Σελίδα 6 από 105 ΠρώτηΠρώτη ... 23456789101626364656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 120 από 2083

Θέμα: Χρήστος Πατσατζόγλου

  1. #101
    Lord of the Strings Το avatar του χρήστη loki
    Εγγραφή
    07-12-2006

    Περιοχή
    Kalamata
    Μηνύματα
    1.432
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 11 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Στα πόσα τα βρήκανε;
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #102
    Μακελελέ και Τρελαιλέ Το avatar του χρήστη La Boetie
    Εγγραφή
    16-12-2005

    Περιοχή
    Τζυμπρον
    Μηνύματα
    1.836
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 0 φορές σε 0 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Νομιζω οτι εγινε το σωστο. Ταλεντο με το κουταλι και διαθεση να παιξει οσο λιγοι εχει. Τα υπολοιπα (υγεια) δεν εξαρτωνται απο αυτον.
    Αυτό το παίχτη, πόσα Καρχίρε είναι?

  3. #103
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Χάρηκα πολύ για την ανανέωση.
    Πιστεύω ότι ο Χρηστάρας με την παρουσία και όχι την απουσία του, θα φέρει την ομάδα σε θέση να του δώσει και περισσότερα...

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


  4. #104
    βλαμμενο Το avatar του χρήστη Εμμανουηλ Καρακατσανης
    Εγγραφή
    19-10-2006

    Μηνύματα
    2.736
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2 φορές σε 2 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Χαρηκα πολυ για την παραμονη του, οταν αρχισει ο Χρηστος να παιζει και να αποδιδει ξεπερνωντας τα προβληματα του τοτε θα ειναι πρεπον η ομαδα να του κανει αναπροσαρμογη συμβολαιου. Γιατι αυτο το παιδι περασε πολλα και αν δεν ειχε τραυματιστει θα παραμιλαγε ολη η Ευρωπη με την αξια του.

    Σ'αγαπω στις χαρες και στις λυπες, μαζι σου παντα
    Θρυλε γιατι με σενα ζω και αναπνεω!!!

    ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ!!!


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Και αφου δειτε το βιντεακι και ξερασετε...πηγαιντε εδω και υπογραψτε τη διαμαρτυρια!

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    SEND ME AN ANGEL Scorpions

  5. #105
    . Το avatar του χρήστη Red-Army
    Εγγραφή
    18-07-2005

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.992
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10 φορές σε 2 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ομολογώ και εγώ ότι χάρηκα πολύ με την ανανέωση του συμβολαίου αυτού του παιδιού που έχει ταλαιπωρηθεί από τον τραυματισμό του όσο λίγοι.

    Σωστή η κίνηση. Χάρηκα επίσης γιατί έγινε τέτοιο συμβόλαιο όπως περίπου το σκεφτόμουν να γίνει. Ένα μικρό σε διάρκεια συμβόλαιο ώστε να δωθεί η δυνατότητα στον Πάτσα να παίξει και να μπορεί μετά, με την απόδοσή του, να "απαιτήσει" ένα πολύ καλό συμβόλαιο καθώς όταν θα λήγει το συμβόλαιό του θα είναι 29 ετών. Σε μια ηλικία δηλαδή που θα μπορέσει να κάνει άλλο ένα καλό 3ετές ή 4ετές συμβόλαιο με υψηλότατες αποδοχές.

    Μπράβο σε όλους. Διοίκηση και παίκτη.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΑΥΡΟΣ...............ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ 8-2-1981

  6. #106
    Μακελελέ και Τρελαιλέ Το avatar του χρήστη La Boetie
    Εγγραφή
    16-12-2005

    Περιοχή
    Τζυμπρον
    Μηνύματα
    1.836
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 0 φορές σε 0 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κυκλοφορει στα ΜΜΕ οτι τα βρηκαν σε οσα αρχικα του ειχε προσφερει η διοικηση, δηλ. 300.000. Ισως αληθευει, ισως οχι. Αν αληθευει, δειχνει οτι ο Χρησταρας αποδειχτηκε τζεντλεμαν παντως και εβαλε την επιθυμια να μεινει πανω απο τα λεφτα (ιδιαιτερα αν συγκρινουμε τις αποδοχες του με καποια αλλα συμβολαια στην ομαδα, οχι και ευκολο πραγμα).
    Αυτό το παίχτη, πόσα Καρχίρε είναι?

  7. #107
    . Το avatar του χρήστη Red-Mania
    Εγγραφή
    30-05-2005

    Περιοχή
    Πολυ πιο κοντα απο οσο θα ηθελες
    Μηνύματα
    15.250
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17 φορές σε 15 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    "Έγινε αυτό που ήθελα"

    Δεν μπορούσε να κρύψει την ικανοποίησή του ο Χρήστος Πατσατζόγλου, μετά την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Ολυμπιακό, σε συνέντευξή του στο "Sportime":

    "Έγινε αυτό που ήθελα Διότι αυτό που ήθελα ήταν να μείνω στην ομάδα της καρδιάς μου. Με ήθελε και ο Ολυμπιακός, μου το έδειξε και όλα είναι καλά. Δεν μπορούσα να σκεφτώ τον εαυτό μου εκτός Ολυμπιακού και πραγματικά ήμουν σίγουρος ότι θα μείνω. Έχω πολλά να δώσω σ' αυτήν την ομάδα. Ο Ολυμπιακός μου στάθηκε στον τραυματισμό μου και θέλω να ευχαριστήσω και τον κόσμο που με στήριζε όλο αυτό το διάστημα, είτε έπαιζα είτε όχι".


    Στη συνέχεια, ο «Πάτσα» οριοθέτησε τις φιλοδοξίες του: "θέλω και το φετινό νταμπλ και να πετύχουμε κάτι παραπάνω στην Ευρώπη. Αυτό είναι κάτι που λείπει και σε μένα, αλλά και σε όλους στην ομάδα Και, παράλληλα πάντα υπάρχει για μένα η Εθνική ομάδα και θέλω να τη βοηθήσω να περάσει στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος".


    Τέλος, ο 27χρονος αμυντικός, εξωτερίκευσε τα συναισθήματά του: "Αισθάνομαι σαν να υπέγραψα τώρα το πρώτο μου συμβόλαιο στον Ολυμπιακό. Έχω γυρίσει δυνατός και είμαι διψασμένος για ποδόσφαιρο και επιτυχίες με την ομάδα μου. Εύχομαι η ομάδα να κατακτήσει και , φέτος το νταμπλ. Όσο για το ευρωπαϊκό όραμα θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει πραγματικότητα, το συντομότερο δυνατό. Αυτό που θα χρειαστεί είναι η βοήθεια όλων".

  8. #108
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ωραία. Για να δούμε τώρα τον αληθινό Χρηστάρα. Σιδερένιος πάνω απ' όλα Χρήστο και καλές επιτυχίες με τον Ολυμπιακό.
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  9. #109
    Το avatar του χρήστη giorgossiderie
    Εγγραφή
    14-09-2006

    Μηνύματα
    3.376
    Thanks
    1.317
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.857 φορές σε 1.119 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή


    ΚΙ΄ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΔΙΑΚΑΤΕΧΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΑΘΗΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΔΙΠΛΩΣΕΙΣ ΟΛΟΣ ΥΓΕΙΑ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ, ΤΕΡΑΣΤΙΟ, ΜΑΚΡΑΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΑΛΕΝΤΟ ΣΟΥ.
    ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΘΕ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥ ΦΙΛΑΘΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΞΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΑΛΛΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ Ο ΔΕΛΗΚΑΡΗΣ, Ο ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, Ο ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΜΑΣ.
    ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ...
    "Στον Ολυμπιακό όλα αυτά τα χρόνια μου φέρθηκαν άψογα και ο κύριος Κόκκαλης, αλλά και ο κύριος Λούβαρης ήταν πάντα κοντά μου, όταν περνούσα δύσκολες στιγμές. Και να πάω εγώ τώρα και να το πω : «όχι θέλω περισσότερα»; Θα πρέπει να ήμουν τρελός, ξέχωρα από αγνώμων. Όποιος φεύγει από αυτή την ομάδα κάνει λάθος».
    ---------------------

  10. #110
    Το avatar του χρήστη giorgossiderie
    Εγγραφή
    14-09-2006

    Μηνύματα
    3.376
    Thanks
    1.317
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.857 φορές σε 1.119 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ - παρά τις κατά καιρούς γκρίνιες μας- ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!
    ---------------------

  11. #111
    firewalkwithme Το avatar του χρήστη oikon7
    Εγγραφή
    09-08-2005

    Περιοχή
    Wuppertal, Γερμανία
    Μηνύματα
    1.856
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1 φορά
    σε 1 μήνυμα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    ΕΛΑ ΡΕ ΧΡΗΣΤΑΡΑ - ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΕ ΣΕΝΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ 2007!
    I got idea man You take me for a walk Under the sycamore trees The dark trees that blo.w baby
    I
    n the dark trees that blo
    .wAnd I'll see you And you'll see me And I'll see you in the branches that blo.w
    I
    n the breeze,
    I'll see you in the trees Under the sycamore trees

  12. #112
    Θρύλος Το avatar του χρήστη PanDeMon7
    Εγγραφή
    24-01-2007

    Μηνύματα
    1.096
    Thanks
    667
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 224 φορές σε 150 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από oikon7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΛΑ ΡΕ ΧΡΗΣΤΑΡΑ - ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΕ ΣΕΝΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ 2007!
    αντε να δουμε αν επιασε η ευχη


    19 Μαρτίου 2014 ... πλησιάζει ...

  13. #113
    Το avatar του χρήστη Tom 78
    Εγγραφή
    04-02-2007

    Μηνύματα
    513
    Thanks
    167
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 42 φορές σε 27 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    "Να ξαναγίνω ο Χρήστος που θέλω"


    Ο Χρήστος Πατσατζόγλου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ στην ποδοσφαιρική του καριέρα του, όμως είναι δυνατός άνθρωπος και δεν το βάζει ποτέ κάτω... Ο πολυσύνθετος άσος του Ολυμπιακού δηλώνει πανέτοιμος και διψασμένος για μπάλα και εύχεται: "Nα ξαναγίνω ο Χρήστος που θέλω".


    "Νιώθω καλά και απόλυτα έτοιμος. Αυτό είναι το πιο σημαντικό για μένα, γιατί ξέρω τι μπορώ να προσφέρω, αρκεί να είμαι υγιής. Αυτό που πέρασα τελευταία δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έχω περάσει τα τελευταία τρία χρόνια", δήλωσε ο διεθνής αμυντικός της πειραϊκής ομάδας στην αθλητική εφημερίδα "SportDay" και πρόσθεσε: "Έχω μάθει να παλεύω και να τα αφήνω όλα πίσω μου με μοναδικό σκοπό να ξαναπαίξω μπάλα. Είμαι ξανά έτοιμος και δυνατός. Αυτό κρατάω και ανυπομονώ να παίξω σε επίσημο ματς".

    Η ευχή του Χρήστου
    Στις τέσσερις αγωνιστικές που απομένουν για την ολοκλήρωση της Super League, ο "Πάτσα" περιμένει να πάρει χρόνο συμμετοχής. Τί δηλώνει ο ίδιος;

    "Θέλουμε να κατακτήσουμε το συντομότερο δυνατόν το πρωτάθλημα και στη συνέχεια να περιμένουμε τη φιέστα για να πανηγυρίσω τον τίτλο, μαζί με τους συμπαίκτες μου και τους φίλους της ομάδας. Υπάρχουν τέσσερα ακόμα ματς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος, που ελπίζω να με βοηθήσουν να βρεθώ σε πλήρη αγωνιστική δράση και με το ξεκίνημα της σεζόν και την προετοιμασία να ξαναγίνω ο Χρήστος που θέλω και που περιμένει όλος ο κόσμος".

    Κεφάλαιο Εθνική
    Φυσικά, ο Χρήστος Πατσατζόγλου σκέπτεται και την Εθνική ομάδα... "Είμαι διπλά χαρούμενος, γιατί μέσα από τις εμφανίσεις μου στον Ολυμπιακό ελπίζω να επιστρέψω και στην Εθνική ομάδα. Άλλωστε, η τελευταία μου παρουσία στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ομολογώ ότι μου έδωσε δύναμη".

    Όσο για τη θέση, στην οποία επιθυμεί να αγωνίζεται, ο "Πάτσα" ήταν κατηγορηματικός: "Το έχω πει και άλλες φορές. Όπου θέλει ο προπονητής παίζω".
    teodosic!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  14. #114
    Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Εγγραφή
    13-02-2007

    Μηνύματα
    18.871
    Thanks
    13.442
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.907 φορές σε 5.427 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Έλα ρε Πάτσα!!
    Σε περιμένουμε!!!
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

  15. #115
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Πριν 4 μήνες πάλι τις ίδιες ευχές δίναμε... ας ελπίσουμε να πιάσουν κάποια στιγμή...

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


  16. #116
    Το avatar του χρήστη basilis-patra-7
    Εγγραφή
    21-02-2007

    Μηνύματα
    423
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 0 φορές σε 0 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από anderson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 4 μήνες πάλι τις ίδιες ευχές δίναμε... ας ελπίσουμε να πιάσουν κάποια στιγμή...
    ολοι το ιδιο ευχομαστε φιλε μου.....
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ....ΠΑΝΤΟΥ!!!

  17. #117
    ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Το avatar του χρήστη jojo
    Εγγραφή
    04-06-2006

    Περιοχή
    Χώρα των κενταύρων
    Μηνύματα
    6.224
    Thanks
    716
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.102 φορές σε 701 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Εικάζω ότι θα ξαναποτελέσει μιά από τις πλέον ενδεδειγμένες "μεταγραφές" και για την φετινή σεζόν.

  18. #118
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή


    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


  19. #119
    Πάει και αυτός... Το avatar του χρήστη Gavros4life
    Εγγραφή
    26-06-2007

    Περιοχή
    Opou pigenei o 8rylos!
    Μηνύματα
    2.909
    Thanks
    879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 655 φορές σε 429 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κόπωση για «Πάτσα»

    Πρόβλημα προέκυψε και με τον Χρήστο Πατσατζόγλου, που το απόγευμα ακολούθησε μόνο το πρώτο μέρος της προπόνησης, λόγω κόπωσης. Και γι’ αυτόν οι υπεύθυνοι του Ολυμπιακού θα αποφασίσουν το πρωί της Κυριακής, για τη συμμετοχή του.

    As elpisoume oti einai apla koposi... giati kai alles fores elegan oti den einai sovaro alla...

  20. #120
    Το avatar του χρήστη tre7
    Εγγραφή
    04-03-2007

    Μηνύματα
    491
    Thanks
    5
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2 φορές
    σε 1 μήνυμα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Έτοιμος να προσφέρει στον Ολυμπιακό αυτά που δεν μπόρεσε τα τελευταία χρόνια λόγω τραυματισμών είναι ο Χρήστος Πατσατζόγλου, ο οποίος σε συνέντευξή του δηλώνει ότι είναι καλά και διψασμένος να παίξει ποδόσφαιρο.
    Ακολουθεί αναλυτικά η συνέντευξη του Πατσατζόγλου στην Sportday:
    -Θεωρείσαι πλέον… παλιοσειρά στον Ολυμπιακό.
    «Ναι, έτσι ακριβώς είναι (γελάει). Φτάσαμε στο σημείο να είμαστε εγώ, ο "Τζόλε" και ο Νέρι οι πιο παλιοί παίκτες στον Ολυμπιακό. Πώς περνά ο καιρός. Είναι η 8η προετοιμασία μου με την ομάδα».
    -Και η πρώτη στην οποία συμμετέχεις κανονικά έπειτα από καιρό.
    «Όχι. Και τις δύο προηγούμενες κανονικά έπαιρνα μέρος. Απλά ο γιατρός μου είχε πει να κάνω τρεις προπονήσεις και μετά να κάθομαι μια μέρα. Γι' αυτό φαίνεται ότι δεν μετείχα κανονικά».
    -Φέτος όμως δείχνεις διαφορετικός, πιο αθλητικός. Φαίνεται ότι έχεις αδυνατήσει αρκετά.
    «Κοίτα. Όταν κάθεσαι για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν προπονείσαι, πιστέψτε με, ακόμα και όταν πίνεις νερό παχαίνεις. Το ήξερα και εγώ ότι έχω παχύνει. Μου το έλεγαν όλοι. Οι συμπαίκτες μου, οι γιατροί, οι εργοφυσιολόγοι. Φέτος είναι όλα διαφορετικά».
    -Είναι διαφορετική και η προετοιμασία;
    «Όπως είπα και πριν, είναι η 8η προετοιμασία μου με την ομάδα. Το ξεκίνημα είναι πολύ καλό και θα βγει σε όλους μας καλό. Χωρίς να θέλω να προσβάλω επαγγελματικά τους προηγούμενους προπονητές, φέτος γίνεται αυστηρά επαγγελματική δουλειά».
    -Είσαι έτοιμος για ενδεκάδα;
    «Εγώ νιώθω εξαιρετικά. Δουλεύω και το αν θα παίζω είναι θέμα του προπονητή μου. Την υγεία μας να έχουμε πάνω απ' όλα. Και πέρυσι είχα αρχίσει να παίζω κανονικά και στη Ρώμη ήρθε ο τραυματισμός μου στο γόνατο».
    -Για μια αρθροσκόπηση είχες μείνει εκτός για περισσότερο από τρεις μήνες. Τι έφταιξε;
    «Δεν θέλω να μιλήσω γι’ αυτό. Δεν θέλω να μιλήσω για τα παλιά. Έπειτα από μια αρθροσκόπηση μένεις εκτός ένα μήνα το πολύ. Εγώ όμως χρειάστηκα περισσότερο. Δεν θέλω να το θυμάμαι».
    -Ξέρεις, όμως, ότι ο κόσμος ρωτά συνεχώς «πώς πάει ο Χρήστος;». Τι απάντηση θα δώσεις στον κόσμο;
    «Ο κόσμος με έχει αγκαλιάσει και με στήριξε στα δύσκολα. Το έχω πει πολλές φορές και θα πω και τώρα ένα μεγάλο ευχαριστώ. Η απάντηση που θα δώσω στο ερώτημα του κόσμου είναι μία: ο Χρήστος είναι καλά και θα δώσει τα πάντα για τον Ολυμπιακό. Ήξερα σε ποια ομάδα είχα πάει. Όταν ήρθα στον Ολυμπιακό, ήταν ήδη πρωταθλητής. Σε αυτήν την ομάδα είσαι καταδικασμένος να πρωταγωνιστείς και να κερδίζεις. Είναι ωραίο να είσαι μέλος σε μια τέτοια ομάδας».
    -Δεν φοβάστε τον κορεσμό από τις διαδοχικές επιτυχίες;
    «Όχι, δεν ισχύει αυτό. Δεν σβήνει ποτέ η δίψα. Κάθε ποδοσφαιρική χρονιά αρχίζει από το μηδέν. Παίζουμε λες και δεν έχουμε κατακτήσει πέρυσι το πρωτάθλημα. Θέλουμε πάντα να είμαστε πρώτοι».
    -Στην πρεμιέρα υπάρχει ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό...
    «Για μένα απλώς είναι ένα ντέρμπι. Τίποτα περισσότερο. Πρέπει στην Ελλάδα να αρχίζουμε να βλέπουμε διαφορετικά το ποδόσφαιρο».
    -Δηλαδή;
    «Κοίτα, είναι ένα ντέρμπι. Έχω παίξει σε αρκετά ντέρμπι και εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος! Πρέπει να βγάλουμε το πάθος από τη ζωή μας. Άποψή μου, επειδή καμιά από τις δύο ομάδες δεν είναι έτοιμη, είναι πως θα νικήσει ο πιο τυχερός. Φυσικά και θέλω να νικήσουμε εμείς, αλλά είναι μόνο ένα παιχνίδι. Τίποτα περισσότερο.
    Οι οπαδοί του Ολυμπιακού είναι και η δύναμη της ομάδας. Αυτό είναι δεδομένο και δεν συζητιέται. Ωστόσο, θεωρώ ότι ένα μέρος φέρθηκε άσχημα στον Τζόρτζεβιτς. Είναι αρχηγός με όλη τη σημασία της λέξης. Είναι ένας τεράστιος παίκτης, που έχει προσφέρει τα πάντα στην ομάδα. Δεν ξέρω τι επιτυχίες θα υπήρχαν χωρίς τον Τζόρτζεβιτς. Δεν έπρεπε σε καμία περίπτωση να τον βρίσουν. Δεν κρύβω ότι η άποψη που έχω για τον Τζόρτζεβιτς είναι ότι πρέπει να του στήσουν άγαλμα έξω από το Καραϊσκάκη όταν σταματήσει το ποδόσφαιρο».
    -Στο φιλικό με την Ανκαραγκουτσού έπαιξες σε θέσεις που σε είχαμε μάθει. Δεξί μπακ και στη συνέχεια δεξί χαφ. Εκεί θες να παίζεις και φέτος;
    «Το τι σκέφτεται ο προπονητής μας το γνωρίζει μόνο αυτός. Δεν κρύβω ότι μου αρέσει να παίζω στη δεξιά πλευρά και να προωθούμαι. Αλλά παίζω όπου μου πει ο προπονητής. Όπου με χρειάζεται η ομάδα. Και στόπερ και αμυντικό χαφ».
    -Σε είδαμε δίδυμο στη δεξιά πλευρά με τον Γκαλέτι. Είχες καιρό να βρεις τόσο ποιοτικό ταίρι;
    «Κοίτα, έχω παίξει με αρκετά καλούς ποδοσφαιριστές στα τόσα χρόνια που βρίσκομαι στην ομάδα. Την καλύτερη συνεργασία την είχα με τον Στέλιο Γιαννακόπουλο».
    -Λες να συμβεί το ίδιο και με τον Γκαλέτι;
    «Σίγουρα. Τι να λέμε για τον Γκαλέτι; Είναι πολύ ποιοτικός ποδοσφαιριστής. Το ότι έχει παίξει 13 φορές στην εθνική Αργεντινής δεν είναι μικρό πράγμα. Ξέρεις, εκεί δεν σε παίρνουν αν δεν ξέρεις μπάλα. Με τον καιρό θα δέσουμε».
    -Μια και αναφερθήκαμε στα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, θέλω να μας πεις δυο λόγια για τους Κοβάσεβιτς και Νούνιες, που τους έχει δει αρκετά στις προπονήσεις. Τον Ραούλ Μπράβο τον ξέρεις, αλλά δεν τον έχεις ακόμα ζήσει.
    «Ο Κοβάσεβιτς είναι ένας παίκτης που τον ξέρουμε αρκετά καλά. Τον είχαμε αντιμετωπίσει αρκετές φορές στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μας είχε βάλει και γκολ (γελάει). Είναι δυνατός επιθετικός και ξέρει να σπάει την μπάλα δεξιά και αριστερά. Πολύ χρήσιμη μεταγραφή. Τώρα είχε ένα πρόβλημα τραυματισμού. Ηταν άτυχος, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό. Μόλις παίξει, θα δείτε που θα προσφέρει πολλά στην ομάδα».
    -Ο Νούνιες;
    «Εχει πολύ καλά στοιχεία. Πρώτα απ' όλα ξέρει μπάλα. Είναι γρήγορος και με σωστές τοποθετήσεις. Εχει πολύ δυνατά πόδια. Τα σουτ του είναι δυνατά και δεν διστάζει να σουτάρει απ' όπου βρεθεί. Εχει καλή τεχνική».
    «Συγκεντρωμένοι για… 100 λεπτά»
    -Κεφάλαιο Τσάμπιονς Λιγκ. Τι φταίει, Χρήστο, και η ομάδα τις περισσότερες φορές δεν έχει καλή παρουσία και αδυνατεί να κερδίσει εκτός έδρας;
    «Ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Δεν υπάρχει εξήγηση. Στα οκτώ χρόνια που είμαι στην ομάδα έχω παίξει αρκετά ματς Τσάμπιονς Λιγκ και αυτό που μπορώ να πω είναι ότι δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να κερδίσεις εκτός έδρας σε αυτή τη διοργάνωση».
    -Συμφωνώ, αλλά το να κερδίσεις ένα ματς δεν είναι και τόσο δύσκολος στόχος. Υπήρχαν στιγμές που αγγίξατε την επιτυχία, αλλά υπήρχαν εκείνα τα γκολ στο 89'…
    «Τη χρονιά με τα γκολ στο τέλος είχαμε σταθεί πολύ καλά εκτός έδρας. Για μένα ήταν καθαρά θέμα κακιάς στιγμής. Θα μπορούσαν τα σουτ να είχαν φύγει άουτ και να έληγε το ματς. Είμαστε και άτυχοι».
    -Πώς θα μπορέσετε να σπάσετε την κατάρα;
    «Θα πρέπει να παίζουμε στα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ με απόλυτη συγκέντρωση. Να είμαστε συγκεντρωμένοι όχι για 90 λεπτά, αλλά για 100. Να παίζουμε όλοι για την ομάδα. Να υπάρχει σωστή αμυντική και επιθετική λειτουργία. Στην Ευρώπη όλοι πρέπει να παίζουν για το σύνολο».
    -Στην Ελλάδα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    «Δυστυχώς το επίπεδο του πρωταθλήματος δεν είναι υψηλό. Υπάρχει μεγάλη διαφορά με τις μικρές ομάδες και είναι δύσκολο να ανεβάσουμε το επίπεδο. Είναι δύσκολο να συναγωνισθούμε τα περισσότερα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα».
    -Στη συνέντευξη που έδωσε ο Ματσούκας είπε ότι ασχολείσαι πολύ με τους μικρούς. Τους συμβουλεύεις, τους έχεις από κοντά.
    «Μου αρέσει πάρα πολύ να έχω από κοντά τους νεαρούς παίκτες. Παλαιότερα το ίδιο έκανα με τον Μενδρινό. Τώρα βλέπω τον Ματσούκα, τον Παπαδόπουλο, τον Φακίνο. Ο Ματσούκας έχει πολύ καλά στοιχεία, αλλά άγχος. Του λέω συνεχώς ότι δεν πρέπει να έχει άγχος. Όπως παίζει στις Ακαδημίες, να παίζει και με τους μεγάλους. Άλλωστε είναι πιο εύκολο. Γιατί έχεις καλούς συμπαίκτες. Θα πάρεις, για παράδειγμα, καλύτερη μπαλιά, θα μπορέσεις να παίξεις καλύτερα».
    -Θα έδινες χρόνο συμμετοχής στον Παπαδόπουλο αν σε ένα εύκολο παιχνίδι είχατε καθαρίσει τη νίκη. Για παράδειγμα κερδίζατε 3-0.
    «Εγώ θα του έδινα χρόνο και στο 0-0. Εχει τρομερά προσόντα ο μικρός. Πρέπει να δουλέψει σκληρά και να μείνει προσγειωμένος».
    *«Ο Καστίγιο είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής. Το απέδειξε στο Κόπα Αμέρικα. Αν με ρωτάς τι θέλω εγώ, είναι να μείνει στην ομάδα, γιατί είναι ιδιαίτερα χρήσιμος. Το θέμα είναι τι θέλει ο ίδιος. Αν θέλει να συνεχίσει στον Ολυμπιακό ή να κάνει ευρωπαϊκή καριέρα. Δεν ξέρω. Αλλά με τις τιμές που παίζουν στην Ευρώπη, θεωρώ λογική αυτή των 15 εκατομμυρίων ευρώ».

Σελίδα 6 από 105 ΠρώτηΠρώτη ... 23456789101626364656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας