07-02-16), kwtsios (08-02-16)

  14. #25469
    Το avatar του χρήστη nikolios
    Εγγραφή
    14-08-2008

    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Μηνύματα
    3.948
    Thanks
    1.063
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.051 φορές σε 1.171 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Βλεπω με περιεργεια ολους οσους εναντιωνονται στην κυβερνηση και κινητοποιουνται. Με γεια τους με χαρα τους και ας ξερω οτι σε πολλους απο τους κλαδους αυτους η φοροδιαφυγη παει συννεφο.

    Και γω μαζι τους ειμαι διοτι ειμαι εναντια στη λογικη του νομοσχεδιου Κατρουγκαλου και φυσικα σε οποιαδηποτε μνημονιακη λογικη.

    Ας μου απαντησουν ομως, ολοι αυτοι που βγαινουν στους δρομους τωρα, οι κλαδοι και οι οργανωσεις, που το καλοκαιρι ετρεχαν να υποστηριξουν το "ΝΑΙ".

    Εστω λοιπον οτι τα καταφερουν και το νομοσχεδιο Κατρουγκαλου δεν περασει...Και μετα τι???

  15. #25470
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.259
    Thanks
    5.763
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.148 φορές σε 1.264 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Φίλε νικολιό θα έρθεις να καλλιεργήσεις εσύ εδώ στην ύπαιθρο όταν από τα 10.000 καθαρό εισόδημα θα σου μείνουν 1.700???δηλαδή να κάτσουμε να μας γ@μησουν κιόλας και να μην μιλήσουμε?τι παει να πει υποστηρίξαμε το ναι το καλοκαιρι και τώρα τα γυρνάμε?δημοκρατία δεν έχουμε?βάλτε το καλά στο μυαλό σας,αν πεθάνει ο αγρότης η Ελλαδίτσα τελείωσε,είμαστε ο μόνος παραγωγικός κλάδος που έχει μείνει και πέρα από το ότι ταίζουμε τους πάντες κινούμε και το χρήμα με ότι αυτό εξυπακούεται...και μην ακούσω πάλι διάφορες ιστορίες για επιδοτήσεις κλπ μιας και μεγαλύτερη προπαγάνδα δεν υπάρχει,οι επιδοτήσεις δίνονται από την Ε.Ε για να μειωθεί το κόστος της παραγωγής ώστε να φάει ο κόσμος φτηνά...

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. #25471
    Το avatar του χρήστη nikolios
    Εγγραφή
    14-08-2008

    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Μηνύματα
    3.948
    Thanks
    1.063
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.051 φορές σε 1.171 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gtakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε νικολιό θα έρθεις να καλλιεργήσεις εσύ εδώ στην ύπαιθρο όταν από τα 10.000 καθαρό εισόδημα θα σου μείνουν 1.700???δηλαδή να κάτσουμε να μας γ@μησουν κιόλας και να μην μιλήσουμε?τι παει να πει υποστηρίξαμε το ναι το καλοκαιρι και τώρα τα γυρνάμε?δημοκρατία δεν έχουμε?βάλτε το καλά στο μυαλό σας,αν πεθάνει ο αγρότης η Ελλαδίτσα τελείωσε,είμαστε ο μόνος παραγωγικός κλάδος που έχει μείνει και πέρα από το ότι ταίζουμε τους πάντες κινούμε και το χρήμα με ότι αυτό εξυπακούεται...και μην ακούσω πάλι διάφορες ιστορίες για επιδοτήσεις κλπ μιας και μεγαλύτερη προπαγάνδα δεν υπάρχει,οι επιδοτήσεις δίνονται από την Ε.Ε για να μειωθεί το κόστος της παραγωγής ώστε να φάει ο κόσμος φτηνά...

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν απαντησες στο ερωτημα μου ομως φιλε.

  17. #25472
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.259
    Thanks
    5.763
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.148 φορές σε 1.264 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μετά τι???

    Δραχμή και να πάνε να μαμηθούνε όλοι,αυτό που έπρεπε να είχε γίνει από το 2009,προιόντα να φάμε έχουμε απ'όλα,δεν τους έχουμε ανάγκη,νομίζεις οτι οι ευρωλήσταρχοι θα σταματήσουν εδώ???θα έχει και συνέχεια το μνημόνιο πρότζεκτ μέχρι που θα είμαστε πλέον εργάτες σε αυτούς...

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    nikolios (07-02-16)

  19. #25473
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.426
    Thanks
    20.879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Έχω μια απορια.
    Για ποσο θ αφηνουν τους αγρότες να ταλαιπωρούν ετσι τον κοσμο;;;;
    Μολις διαβασα οτι την παρασκευη θα κλεισουν γαι τρεις μερες το συνταγμα.

    Οκ μια, δυο, τρεις , παρατράβηξε το αστειο. Δε μπορει ο καθενας να κανει οτι γουσταρει και να ταλαιπωρεί τους υπολοιπους.

    Ασε που 9/10 αγρότες φοροδιαφεύγουν.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (08-02-16)

  21. #25474
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια απορια.
    Για ποσο θ αφηνουν τους αγρότες να ταλαιπωρούν ετσι τον κοσμο;;;;
    Μολις διαβασα οτι την παρασκευη θα κλεισουν γαι τρεις μερες το συνταγμα.

    Οκ μια, δυο, τρεις , παρατράβηξε το αστειο. Δε μπορει ο καθενας να κανει οτι γουσταρει και να ταλαιπωρεί τους υπολοιπους.

    Ασε που 9/10 αγρότες φοροδιαφεύγουν.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όταν δεν υπάρχει κράτος, ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι του γουστάρει, Μαργαρίτα. Οι κινητοποιήσεις των αγροτών με αυτή τη μορφή άρχισαν επί εποχής Σκατόψυχου και δεν πρόκειται να σταματήσουν εύκολα.

  22. #25475
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.426
    Thanks
    20.879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τι να πω ρε δημητρη ο καθενας προκειμενου να εξυπηρετηθεί γραφει στα παλια του τα παπουτσια τους υπολοιπους.

    Ειναι τοσες μερες που τους επιτρέπουν να ταλαιπωρούν ετσι τοσο κοσμο κι απλα καθονται και τους κοιτανε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  23. #25476
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και όταν σε μας τίποτα δεν δουλεύει, κοιτάξτε τι συμβαίνει με τους άξεστους Ευρωπαίους [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  24. #25477
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.259
    Thanks
    5.763
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.148 φορές σε 1.264 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλά δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω εδώ μέσα,καθαρά αθηναική νοοτροπία....το ότι αν σταματήσουμε να παράγουμε θα καταντήσετε να τρώτε όλοι εισαγόμενες ντομάτες βελγίου από τα lidl και χοιρινά ολλανδίας δεν το σκέφτεστε...ο φίλος dimace δε τα βλέπει όλα εκ του ασφαλούς από την γερμανία πίνοντας μπύρα και κριτικάρωντας τους βλάχους αγρότες με τις πόρσε,έτσι δεν είναι Δημήτρη?ρε πάτε καλά?εμείς ταλαιπωρούμε την Ελλάδα που τόσο μαζικά και αποφασιστικά προσπαθούμε εδώ και τόσες μέρες να μην περάσει το ληστρικό νομοσχέδια για όλες τις κοινωνικές ομάδες την στιγμή που όλοι εσείς κάθε φορά που διαδηλώνετε στην Αθήνα καίγονται τόσα μαγαζιά και τόσα αμάξια???τι να πώ τέτοιες νοοτροπίες δεν περίμενα να αντιμετωπίσω εδώ...όσο για την φοροδιαφυγή που όλο αναφέρετε σας απαντώ να κόψετε τις ειδήσεις από τα κανάλια που σας πλασάρουν ότι να'ναι και εσείς το χάβετε...

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (08-02-16)

  26. #25478
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gtakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω εδώ μέσα,καθαρά αθηναική νοοτροπία....το ότι αν σταματήσουμε να παράγουμε θα καταντήσετε να τρώτε όλοι εισαγόμενες ντομάτες βελγίου από τα lidl και χοιρινά ολλανδίας δεν το σκέφτεστε...ο φίλος dimace δε τα βλέπει όλα εκ του ασφαλούς από την γερμανία πίνοντας μπύρα και κριτικάρωντας τους βλάχους αγρότες με τις πόρσε,έτσι δεν είναι Δημήτρη?ρε πάτε καλά?εμείς ταλαιπωρούμε την Ελλάδα που τόσο μαζικά και αποφασιστικά προσπαθούμε εδώ και τόσες μέρες να μην περάσει το ληστρικό νομοσχέδια για όλες τις κοινωνικές ομάδες την στιγμή που όλοι εσείς κάθε φορά που διαδηλώνετε στην Αθήνα καίγονται τόσα μαγαζιά και τόσα αμάξια???τι να πώ τέτοιες νοοτροπίες δεν περίμενα να αντιμετωπίσω εδώ...όσο για την φοροδιαφυγή που όλο αναφέρετε σας απαντώ να κόψετε τις ειδήσεις από τα κανάλια που σας πλασάρουν ότι να'ναι και εσείς το χάβετε...

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάκαρέ μου, δεν ήξεραν όλοι αυτοί πριν λίγους μήνες που ψήφιζαν τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ για το ασφαλιστικό; Το ασφαλιστικό θα είναι το ΤΕΛΟΣ του Αλέξη (και ίσως του επόμενου πρωθυπουργού...) και να μου το θυμηθείτε. ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ με 153 βουλευτές. Και με 160 δεν θα περνούσε. Οπότε ποιος ο λόγος των κινητοποιήσεων σε ρωτώ; Γιατί να παραλύει η χώρα; Οι αγρότες να περιμένουν και θα δεις πως το νομοσχέδιο δεν χρειάζεται μπλόκα και φασαρία για να μην περάσει.

  27. #25479
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.783
    Thanks
    3.206
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.895 φορές σε 3.571 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gtakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν σταματήσουμε να παράγουμε θα καταντήσετε να τρώτε όλοι εισαγόμενες ντομάτες βελγίου από τα lidl και χοιρινά ολλανδίας δεν το σκέφτεστε...

    Γιατί τώρα τί τρώμε;

  28. #25480
    Το avatar του χρήστη Gtakis
    Εγγραφή
    03-12-2009

    Μηνύματα
    4.259
    Thanks
    5.763
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.148 φορές σε 1.264 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Οχι Δημήτρη άλλα περίμεναν και άλλα είδαν,δεν νομίζω να ψήφιζαν με γνώμωνα την καταστροφή τους.όσο για το ασφαλιστικό να είσαι σίγουρος ότι αν δεν ξεσηκώνονταν οι αγρότες θα περνούσε νύχτα...και στα @@ αν πεσει ο Τσίπρας η ο επόμενος,αυτοί σωμένα τα έχουν εγώ όχι....

    @pameas:δηλαδή αυτά που παράγουμε όλοι εμείς ποιος τα τρώει???

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nature's Superfood
    Facebook: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Site:[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Σελίδα 1274 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 27477487497410741174122412341244125412641270127112721273127412751276127712781284129413041314132413741474157416741774 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας