Σελίδα 40 από 120 ΠρώτηΠρώτη ... 1020303637383940414243445060708090 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 781 έως 800 από 2397

Θέμα: 2018 FIFA World Cup Russia

  1. #781
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχει πει ο Λίνεκερ, μεγάλος παίκτης.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Μαλακιες έχει πει ο λινεκερ. Έπρεπε να μείνουν 10 και όχι 11 που έλεγε ο Γκάρι

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (23-06-18)

  3. #782
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    και αφού δεν πέρασε η Ελλάδα κάθισα να συμπαθήσω την χώρα της φίλης μου αλλά τι να πω έτσι όπως τα έκαναν. Ολοι πίσω μισή επίθεση έβγαλαν και με πλεονέκτημα παίχτη
    αυτός ο Ντουρμάζ έμπαζε και στο τέλος δικαιώθηκαν οι Γερμανοί
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (23-06-18)

  5. #783
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχει πει ο Λίνεκερ, μεγάλος παίκτης.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    O Nτουρμάζ;

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (23-06-18)

  7. #784
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν ήταν ρε; δεν το πρόσεξα καλά αλλά μου φάνηκε καθαρό. Είδα και ότι είναι ο τζιμης, ε μάλλον θα ήταν. Όχι;

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ ξέρω ότι υπάρχει ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δεν έδωσε και πλέον χωρίς την παραμικρή δικαιολογία, έχοντας VAR και 5 άτομα να παρακολουθούν και να ενημερώνουν. Αυτό το λες και στημένο πλέον επίσημα.

  8. #785
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vasilis-thrylos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κερδισαν την αποβολη και παρκαρανε το λεωφορειο. Καλα να παθουν.
    Αυτό. Ανεξήγητη οπισθοχώρηση, καλά να πάθουν. Ας πρόσεχαν.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (23-06-18), vasilis-thrylos7 (24-06-18)

  10. #786
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο άλλος ο καθυστερημένος ο Ντουρμάζ αντί να μαρκάρει σωστά πήγε σαν γίδι κι έκανε φάουλ στο πιο ακατάλληλο σημείο. Εύγε μαλάκα.
    Αστείος άνθρωπος. Για ποδοσφαιριστή δε μιλάω καν. Και να ταν μόνο το μαρκάρισμα? Ούτε μισή βοήθεια δεν έδωσε ο μαλάκας, μόνο λάθη.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (23-06-18), Red&White-Nick-7 (23-06-18)

  12. #787
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι υπάρχει ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δεν έδωσε και πλέον χωρίς την παραμικρή δικαιολογία, έχοντας VAR και 5 άτομα να παρακολουθούν και να ενημερώνουν. Αυτό το λες και στημένο πλέον επίσημα.
    Άλλο αυτό. Εγώ λέω για το φάουλ. Αν και εγώ δεν είμαι σίγουρος πως θα το έδινα το πέναλτι

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #788
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Θα έχει πολύ πλάκα να περάσει η Κορέα πάντως

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #789
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο άλλος ο καθυστερημένος ο Ντουρμάζ αντί να μαρκάρει σωστά πήγε σαν γίδι κι έκανε φάουλ στο πιο ακατάλληλο σημείο. Εύγε μαλάκα.
    Από τη στιγμή που μπήκε πήγαινε σαν τραγί σε επίθεση και άμυνα... Στο κρισιμότερο σημείο τους χαντάκωσε ο πανύβλακας...

  15. #790
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παντως οταν μπηκε ο Τζιμυ ο δικος μου θυμηθηκα εποχες που εκανε τσιγαριλικι, ακουγε ρεγγε κατα τη διαρκεια του αγωνα και πανηγυριζε τα γκολ του αντιπαλου. Τζιμυ λειπεις απο τον Ολυμπιακο.[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (24-06-18), flessanto (23-06-18), voskos_7 (24-06-18)

  17. #791
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Τα καταφέραμε με την ψυχή στο στόμα...

    Δεν ήταν κακή η Γερμανία. Η Σουηδία είχε πλάνο να κλέψει το παιχνίδι ή τουλάχιστον την ισοπαλία. Έπαιξε με αντεπιθέσεις και γύρισε την πλάτη στην κατοχή της μπάλας, την οποία έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα μπορούσε να έχει.

    Ντράξλερ και Βέρνερ, όπως παίζουν, πρέπει να κάνουν παρέα στον Τούρκο στον πάγκο. Για τον Τίμο το καταλαβαίνω να είναι ψαρωμένος και να τον πιάνει ζαλάδα. (αν και κέρδισε στο τέλος το φάουλ και, ας πούμε, εξιλεώθηκε) Ο Γιούλιαν ΕΠΡΕΠΕ να είναι πολύ καλύτερος. Δεν μπορεί να τα περιμένει όλα η ομάδα από τον Κίμιχ.

    Αυτό που διαχρονικά μου αρέσει με τους Φρίτσιδες, είναι πως δεν τα παρατάνε, όπως και να έχει το παιχνίδι. Χάνουν, κερδίζουν, παίζουν με παίκτη παραπάνω, είναι με λιγότερο, μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο θα τα δίνουν όλα.

    *μεγάλη μαλακία ο Μπόατεγκ, για την κλάση του. Ευτυχώς δεν μας στοίχησε και δεν θα μας στοιχίσει. Όσο έπαιξε ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Ο Τόνυ, φυσικά, με το γκολ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ που πέτυχε, του έκλεψε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη.

    Πάμε γερά για το ΠΕΜΠΤΟ αστέρι! Με ΛΙΓΗ καλή μπάλα θα το πάρουμε. Καμιά ομάδα, όπως τις είδα, δεν είναι καλύτερη από τη Γερμανία. (με εξαίρεση ίσως την Κροατία, που δεν νομίζω πως θα πάει τόσο μακριά, λόγω έλλειψης πείρας)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimace : 24-06-18 στις 03:26

  18. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (24-06-18), flessanto (23-06-18), Rena (24-06-18)

  19. #792
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι υπάρχει ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δεν έδωσε και πλέον χωρίς την παραμικρή δικαιολογία, έχοντας VAR και 5 άτομα να παρακολουθούν και να ενημερώνουν. Αυτό το λες και στημένο πλέον επίσημα.
    Τύπε, νομίζω πως το Βαρ λειτουργεί κάπως αλλιώς... παρακολουθούν μεν αλλα δεν εχουν δικαίωμα να πουν τη γνώμη τους αν δε τους ζητηθεί απο τον ρεφ. Συμβουλευτικός είναι ο ρόλος τους εφόσον εχει δεύτερες σκέψεις για μια φάση ο ρεφης, όπως με τη βραζιλία. Οπότε, ακόμη κι αν φαίνεται πεντακάθαρα από το Βαρ, αν αποφασίσει ο ρεφης ότι δεν το χρειάζεται, άντε γειά.
    There is a Dude in town

  20. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (24-06-18), chainsaw (24-06-18), flessanto (24-06-18), thelastbaron (24-06-18)

  21. #793

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.907
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα καταφέραμε με την ψυχή στο στόμα...

    Δεν ήταν κακή η Γερμανία. Η Σουηδία είχε πλάνο να κλέψει το παιχνίδι ή τουλάχιστον την ισοπαλία. Έπαιξε με αντεπιθέσεις και γύρισε την πλάτη στην κατοχή της μπάλας, την οποία έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα μπορούσε να έχει.

    Ντράξλερ και Βέρνερ, όπως παίζουν, πρέπει να κάνουν παρέα στον Τούρκο στον πάγκο. Για τον Τίμο το καταλαβαίνω να είναι ψαρωμένος και να τον πιάνει ζαλάδα. (αν και κέρδισε στο τέλος το φάουλ και, ας πούμε, εξιλεώθηκε) Ο Γιούλιαν ΕΠΡΕΠΕ να είναι πολύ καλύτερος. Δεν μπορεί να τα περιμένει όλα η ομάδα από τον Κίμιχ.

    Αυτό που διαχρονικά μου αρέσει με τους Φρίτσιδες, είναι πως δεν τα παρατάνε, όπως και να έχει το παιχνίδι. Χάνουν, κερδίζουν, παίζουν με παίκτη παραπάνω, είναι με λιγότερο, μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο θα τα δίνουν όλα.

    *μεγάλη μαλακία ο Μπόατεγκ, για την κλάση του. Ευτυχώς δεν μας στοίχησε και δεν θα μας στοιχίσει. Όσο έπαιξε ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Ο Τόνυ, φυσικά, με το γκολ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ που πέτυχε, του έκλεψε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη.

    Πάμε γερά για το ΠΕΜΠΤΟ αστέρι! Με ΛΙΓΗ καλή μπάλα θα το πάρουμε. Καμιά ομάδα, όπως τις είδα, δεν είναι καλύτερη από η Γερμανία. (με εξαίρεση ίσως την Κροατία, που δεν νομίζω πως θα πάει τόσο μακριά, λόγω έλλειψης πείρας)
    Δεν καταλαβαινω τι ονειρο εχει δει ο Λεβ με τον Μιλερ δεξι εξτρεμ να βγαζει σεντρες. Τελειως ανορθολογικη χρηση του παικτη.
    Ο Βερνερ στο δευτερο ημιχρονο οταν βγηκε εκτος περιοχης και ειχε χωρους, εκανε αισθητη την παρουσια του, αλλα τον θεωρω πολυτελεια σαν επιθετικο, οταν υπαρχει ξεκαθαρο προβλημα στην κυκλοφορια της μπαλας και στη δημιουργια φασεων.

    Γενικα παντως η Γερμανια επαιξε καλουτσικα στο δευτερο ημιχρονο. Η χρησιμοποιηση του Γκομεζ μου φαινεται σαν υστατη οκ τα, αλλα βοηθησε σημερα, καθως η Σουηδια επαιζε φουλ αμυνα. Ομως απεναντι σε πιο δυνατες και επιθετικογενεις ομαδες, αυτο το αρχαϊζων ποδοσφαιρο με τον γιγαντα που περιμενει στην περιοχη για κεφαλια, δεν εχει ελπιδα.
    Φυσικα πρεπει να ειπωθει και μια κουβεντα για τον mvp Reus και για το παιδακι τον Μπραντ. Ξερει πολυ μπαλα και μεταμορφωσε την ομαδα και στα 2 ματς, που μπηκε αλλαγη. Του αξιζει φανελα βασικου στη θεση του φλυαρου Ντραξλερ.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (24-06-18)

  23. #794
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε, νομίζω πως το Βαρ λειτουργεί κάπως αλλιώς... παρακολουθούν μεν αλλα δεν εχουν δικαίωμα να πουν τη γνώμη τους αν δε τους ζητηθεί απο τον ρεφ. Συμβουλευτικός είναι ο ρόλος τους εφόσον εχει δεύτερες σκέψεις για μια φάση ο ρεφης, όπως με τη βραζιλία. Οπότε, ακόμη κι αν φαίνεται πεντακάθαρα από το Βαρ, αν αποφασίσει ο ρεφης ότι δεν το χρειάζεται, άντε γειά.
    Δεν βγάζει καν νόημα να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Είναι σαν να λέμε ότι ο διαιτητής θα ζήταγε όποτε ήθελε αυτός απ' τον επόπτη να του υποδείξει αν είναι οφσάιντ. Δεν έβαλαν 5 άτομα σε ένα δωμάτιο να περιμένουν απλά τον διαιτητή, έχουν κανονικά ρόλο βοηθών και προφανώς πρέπει να υποδεικνύουν όποτε χρειάζεται.

    Πως λαμβάνεται μια απόφαση μέσω VAR;

    Ο διαιτητής μπορεί να ζητήσει από το VAR να δει μια συγκεκριμένη φάση. Το VAR, επίσης, μπορεί να πάρει... πρωτοβουλία και να υποδείξει στον διαιτητή να δει κάποια φάση, αν φανεί ότι μπορεί να έγινε λάθος. Ο ρέφερι κάνει το σήμα της οθόνης, ώστε άπαντες να καταλάβουν ότι θα υπάρξει διακοπή. Στις περιπτώσεις αμφιβολίας για το αν έπρεπε ή όχι να μετρήσει ένα γκολ, δεν είναι απαραίτητο ο διαιτητής να παρακολουθήσει την επίμαχη φάση στην οθόνη, απλά περιμένει να ακούσει την ετυμηγορία του VAR. Σε άλλες περιπτώσεις, ο χειριστής του VAR ζητά από τον διαιτητή να δει τη φάση και να επανεξετάσει την απόφασή του. Χρειάζονται περίπου 30-40 δευτερόλεπτα για να προβληθεί το ριπλέι και να ληφθεί η οριστική απόφαση, συνολικά περνούν δύο - δυόμιση λεπτά για να αρχίσει ξανά το παιχνίδι. Σημειώνεται ότι μόνο ο διαιτητής μπορεί να χρησιμοποιήσει το σύστημα, δεν είναι δυνατόν προπονητής ή ποδοσφαιριστής να ζητήσει να προβληθεί μια επίμαχη φάση.

  24. #795
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινω τι ονειρο εχει δει ο Λεβ με τον Μιλερ δεξι εξτρεμ να βγαζει σεντρες. Τελειως ανορθολογικη χρηση του παικτη.
    Ο Βερνερ στο δευτερο ημιχρονο οταν βγηκε εκτος περιοχης και ειχε χωρους, εκανε αισθητη την παρουσια του, αλλα τον θεωρω πολυτελεια σαν επιθετικο, οταν υπαρχει ξεκαθαρο προβλημα στην κυκλοφορια της μπαλας και στη δημιουργια φασεων.

    Γενικα παντως η Γερμανια επαιξε καλουτσικα στο δευτερο ημιχρονο. Η χρησιμοποιηση του Γκομεζ μου φαινεται σαν υστατη οκ τα, αλλα βοηθησε σημερα, καθως η Σουηδια επαιζε φουλ αμυνα. Ομως απεναντι σε πιο δυνατες και επιθετικογενεις ομαδες, αυτο το αρχαϊζων ποδοσφαιρο με τον γιγαντα που περιμενει στην περιοχη για κεφαλια, δεν εχει ελπιδα.
    Φυσικα πρεπει να ειπωθει και μια κουβεντα για τον mvp Reus και για το παιδακι τον Μπραντ. Ξερει πολυ μπαλα και μεταμορφωσε την ομαδα και στα 2 ματς, που μπηκε αλλαγη. Του αξιζει φανελα βασικου στη θεση του φλυαρου Ντραξλερ.
    Σωστός, γείτονα!

    Η Γερμανία είναι μια μηχανή! Στο πρώτο παιχνίδι ήταν σβηστή. Στο δεύτερο άρχισε να δουλεύει. Στο τρίτο θα ανεβάσει στροφές. Και μετά, όταν θα αρχίσει να παίζεται μπάλα, γιατί ΜΟΝΟ η νίκη θα μετράει, θα τη δούμε σε φουλ λειτουργία.

    *ο Λεβ, έχει τα κολληματάκια του. Τον Λιρόι πχ. ΔΕΝ έπρεπε να τον αφήσει έξω... Αλλά έχει κερδίσει παγκόσμιο και κριτική, τουλάχιστον εγώ, δεν θα του κάνω ακόμα...

  25. #796
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά με όλο το σεβασμό και σας σέβομαι όλους πάρα πολύ καθώς και την αναλυτική σας ικανότητα, τί περιμένατε να κάνει η Χ ομοσπονδία; Ότι έκαναν οι δικές μας ομοσπονδίες όταν εθνικές μεταγραφές έφερναν τίγκα στα αναβολικά μετάλλια σε στίβο και άρση βαρών, την πάπια κοιτάζοντας τις επιτυχίες.
    Αφήστε που και οι ελβετοί παραδοσιακά δε νομίζω πως έχουν τέτοιες σκοτούρες πατριωτικοεθνικού ενδιαφέροντος και στον Β' παγκόσμιο τις τράπεζες τους κοιτούσαν και πως θα πάνε μπροστά εν καιρώ Χίτλερ.
    Και κάτι ακόμα, εξ ίσου βασικό, είναι ότι με το Ελβετικό ποδόσφαιρο, μπορεί εμείς να ξέρουμε σαν καλούς παίκτες τον Σαπουιζά, τον Φράι, ή τον Στρέλλερ, αλλά από το σύνολο του πληθυσμού, σαν κοινό ασχολούνται περισσότερο οι Ρουμάνοι και οι Αλβανοί, καθώς οι Γερμανόφωνοι, έχουν μία σαφή προτίμηση στα χειμερινά αθλήματα...

    Από εκεί και κάτω, καλό είναι να επανεξεταστεί η εν γένει ανάρτηση πανώ στα γήπεδα, σημαιών που έχουν υποστεί οποιαδήποτε επεξεργασία, ή σημαιών άσχετων με τις συμμετέχουσες ομάδες, για να ξεμπερδεύουμε με τον κάλο στον εγκέφαλό του καθενός που είτε επιχειρεί να προσβάλλει, ή επιχειρεί να προσβληθεί από τη θέα των τελευταίων.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (24-06-18)

  27. #797
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι υπάρχει ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δεν έδωσε και πλέον χωρίς την παραμικρή δικαιολογία, έχοντας VAR και 5 άτομα να παρακολουθούν και να ενημερώνουν. Αυτό το λες και στημένο πλέον επίσημα.
    Τι έγινε Πανούλη; Σε πονάει η ομάδα μου;

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  28. #798
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε Πανούλη; Σε πονάει η ομάδα μου;

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Καθόλου. Ίσα ίσα που θα γουστάρουμε πιο πολύ στις επόμενες φάσεις που θα ξεφτιλιστεί περισσότερο.

    Για την ταμπακιέρα πάντως τσιμουδιά, δεν μας λες αν άξιζε να αποκλειστεί.

  29. #799
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου. Ίσα ίσα που θα γουστάρουμε πιο πολύ στις επόμενες φάσεις που θα ξεφτιλιστεί περισσότερο.

    Για την ταμπακιέρα πάντως τσιμουδιά, δεν μας λες αν άξιζε να αποκλειστεί.
    Όπως είπα δεν την έχω δει καθόλου την ομάδα μου. Αλλά ξαναλέω ότι χάσαμε το πρώτο, για να πάμε τραίνο μετά. Όσο περνάνε οι αγώνες θα γινόμαστε καλύτεροι. Τρέμετε

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  30. #800
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: 2018 FIFA World Cup Russia

    Ήθελα να το γράψω μετά την συντριβή της Αργεντινής, αλλά δεν το έκανα πιστεύοντας ό,τι ήταν νωρίς, καθώς ήμουν ακόμα, ας πούμε, υπό τη συναισθηματική επήρεια του παιχνιδιού:

    Αυτά που είδα από τον Μέσι στα δυο πρώτα παιχνίδια της Αργεντινής, (αυτό το κατεβασμένο κεφάλι, αυτή την παικτική ανυπαρξία, αυτή την άνευ όρων παραδοχή της ήττας) με έκαναν να βεβαιωθώ πως ο εν λόγω παίκτης δεν μπορεί να μπει στη ζυγαριά, όχι μόνο δίπλα στον Μαραντόνα (που για μένα είναι ο κορυφαίος όλων των εποχών) αλλά ούτε δίπλα στον Κρόιφ, τον Ματέους, τον Ρουμενίγκε κλπ (μιλώ για παίκτες που έχω δει...) Ο μεγάλος παίκτης, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ αν η ομάδα του είναι καλή ή παίζει καλά, ΠΡΕΠΕΙ να διακριθεί. Αυτό είναι ΚΑΝΟΝΑΣ. Και ο Μέσι, με την Εθνική του ομάδα, ίσως ηθελημένα, ΔΕΝ το κάνει. Δεν με νοιάζει το αν θα κλίσει την καριέρα του χωρίς παγκόσμιο κύπελο. Και άλλοι σούπερ παίκτες δεν το έχουν καταφέρει αυτό. Αυτό που μετρώ είναι πως βλέπω έναν άνιωθο παίκτη, να σέρνεται στο γήπεδο και όταν η μπάλα καίει να κάνει το ΤΙΠΟΤΑ. Το να μην μπορείς να βάλεις ούτε πέναλντι απέναντι στους Ισλανδούς είναι κάτι που δεν θα το φορτώσω στον προπονητή του...

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (24-06-18)

Σελίδα 40 από 120 ΠρώτηΠρώτη ... 1020303637383940414243445060708090 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας