Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 40 από 232

Θέμα: Ligue 1 France

  1. #21
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μας εφτασε.7ο σερι και συνεχιζει.δεν εχει αντιπαλο η λιον και μιλαμε για μια ομαδα που ξεπηδησε τα τελευταια χρονια.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  2. #22
    Πάει και αυτός... Το avatar του χρήστη Gavros4life
    Εγγραφή
    26-06-2007

    Περιοχή
    Opou pigenei o 8rylos!
    Μηνύματα
    2.909
    Thanks
    879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 655 φορές σε 429 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μας εφτασε.7ο σερι και συνεχιζει.δεν εχει αντιπαλο η λιον και μιλαμε για μια ομαδα που ξεπηδησε τα τελευταια χρονια.
    8a mporousame na eimaste emeis stin 8esi tis, apo tote pou mas kerdise me 1-0 me tin diaitisia an to 8imase to paixnidi. O magos Gio eixe aganaktisi!!! Vasika an den trogame to goal sto 92 ap'ton Foe (as einai kala ekei pou einai o an8ropos) pali den 8a eixame problima. Vevea tote den eixe dosi kaneis simasia s'auto to goal logo tis nikis. Tespaaaaaaaaaa


  3. #23
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    αν το θυμαμαι λεει?καθαρη αδικια τοτε αλλα τι να κανεις.ετσι ειναι η μπαλα.αντι να βαλουμε κατω το κεφαλι και να δουλεψουμε γινμαμε χειροτεροι στην ευρωπη.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  4. #24
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.235
    Thanks
    13.118
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κριμα.Ουτε που θελω να την θυμαμαι αυτην την εποχη.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  5. #25
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Κύπελλο και ντάμπλ η Λυών

    Κύπελλο και ντάμπλ η Λυών αφού κατάφερε έστω και στην παράταση να πιστοποιήσει τη διαφορά ποιότητας κόντρα στην πιό αποφασισμένη πάντως στον τελικό Παρί και να κατακτήσει το κύπελλο Γαλλίας. Οι λυωνέ ήταν συνολικά χειρότεροι από την Παρί στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, ομως ο Γκοβού είχε τη λύση στην παράταση και χάρισε στον πρόεδρο Ολάς και τους οπαδούς της ομάδας το πρώτο νταμπλ της ιστορίας της.

  6. #26
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μπραβο στη λυων.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  7. #27
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Πολύ κοντά στη μεταγραφή του στην Παρί Σεν Ζερμέν βρίσκεται ο Λιλιάν Τιράμ,σύμφωνα με τη γαλλική εφημερίδα "L' Equipe". Το συμβόλαιο αναμένεται να υπογραφεί τις επόμενες ώρες και ο 36χρονος θα επιστρέψει στην πατρίδα του έπειτα από 12 χρόνια.
    Ο έμπειρος αμυντικός έπειτα από δύο χρόνια στην Μπαρτσελόνα αποφάσισε να επιστρέψει στα πάτρια εδάφη και γι’ αυτό το λόγο απέρριψε προτάσεις των Σέλτικ και Ρέιντζερς οι οποίες επιθυμούσαν την απόκτησή του.
    Ο (142 φορές) διεθνής Γάλλος ποδοσφαιριστής έχει συμφωνήσει με τους Παριζιάνους για διετή συνεργασία και κατά τα φαινόμενα θα κλείσει εκεί την πολύ μεγάλη του καριέρα.
    Ο Τιράμ ξεκίνησε από τις ακαδημίες της Μονακό το 1991 και μετά από 5 χρόνια (155συμ.-8 γκολ) στο Μόντε Κάρλο μετακόμισε στην Ιταλία και την Πάρμα. Άλλα 5 χρόνια "Ένιο Ταρντίνι" (163συμ.-1 γκολ) και ήρθε η πολύ μεγάλη μεταγραφή στη Γιουβέντους. Με τη «γηραιά κυρία» μέτρησε 145 συμμετοχές και 1 γκολ στα 5 χρόνια παραμονής του και στη συνέχεια μετακόμισε στη Μπαρτσελόνα λόγω του σκανδάλου "Calciopoli".

  8. #28
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παίκτης της Μαρσέιγ θα είναι από την προσεχή περίοδο ο Χατέμ Μπεν Αρφά. Η ομάδα της Μασσαλίας ανακοίνωσε πως ήρθε σε συμφωνία με τη Λιόν για την απόκτηση του νεαρού μεσοεπιθετικού, η οποία αναμένεται να στοιχίσει περίπου 15 εκατ. ευρώ. Ο 21χρονος Γάλλος άσος, που φέτος είχε 30 συμμετοχές και 6 γκολ στη Ligue 1, αλλά και 2 τέρματα σε 8 εμφανίσεις στο Κύπελλο UEFA, αναμένεται να υπογράψει τετραετές συμβόλαιο συνεργασίας, αφού υποβληθεί στις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις.

  9. #29
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παίκτης της Παρί Σεν Ζερμέν κι επισήμως αποτελεί ο Κλοντ Μακελελέ.
    Ο Γάλλος διεθνής μέσος επέστρεψε στα πάτρια εδάφη μετά από δέκα χρόνια σε Θέλτα, ΡεάλΜαδρίτης και Τσέλσι, υπογράφοντας συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας δύο σεζόν.
    Η μεταγραφή του 35χρονου ποδοσφαιριστή έγινε με τη συναίνεση της Τσέλσι, η οποία τον άφησε ελεύθερο να συνεχίσει την καριέρα του όπου επιθυμούσε.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι το συμβόλαιο που υπέγραψε ο 68 φορές διεθνής με τους "τρικολόρ" ποδοσφαιριστής αφορά και την καριέρα του αφότου κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά παπούτσια του, μιας και θα γίνει σύμβουλος του προέδρου των πρωτευουσιάνων.

  10. #30
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    τον χασαμε.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  11. #31
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Λύθηκε το βράδυ της Πέμπτης το συμβόλαιο του Φρεδ με τη Λιόν, όπως ανακοινώθηκε από την πρωταθλήτρια Γαλλίας.
    Ο 25χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός που τον τελευταίο καιρό είχε τάσεις φυγής από το "Ζερλάν", καθώς δεν έπαιρνε το χρόνο συμμετοχής που ήθελε, ήρθε τελικά σε συμφωνία με τη διοίκηση της γαλλικής ομάδας για τη λύση της συνεργασίας τους.
    Παλαιότερα, ο πρόεδρος της Λιόν, Ζαν-Μισέλ Ολά, είχε αποκαλέσει "απατεώνα" τον Φρεντ, ο οποίος σε αρκετές περιπτώσεις στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου αντί να αποχωρήσει από το γαλλικό σύλλογο άλλαζε γνώμη την τελευταία στιγμή, ενώ παράλληλα χωρίς να έχει αποδεσμευτεί βρισκόταν σε διαπραγματεύσεις με βραζιλιάνικους συλλόγους.
    Επόμενος σταθμός στην καριέρα του Βραζιλιάνου διεθνή θα είναι κατά πάσα πιθανότητα η ομάδα της πατρίδας του Φλουμινένσε, με την οποία φέρεται να έχει συμφωνήσει εδώ και δύο εβδομάδες.

  12. #32
    Το avatar του χρήστη Galletti97
    Εγγραφή
    15-02-2009

    Μηνύματα
    3.183
    Thanks
    2.508
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 588 φορές σε 425 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Coupe de la Ligue: Κυπελλούχος με περίπατο η Μπορντό

    Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Μπορντό επιβλήθηκε με 4-0 της Βαν στον 15ο τελικό του Coupe de la Ligue.




    Οι "γιρονδίνοι" επέδειξαν την ανωτερότητα τους κόντρα στην Βαν, που αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος και έφτασαν δίκαια στην κατάκτηση του Λιγκ Καπ χάρη στα τέρματα των Βέντελ, Πλανούς και Γκουρκίφ (2).

    Η ομάδα του Λοράν Μπλαν έφτασε στον τρίτο τίτλο σε πέντε συμμετοχές σε τελικούς και πλέον είναι η πολυνίκης του θεσμού, μαζί με τη Παρί Σεν Ζερμέν.

  13. #33
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ θα είναι, και επίσημα, ο διάδοχος του Ερικ Γκέρετς στην τεχνική ηγεσία της Μαρσέιγ τη νέα αγωνιστική χρονιά. Η ομάδα της Μασσαλίας, επιβεβαιώνοντας τα δημοσιεύματα του Τύπου, ανακοίνωσε το πρωί της Τρίτης ότι ο Βέλγος τεχνικός στο τέλος της σεζόν θα αποχωρήσει από το «Βελοντρόμ» και ο Ντεσάμπ υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας. Ο 40χρονος Γάλλος τεχνικός, που είχε οδηγήσει την Μονακό στο τελικό του τσάμπιονς λιγκ το 2004, ήταν χωρίς δουλειά από το καλοκαίρι του 2007 όταν και έφυγε από την Γιουβέντους.

  14. #34
    .
    Εγγραφή
    02-08-2008

    Μηνύματα
    4.087
    Thanks
    880
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.553 φορές σε 893 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Το τρόπαιο στη Γκινγκάμπ




    Ο τελικός του Κυπέλλου Γαλλίας διεξήχθη το Σάββατο στο «Σταντ Ντε Φρανς» ανάμεσα στη Ρεν και τη Γκινγκάμπ, ομάδα της Β' κατηγορίας. Η Ρεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Μποκανέγκρα στο 69’ αλλά ο Εντουάρντο με δυο τέρματα στο 72’ και το 83’ χάρισε στη Γκινγκάμπ το τρόπαιο που είναι και το πρώτο της ιστορίας της.

  15. #35
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ο Ζουνίνιο Περναμπουκάνο δεν ξέρει αν η επόμενη χρονιά τον βρει στη Λιόν. Ο βετεράνος Βραζιλιάνος μέσος, σύγχρονη "σημαία" των πρωταθλητών Γαλλίας, έδειξε ότι σκέφτεται την αλλαγή περιβάλλοντος.

    "Μου μένει ακόμη ένας χρόνος στο συμβόλαιό μου. Ο πρόεδρος μου είπε να κινηθώ όπως θα με ευχαριστούσε. Έχω περάσει φοβερά εδώ, αλλά κάπου μέσα μου θέλω να γνωρίσω και κάτι άλλο.

    Έχω βρεθεί σε τρεις προημιτελικές φάσεις και σε καμία δεν είχα την τύχη να γευτώ την χαρά της πρόκρισης και να φτάσω μέχρι τον τελικό. Δεν ξέρω, ίσως καταλήξω σε μια ομάδα που θ αμου δώσει τη δυνατότητα να κάνω κάτι καλύτερο στο Τσάμπιονς Λιγκ" κατέληξε.

  16. #36
    ΘΡΥΛΟΣ Uber Alles Το avatar του χρήστη smageo
    Εγγραφή
    28-01-2009

    Περιοχή
    Αlways somewhere
    Μηνύματα
    8.424
    Thanks
    4.141
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.207 φορές σε 2.927 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Airness Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ζουνίνιο Περναμπουκάνο δεν ξέρει αν η επόμενη χρονιά τον βρει στη Λιόν. Ο βετεράνος Βραζιλιάνος μέσος, σύγχρονη "σημαία" των πρωταθλητών Γαλλίας, έδειξε ότι σκέφτεται την αλλαγή περιβάλλοντος.

    "Μου μένει ακόμη ένας χρόνος στο συμβόλαιό μου. Ο πρόεδρος μου είπε να κινηθώ όπως θα με ευχαριστούσε. Έχω περάσει φοβερά εδώ, αλλά κάπου μέσα μου θέλω να γνωρίσω και κάτι άλλο.

    Έχω βρεθεί σε τρεις προημιτελικές φάσεις και σε καμία δεν είχα την τύχη να γευτώ την χαρά της πρόκρισης και να φτάσω μέχρι τον τελικό. Δεν ξέρω, ίσως καταλήξω σε μια ομάδα που θ αμου δώσει τη δυνατότητα να κάνω κάτι καλύτερο στο Τσάμπιονς Λιγκ" κατέληξε.
    Αυτος θα ειναι ελευθερος??
    Ποσο χρονων ειναι??
    Εχει ενα βρωμοποδαρο Παναγια βοηθα!!
    Μας κανει!!

    Αλλα ξεχασα ο Σωκος οπως ειπε δεν θελει παιχτες στην ηλικια του, θελει "ξεπεταρουδια"

    Μας χαλαγε ο Ζου-Ζουνινιο εεε??
    Μην τα βαζεις με ηλιθιους, πεφτεις στο επιπεδό τους και σε κερδιζουν λογω εμπειριας.

  17. #37
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από smageo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος θα ειναι ελευθερος??
    Ποσο χρονων ειναι??
    Εχει ενα βρωμοποδαρο Παναγια βοηθα!!
    Μας κανει!!

    Αλλα ξεχασα ο Σωκος οπως ειπε δεν θελει παιχτες στην ηλικια του, θελει "ξεπεταρουδια"

    Μας χαλαγε ο Ζου-Ζουνινιο εεε??
    Σου διαφεύγει η παρακάτω δήλωση...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Airness Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω βρεθεί σε τρεις προημιτελικές φάσεις και σε καμία δεν είχα την τύχη να γευτώ την χαρά της πρόκρισης και να φτάσω μέχρι τον τελικό. Δεν ξέρω, ίσως καταλήξω σε μια ομάδα που θ αμου δώσει τη δυνατότητα να κάνω κάτι καλύτερο στο Τσάμπιονς Λιγκ" κατέληξε.

  18. #38
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AIIZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου διαφεύγει η παρακάτω δήλωση...
    Φιλε μου εισαι προκλητικος!!! Τωρα με τον καραφλο δασκαλο απο την Γεωργια εχουμε σιγουρους πρωτα τους ομιλους και αφου περσυ με το χαλια ροστερ της Ανορθωσης κοντεψε να τους περασει (τι 4ος, τι 2ος, τι 1ος), του χρονου με τον Θρυλο μη σου πω οτι χτυπαει και τελικο (να γινει και αυτο που ειχε πει και ο προεδρας). Γι' αυτο σε παρακαλω να εισαι πιο προσεχτικος στα ποστ σου...

  19. #39
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μμπορει να παμε και εμεις...μπουχαχαχα
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  20. #40
    .
    Εγγραφή
    11-03-2007

    Μηνύματα
    10.780
    Thanks
    3.519
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.050 φορές σε 2.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή


    Την απόφαση να λύσουν κοινή συναινέσει τη συνεργασία τους πήραν ο Φάμπιο Σάντος και η διοίκηση της Λιόν. Ο Βραζιλιάνος μέσος είχε πέσει στη δυσμένεια του προπονητή του, Κλοντ Πιέλ, στο ημίχρονο του αγώνα των πρωταθλητών Γαλλίας με τη Βαλενσιέν (ήττα με 2-0) και θεωρείτο έκτοτε ξένο σώμα για την ομάδα. Έτσι αποφασίστηκε ο 28χρονος άσος της Κρουζέιρο, που φέτος είχε 6 συμμετοχές στη Ligue 1, να αποχωρήσει παρότι δεσμευόταν με συμβόλαιο για έναν ακόμη χρόνο.

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας