Σελίδα 259 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 59159209219229239249255256257258259
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 5.161 έως 5.172 από 5172

Θέμα: Barca!

  1. #5161
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Σου γράφω τί λένε αυτοί που τον αντιμετώπισαν σαν αντίπαλοι και εσύ μου γράφεις αυτό που πιστεύεις εσύ.
    Για ποιά επιχειρήματα μιλάμε;
    Επίσης, άλλο γράφω και αλλά λες ότι γράφω.
    Επιπλέον, από δύο παραγράφους κείμενο απομόνωσες πέντε λέξεις οι οποίες δεν ήταν καν η αρχική πρόταση.
    Τέλος, αφού λες πράγματα που ποτέ δεν είπα, σε πειράζει η Αριστοφανική αντιμετώπιση της παραπάνω κατάστασης.
    Από εμένα, δεν τρέχει μία εφόσον στις συζητήσεις υπάρχουν επιχειρήματα. Δεν έχει κανείς ανάγκη να συμφωνεί με κανέναν εφόσον τα επιχειρήματα του δε προσκρούουν σε απόψεις πιο ειδικών από εμάς.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  2. #5162
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Ρε Νικο, σου εχω πει ποια χαρακτηριστικα ειχαν ως παικτες, τι διαφορες ειχαν λογω θεσης και καθηκοντων, οτι κι οι δυο ειχαν παιχταραδες συμπαικτες, οτι εκαναν κι οι δυο μεγαλη καριερα κλπ. και τα δικα σου επιχειρηματα ειναι ολα του στυλ "το ειπε ο σερ Αλεξ", "δεν το πηρε ο Πεπ, του το εφεραν οι Φιγκο, Ροναλντο", "με αυτο που λες δεν συμφωνει κανεις"...

    Να το γραψω με τεραστια δοση υπερβολης, ειναι σα να λες: σιγα την καριερα που εκανε κι ο.τι εκανε το ωφειλει στον Φιγκο. Με παρα πολλη υπερβολη το γραφω βεβαια. Σου ειπα οτι συγκρινουμε μηλα με πορτοκαλια στην ουσια και μου απαντας με ειρωνιες.

    Εγω απο το μεσημερι εχω γραψει οτι ο Πεπ εκανε τρελη καριερα σε ομαδα κολλοσο. Και με πολλες συμμετοχες και με πολλους τιτλους. Διαφωνησα δηλαδη. Πώς φτασαμε να συγκρινουμε τα παπαρια του Γκουαρντιολα και του Ρεδοντο, χαμπαρι δεν πηρα.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (18-09-21)

  4. #5163
    Το avatar του χρήστη john syggel
    Εγγραφή
    29-07-2014

    Μηνύματα
    2.532
    Thanks
    3.279
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.815 φορές σε 1.080 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Ηρεμηστε ρε,ουτε παικτης του Ολυμπιακου να ηταν!!Να ανταλλαξουμε αποψεις ειμαστε εδω,οχι να φαγωνομαστε.Αν ηθελα να διαβασω τσακωμους,πηγαινα σε σχολια του youtube!

  5. #5164
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Ούτε εγώ τρελαινόμουν για Γκουαρντιόλα ως παίκτη και δε τον θεωρούσα κορυφαίο στη θέση του. Δε χρειάζεται όμως να πείσουμε ο ένας τον άλλο. Είναι και θέμα γούστου.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (18-09-21)

  7. #5165
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Τώρα, που είμαι σε υπολογιστή, μπορώ να γράψω και πιο άνετα και συνοψίζω:
    - Γράφει ο Βασίλης ότι δεν υπάρχουν 6αρια στο ποδόσφαιρο και απαντάω εγώ μέσες άκρες ότι ακόμα υπάρχουν καθώς δε μπορεί όλοι οι μέσοι να είναι το ίδιο ικανοί αμυντικά και επιθετικά. Χαρακτηριστικά γράφω ότι παίκτες όπως ο Γκαργκάνο και ο Γκουαρντιόλα δύσκολα θα βρούνε θέση σε ομάδα που έχει στόχους τώρα.
    (Η απάντηση του John Syggel είναι ότι ο Γκουαρντιόλα υπήρξε κορυφαίος αμυντικός μέσος και καλύτερος παίκτης από ότι προπονητής - σε αυτό σε αδίκησα έπρεπε να αρχίσω την αριστοφανική πιο νωρίς με άλλον αποδέκτη)
    - Απαντάω ότι ο Γκουρντιόλα έκανε καλά ένα πράγμα (πάσες) και υποφερτά όλα τα υπόλοιπα και από εκεί μου περιγράφεις έναν παίκτη από την A Team του PES, γιατί ο Γκουρντίολα ταχύτητα, δύναμη, κεφαλιά, δεν είχε ποτέ πολύ αξιόλογα και κατά δική του παραδοχή - ένας εγκεφαλικός παίκτης ήταν και αυτό κανείς δε του το παραγνώρισε, όπως και ότι δεν είναι δυνατόν κάποιος με 11 χρόνια καριέρα στη Μπαρτσελόνα να μην είναι πολύ καλός - αλλά δε σημαίνει ότι ήταν και κορυφαίος στη θέση του.
    - Σου βγάζω 9 παίκτες που υπήρξαν καλύτεροί του σε διαφορετική χρονική στιγμή και μου απαντάς "πολλούς", βγάζοντας έναν (εντάξει δεν είναι ανάγκη να αναφέρεις πολλούς) και πιάνεις έναν που έχουν αποδεχτεί άπαντες ότι ήταν καλύτερός του, λέγοντας κιόλας ότι δε σε ενδιαφέρει τί έχουν πει άνθρωποι που σημαίνουν κάτι παραπάνω από εμένα και εσένα για το ποδόσφαιρο. Για κάποιους από τους υπόλοιπους, μπορείς να έχεις οποιαδήποτε ένσταση, αλλά με μεταγραφές σε Ίντερ του Μοράτι, Ατλέτικο και Λάτσιο και με τίτλους παντού, δε μπορεί να θεωρηθούν τυχαίοι και σίγουρα περιβεβλημένοι στο ασφαλές περιβάλλον της ομάδας που τους ανέδειξε και επένδυσε σε πολύ αξιόλογους παίκτες γύρω τους.
    - Μετά γράφεις ότι εγώ είπα ότι ο Γκουαρντιόλα, (επιχειρηματολογώντας μέσω της σύγκρισης των 6 χρόνων του Ρεδόντο στη Ρεάλ, με τα 11 χρόνια του Γκουαρντιόλα) ήταν παίκτης της σειράς (πουθενά και ποτέ δε το είπα αυτό) και γράφεις ότι ο Ρεδόντο είχε Φίγκο, Ζινταν, Μακελελέ, για συμπαίκτες ενώ μετά βίας πρόλαβε τον πρώτο το καλοκαίρι που ήρθε ο ένας, εφύγε ο άλλος. Όλοι αυτοί που ανέφερα εγώ ήταν όλοι συμπαίκτες του μηδενός εξαιρουμένου.
    - Λίγο πριν τέλος προσπαθείς να μου πεις ότι ο Σούκερ και ο Ραούλ (και ο Ανελκά στο δεύτερο Ευρωπαϊκό) ήταν καλύτεροι επιθετικοί από τον Ρονάλντο, τον Ρομάριο και τον Στόιτσκοφ - κανένας δε τα βλέπει αυτά, να πει...
    - Και στο τέλος μου λες ότι είπα όποιον διαφωνεί μαζί μου άμπαλο (βρες το μου κάπου αυτό, αν δε σου κάνει κόπο) και ο Syggel με λέει και Ρεάλ (βρες το κάπου ότι έχω υποστηρίξει κάπου τη Ρεάλ).
    Δεκτή κάθε επισήμανση όπου γράφω ανακρίβειες.
    Έξω από το αρχικό θέμα, βγήκαμε μία φορά, για αυτό και μεταφέρθηκε όλο αυτό το νήμα εδώ. Κριτική πάνω σε πολλά που δεν έγραψα δέχτηκα και κυρίως κανένα γεγονός δεν βρήκα στα επιχειρήματα, παρά μόνο προσωπικές εντυπώσεις και γεγονότα που δε συνέβησαν τόσο απλά...
    Και όσο και αν φαίνεται περίεργο, η Μπαρτσελόνα παίκτες πολύ σημαντικούς είχε πάντα και ίσως περισσότερους από τη Ρεάλ, ειδικά τη δεκαετία του 90.
    Αυτά και δεν έχω να πω περισσότερα πάνω σε αυτό, γιατί δεν έχει και νόημα, πέρα από το να γράφουμε σε ένα θέμα που δεν αναμένεται να δώσει και πολλές αφορμές για ενδιαφέρουσα συζήτηση...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εγώ τρελαινόμουν για Γκουαρντιόλα ως παίκτη και δε τον θεωρούσα κορυφαίο στη θέση του. Δε χρειάζεται όμως να πείσουμε ο ένας τον άλλο. Είναι και θέμα γούστου.
    Μερικά πράγματα υπερβαίνουν του γούστου: Μπορεί να μη μας ψήνει ούτε ο Πελέ, ούτε ο Κρόιφ, επειδή γουστάρουμε μόνο Μαραντόνα - δεν γράψαμε πουθενά ότι οι άλλοι δύο δεν υπήρξαν σπουδαίοι παίκτες.
    Μπορεί να μας άρεσε ο Παπέν σαν επιθετικός - δε σημαίνει ότι ήταν καλύτερος από τον Φαν Μπάστεν επειδή ο δεύτερος ήταν σάπιος...
    Κυρίως, μπορεί να μας άρεσε ο Καραπιάλης σαν μέσος - δεν είναι και πολύ σίγουρο ότι σε αυτή την περίοδο (με τα χαρακτηριστικά που είχε τότε) ότι θα μπορούσε να σταθεί στον Ολυμπιακό τώρα.

    Δε κάνω συζητήσεις για να γελοιοποιήσω κανέναν, κυρίως επειδή όταν διαβάζω κάτι που δεν ισχύει, ψάχνω τον τρόπο να το πω χωρίς να φέρω σε δύσκολη θέση κάποιον. Μου αρέσουν αυτά τα παλιά και πριν γράψω κάτι συγκεκριμένο, κοιτάω κιόλας αν το θυμάμαι καλά, για να έχει και ένα νόημα η συζήτηση. Καλή η πλάκα, αλλά να απαντάμε σε πράγματα που όντως έχουμε γράψει και όχι σε λογικά συμπεράσματα από πράγματα που θα μπορούσαμε να υπονοούμε. Στο κάτω - κάτω, αν θυμάσαι καλά, κάποια στιγμή είχα απαντήσει σε εσένα και κάτι άλλους ότι "δεν έχω πτυχίο ειδικής αγωγής" και αντέδρασες θαυμάσια πάνω σε αυτό που ακριβώς είπα, χωρίς να γίνουμε οίκος ανοχής.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    john syggel (18-09-21)

  9. #5166
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Ενα-ενα, οσο τα θυμαμαι γιατι βαριεμαι να ψαχνω προηγουμενα ποστ.

    -Δεν ειπα εγω οτι ο Πεπ ειχε κεφαλια αλλα και παλι, αυτο τον κανει παικτη A Team στο PES; Hμουν νομιζω ξεκαθαρος: Κορυφαιος παικτης σε κορυφαιο επιπεδο με κορυφαιες διακρισεις. Ναι ηταν καθαρο εξαρι και ναι εκανε μεγαλη καριερα σε τεραστια ομαδα. Το να προσπαθεις (γιατι λιγο πολυ αυτο εκανες χθες) να μηδενιζεις οσα πετυχε ή να τα "φορτωσεις" στους συμαικτες του, δεν αφαιρει τιποτα απ'οσα εκανε ουτε μού αλλαζει γνωμη. Το αν ηταν κορυφαιος στη θεση του ειναι υποκειμενικο για τον καθενα. Απο τους κορυφαιους ηταν κατα τη γνωμη μου τοτε, οχι Ο κορυφαιος.
    -Δεν ανεφερα μονο εναν, ειπα για παραδειγμα και τον Βιεϊρα, ξαναδες το αν το ξεχασες. Εσυ επελεξες να ασχοληθεις μονο με τον Ρεδοντο, ο οποιος πουθενα δεν ειπα οτι δεν ηταν παιχταρας. Και ξαναλεω, ο,τι ειπε ο Φεργκι (που δεν ξερω τι ειπε αλλά οκ) ειναι βεβαιως σεβαστο αλλά δεν αλλαζει τη γνωμη μου. Κανενος η αποψη δεν ειναι θεσφατο για μενα απο τη στιγμη που μπορω να κρινω και μονος μου. Θες να εκρινα λαθος; Οκ, παιζει. Αλλα εγω ετσι εκρινα κι ετσι θυμαμαι: Ο Ρεδοντο δεν ηταν ο εγκεφαλος και το κουμαντο της Ρεαλ, ο Πεπ ηταν. Και μιλαμε βεβαιως για τη Ρεαλ, οχι για τη Μιλαν. Γιατι απο τη Μιλαν του 2003 μπορω να σου παραθεσω ολοκληρη την 11αδα χωρις να χρειαστει να ψαξω και ο Ρεδοντο δεν υπηρχε πουθενα. Ηταν τραυματιας; Δε θυμαμαι, πιθανον.
    -Δε θυαμμαι να ανεφερα Φιγκο στη Ρεαλ και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ανεφερα τον Μακελελε. Ζινταν νομιζω ειπα και οντως ηταν πιο μετα ο Ζιζου. Βαλε λοιπον τον Ραουλ και τον Μοριεντες ξερω γω, παικταραδες ειχε και η Ρεαλ.
    -"- Λίγο πριν τέλος προσπαθείς να μου πεις ότι ο Σούκερ και ο Ραούλ (και ο Ανελκά στο δεύτερο Ευρωπαϊκό) ήταν καλύτεροι επιθετικοί από τον Ρονάλντο, τον Ρομάριο και τον Στόιτσκοφ - κανένας δε τα βλέπει αυτά, να πει..."
    Ποτέ και πουθενα δεν υπονοησα κατι τετοιο. Αν εσυ πιστευεις οτι η Μπαρτσα ειχε παντα παικταραδες που την επαιρναν πανω τους κι ο καθε Γκουαρντιολα ηταν συμπληρωματικος ενω η ταλαιπωρη η Ρεαλ στηριζοταν αποκλειστικα στον Ρεδοντο κι οι αλλοι 11 ειναι χαμαληδες, καλως. Μη βγαζεις ομως αυθαιρετα συμπερασματα απ'οσα γραφω.
    - Οταν σε τοσα που εχω γραψει η απαντηση σου ειναι του στυλ "αυτο το λες μονο εσυ" ή "δεν το πιστευει κανενας", ειναι σαν να αποκαλεις τον αλλο αμπαλο (καθ' υπερβολη το λεω). Οσο εγραψα εγω για Μακελελεδες, Σουκερ και Ανελκαδες, άλλο τοσο με ειπες ανοιχτα ασχετο. Αυθαιρετο συμπερασμα ειναι απο τα συμφραζομενα.
    -Εκτός θεματος ειμαστε απο την αρχη. Και μαλιστα οταν σου ανεφερα οτι ο Ρεδοντο επαιζε αμυντικο χαφ αλλά ηταν στην πραγματικοτητα 8αρι, δε σχολιασες καν. Οι αγωνιστικες του διαφορες με τον Πεπ ηταν πολλες. Εσυ προτιμησες να το κανεις Guardiola vs. Redondo Celebrity Deathmatch.
    -O Tζον Συγγελ απ'οσο καταλαβαινω, προφανως κανει χαβαλε γενικα, δεν τη λεει σε κανεναν.
    -Οπως εγραψα και χθες, ειναι μια συζητηση χωρις κανενα νοημα η οποια με εχει κουρασει απο χθες το απογευμα. Ειναι προφανες οτι οι σοβαρες κουβεντες (εστω και ποδοσφαιρικες) ειναι πολυ ευκολα παρεξηγισιμες στα fora, ποσω μαλλον στο παρον. Αν ημασταν απο κοντα και πιναμε μπυρες, θα μπορουσαμε να μιλαμε 7 ωρες γι' αυτα. Σε ενα φορουμ χανεται η μπαλα. Δεν εχω ορεξη να καθομαι να υπερασπιζομαι κανεναν Γκουαρντιολα σε φορουμ του Ολυμπιακου.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (18-09-21)

  11. #5167
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Ρε πάτε καλά; Τι σας έπιασε;;;;

  12. #5168
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.848
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Από φαΐ που δε τρως, τί σε νοιάζει;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (19-09-21)

  14. #5169
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Μπαρτσελόνα: Επίσημη πρόταση στην Μπάγερν για Λεβαντόβσκι, αναμονή για τη στάση των Βαυαρών

    https://www.sport24.gr/football/mpartselona-episimi-protasi-stin-mpagern-gia-levantovski-anamoni-gia-ti-stasi-ton-vayaron.9641776.html
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  15. #5170
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Λιονέλ Μέσι: Παίκτης της Μπαρτσελόνα από την 1η Ιουλίου 2023, σύμφωνα με Αργεντινή δημοσιογράφο

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  16. #5171
    Το avatar του χρήστη john syggel
    Εγγραφή
    29-07-2014

    Μηνύματα
    2.532
    Thanks
    3.279
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.815 φορές σε 1.080 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Καλα,δεν πεφτουμε κι απ τα συννεφα.Το ξεραμε οτι θα γυρισει εκει να κλεισει την καριερα του.

  17. #5172
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Barca!

    Eίχα μία ελπίδα, μήπως την κλείσει σε εμάς...
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-10-22), giovanni#10 (04-10-22)

Σελίδα 259 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 59159209219229239249255256257258259

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας