+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 8
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 159 από 159

Θέμα: Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου/Φάση των 32/ Πέμπτη 14/2/2019

Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Thanks
    2.132
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.314 φορές σε 1.476 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου/Φάση των 32/ Πέμπτη 14/2/2019

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Imperium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημιουργική η ομάδα μπροστά, παλέψανε για όλες τις φάσεις από το κέντρο και εμπρός. Είναι κρίμα για αυτή την ομάδα να έχεις τέτοια άμυνα χωνί. Η Ντιναμό με νωχελική εμφάνιση κατάφερε και σκόραρε δύο φορές, δίχως να δείξει ότι έχει μπαλιές φαρμάκι. Ότι συνέβη ήταν απόρροια της κακής αμυντικής λειτουργίας στο όλον της.

Τέλος πάντων. Δεν έχει τελειώσει ακόμα, αλλά θέλει δουλειά και τύχη.
    8-8 ήταν τα σουτ
    4-4 τα εντός εστίας
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

Το avatar του χρήστη thespindoctor
    Thanks
    8
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8 φορές σε 6 μηνύματα
    Ignore User

Δηλαδή, είναι Φεβρουάριος, και ο Ολυμπιακός έχει σαν βασικό στόχο φέτος να διατηρηθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας; Και χρειαζότανε 15 νεους παίχτες και καινούργιο προπονητή για να το καταφέρει αυτό; Ο Αλέφαντος ποσο χειρότερα θα τα πήγαινε; Τώρα που το σκέφτομαι, και χωρίς προπονητή πόσο χειρότερα θα τα πήγαινε;
    Εν τω πολλώ το εύ.

Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Thanks
    11.944
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.622 φορές σε 1.741 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thespindoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, είναι Φεβρουάριος, και ο Ολυμπιακός έχει σαν βασικό στόχο φέτος να διατηρηθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας; Και χρειαζότανε 15 νεους παίχτες και καινούργιο προπονητή για να το καταφέρει αυτό; Ο Αλέφαντος ποσο χειρότερα θα τα πήγαινε; Τώρα που το σκέφτομαι, και χωρίς προπονητή πόσο χειρότερα θα τα πήγαινε;
    Τελείως λάθος λογική. Ο προπονητής φέτος έχει βασικό στόχο να φτιάξει τον κορμό. Του χρόνου θα απαιτήσουμε αποτελέσματα. Έτσι χτίζονται οι ομάδες σε όλο τον κόσμο.
    Από την άλλη εγώ δεν είδα να κάνει κάποιο λάθος στις αλλαγές όπως λέτε όλοι. Ούτε ενίσχυση ήθελε το κέντρο ούτε τπτ. Τα άκρα ήταν το πρόβλημα μας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Ο κουτρης ήταν πολύ κακός την Κυριακή αλλά ο τσιμικας σήμερα τραγικός. Δεξιά ο τορο ήταν μέτριος προχθές, και ο μεριά ειναι (κοντός για) στοπερ.
    ΟΜΩΣ εγώ μεγαλύτερη ευθύνη ρίχνω στους ΠΟΥΘΕΝΑ ποντενσε και Λάζαρο. Λίγο έπαιξε ο Ντίας και η ομάδα στάθηκε αξιοπρεπώς. Μόλις κουράστηκε, τελείωσε η ομάδα.

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.057
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.238 φορές σε 5.537 μηνύματα
    Ignore User

αδικησε τον εαυτο της η ομαδα για ακομα μια φορα-χρονια.Κριμα αλλα οχι αδικο.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    — John Lennon

5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> για αυτό το μήνυμα:

maniakos7 (Χθες), thespindoctor (14-02-19)

Thanks
    8
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείως λάθος λογική. Ο προπονητής φέτος έχει βασικό στόχο να φτιάξει τον κορμό. Του χρόνου θα απαιτήσουμε αποτελέσματα. Έτσι χτίζονται οι ομάδες σε όλο τον κόσμο.
    Από την άλλη εγώ δεν είδα να κάνει κάποιο λάθος στις αλλαγές όπως λέτε όλοι. Ούτε ενίσχυση ήθελε το κέντρο ούτε τπτ. Τα άκρα ήταν το πρόβλημα μας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Ο κουτρης ήταν πολύ κακός την Κυριακή αλλά ο τσιμικας σήμερα τραγικός. Δεξιά ο τορο ήταν μέτριος προχθές, και ο μεριά ειναι (κοντός για) στοπερ.
    ΟΜΩΣ εγώ μεγαλύτερη ευθύνη ρίχνω στους ΠΟΥΘΕΝΑ ποντενσε και Λάζαρο. Λίγο έπαιξε ο Ντίας και η ομάδα στάθηκε αξιοπρεπώς. Μόλις κουράστηκε, τελείωσε η ομάδα.

Περι ορέξεως... κολοκυθόπιττα. Αν εσένα σε ικανοποιεί να ρίχνει η ομάδα 4 σε ομαδες δυναμικότητος ΠΑΣ, να μην κερδίζει ντέρμπι και να χάνει από ΠΑΟΚ μέσα έξω τότε πάσο. Και ποιός εγγυάται ότι του χρόνου θα είναι διαφορετικά τα πράγματα με τους ίδιους πρωταγωνιστές;
    Εν τω πολλώ το εύ.

Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.057
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.238 φορές σε 5.537 μηνύματα
    Ignore User

θελουμε νικη εκει μεσα τωρα...δυσκολο.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    — John Lennon

8. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> για αυτό το μήνυμα:

flessanto (Χθες), thespindoctor (14-02-19)

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    20.162
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 16.744 φορές σε 10.479 μηνύματα
    Ignore User

Είχες Χάσι και Γκαρσία και απορείς ακόμα αν υπάρχει χειρότερα;;;
    Βέβαια, αυτός στα σοβαρά παιχνίδια, καταπίνει ωκεανό και η ομάδα φαίνεται βάρκα - γιαλό. Δε ξέρω αν αυτό υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί του χρόνου, αλλά ξέρω χίλιους δύο τρόπους να γίνει η ομάδα χειρότερη και στα εύκολα παιχνίδια και το κακό είναι ότι αυτό το έμαθα καλά εδώ και δύο χρόνια από αυτή την ομάδα.
    Δε μας ξεγράφω τελείως, αλλά κάτι πρέπει να γίνει με τη διαχείριση των δύσκολων αγώνων, γιατί η κατάσταση δε στρώνει ούτε όταν μας πηγαίνει το παιχνίδι καλά.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

10. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (Χθες), drizzt (Χθες), flessanto (Χθες)

Thanks
    11.944
    Ignore User

Περι ορέξεως... κολοκυθόπιττα. Αν εσένα σε ικανοποιεί να ρίχνει η ομάδα 4 σε ομαδες δυναμικότητος ΠΑΣ, να μην κερδίζει ντέρμπι και να χάνει από ΠΑΟΚ μέσα έξω τότε πάσο. Και ποιός εγγυάται ότι του χρόνου θα είναι διαφορετικά τα πράγματα με τους ίδιους πρωταγωνιστές;
    Είπα πουθενά ότι με ικανοποιεί; είπα ότι είναι μια χρονιά χτισιματος. Θα κριθεί από αυτό. Να στο θέσω αλλιώς; ποιος είναι κατά την γνώμη σου ο καλύτερος προπονητής του ολυμπιακού που έχεις δει;

12. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

drizzt (Χθες)

Thanks
    8
    Ignore User

Είπα πουθενά ότι με ικανοποιεί; είπα ότι είναι μια χρονιά χτισιματος. Θα κριθεί από αυτό. Να στο θέσω αλλιώς; ποιος είναι κατά την γνώμη σου ο καλύτερος προπονητής του ολυμπιακού που έχεις δει;

O Ζαρντιμ ήτανε ο καλύτερος και μετά ο Βαλβέρδε. Ο Μίτσελ όμως έδωσε στην ομάδα αύρα ευρωπαϊκης υπερδύναμης.

Εσένα δηλαδή σε καλύπτει το ότι πάσχουμε από σεντερ μπακ και πάμε και παίρνουμε σέντερ φορ; Και καλά εμείς τι ξέρουμε. Όλοι αυτοί που είναι με την ομάδα 24/7 θεωρησαν ότι έχουμε πρόβλημα σέντερ φορ και πήραμε τον Σολδάνο; Αυτό εσένα σου δείχνει προπονητικό τημ που ξέρει τι ζητάει και που πιάνει με τη μια τα προβλήματα της ομάδας; Με αυτόν τον ερασιτεχνισμό δουλεύει το ελληνικό δημόσιο. Εμένα πάντως δεν μου αρέσει. Σαν τι να χτίσει αυτό το προπονητικό τημ; Κορμό ομάδας θα φτιάξει ή κορμό πραλίνας; Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον Μαρτινς εδώ και καιρό. Τώρα όμως βλέπω ότι το πρόβλημα είναι βαθύτερο.
    Εν τω πολλώ το εύ.

Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 23 φορές σε 10 μηνύματα
    Ignore User

Λοιπόν μάγκες που να αρχίσεις κι που να τελειώσεις; Επειδή νικήσαμε τον στάχτη της κάποτε περήφανης Μίλαν νομίσαμε ξαφνικά ότι γίναμε υπερομάδα κι θα περνούσαμε ένα εύκολο βράδυ με την Ντιναμό; Μια ομάδα που είχε σχεδόν 2 μήνες να παίξει επίσημα παιχνίδια. Κι όμως το πίστεψαν οι ουκρανοί γράφοντας παρόμοια άρθρα πως ειναι καλύτερη ομάδα της Μίλαν κι το ότι θα περάσουν τον Ολυμπιακό. Εν μέρει δικαιώθηκαν γιατί το πίστεψαν περισσότερο από εμάς. Πιστεύω ότι η ομάδα χρειάζεται φρεσκάδα εδώ κι καιρό, φέρνουμε κάτι παλιό μαλακες παίχτες τελευταία που δεν τους θέλει κανεις στην Ευρώπη, δυστυχώς μάλλον κάνουν μόνο για τα ελληνικά δεδομένα. Τελως πάντων μη πω κι αλλά τόσα, ευελπιστώ ότι η ομάδα θα παλέψει για τη νίκη στο Κιέβο κι δεν θα φάμε καμία τριάρα για να ησυχάσουμε αν κι θα ειναι πολύ δύσκολα εκεί μέσα.

Thanks
    11.944
    Ignore User

O Ζαρντιμ ήτανε ο καλύτερος και μετά ο Βαλβέρδε. Ο Μίτσελ όμως έδωσε στην ομάδα αύρα ευρωπαϊκης υπερδύναμης.
    Ωραία λοιπόν.
    *βαλβερδε: όλοι ξέρουμε ότι το βασικό του μείον που του έλεγαν όλοι ήταν ότι δεν ήταν καλή η ομάδα στα ντέρμπι και δεν κέρδιζε.

*ζαρντιμ: ανέλαβε μια ομάδα που την προηγούμενη χρονιά έπαιζε μπαλαρα και πήρε πρωτάθλημα για πλάκα αλλά δεν κέρδισε σε κανένα παιχνίδι ούτε τον παοκ ούτε τον παναθηναικο. Την αεκ δεν την βάζω γιατί εκείνη τη χρονιά έπεσε κατηγορία.

*Μίτσελ : την πρώτη χρονιά στο Καραϊσκάκης σε γαμησε ο ζελας με 0- 3 ενώ έχασες και στην Τούμπα, και αοοκλειστηκες από τον παοκ στο κύπελλο. Ταυτόχρονα κατάφερε και έχασε με κατεβασμένα τα χέρια από έναν μόνο παίκτη στο Μάντσεστερ με 3- 0 όπου πήγε να παίξει με πίεση ψηλά!!!
    Την επόμενη χρονιά; κερδίζεις με γκολ του Αυλωνίτης τον ζελα σε ένα ματς που είσαι τραγικός αλλά χάνεις στο Καραϊσκάκης από παοκ με 1- 2 εύκολα και τέλος ο κουτς.

Τι θέλω να πω με όλα αυτά; ότι τα ντέρμπι δεν έχουν καμία σχέση με το αν ο προπονητής είναι καλός. Το αν ο προπονητής είναι καλός φαίνεται με το χρόνο και την δουλειά του. Έξι μήνες είναι στην ομάδα και ήδη έχει κάνει την πιο καυλερη πρόκριση στην ιστορία μας, έχει φτιάξει ομάδα που παίζει ποδόσφαιρο, και έχει στήσει έναν κορμό που με ένα στόπερ και ένα ΦΟΡ του χρόνου θα κάνει μεγάλα πράγματα.

16. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (Χθες), drizzt (Χθες), maniakos7 (Χθες), sabar77 (Χθες), SIRSOULIS (Χθες)

Thanks
    11.944
    Ignore User

Εσένα δηλαδή σε καλύπτει το ότι πάσχουμε από σεντερ μπακ και πάμε και παίρνουμε σέντερ φορ; Και καλά εμείς τι ξέρουμε. Όλοι αυτοί που είναι με την ομάδα 24/7 θεωρησαν ότι έχουμε πρόβλημα σέντερ φορ και πήραμε τον Σολδάνο; Αυτό εσένα σου δείχνει προπονητικό τημ που ξέρει τι ζητάει και που πιάνει με τη μια τα προβλήματα της ομάδας; Με αυτόν τον ερασιτεχνισμό δουλεύει το ελληνικό δημόσιο. Εμένα πάντως δεν μου αρέσει. Σαν τι να χτίσει αυτό το προπονητικό τημ; Κορμό ομάδας θα φτιάξει ή κορμό πραλίνας; Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον Μαρτινς εδώ και καιρό. Τώρα όμως βλέπω ότι το πρόβλημα είναι βαθύτερο.
    Πιστεύεις ότι δεν ζήτησε στόπερ; προφανώς και ζήτησε. Απλά δεν βρήκαν. Για αυτό και ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα φύγουν μεριά Μιράντα.

Από την άλλη πήρε δύο έξτρεμ, γιατί διέκρινε ότι εκεί πασχουμε περισσότερο. Και θες να σου πω κάτι; έχει δίκιο. Ποντενσε και Λάζαρος όσο καλοί και να είναι επιθετικά, αμυντικά είναι για τον πουτσο. Αυτό τακτικά τους κάνε άχρηστους. Άσε που ο κοντός γενικά δεν κάνει και τπτ ουσιώδες. Οπότε ναι πήγε πήρε έξτρεμ. Και ΦΟΡ για του χρόνου. Που δείχνει ότι είναι καλή επιλογή.

18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

drizzt (Χθες)

ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Thanks
    4.713
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.221 φορές σε 1.824 μηνύματα
    Ignore User

Να προσθέσω ότι το σύμπαν όλο φώναζε για φορ πριν άνοιξει η μεταγραφική περίοδος.
    Να προσθέσω επίσης πως ο βιασμός στα δύο τελευταία παιχνίδια αν προσέξατε έγινε κυρίως από εκεί που έλειπε ο Ομάρ.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

20. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

flessanto (Χθες), giovanni#10 (Χθες), maniakos7 (Χθες)

θρυλος παντα και παντου. Το avatar του χρήστη maniakos7
    Περιοχή
    Piraeus
    Thanks
    2.056
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 431 φορές σε 247 μηνύματα
    Ignore User

Με Ομαρ - Κουτρη δεν χαναμε. Δυστυχως Τσιμικας εχει μεγαλο θεμα στο να μαρκαρει χαμηλα τον παικτη του και το κενο του Ομαρ απ'την αλλη ειναι τεραστιο τοσο επιθετικα οσο και αμυντικα. Αν παιξουν αυτοι οι 2 μεσα στο Κιεβο, μπορουμε προκριση. Δεν ειναι και καμια υπερομαδα οι αλλοι, κατω η μπαλα και παμε με προσοχη και με στοχο μη φαμε γκολ πριν το ημιχρονο, και να χτυπησουμε το ματς στο δευτερο. Δυστυχως με αυτα τα στοπερ ειναι λες και ξεκιναμε καθε παιχνιδι με 1 γκολ χαντικαπ.
    Μονο ΘΡΥΛΟΣ.

22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

flessanto (Χθες)

Thanks
    8
    Ignore User

Πιστεύεις ότι δεν ζήτησε στόπερ; προφανώς και ζήτησε. Απλά δεν βρήκαν. Για αυτό και ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα φύγουν μεριά Μιράντα.

Από την άλλη πήρε δύο έξτρεμ, γιατί διέκρινε ότι εκεί πασχουμε περισσότερο. Και θες να σου πω κάτι; έχει δίκιο. Ποντενσε και Λάζαρος όσο καλοί και να είναι επιθετικά, αμυντικά είναι για τον πουτσο. Αυτό τακτικά τους κάνε άχρηστους. Άσε που ο κοντός γενικά δεν κάνει και τπτ ουσιώδες. Οπότε ναι πήγε πήρε έξτρεμ. Και ΦΟΡ για του χρόνου. Που δείχνει ότι είναι καλή επιλογή.

Φυσικά και όλοι μας θέλουμε/ελπίζουμε να εξελιχθούν τα πράγματα όπως λές. Πλην όμως, αυτή τη στιγμή αυτά που βλέπουμε δείχνουν προς άλλη κατεύθυνση. Το καλοκαιρι προφανώς δεν θα πάρουν ένα στοπερ. Είτε ο Κούτρης, είτε ο Σισέ, είτε ο Ομαρ ή και οι τρεις θα φύγουν. Όπως επίσης θα πρέπει να πουν μπαϊ-μπάϊ οι Βουκοβιτς, Μερια, Μιραντα, Αβρααμ και ίσως ο Τορο. Δηλαδή θα έχουμε από 3 μέχρι 6 αλλαγες στην άμυνα. Θα φύγουν επίσης οι δανεικοί και ίσως και μερικοί που δεν περιμένουμε. Δηλαδή θα έχουμε τουλάχιστον 8-10 αλλαγες στο ρόστερ για να μη σου πώ ότι πάλι θα φτάσουμε τους 15. Για κάποιον που θέλει ένα χρόνο να φτιάξει κορμό ομάδας αυτό είναι τρελλό. Θα πρέπει να ξαναρχίσει να μοντάρει ομάδα από την αρχή. Είτε λοιπόν θα πρέπει να βρούμε έναν νορμαλ προπονητή που θα μπορεί να μοντάρει ομάδα το καλοκαίρι είτε να δεχτούμε ότι με αυτόν θάμαστε μονίμως στο ψάξιμο και ίσως στην 2η-3η θέση. Για τον Ατρόμητα καλό αυτό, αλλά για ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό αυτό το πράγμα δεν παίζει. Δεν νομίζω ότι διαφωνούμε στο αποτέλεσμα στο process για το αποτέλεσμα διαφωνούμε. Κα να σου υπενθυμίσω ότι για Ολυμπιακό μιλάμε όποτε νύχτα θα φύγει και ο Μάρτινς.
    Εν τω πολλώ το εύ.

Thanks
    11.944
    Ignore User

Φυσικά και όλοι μας θέλουμε/ελπίζουμε να εξελιχθούν τα πράγματα όπως λές. Πλην όμως, αυτή τη στιγμή αυτά που βλέπουμε δείχνουν προς άλλη κατεύθυνση. Το καλοκαιρι προφανώς δεν θα πάρουν ένα στοπερ. Είτε ο Κούτρης, είτε ο Σισέ, είτε ο Ομαρ ή και οι τρεις θα φύγουν. Όπως επίσης θα πρέπει να πουν μπαϊ-μπάϊ οι Βουκοβιτς, Μερια, Μιραντα, Αβρααμ και ίσως ο Τορο. Δηλαδή θα έχουμε από 3 μέχρι 6 αλλαγες στην άμυνα. Θα φύγουν επίσης οι δανεικοί και ίσως και μερικοί που δεν περιμένουμε. Δηλαδή θα έχουμε τουλάχιστον 8-10 αλλαγες στο ρόστερ για να μη σου πώ ότι πάλι θα φτάσουμε τους 15. Για κάποιον που θέλει ένα χρόνο να φτιάξει κορμό ομάδας αυτό είναι τρελλό. Θα πρέπει να ξαναρχίσει να μοντάρει ομάδα από την αρχή. Είτε λοιπόν θα πρέπει να βρούμε έναν νορμαλ προπονητή που θα μπορεί να μοντάρει ομάδα το καλοκαίρι είτε να δεχτούμε ότι με αυτόν θάμαστε μονίμως στο ψάξιμο και ίσως στην 2η-3η θέση. Για τον Ατρόμητα καλό αυτό, αλλά για ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό αυτό το πράγμα δεν παίζει. Δεν νομίζω ότι διαφωνούμε στο αποτέλεσμα στο process για το αποτέλεσμα διαφωνούμε. Κα να σου υπενθυμίσω ότι για Ολυμπιακό μιλάμε όποτε νύχτα θα φύγει και ο Μάρτινς.
    Έχεις δίκιο. Μιλάμε για ολυμπιακό. Όπου για τους οπαδούς έχει λογική το θα φύγουν οι παίκτες το καλοκαίρι άρα ο κόουτς πρέπει να δείξει αποτελέσματα νωρίτερα.
    Νόμιζα ότι μιλάγαμε για σοβαρή ομάδα, όπου οταν ο κόουτς δείχνει οτι δουλεύει τον στηρίζει η διοίκηση και οι οπαδοί ώστε να μας δείξει το έργο του.
    Και μην βιαστείς να πεις ότι οι μεγάλες ομάδες δεν πέριμενουν. Γιατί η Λίβερπουλ αποθεώνεται δύο χρόνια τώρα χωρίς να έχει πάρει ούτε κύπελλο του καφέ. Το ίδιο και η σίτυ την πρώτη χρονια του γκουαρντιολα η ή ατλετικο τον πρώτο καιρό του σιμοες.
    Αλλά ναι εκεί δεν πουλάνε παίκτες. Δεν έφυγε ο κοουτινιο πέρυσι ούτε ο Ντιέγκο Κοστα από την ατλετικο τότε.

Πάρτε το χαμπάρι. Αυτό το να βγάζουμε άχρηστους προπονητές στο πρώτο εξάμηνο επειδή δεν παίρνει μόνο νίκες, είναι σαν να λέμε ότι ένα μωρό 4 χρόνων είναι χαζό επειδή δεν ξέρει να γράφει.

Το ότι μπορεί να το κάνουν ελάχιστοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κάνουν όλοι. Ούτε ότι θα βρούμε κάποιον να το κάνει τόσο εύκολα όσο θέλουμε.

Θυμίζω, ο βαλβερδε στο πρώτο επίσημο ματς έφαγε τρία γκολ από μια κάποια ανόρθωση. Τι θα γινόταν αν έφευγε;

25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

sabar77 (Χθες)

Thanks
    8
    Ignore User

Έχεις δίκιο. Μιλάμε για ολυμπιακό. Όπου για τους οπαδούς έχει λογική το θα φύγουν οι παίκτες το καλοκαίρι άρα ο κόουτς πρέπει να δείξει αποτελέσματα νωρίτερα.
    Νόμιζα ότι μιλάγαμε για σοβαρή ομάδα, όπου οταν ο κόουτς δείχνει οτι δουλεύει τον στηρίζει η διοίκηση και οι οπαδοί ώστε να μας δείξει το έργο του.
    Και μην βιαστείς να πεις ότι οι μεγάλες ομάδες δεν πέριμενουν. Γιατί η Λίβερπουλ αποθεώνεται δύο χρόνια τώρα χωρίς να έχει πάρει ούτε κύπελλο του καφέ. Το ίδιο και η σίτυ την πρώτη χρονια του γκουαρντιολα η ή ατλετικο τον πρώτο καιρό του σιμοες.
    Αλλά ναι εκεί δεν πουλάνε παίκτες. Δεν έφυγε ο κοουτινιο πέρυσι ούτε ο Ντιέγκο Κοστα από την ατλετικο τότε.

Πάρτε το χαμπάρι. Αυτό το να βγάζουμε άχρηστους προπονητές στο πρώτο εξάμηνο επειδή δεν παίρνει μόνο νίκες, είναι σαν να λέμε ότι ένα μωρό 4 χρόνων είναι χαζό επειδή δεν ξέρει να γράφει.

Το ότι μπορεί να το κάνουν ελάχιστοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κάνουν όλοι. Ούτε ότι θα βρούμε κάποιον να το κάνει τόσο εύκολα όσο θέλουμε.

Θυμίζω, ο βαλβερδε στο πρώτο επίσημο ματς έφαγε τρία γκολ από μια κάποια ανόρθωση. Τι θα γινόταν αν έφευγε;

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο καθένας μας παίρνει χαμπάρι αυτό που θέλει να πάρει χαμπάρι. Ο αθλητισμός επιβραβεύει την προσπάθεια. Ο πρωταθλητισμός επιβραβεύει το αποτέλεσμα. Ο Ολυμπιακός κάνει πρωταθλητισμό επομένως κρίνονται όλα εκ του αποτελέσματος. Μα είναι καλό παιδί, μα είναι δουλευταράς, μα δεν έχουμε ξαναδεί όμοιό του - μπράβο συγκινήθηκα αλλά μέχρι εκεί.

Όντως η Λίβερπουλ - και άλλες ομάδες σε άλλες χώρες - δεν κερδίζουν τίποτε αλλά αποθεώνονται. Πότε θα γίνει επί τέλους αυτό στην Ελλάδα; Προφανώς όταν οι Έλληνες γίνουν Εγγλέζοι. Δηλαδή ποτέ. Ο Μάρτινς δεν είναι άχρηστος. Άπειρος σε πρωταθλητισμό είναι και του φαίνεται. Τώρα αν το γυρίσει ο Ολυμπιακός σε φυτώριο αθλητών και άλλα τέτοια θεάρεστα και συγκινητικά, σαν τον Πανιώνιο ας πούμε, είναι κάτι που θα φανεί στο μέλλον και που πρέπει να συζητήσουμε. Η δουλεια του Ολυμπιακού πάντως, δεν πρέπει ναναι να μαθαίνει την προπονητική σε φερέλπιδες.
    Εν τω πολλώ το εύ.

Dreaming Impossible... Το avatar του χρήστη ttg_red
    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Thanks
    2.002
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.364 φορές σε 2.178 μηνύματα
    Ignore User

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    YouTube Video
    ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ...!!!!!

Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Περιοχή
    .
    Thanks
    18.476
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 20.625 φορές σε 11.527 μηνύματα
    Ignore User

Μαλακια παιχνιδι. Παμε να παρουμε διπλο στην ουκρανια τωρα ετσι οπως τα καταφεραμε...

Αντι να το κανουμε 2-0 ή 3-1 και να τους κοπουν τα ποδια, τους κρατησαμε μεσα στο παιχνιδι και τωρα τρεχουμε.

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 8

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. 3η αγωνιστική: Σπάρτη - Ολυμπιακός (Πέμπτη 15/12, 15:00)
    By thelastbaron in forum Τι λέγαμε παλαιά - Ποδόσφαιρο
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-16, 17:54
  2. Φάση των ''16'': Μπορντό - Ολυμπιακός
    By dtakis80 in forum Τι λέγαμε παλαιά - Ποδόσφαιρο
    Απαντήσεις: 931
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-10, 01:21
  3. Φάση των ''16'': Ολυμπιακός - Μπορντό
    By ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> in forum Τι λέγαμε παλαιά - Ποδόσφαιρο
    Απαντήσεις: 1188
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-10, 21:24
  4. 4η Φάση Κυπέλλου: Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός