5 68 1234567891525354555 ...
81 100 1360

:

  1. #81
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    Τι να σου πει ο Νταν Μπράουν όταν έχεις έναν Μπαρμπή; Διαβάστε, σας παρακαλώ, την τελευταία επιστολή του προς την ανθρωπότητα και αν συνεχίσετε τη δουλειά σας χωρίς να χρειαστείτε αλλαγή νεφρού, είστε ήρωες.

    «Η άμεση γειτνίασή μου στο τραπέζι του γεύματος που παρατέθηκε από την ΠΑΕ του Θρύλου προς τιμήν του προέδρου του Ολυμπιακού της Λιόν (Sic) με την ελληνικής και από τις δύο γονικές πλευρές καταγωγής δήμαρχο του 5ου διαμερίσματος της Λιόν με απομάκρυνε από την ιδιότητα του ενεργού (για πολλοστή φορά) διοικητικού στελέχους του τρισμέγιστου, μοναδικού και απαράμιλλου σε επιτεύγματα Ολυμπιακού και ξανανάστησε μέσα μου τον παλιό δημοσιογράφο».

    (Κοίτα να δεις τι παθαίνει κανείς άμα έχει φάει καλά…)

    «Ηταν τόσο συναρπαστικό το θέαμα μιας εντυπωσιακής, μελαχρινής ώριμης κυρίας, που με σχετικώς ικανοποιητικά ελληνικά επιζητούσε συνεχώς την ευκαιρία να διατρανώσει τη λατρεία, την πίστη, την αφοσίωση, τον θαυμασμό για τη χώρα του αρχαίου ελληνικού πνεύματος (…), την εστία όπου πρωτοείδαν το φως ο πατέρας και η μητέρα της. Η δική της πατρίδα! Ομιλητικότατη. Χαμογελαστή, ευγενέστατη, η δήμαρχος (χημικός μηχανικός κατ' επάγγελμα) ανατρέχει μετά από σχετική ερώτησή μου με υγρή νοσταλγία στα περασμένα: οι γονείς της βρέθηκαν με τις οικογένειές τους μικρά παιδιά, μετανάστες, από τα σοκάκια της Λέρου αρχικά στην ελληνογενή Μασσαλία και σε δεύτερη φάση στη Λιόν».

    (Ναι, αγαπητέ αναγνώστη: αυτό που διαβάζεις είναι ένα είδος απόδειξης ότι ο ήρωάς μας κάνει καμάκι! Ίσως και να καψουρεύτηκε…)

    «Η Αλεξαντρινή Τουμάσο, σήμερα Πεσόν…».

    (Δεν έπεσόν κανένας, όνομα γαλλικό είναι. Πρόκειται για την κυρία που βλέπετε δίπλα και τυγχάνει να είναι προσωπική μου φίλη.)

    «...παντρεύτηκε Γάλλο επιστήμονα…»

    (Φτου σου, μοίρα κακιά κι άπονη, που μας παίρνεις τα καλύτερα παιδιά και τα καλύτερα κορίτσια…)

    «...ανέπτυξε ευρύτατη κοινωνική δραστηριότητα, παρέμεινε Ελληνίδα και δίδαξε τη γλώσσα στα δύο τέκνα της: τον οδοντογιατρό γιο της (που της χάρισε τον τετράχρονο εγγονό της) και τη δικηγόρο άγαμη…

    (Όσοι πιστοί, προσέλθετε…)
    – n –
    «…κόρη της, που προτιμούν ως ποτό το ούζο της κάβας και τη φέτα του ψυγείου της».

    (Μην απορείτε, στον κόσμο του Μπαρμπή όλα πίνονται…)

    Θα αναρωτιέστε γιατί ο μεγάλος φωτεινός διανοητής των ΠΕΦΟ αναφέρεται σε όλα αυτά. Κι εγώ. Η απάντηση βρίσκεται στο τέλος του συνταρακτικού αυτού κειμένου, που αποτελεί το μόνο ευχάριστο γεγονός του περάσματος της Λιόν από την Αθήνα. Γράφει ο γοητευμένος Μπαρμπής:

    «Η μεγάλη της πίκρα και απογοήτευση είναι ότι οι εκκλήσεις της στις ελληνικές κυβερνητικές και δημοτικές αρχές για αποστολή μουσικών και χορευτικών συγκροτημάτων παραμένουν αναπάντητες. "Είμαι ευτυχισμένη για την παρουσία μου εδώ… Είναι… Είναι σαν να έχω ξαναγεννηθεί σήμερα», μου εκμυστηρεύτηκε συγκινημένη, καθώς μου έσφιγγε το χέρι. "Πολύ ήθελα γυρίσω στο ομορφότερο χώρα κόσμου, αλλά δεν γίνεται…"».

    Κλείνοντας την αναφορά μου, θα ήθελα αφενός να επισημάνω ότι ο μεγάλος συγγραφέας κράτησε αυτούσια την προφορά της γυναίκας που τον γοήτευσε, αφετέρου να προσθέσω ότι αποτελεί όνειδος το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει παραιτηθεί κάποια κυβερνητική Αρχή…

  2. #82
    .  avatar   sirkostas
    19-12-2004

    34.824
    Thanks
    19.915
    '' 21.392 11.422
    Ignore User

    ;

  3. #83
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    O Ale molis eipe ton Nikolakopoulo Giousoufaki tou Bajevic!!!!!!!!!!!!!


    Reeeee kaneis na grapsei ti allo leei o arxhgos ston ANT1????

  4. #84
    Vade retro  avatar   sadi
    20-05-2005

    Graecum est,non legitur
    80.062
    Thanks
    11.700
    '' 35.784 19.669
    Ignore User

    Xanthos
    ... .......
    ;

  5. #85
     avatar   dali
    20-05-2005

    1.054
    Thanks
    0
    '' 0 0
    Ignore User

    "Oh mon amour e coute moi, la vie e belle....."

    ( , )

  6. #86
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    [ links. ]

  7. #87
    Vade retro  avatar   sadi
    20-05-2005

    Graecum est,non legitur
    80.062
    Thanks
    11.700
    '' 35.784 19.669
    Ignore User

    Οταν λέει κατι ο Τροντ ,κραταει το λόγο του.Δεν είναι αδερφάρα....
    ;

  8. #88
    .  avatar   sirkostas
    19-12-2004

    34.824
    Thanks
    19.915
    '' 21.392 11.422
    Ignore User

    ...clown

  9. #89
    -  avatar   giovanni silva7
    15-02-2005

    Scotland Yard
    1.722
    Thanks
    0
    '' 1
    1
    Ignore User

    . " ", , .

    sadi
    , . ....


    ...... .

  10. #90
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    sadi
    , . ....
    Ma ti les twra adelfe??? Kerveros... Se o,ti pei mesa peftei!!!






    [ links. ]



    PS Ki exw polla akoma...

  11. #91
     avatar   gloec
    05-09-2005

    711
    Thanks
    0
    '' 0 0
    Ignore User

    sirkostas
    ...clown
    , ...
    ...

  12. #92
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User


    .. /


    " . ; ! . … , . . ; ; , , . . , . "

  13. #93
    -  avatar   giovanni silva7
    15-02-2005

    Scotland Yard
    1.722
    Thanks
    0
    '' 1
    1
    Ignore User

    .
    .


    ...... .

  14. #94
     avatar   Wappy
    20-05-2005

    laSpa
    2.701
    Thanks
    0
    '' 4 3
    Ignore User

    . . ( ...?) , . , , . , , . !
    . , , ( ....) (. !!!) , 86 89, , !!! 86 89 ߻ () . ׻ ; . . ( ...)

    . 2: . 1-3 1-4. , . - ... - . 1-0, , , . .( ...) , , ޻ ... ( ... ...)

    . 3: . . . . , . , , 8 8, . , , . ( ....)

    . 4: : . . . , , (, , , ... ).
    , . .
    * 2-2.
    * 0-0.
    * Skoda 0-0
    * 0-0.
    * 1-0.
    ; . . . . .
    ;
    *1 ( ). .
    * , 3-1.
    *, 2-2.
    ; , .

    . 5: . , , , , , , .
    .
    * .- 5-1! ( ;)
    *- 5-1! ( ).
    *- 2-1. , .
    . ; , , , ;

    ( ... 10 , ... ...)

    , . , . , , , , - - : . * !
    * , .
    * SKODA.
    , , , , - - . , ...
    .

    ( !!!!! !!! !!!!!!)

  15. #95
    .  avatar   sirkostas
    19-12-2004

    34.824
    Thanks
    19.915
    '' 21.392 11.422
    Ignore User

    Dystyxws sta emoticons de perilamvanetai mia olostroggyli kourada.

    Oti eprepe gia ton eleeino karagkiozi.

  16. #96

    24-05-2005

    1.539
    Thanks
    0
    '' 1
    1
    Ignore User

    Tι να πεί ο ανιστόρητος?
    Μπορεί να μας πεί ποιός προπονητής του Ολυμπιακού έχει τους περισσότερους τίτλους με την ομάδα και με ποιόν προπονητή ο Ολυμπιακός είχε τις 2 καλύτερες παρουσίες όλων των εποχών στην Ευρώπη?
    Μπορεί να μας πεί πόση πίστωση χρόνου έδωσαν στον προπονητή πέρσι αυτός και οι ομόσταβλοί του?

    Βέβαια ο συγκεκριμένος κύριος δεν θέλει να θυμάται την ιστορία του Ολυμπιακού. Του θυμίζει τις τραυματικές εμπειρίες του παρελθόντος.
    Γι' αυτόν ο Ολυμπιακός ξεκινάει απο τον καιρό που ο ίδιος απέκτησε την υπαλληλική του ιδιότητα σαν κύριος πρόεδρος.

    Αφού τα σκάτωσε ο Κωστόπουλος, εκεί που τα είχαμε χύμα μας ήρθαν και τσουβαλάτα .....

  17. #97
     avatar   Wappy
    20-05-2005

    laSpa
    2.701
    Thanks
    0
    '' 4 3
    Ignore User

    έκανα τη λακαμία να δω το βράδυ τον γελοίο υπάλληλο....

    για ακόμα μια φορά, ο απόλυτος ξεφτίλας... ΚΟΥΒΕΝΤΑ για το μπάσκετ, ΜΟΚΟ, του χάλασε τη μανέστρα ο τουρίστας προπονητής...

    είναι φανερό ότι κάτι τέτοια ανθρωπάκια ζούνε μόνο για να τη λένε στα βαζελάκια...
    ΑΠΟΔΕΙΞΗ σε αυτό που λέω είναι το ότι είχε τα πρωτοσέλιδα για τον αποκλεισμό του λαγού και πούλαγε ειρωνεία στα βαζελάκια....

    ΜΟΚΟ για το μπάσκετ....

    στη συνέχεια, είπε να δικαιολογήσει τον μισθό του και αναφέρθηκε στην "κωλοφυλλάδα" (έτσι την ανέφερε) ΦΩΣ... στην τέταρτη σε κυκλοφορία, όπως είπε, όπως μόνο αυτός ο στραβός και άσχετος βλέπει...

    (η ΑΛΗΘΕΙΑ λέει τρίτη σε κυκλοφορία, και η ΚΩΛΟΦΥΛΛΑΔΑ του ΠΕΜΠΤΗ... (κυκλοφορίες Δευτέρας 7/11) ενώ στο νομό Αττικής το ΦΩΣ είναι ΠΡΩΤΟ και η κωλοφυλλάδα ΤΡΙΤΗ....)
    απλά καρφώνεται πολύ φανερά στο τι συμφέρονται εξυπηρετεί και ποιός τον χαρτζηλικώνει....

    στη συνέχεια, την έπεσε στον Γαβαθιώτη, επειδή λέει έτσι όπως τα γράφει (όχι όπως τα καταλαβαίνει ο στόκος) φαίνεται σα να θέλει την τιμωρία τους Ολυμπιακού για τα επεισόδια με τη Ξάνθη!!!!
    και κατέληξε στο ότι δεν πρέπει ο κόσμος να παίρνει το ΦΩΣ...

    ΜΟΚΟ για το μπάσκετ....

    ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ....

  18. #98
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    Όπως κατόρθωμα ήταν και η συνέντευξη που πήρε ο Θέμης Σινάνογλου από την ωραία γιατρίνα των ελληνικών γηπέδων Μαρία Γιωτοπούλου, που στο «Φως» του Σαββάτου έσπασε τη σιωπή της. Αναδημοσιεύω τα καλύτερα, αν και αληθινά λυπάμαι που δεν μπορώ να την αντιγράψω ολόκληρη. Ο καλός συνάδελφος επιβεβαίωσε το παλιό μπεστ σέλερ του Δημήτρη Ψαθά, ο τίτλος του οποίου ήταν «Ο Θέμης έχει κέφια» ή κάπως έτσι.

    «Δεν είσαι παντρεμένη; Οχι. Δεν έχεις σχέση αυτή την εποχή; Οχι. Σου έχει τύχει να πλησιάσεις έναν ποδοσφαιριστή και να μη σου πει τι έπαθε; Οχι». Μην τρομάζεις, αγαπητέ αναγνώστη: τα συνεχή «όχι» έχουν να κάνουν με το γεγονός ότι στη διπλανή ακριβώς σελίδα δημοσιεύεται συνέντευξη του ήρωα του «Οχι» Αλέξανδρου Λαγκαδά με τίτλο «Ο θρύλος στην πρώτη γραμμή του έπους του '40». Για κάποιον περίεργο λόγο, στο «Φως» αποφάσισαν να γιορτάσουν την 28η Οκτωβρίου λίγες εβδομάδες αργότερα…

    Ας αφήσουμε όμως τις βλακώδεις φορμαλιστικές αναφορές κι ας επιστρέψουμε στη σέξι γιατρίνα και τις τρομερές αποκαλύψεις της.

    Η Μαρία λατρεύει την ποίηση: «Μου έχουν φωνάξει ένα σύνθημα «η γιατρίνα είναι τρέλα και τη λένε Εμμανουέλα»!

    Μιλάμε για μια αληθινή μούσα…

    Η Μαρία λατρεύει το ζην επικινδύνως: «Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει βγάλει μέσο όρο ζωής για τους αναισθησιολόγους τα 55 μόλις χρόνια. Λόγω μεγάλης υπευθυνότητας και μεγάλου άγχους». Περιττό να πω ότι σύμφωνα με την ίδια έρευνα οι καρδιοχειρουργοί είναι όλοι πεθαμένοι…

    Η Μαρία λατρεύει τις αστυνομικές ιστορίες: «Εμένα στον Βύρωνα τρία στενά πιο κάτω από τον Γιωτόπουλο. Ήρθαν ένα πρωί και μου είπαν "άνοιξε γρήγορα την πόρτα. Έχουμε ένταλμα να ψάξουμε το διαμέρισμα". Ανοίγω λοιπόν την πόρτα και κάνουν άνω-κάτω το διαμέρισμά μου. Δεν μπορούσα να εξηγήσω γιατί έγινε αυτό. Ώσπου περνούν τρεις μήνες και αποκαλύπτεται η ιστορία με τη σύλληψη του Γιωτόπουλου. Τότε κατάλαβα».

    Η Μαρία λατρεύει την ακρίβεια: «Τα μάτια μου είναι γκριζοπράσινα».

    Η Μαρία λατρεύει τα ωραία αγόρια: «Είναι πολύ όμορφο παιδί ο Νικοπολίδης. Όπως επίσης είναι όμορφο παιδί ο Λαμπριάκος».

    Τέλος, η Μαρία λατρεύει τις αποκαλύψεις. Το φλερτ του Ντέμη είναι μια υπέροχη σκηνή, που πρέπει να γίνει ταινία. Παρακαλώ, λίγη προσοχή.

    «Ενώ σε ένα ματς γινόταν το σώσε, φωνές, τσαμπουκάδες, βρισιές, πούρα φεύγανε, σακάκια φεύγανε, έρχεται προς το μέρος μου ένας φροντιστής της ΑΕΚ και μου φωνάζει: "Ενα γιατρό, ένα γιατρό". Και μου λέει: "Χρειάζομαι το τηλέφωνό σας". Λέω: "Να το γράψω". Μετά όμως σκέφτηκα: "Μα είναι δυνατόν να έχουν ολόκληρο Νικολάου και να ζητάνε το δικό μου τηλέφωνο; Κάτι συμβαίνει". Με είχαν φλερτάρει κατά τη διάρκεια του αγώνα δύο παίκτες της ΑΕΚ…».

    (Κουίζ δευτερολέπτων: ποιοι άραγε; Ο Λάκης και ο Τσιάρτας; Ή μήπως ο Ντέμης και ο Ζαγοράκης; )

    «Ο ένας ήταν ο Ντέμης κι ο άλλος ο Ζαγοράκης» (σ.σ.: ω, τι έκπληξη!). «Τέλος πάντων, φεύγω από το γήπεδο. Ήμουν στο αυτοκίνητο και χτυπάει το τηλέφωνό μου. Το σηκώνω κι ακούω μια φωνή να λέει: "Ετσι εύκολα μιλάς σε αγνώστους;" (…). Μου λέει: "Πώς σε λένε;". Του λέω: "Ξέρω το επίθετό σου, αλλά δεν ξέρω το μικρό σου". Πίστευα ότι ήταν ο Ζαγοράκης (σ.σ.: "θα ήθελα να ήταν ο Ζαγοράκης", ήθελε πιθανότατα να πει…), αλλά μου λέει: "Όλη η Ελλάδα με ξέρει με το μικρό μου όνομα και εσύ με ξέρεις με το επίθετό μου;". Οπότε κατάλαβα ότι ήταν ο Ντέμης! Μιλήσαμε και τον ρώτησα: "Είσαι ο Ντέμης ή ο Ντένις;". Και μου απαντάει: "Ντένις είναι ο τρομερός, εγώ είμαι ο Ντέμης". (…) Γίναμε φίλοι, είναι από τα καλύτερα παιδιά, έγινε και πρόεδρος της ΑΕΚ, τον συμπαθώ. Και δεν έγινε τίποτα περισσότερο μεταξύ μας».

    Απλώς, η Βανδή είπε έπειτα από αυτό το «Να τη χαίρεσαι την καινούργια σου αγάπη»…

    Έχουν πάντως κάτι το κοινό η Μαρία και ο Δεληκάρης. Αγαπάνε τον Καστίγιο. Ο παλιός άσος είπε ότι είναι δέκα Σαβιόλα και η Μαρία ότι τον αγαπάει γιατί είναι πιτσιρικάς. Τον βλέπω όπως στο σκίτσο στο κέντρο, να επιστρέφει στην ενδεκάδα καβάλα στ' άλογο. Αλλωστε, από τρελό κι από γιατρό μαθαίνεις την αλήθεια…

  19. #99
     avatar   Wappy
    20-05-2005

    laSpa
    2.701
    Thanks
    0
    '' 4 3
    Ignore User

    ναι, το διάβασα πριν λίγο στη SportDay Θέμης ρουλζ :p

  20. #100
     avatar   Xanthos
    06-07-2005

    3.093
    Thanks
    0
    '' 2 2
    Ignore User

    Eliwsa sto gelio!!!!

    Espresso giname!!!!

Bookmarks

-

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •