Σελίδα 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 31319202122232425 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 441 έως 460 από 483

Θέμα: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

  1. #441
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε εγινε διεκδικητης για θεση στην 8αδα ο βαζελος, χαμπαρι δεν πηρα....
    E με Μποχού στον πάγκο, θα παρουν φωτια οι κουικ σαιντ και τα ντιφενς εντ ριμπαουντ, αρα όχι μόνο 8άδα αλλά και το 7ο σηκώνουν και φέτος άνετα, όπως γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (13-07-19)

  3. #442
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Καλα ας μην το παμε και στο αλλο ακρο. Στην οχταδα παντα μπαινουν.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  4. #443
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Εχουν πεσει ολοι να φανε την μπαρτσελονα, γιατι βαζει λεφτα και παιρνει παιχτες. Το ιδιο γινεται κατα καιρους για την τσσκα, την φενερ, την ρεαλ κλπ. Καταστρεφουν το ευρωπαικο μπασκετ.

    Καταστρεφουν το ευρωπαικο μπασκετ γιατι δινουν λεφτα και παιρνουν παιχταραδες, οχι το κανουν καλυτερο. Δηλαδη το ευρωπαικο μπασκετ εγινε χειροτερο επειδη ηρθε ο Μιροτιτς και ο Aρμπινες ή επειδη ηρθε ο Ντε Κολο; Εγινε χειροτερο επειδη η εφες πηρε τον Λαρκιν. Ή εγινε χειροτερο οταν ερχοντουσαν ο Κιριλενκο, o Τσιλντρες και ο Κλειζα;

    Ε, ας παρουν το σαρικοπουλο μεταγραφη, να ειναι πιο ανταγωνιστικη η ευρωλιγκα, να μην καταστρεφεται και το ευρωπαικο μπασκετ.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (01-08-19), pirateeeeeee (17-07-19)

  6. #444
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουν πεσει ολοι να φανε την μπαρτσελονα, γιατι βαζει λεφτα και παιρνει παιχτες. Το ιδιο γινεται κατα καιρους για την τσσκα, την φενερ, την ρεαλ κλπ. Καταστρεφουν το ευρωπαικο μπασκετ.

    Καταστρεφουν το ευρωπαικο μπασκετ γιατι δινουν λεφτα και παιρνουν παιχταραδες, οχι το κανουν καλυτερο. Δηλαδη το ευρωπαικο μπασκετ εγινε χειροτερο επειδη ηρθε ο Μιροτιτς και ο Aρμπινες ή επειδη ηρθε ο Ντε Κολο; Εγινε χειροτερο επειδη η εφες πηρε τον Λαρκιν. Ή εγινε χειροτερο οταν ερχοντουσαν ο Κιριλενκο, o Τσιλντρες και ο Κλειζα;

    Ε, ας παρουν το σαρικοπουλο μεταγραφη, να ειναι πιο ανταγωνιστικη η ευρωλιγκα, να μην καταστρεφεται και το ευρωπαικο μπασκετ.
    Με τη διαφορά οτι οι Τούρκοι κι οι Ισπανοί, σε αντίθεση με τους Ρώσους και τους Έλληνες, χρωστάνε πολλές εκατοντάδες εκατομμύρια στο δημόσιο. Φενέρ και Μπάρτσα έχουν τεράστια χρέη. Καλά κάνουν οι οπαδοί τους και κράζουν.

    Επίσης, έχουμε στην Ευρωλίγκα ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ Financial Fair Play. Που είναι; Επειδή η Μπάρτσα, η Ρεάλ και η Φενέρ, δηλώνουν σαν έσοδα την κατάκτηση του Τσου Λου, τις φανέλες του Αζάρ, του Ρονάλντο και του Μέσι και ξέρω γω τι σκατά δηλώνουν τα γιουσουφάκια του Ζοτς, να κάνουμε τα "στραβά μάτια" στο FFP και Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ να πληρώνουν κάθε χρόνο πρόστιμο, επειδή "δεν το τηρούν"; Καλά κάνουν όλοι και φωνάζουν.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  7. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (17-07-19), Red Sting (18-07-19), Rena (19-07-19)

  8. #445
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη διαφορά οτι οι Τούρκοι κι οι Ισπανοί, σε αντίθεση με τους Ρώσους και τους Έλληνες, χρωστάνε πολλές εκατοντάδες εκατομμύρια στο δημόσιο. Φενέρ και Μπάρτσα έχουν τεράστια χρέη. Καλά κάνουν οι οπαδοί τους και κράζουν.

    Επίσης, έχουμε στην Ευρωλίγκα ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ Financial Fair Play. Που είναι; Επειδή η Μπάρτσα, η Ρεάλ και η Φενέρ, δηλώνουν σαν έσοδα την κατάκτηση του Τσου Λου, τις φανέλες του Αζάρ, του Ρονάλντο και του Μέσι και ξέρω γω τι σκατά δηλώνουν τα γιουσουφάκια του Ζοτς, να κάνουμε τα "στραβά μάτια" στο FFP και Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ να πληρώνουν κάθε χρόνο πρόστιμο, επειδή "δεν το τηρούν"; Καλά κάνουν όλοι και φωνάζουν.
    Το έχουν χρέος δεν με αφορά καθόλου. Το ζήτημα είναι αν το εξυπηρετούν ή αν ρίχνουν πιστολισμα. Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, κανονικά πληρώνουν τις υποχρεώσεις τους.

    Για το ffp δεν έχω ιδέα και δεν με αφορά. Αν δηλώνουν έσοδα από την μπάλα, σημαίνει πως έχουν έσοδα από την μπάλα. Δεν μπορώ να αρχίσω τις θεωρίες συνομωσίας.

    Επίσης δεν καταδέχομαι να υποτιμώ μια διοργάνωση την οποία έχω κατακτήσει 3 φορές και είναι καμάρι μου και έχω παει άλλους 5-6 τελικούς. Και όταν του χρόνου την ξαναπάρω τι θα λέω; κέρδισα την ανύπαρκτη διοργάνωση;

    Για να μην πολυλογώ. Όταν έρχονται ο αρμπινες και ο μιροτιτς στην Ευρώπη, το επίπεδο του μπάσκετ ανεβαίνει δεν πέφτει. Μακάρι να φέρναμε κι εμείς τέτοιους. Αυτή είναι η γνώμη μου τέλος πάντων.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Eddiedimitris (18-07-19)

  10. #446
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχουν χρέος δεν με αφορά καθόλου. Το ζήτημα είναι αν το εξυπηρετούν ή αν ρίχνουν πιστολισμα. Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, κανονικά πληρώνουν τις υποχρεώσεις τους.

    Για το ffp δεν έχω ιδέα και δεν με αφορά. Αν δηλώνουν έσοδα από την μπάλα, σημαίνει πως έχουν έσοδα από την μπάλα. Δεν μπορώ να αρχίσω τις θεωρίες συνομωσίας.

    Επίσης δεν καταδέχομαι να υποτιμώ μια διοργάνωση την οποία έχω κατακτήσει 3 φορές και είναι καμάρι μου και έχω παει άλλους 5-6 τελικούς. Και όταν του χρόνου την ξαναπάρω τι θα λέω; κέρδισα την ανύπαρκτη διοργάνωση;

    Για να μην πολυλογώ. Όταν έρχονται ο αρμπινες και ο μιροτιτς στην Ευρώπη, το επίπεδο του μπάσκετ ανεβαίνει δεν πέφτει. Μακάρι να φέρναμε κι εμείς τέτοιους. Αυτή είναι η γνώμη μου τέλος πάντων.
    Δεν είπα οτι πέφτει το επίπεδο ούτε οτι δεν κάνουν καλά που τους φέρνουν. Λέω έχουν εκατοντάδες εκατομμύρια χρέη. Δεν το λέω εγώ, αυτοί το λένε. Εμένα θα με ένοιαζε πχ αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε παίκτες με 50 εκατ μπατζετ και δεν πλήρωνε ευρώ εφορία, γιατί στο τέλος θα την πατάγαμε εσύ κι εγώ.

    Το FFP είναι σαν τη μπάλα. Δεν ξοδεύεις περισσότερα απ' όσα βγάζεις. Εμείς πληρώνουμε πρόστιμο κάθε χρονιά γιατί το μπατζετ μας ξεπερνάει τα έσοδα μας...
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  11. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (17-07-19), Red Sting (18-07-19), Rena (19-07-19)

  12. #447
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    νομίζω αποφάσισαν να πάει στο 40% η προεδρική επιχορήγηση
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  13. #448
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα οτι πέφτει το επίπεδο ούτε οτι δεν κάνουν καλά που τους φέρνουν. Λέω έχουν εκατοντάδες εκατομμύρια χρέη. Δεν το λέω εγώ, αυτοί το λένε. Εμένα θα με ένοιαζε πχ αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε παίκτες με 50 εκατ μπατζετ και δεν πλήρωνε ευρώ εφορία, γιατί στο τέλος θα την πατάγαμε εσύ κι εγώ.
    Σορυ σταθη δεν βγαζω νοημα απο αυτο που λες. Απο την μια, μου λες για χρεη που εχουν οι ομαδες, απο την αλλη για εφορια που δεν πληρωνουν. Τι σχεση εχουν αυτα τα δυο μεταξυ τους; Ποιος λεει πως δεν πληρωνουν την εφορια η ομαδες; Λογικα πληρωνουν αυτα που πρεπει βαση νομου. Απο εκει και περα αν δεν τον κανουν ειναι θεμα τους κρατους τους, να τους μαζεψει. Τι σχεση εχει η ευρωλιγκα;

    Το χρεος σου ξαναλεω, δεν εχει τοση σημασια ποσο μεγαλο ειναι, αλλα αν ικανοποιειται. Μπορει να εχουν 500 εκατομμυρια χρεος, αλλα να το εξυπηρετουν κανονικα.

    Ο Ολυμπιακος με 50 μυρια μπατζετ θα ειχε και την αναλογη εφορια και αν δεν την πληρωνε θα ειχε προβληματα με τον νομο.

    Το FFP είναι σαν τη μπάλα. Δεν ξοδεύεις περισσότερα απ' όσα βγάζεις. Εμείς πληρώνουμε πρόστιμο κάθε χρονιά γιατί το μπατζετ μας ξεπερνάει τα έσοδα μας...
    Ναι καπως ετσι ειναι, αλλα στο περιπου.

    Οι αλλοι οπως λες εμφανιζουν εσοδα απο το ποδοσφαιρο (αν ειναι ετσι, δεν το ξερω). Με γεια τους με χαρα τους, αν μερος των χρηματων που εχουν στο ποδοσφαιρο τα δινουν στο μπασκετ, σημαινει πως ειναι οκ με το ffp.





    Αυτα που συζηταμε τωρα βεβαια, ειναι πολυ "ειδικα", χωρις να εχουμε λεπτομερειες και στοιχεια. Εγω, αυτο που σχολιασα, ειναι πως βλεπω εδω και κανα μηνα τους αρδ, να λενε πως το ευρωπαικο μπασκετ διαλυεται και να κλαψομουνιαζουν. Βαζουν μπροστα καποιες δηθεν "ηθικες" για να δημιουργησουν κλιμα εναντιον της ευρωλιγκας. Αυτο γινεται για δυο λογους, ο πρωτος ειναι πως θελουν να υποτιμησουν την ευρωλιγκα ως προιον, απεναντι στις διοργανωσεις της fiba.

    Ο αλλος ειναι πως επειδη ο Ολυμπιακος και ο βαζελος εχουν μεινει πλεον πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο, δημιουργουν ηδη ενα κλιμα, πως δεν φταινε οι ομαδες μας και οι διοικησεις τους, απλα οι αλλοι ειναι κακοι. Οι ξενοι, που κλεβουν, που δεν πληρωνουν εφορια, που τους πληρωνει το κρατος, που διαλυουν τον ανταγωνισμο. Βεβαια οταν ο βαζελος ειχε (δδ, γιασκε, σπανουλη, νικολας, καλαθη, περπε, τσαρτσαρη, φοτση, μπατιστ, πεκοβιτς κ.α. δεν διελυε τον ανταγωνισμο). Και οταν ο Ολυμπιακος ειχε (τεοντοσιτς, παπαλουκα, χαλπεριν, ουειφερ, μπεβερλι, τσιλντρες, βασιλοπουλο, κλειζα, μαυροκεφαλιδη, μπουρουση, βουισιτς, σχορτσιανιτη, δεν ειχε υπερβολικα μεγαλο μπατζετ για ευρωπη.)
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (18-07-19)

  15. #449
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Η ευρωλίγκα είναι εδώ και κάποια χρόνια σε φάση να βρει χοντρά πορτοφόλια και σε ομάδες και σε χορηγούς, οπότε, όποιος ανοίγει την πούγγα, ο Μπερτομέου ανοίγει πόδια και κοιτάει αλλού. Σοβαρές αποφάσεις θα παρθούν όταν το προϊόν γίνει από μόνο του δυνατό οικονομικά. Ακόμα είναι αστείο... και μάλλον έτσι θα παραμείνει, οπότε κάθε φορά που κάποιος θα θέλει να κάνει το κομμάτι του, θα μπορεί σχετικά εύκολα. Θα ρίχνει 20-30 μιλιούνια στην μάπα όλων και θα σηκώνει κιούπι.
    There is a Dude in town

  16. #450
    Το avatar του χρήστη Cypress
    Εγγραφή
    01-03-2017

    Μηνύματα
    417
    Thanks
    133
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 269 φορές σε 178 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Καλά όλα αυτά περί των budget και των παιχταράδων. Η αλήθεια είναι ότι πλέον στην Ελλάδα πονάμε πολύ στις μικρές ηλικίες και δεν βγάζουμε παίχτες. Πριν μια βδομάδα πέτυχα τον Βασίλη Σκουντή, πέρασε από εκεί που δουλεύω. Του έπιασα κουβέντα για το εν λόγω θέμα (για τις ακαδημίες και τις νέες γενιές δλδ) και μου είπε ότι οι μικροι έχουν τόση πίεση από τους προπονητές, τους αντζέντηδες κτλ με αποτέλεσμα να "σκάνε". Γι'αυτό έχουμε καιρό να δούμε μια ολόκληρη φουρνιά γενιάς με αξιόλογους παίχτες.
    Σίγουρα, είναι και πάλι δύσκολο να ανταγωνιστεί κάποιος τα τεράστια budget των άλλων ομάδων, ακόμη και με εξαιρετικούς γηγενής παίχτες, αλλά τουλάχιστον θα έχει γίνει ένα μεγάλο βήμα προς τα εμπρός. Προς το παρόν είμαστε στάσιμοι...

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (18-07-19)

  18. #451

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.900
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Cypress Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όλα αυτά περί των budget και των παιχταράδων. Η αλήθεια είναι ότι πλέον στην Ελλάδα πονάμε πολύ στις μικρές ηλικίες και δεν βγάζουμε παίχτες. Πριν μια βδομάδα πέτυχα τον Βασίλη Σκουντή, πέρασε από εκεί που δουλεύω. Του έπιασα κουβέντα για το εν λόγω θέμα (για τις ακαδημίες και τις νέες γενιές δλδ) και μου είπε ότι οι μικροι έχουν τόση πίεση από τους προπονητές, τους αντζέντηδες κτλ με αποτέλεσμα να "σκάνε". Γι'αυτό έχουμε καιρό να δούμε μια ολόκληρη φουρνιά γενιάς με αξιόλογους παίχτες.
    Σίγουρα, είναι και πάλι δύσκολο να ανταγωνιστεί κάποιος τα τεράστια budget των άλλων ομάδων, ακόμη και με εξαιρετικούς γηγενής παίχτες, αλλά τουλάχιστον θα έχει γίνει ένα μεγάλο βήμα προς τα εμπρός. Προς το παρόν είμαστε στάσιμοι...
    Η πρωταρχικη πιεση πιστευω ερχεται απο τους γονεις, που θελουν τα παιδια τους να διαπρεπουν στο σχολειο παρα την ασχολια τους με τον αθλητισμο. Ειναι πολυ δυσκολο να τα συνδιασεις ολα. Πολλα παιδια μαλιστα τα παρατανε εντελως, για να αφοσιωθουν σε σπουδες κτλ. Οι ατζεντηδες παιζουν ρολο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις παικτων.

    Επισης πιστευω οτι οι προπονητες δεν εχουν κατανοησει τις αλλαγες που εχουν επελθει στο μπασκετ.Συνεχιζουν την παλια κλασικη τακτικη. Αμυνα, τακτικη και σετ παιχνιδι. Βλεπει κανεις οτι οι αντιπαλες ομαδες απαρτιζονται πρωτα απο αθλητες και υστερα μπασκετμπολιστες. Τρεχουν με χιλια. Χθες πχ οι Γερμανοι ειχαν 20 περισσοτερα ριμπαουντ απο μας, πηδαγαν πρωτοι σε καθε φαση και σε καθε λαθος επιθεση μας, εβγαζαν αιφνιδιασμο. Οι δικοι μας αντιθετα δεν εβγαλαν ουτε ενα.

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Cypress (18-07-19)

  20. #452
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Αυτό είναι γενικό πρόβλημα του αθλητισμού στη χώρα. Οι προπονητές είναι άσχετοι, πιέζουν τα παιδιά για επιτυχίες, σαρώνουν μέχρι τα 14-16-17 και μετά τον παίρνουν. Αφήστε που τα σακατεύουν τα παιδάκια.

    Δεν ισχύει μόνο στα ομαδικά, αλλά και στο στίβο, την άρση βαρών κλπ.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  21. #453
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι γενικό πρόβλημα του αθλητισμού στη χώρα. Οι προπονητές είναι άσχετοι, πιέζουν τα παιδιά για επιτυχίες, σαρώνουν μέχρι τα 14-16-17 και μετά τον παίρνουν. Αφήστε που τα σακατεύουν τα παιδάκια.

    Δεν ισχύει μόνο στα ομαδικά, αλλά και στο στίβο, την άρση βαρών κλπ.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    καλά δεν σαρωσαν τίποτα... κατηγορίες έπεφταν και η μια αποτυχία διαδεχόταν την άλλη. Στο πρώτο χιαστί χάσαμε 30 πόντους από την Γερμανία (που ήταν το αουτσάιντερ θεωρητικά) πρόσφατα

    Το θέμα είναι απλό. Δεν υπάρχει σοβαρή διαδικασία παραγωγής τα τελευταία χρόνια. Τα χρήματα και οι κατευθύνσεις χάνονται στον δρόμο
    Αυτά που ακούγονται σε εκπομπές που αναπολουν το παρελθόν μάζεψε 10 παιδιά από την αλάνα είναι για αστεία...
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  22. #454
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορυ σταθη δεν βγαζω νοημα απο αυτο που λες. Απο την μια, μου λες για χρεη που εχουν οι ομαδες, απο την αλλη για εφορια που δεν πληρωνουν. Τι σχεση εχουν αυτα τα δυο μεταξυ τους; Ποιος λεει πως δεν πληρωνουν την εφορια η ομαδες; Λογικα πληρωνουν αυτα που πρεπει βαση νομου. Απο εκει και περα αν δεν τον κανουν ειναι θεμα τους κρατους τους, να τους μαζεψει. Τι σχεση εχει η ευρωλιγκα;

    Το χρεος σου ξαναλεω, δεν εχει τοση σημασια ποσο μεγαλο ειναι, αλλα αν ικανοποιειται. Μπορει να εχουν 500 εκατομμυρια χρεος, αλλα να το εξυπηρετουν κανονικα.

    Ο Ολυμπιακος με 50 μυρια μπατζετ θα ειχε και την αναλογη εφορια και αν δεν την πληρωνε θα ειχε προβληματα με τον νομο.

    Ναι καπως ετσι ειναι, αλλα στο περιπου.

    Οι αλλοι οπως λες εμφανιζουν εσοδα απο το ποδοσφαιρο (αν ειναι ετσι, δεν το ξερω). Με γεια τους με χαρα τους, αν μερος των χρηματων που εχουν στο ποδοσφαιρο τα δινουν στο μπασκετ, σημαινει πως ειναι οκ με το ffp.

    Αυτα που συζηταμε τωρα βεβαια, ειναι πολυ "ειδικα", χωρις να εχουμε λεπτομερειες και στοιχεια. Εγω, αυτο που σχολιασα, ειναι πως βλεπω εδω και κανα μηνα τους αρδ, να λενε πως το ευρωπαικο μπασκετ διαλυεται και να κλαψομουνιαζουν. Βαζουν μπροστα καποιες δηθεν "ηθικες" για να δημιουργησουν κλιμα εναντιον της ευρωλιγκας. Αυτο γινεται για δυο λογους, ο πρωτος ειναι πως θελουν να υποτιμησουν την ευρωλιγκα ως προιον, απεναντι στις διοργανωσεις της fiba.

    Ο αλλος ειναι πως επειδη ο Ολυμπιακος και ο βαζελος εχουν μεινει πλεον πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο, δημιουργουν ηδη ενα κλιμα, πως δεν φταινε οι ομαδες μας και οι διοικησεις τους, απλα οι αλλοι ειναι κακοι. Οι ξενοι, που κλεβουν, που δεν πληρωνουν εφορια, που τους πληρωνει το κρατος, που διαλυουν τον ανταγωνισμο. Βεβαια οταν ο βαζελος ειχε (δδ, γιασκε, σπανουλη, νικολας, καλαθη, περπε, τσαρτσαρη, φοτση, μπατιστ, πεκοβιτς κ.α. δεν διελυε τον ανταγωνισμο). Και οταν ο Ολυμπιακος ειχε (τεοντοσιτς, παπαλουκα, χαλπεριν, ουειφερ, μπεβερλι, τσιλντρες, βασιλοπουλο, κλειζα, μαυροκεφαλιδη, μπουρουση, βουισιτς, σχορτσιανιτη, δεν ειχε υπερβολικα μεγαλο μπατζετ για ευρωπη.)
    Τελευταίο είναι και δεν το συνεχίζω γιατί τσάμπα τα γράφω.

    Δεν πληρώνουν. Γι' αυτό παραιτήθηκε ο Ομπράντοβιτς και γι' αυτό πολλοί παίκτες φεύγουν από Τουρκία και κυρίως Αμερικάνοι. Σου ξαναλέω, πχ η Φενέρ έχει 500+ εκατομμύρια ευρώ χρέη και το λένε οι ίδιοι, μιας και με ξαναρωτάς ποιός το λέει αυτό, ενώ σου έχω ήδη απαντήσει. Ακόμη κι οι τράπεζες βγάζανε ανακοίνωση οτι Φενερ, Γαλατά, Μπεσίκτας και Τραμπζοσπόρ δεν πληρώνουν τίποτα και ψηφίζει ειδικό νόμο το κράτος για να κάνουν διακανονισμό ανά 10ετία οι σύλλογοι.

    Ο τουρκικός σύλλογος ανακοίνωσε τον ετήσιο ισολογισμό του και τα χρωστούμενά του ανέρχονται συνολικά σε 620 εκατ. ευρώ. Όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος Αλί Κοτς, ήδη από την… τσέπη του, για την αποπληρωμή του χρέους, έχει βάλει κοντά στα 35 εκατ. ευρώ.

    Μάλιστα, οι άνθρωποι του συλλόγου κρούουν τον… κώδωνα του κινδύνου, καθώς το χρέος ολοένα και διογκώνεται, αφού ενδεικτικό είναι πως από το 2017 μέχρι σήμερα έχει αυξηθεί κατά περίπου 150 εκατ. ευρώ.


    Αν ικανοποιείται ή όχι το χρέος, κατάλαβε το μόνος σου απ' το κείμενο, μιας και το χρέος λέει οτι χρόνο με χρόνο ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ.

    Δεν είναι ok με το FFP ούτε στο ποδόσφαιρο, ούτε στο μπασκετ.

    Δεν έχω δει από ΚΑΝΕΝΑΝ αρδ να λέει κάτι κακό για τις μεταγραφές της Μπάρτσα και της Φενέρ. Κάθε άλλο, βλέπω να γράφουν διθυραμβικά σχόλια όλοι.

    Ο βάζελος το 2008-2010 κι εμείς το 2009-2010, είχαμε τα 2 μεγαλύτερα μπατζετ στην Ευρώπη.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (18-07-19), The Dude (18-07-19)

  24. #455
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά δεν σαρωσαν τίποτα... κατηγορίες έπεφταν και η μια αποτυχία διαδεχόταν την άλλη. Στο πρώτο χιαστί χάσαμε 30 πόντους από την Γερμανία (που ήταν το αουτσάιντερ θεωρητικά) πρόσφατα

    Το θέμα είναι απλό. Δεν υπάρχει σοβαρή διαδικασία παραγωγής τα τελευταία χρόνια. Τα χρήματα και οι κατευθύνσεις χάνονται στον δρόμο
    Αυτά που ακούγονται σε εκπομπές που αναπολουν το παρελθόν μάζεψε 10 παιδιά από την αλάνα είναι για αστεία...
    Ναι, στο μπάσκετ δεν έχουν σαρώσει τα τελευταία χρόνια, ισχύει. Αλλά γενικά στον εφηβικό αθλητισμό, πάμε πολύ καλύτερα (σε διακρίσεις) από ό,τι στον ανδρικό. Γιατί; Γιατί καίνε τα παιδάκια και μετά τέλος

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  25. #456
    .
    Εγγραφή
    18-02-2010

    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Μηνύματα
    8.472
    Thanks
    3.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.229 φορές σε 3.252 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Η Κανονική περίοδος της σεζόν 2019/20 θα αρχίσει στις 3 Οκτωβρίου 2019 και η EuroLeague ανακοίνωσε σήμερα το πρόγραμμα, με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει στην πρεμιέρα την Βιλερμπάν στην Γαλλία (3/10, 21:45).


    Το αναλυτικό πρόγραμμα της Κανονικης Περιοδου:


    1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν - Ολυμπιακός

    2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός - Βαλένθια

    3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

    4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια - Ολυμπιακός

    5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός

    6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

    7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

    8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

    9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός

    10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός

    11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

    12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

    13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός

    14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός - Χίμκι

    15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός

    16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός

    17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

    18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια - Ολυμπιακός

    19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου

    20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

    21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός

    22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός - Μπασκόνια

    23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός

    24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

    25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός - Βιλερμπάν

    26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

    27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

    28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

    29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός

    30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης

    31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας

    32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι - Ολυμπιακός

    33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός

    34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (19-07-19)

  27. #457
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    CSKA president Vatutin revealed that club will have 26mln euro (13% taxes included) for salaries for upcoming season. Also they are still looking for at least one guard

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    26 εκατομμυρια μπατζερ μαζι με τους φορους και ψαχνουν ενα ακομα γκαρντ. Ετσι κι αλλιως το ροστερ τους ειναι χειροτερο απο το περσινο, αλλα αν το γκαρντ που θα παρουν δεν ειναι κορυφαιο, ισως να μην πανε ουτε φ-4.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  28. #458
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Το καλοκαίρι αυτό μου θυμίζει το 2011.
    Ο Ολυμπιακός έχει αποτύχει, γίνεται ξεσκαρτάρισμα στην ομάδα από ακριβά συμβόλαια, οι Αγγελόπουλοι μειώνουν το μπάτζετ και πολλοί λένε πως θέλουν να αποχωρήσουν, η ομάδα έχει έναν από τους τοπ προπονητές ο οποίος επίσης απέτυχε.
    Η ιστορία Ηλία επαναλαμβάνεται????

  29. #459
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    26 εκατομμυρια μπατζερ μαζι με τους φορους και ψαχνουν ενα ακομα γκαρντ. Ετσι κι αλλιως το ροστερ τους ειναι χειροτερο απο το περσινο, αλλα αν το γκαρντ που θα παρουν δεν ειναι κορυφαιο, ισως να μην πανε ουτε φ-4.
    Αυτό το 13% εφορία το είδε κανείς; Αυτό σε μας είναι... 45%... κάνοντάς το φραγκοδίφραγκα, για κάθε μύριο ο Βατούτιν πλερώ 130 χιλιάρικα, οι Αφοι 450... καλά ο τράκης πλερώ σε μαγκιά κλανιά...
    There is a Dude in town

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (25-07-19)

  31. #460
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2018-19

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το 13% εφορία το είδε κανείς; Αυτό σε μας είναι... 45%... κάνοντάς το φραγκοδίφραγκα, για κάθε μύριο ο Βατούτιν πλερώ 130 χιλιάρικα, οι Αφοι 450... καλά ο τράκης πλερώ σε μαγκιά κλανιά...
    Eιναι θεμα του κρατους η φορολογια. Για εμενα ειναι σωστο το 45% σε αυτα τα ποσα. Δηλαδη αν πληρωνουν αυτοι, που ειναι εκατομμυριουχοι, 13% φορο, ποσο πρεπει να πληρωνουν αυτοι που βγαζουν 20-30 χιλιαρικα τον χρονο;

    Βεβαια δημιουργειται αθεμιτος ανταγωνισμος στην διοργανωση, ειναι προφανες, αλλα τι να γινει;
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  32. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-07-19), Red Sting (25-07-19)

Σελίδα 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 31319202122232425 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας