Óåëßäá 2 áðü 138 ÐñþôçÐñþôç 1234561222324252102 ... ÔåëåõôáßáÔåëåõôáßá
ÅìöÜíéóç áðïôåëåóìÜôùí óå åîÝëéîç 21 Ýùò 40 áðü 2750

ÈÝìá: Ôå÷íéêÞ çãåóßá Vol II

  1. #21
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü sadi ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    Å,íáé õðåñâÜëëù ëßãï...äåí ôñùìå ðïõôóá óôçí åõñþðç øþëùíá ïëüêëçñï ôñùìå...
    áé íá ÷áèåéò..Áéó÷ñå!
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  2. #22
    Vade retro êáôóáðëéÜäåò Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç sadi
    ÅããñáöÞ
    20-05-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Graecum est,non legitur
    Ìçíýìáôá
    80.062
    Thanks
    11.700
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 35.784 öïñÝò óå 19.669 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    Και ανεξαρτητως προπονητή... Κοίτα κατι πραματα.... (εξαιρειται ένας που τα καταφερε ΜΙΑ και μοναδική φορά και μην ακουσω αηδίες, όλα πρεπει να τα λέμε).
    ÂëÝðåéò åêåßíï ôï âïõíü ðïõ ìïéÜæåé ìå êåñÜóé;

  3. #23
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    συμφωνω μην ανησυχεις!
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  4. #24
    Vade retro êáôóáðëéÜäåò Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç sadi
    ÅããñáöÞ
    20-05-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Graecum est,non legitur
    Ìçíýìáôá
    80.062
    Thanks
    11.700
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 35.784 öïñÝò óå 19.669 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    A,καλα δεν το λεω για σένα, χοχοχο...
    ÂëÝðåéò åêåßíï ôï âïõíü ðïõ ìïéÜæåé ìå êåñÜóé;

  5. #25
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    εξαλλου εγω ειναι γνωστο ποσο εκτιμω εκει τον ενα.χοχοχοχοχ
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  6. #26
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    Οι πρωτες δηλωσεις Λεμονη για την ομαδα και τον τροπο που σκεπτεται αυτος να παιξει..Για την ωρα δεν θα κανω κανενα σχολιο..Αναμενουμε να δουμε..


    Το άλλο σύστημα...

    Η πρώτη συνέντευξη τύπου του Τάκη Λεμονή δεν θα μπορούσε να μην περιέχει και κάποιες σπόντες για τον Τροντ Σόλιντ. Ο Έλληνας τεχνικός τόνισε πως πρώτος στόχος του είναι να δοκιμάσει με τον Ολυμπιακό ένα… άλλο σύστημα. «Στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός έπαιζε στο μισό γήπεδο και αυτό ήταν πρόβλημα στην Ευρώπη. Η ομάδα δεχόταν συνεχώς γκολ μετά το 80΄. Αυτό δεν είναι τυχαίο» είπε, ενώ δεν μίλησε για μεταγραφές, ούτε για τη συμφωνία του με τους πρωταθλητές. Για το πρωτάθλημα: Θα πετύχουμε τους στόχους μας με τους παίκτες που έχουμε.

    Ο Τάκης Λεμονής ξεκίνησε την ομιλία του ως εξής: «Καλή χρονιά με υγεία. Πέρασαν αρκετές ημέρες από τότε που έχουμε να τα πούμε αλλά είχαμε αρκετή δουλειά». Στην συνέχεια ο προπονητής του Ολυμπιακού δέχθηκε ερωτήσεις από τους δημοσιογράφους.
    Συγκεκριμένα ο Τάκης Λεμονής μίλησε:
    Για το πότε θα φανούν οι καρποί της δουλειάς που κάνει: «Είμαστε σε μια ομάδα που είναι έξι πόντους μπροστά στην βαθμολογία από τον δεύτερο. Βαθμολογικά δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα αλλά πρέπει να ασχοληθούμε με το σύστημα της ομάδας. Θα ξεκινάμε με ένα σύστημα αλλά στην διάρκεια του αγώνα πρέπει να έχουμε την δυνατότητα να το αλλάζουμε. Εξαρτάται από το τι θέλουμε να κάνουμε όταν έχουμε την μπάλα και από το όταν θέλουμε να πάρουμε την μπάλα. Εξαρτάται και από αυτό που θα παίζει και ο αντίπαλος. Θα ξεκινάμε με διαφορετικό σχηματισμό από ότι τον προηγούμενο 1,5 χρόνο. Θα παίζουμε με δύο παίκτες στη περιοχή και είναι σημαντικό να είναι σωστές οι τοποθετήσεις των παικτών σε όλες τις γραμμές. Δεν μπορούμε να μιλάμε στα μέσα ενός πρωταθλήματος για αλλαγές σε πάρα πολλά πράγματα αλλά έχουμε χρόνο να βελτιώσουμε την τακτική μας και να δουλέψουμε».
    Για τους πολλούς παίκτες που έχει το ρόστερ: «Το υλικό είναι πολύ καλό. Ο αριθμός των παικτών είναι μεγάλος για εμένα και δεν μπορεί να γίνει ποιοτική προπόνηση γιατί κάποιοι παίκτες μένουν έξω. Είμαι σε συνεργασία με τον πρόεδρο και θα τα πούμε μέχρι το τέλος της μεταγραφικής περιόδου».

    Για το αν θα γίνουν μεταγραφές: «Αν γίνει κάποια κίνηση θα πρέπει να είναι πολύ μελετημένη. Δεν με απασχολούν οι μεταγραφές αυτή την στιγμή. Το μόνο που με νοιάζει είναι το παιχνίδι με πανιώνιο. Είναι καλό το υλικό και προχωρώντας έτσι θα πετύχουμε τους στόχους μας. Δεν έχω μιλήσει με τον πρόεδρο για μεταγραφές. Πολλά γράφονται και για τους δημοσιογράφους το ζουμί είναι οι μεταγραφές. Δεν θέλω να ανακατευτούν πολύ τα πράγματα. Ήδη έγινε μια αλλαγή προπονητή και αυτό που θέλω είναι να μπορέσουν να αποδώσουν οι παίκτες με τα νέα δεδομένα».
    Για τις διαφορές που έχει ο Ολυμπιακός σε σχέση με το προηγούμενο πέρασμά του: «Δεν είναι σωστό να κάνουμε συγκρίσεις. Υπάρχουν διαφορές στα χαρακτηριστικά των παικτών και όχι στην ποιότητά τους. Πρέπει να προσαρμοζόμαστε στο υλικό που έχουμε και να μπορούμε να παίξουμε όσο καλύτερα γίνεται. Τα τελευταία δέκα χρόνια ο Ολυμπιακός είναι κυρίαρχος στην Ελλάδα και δεν θέλω να συγκρίνω το ποια από αυτές τις ομάδες είναι καλύτερη».
    Για τα συμβόλαια που λήγουν: Είναι ένα θέμα για το οποίο έχουμε χρόνο. Έχουμε μπει σε ένα δρόμο σε αυτό τον τομέα και έχουμε έναν γύρο μπροστά μας και ένα διπλό στόχο να πετύχουμε. Δεν μπορούμε να μιλήσουμε από τώρα για το ποιοι θα μείνουν και ποιοι θα φύγουν. Τώρα δουλεύω με τους καλύτερους παίκτες στην Ελλάδα».
    Για το στόρι της επιστροφής: «Στην ζωή μας υπάρχουν πολύ μεγάλα συμβόλαια που λήγούν ξαφνικά. Αυτό είναι ένα θέμα που αφορά τον Πανόπουλο. Εμένα στόχος μου να πετύχω με τον Ολυμπιακό».
    Για το ποιον τομέα έχει ρίξει το περισσότερο βάρος: «Στο τεχνικό κομμάτι. Θέλω να διαφοροποιήσουμε το σύστημα. Δεν θέλω να παίζουμε με ψηλές μπαλιές στο κέντρο της αντίπαλης άμυνας. Θέλω κυκλοφορία της μπάλας και υπομονή. Να οργανώνουμε το παιχνίδι από την άμυνα. Υπήρξε προβληματισμός για τις 9 μέρες ρεπό που είχε η ομάδα και προσπαθήσαμε να επανέλθουν οι παίκτες στην καλύτερη κατάσταση. Για εμένα η προπόνηση πρέπει να είναι ποδοσφαιρική. Να χρησιμοποιούμε πολύ την μπάλα ακόμα και στο ζέσταμα. Θέλω να βελτιώσουμε τον τομέα της φυσικής κατάστασης».
    Για το με ποιες προοπτικές επέστρεψε στον Ολυμπιακό: «Δεν μπορώ να απαντήσω. Δεν μπορώ να πω κάτι αυτή την στιγμή. Είναι κάτι που αφορά τον πρόεδρο. Έχω έρθει ευχαριστημένος και αυτό κάτι σημαίνει».
    Για αυτούς που δεν παίζουν: «Την περασμένη Δευτέρα έγινε ένα φιλικό το οποίο θα καθιερώσουμε κάθε Δευτέρα για τους παίκτες που δεν θα παίζουν την Κυριακή. Με απασχολεί αυτό το θέμα. Όλοι οι παίκτες θα έχουν την ευκαιρία τους. Όσοι χάνουν προπονήσεις είναι δύσκολο να μου αποδείξουν ότι αξίζουν να παίζουν. Οποίος βρίσκεται στον Ολυμπιακό αξίζει να παίζει. Αυτός που δεν παίζει πρέπει μέσα από την προπόνηση να μου αποδείξει πως έκανα λάθος».
    Για τους προσωπικούς του στόχους: «Την πρώτη φορά που ήρθα στον Ολυμπιακό είχα ξεκινήσει από το 0. Είχα στόχο να ξαναγυρίσω και έχω στόχο να γίνω ένας καλός προπονητής.Δεν μπορώ να πω πως έχω πετύχει κάτι σημαντικό όμως είμαι πιο έτοιμος και πιο έμπειρος για να κάνω αυτή την δουλειά».
    Για το αν το επόμενο εξάμηνο είναι ευκαιρία για να δείξει τι αξίζει: «Η δικιά μου δουλειά έχει να κάνει με αξιολόγηση στοιχείων. Τα τελευταία χρόνια δούλεψα πολύ στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο και προσπαθώ οι ομάδες μου να πλησιάζουν τα στάνταρ των καλών ευρωπαϊκών ομάδων. Την πρώτη φορά που ήμουν στον Ολυμπιακό στόχος ήταν να γίνει το «Καραϊσκάκη» και οι εγκαταστάσεις του Ρέντη κάτι που έγινε. Το δεύτερο κομμάτι είναι να μπει σε άλλα στάνταρ και σε επίπεδο ομάδας. Ο πρόεδρος έχει ξοδέψει λεφτά. Στο ελληνικό πρωτάθλημα σε όλα τα ματς ο Ολυμπιακός είναι στο μισό γήπεδο (σ.σ. δηλαδη στην ελλαδα που πρεπει να παιζει ο Ολυμπιακος? πισω απο το κεντρο) και αυτό δεν βοηθάει στα παιχνίδια της Ευρώπης. Όταν δέχεσαι γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν πρόκειται για σύμπτωση. Πρέπει να το δουλέψουμε για να πλησιάσουμε τις ευρωπαϊκές ομάδες».
    Για τις αλλαγές που θα γίνουν:
    «Δεν έχω σκοπό να αντικαταστήσω τον κορμό που έχει φέρει τον Ολυμπιακό πρώτο εδώ και δέκα χρόνια.

    Πρώτα γίνεται μια καλή αξιολόγηση των καταστάσεων και μετά προχωράς στις οποιεσδήποτε κινήσεις. Την πρώτη φορά είχα κάνει λάθος και ασχολούμουνα με πράγματα που δεν αφορούσαν την δουλειά μου όπως να διαβάζω τις εφημερίδες. Αυτά δεν θα τα κάνω τώρα. Θα κοιτάω μόνο με δουλειά μου. Μόνο με προπονήσεις, ανάλυση και τακτική».
    Για αν είναι το μέλλον του ταυτισμένο με τον Ολυμπιακό: «Δεν μπορώ να πω τίποτα. Γα μένα εδώ οι συνθήκες είναι ότι καλύτερο υπάρχει».
    Γα το διαζύγιο με την Ξάνθη: «Δεν θα ασχοληθώ με ανακοινώσεις. Αυτό είναι θέμα που το χειρίζεται ο δικηγόρος μου. Μίλησα συγκεκριμένα μετά το ματς με τον Πανιώνιο. Ανέφερα το περιστατικό που έγινε και δεν έχω να πω κάτι παραπάνω».
    Για τις ακαδημίες: «Στόχος είναι να προωθηθούν αρκετά παιδιά. Έχω πολύ καλή συνεργασία με τον Βερμιούλεν. Μίλησα μαζί του και έχει τα φόντα. Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει. Είναι κατόρθωμα να μπαίνουν μικρά παιδιά στην ομάδα. Θέλω να βλέπω μικρούς να παίζουν σε όλα τις ομάδες αλλά όλες οι ομάδες ευθύνονται γιατί δεν έχουν οργανωμένες ακαδημίες. Πρέπει να δημιουργήσουμε καλούς προπονητές για τις μικρές ηλικίες».
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  7. #27
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ενταξει, για το αγωνιστικο συστημα που θα εφαρμοσει ας μη σχολιασω αλλα για καποια αλλα σημεια που αφορουνε, τον ιδιο τον προπονητη, την υπαρχουσα ομαδα και τον τροπο παιχνιδιου της δεν γινεται να μην το κανω!

    1.Ο Λεμονης, για τον εαυτο του αναγνωριζει μεν οτι δεν εχει πετυχει κατι σημαντικο στην καριερα του αλλα απο την αλλη μασ λεει οτι δουλευει τα τελευταια χρονια πολυ στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και προσπαθει οι ομαδες του να πλησιάζουν τα στάνταρ των καλών ευρωπαϊκών ομάδων!!!! Αλλα αν κρινουμε απο το αποτελεσμα, οπου οι ομαδες του συνηθως πεφτουνε κατηγορια, μαλλον δεν πλησιαζουνε οι ομαδες του οχι τα ευρωπαικα αλλα ουτε και τα ελληνικα στανταρντς!! Εκτος κιαν το να ακουλουθεις τα Ευρωπαικα στανταρτνς εχει σαν αναγκαιο επακολουθο τον υποβιβασμο στην Ελλαδα!!

    2. Το εμψυχο υλικο λεει ειναι πολυ καλο και δεν εχει σκοπο λεει να αντικαταστησει τον κορμο που εχει φερει τον Ολυμπιακο πρωτο στην Ελλαδα τα τελευταια 10 χρονια!!! Κατα τα αλλα ακολουθει τα στανταρντς των καλων Ευρωπαικων ομαδων!!!Και δεν βλεπει οτι τα γεροντια του κορμου μας ειναι τουλαχιστον μια ταχυτητα πιο κατω απο τους Ευρωπαιους αντιπαλους μας..Και κατα τα αλλα του φταιει οτι στην Ελλαδα παιζουμε λεει στο μισο γηπεδο και αυτο επηρεαζει προφανως και τον τροπο παιχνιδιου στην Ευρωπη! Ωραιος!!


    Και μετα μας φταιγανε οι δηλωσεις του..επαρατου!!
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  8. #28
    âëáììåíï Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç Åììáíïõçë Êáñáêáôóáíçò
    ÅããñáöÞ
    19-10-2006

    Ìçíýìáôá
    2.736
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 2 öïñÝò óå 2 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    Ρε σεις μερικοι απο την ομαδα δεν εχεται λιγο τσιτωμα πανω σας ρε???
    Αντε γιατι θα αρχισω να τα παιρνω στο κρανιο γερα παλι και θα σας πω οτι το πολυ το κα-κα-κα κανει και πολλα αυγα ετσι?

    Αντε επιτελους σηκωστε το αναστημα σας σε καθε πουστη που μας βριζει την ομαδα, σε καθε κολοπαιδαρα που σου βριζει τον προπονητη σου... αντε γιατι θα σας πω και τα χειροτερα!!! (Πανοπουλε και αλλοι βουλωστε το, οι δικοι μας για μενα καλα κανουν και λενε την γνωμη τους ελευθερα!!!)

    Επισης οποιος ζηλευει δοξες Γιανακοπουλεων, ταξιτζηδων και Ντεμηδων εμενα με βρισκουν εντελως αντιθετο!!! Καλυτερα να μην εχω να φαω και να πηγαινω απο σκουπιδια σε σκουπιδια, παρα να βαλω το κεφαλι μου κατω απο αυτους!!!

    Τα εχω πει στον Κοκκαλη και εχω και αλλα να του πω, (οπως και για το ταξιδι το τελευταιο εδω) αχαριστος ομως δεν θα γινω, γιατι η ομαδα μου χαρη σε αυτον αρχισε να ανασαινει.

    Επισης δεν καταλαβα αυτο το περι ενοτητας και ο καθενας στην μερια του!
    Σε αυτην την ντροπη εγω δεν θα εχω συμμετοχη, ουτε θα πω στον καθενα πως να φρεναρει τον εγωισμο του, ας κανει οτι καταλαβαινει...

    Ó'áãáðù óôéò ÷áñåò êáé óôéò ëõðåò, ìáæé óïõ ðáíôá
    Èñõëå ãéáôé ìå óåíá æù êáé áíáðíåù!!!

    ÅÉÓ ÈÁÍÁÔÏÍ!!!


    [Ìüíï åããåãñáììÝíïé ÷ñÞóôåò ìðïñïýí íá äïõí ôá links. ]

    Êáé áöïõ äåéôå ôï âéíôåáêé êáé îåñáóåôå...ðçãáéíôå åäù êáé õðïãñáøôå ôç äéáìáñôõñéá!

    [Ìüíï åããåãñáììÝíïé ÷ñÞóôåò ìðïñïýí íá äïõí ôá links. ]


    SEND ME AN ANGEL Scorpions

  9. #29
    Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç vageliskakos
    ÅããñáöÞ
    12-04-2006

    Ìçíýìáôá
    498
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 0 öïñÝò óå 0 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü La Boetie ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    Êáé êÜôé áêüìá. Ï ËåìïíÞò äåí åßíáé êïõôüò, åßíáé üìùò Ïëõìðéáêüò. ÌÝ÷ñé êïõôáìÜñáò ßóùò, üðùò ïé ðåñéóóüôåñïé áðü ìáò.
    Óõìöùíù áðïëõôá...
    Åðåéäç ðïëëïé ðñïóðáèçóáí êáé ìåñéêïé ôá êáôáöåñáí íá ìáò ðïõëçóïõí ïëõìðéáêïöñïóõíç óôï ðáñåëèïí å÷ïõìå öôáóåé óôï óçìåéï íá áíôéìåôùðéæïõìå ìå êá÷õðïøéá êáé íá áðáîéùíïõìå ïðïéïí ëååé ïôé ðñáãìáôéêá áãáðáåé áõôçí ôçí ïìáäá.Ï Ãåùñãáôïò äåí ìáò åðåéóå ïôé ãõñéóå áðï ôçí Éôáëéá ãéá íá ðáéñíåé ôá ìéóá ëåöôá ãéáôé çôáí Ïëõìðéáêïò áëëá ãéá íá ðéíåé öñáðåäåò óôï ðáóáëéìáíé êáé íá îáíáâñåé ôá êïëëçôáñéá ôïõ êáé îáíáãéíïõíå êëéêá.Ï Ñéìðï ðïõ ôïóåò öïñåò å÷åé äçëùóåé ðïóï ôïõ áñåóåé ç Åëëáäá êáé ãïõóôáñåé íá ðáéæåé óôïí Èñõëï åéíáé ïðïñôïõíéóôçò êáé êïéôáåé ðïõ èá âñåé êïñïéäá íá ôá ðáñåé óôç äõóç ôçò êáñéåñáò ôïõ.Êáëá áóå ôïí áëëï ôïí Ôæéï ðïõ ðñïóðïéïõíôáí ïôé åêëáéãå ïôáí ôïí äéùîáìå êáé åðåéäç ðïõèåíá óôïí êïóìï äåí ìðïñïõóå íá âñåé ïìáäá íá ðáéîåé êáôåëçîå óôïí Åèíéêï ôçò  êáôçãïñéáò.Ìðïñù íá óêåöôù êáé áëëïõò âëáêåò ð÷ ôïí Ãéáííáêïðïõëï ðïõ ìå êáèå åõêáéñéá ôïíéæåé ðñïò ïëåò ôéò êáôåõèõíóåéò ïôé áíåôá ðáñáôáãå ôçí ðñåìéåñ ëéãê êáé ôá åêáôïìõñéá ôçò Ìðïëôïí ãéá íá îáíáðáéîåé óôïí Ïëõìðéáêï êáé ôïí íåï êáñáéóêáêç.
    Åãù ëåù ïôé ôá ðñáãìáôá ìå ôïí Ëåìïíç åãéíáí ùò åîçò :
    Ôïí ðáéñíåé ôçë ï Êïêêáëçò óôï êéíçôï ôçí ùñá ðïõ ðñïðïíïõóå ôçí ïìáäá ôçò Îáíèçò.Ôáêç åãù åéìáé ï Ðñïåäñïò.Ï Ëåìïíçò åíïéùóå ôá ãïíáôá ôïõ íá êïâïíôáé.Èåëïíôáò íá êñõøåé ôçí åêðëçîç ôïõ ãõñéóå ôçí ðëáôç ðñïò ôïõò ðáé÷ôåò ðïõ åêåéíç ôçí ùñá åêáíáí óðñéíôáêéá êáé áðáíôçóå ìå ïëç ôçí øõ÷ñáéìéá ðïõ ôïõ åé÷å áðïìåéíåé :Êáëçóðåñá êõñéå ðñïåäñå êáé ÷ñïíéá ðïëëá .Ï Êïêêáëçò ìçí áöçíïíôáò ôïí Ëìåïíç íá ôåëåéùóåé ôçí öñáóç ôïõ ôïí äéåêïøå ëåãïíôáò :Ñå Ôáêç áõôïò ï Íïñâçãïò åîáíôëçóå ôá ïñéá ôçò õðïìïíçò ìïõ , äåí ôïõ å÷ù ðëåïí êáìéá åìðéóôïóõíç êáé óôçí åõñùðç öåôïò ôá åéäåò ôá ÷áëéá ìáò ðéáóáìå ðáôï.Ëåù íá ôïí äéùîù ôùñá óôéò ãéïñôåò ðïõ åéíáé åõêáéñéá áóå ðïõ èá ìïõ êïóôéóåé åíá êáñï ëåöôá.Ôé ëåò åñ÷åóáé íá áíáëáâåéò?Ï Ëåìïíçò äåí ðéóôåõå óôá áöôéá ôïõ .Ìåôá áðï ìåñéêá äåõôåñïëåðôá êáôáöåñå íá øåëëéóåé:Äçëáäç ôé ìïõ æçôáò ðñïåäñå íá áíáëáâù ôçí ïìáäá?Å íáé ñå Ôáêç ôé óïõ ëåù ôïóç ùñá ÷ï÷ï÷ï áðáíôçóå ï ðñïåäñïò ãåëùíôáò, áíôå ìáæåôå ôá êé åëá êáôù.Åãù èá ëåéøù áõôåò ôéò ìåñåò ãéá ôéò äéáêïðåò ôùí ÷ñéóôïõãåííùí êáé ôçò ðñùôï÷ñïíéáò áëëá áõôïí ôïí õðíï ôïí Íïñâçãï èá äùóù åíôïëç íá ôïí äéùîïõí ìïëéò åìöáíéóôåé óôï Åë. Âåíéæåëïò .Áêïõ íá äùóåé ñåðï óôïí åáõôï ôïõ êáé óôïõò ðáé÷ôåò 9 ìåñåò áëëá èá ôïí öôéáîù åãù ìïëéò ãõñéóåé...Ôï ìïíï ðïõ êáôáöåñå íá áðáíôçóåé ï Ôáêçò çôáí :ðñïåäñå ìåôá ôï ìáôò ìå ôïí Ðáíéùíéï ðïõ èá âñéóêïìáé óôçí Áèçíá èá áíáêïéíùóù ïôé öåõãù áð'ôçí Îáíèç êáé åñ÷ïìáé óôçí ïìáäá ïðïôå ìïõ ðåéò .Áíôå ñå èá ôá ðïõìå ìåôá ôéò ãéïñôåò, áëëùóôå åóåíá äåí ÷ñåéáæåôáé íá óå ãíùñéóù óôïõò ðáé÷ôåò ôïõò ðåñéóóïôåñïõò ôïõò îåñåéò êáëá.Èåëù íá äù óêëçñç äïõëåéá íá ðáñïõìå ôï íôáìðë êáé íá äïõìå åðéôåëïõò êáé ëéãç ìðáëéôóá ãéáôé óôá ôåëåõôáéá ðáé÷íéäéá ï êïóìïò å÷åé äõóöïñçóåé ,äåí ìáæåõïõìå óôï êáñáéóêáêç ïõôå 20.000 êïóìï, áñ÷éóáí ïé á÷áñéóôïé êáé íá ìå âñéæïõí êáé ï áëëïò ï ìáëáêáò êáèåôáé êáé ðáéæåé óïõíôïêïõ óôï ìðëïêáêé ôïõ êáé êáíåé ïôé êáé êáëá óçìåéùíåé.Ëïéðïí ôá ëåìå ìåôá ôéò ãéïñôåò óïõ åõ÷ïìáé ïôé êáëõôåñï ãéá óåíá êáé ôçí ïéêïãåíåéá óïõ êáé åõôõ÷éóìåíï ôï íåï åôïò...
    Ïðùò êáôáëáâáéíåôå êïõâåíôá äåí åãéíå ãéá ÷ñçìáôá ç äéáñêåéá óõìâïëáéïõ , ãéá ìðáôæåô ç ãéá ðñïãñáììáôéóìï ôçò íåáò ÷ñïíéáò ,ï Áëåöáò êáðïôå åé÷å ðåé ïôé ï ðñïðïíçôçò ôïõ Ïëõìðéáêïõ åéíáé êáôé óáí ôïí ðñùèõðïõñãï ôçò Åëëáäáò êáé ìåóá óôç ãñáöéêïôçôá êáé áðëïôçôá ôïõ åé÷å äéêéï.Êáé ï Ôáêáñïò ðïõ êáé ãáõñïò åéíáé êáé öéëïäïîïò åéíáé êáé êáñéåñá ðñïðïíçôç èåëåé íá êáíåé êáé áðùèçìåíï ôïõ å÷åé ìåéíåé áðï ôçí ðñùôç öïñá ðïõ åêáôóå óôïí ðáãêï ôïõ Ïëõìðéáêïõ ,áñðáîå ôçí åõêáéñéá áð´ôá ìáëëéá ïðùò èá åêáíå ï ïðïéïóäçðïôå...
    Äåí å÷ù óêïðï íá ìåéùóù êáíåíá ìå ôá ðáñáðáíù.Áðëá èåëù íá ðù ïôé ðïëëåò öïñåò ôá ðñáãìáôá åéíáé ðïëõ ðéï áðëá êáé åìåéò ôá êáíïõìå ðïëõðëïêá áíáêáëõðôïíôáò ðáíôïõ óåíáñéá óõíïìùóéáò...
    áññùóôéá óôç êáñäéá , ìáóôïõñá óôá ìõáëá ...

  10. #30
    Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç taliban23
    ÅããñáöÞ
    22-12-2006

    Ìçíýìáôá
    105
    Thanks
    2
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 17 öïñÝò óå 8 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü iek ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    ενταξει, για το αγωνιστικο συστημα που θα εφαρμοσει ας μη σχολιασω αλλα για καποια αλλα σημεια που αφορουνε, τον ιδιο τον προπονητη, την υπαρχουσα ομαδα και τον τροπο παιχνιδιου της δεν γινεται να μην το κανω!

    1.Ο Λεμονης, για τον εαυτο του αναγνωριζει μεν οτι δεν εχει πετυχει κατι σημαντικο στην καριερα του αλλα απο την αλλη μασ λεει οτι δουλευει τα τελευταια χρονια πολυ στο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και προσπαθει οι ομαδες του να πλησιάζουν τα στάνταρ των καλών ευρωπαϊκών ομάδων!!!! Αλλα αν κρινουμε απο το αποτελεσμα, οπου οι ομαδες του συνηθως πεφτουνε κατηγορια, μαλλον δεν πλησιαζουνε οι ομαδες του οχι τα ευρωπαικα αλλα ουτε και τα ελληνικα στανταρντς!! Εκτος κιαν το να ακουλουθεις τα Ευρωπαικα στανταρτνς εχει σαν αναγκαιο επακολουθο τον υποβιβασμο στην Ελλαδα!!

    2. Το εμψυχο υλικο λεει ειναι πολυ καλο και δεν εχει σκοπο λεει να αντικαταστησει τον κορμο που εχει φερει τον Ολυμπιακο πρωτο στην Ελλαδα τα τελευταια 10 χρονια!!! Κατα τα αλλα ακολουθει τα στανταρντς των καλων Ευρωπαικων ομαδων!!!Και δεν βλεπει οτι τα γεροντια του κορμου μας ειναι τουλαχιστον μια ταχυτητα πιο κατω απο τους Ευρωπαιους αντιπαλους μας..Και κατα τα αλλα του φταιει οτι στην Ελλαδα παιζουμε λεει στο μισο γηπεδο και αυτο επηρεαζει προφανως και τον τροπο παιχνιδιου στην Ευρωπη! Ωραιος!!


    Και μετα μας φταιγανε οι δηλωσεις του..επαρατου!!

    φιλε μου καλε φανταζομαι οτι θα εχεις καταλαβει ποσο εναντιων ειμαι και εγω της διοικησης κοκκαλη και των επιλογων της τα τελευταια χρονια.και δεν εκρυψα οτι θεωρω την προσληψη λεμονη τεραστιο πισωγυρισμα.δεν μπορει αυτος ο ολυμπιακος(κατα τα δεδομενα) να γινει μεγαλος και τρανος στην ευρωπη ουτε με αυτον τον προπονητη που εχει,ουτε βεβαια και με αυτο το ροστερ που εχει...ομως...
    ο λεμονης δεν μπορει να βγει αυτη τη στιγμη και να πει οτι δεν εχω καλο ροστερ..οτι οι παιχτες μας ειναι γερασμενοι και αρκετοι απο αυτους δεν αξιζουν να παιζουν στον ολυμπιακο.και εσυ και εγω να πηγαιναμε προπονητες στην ομαδα με τις αποψεις που εχουμε,παλι τα ιδια θα λεγαμε,αλλιως θα το ειχαμε χασει εξαρχης το παιχνιδι.ειναι ζητημα πολιτικης.αν εβγαινε και τα ελεγε αυτα,αφενος μεν θα ελεγε πικρες αληθειες και θα ευχαριστουσε την πλειοψηφια του κοσμου,αφετερου ομως θα δυσαρεστουσε τον κοκκαλη και τους παιχτες(οι πιο πολλοι δεν θα τον υπολογιζανε καν).οπως ανεφερα και πιο πανω και η μη ανακοινωση της διαρκειας προσληψης του λεμονη ειναι και αυτη κινηση πολιτικης(και προχειροτητας βεβαια στην λογικη βλεπουμε και κανουμε).Επισης το οτι ειπε οτι οι ομαδες του προσπαθουν να φτασουν τα ευρωπαικα στανταρ,για εμενα δεν ηταν εκπληξη αφου ημουνα σιγουρος οτι θα προσπαθουσε να συνδιασει την επιστροφη του στον οσφπ με ταυτιση της ομαδας με ευρωπαικη καταξιωση.με αλλα λογια σου λεει αυτο που θελεις να ακουσεις σαν πληγωμενος ολυμπιακος.αν αυτο βεβαια στο ελεγε ο λουξεμπουργκο η ο λιπι κτλ(δλδ προπονητης με ευγνωσμενη αξια)δεν θα σε πειραζε καθολου αλλα οταν στο λεει ο λεμονης καθεται καπως ασχημα.
    εν κατακλειδι,η χρονια φετος για εμενα ειναι χαμενη(ασχετος αν θα κατακτησουμε το νταμπλ η οχι)απο την στιγμη που η ομαδα δεν σταθηκε στο υψος της στην ευρωπη,αλλα το κυριοτερο δεν επαιξε μπαλα σε ελλαδα και ευρωπη.το μονο που μου μενει αυτη τη χρονια ειναι η ελπιδα οτι ισως ο κοκκαλης να πηρε ενα γερο μαθημα και να καταλαβε οτι επιτελους πρεπει να βαλει το μαχαιρι στο κοκκαλο και το χερι στην τσεπη.οτι πρεπει να προσλαβει εναν ευγνωσμενης αξιας προπονητη και να τον αφησει να δουλεψει για 4-5 χρονια στην ομαδα και οτι πρεπει να παρει και παικτες αξιας που να το κατεχουν το τοπι και να επενδυση σε ταλεντα.οχι σε παικτακια της σειρας τυπου μαριτς.

  11. #31
    Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç vageliskakos
    ÅããñáöÞ
    12-04-2006

    Ìçíýìáôá
    498
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 0 öïñÝò óå 0 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü taliban23 ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    φ
    εν κατακλειδι,η χρονια φετος για εμενα ειναι χαμενη(ασχετος αν θα κατακτησουμε το νταμπλ η οχι)απο την στιγμη που η ομαδα δεν σταθηκε στο υψος της στην ευρωπη,αλλα το κυριοτερο δεν επαιξε μπαλα σε ελλαδα και ευρωπη.
    Ε οχι κι ετσι ρε φιλαρακι.Δηλαδη αμα χασεις το πρωταθλημα απο τα λοιπα καφενεια η αν σε νικησει ο βαζελος μεσα στο καραισκακη δεν θα σε πειραξει καθολου?Εδω ζουμε στην ζοφερη ελληνικη μιζερη αν θες ελληνικη πραγματικοτητα και αν ειναι ετσι οπως τα λες δεν υπαρχει κανενας λογος να παω την Κυριακη στο γηπεδο και να φωναζω 90 λεπτα για να ενισχυσω την ομαδα μου.Ελα μωρε τωρα με τον πανιωνιο παιζουμε 6 βαθμους μπροστα ειμαστε και τι εγινε?Αλλα αμα χασουμε τοτε αντιλαμβανεσαι ποσο ποναει αυτο που κανουμε συνεχεια σε ολους τους αλλους στην ελλαδα.Αντε πες μου εσυ τωρα οτι δεν θα τρελλαθεις τελειως και δεν θα σπασεις την τηλεοραση αμα φτου και οξω μακρια κατα τον Μαιο δεις το αρθρο 44 να κανει φιεστα στο οακα για την κατακτηση του πρωταθληματος και ο Βανδης σηκωσει το τροπαιο μεσα σε εξαλλους πανηγυρισμους 35.000(γιατι δεν ειναι και παραπανω) χανουμακιων...
    áññùóôéá óôç êáñäéá , ìáóôïõñá óôá ìõáëá ...

  12. #32
    ÌáêåëåëÝ êáé ÔñåëáéëÝ Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç La Boetie
    ÅããñáöÞ
    16-12-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Ôæõìðñïí
    Ìçíýìáôá
    1.836
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 0 öïñÝò óå 0 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    @vangeliskakos Íáé ÂáããÝëç, ôüóï áðëÜ íïìßæù üôé Þôáí ôá ðñÜãìáôá üðùò áêñéâþò ôá ëåò. Äõóôõ÷þò ãéá ôïí ËåìïíÞ, ðïõ åßíáé ðëÝïí ðéï Ýìðåéñïò êáé ðñÝðåé íá ìÜèåé íá öõëÜåé ôï êåöÜëé ôïõ. ÁëëÜ áðü ôçí Üëëç, åßíáé åíôåëþò ÁÍÈÑÙÐÉÍÇ, ãéá íá ìçí ðù óõãêéíçôéêÞ, ç áäéáöïñßá ôïõ ãéá ïðïéïäÞðïôå å÷Ýããõï ìðñïóôÜ óôçí ðåñçöÜíåéá ôïõ íá åßíáé ðñïðïíçôÞò óôçí ÏëõìðéáêÜñá.
    @ôáëéìðáí. Ößëå ìïõ, óå êüâù ìÜëëïí íåüôåñï áðü êÜðïéïõò Üëëïõò åäþ ìÝóá êáé ðéï åðéññåðÞ óôï äüãìá "Åõñþðç Þ ôßðïôá" ðïõ öáßíåôáé íá êõñéáñ÷åß ðëÝïí óôïõò íåüôåñïõò ïðáäïýò ôçò ïìÜäáò ìáò. ¼ëïé ìáò ôïí Ý÷ïõìå ôïí êáçìü ðïõ Ý÷åéò, êáé ï ðñüåäñïò åõèýíåôáé ãéá ôï üôé ìáò öïýóêùóå ôá ìõáëÜ ðñþôá êáé ìåôÜ ìáò Üöçóå îåâñÜêùôïõò óôá áããïýñéá äéïéêçôéêÜ, ðñïðïíçôéêÜ êáé ðáéêôéêÜ, áëëÜ ãéá üóïõò Ý÷ïõí æÞóåé ôñéÜíôá êáé óáñÜíôá ÷ñüíéá Ïëõìðéáêïß, äåí åßíáé ç ÅõñùðáéêÞ åðéôõ÷ßá ìïíáäéêü êñéôÞñéï áîéïëüãçóçò ôçò ïìÜäáò êáé ðïëý ðåñéóóüôåñï ìïíáäéêü êñéôÞñéï êáèïñóéìïý ôùí áéóèçìÜôùí ìáò ãéá áõôÞ. Áò óõìöùíÞóïõìå üôé èÝëïõìå üëïé íá äïýìå êáëÞ ìðÜëëá áðü ôçí ïìÜäá êáé áò êÜíïõìå êáé ìéá áõôïêñéôéêÞ ãéá ôï âáèìü ðïõ áöåèÞêáìå íá ðáñáóõñèïýìå áðü äéÜöïñåò äçëþóåéò ðåñß "õðÝñâáóçò" êáé íá ôï äÝóïõìå óêïéíß êïñäüíé üôé áõôüò Þôáíå ï óôü÷ïò ìáò åðåéäÞ Ýôóé èÝëáíå ìåñéêïß íá ðéóôåýïõìå. (¸ôóé âüëåõå äçëáäÞ, ãéá ëüãïõò ðïõ äåí åðéèõìþ èá îáíáñ÷ßóù íá óõæçôþ åäþ).
    Áõôü ôï ðáß÷ôç, ðüóá Êáñ÷ßñå åßíáé?

  13. #33
    ÌáêåëåëÝ êáé ÔñåëáéëÝ Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç La Boetie
    ÅããñáöÞ
    16-12-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Ôæõìðñïí
    Ìçíýìáôá
    1.836
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 0 öïñÝò óå 0 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü taliban23 ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    öéëå ìïõ êáëå öáíôáæïìáé ïôé èá å÷åéò êáôáëáâåé ðïóï åíáíôéùí åéìáé êáé åãù ôçò äéïéêçóçò êïêêáëç êáé ôùí åðéëïãùí ôçò ôá ôåëåõôáéá ÷ñïíéá.êáé äåí åêñõøá ïôé èåùñù ôçí ðñïóëçøç ëåìïíç ôåñáóôéï ðéóùãõñéóìá.äåí ìðïñåé áõôïò ï ïëõìðéáêïò(êáôá ôá äåäïìåíá) íá ãéíåé ìåãáëïò êáé ôñáíïò óôçí åõñùðç ïõôå ìå áõôïí ôïí ðñïðïíçôç ðïõ å÷åé,ïõôå âåâáéá êáé ìå áõôï ôï ñïóôåñ ðïõ å÷åé...ïìùò...
    ï ëåìïíçò äåí ìðïñåé íá âãåé áõôç ôç óôéãìç êáé íá ðåé ïôé äåí å÷ù êáëï ñïóôåñ..ïôé ïé ðáé÷ôåò ìáò åéíáé ãåñáóìåíïé êáé áñêåôïé áðï áõôïõò äåí áîéæïõí íá ðáéæïõí óôïí ïëõìðéáêï.êáé åóõ êáé åãù íá ðçãáéíáìå ðñïðïíçôåò óôçí ïìáäá ìå ôéò áðïøåéò ðïõ å÷ïõìå,ðáëé ôá éäéá èá ëåãáìå,áëëéùò èá ôï åé÷áìå ÷áóåé åîáñ÷çò ôï ðáé÷íéäé.åéíáé æçôçìá ðïëéôéêçò.áí åâãáéíå êáé ôá åëåãå áõôá,áöåíïò ìåí èá åëåãå ðéêñåò áëçèåéåò êáé èá åõ÷áñéóôïõóå ôçí ðëåéïøçöéá ôïõ êïóìïõ,áöåôåñïõ ïìùò èá äõóáñåóôïõóå ôïí êïêêáëç êáé ôïõò ðáé÷ôåò(ïé ðéï ðïëëïé äåí èá ôïí õðïëïãéæáíå êáí).
    Äéáêñßíù ìéá äéÜèåóç fair play óôá ðáñáðÜíù. Êáé ôçí åêôéìþ.
    Áõôü ôï ðáß÷ôç, ðüóá Êáñ÷ßñå åßíáé?

  14. #34
    . Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç Red-Mania
    ÅããñáöÞ
    30-05-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Ðïëõ ðéï êïíôá áðï ïóï èá çèåëåò
    Ìçíýìáôá
    15.250
    Thanks
    0
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 17 öïñÝò óå 15 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    Χαιρομαι που οταν εκανε τις ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ δηλωσεις ο Σολιντ τον δικαιολογουσαμε γιατι επρεπε σαν προπονητης δημοσια να στηριξει τους παιχτες που εχει και τωρα που τις κανει ο Λεμονης βαζουμε smiley που χτυπαει το κουτελο του!

    Επισης τα διλημματα Ευρωπη ή τιποτα ειναι αστεια...Νταμπλ καθε χρονο και προοδο στην Ευρωπη ειναι μια ρεαλιστικη και ειλικρινης απαιτηση που μπορει να εχει ενας οπαδος του Ολυμπιακου!
    Εδω τεραστιες ομαδες οπως η Ρεαλ και η Μιλαν καθε χρονο πρωτος τους στοχος ειναι οι εγχωριοι τιτλοι και εμεις θα τους σνομπαρουμε;

  15. #35
    Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç taliban23
    ÅããñáöÞ
    22-12-2006

    Ìçíýìáôá
    105
    Thanks
    2
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 17 öïñÝò óå 8 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü Hellraiser ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    ×áéñïìáé ðïõ ïôáí åêáíå ôéò ÉÄÉÅÓ ÁÊÑÉÂÙÓ äçëùóåéò ï Óïëéíô ôïí äéêáéïëïãïõóáìå ãéáôé åðñåðå óáí ðñïðïíçôçò äçìïóéá íá óôçñéîåé ôïõò ðáé÷ôåò ðïõ å÷åé êáé ôùñá ðïõ ôéò êáíåé ï Ëåìïíçò âáæïõìå smiley ðïõ ÷ôõðáåé ôï êïõôåëï ôïõ!

    Åðéóçò ôá äéëçììáôá Åõñùðç Þ ôéðïôá åéíáé áóôåéá...Íôáìðë êáèå ÷ñïíï êáé ðñïïäï óôçí Åõñùðç åéíáé ìéá ñåáëéóôéêç êáé åéëéêñéíçò áðáéôçóç ðïõ ìðïñåé íá å÷åé åíáò ïðáäïò ôïõ Ïëõìðéáêïõ!
    Åäù ôåñáóôéåò ïìáäåò ïðùò ç Ñåáë êáé ç Ìéëáí êáèå ÷ñïíï ðñùôïò ôïõò óôï÷ïò åéíáé ïé åã÷ùñéïé ôéôëïé êáé åìåéò èá ôïõò óíïìðáñïõìå;
    óõìöùíïõìå áðïëõôá.êáé êáôé áêïìá ðïõ îå÷áóåò..íá ðñïóöåñåé èåáìá ç ïìáäá...äåí áðáîéùíù ôï åëëçíéêï ðñùôáèëçìá ðñïò èåïõ.åííïåéôáé ïôé èåëïõìå íá ôï êáôáêôçóïõìå.áõôï ðïõ ëåù ïìùò åéíáé ïôé ðñïêåéìåíïõ íá öôéáîåé ï ïëõìðéáêïò ïìáäá ìïíôåëï äéïëïõ ìå ðåéñáæåé íá ÷áóù ôï ðñùôáèëçìá êáé ìéá êáé äõï ÷ñïíéåò ðñïêåéìåíïõ íá äåóåé ç íåá ïìáäá.áñêåé íá êáíåé ç ïìáäá âçìáôá ðñïïäïõ.

    åðéóçò öéëå LA BOITE íáé åéìáé íåáñïò óå çëéêá 26 ÷ñïíùí åéìáé.éóùò íá å÷åéò äéêéï ðïõ ëåò ïôé å÷ù ãáëïõ÷çèåé óôá ðëáéóéá ôçò åõñùðáéêçò êáôáîéùóçò.
    ðáíôùò ðéóôåõù ïôé óõíôïìá èá åñèåé ï êáéñïò ðïõ èá êáíïõìå ôï ìðáì êáé óôçí åõñùðç...äåíîåñù ãéáôé áëëá ðáñïëåò ôéò áíôéîïåò óõíèçêåò ôï íéùèù ïôé áñãá ç ãñçãïñá èá åñèåé

  16. #36
    Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç taliban23
    ÅããñáöÞ
    22-12-2006

    Ìçíýìáôá
    105
    Thanks
    2
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 17 öïñÝò óå 8 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü La Boetie ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    Äéáêñßíù ìéá äéÜèåóç fair play óôá ðáñáðÜíù. Êáé ôçí åêôéìþ.
    óå åõ÷áñéóôù öéëå ìïõ.äåí åéíáé ôïóï äéáèåóç fair play ïóï ôï ïôé åéíáé ç ðñáãìáôéêïôçôá.áó÷åôá áí äåí óõìöùíù ìå ôçí ôáêôéêç ç ôéò åðéëïãåò êáðïéïõ ç áêïìá äåí ôïí ãïõóôáñù óôï ôåëïò ôåëïò ïôáí êáôé íïìéæù ïôé ôï êáíåé óùóôá èá ôï ðù..
    óôçí ðñïêåéìåíç ðåñéðôùóç êáôåìå ï ëåìïíçò óùóôá ðñáôåé êáé ëååé ïóá ëååé.êáé ðùò ôï óõìðåñáéíù???âáæù êáé ôïí åáõôï ìïõ óôç èåóç ôïõ êáé âëåðù ïôé êáé åãù ôï éäéï èá åêáíá.

  17. #37
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü Hellraiser ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    ×áéñïìáé ðïõ ïôáí åêáíå ôéò ÉÄÉÅÓ ÁÊÑÉÂÙÓ äçëùóåéò ï Óïëéíô ôïí äéêáéïëïãïõóáìå ãéáôé åðñåðå óáí ðñïðïíçôçò äçìïóéá íá óôçñéîåé ôïõò ðáé÷ôåò ðïõ å÷åé êáé ôùñá ðïõ ôéò êáíåé ï Ëåìïíçò âáæïõìå smiley ðïõ ÷ôõðáåé ôï êïõôåëï ôïõ!
    Áðáíôù óå áõôï ôï ó÷ïëéï ðïõ áðåõèõíåôáé áìåóá óå ìåíá áëëá åììåóá áðáðíôù êáé óå êáðïéá áëëá ó÷ïëéá ðïõ åéäá ðéï ðáíù..
    1. Ï ðáñáëëçëéóìïò ìå ôéò äçëùóåéò ôïõ Óïëéíô åéíáé áóôï÷ïò ãéá äéáöïñïõò ëïãïõò, ï âáóéêïôåñïò áðï ôïõò ïðïéïõò åéíáé ïôé ç óõíåíôåõîç áõôç ôïõ Ëåìïíç ðïõ åéíáé ç ðñùôç ôïõ óôïí ðáãêï ôïõ Ïëõìðéáêïõ êáé ïðùò åéíáé äéáôõðùìåíç å÷åé ôçí åííïéá "ðñïãñáììáôéêùí äçëùóåùí". Ðïõ áõôï ðñáêôéêá óçìáéíåé ïôé ï Ëåìïíçò åäù ìáò ëååé ôé ðåñéðïõ óêåöôåôáé íá êáíåé óôïí Ïëõìðéáêï...Êáé ìáò ëååé ïôé ÄÅÍ ÓÊÏÐÅÕÅÉ ÍÁ ÁÍÔÉÊÁÔÁÓÔÇÓÅÉ ÔÏÍ ÂÁÓÉÊÏ ÊÏÑÌÏ ÔÏÕ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÕ...Áíôéóôïé÷åò "ðñïãñáììáôéêåò äçëùóåéò" äåí åé÷áíå êáíåé ÏÕÔÅ Ï ÓÏËÉÍÔ ÁËËÁ ÏÕÔÅ ÊÁÉ Ï ÍÔÏÕÓÁÍ...Ï ìåí Óïëéíô óôéò ðñùôåò ôïõ äçëùóåéò êáé êéíçóåéò åé÷å ðåé ïôé óôï÷ïò ôïõ çôáíå íá ðáåé ï Ïëõìðéáêïò óôçí Åõñùðç êáëõôåñá áðï ôïí ðñïêáôï÷ï ôïõ êáé áìåóùò ìåôá áñ÷éóå íá æçôáåé..ìåôáãñáöåò, ï äå Íôïõóáí óôéò ðñïãñáììáôéêåò ôïõ äçëùóåéò åé÷å ðåé ïôé "ç ïìáäá åéíáé êáëç êáé äåí ÷ñåéáæïíôáé ñéæéêåò áëëáãåò. Ç áíáíåùóç èá ãéíåé óôáäéáêá".
    Äçëáäç ïé äõï ðñïêáôï÷ïé ôïõ åé÷áíå ìå ëåîåéò êáé ðñáîåéò äåéîåé ïôé èá ãéíïíôáí áëëáãåò óôçí ïìáäá, ôï ôáéìéíãê äéåöåñå ìïíï, åíù ï Ëåìïíçò ïõóéáóôéêá ìáò ëååé ïôé ï âáóéêïò êïñìïò ÄÅÍ ÈÁ ÁËËÁÎÅÉ...Êáé ðñïöáíùò äåí ìéëïõóå ãéá ôùñá ðïõ åéíáé ôï ìåóïí ôçò ÷ñïíéáò, áöïõ áëëáãç êïñìïõ ïõôùò ç áëëùò óôá ìåóá ôçò ÷ñïíéá ÅÉÍÁÉ ÁÄÕÍÁÔÏÍ ÍÁ ÃÉÍÅÉ..

    2. Áðï åêåé êáé ðåñá äåí åéðå êáíåéò íá áðáîéùóåé ï Ëåìïíçò ôï åìøõ÷ï õëéêï ôçò ïìáäáò óôï ìåóïí ôçò ÷ñïíéáò...ÊÁÍÅÉÓ ÐÑÏÐÏÍÇÔÇÓ ËÏÃÉÊÏÓ ÄÅÍ ÈÁ ÔÏ ÅÊÁÍÅ ÁÕÔÏ..Óôï ìåóïí ôçò ÷ñïíéáò êáé ãéá íá óôçñéæïõíå ôçí ïìáäá ôïõò ï ìåí Íôïõóáí åé÷å ðåé ôï ðåñéâïçôï "åéìáóôå ðëçñåéò" (áí êáé áõôï åé÷å êáé áëëåò åîçãçóåéò), ï äå Óïëéíô ðïëëåò öïñåò âãçêå êáé åéðå äéáöïñåò áíôéóôïé÷åò åêöñáóåéò. Áëëá áðï ôçí áëëç äåí îåñù áí èá ôïõ êïóôéæåé ôéðïôå ôïõ Ëåìïíç áí åâãáéíå óôéò ðñïãñáììáôéêåò ôïõ äçëùóåéò êáé åëåãå ð÷ ïôé ç ïìáäá åéíáé ìåí êáëç áëëá óå ïñéóìåíåò èåóåéò ÷ñåéáæåôáé êáðïéá áíáíåùóç ðïõ èá åîåôáóôåé ïôáí åñèåé ç ùñá. ¹ íá ðåé ð÷ ïôé óôï ìåóïí ôçó óåæïí áëëáãåò äåí ìðïñïõíå íá ãéíïõíå ïðïôå ðñï÷ùñïõìå ìå ôï ôùñéíï õëéêï ðïõ åéíáé ðïëõ êáëï êáé èá åîåôáóïõìå ðéèáíåò áëëáãåò Þ ðñïóèçêåò ïôáí åñèåé ç ùñá êëð êëð.
    Ðáíôùò ìéëùíôáò êáôçãïñçìáôéêá óôéò ðñùôåò ôïõ äçëùóåéò, ïôé äåí óêïðåõåé íá áëëáîåé ôïí êïñìï ôçò ïìáäáò åìåíá äåí ìå åíèïõóéáóå éäéáéôåñá.... Ïðïôå ôï smiley ðïõ ÷ôõðáåé ôï êïõôåëï ôïõ ïñèá ìðçêå åêåé...

    Õ.Ã. Êáé õðïøçí ïôé ï Íïñâçãïò áðåöåõãå óõíçèùò íá ìéëáåé ãéá ôï ôé èá êáíåé ìå ôçí ïìáäá óôïí ìåëëïí.....
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  18. #38
    Vade retro êáôóáðëéÜäåò Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç sadi
    ÅããñáöÞ
    20-05-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Graecum est,non legitur
    Ìçíýìáôá
    80.062
    Thanks
    11.700
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 35.784 öïñÝò óå 19.669 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü iek ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí

    «Äåí Ý÷ù óêïðü íá áíôéêáôáóôÞóù ôïí êïñìü ðïõ Ý÷åé öÝñåé ôïí Ïëõìðéáêü ðñþôï åäþ êáé äÝêá ÷ñüíéá.
    Óô' Üñìáôá, óô' Üñìáôá åìðñïò óôïí áãþíá, ãéá ôç ÷éëéÜêñéâç ôç ëåõôåñéÜ... Êïéôá ðïõ èá îáíáíÝâåé ç ôéìÞ ôïõ êïñíÝ óôï ÷ñçìáôéóôÞñéï...
    ÂëÝðåéò åêåßíï ôï âïõíü ðïõ ìïéÜæåé ìå êåñÜóé;

  19. #39
    The legend lives on Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç iek
    ÅããñáöÞ
    07-12-2004

    Ðåñéï÷Þ
    United Kingdom
    Ìçíýìáôá
    29.239
    Thanks
    7.784
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 11.657 öïñÝò óå 6.482 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    ÐáñÜèåóç Áñ÷éêÞ Äçìïóßåõóç áðü sadi ÅìöÜíéóç ìçíõìÜôùí
    Óô' Üñìáôá, óô' Üñìáôá åìðñïò óôïí áãþíá, ãéá ôç ÷éëéÜêñéâç ôç ëåõôåñéÜ... Êïéôá ðïõ èá îáíáíÝâåé ç ôéìÞ ôïõ êïñíÝ óôï ÷ñçìáôéóôÞñéï...

    åõôõ÷ùò åìåéò åéìáóôå áñéóôïêñáôåò êáé ðáìå ìå êïñíåäåò êáé ï÷óé ãéáïõñôéá óáí ôïõò áëëïõò!
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  20. #40
    Vade retro êáôóáðëéÜäåò Ôï avatar ôïõ ÷ñÞóôç sadi
    ÅããñáöÞ
    20-05-2005

    Ðåñéï÷Þ
    Graecum est,non legitur
    Ìçíýìáôá
    80.062
    Thanks
    11.700
    Ôïõ åßðáí 'Åõ÷áñéóôþ' 35.784 öïñÝò óå 19.669 ìçíýìáôá
    Ignore User

    ÐñïåðéëïãÞ

    Παντως δεν μπορω να μη παρατηρήσω την ομοιοτητα των δηλώσεων του Λεμονή με τους τελευταίους 5600 προπονητές που περασαν από τον πάγκο μας...
    ÂëÝðåéò åêåßíï ôï âïõíü ðïõ ìïéÜæåé ìå êåñÜóé;

Óåëßäá 2 áðü 138 ÐñþôçÐñþôç 1234561222324252102 ... ÔåëåõôáßáÔåëåõôáßá

Bookmarks

Äéêáéþìáôá - ÅðéëïãÝò

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is óå ëåéôïõñãßá
  • Ôá Smilies åßíáé óå ëåéôïõñãßá
  • Ï êþäéêáò [IMG] åßíáé óå ëåéôïõñãßá
  • [VIDEO] code is óå ëåéôïõñãßá
  • Ï êþäéêáò HTML åßíáé åêôüò ëåéôïõñãßáò