Σελίδα 13 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 391011121314151617233343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 241 έως 260 από 866

Θέμα: Super League 2017-2018

  1. #241
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Εγω συμφωνώ εν μέρει με τον flessanto. Παίξτε τη μπάλα σας και όχι ..... τα μπαλάκια σας για μια φορά.... πάρτε περισσότερους βαθμούς απο αεκ και παοκ, περιμεντε να κανουν καμια γκελα αυτοι και πάρτε και αυτο το πρωταθλημα. Ετσι για πλακα.

  2. #242
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018



    Απαράδεκτοι, εμετός.
    Δηλαδή τι λένε? Αν δεν μας αφήσετε να κάνουμε οτι γουστάρουμε θα σας μαυρίσουμε.
    Ταυτόχρονα δίνουν άφεση στην διοίκηση .......πραγματικά εμετός.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (14-02-18)

  4. #243

    Εγγραφή
    03-12-2014

    Μηνύματα
    50
    Thanks
    5
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10 φορές σε 7 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παρακράτος... #not

  5. #244
    Το avatar του χρήστη Pireotis7
    Εγγραφή
    05-02-2018

    Μηνύματα
    696
    Thanks
    106
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 443 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων


    Απαράδεκτοι, εμετός.
    Δηλαδή τι λένε? Αν δεν μας αφήσετε να κάνουμε οτι γουστάρουμε θα σας μαυρίσουμε.
    Ταυτόχρονα δίνουν άφεση στην διοίκηση .......πραγματικά εμετός.
    Το θέμα είναι ότι δεν μας αφήνουν να κάνουμε ότι γουστάρουμε ή ότι κάνανε τα πάντα φέτος για να χάσουμε το πρωτάθλημα για να κάνουν το πολιτικό τους παιχνίδι;

    Όποιος παίζει με τον Ολυμπιακό υπογράφει την καταδίκη του, οι κύριοι του ΤΣΥΡΙΖΑ αποφάσισαν να τα βάλουν με τα εκατομμύρια των Ολυμπιακών και από τις επόμενες εκλογές θα γευτούν και τους καρπούς των αποφάσεων τους.

  6. #245
    Το avatar του χρήστη SAF-7-
    Εγγραφή
    04-10-2014

    Μηνύματα
    820
    Thanks
    760
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 708 φορές σε 343 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Μονο κακο κανανε και κανουν σε αυτο που λιβανιζονται οτι αγαπανε.
    Και το οτι υπαρχουν ατομα με αγνη αγαπη για τον Ολυμπιακο μεσα στην 7,
    δεν αλλαζει το οτι η οργανωση αυτη λειτουργει παρασιτικα στον οργανισμο του Ολυμπιακου.
    Και φυσικα ακριβως το ιδιο ισχυει και στις αλλες ομαδες.

    Αν καποιος απο εδω μεσα ειναι μελος της 7, συγγνωμη σε περιπτωση που τον ενοχλει αυτο που γραφω,
    αλλα δεν μπορω να ταυτιστω ουτε με τις ιδεες τους ουτε τις πρακτικες τους.
    Και απο την στιγμη που τις ιδεες και τις πραξεις τους τις εφαρμοζουν στο ονομα του Ολυμπιακου,
    επηρεαζει εμενα και το 99% των γαυρων, οι οποιοι ουτε εχουν ουτε θελουν να εχουν καποια σχεση μαζι τους.

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (13-02-18)

  8. #246
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Pireotis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι δεν μας αφήνουν να κάνουμε ότι γουστάρουμε ή ότι κάνανε τα πάντα φέτος για να χάσουμε το πρωτάθλημα για να κάνουν το πολιτικό τους παιχνίδι;

    Όποιος παίζει με τον Ολυμπιακό υπογράφει την καταδίκη του, οι κύριοι του ΤΣΥΡΙΖΑ αποφάσισαν να τα βάλουν με τα εκατομμύρια των Ολυμπιακών και από τις επόμενες εκλογές θα γευτούν και τους καρπούς των αποφάσεων τους.
    Φίλε μου, πραγματικά με όλη την καλή διάθεση ......... εκτίθεσαι.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (14-02-18), Paneas (14-02-18)

  10. #247
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Δηλαδή ρε μαλάκες της Λ7, θα βγάλετε τον Κούλη πρωθυπουργό; Αυτό μας λέτε; Και περιμένετε τι; Να ψηφίσουμε κι εμείς τον Κούλη;

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  11. #248
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Εννοείται ότι είναι απαράδεκτοι αλλά δεν νομίζω πως είναι αυτό το point τους. Ο Αλέξης ξεκάθαρα για να μαζέψει ψήφους είπε καιρός να πάρει πρωτάθλημα ο παοκ. Αμφιβάλλεις για αυτό; ε και αυτοί λένε (οκ εκμεταλλευονται την κατάσταση κάποιοι πίσω από αυτό) πως μαλακες... Είμαστε πιο πολλοι και μην μας πολεματε έτσι απροκάλυπτα.
    Ξεκάθαρα είμαι αντίθετος να μπλέκεται ο αθλητισμός με την πολιτική αλλά πρώτη φορά βλέπω κυβέρνηση να πολεμαει ξεκάθαρα και απροκάλυπτα μια ομάδα.
    Και που είσαι μενιο; δεν τα λέω αυτά επειδή είμαι δεξιός γιατί ξέρω πως έτσι νομίζεις. Βασικά δεν έχω ψηφισει ποτέ κόμμα που είναι στην βουλή μιας και απλά θεωρώ κοροϊδία αυτό που λέμε δημοκρατία στην Ελλάδα αλλα πάω και ψηφίζω πάντα γιατί πιστεύω στην δύναμη που μου δίνει η ψήφος μου αν γίνουν πολλοι

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #249
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι είναι απαράδεκτοι αλλά δεν νομίζω πως είναι αυτό το point τους. Ο Αλέξης ξεκάθαρα για να μαζέψει ψήφους είπε καιρός να πάρει πρωτάθλημα ο παοκ. Αμφιβάλλεις για αυτό; ε και αυτοί λένε (οκ εκμεταλλευονται την κατάσταση κάποιοι πίσω από αυτό) πως μαλακες... Είμαστε πιο πολλοι και μην μας πολεματε έτσι απροκάλυπτα.
    Ξεκάθαρα είμαι αντίθετος να μπλέκεται ο αθλητισμός με την πολιτική αλλά πρώτη φορά βλέπω κυβέρνηση να πολεμαει ξεκάθαρα και απροκάλυπτα μια ομάδα.
    Και που είσαι μενιο; δεν τα λέω αυτά επειδή είμαι δεξιός γιατί ξέρω πως έτσι νομίζεις. Βασικά δεν έχω ψηφισει ποτέ κόμμα που είναι στην βουλή μιας και απλά θεωρώ κοροϊδία αυτό που λέμε δημοκρατία στην Ελλάδα αλλα πάω και ψηφίζω πάντα γιατί πιστεύω στην δύναμη που μου δίνει η ψήφος μου αν γίνουν πολλοι

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ωπα αδελφέ........Ούτε που με ενδιαφέρει το τι ψηφίζει ο καθένας εδώ (εκτός από χ,α,).
    Ούτε πολιτικά φρονήματα ζητάμε και σε καμιά των περιπτώσεων δεν εξετάζω τον καθένα το τι είναι.
    Αλλά και να νομίζω εγώ ότι θέλω εσένα δεν σε νοιάζει. Έτσι είναι το σωστό.
    Ο καθένας γράφει οτι θέλει εδώ μέσα αρκεί να είναι στα όρια. Και ούτε θα κάτσει να απολογηθεί κάποιος για το τι είναι και τι δεν είναι.
    Εγώ δεν είμαι άξιος να κρίνω κανέναν πόσο δε μάλλον να τον κρίνω από τις πολιτικές του θέσεις.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  13. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    Rena (14-02-18), The Dude (14-02-18), vasilis-thrylos7 (27-02-18)

  14. #250
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπα αδελφέ........Ούτε που με ενδιαφέρει το τι ψηφίζει ο καθένας εδώ (εκτός από χ,α,).
    Ούτε πολιτικά φρονήματα ζητάμε και σε καμιά των περιπτώσεων δεν εξετάζω τον καθένα το τι είναι.
    Αλλά και να νομίζω εγώ ότι θέλω εσένα δεν σε νοιάζει. Έτσι είναι το σωστό.
    Ο καθένας γράφει οτι θέλει εδώ μέσα αρκεί να είναι στα όρια. Και ούτε θα κάτσει να απολογηθεί κάποιος για το τι είναι και τι δεν είναι.
    Εγώ δεν είμαι άξιος να κρίνω κανέναν πόσο δε μάλλον να τον κρίνω από τις πολιτικές του θέσεις.
    Δεν είπα κάτι τέτοιο απλά αυτό που νιώθω από τα γραμμένα σου γενικά είναι πως πιστεύεις ότι μονο οι δεξιοί προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη εκμεταλλευομενοι τα πάντα. Νομίζω ότι καιρό τώρα το κάνουν όλοι. Και μάλιστα με ανήθικο τρόπο. Κλασικό παράδειγμα το πρόσφατο μακεδονικό ζήτημα

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #251
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα κάτι τέτοιο απλά αυτό που νιώθω από τα γραμμένα σου γενικά είναι πως πιστεύεις ότι μονο οι δεξιοί προσπαθούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη εκμεταλλευομενοι τα πάντα. Νομίζω ότι καιρό τώρα το κάνουν όλοι. Και μάλιστα με ανήθικο τρόπο. Κλασικό παράδειγμα το πρόσφατο μακεδονικό ζήτημα

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν και δεν είναι το σωστό topic, αυτό που θεωρώ είναι οτι οι συριζαιοι είναι χειρότεροι.
    Απλά οι δεξιοί έχουν κάνει τόσα εδώ και πολλά χρόνια που δεν τους παίρνει να μιλαν.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. #252
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν είναι το σωστό topic, αυτό που θεωρώ είναι οτι οι συριζαιοι είναι χειρότεροι.
    Απλά οι δεξιοί έχουν κάνει τόσα εδώ και πολλά χρόνια που δεν τους παίρνει να μιλαν.
    Καλά προφανώς είναι και χειρότεροι. Αυτό λέμε. Anyway ας σταματήσει το off topic

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #253
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Το ότι θα ρίξουμε τον Τσίπρα, και τον κάθε Τσίπρα (χέστηκα για το πρόσωπο-κόμμα), λόγω Ολυμπιακού και όχι για ό,τι συμβαίνει στην καθημερινότητά μας που έχουν καταρρακωθεί χιλιάδες οικογένειες που τραβάνε κουπί για να προσφέρουν ένα ποτήρι γάλα και ένα πιάτο φαγητό στα παιδιά τους...
    Ελλάδα 2018...

  18. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red&White-Nick-7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (13-02-18), chainsaw (14-02-18), drizzt (14-02-18), flessanto (14-02-18), sabar77 (14-02-18), SAF-7- (14-02-18)

  19. #254
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Ναι ρε ποιος ασχολείται με αυτά που λες.... Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν..

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (14-02-18), Red&White-Nick-7 (14-02-18)

  21. #255
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Οταν οι άλλοι έχουν γίνει τα τσουλάκια του κλόοουν και του προσφυγοκάπηλου, θα έπρεπε να περιμένουν ότι θα βρουν τον Ολυμπιακό απέναντί τους.
    There is a Dude in town

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (14-02-18)

  23. #256
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Για εμενα τα πανο και τα συνθηματα εναντιον της κυβερνησης, ορθα εμφανιζονται και ορθα λεγονται απο τους οπαδους. Αυτο δεν ερχεται σε αντιθεση με το "no politica" και εξηγουμαι:

    Δεν λεω πως ο Μαρινακης εχει αγνα κινητρα (αυτο δεν το ξερω και δεν θα προσπαθησω να πεισω κανεναν). Αυτα που ειναι δεδομενα ειναι πως

    1. ο κοντονης εφτιαχνε φωτογραφικους νομους με στοχο να χτυπησει τον Ολυμπιακο.
    2. ο καμμενος εκανε κωλοδαχτυλα σε οπαδους του Ολυμπιακου και μιλαγε με βαρυποινιτες.
    3. ο τσιπρας εταζε ΔΗΜΟΣΙΩΣ το πρωταθλημα στον παοκ.
    4. οι παραγοντες του παοκ διαλαλουσαν -δημοσια και αυτοι-, πως ο γραμμενος ειναι "δικος τους".
    (υπαρχουν κι αλλα πολλα μικρα, αλλα ας μην πλατειασω)


    Με συγχωρειτε, αλλα αυτα δεν εχουν γινει ποτε και πουθενα. Ουτε καν στο ελλαδισταν του βαρδινογιαννισμου, ουτε καν οταν τα κουμαντα τα εκανε ο κοκκαλης.


    Το βρισκω λοιπον απολυτα φυσιλογικο να υπαρχουν αυτες οι αντιδρασεις. Μπορει ο Μαρινακης να δημιουργει ταση ωστε να ψηφιστει η ΝΔ, ομως εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο, εμενα με ενδιαφερει πως αυτοι οι τυχαρπαστοι χτυπουν τον Ολυμπιακο με αθεμιτα μεσα. Δεν μπορει μια κυβερνηση πολιτισμενης χωρας να εχει πρωτο στοχο να παρει (ή να μην παρει) καποια ομαδα το πρωταθλημα.




    Υ.Γ. Υπαρχει το επιχειρημα: "Τα παιδακια στα σχολεια δεν εχουν να φανε", αλλα νομιζω, αυτο το πραγμα ειναι εκτος συζητησης, στον χωρο που γραφουμε τουλαχιστον.

    Ειμαστε σε ενα φορουμ του Ολυμπιακου. Εχω διαβασει απειρα πραγματα. Ευχες για "καρκινο" σε αντιπαλο. Γαμωσταβριδια σε παιχτες γιατι εχασαν ενα γκολ. "Να κερδιζουμε κι ας ειναι απο ανυπαρκτο πεναλτι" και αλλα πολλα.

    Δεν με ενοχλουν καθολου, τα βρισκω φυσιολογικα, κρινοντας παντα απο τον τοπο που αυτα γραφονται. Αν ειμασταν σε αλλο χωρο δεν θα τα συζητουσα, εδω το κανω ομως.

    Αρα λοιπον, οταν εχεις μια κυβερνηση που χτυπαει φανερα τον Ολυμπιακο φυσικα και θα εξαγριωθεις. Αυτο δεν σημαινει πως θα πας να ψηφισεις τον μητσοτακη, αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Στο κατω κατω, ο καθενας εχει τα δικα του κριτιρια για το πως ψηφιζει.

    Νομιζω ειναι θεμιτο να γραψω πως γαμιεται η συνομοταξια των συριζανελ, του σαββιδη και του λαθρεμπορα, του γραμμενου και του θωμαιδη που προσπαθουν να βλαψουν την ομαδα. Οχι για το τι κανουν στην κοινωνια, αλλα μονο σε σχεση με τον Ολυμπιακο. Υστερα εγω ο ιδιος μπορει και να παω να τους ψηφισω γιατι ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπολοιπες ενεργειες τους.


    Υ.Γ.2 Δεν προσπαθω να το πολιτικοποιησω, εννοειται πως αν ενοχλει το ποστ μπορει να σβηστει αμεσα απο τους μοντς. Συγνωμη για το σεντονι.

  24. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (14-02-18), sabar77 (14-02-18), The Dude (14-02-18), vasilis-thrylos7 (27-02-18), voskos_7 (14-02-18)

  25. #257
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Εννοειται, πως ολα αυτα (που κατα τη γνωμη μου ειναι αληθειες), δεν δικαιολογουν την αισχρη εικονα της ομαδας εδω και δυο χρονια.

    Αλλο το ενα και αλλο το αλλο ετσι; Δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

  26. #258
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Ηλια η όλη κατάσταση έχει 2 παραμέτρους.

    Η 1η είναι καθαρά αγωνιστική. Φέρνεις Χασι και δεν σου βγαίνει , οκ λογικό είναι να κάνεις μια άστοχη κίνηση. Βλέπεις το πρόβλημα και τον διώχνεις φέρνοντας τον Λεμονη ο οποίος σου βγαίνει. Μετα απο δυο μήνες η ομάδα είναι πρώτη, βγάζει μια υποτυπώδες ποδοσφαιρική υγεία (σε σχέση με το καρναβάλι που ήταν επι Χασι). Εσύ τι κάνεις? Πας και τον αλλάζεις ....... Και ποιο είναι το αποτέλεσμα? 3ος!!!!!
    Οι επιλογές παιχτών είναι για τον πεοντα. Σαπακια παίχτες, παίχτες μισθοφόροι, ανήμποροι τύποι που χάσκουν μέσα στο γήπεδο .
    Σου φταίει καμία κυβέρνηση για όλα αυτά? Για εμένα όχι. Ας κράταγες Λεμονη και θα ήσουν πρώτος, στανταρ αυτό.
    Θα μου πεις έχω κόντρα την διαιτησία .... Και σου απαντάω, με τον Λεμονη δεν είχες κόντρα διαιτησία? Και αν θεωρείς οτι και με Λεμονη ήταν κόντρα τότε θα πρέπει να παραδεχθούμε οτι αν έχεις καλή ομάδα κερδίζεις ΚΑΙ την διαιτησία. Όταν κάνεις μαλακίες τότε μπορείς εύκολα να βρεις δικαιολογίες. Βλέπεις ο καθρέφτης είναι δύσκολο αντικείμενο

    Η 2η παράμετρος είναι καθαρά πολιτική. No politica πότε? Όταν μας βολεύει? Και εξηγούμε ...... Είναι τουλάχιστον υποκριτικό (είναι η καλύτερη λέξη που μπορώ να χρησιμοποιήσω) να βγάζεις πανό στη ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ενός ανθρώπου no politica και να παίρνεις θέση όταν νομίζεις οτι η κυβέρνηση θίγει την ομάδα σου. Συγνώμη αλλά οι δικές μου άξιες έχουν πολύ διαφορετική διαβάθμιση.
    Πάμε παρακάτω ...... Εσύ πιστεύεις ότι ολόκληρη η κυβέρνηση νοιάζεται για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα? Θα ασχοληθεί ένας πρωθυπουργός (οσο μαλάκας και να είναι) και θα ρισκάρει ψήφους έτσι ώστε να επηρεάσει καταστάσεις για να πάρει το πρωτάθλημα κάποια συγκεκριμένη ομάδα?
    Δικαιολογημένα θα μου πεις ότι τα συμφέροντα της κυβέρνησης είναι συνυφασμένα με αυτά ενός ή κάποιων επιχειρηματιών και συγκεκριμένα του Σαββιδη και επομένως εκεί να θέλουν να πάει το πρωτάθλημα. Ναι είναι δεκτό αυτό. Εσύ όμως πιστεύεις ότι η κάθε κυβέρνηση δεν γνωρίζει οτι βοηθώντας μια ομάδα υπάρχει κίνδυνος να χάσει ψήφους? Και μάλιστα πάρα πολλούς μιλώντας για τον Ολυμπιακό. Σαφέστατα και το γνωρίζει και δεν νομίζω να πάρει τέτοιο ρίσκο.
    Και εδώ θα διατυπώσω μια άποψη, γενικής χρήσης, που μπορεί να είναι και αληθινή και ίσως να παίζει έντονα και ακούγεται έντονα και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά και δεν την ενστερνίζομαι απόλυτα. Αν εγώ έχω μια ομάδα που έχει τους περισσότερους οπαδούς και τα επιχειρηματικά μου συμφέροντα είναι σε αντίθεση με την κυβέρνηση που υπάρχει ισως ....... λέω ΙΣΩΣ να μου είναι ποιο βολικό να μην παρουσιάσω καλή αγωνιστική εικόνα, να φταίει η διαιτησία και κατ΄επέκταση η κυβέρνηση.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (14-02-18)

  28. #259
    Το avatar του χρήστη Pireotis7
    Εγγραφή
    05-02-2018

    Μηνύματα
    696
    Thanks
    106
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 443 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Φυσικά και νοιάζεται μια κυβέρνηση αν θα πάρει κάποιος άλλος το πρωτάθλημα, ο Τσίπρας βλέποντας ότι το καρναβάλι του θα έχει την ίδια τύχη με το ΠΑΣΟΚ προσπαθεί να χτυπήσει εκεί που είναι η καρδιά του Έλληνα το ποδόσφαιρο δηλαδή.

    Θα ήταν το καλύτερο για τον τσυριζα να κατέβει στις επόμενες εκλογές σαν το κόμμα που τελείωσε την "διαφθορά" στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και πήρε και κάποιος άλλος τον τίτλο. Πάρτι θα έκαναν οι ΑντιΟλυμπιακοί (έτσι πίστευαν αυτοί τουλάχιστον γιατί όπως το κόβω ούτε οι Μπουγατσομάχοι θα τον ψηφίσουν στις επόμενες εκλογές).

    Ειδικά ο Καμμένος που έχει καταστραφεί και δεν το έχει καταλάβει ακόμα γιαυτό έκανε τις γελοίες κινήσεις με τις χειροπέδες και τα κωλοδάχτυλα, μπας και τσιμπήσει κανέναν ψήφο από τους αντιΟλυμπιακούς.

    Βάλε μετά και τα πάρε δώσε του Τσίπρα με τον Ιβαν...

    Η απάντηση του κοσμου του Ολυμπιακού θα είναι καταπέλτης, εδώ δεν χωράνε No politica. Όποιος παίζει με τον Ολυμπιακό σβήνει. Τόσο απλά.

  29. #260
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Super League 2017-2018

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Pireotis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και νοιάζεται μια κυβέρνηση αν θα πάρει κάποιος άλλος το πρωτάθλημα, ο Τσίπρας βλέποντας ότι το καρναβάλι του θα έχει την ίδια τύχη με το ΠΑΣΟΚ προσπαθεί να χτυπήσει εκεί που είναι η καρδιά του Έλληνα το ποδόσφαιρο δηλαδή.
    Κρίμα, γιατί εγώ νόμιζα ότι ήταν η Μακεδονία
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  30. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (14-02-18), flessanto (15-02-18)

Σελίδα 13 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 391011121314151617233343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας