Σελίδα 1210 από 1919 ΠρώτηΠρώτη ... 21071081091010101110116011701180119012001206120712081209121012111212121312141220123012401250126013101410151016101710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 24.181 έως 24.200 από 38371

Θέμα: Off Topic

  1. #24181
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.332
    Thanks
    13.153
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.053 φορές σε 7.869 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  2. #24182
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ο Άλεξ πήρε από τον λαό μια δεύτερη ευκαιρία. Αν το άξιζε θα το δούμε στο μέλλον.

    Αυτό που με ικανοποίησε στα εκλογικά αποτελέσματα είναι η μη είσοδος στη βουλή του Λαφαζάνη, της Κωνσταντοπούλου και των άλλων τραγικών και παραφρόνων, οι οποίοι ευθύνονται για την άσχημη περιπέτεια των μηνών Φεβρουαρίου - Ιουλίου και τα πολλά δις με τα οποία ως οικονομία επιβαρυνθήκαμε.

    Επίσης καλό είναι πως τα κόμματα που δεν θέλουν Ευρώπη και Ευρω΄βρίσκονται πλέον μόνο στο 12,5 %. Ο λαός δείχνει να καταλαβαίνει πού είναι το μέλλον και το συμφέρον του: Στη μεγάλη ευρωπαική οικογένεια, χωρίς «μα», «αλλά» και «ίσως».

    Από αύριο δουλειά, δουλειά, δουλειά και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! Έτσι (και με τη βοήθεια των φίλων - εταίρων μας) σε 2 χρονάκια θα δούμε άσπρη μέρα. Διαφορετικά θα μας πάρει ο διάολος...
    Tι φταιει ο Λαφαζανης και η Κωνσταντοπουλου; O Tσιπρας επαιρνε τις αποφασεις. Μη μου πεις οτι ηταν μνημονιακος ολα αυτα τα χρονια και δε μπορουσε να αποκαλυφθει γιατι φοβονταν τα συντροφια.
    Εγω θεωρω κακο που δεν υπαρχει πλεον αντιπολιτευση στη βουλη με μονο 34 βουλευτες. Ο λαος δε ξερει που πατα και που βρισκεται και το μονο που καταφερε το γελοιο πολιτικο συστημα ειναι να απομακρυνει τους μισους ψηφοφορους, απο το να ψηφισουν.
    Προτεινω σιγα σιγα σε ολα τα μελη του φορουμ να με ακολουθησουν στο αβαταρ, για να προσαρμοστουν κατα το δυνατον.
    Θα φαμε ακομα ''μεγαλυτερα'' απο εδω και περα.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15)

  4. #24183
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι καθόλου ό,τι να ναι, αν έχουμε φτάσει ως εδώ που έχουμε φτάσει είναι επειδή μας λείπει το βασικότερο: η (ταξική πάντα) συνείδηση του τι είμαστε, το πάθος να διεκδικήσουμε αυτά που μας ανήκουν και το μίσος για όσους μας τα στερούν.

    οπότε ναι, το να βρίζεις το αφεντικό στη δουλειά σου είναι μια καλή αρχή, ή μάλλον ένα καλό δείγμα για αρχή, που έχει πολλά να κάνει μέχρι να φτάσει στο τέλος.
    Κι αν ειμαι εγω το αφεντικο;
    Nα πω στον υπαλληλο μου να με βρισει αυριο; Kαι αν με βρισει να μη τον απολυσω; Δε πρεπει κι εμεις τ'αφεντικα να εχουμε ταξικη συνειδηση και να βριζουμε τους συνεργατες μας;;;
    Τα βρισιδια δεν ειναι λυση.

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15), kwtsios (21-09-15)

  6. #24184
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    πανε και αυτες οι εκλογες....δυστυχως ο λαος επελεξε γιαμια ακομα μια φορα να τον βιασουν
    εφαρμοζοντας το νεο μνημονιο και τα επομενα που θα απαιτηθουν.επελεξε να ειναι παντα υποδουλος
    των ξενων και εγχωριων συμφεροντων.
    η πρωτη κανονια θα πεσει στον πρωτο πληστειριασμο.οταν παει ο δικαστικος επιμελητης με την ανοχη
    της αιστερης κυβερνησης να παρει το σπιτι του φτωχου.εκει θα καταρρευσει και το συστημα.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15)

  8. #24185
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αν ειμαι εγω το αφεντικο;
    Nα πω στον υπαλληλο μου να με βρισει αυριο; Kαι αν με βρισει να μη τον απολυσω; Δε πρεπει κι εμεις τ'αφεντικα να εχουμε ταξικη συνειδηση και να βριζουμε τους συνεργατες μας;;;
    Τα βρισιδια δεν ειναι λυση.
    αν είσαι εσύ τότε προφανώς δεν απευθύνομαι σε σένα, δε χρειάζεται να μαστε όλοι μαζί σ' αυτή τη ζωή.

    επίσης τα αφεντικά προφανώς και έχουν ταξική συνείδηση. εδώ και τόσο καιρό συζητάμε για το ποιος θα εφαρμόσει καλύτερα και ευκολότερα αυτό που οργανωμένα και με συνείδηση θέλουν τα αφεντικά: να μας κάνουν πιο φτηνούς.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  9. #24186
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είσαι εσύ τότε προφανώς δεν απευθύνομαι σε σένα, δε χρειάζεται να μαστε όλοι μαζί σ' αυτή τη ζωή.

    επίσης τα αφεντικά προφανώς και έχουν ταξική συνείδηση. εδώ και τόσο καιρό συζητάμε για το ποιος θα εφαρμόσει καλύτερα και ευκολότερα αυτό που οργανωμένα και με συνείδηση θέλουν τα αφεντικά: να μας κάνουν πιο φτηνούς.
    Θα σου απαντουσα και στη δευτερη προταση, αλλα δεν εχει νοημα.
    Εχει πιο ενδιαφερον να μου πεις αν καθε πρωι που πας στη δουλεια βριζεις το αφεντικο σου.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15)

  11. #24187
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι φταιει ο Λαφαζανης και η Κωνσταντοπουλου; O Tσιπρας επαιρνε τις αποφασεις. Μη μου πεις οτι ηταν μνημονιακος ολα αυτα τα χρονια και δε μπορουσε να αποκαλυφθει γιατι φοβονταν τα συντροφια.
    Εγω θεωρω κακο που δεν υπαρχει πλεον αντιπολιτευση στη βουλη με μονο 34 βουλευτες. Ο λαος δε ξερει που πατα και που βρισκεται και το μονο που καταφερε το γελοιο πολιτικο συστημα ειναι να απομακρυνει τους μισους ψηφοφορους, απο το να ψηφισουν.
    Προτεινω σιγα σιγα σε ολα τα μελη του φορουμ να με ακολουθησουν στο αβαταρ, για να προσαρμοστουν κατα το δυνατον.
    Θα φαμε ακομα ''μεγαλυτερα'' απο εδω και περα.
    Η τελευταία σου πρόταση γεμίζει με αισιοδοξία κάθε σοβαρό μέλος του κλουπ.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (20-09-15)

  13. #24188
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου απαντουσα και στη δευτερη προταση, αλλα δεν εχει νοημα.
    Εχει πιο ενδιαφερον να μου πεις αν καθε πρωι που πας στη δουλεια βριζεις το αφεντικο σου.
    το βρίσιμο στο αφεντικό σου δεν είναι η λύση όπως ξανάπα, είναι ένα καλό δείγμα για αρχή. και είναι ένα καλό δείγμα για αρχή επειδή σημαίνει ότι αναγνωρίζεις τη θέση σου και τους εχθρούς σου, όχι για κανέναν άλλο λόγο.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  14. #24189
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    το βρίσιμο στο αφεντικό σου δεν είναι η λύση όπως ξανάπα, είναι ένα καλό δείγμα για αρχή. και είναι ένα καλό δείγμα για αρχή επειδή σημαίνει ότι αναγνωρίζεις τη θέση σου και τους εχθρούς σου, όχι για κανέναν άλλο λόγο. οπότε ναι, μάλλον δεν κατάλαβες πότε χαριτολογούσα (αν και το εξήγησα και μετά).
    Ποιος εχθρος μωρε; Aυτος που σου δινει δουλεια για να επιβιωσεις; Προτιμω με τα χιλια να βρω μια δουλεια υπαλληλου αυτη την περιοδο και να ησυχασω και απο εφοριες, ταμεια και φιλοσοφικες ανησυχιες των όποιων, περι του καπιταλιστικου συστηματος.
    Nα σου πω φιλε, μου σπας τα νευρα ειλικρινα και στο γραφω με καλη διαθεση. Καλο βραδυ.

  15. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15), dtakis80 (21-09-15), kwtsios (21-09-15), The Dude (21-09-15)

  16. #24190
    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΤΟ EMAIL ΣΑΣ Το avatar του χρήστη metro
    Εγγραφή
    06-03-2014

    Μηνύματα
    621
    Thanks
    461
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 161 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσο το χάρηκα. Προωθούσαν λεβέντη για να μην μπορεί να γίνει κυβέρνηση χωρίς αριστοκρατονταβατζή και τα έφαγε από το ποτάμι χαχαχαχαχαχα!
    Ποιος ακριβώς προωθούσε τον λεβέντη ;

  17. #24191
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος εχθρος μωρε; Aυτος που σου δινει δουλεια για να επιβιωσεις; Προτιμω με τα χιλια να βρω μια δουλεια υπαλληλου αυτη την περιοδο και να ησυχασω και απο εφοριες, ταμεια και φιλοσοφικες ανησυχιες των όποιων, περι του καπιταλιστικου συστηματος.
    Nα σου πω φιλε, μου σπας τα νευρα ειλικρινα και στο γραφω με καλη διαθεση. Καλο βραδυ.
    ναι είναι ωραία να κάνεις δουλειές υπαλλήλου σε κάποιο γραφείο, να κάνεις κανά ντελίβερι, να σερβίρεις, να πουλάς κανά ρούχο ή κανά λάπτοπ σε κανά μαγαζί, να κάνεις κανά μεροκάματο γενικά. δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιές από αυτό το καθημερινό άγχος του αν θα απολυθείς αύριο, δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιές από το να ξυπνάς 7:15 κάθε μέρα και να τρέχεις για μεροκάματα που ούτε ένσημα δεν σου κολλάνε ή να ψάχνεις στην εφημερίδα για δουλειά, και όλα αυτά για να μπορείς ίσα ίσα να επιβιώσεις.

    επίσης τη δουλειά μου δεν μου τη δίνει κανένα αφεντικό, εγώ του δίνω τη δουλειά μου. και αυτή η σχέση είναι κάπως έτσι: εγώ του δίνω τη δουλειά μου για να την πληρώσει φτηνότερα απ' όσο αξίζει και να επιβιώσω (μιας και δεν μπορώ αλλιώς), το αφεντικό μου την αγοράζει για να βγάλει φράγκο και να γίνει μεγαλύτερα απ' όσο είναι, όχι επειδή είναι καλός άνθρωπος που μου "δίνει δουλειά" για να επιβιώσω.

    ντάξει επίσης εμένα πολλοί μου σπάνε τα νεύρα (όχι avatars, αληθινοί άνθρωποι) αλλά τους ανέχομαι, δεν τρέχει.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (21-09-15)

  19. #24192
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι είναι ωραία να κάνεις δουλειές υπαλλήλου σε κάποιο γραφείο, να κάνεις κανά ντελίβερι, να σερβίρεις, να πουλάς κανά ρούχο ή κανά λάπτοπ σε κανά μαγαζί, να κάνεις κανά μεροκάματο γενικά. δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιές από αυτό το καθημερινό άγχος του αν θα απολυθείς αύριο, δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιές από το να ξυπνάς 7:15 κάθε μέρα και να τρέχεις για μεροκάματα που ούτε ένσημα δεν σου κολλάνε ή να ψάχνεις στην εφημερίδα για δουλειά, και όλα αυτά για να μπορείς ίσα ίσα να επιβιώσεις.

    επίσης τη δουλειά μου δεν μου τη δίνει κανένα αφεντικό, εγώ του δίνω τη δουλειά μου. και αυτή η σχέση είναι κάπως έτσι: εγώ του δίνω τη δουλειά μου για να την πληρώσει φτηνότερα απ' όσο αξίζει και να επιβιώσω (μιας και δεν μπορώ αλλιώς), το αφεντικό μου την αγοράζει για να βγάλει φράγκο και να γίνει μεγαλύτερα απ' όσο είναι, όχι επειδή είναι καλός άνθρωπος που μου "δίνει δουλειά" για να επιβιώσω.

    ντάξει επίσης εμένα πολλοί μου σπάνε τα νεύρα (όχι avatars, αληθινοί άνθρωποι) αλλά τους ανέχομαι, δεν τρέχει.
    Διαφωνουμε στην de facto απεχθεια προς το καθε αφεντικο. Υπαρχουν και καλοπληρωτες και μη οπως και κακοι υπαλληλοι. Οταν ο αλλος εχει παρει δανεια για να στησει μια επιχειρηση ρισκαρει καθε μερα με τη φυλακη απο τα χρεη που του δημιουργει το κρατος, πηγαινε και πες του μεσα στο σπιτι του γιατι η επιχειρηση ειναι σπιτι του, οτι πρεπει να σου κανει και στοματικο σεξ, επειδη τον βοηθας να μεγαλωσει.

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15), kwtsios (21-09-15)

  21. #24193
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από metro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος ακριβώς προωθούσε τον λεβέντη ;
    Η Μοσαντ.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15)

  23. #24194
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνουμε στην de facto απεχθεια προς το καθε αφεντικο. Υπαρχουν και καλοπληρωτες και μη οπως και κακοι υπαλληλοι. Οταν ο αλλος εχει παρει δανεια για να στησει μια επιχειρηση ρισκαρει καθε μερα με τη φυλακη απο τα χρεη που του δημιουργει το κρατος, πηγαινε και πες του μεσα στο σπιτι του γιατι η επιχειρηση ειναι σπιτι του, οτι πρεπει να σου κανει και στοματικο σεξ, επειδη τον βοηθας να μεγαλωσει.
    υπάρχει μια γενική αρχή που ακολουθείται στον σκατόκοσμο που ζούμε: κέρδος (σ' όλες τις πτυχές της ζωής μας, ακόμα και στις μεταξύ μας ανθρώπινες σχέσεις, αλλά ας μείνουμε στο οικονομικό). αυτό το κέρδος λοιπόν κινεί τις επιχειρήσεις, αυτό το κέρδος θέλει να αυξήσει κάθε (κάθε) αφεντικό. και αυτό το κέρδος λοιπόν περνάει πάνω από την υποτίμηση της εργασίας μου, οπότε de facto ναι εγώ και το αφεντικό μου είμαστε σε βίους αντίθετους, πώς το λένε, τα συμφέροντά του συγκρούονται στη ζωή μου. δεν έχω μίσος για το αφεντικό μου σαν πρόσωπο, αλλά κυρίως για τη σχέση εξουσίας και εκμετάλλευσης που έχω με το αφεντικό μου.

    αλλά τέλος πάντων, για να σου απαντήσω πιο απλά και εύκολα χωρίς πολλά πολλά και χωρίς όλα αυτά τα περίεργα. αφού είναι τόσο σκατά να είσαι αφεντικό (όπως σίγουρα είναι σκατά να είσαι στην κατάσταση που περιέγραψα προηγουμένως), ας κάνουμε τίποτα άλλο στη ζωή μας, να ζήσουμε λίγο σαν άνθρωποι ρε παιδί μου, ας φτιάξουμε μια ζωή χωρίς αυτή τη σκατίλα. απλά αυτή η σκατίλα περιλαμβάνει καριέρες και πάτημα επί πτωμάτων, ανταγωνισμούς και εξουσίες, όνειρα για ασφάλεια και αγάπη για την ιδιοκτησία, και σ' όλα αυτά τα αφεντικά επενδύουν τη ζωή τους (συνήθως; ή πάντα;).
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  24. #24195
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    και ένα τραγουδάκι για το κλείσιμο, από κάτι περίεργους τύπους: απ' αυτούς τους περιθωριακούς που το πρωί ξυπνάνε για μια σκατοδουλειά και το βράδυ παίζουν μουσική με ό,τι μέσα έχουν, με δικά τους φράγκα (όσα μπορούν) και που και που ζητάνε τη βοήθεια φίλων τους και στήνουν κανά λαιβάκι, με τις δικές τους δυνάμεις και μόνο και με την είσοδο πάντα ελεύθερη κι από την πόρτα.

    [YOUTUBE]E5Xjoo6A1sY[/YOUTUBE]

    υπομονή, έρχεται ένα καλύτερο αύριο, οι σημερινές εκλογές μας δείχνουν ότι η αυριανή μέρα θα είναι μια καλύτερα μέρα. να είναι καλά το μεγαλείο της δημοκρατίας.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  25. #24196
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχει μια γενική αρχή που ακολουθείται στον σκατόκοσμο που ζούμε: κέρδος (σ' όλες τις πτυχές της ζωής μας, ακόμα και στις μεταξύ μας ανθρώπινες σχέσεις, αλλά ας μείνουμε στο οικονομικό). αυτό το κέρδος λοιπόν κινεί τις επιχειρήσεις, αυτό το κέρδος θέλει να αυξήσει κάθε (κάθε) αφεντικό. και αυτό το κέρδος λοιπόν περνάει πάνω από την υποτίμηση της εργασίας μου, οπότε de facto ναι εγώ και το αφεντικό μου είμαστε σε βίους αντίθετους, πώς το λένε, τα συμφέροντά του συγκρούονται στη ζωή μου. δεν έχω μίσος για το αφεντικό μου σαν πρόσωπο, αλλά κυρίως για τη σχέση εξουσίας και εκμετάλλευσης που έχω με το αφεντικό μου.

    αλλά τέλος πάντων, για να σου απαντήσω πιο απλά και εύκολα χωρίς πολλά πολλά και χωρίς όλα αυτά τα περίεργα. αφού είναι τόσο σκατά να είσαι αφεντικό (όπως σίγουρα είναι σκατά να είσαι στην κατάσταση που περιέγραψα προηγουμένως), ας κάνουμε τίποτα άλλο στη ζωή μας, να ζήσουμε λίγο σαν άνθρωποι ρε παιδί μου, ας φτιάξουμε μια ζωή χωρίς αυτή τη σκατίλα. απλά αυτή η σκατίλα περιλαμβάνει καριέρες και πάτημα επί πτωμάτων, ανταγωνισμούς και εξουσίες, όνειρα για ασφάλεια και αγάπη για την ιδιοκτησία, και σ' όλα αυτά τα αφεντικά επενδύουν τη ζωή τους (συνήθως; ή πάντα;).
    Για να το κλεινουμε. Δεν ειναι δικαιο το οικονομικο συστημα που εφαρμοζεται επι χιλιετιες σε αυτον τον κοσμο και αναγκαζομαστε να αλλοτριωνομαστε και ως ανθρωποι. Μακαρι καποτε να αλλαξει ολο το σκηνικο, αλλα δε προκειται εγω να χαλασω τα λιγα μου χρονια για να φιλοσοφω και να μη δουλευω η να απολυομαι επειδη αντιδρω λογω πεποιθησεων εναντι του συστηματος, με επακολουθο να μη περναω και καλα, αφου δε θα εχω λεφτα.. Εγωιστικο ε;
    Εκνευριστηκα με τα ποστ σου γιατι αυτο το μισος που βγαζεις δε συναδει με την τελευταια παραγραφο, οπου και συμφωνω .

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15)

  27. #24197
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.332
    Thanks
    13.153
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.053 φορές σε 7.869 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αποτελέσματα εκλογών: Πώς σχολιάζει ο ξένος Τύπος τη νίκη ΣΥΡΙΖΑ


    Ξένα ΜΜΕ ασχολούνται στα πρώτα θέματά τους με το [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] αποτέλεσμα των εκλογών και την ευρεία νίκη του [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]. Πώς όμως σχολίασαν και αντέδρασαν λίγη ώρα μετά το αποτέλεσμα της κάλπης.



    Η γαλλική εφημερίδα Le Monde παρακολουθούσε στενά την εκλογική διαδικασία από νωρίς το απόγευμα και λίγο μετά τις 20.00 της Κυριακής σημείωνε με το κεντρικό του άρθρο πως "Ο Τσίπρας κερδίζει την τρίτη εκλογική αναμέτρηση μέσα σε μια χρονιά". Η ηλεκτρονική έκδοση της εφημερίδας σημειώνει την εντυπωσιακή νίκη του κ. Τσίπρα, αλλά και την μαζική αποχή που αγγίζει ιστορικό ρεκόρ.


    Η συντηρητική πάλι Figaro σχολιάζει τις δηλώσεις Ευάγγελου Μεϊμαράκη με τίτλο: "Η δεξιά αναγνωρίζει την ήττα της απέναντι στο ΣΥΡΙΖΑ". Το γαλλικό μέσο σημειώνει τα αποτελέσματα από την Επικράτεια ως τις 20.00 περίπου. Αντίστοιχη είναι και η αντίδραση της Liberation που αναφέρεται στην αναγνώριση της νίκης Τσίπρα από το κόμμα της Νέας Δημοκρατίας.


    Η βρετανική Guardian αφιερώνει επίσης όλη της την κεντρική σελίδα στην ηλεκτρονική έκδοση της στην Ελλάδα και τις εκλογές. Το μέσο μάλιστα έχει από νωρίς το απόγευμα της Κυριακής Live αναμετάδοση των εξελίξεων. Σε άρθρο ανάλυσης περιγράφει πως ο Αλέξης Τσίπρας επιστρέφει στην εξουσία. Η άνοδος στην εξουσία το Γενάρη, αναφέρει το δημοσίευμα, ήταν η πρώτη ενός κόμματος της αριστεράς μετά τον εμφύλιο. Η κυβέρνηση Τσίπρα βρήκε στο διάβα της σθεναρή αντίσταση από τους διεθνείς πιστωτές που "οδήγησε στην επιβολή capital controls όπως επιβλήθηκαν στο τραπεζικό σύστημα της χώρας".


    Ο Αλέξης Τσίπρας εξασφάλισε ένα αποτέλεσμα που του χαρίζει "καθαρή νίκη" αναφέρει το αμερικανικό CNBC, ενώ παραθέτει τα αποτελέσματα, όπως φαίνονται στο 31% της Επικράτειας. Επιπλέον το αμερικανικό μέσο κάνει σαφή αναφορά στο εντελώς διαφορετικό τοπίο που επικρατούσε πριν τις εκλογές και προέβλεπε ντέρμπι στην κορυφή.


    "Η επιτυχής επιχείρηση Τσίπρα" είναι ο τίτλος της ilSole24ore που έχει επίσης πρώτο θέμα τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Περιγράφει την άνετη νίκη του Αλέξη Τσίπρα, σημειώνει πως ο ΣΥΡΙΖΑ θα συνεργαστεί με το "εθνικιστικό κόμμα των ΑΝΕΛ" και υπογραμμίζει πως η αποχή είναι η υψηλότερη στη χώρα μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο.


    "Το κόμμα του Αλέξη Τσίπρα νίκησε, αλλά δεν σάρωσε" σημειώνει η ηλεκτρονική έκδοση της Corriere Della Sera που σημειώνει πως τίποτα δεν έχει αλλάξει. Το δημοσίευμα αναφέρεται στην τρίτη θέση του φασιστικού κόμματος της Χρυσής Αυγής και τονίζει παράλληλα τις δυσκολίες να δημιουργήσει μια συγκυβέρνηση σταθερή. Το άρθρο άλλωστε παραθέτει μέρος των δηλώσεων Τσίπρα που έκανε λόγο για "εντολή κυβέρνησης τετραετίας".
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  28. #24198

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιτυχία στον Ελληνα στην αναζήτηση του νέου του γαμιά.
    Εγώ προσωπικά δεν έχω βγει στη γύρα για να μου κάνουν αυτό που λες.

    Για άλλους που το αποδεικνύουν εμπράκτως με την ψήφο τους ή με την αδιαφορία τους και μετά τη λένε κι από πάνω στους άλλους δεν ξέρω...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αιλυνες ψηφίσατε ή είστε προδότες της μπατριδας;
    Αυτοί που δεν μπήκαν στον κόπο να ψηφίσουν ή επιβράβευσαν απατεώνες με την ψήφο τους δεν είναι καλύτεροι...

    Και δεν ψήφισα Χρυσή Αυγή...

  29. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Bill_K για αυτό το μήνυμα:

    estai (21-09-15), kwtsios (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  30. #24199
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ενδιαφέρουσα συζήτηση Σταύρου και Γιώργου. Εγώ θα πω μόνο κάτι προσωπικό:

    Αγαπώ πολύ τα αφεντικά μου (αφού μου δίνουν ψωμί να φάω) και πάντα κάνω ό,τι είναι δυνατό για να κερδίζουν από μένα όσο το δυνατό περισσότερο. Όταν η εργοδοσία πάει καλά θα πληρώνομαι στην ώρα μου και θα έχω δουλειά. Δεκαπέντε χρόνια στην Γερμανία, δεν έχω πάρει ΠΟΤΕ δώρο (Χριστουγέννων ή διακοπών, που έχουμε στη Γερμανία) και κάθε εκατό ώρες υπερωρίας που έχω κάνει είναι ζήτημα να έχω πληρωθεί τις δέκα.

    Χώρα ισχυρή χωρίς ΙΣΧΥΡΑ αφεντικά δεν γίνεται, φίλοι μου. Αν όλοι είμαστε ίσοι, θα σβήσουμε. Κάποιοι ΠΡΕΠΕΙ να κοινούν τα νήματα της οικονομίας σε μια χώρα. Όσο πιο ισχυροί είναι, τόσο καλύτερα θα περνούν οι εργαζόμενοι που έχουν στη δούλεψή τους. Η ΑΡΡΩΣΤΗ και ΑΘΛΙΑ νοοτροπία του Έλληνα, να ζηλεύει ή και να μισεί τον υπέρτερο, είτε αυτός λέγεται αφεντικό, είτε είναι πιο πλούσιος, είτε πιο πετυχημένος κλπ. μας έχει οδηγήσει στο βάραθρο.

    Κλείνω με την οβρέικη νοοτροπία: Για κάθε έναν Εβραίο, που προχωρά στην κορυφή, δέκα τον σπρώχνουν από κάτω και δέκα τον τραβούν από πάνω. Συγκρίνετε μόνοι σας τι συμβαίνει με εμάς τους Έλληνες και προβληματιστείτε...

  31. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), celticfrost (21-09-15), differance (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  32. #24200
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προς τον φιλο αναρχοαριστεροκομουνιστολατρη,με ολο το συμπαθειο και μη αδερφε,εγω το αφεντικο,που εχω 1 υπαλληλο,να σε ενημερωσω οτι ο υπαλληλος μου ειχε πιο μεγαλο εκκαθαριστηκο απο το δικο μου!!!

    Αυτα τα περι μπινεληκιων κ τις πιπες που ακουω...

    το κρατος με πηδαει,η εφορια,το τεβε,το ικα,οι συνθηκες,η κριση,οι ζημιες,το αγχος,η ευθυνη,τα προβληματα,αλλα ο υπαλληλος στην ΠΑΠΑΡΑ ΤΟΥ,τα φραγκα του θα τα παρει,τα ενσημα του επισης,θα μου ερχεται κ ως κονιορδος με το ρολοι στο χερι,εγω θα δουλευω 18 ωρες (αααααααααν εχω δουλεια)αλλα εγω φταιω κ για τα κουμουνια κ για το κρατος (ολοι οι επιχειρηματιες ειμαστε κλεφτες γενικη αποψη)

    εγω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που προσπαθω με οτι εχει απομεινει απο το διαλυμενο κρατος,να ζησω την οικογενεια μου κ εκεινον,να βγαλω ακρη σε ενα θεατρο του παραλογου,με νομους που ο ενας τρακαρει στον αλλον,με γραφειοκρατιες,με διαφθορα με με με.

    εγω φταιω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που εκατσα σε αυτη την ΓΑΜΗΜΕΝΗ χωρα να το παλεψω κ δεν πηρα την οικογενεια μου να ρηξω μια μουντζα να σηκωθω να φυγω να σωθω,εγω ο επιχειρηματιας της σουφρας,που μου αφησε μια επειχειρηση ο πατερας μου κ εχω χασει τον υπνο μου να μπορεσω να την κρατησω κ μερα με την ημερα σβηνω μαζι με εκεινη.

    ΕΓΩ ΡΕ ΦΤΑΙΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ,θα ελεγα τιποτα πολυ βαρη,αλλα δεν αρμοζει ουτε στον χωρο ουτε στην στιγμη!!!

  33. Οι ακόλουθοι 11 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dtakis80 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15), BrazHlias (21-09-15), calavero (22-09-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15), sabar77 (21-09-15), sk12072 (21-09-15), The Dude (21-09-15), vasilis-thrylos7 (21-09-15)

Σελίδα 1210 από 1919 ΠρώτηΠρώτη ... 21071081091010101110116011701180119012001206120712081209121012111212121312141220123012401250126013101410151016101710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας