+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9 15 16 17 18 19
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 361 έως 375 από 375

Θέμα: 10η Αγωνιστικη SuperLeague:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-παναθηναικος/11-11-18/19:30--->Novasports 1

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    19.865
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 16.306 φορές σε 10.252 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: 10η Αγωνιστικη SuperLeague:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-παναθηναικος/11-11-18/19:30--->Novasp

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν μιλάς για πιο σύνθετα πράγματα σε καταλαβαίνω καλύτερα

Δεν καταλαβαίνω όμως τι γίνεται ρε συ. Έχει η ΠΑΕ 60 εκατομμύρια χρέη σε δάνεια. Τόσα χρόνια δεν τα έχει αποπληρώσει και το κάνει τώρα; Γιατί; Και γιατί την ίδια στιγμή φεύγει ο Κόκκαλης;

Επίσης, δεν κατάλαβα τι εννοείς για τα λεφτά που βάζει ο κάθε Μαρινάκης και πάνε χαμένα. Πώς αλλιώς μπορείς να βάλεις λεφτά σε μια ΠΑΕ πέρα από αύξηση μετοχικού κεφαλαίου;

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Οι ζημίες που προκαλούσαν τα έξοδα που πληρωνόταν από τα δάνεια, καλυπτόντουσαν με αύξηση μετοχικού κεφαλαίου.
    Από τότε που ισχύουν τα ΕΛΠ, αφήνουν ένα διάστημα κατά το οποίο μπορεί η επιχείρηση να διατηρήσει το συγκεκριμένο μετοχικό κεφάλαιο, υπό την προϋπόθεση ότι θα παρουσιάσει κέρδη εις νέο: Στην περίπτωση που συνεχίσει να έχει ζημίες και δεν αυξάνονται τα αποθεματικά της, υποχρεώνει τους μετόχους να μειώσουν αντίστοιχα το μετοχικό τους κεφάλαιο, ώστε να μην έχουν την απαίτηση η εταιρεία να τους πληρώσει το φουσκωμένο μερίδιό τους, σε περίπτωση που θέλουν να αποχωρήσουν. Με λίγα λόγια, δε μπορείς να ζητάς από τον επόμενο για να αναλάβει την εταιρία να σου πληρώσει και την αξία της εταιρείας και τα λεφτά που έβαλες για να καλύψεις τα δικά σου κερατιάτικα.
    Ένας άλλος τρόπος είναι η σύναψη ομολογιακού δανείου, από τους μετόχους (ο απ'ευθείας δανεισμός από τα πρόσωπα, δε συμφέρει, λόγω φόρων και κρατήσεων).
    Βέβαια, υπάρχουν και πιο έμμεσοι τρόποι (ενοικίαση ή πώληση περιουσιακών στοιχείων στον μεγαλομέτοχο, ή σε εταιρεία του, αλλά ο συγκεκριμένος τρόπος δεν ενδείκνυται, καθώς εγείρονται θέματα ηθικής και φορολογικής τάξεως).
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (17-11-18), drizzt (17-11-18), Red Sting (17-11-18)

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.185
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 14.682 φορές σε 7.693 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: 10η Αγωνιστικη SuperLeague:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-παναθηναικος/11-11-18/19:30--->Novasp

Ισως να γίνεται για να πετάξει το ποσοστό του Κόκκαλη πιο εύκολα, εκτός... κατεβάζοντας το ΜΚ στα 5 μυρια με μια αντίστοιχη αύξηση 20 μυρίων καλυμμένη εξ ολοκλήρου από τον Μαρινάκη, τα ποσοστά θα αλλάξουν και ο Κοκκαλης δε θα κατεχει το 13 αλλά το 4%... για να γινόταν αυτό στα 60 μύρια, θα απαιτούνταν πολλά πολλά πολλά μπικίκια...
    There is a Dude in town

4. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (17-11-18), chainsaw (17-11-18), drizzt (17-11-18), voskos_7 (17-11-18)

Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    19.865
    Ignore User

Αυτό είναι το έμμεσο όφελος. Όταν ξανακάνει αύξηση.

Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Περιοχή
    .
    Thanks
    17.755
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.618 φορές σε 10.994 μηνύματα
    Ignore User

Αν γίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και βάλω πέντε εκατομμύρια αυτή τη στιγμή, παίρνω τον μισό Ολυμπιακό έτσι;

7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

flessanto (17-11-18)

Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    19.865
    Ignore User

Λίγο λιγότερο...
    Βέβαια, αν βρεθείς να τα βάλεις, έτσι, στο ουρανοκατέβατο, δε ξέρω αν θα βρίσκεσαι να τα βγάλεις...

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.185
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και βάλω πέντε εκατομμύρια αυτή τη στιγμή, παίρνω τον μισό Ολυμπιακό έτσι;
    Ααααα... όχι.
    There is a Dude in town

Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    19.865
    Ignore User

Μην είσαι απότομος.

Το avatar του χρήστη sk12072
    A Worm`s Life Champion! Raiden X Champion! Xevoz Showdown Champion!
    Thanks
    4.012
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.901 φορές σε 8.762 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oberon και Στάθη: Πόσες ομοιότητες έχει η οικονομική (δε βάζω άλλες πτυχές) συγκυρία του '72, του '78, του '92, του '10, με την τρέχουσα;
    Έχει κανείς την εντύπωση ότι υπάρχει κάποιος να κάνει μία οποιαδήποτε επένδυση στην Ελλάδα, βασιζόμενος σε επιχειρηματικά κριτήρια και αισιοδοξώντας για τη βιωσιμότητα του εγχειρήματος; Ρωτάω, γιατί ακόμα και τώρα, έχουμε ξεχάσει ότι ο Κόκκαλης, την έκανε από τον Ολυμπιακό, όλως συμπτωματικώς, μόλις σταμάτησαν οι Τράπεζες να δίνουν δάνεια και ακόμα πιο συμπτωματικά, μετά μάθαμε ότι ο Ολυμπιακός και όχι ο Σωκράτης, ήταν "ανοιχτός" στις τράπεζες περί τα 60 χαρτιά... (Τα οποία, δεν υπήρχε καμία διάθεση να τακτοποιηθούν)
    Βέβαια, τα έργα και τις ημέρες του Βαγγέλη, πιθανώς να τα μάθουμε μετά, αλλά η πραγματικότητα για το Σωκράτη, έγραψε το αναντίρρητο, ότι διοίκησε τον Ολυμπιακό με τρόπον τινά "θαλασσοδάνεια" - χωρίς να επεκτείνομαι στα υπόλοιπα, για τα οποία ναι μεν λέμε ότι ο Βαγγέλης έχει στενή σχέση με τον Κούλη, ξεχνώντας προφανώς το αλισβερίσι του Κόκκαλη με τον πατέρα Μητσοτάκη (με τη Siemens και τον ΟΤΕ, δεν είναι και... τελείως άλλη υπόθεση, από αυτή που ξεφωνίζουμε).

Τα "όλο και κάποιος", αν συμπληρωθούν με το "Λαυρεντιάδης" (ο οποίος προφανώς είχε σκοπό να χρησιμοποιήσει τον Ολυμπιακό σαν άσυλο και ο Κόκκαλης πήγε να τον διευκολύνει) είναι η μόνη πιθανή λύση και κάποιος σοβαρός, εν έτει 2018+, σε ελληνική επιχείρηση (πόσο μάλλον σε ομάδα), είναι τελείως αμφίβολο να ξεπεταχτεί. Το παράδειγμα του βάζελου, είναι χρήσιμο όχι μόνο ως προς το ποιά μπορεί να είναι μία διάδοχη κατάσταση, αλλά και να δούμε πόσο γρήγορα μία ομάδα μπορεί να βρεθεί στο γκρεμό, ούσα σε... προσωρινή διαχείριση.

Και κριτική να γίνεται και καντήλια να πέφτουν και τεμενάδες να μη γίνονται: Το να είμαστε τόσο σίγουροι όμως ότι βρέχει Μαρινάκηδες, σε σημείο να λέμε ότι πρέπει να πουλήσει την ομάδα, είναι πάρα πολύ παρακινδυνευμένο, περισσότερο για τον τρόπο με τον οποίο πιστεύουμε εμείς ότι λειτουργούν τα πράγματα γύρω μας.

Ο Γουλανδρής και ο Νταϊφάς, ήταν ευεργέτες, όταν για τις δικές τους δουλειές, τα χρήματα τα βρίσκανε στο δρόμο, σχεδόν.

ο rothchild καποτε ελεγε:"when you see blood on the streets buy property".οι καλυτερες μπιζνες γινονται μεσα στην οικονομικη κριση.
    σαφως και θα βρεθει επενδυτης να παρει τον Ολυμπιακο.το μονο μαγαζι γωνια στην Ελλαδα.οπως εμφανιζοντουσαν και παλιοτερα.
    οΚοκκαλης να υπενθυμισω ξεχρεωσε χρεος 9,5 δις.δραχμες!!!!!!! τοτε του κοσκωτα.δηλαδη 30 εκ.ευρω.σε σημερινα λεφτα καντα πανω απο 100....
    το τι προσφερε ο Κοκκαλης ειναι γνωστο και ουτε προκειται να το ανακυκλωσω και αναμασησω.το οτι ο Μαρινακης δεν εχει κανει ουτε το 1/10
    ειναι γνωμη μου και οποιος θελει την ασπαζεται.
    αυτο που με ενοχλει αφανταστα στον Μαρινακη ειναι οτι εχει μπλεξει τις δουλεις του με την ομαδα.με το που ανελαβε την ομαδα αμεσως ρε πουστη μου
    αρχισε τα τηλεφωνα στον μπεο...αμεσως....δεν γινονται ετσι οι δουλειες ρε φιλε...θελεις να πιασεις την διαιτησια γιατι νομιζεις οτι σε αδικει;καντο αλλιως...
    καντο υπογεια.οπως κανουν ολοι.μας εχει ξεφτιλισει με αυτες του τις ενεργειες.
    τωρα ξαφνικα του φταιει ο Κοκκλαης και παει να τον λοιδωρησει στα ματια του φιλαθλου του Ολυμπιακου πεταγοντας τον εξω απο την Παε.
    ο Κοκκαλης πλεον δεν ξαναπατησε στο γηπεδο.τωρα ειναι συμπεριφορα αυτη προς πρωην προεδρο;τεσπα.
    μερικοι τον εχουν για τον μονο σωτηρα του Θρυλου.καλως κανουν.αλλα υπαρχει και η αντιθετη αποψη.απλως να κοιταξει ομαρινακης οταν παραδωσει
    την Παε να την παραδωσει σε καλυτερη κατασταση απο αυτη που την παρελαβε.οπως ακριβως εκαναν ολοι οι προηγουμενοι απο αυτον.
    εχει ιστορικη υποχρεωση.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ

Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Thanks
    10.628
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.359 φορές σε 1.578 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο rothchild καποτε ελεγε:"when you see blood on the streets buy property".οι καλυτερες μπιζνες γινονται μεσα στην οικονομικη κριση.
    σαφως και θα βρεθει επενδυτης να παρει τον Ολυμπιακο.το μονο μαγαζι γωνια στην Ελλαδα.οπως εμφανιζοντουσαν και παλιοτερα.
    οΚοκκαλης να υπενθυμισω ξεχρεωσε χρεος 9,5 δις.δραχμες!!!!!!! τοτε του κοσκωτα.δηλαδη 30 εκ.ευρω.σε σημερινα λεφτα καντα πανω απο 100....
    το τι προσφερε ο Κοκκαλης ειναι γνωστο και ουτε προκειται να το ανακυκλωσω και αναμασησω.το οτι ο Μαρινακης δεν εχει κανει ουτε το 1/10
    ειναι γνωμη μου και οποιος θελει την ασπαζεται.
    αυτο που με ενοχλει αφανταστα στον Μαρινακη ειναι οτι εχει μπλεξει τις δουλεις του με την ομαδα.με το που ανελαβε την ομαδα αμεσως ρε πουστη μου
    αρχισε τα τηλεφωνα στον μπεο...αμεσως....δεν γινονται ετσι οι δουλειες ρε φιλε...θελεις να πιασεις την διαιτησια γιατι νομιζεις οτι σε αδικει;καντο αλλιως...
    καντο υπογεια.οπως κανουν ολοι.μας εχει ξεφτιλισει με αυτες του τις ενεργειες.
    τωρα ξαφνικα του φταιει ο Κοκκλαης και παει να τον λοιδωρησει στα ματια του φιλαθλου του Ολυμπιακου πεταγοντας τον εξω απο την Παε.
    ο Κοκκαλης πλεον δεν ξαναπατησε στο γηπεδο.τωρα ειναι συμπεριφορα αυτη προς πρωην προεδρο;τεσπα.
    μερικοι τον εχουν για τον μονο σωτηρα του Θρυλου.καλως κανουν.αλλα υπαρχει και η αντιθετη αποψη.απλως να κοιταξει ομαρινακης οταν παραδωσει
    την Παε να την παραδωσει σε καλυτερη κατασταση απο αυτη που την παρελαβε.οπως ακριβως εκαναν ολοι οι προηγουμενοι απο αυτον.
    εχει ιστορικη υποχρεωση.
    Διάβασα ότι ο Κόκκαλης τα έκανε πλακάκια με Μυτιληναίο και με την πλάτη και όχι μόνο, της κυβέρνησης, φτιάχνουν υπερεργολαβικο όμιλο για να χτυπήσουν όλα τα κρατικά έργα ενώ θα διεκδικήσουν και την έκτη τηλεοπτική άδεια. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, άλλα αν ισχύει εξηγεί πολλά από όσα συνέβησαν προσφάτως στον Ολυμπιακό, και μάλλον δικαιώνει σε πολλά τον Τύπο με όσα λέει τελευταίως

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks
    4.012
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα ότι ο Κόκκαλης τα έκανε πλακάκια με Μυτιληναίο και με την πλάτη και όχι μόνο, της κυβέρνησης, φτιάχνουν υπερεργολαβικο όμιλο για να χτυπήσουν όλα τα κρατικά έργα ενώ θα διεκδικήσουν και την έκτη τηλεοπτική άδεια. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, άλλα αν ισχύει εξηγεί πολλά από όσα συνέβησαν προσφάτως στον Ολυμπιακό, και μάλλον δικαιώνει σε πολλά τον Τύπο με όσα λέει τελευταίως

ωραια και;απαγορευεται να παρει αδεια ο κοκκαλης;ποιος την απαγορευει;ο μαρινακης;
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ

Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Thanks
    10.628
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.359 φορές σε 1.578 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια και;απαγορευεται να παρει αδεια ο κοκκαλης;ποιος την απαγορευει;ο μαρινακης;
    Χαχα όχι ρε. Το με Μυτιληναίο και με τις πλάτες Τσίπρα είναι το θέμα. Και στ αρχιδια μου ας κάνει ότι θέλει, άλλα μήπως δεν είναι τυχαίο που έφυγε από Ολυμπιακό τώρα; Αυτό λέω. Μήπως τον ανάγκασε ο Αλεξάκης;

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.185
    Ignore User

Για να πάρει δουλειές ο Κόκκαλης, αυτή τησ στιγμή κάνει κακό στην ομάδα. Οποιος δεν το καταλαβαίνει, θα το εμπεδώσει με τον καιρό... αυτή τη στιγμή, όσο κι αν τον αγαπάμε ή όχι, είναι απέναντι στον Ολυμπιακό. Αυτό στα δικά μου μάτια τον κάνει εχθρό.
    Αυτός επέλεξε αυτόν τον δρόμο, όχι εγώ.
    Αυτή τη στιγμή ο Ολυμπιακός έχει συγκεκριμένη κεφαλή. Στηρίζω ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ, τον θεματοφύλακα των συμφερόντων της ομάδας και όχι ένα ΠΡΩΗΝ πρόεδρο που κοιτάει την πάρτη του και μόνο...
    There is a Dude in town

16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (Σήμερα)

Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Περιοχή
    .
    Thanks
    17.755
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.618 φορές σε 10.994 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάρει δουλειές ο Κόκκαλης, αυτή τησ στιγμή κάνει κακό στην ομάδα. Οποιος δεν το καταλαβαίνει, θα το εμπεδώσει με τον καιρό... αυτή τη στιγμή, όσο κι αν τον αγαπάμε ή όχι, είναι απέναντι στον Ολυμπιακό. Αυτό στα δικά μου μάτια τον κάνει εχθρό.
    Αυτός επέλεξε αυτόν τον δρόμο, όχι εγώ.
    Αυτή τη στιγμή ο Ολυμπιακός έχει συγκεκριμένη κεφαλή. Στηρίζω ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ, τον θεματοφύλακα των συμφερόντων της ομάδας και όχι ένα ΠΡΩΗΝ πρόεδρο που κοιτάει την πάρτη του και μόνο...
    Εγω στηριζω την πουτσοκεφαλη που θα φανε ο σαββιδης και ο γατουλης.

18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

The Dude (Σήμερα)

Thanks
    4.012
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα όχι ρε. Το με Μυτιληναίο και με τις πλάτες Τσίπρα είναι το θέμα. Και στ αρχιδια μου ας κάνει ότι θέλει, άλλα μήπως δεν είναι τυχαίο που έφυγε από Ολυμπιακό τώρα; Αυτό λέω. Μήπως τον ανάγκασε ο Αλεξάκης;

πρεπει να παραμερισει τα επιχειρηματικα του συμφεροντα ο Κοκκαλης για τον Μαρινακη;
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.185
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στηριζω την πουτσοκεφαλη που θα φανε ο σαββιδης και ο γατουλης.
    Θα νομίζουν ότι έχω διπλό ακάου, τύπε...Γουσταρίζω τρόπο σκέψης...

There is a Dude in town

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9 15 16 17 18 19

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-18, 07:22
  2. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-17, 22:44
  3. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-16, 01:57
  4. 11η Αγωνιστικη Superleague: παναθηναικος-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/21-11-15/ 19:30 by Novasports
    By ttg_red in forum Τι λέγαμε παλαιά - Ποδόσφαιρο
    Απαντήσεις: 342
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 22:57
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-11, 19:45

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές