Σελίδα 1389 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 389889989108911891289133913491359136913791385138613871388138913901391139213931399140914191429143914891589168917891889 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 27.761 έως 27.780 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #27761
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν αξίζει το ίδιο το θέμα να επεκταθώ, θα το κάνω γιατί η συζήτηση προς το παρόν μένει σε ανεκτά επίπεδα.
    Πραγματικά ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ για το αν ο άλλος γαμιέται με ανδρα, γυναίκα, άλογο, γύπα ή κατσίκα. Αν γουστάρει μια δυο ή δέκα ψωλές ταυτόχρονα στον πάτο του (της). Αν παίρνει ή όχι βιάγκρα, αν χώνει μπουκάλια στον κώλο του, αν φοράει μάσκες, αν το κάνει βλέποντας τσόντα ή αν φτιάχνεται με το να βλέπει ντισκάβερι τσάνελ. Ειλικρινά. Είναι αδιαπραγμάτευτο δικαίωμα του καθενός να κάνει ό,τι γουστάρει, αρκεί να μην ποδοπατάει τη δική μου ελευθερία. Γιατί πλέον με τη νέα μόστρα αυτό γίνεται...
    Κι ελευθερία εννοώ και ψυχική. Γιατί σήμερα υπάρχει ένα ιδιότυπο μπούλινγκ σε όποιον δε γουστάρει να του ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ οι ομοφυλόφιλοι, οι αλλιώς, οι έτσι και οι γιουβέτσι. Ζήσε αγόρι μου τη ζωή σου και μην έρχεσαι και μου μοστράρεις την ιδιαιτερότητά σου. Στα παπάρια μου η ιδιαιτερότητά σου. Κι όπως είπα, κι ας το θεωρείτε μειωτικό. Γουστάρεις να τρως πουτσα; Φατην. Δε σου αρέσει πως ακούγεται; Κακώς. Οταν το κάνεις, δεν είναι μειωτικό, αλλά όταν το ακούς είναι. Δεν πάει έτσι. Μπράβο σου, γούστο σου και καμάρι σου. Αλλά ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙΣ γιατί μου χαλάς την αισθητική.
    Μπορούμε να είμαστε διακρτιτικοί όλοι στο τι κάνουμε; Από τη μεριά μου ναι. Αλλοι είναι που έχουν κατακλύσει τα κανάλια σε μια πολύ ισχυρή και ιδιότυπη κάστα, με μοναδικό σκοπό να τα κάνουν μέσο προβολής της ιδιαιτερότητάς τους. Αυτό δεν το λέω έτσι, μιλώντας με άτομα του χώρου, ακριβώς αυτό μου λένε. Χωρίς να φας πούτσα, δεν μπαίνεις εκεί. Κι εκεί, μόνον εμείς και σε όποιον γουστάρει... Μεταφέρω λόγια αυτούσια του πλέον χμ... έμπιστου ατόμου πρωτοπαλλήκαρου του κυβερνώντος κόμματος που έκανε προπαγάνδα από... τσαντίρι.
    Πλατειάζω όμως. Και το ξεχειλώνουμε. Ο τύπος ο χιονιάς είπε τη μεγάλη αλήθεια. Εκτρωμα νόμος από πολλές απόψεις με μόνο στόχο τα ψηφαλάκια... ανθρώπινα δικαιώματα και αρχιδιές. Ασχοληθείτε πρώτα με τα ανθρώπιαν δικαιώματα 3 εκατομμυρίων Ελλήνων που πεινάνε και μετά συζητάμε, αριστεροί του κώλου. Καταπάτησαν κάθε έννοια ηθους, μπήκαν με ψευτιές και ταξίματα που γελούσαν και οι πέτρες και κάνουν αριστερή πολιτική μόνο με τους ομοφυλόφιλους και τους λαθρομετανάστες...
    οι μόνοι που επιβάλλονται τύπε είναι οι ετεροφυλόφιλοι. γιατί αν εσύ δε θες να σου μοστράρουν ότι τρώνε πούτσα, όπως εσύ μοστράρεις μέρα βράδυ ότι δίνεις πούτσα, επειδή "σου χαλάνε την αισθητική", τότε αν προσπαθούσε να στο μοστράρει ένας φίλος, συγγενής ή ο γιος σου, θα του επιβαλλόσουν. με άσχημο τρόπο.
    δε θα σε ρωτήσει κανείς με ποιον θα φιληθεί στο δρόμο, χέστηκε για την αισθητική σου και για την αισθητική του μέσου έλληνα στρέιτ άντρα και της ελληνικής πυρηνικής οικογένειας.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  2. #27762
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από consigliere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ακρίβεια, φασισμός είναι το να μην επιτρέπεται οποιαδήποτε διαφορετική άποψη. Τελευταία έχει ρεύμα ο ανάποδος φασισμός του προχώ. Αν τολμήσεις να πεις το παραμικρό σου την πέφτουν και γίνεται της ξεφτιλισμένης. Ειδικά αν δεν έχεις προλάβει να οχυρωθείς σε moral highground.

    Η συζήτηση εν προκειμένω ΔΕΝ αφορά τις σεξουαλικές προτιμήσεις κανενός. Σόρρυ. Αφορά την πρόβλεψη της πολιτείας για το ώς γίνεται ο προσδιορισμός του φύλου. Αυτά. Η θέση αυτή έχει πολιτικές αλλά και νομικές και επικοινωνιακές και ένα σωρό άλλες παραμέτρους.

    Δεν υπάρχει λόγος που λένε...
    εγώ νόμιζα ότι η συζήτηση ξέφυγε και πλέον συγκρίνουμε τον ομοφυλόφιλο με τον πρεζάκια και τον παιδόφιλο. σε λίγο θα τον συγκρίνουμε και με δολοφόνο.
    έτσι νόμιζα βέβαια, μπορεί να συζητάτε και για τον νόμο. not
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  3. #27763
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.484
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.721 φορές σε 3.474 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε σεις θα με τρελάνετε? Από το πρωί μέχρι το βράδυ επί 10 χρόνια τώρα (που είμαι εγώ στο χώρο) αποκαλούμε τους βάζελους γκέι και μπούστηδες και πισωγλεντζέδες και τα μπαόκια γύφτους και τα σκουλήκια αρειανούς και δεν ξέρω και γω τι άλλο και ΚΑΝΕΙΣ σας δε διαμαρτυρήθηκε, και μου γίνατε όλοι τώρα υπέρμαχοι του πισωγλεντισμού και εμείς είμαστε οι φασίστες? Νιώθουν άσχημα οι ομοφυλόφιλοι και πρέπει σώνει και καλά να τους βολέψουμε με νόμο? Δηλαδή τι θα ακολουθήσει? Θα νομιμοποιήσουμε τα ναρκωτικά για να μη νιώθουν άσχημα οι εξαρτημένοι? Οι παιδόφιλοι? Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να είσαι παιδόφιλος και να φοβάσαι και να στεναχωριέσαι και να φοβάσαι μην σε τσακώσουν? Κάντε μια τροπολογία να ησυχάσουν και αυτοί.

    Όσον αναφορά τα ψηφαλάκια, διαφωνώ και ως προς αυτό. Μπορεί να κερδίσουν x ψήφους από τους νομοθετικά ευνοημένους, να δούμε όμως πόσους θα χάσουν από τους y υπόλοιπους. Εκτός και αν έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και ξέρουν ότι x - y > 0. Οπότε επιβεβαιώνομαι και πάλι ότι ζούμε σε ένα κράτος μπούστηδων.

    Τέλος και σχετικά με τη μη αντίδραση των υπευθύνων του φόρουμ στα ακραία φαινόμενα ομοφοβισμού, εμένα δηλαδή - και καλύπτω πλήρως τους συντονιστές, σας το λέω ότι δεν πρόκειται να αλλάξω στάση. Και πείτε με φασίστα, πείτε με ό,τι θέλετε. Και έχω και την ευθιξία έχω και αρχίδια και παραιτούμαι κιόλας αυτήν τη στιγμή άμα νομίζετε ότι δεν κάνω αυτά που πρέπει.
    Το πουστριλίκι σκοτώνει όπως τα ναρκωτικά ή είναι κακοποίηση όπως η παιδοφιλία;

  4. #27764
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν ξέρω. Δεν έχω πρόχειρα στοιχεία θανάτων από AIDS.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  5. #27765
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.484
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.721 φορές σε 3.474 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε μαν να κόψουμε κι εμείς το γαμήσι οι στρέητ τότε. Κάνα επιχείρημα που να μην θυμιζει Φώσκολο έχεις;

  6. #27766
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι μόνοι που επιβάλλονται τύπε είναι οι ετεροφυλόφιλοι. γιατί αν εσύ δε θες να σου μοστράρουν ότι τρώνε πούτσα, όπως εσύ μοστράρεις μέρα βράδυ ότι δίνεις πούτσα, επειδή "σου χαλάνε την αισθητική", τότε αν προσπαθούσε να στο μοστράρει ένας φίλος, συγγενής ή ο γιος σου, θα του επιβαλλόσουν. με άσχημο τρόπο.
    δε θα σε ρωτήσει κανείς με ποιον θα φιληθεί στο δρόμο, χέστηκε για την αισθητική σου και για την αισθητική του μέσου έλληνα στρέιτ άντρα και της ελληνικής πυρηνικής οικογένειας.
    Με έχεις δει να μοστράρω το καβλί που δίνω και σε ποιά το δίνω; Τί μας λες τώρα; Ο,τι να'ναι κλασσική προπαγάνδα. Δεν είμαι ο μόνος που νιώθει άλλη αυτή τη μπουρδολογία περί "καημένων γκέηδων που η κοινωνία τους κάνει μπούλινγκ". Πού είδες ρε, να κάνουν μπούλινγκ σε γκέι; Η θα μας φέρεις κανα παράδειγμα κανενός καμμένου χρυσαυγίτη που κοπάνησε κανα γκέι και αποτυπώνει αυτό την κοινωνία; Η μεγάλη μάζα δε μιλάει, ανέχεται, δε μιλάει, ανέχεται... και γίνονται όλο και προκλητικοί. Αρχίδια αμπελοφιλοσοφίες του κώλου... χέστηκα λοιπόν κι εγώ γι'αυτές.
    There is a Dude in town

  7. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-01-19), dimace (13-10-17), pf7 (12-10-17)

  8. #27767
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paneas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μαν να κόψουμε κι εμείς το γαμήσι οι στρέητ τότε. Κάνα επιχείρημα που να μην θυμιζει Φώσκολο έχεις;
    Για να υποστηρίξω τι? Ότι δε γουστάρω τους γκέι? Ε δεν τους γουστάρω.

    Εσύ έχεις κάνα επιχείρημα να με πείσεις για το αντίθετο?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. #27768
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.484
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.721 φορές σε 3.474 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να υποστηρίξω τι? Ότι δε γουστάρω τους γκέι? Ε δεν τους γουστάρω.

    Εσύ έχεις κάνα επιχείρημα να με πείσεις για το αντίθετο?
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν τους γουστάρεις ή όχι. Η σύγκριση με πρεζάκια και παιδόφιλους είναι άκυρη.

  10. #27769
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δε θυμάμαι να έκανα καμία σύγκριση. Διαβάστε πρώτα τι γράφει ο άλλος και μετά πετάτε τα τσιτάτα σας.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  11. #27770
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.484
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.721 φορές σε 3.474 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νιώθουν άσχημα οι ομοφυλόφιλοι και πρέπει σώνει και καλά να τους βολέψουμε με νόμο? Δηλαδή τι θα ακολουθήσει? Θα νομιμοποιήσουμε τα ναρκωτικά για να μη νιώθουν άσχημα οι εξαρτημένοι? Οι παιδόφιλοι? Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να είσαι παιδόφιλος και να φοβάσαι και να στεναχωριέσαι και να φοβάσαι μην σε τσακώσουν? Κάντε μια τροπολογία να ησυχάσουν και αυτοί.
    Αν αυτό δεν είναι σύγκριση, τότε τί είναι; Πες μου εσύ που το έγραψες και μπορείς να μου το εξηγήσεις καλύτερα.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    thelastbaron (13-10-17)

  13. #27771
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με έχεις δει να μοστράρω το καβλί που δίνω και σε ποιά το δίνω; Τί μας λες τώρα; Ο,τι να'ναι κλασσική προπαγάνδα. Δεν είμαι ο μόνος που νιώθει άλλη αυτή τη μπουρδολογία περί "καημένων γκέηδων που η κοινωνία τους κάνει μπούλινγκ". Πού είδες ρε, να κάνουν μπούλινγκ σε γκέι; Η θα μας φέρεις κανα παράδειγμα κανενός καμμένου χρυσαυγίτη που κοπάνησε κανα γκέι και αποτυπώνει αυτό την κοινωνία; Η μεγάλη μάζα δε μιλάει, ανέχεται, δε μιλάει, ανέχεται... και γίνονται όλο και προκλητικοί. Αρχίδια αμπελοφιλοσοφίες του κώλου... χέστηκα λοιπόν κι εγώ γι'αυτές.
    που είδα να κάνουν μπούλινγκ σε γκέι; πλάκα μας κάνεις;
    στο σχολείο μου έναν είχαμε που ήταν γνωστά και εμφανώς. μάντεψε τι άκουγε κάθε μέρα.
    έχεις και φίλους γκέι λες, δεν σου έχουν πει αυτοί;
    καλύτερα αμπελοφιλοσοφίες του κώλου, από "να πάνε άλλου γιατί μου χαλάνε την αισθητική", λες και σου ανήκει ο κόσμος.
    και ένας γκέι που ντύνεται όπως γουστάρει, φιλιέται όπως γουστάρει και περπατάει χεράκι χεράκι με τον γκόμενό του, δεν είναι προκλητικός. απλά υπάρχει, όπως υπάρχεις κι εσύ και όλοι μας. εκτός κι αν η παρουσία όλων μας είναι προκλητική.

    α και που είσαι, ούτε οι καμμένοι χρυσαυγίτες τολμούν να πουν πράγματα που γράφονται στις τελευταίες 2-3 σελίδες, τύπε τυπάκι.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  14. #27772
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    που είδα να κάνουν μπούλινγκ σε γκέι; πλάκα μας κάνεις;
    στο σχολείο μου έναν είχαμε που ήταν γνωστά και εμφανώς. μάντεψε τι άκουγε κάθε μέρα.
    έχεις και φίλους γκέι λες, δεν σου έχουν πει αυτοί;
    καλύτερα αμπελοφιλοσοφίες του κώλου, από "να πάνε άλλου γιατί μου χαλάνε την αισθητική", λες και σου ανήκει ο κόσμος.
    και ένας γκέι που ντύνεται όπως γουστάρει, φιλιέται όπως γουστάρει και περπατάει χεράκι χεράκι με τον γκόμενό του, δεν είναι προκλητικός. απλά υπάρχει, όπως υπάρχεις κι εσύ και όλοι μας. εκτός κι αν η παρουσία μας όλων είναι προκλητική.

    α και που είσαι, ούτε οι καμμένοι χρυσαυγίτες τολμούν να πουν πράγματα που γράφονται στις τελευταίες 2-3 σελίδες, τύπε τυπάκι.
    Τύπε τυπάκι να πεις κανα γνωστό σου, μάγκα. Σε μένα θα μιλάς όπως σου μιλάω στα ίσια.
    Οι φίλοι μου οι γκέι δεν είχαν κανένα μέχρι στιγμής πρόβλημα. Κανένα. Γιατί; Γιατί δεν προκαλούσαν.
    Αλλά κάθομαι και απαντάω και σοβαρά...
    There is a Dude in town

  15. #27773
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε τυπάκι να πεις κανα γνωστό σου, μάγκα. Σε μένα θα μιλάς όπως σου μιλάω στα ίσια.
    Οι φίλοι μου οι γκέι δεν είχαν κανένα μέχρι στιγμής πρόβλημα. Κανένα. Γιατί; Γιατί δεν προκαλούσαν.
    Αλλά κάθομαι και απαντάω και σοβαρά...
    προσδιόρισέ μου λίγο αυτό το "προκαλούσαν".
    φασώνονται μπροστά σου; περπατάνε χεράκι χεράκι; αν τα κάνανε αυτά, θα "προκαλούσαν" και θα τα άξιζαν;
    γιατί ούτε ο άλλος στο σχολείο μου "προκαλούσε", στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, αλλά δεν μπορούσε να εξαφανιστεί κιόλας ξέρεις.
    είναι σαν το "προκαλούσε η πουτάνα με τη φούστα της, για αυτό της επιτέθηκε ο άλλος";
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  16. #27774
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paneas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτό δεν είναι σύγκριση, τότε τί είναι; Πες μου εσύ που το έγραψες και μπορείς να μου το εξηγήσεις καλύτερα.
    Mια υπόθεση κάνω, σχετικά με το τι θα μπορούσε να ακολουθήσει. Μπορεί να ακολουθήσει κάτι αντίστοιχο, κάτι χειρότερο, κάτι όχι και τόσο. Δεν τα έχεις ικανά τα τζιμάνια μας εκεί στην κυβέρνηση?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  17. #27775
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσδιόρισέ μου λίγο αυτό το "προκαλούσαν".
    φασώνονται μπροστά σου; περπατάνε χεράκι χεράκι; αν τα κάνανε αυτά, θα "προκαλούσαν" και θα τα άξιζαν;
    γιατί ούτε ο άλλος στο σχολείο μου "προκαλούσε", στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, αλλά δεν μπορούσε να εξαφανιστεί κιόλας ξέρεις.
    είναι σαν το "προκαλούσε η πουτάνα με τη φούστα της, για αυτό της επιτέθηκε ο άλλος";
    Κανείς, ό,τι και να κάνει δεν αξίζει να γίνει αντικείμενο χειροδικίας. Ξεκάθαρο αυτό.
    There is a Dude in town

  18. #27776

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    που είδα να κάνουν μπούλινγκ σε γκέι; πλάκα μας κάνεις;
    στο σχολείο μου έναν είχαμε που ήταν γνωστά και εμφανώς. μάντεψε τι άκουγε κάθε μέρα.
    έχεις και φίλους γκέι λες, δεν σου έχουν πει αυτοί;
    καλύτερα αμπελοφιλοσοφίες του κώλου, από "να πάνε άλλου γιατί μου χαλάνε την αισθητική", λες και σου ανήκει ο κόσμος.
    και ένας γκέι που ντύνεται όπως γουστάρει, φιλιέται όπως γουστάρει και περπατάει χεράκι χεράκι με τον γκόμενό του, δεν είναι προκλητικός. απλά υπάρχει, όπως υπάρχεις κι εσύ και όλοι μας. εκτός κι αν η παρουσία όλων μας είναι προκλητική.

    α και που είσαι, ούτε οι καμμένοι χρυσαυγίτες τολμούν να πουν πράγματα που γράφονται στις τελευταίες 2-3 σελίδες, τύπε τυπάκι.

    Μπουλινγκ (αλλος ενας ορος που ειναι της μοδος τωρα τελευταια) σε σχολικους χωρους εχουν υποστει και παιδια με παραπανισια κιλα, πολυ κοντα, πολυ αδυνατα, πολυ αδυναμα, επειδη ειναι μελετηρα, επειδη ειναι βαζελοι κτλ κτλ κτλ .. Το μεγαλυτερο ποσοστο ομως στο σχολικο χωρο, για να μην πω το 100%, ειναι ανωριμοι ανθρωποι. Γιατι? Γιατι ειναι ακομα παιδια και η διαφορετικοτητα δεν ειναι παντα ευκολη σε αυτην την ηλικια.
    Περαν λοιπον αυτης της ηλικιας, θα ηθελα και εγω να μου πεις παραδειγματα που γκει εχουν φαει κραξιμο ή μαπες ή μπουλινγκ πεστο οπως θες κτλ. Παραδειγμα με χρυσαυγιτες φυσικα ειναι ακυρο.

    Με αφορμη την τελευταια σου την προταση, αληθεια ποσο μπουλινγκ και καταπιεση δεχονται ετεροφυλοφιλοι που πρεπει να σκεφτουν τι θα πουν, πως θα το πουν, αν θα το πουν, γιατι μπορει να παραξεγηθουν και να καταληξουν με την ταμπελα του φασιστα/ρατσιστη/ομοφοβικου(αλλος μοντερνος ορος και αυτος...)

  19. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pf7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-10-17), chainsaw (06-01-19), differance (12-10-17)

  20. #27777
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπουλινγκ (αλλος ενας ορος που ειναι της μοδος τωρα τελευταια) σε σχολικους χωρους εχουν υποστει και παιδια με παραπανισια κιλα, πολυ κοντα, πολυ αδυνατα, πολυ αδυναμα, επειδη ειναι μελετηρα, επειδη ειναι βαζελοι κτλ κτλ κτλ .. Το μεγαλυτερο ποσοστο ομως στο σχολικο χωρο, για να μην πω το 100%, ειναι ανωριμοι ανθρωποι. Γιατι? Γιατι ειναι ακομα παιδια και η διαφορετικοτητα δεν ειναι παντα ευκολη σε αυτην την ηλικια.
    Περαν λοιπον αυτης της ηλικιας, θα ηθελα και εγω να μου πεις παραδειγματα που γκει εχουν φαει κραξιμο ή μαπες ή μπουλινγκ πεστο οπως θες κτλ. Παραδειγμα με χρυσαυγιτες φυσικα ειναι ακυρο.

    Με αφορμη την τελευταια σου την προταση, αληθεια ποσο μπουλινγκ και καταπιεση δεχονται ετεροφυλοφιλοι που πρεπει να σκεφτουν τι θα πουν, πως θα το πουν, αν θα το πουν, γιατι μπορει να παραξεγηθουν και να καταληξουν με την ταμπελα του φασιστα/ρατσιστη/ομοφοβικου(αλλος μοντερνος ορος και αυτος...)
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  21. #27778
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δηλαδη εγω που ειμαι ετεροφυλόφιλος πρεπει να νιώθω καταπιεσμένος που δεν ειναι σωστό να λεω "παλιοκραγμενη πουστάρα" εναν συνάνθρωπο μου; Δεν πρεπει μόνος μου να καταλαβαίνω οτι δεν ειναι σωστό; Χρειάζεται να μου το επιβάλει κάποιος;

    Θυμάμαι 2 γκέι στη σχολη. Ο ενας ειχε φάει ξύλο στο Γκάζι για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις. Δεν θυμάμαι ποτε να τρώει γνωστός μου ξύλο επειδή ειναι στρέιτ...
    Με το αλλο παιδί μιλούσα πού και πού και μια χαρα εκφραζόμουν μπροστά του. Οταν έλεγα "μεγάλος ~~~~~~~ αυτός ο καθηγητής" εννοώντας οτι ειναι μαλακας, δεν παρεξηγούνταν. Ουτε οταν έλεγα "πω ρε πούστη μου".

    Προφανώς υπάρχουν γκέι που ειναι μεγάλοι μαλακες. Όπως υπάρχουν στρέιτ που ειναι μεγάλοι μαλάκες. Γενικά, δεν υπαρχει λογος να τους διαχωρίζουμε λες και ολοι έχουν τα ιδια χαρακτηριστικά. Ανθρωποι ειναι κι αυτοί, δεν καταλαβαίνω γιατι πρεπει να λεμε τα προφανή το έτος 2017.

    Κι οσο για το πόσο ελεύθεροι ειναι οι γκέι, το βλεπω εξω στο δρόμο, το διαβάζω στις απόψεις του κόσμου, το ακουω στις απόψεις του κόσμου. Βλεπω πώς αντιδρά ο κοσμος οταν βλεπει ενα γκέι ζευγάρι.

    Και ξαναλέω, δεν χρειάζεται να τσουβαλιάζουμε τους γκέι λες και ειναι ξεχωριστή κατηγορία. Δεν στηρίζω κανενα γκέι όπως δεν στηρίζω κανέναν στρέιτ, χωρις να ξερω τι ανθρωπος ειναι. Στηρίζω μονο το δικαίωμα του καθενος να κανει αυτο που θελει στο κρεβάτι του, απο τη στιγμη που δεν καταπατά την ελευθερία του αλλου (βιαστες, παιδόφιλοι κλπ καταπατούν την ελευθερία του αλλου προφανως).



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  22. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red Sting για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-10-17), Paneas (13-10-17), Red&White-Nick-7 (13-10-17)

  23. #27779
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ωραία η συζήτηση. Να διευκρινήσω ΓΙΑ ΜΕΝΑ ενά-δυο πραγματάκια για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, όσον αφορά αυτά που έγραψα:

    1. Τα περί φυλάκας και αλλαγής φύλου αφορούν την ΠΟΥΣΤΡΑ τον Τσίπρα και τους συν αυτώ Μογγόλους και ΟΧΙ τους ομοφυλόφιλους με τους οποίους δεν είχα και δεν έχω τίποτα εναντίον ή κατά. Είναι ελεύθεροι να απολαμβάνουν τον έρωτα όπως αυτοί νομίζουν και να κάνουν ό,τι γουστάρουν, τι στιγμή που δεν επηρεάζουν τη ζωή τη δική μου και των παιδιών μου. (ειδικά των δεύτερων...) Από κει και πέρα όπως τα λέει ο Τύπος, ο Κοσμάς ή η Μαργαρίτα.
    2. Πρέπει να παραδεχθούμε πως η συμπεριφορά (η ερωτική) των εν λόγω ατόμων είναι αφύσικη. Αν ήταν φυσική θα υπήρχε και στο ζωικό βασίλειο. Αν κάποιος έχει δει να πηγαίνει ένας ακούδος με έναν άλλο αρκούδο, ένας τίγρης με έναν άλλον ή ένας θηλυκός κροκόδειλος με άλλον θηλυκό, να μου το πει. Και ο άνθρωπος ζώο είναι, με τη διαφορά πως έχει συνείδηση, ηθική και φραγμούς οι οποίοι προέρχονται εξ αυτής. Από πού κι ως πού θα κάνουμε τρόπο ζωής ή σημείο κοινωνικής αναφοράς (τέτοιος είναι ο νόμος) κάτι που είναι εμφανώς αφύσικό.
    3. Κατανοώ την ανάγκη να προστατευτούν κάποιοι άνθρωποι. Αυτό μπορεί να γίνει με την πρόοδο μιας κοινωνίας και την επίλυση των προβλημάτων που τη βασανίζουν. Στην Ελλάδα ΣΒΗΝΟΥΜΕ από τον χάρτη σιγά σιγά, γιατί δεν κάνουμε παιδιά (το 2050 δεν θα είμαστε ούτε 8 εκ.) κοντεύουμε να πεθάνουμε από την πείνα, βουλιάζουμε στην εγκληματικότητα, κοινώς δεν λειτουργεί ΤΙΠΟΤΑ και το μέλημα των ανώμαλων που μας κυβερνούν, γαμώ την ώρα που γεννήθηκαν, είναι το πώς θα προστατεύσουν κάποιοι και επίσημα την ανωμαλία τους. Όταν γίνουμε με το καλό Ελβετία ή Σουηδία, θα είμαι ο πρώτος που θα πω, ΝΑΙ! ας ασχοληθούμε και με αυτό το θέμα (όχι πρόβλημα...)
    4. Όποιος έχει ΠΑΙΔΙΑ και φτύνει ή έχει φτύσει αίμα να τα μεγαλώσει, το τελευταίο που θέλει είναι τα δει να γίνονται στα 15 τους κάτι που σε καμιά περίπτωση δεν θα ανταποκρίνεται στους κόπους, τις θυσίες και τις προσδοκίες τους. Αν κάποιος έχει φιλοδοξίες η κόρη του να φυτέψει αρχίδια στα 15 της, γιατί έτσι θέλει να πιστεύει μέσα στην τρέλα της εφηβείας της, ή ο γιός του να τα κόψει και να βάλει μουνί, γιατί του την έχει δώσει η μαλακία, πάω πάσο. Εγώ ΔΕΝ θά πάρω και αυτό το θέμα θα το λύσω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, όπως μου έμαθαν οι γονείς μου και όχι κάποιος τραβεστί νόμος. ΓΑΜΩ μια τέτοια δημοκρατία, και να υπενθυμίσω πως τους τοιούτους στα Σοβιέτ τους είχαν στα γκουλάγκ, να σπάνε στον μείον 30 κοτρώνες και πιστέψτε με, πολλοί από δαύτους είχαν αλλάξει τροπάρι. (Όχι δεν προτείνω κάτι τέτοιο. Λέω μια ιστορική αλήθεια. Και αυτή είναι, πως η πρόοδος ΔΕΝ περνά από τον κώλο αλλά από το πνεύμα των ανθρώπων)

  24. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    differance (13-10-17), Gtakis (26-10-17)

  25. #27780
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γιατι να παραδεχθούμε οτι ειναι ανωμαλία; Ποιος λεει οτι δεν συναντάται στο ζωικό βασίλειο;

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Δεν νομίζω παντως οτι κάποιος εδω μεσα δήλωσε ξεκάθαρα υπέρ του νόμου. Μονο την ελεύθερη επιλογή στηρίζουμε. Εγω πρώτος ειπα οτι ο κοσμος καίγεται και το νιμου χτενίζεται. Καίγεται ο κωλος μας και ψηφίζουμε νόμους Σκανδιναβίας. Επίσης, η ηλικια των 15 ετών ειναι εντελώς άκυρη. Ενα παιδί 15 ετών ειναι στα πρωτα χρονια της εφηβείας και μονο έτοιμο για κατι τέτοιο δεν ειναι.

    Επίσης, δεν καταλαβαίνω το νόημα του να επιλέγεις φύλο στην ταυτότητα. Ουτε χρήσιμο το θεωρώ, ουτε πρακτικό, ουτε θα αλλάξει κατι στο πώς βλεπει εναν γκέι η κοινωνία. Μονο αποπροσανατολιστικό μπορει να ειναι αυτο το νομοσχέδιο και αλλη μια τεράστια επιτυχια των νομοθετών μας, που δεν ξέρουν να γράψουν ενα σωστό νομοσχέδιο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  26. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red Sting για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-10-17), dimace (13-10-17), Red&White-Nick-7 (13-10-17)

Σελίδα 1389 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 389889989108911891289133913491359136913791385138613871388138913901391139213931399140914191429143914891589168917891889 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας