Σελίδα 107 από 155 ΠρώτηΠρώτη ... 75767778797103104105106107108109110111117127137147 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.121 έως 2.140 από 3091

Θέμα: PREMIERLEAGUE

  1. #2121
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Το είπα εγκαίρως ότι για τη Λίβερπουλ είναι μεγάλο ντεζαβαντάζ το ότι τέλειωσε τα ντέρμπυ. 2-2 με τη Μπόρνμουθ μέσα στο Ανφιλντ.

  2. #2122
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Νομίζω ότι απόψε τέλειωσε η υπόθεση τίτλος στη φετινή Πρέμιερ. 2-1 τελικό η Τσέλσι.

  3. #2123
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.047
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Άτυχη η ομαδάρα η Τότεναμ κάθε χρόνο. Το γυροφέρνει όμως, κάποια στιγμή θα το πάρει.

  4. #2124
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Κάτσε ρε Κώστα, καθε μερα ενας τερματοφύλακας κανει μια γκάφα. Αυτο δίνει άφεση σε εναν αλλο που κανει γκάφες απο τον Νοέμβρη συνεχώς; Ο Κουρτουα έκανε μια και τελος. Ο αλλος της Μονακό που λέγατε τις προάλλες έκανε γκάφα σε ενα ματς, και στο επόμενο ηταν ο καλύτερος του ματς. Ο δικός μας εχει δώσει περισσότερες φορές τη μπάλα στους αντιπάλους παρά σε συμπαίκτες του...
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  5. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red Sting για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-04-17), consigliere (06-04-17), flessanto (09-04-17)

  6. #2125
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Ο Κουρτουά έχει κάνει κι άλλες τέτοιες. Δεν έχει σημασία αν κατέληξαν ή όχι στα δίχτυα του. Αυτό που είχα γράψει τότε ήταν ότι γκέλες σαν του Λεάλι κάνει το 90% των τερματοφυλάκων παγκοσμίως, μιας είναι ελάχιστοι αυτοί που τα καταφέρνουν με τη μπάλα στα πόδια.

  7. #2126
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.047
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε ρε Κώστα, καθε μερα ενας τερματοφύλακας κανει μια γκάφα. Αυτο δίνει άφεση σε εναν αλλο που κανει γκάφες απο τον Νοέμβρη συνεχώς; Ο Κουρτουα έκανε μια και τελος. Ο αλλος της Μονακό που λέγατε τις προάλλες έκανε γκάφα σε ενα ματς, και στο επόμενο ηταν ο καλύτερος του ματς. Ο δικός μας εχει δώσει περισσότερες φορές τη μπάλα στους αντιπάλους παρά σε συμπαίκτες του...
    Να συμφωνήσω ότι είναι μαλάκας ο μικρός και γκαφατζής. Εμένα θα μου απαντήσει κάποιος γιατί έχουμε απαιτήσεις από τερματοφύλακα να κάνει παιχνίδι; Και να τον κρίνουμε κιόλας μάλιστα! Αυτή είναι η δουλειά του; Θα μου πεις "δεν μπορεί απλά να διώξει σωστά την μπάλα;" ωραία μαζί σου, αλλά το βλέπουμε εντελώς διαφορετικά.

    Εγώ ρίχνω όλες τις ευθύνες στους αμυντικούς που την γυρίζουν πίσω και σ' αυτόν που δίνει την εντολή να συμβαίνει αυτό, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι ο τερματοφύλακας σου δεν είναι ικανός να διώξει. Από αυτό ξεκινάω, συνεπώς είναι ως μη γενόμενη η μαλακία που κάνει ο Λεάλι. Χίλιες φορές να πετάνε τη μπάλα πλάγιο αν πιέζονται, το προτιμώ απ' το να φορτώνουν όλο το βάρος στον τερματοφύλακα, που δεν έχει και καμία ευθύνη στο φινάλε.

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (06-04-17)

  9. #2127
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι απόψε τέλειωσε η υπόθεση τίτλος στη φετινή Πρέμιερ. 2-1 τελικό η Τσέλσι.
    Νομιζω λιγο πολύ το περιμεναμε ολοι. Δικαια το πηρε καθως ηταν η ποιο σταθερη ομαδα.

  10. #2128
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Να συμφωνήσω ότι είναι μαλάκας ο μικρός και γκαφατζής. Εμένα θα μου απαντήσει κάποιος γιατί έχουμε απαιτήσεις από τερματοφύλακα να κάνει παιχνίδι; Και να τον κρίνουμε κιόλας μάλιστα! Αυτή είναι η δουλειά του; Θα μου πεις "δεν μπορεί απλά να διώξει σωστά την μπάλα;" ωραία μαζί σου, αλλά το βλέπουμε εντελώς διαφορετικά.

    Εγώ ρίχνω όλες τις ευθύνες στους αμυντικούς που την γυρίζουν πίσω και σ' αυτόν που δίνει την εντολή να συμβαίνει αυτό, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι ο τερματοφύλακας σου δεν είναι ικανός να διώξει. Από αυτό ξεκινάω, συνεπώς είναι ως μη γενόμενη η μαλακία που κάνει ο Λεάλι. Χίλιες φορές να πετάνε τη μπάλα πλάγιο αν πιέζονται, το προτιμώ απ' το να φορτώνουν όλο το βάρος στον τερματοφύλακα, που δεν έχει και καμία ευθύνη στο φινάλε.
    κατσε ρε πανο μου. Προφανως και δεν ειναι καλος με τη μπαλα στα ποδια ο λεαλι, αλλα για να τη στειλει στο διαολο δεν χρειαζεται να ειναι καλος στα ποδια. Καθαρα ελλειψη συγκεντρωσης και αγχους ηταν το λαθος, οχι επειδη δεν ειναι καλος στα ποδια.

    Τεσπα, ημουν απο τους πρωτους μετα τα παιχνιδια με την μπεσικτας που τον δικαιολογησα τον παιχτη, αλλα δεν εχει σημασια τι εγινε, τα αποτελεσματα ηρθαν οπως ηρθαν και δεν αλλαζουν.

    Σημασια εχει αν μας κανει ο λεαλι ή οχι. Κατα τη γνωμη μου δεν κανει. Αυτο που ειδα φετος, ηταν ενας τερματοφυλακας επιπεδου μεγερι, τιποτα παραπανω.

  11. #2129
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Το να τη στείλει στο διάολο είναι εύκολο. Αρκεί να το επιτρέπει ο προπονητής. Αλλά συνήθως οι προπονητές αυτές τις μέρες την έχουν δει όλοι Γκουαρδιόλες και ζητάνε απ' τον τερματοφύλακα να ξεκινήσει την επίθεση της ομάδας με τα πόδια.

    Εν τω μεταξύ, αυτού του είδους τα λάθη είναι καθημερινά πλέον. Ενα τέτοιο "δώρο" έκανε κι ο τερματοφύλακας της Λυών χθες.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (09-04-17)

  13. #2130
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.047
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε ρε πανο μου. Προφανως και δεν ειναι καλος με τη μπαλα στα ποδια ο λεαλι, αλλα για να τη στειλει στο διαολο δεν χρειαζεται να ειναι καλος στα ποδια. Καθαρα ελλειψη συγκεντρωσης και αγχους ηταν το λαθος, οχι επειδη δεν ειναι καλος στα ποδια.

    Τεσπα, ημουν απο τους πρωτους μετα τα παιχνιδια με την μπεσικτας που τον δικαιολογησα τον παιχτη, αλλα δεν εχει σημασια τι εγινε, τα αποτελεσματα ηρθαν οπως ηρθαν και δεν αλλαζουν.

    Σημασια εχει αν μας κανει ο λεαλι ή οχι. Κατα τη γνωμη μου δεν κανει. Αυτο που ειδα φετος, ηταν ενας τερματοφυλακας επιπεδου μεγερι, τιποτα παραπανω.
    Σωστή η ερώτηση σου "αν μας κάνει" λάθος (για μένα) η απάντηση "δεν κάνει" γιατί του αποδίδεις λάθος ευθύνες όπως εξήγησα πιο πάνω. Στα ρεφλέξ και γενικά ως τερματζής ο Ιταλός δεν είναι καθόλου κακός. Δεν λέω ότι είναι και Μπουφόν, αλλά δείχνει να έχει ταλέντο που χρειάζεται δουλειά, όπως όλοι. Το να του ρίχνεις ευθύνες γιατί δεν έχει τεχνική κατάρτιση στα πόδια να σου κάνει σωστό παιχνίδι, είναι το λιγότερο άστοχο.

    Ούτε η δική μου απάντηση στο αν κάνει είναι "ναι" πάντως. Εγώ πέρα απ' το να υποστηρίζω τον Λεάλι, ζητάω πρωτίστως καλό τερματοφύλακα αναγνωρισμένης αξίας, καθώς ούτε ικανοί είμαστε στο να περιμένουμε να γίνει κάποιος μικρός, ούτε μας παίρνει κιόλας σαν ομάδα πρωταθλητισμού, το είδαμε και φέτος ότι δεν υπάρχει το παραμικρό περιθώριο και πάει για κρέμασμα ο τέρμας στο πρώτο λάθος.

  14. #2131
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή η ερώτηση σου "αν μας κάνει" λάθος (για μένα) η απάντηση "δεν κάνει" γιατί του αποδίδεις λάθος ευθύνες όπως εξήγησα πιο πάνω. Στα ρεφλέξ και γενικά ως τερματζής ο Ιταλός δεν είναι καθόλου κακός. Δεν λέω ότι είναι και Μπουφόν, αλλά δείχνει να έχει ταλέντο που χρειάζεται δουλειά, όπως όλοι. Το να του ρίχνεις ευθύνες γιατί δεν έχει τεχνική κατάρτιση στα πόδια να σου κάνει σωστό παιχνίδι, είναι το λιγότερο άστοχο.

    Ούτε η δική μου απάντηση στο αν κάνει είναι "ναι" πάντως. Εγώ πέρα απ' το να υποστηρίζω τον Λεάλι, ζητάω πρωτίστως καλό τερματοφύλακα αναγνωρισμένης αξίας, καθώς ούτε ικανοί είμαστε στο να περιμένουμε να γίνει κάποιος μικρός, ούτε μας παίρνει κιόλας σαν ομάδα πρωταθλητισμού, το είδαμε και φέτος ότι δεν υπάρχει το παραμικρό περιθώριο και πάει για κρέμασμα ο τέρμας στο πρώτο λάθος.
    δεν μου κανει, οχι συγκεκριμενα επειδη ειναι κακος στα ποδια, γενικα δεν τον θεωρω επιπεδου Ολυμπιακου.

  15. #2132
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    πλησιαζουμε
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  16. #2133
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Πλησιάζετε, αλλά η Τσέλσι έχει πολύ εύκολο πρόγραμμα από δω και πέρα.

  17. #2134
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Κι εγω πιστεύω πως δύσκολα θα πάρει πρωτάθλημα η Τότεναμ.Το πρόγραμμα ευνοεί τη Τσέλσι.

  18. #2135
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Τύφλα να 'χει το Μπερναμπέου και τα υπόλοιπα γήπεδα που θεωρούνται "κάστρα". Απ' την ώρα που πήγε ο Μάρκο Σίλβα στη Χαλ, δεν περνάει κανένας από κει. Και σήμερα, παρότι έπαιζε απ' το 25' με δέκα παίχτες (με μούφα κόκκινη), κατάφερε και πάτησε τη Γουότφορντ.


  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Reds (24-04-17)

  20. #2136
    .
    Εγγραφή
    29-11-2007

    Μηνύματα
    23.090
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Προπονηταρα ο Μάρκος και πιστεύω θα σωθεί η Χαλ.

    Επίσης πολύ καλό ματς έκανε κι ο Μιλιβόγιεβιτς στο Ανφιλντ.

  21. #2137
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Εκείνος ο γελοίος ο Πολ Μέρσον, ακόμα να βγει να ζητήσει συγγνώμη απ' τον Σίλβα. Για όσους δεν ξέρουν σε τι αναφέρομαι, ο Πολ Μέρσον ήταν βασικό χαφ της Αρσεναλ παλιότερα, που τώρα κάνει καριέρα σχολιαστή στην αγγλική τηλεόραση. Κι όταν ανακοινώθηκε ο Σίλβα, ειρωνεύτηκε αυτή τη πρόσληψη με τη φράση "πήγαν και πήραν έναν άγνωστο προπονητή, που έχει ως μοναδικό παράσημο στη καριέρα του το πρωτάθλημα που πήρε με τον Ολυμπιακό, δηλαδή μια ομάδα που έχει 104 πρωταθλήματα σε 103 χρόνια ιστορίας!"

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (30-04-17)

  23. #2138
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.047
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    2-0 η Τοτεναμάρα μέσα σε 1 λεπτό στο ντέρμπι απέναντι στην Άρσεναλ. Πάει για μεγάλη νίκη..

  24. #2139
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Η μεγαλη νίκη ηταν αυτή της Τσέλσι μεσα στην Εβερτον. Ουσιαστικά κλείδωσε το πρωτάθλημα.
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  25. #2140
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.853
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: PREMIERLEAGUE

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκείνος ο γελοίος ο Πολ Μέρσον, ακόμα να βγει να ζητήσει συγγνώμη απ' τον Σίλβα. Για όσους δεν ξέρουν σε τι αναφέρομαι, ο Πολ Μέρσον ήταν βασικό χαφ της Αρσεναλ παλιότερα, που τώρα κάνει καριέρα σχολιαστή στην αγγλική τηλεόραση. Κι όταν ανακοινώθηκε ο Σίλβα, ειρωνεύτηκε αυτή τη πρόσληψη με τη φράση "πήγαν και πήραν έναν άγνωστο προπονητή, που έχει ως μοναδικό παράσημο στη καριέρα του το πρωτάθλημα που πήρε με τον Ολυμπιακό, δηλαδή μια ομάδα που έχει 104 πρωταθλήματα σε 103 χρόνια ιστορίας!"
    Επίσης, γνωστός και για το πρόβλημα αλκοολισμού και εξάρτησης από ναρκωτικά που αντιμετώπιζε, αλλά κρυβόταν, όπως και κάτι άλλοι, πίσω από τον Γκασκόιν, που έβγαζε μάτι...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Σελίδα 107 από 155 ΠρώτηΠρώτη ... 75767778797103104105106107108109110111117127137147 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας