+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 95 από 95

Θέμα: 13η Αγωνιστικη:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-απολλων σμυρνης/02-12-17/19:30 By Novasports 2

Dreaming Impossible... Το avatar του χρήστη ttg_red
    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Thanks
    1.475
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.292 φορές σε 1.526 μηνύματα
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: 13η Αγωνιστικη:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-απολλων σμυρνης/02-12-17/19:30 By Novasports 2

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    He Told me that I can't.....And i just smiled....!!!!

2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (03-12-17)

Το avatar του χρήστη panahs7
    Thanks
    10.195
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.949 φορές σε 9.403 μηνύματα
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: 13η Αγωνιστικη:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-απολλων σμυρνης/02-12-17/19:30 By Novasports 2

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Airness Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και είναι η μέρα που όλοι διαφωνούμε ας συνεχίσω να διαφωνώ και εγώ μαζί σας. Συγνώμη αλλά πραγματικά αστείο το επιχείρημα ότι ο Λεμονής μας έχει (προσωρινά) πρώτους, όπως αστείες είναι και οι εμφανίσεις της ομάδας μέχρι τώρα. Είμαστε (προσωρινά) πρώτοι λόγω του ότι οι άλλοι είναι τόσο ανίκανοι και ελάχιστοι (εκτός του ότι έχουν μετριότατες ομάδες) που χέζοντε και παθαίνουν παραζάλλη με το που πάνε να ξεφύγουν. Ακόμα και ο φετινός Ολυμπιακός με έναν προπονητή στον πάγκο του (γιατί αυτό είναι το μυστικό και καλό θα ήταν να το καταλάβουμε όλοι οτι η ομάδα πάει στο αυτώματο όλη την χρονιά με τον κανέναν στον πάγκο) θα ήταν ήδη 7-8 βαθμούς τουλάχιστων μπροστά απο τους άλλους και τώρα παλεύουμε να κερδίσουμε την κάθε ομάδα ακόμα και μέσα στο Καραισκάκη...
    Το ότι είμαστε πρώτοι δεν είναι επιχείρημα αλλά γεγονός. Τα υπόλοιπα που λες είναι προσωπική γνώμη. Να τα βάλουμε σε μια σειρά. Αρέσει, δεν αρέσει ο Λεμονής (κι εγώ θέλω άλλον προπονητή), μας έχει -σχεδόν- στην κορυφή. Καταλαβαίνω ότι δεν τον γουστάρεις, αλλά η στιγμή είναι άκυρη για να υποστηρίζεις ότι θα χάσουμε το πρωτάθλημα, απ' τη στιγμή που η πορεία που ακολουθεί είναι η αντίστροφη, από κάτω προς τα πάνω δηλαδή.

4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

SAF-7- (03-12-17)

Thanks
    3.353
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.362 φορές σε 2.492 μηνύματα
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Σόρυ αλλά δεν είμαστε πρώτοι. Και επισής είναι γεγονός οτι όλοι οι αγώνες που κερδίσαμε (εκτός Πλάτανιά) θα μπορούσαν πολύ εύκολα να είχαν άλλη κατάλληξη. Είναι μαθηματικά βέβαιο οτι κάποια στιγμή θα στραβώσει και πάλι το πράγμα (όπως και στράβωσε με Ατρόμητο, βάζελο) έτσι όπως πάμε. Όπως επίσης προσωπική σου γνώμη είναι οτι η πορεία που ακολουθεί είναι ανοδική. Μόνο βαθμολογική και άκρως αγχωτική. Καμία βελτίωση μέχρι τώρα. Και αυτό δεν είναι προσωπική γνώμη, αλλά γεγονός...

6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Airness για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (04-12-17), dimace (03-12-17)

Thanks
    10.195
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Σόρυ αλλά δεν είμαστε πρώτοι. Και επισής είναι γεγονός οτι όλοι οι αγώνες που κερδίσαμε (εκτός Πλάτανιά) θα μπορούσαν πολύ εύκολα να είχαν άλλη κατάλληξη. Είναι μαθηματικά βέβαιο οτι κάποια στιγμή θα στραβώσει και πάλι το πράγμα (όπως και στράβωσε με Ατρόμητο, βάζελο) έτσι όπως πάμε. Όπως επίσης προσωπική σου γνώμη είναι οτι η πορεία που ακολουθεί είναι ανοδική. Μόνο βαθμολογική και άκρως αγχωτική. Καμία βελτίωση μέχρι τώρα. Και αυτό δεν είναι προσωπική γνώμη, αλλά γεγονός...
    Εχθές που είπες ότι θα χάσουμε το πρωτάθλημα αν δεν διώξουν τον Λεμονή, ήμασταν πρώτοι. Στα υπόλοιπα δεν συνεχίζω γιατί είναι προφανές ότι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τι είναι γεγονός και τι όχι. Το ότι παίρνει δύσκολες νίκες χωρίς καλό ποδόσφαιρο, δεν αναιρεί το ότι η ομάδα είναι στην κορυφή και ακολουθεί ανοδική πορεία απ' την 7η θέση που μας παρέλαβε. Και το χρεώνεις σαν προσωπική μου γνώμη. Ok. Αλλά είναι και μαθηματικά βέβαιο, αυτό που το πας...

Το avatar του χρήστη estai
    Thanks
    2.227
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.347 φορές σε 1.973 μηνύματα
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Να μείνει ο Σερ γιατί πάει καλά μέχρι στιγμής στα εγχώρια, αλλά να πάρει προπονηταρά το καλοκαίρι.
    Αλλά ποιος σοβαρός προπονητής θα έρθει να προπονήσει το μίνι μάρκετ; Mη δούμε και τον Αλέφαντο να επανέρχεται, αν το χάσουμε.

9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (04-12-17), Paneas (04-12-17)

Το avatar του χρήστη SAF-7-
    Thanks
    650
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 593 φορές σε 290 μηνύματα
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Περαν του οτι ο Ολυμπιακος τα τελευταια χρονια ειχε φτασει σε ικανοποιητικο επιπεδο,
    και σαν λειτουργεια εταιρειας και στο αγωνιστικο,
    ενα μεγαλο κομματι της διαφορας προερχοταν και απο την ανυπαρξια των αντιπαλων.
    Ο Παναθηναικος σε μνημονειο-Αλαφουζου, η ΑΕΚ στα τοπικα,
    και ο ΠΑΟΚ, ο ΠΑΟΚ.

Φετος υπαρχει μια βελτιωση της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ,
    εχουν προστεθει καποιες καλες μοναδες,
    και λειτουργουν καθαρα ποδοσφαιρικα,
    με πληρωμενους παικτες, καλες εγκαταστασεις κλπ.
    Βεβαια περαν αυτου υπαρχει και ο πεντακαθαρος ελεγχος του παρασκηνιου απο Σαββιδη-Μελισσανιδη.
    Δεν το λεω σαν δικαιολογια, αλλα υπαρχει και ειναι ενα + για τον αντιπαλο.

Ολα αυτα μας φερνουν μετα απο 14 ματς στο -1.
    Το -1 ειναι ακριβως το ιδιο με το +2 με 16 ματς να μενουν.
    Ειναι αρκετα καλες ομαδες οι αλλοι 2 για να σε κοντραρουν,
    κατι που δεν ειναι στο χερι του Ολυμπιακου και του προπονητη του.

Εντελως μεσα στο στοχο του πρωταθληματος ειμαστε,
    που ειναι και ηταν ο βασικος στοχος της ομαδας,
    και με 2-3 καλες προσθηκες το χειμωνα,
    ειναι και πολυ πιθανος στοχος.

11. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον SAF-7- για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (04-12-17), chainsaw (04-12-17), estai (04-12-17), The Dude (04-12-17)

Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    8.641
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.724 φορές σε 5.294 μηνύματα
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

παλι καλα που ειμαστε και δευτεροι θα ελεγα φετος με τετοιο τσιρκο που εχουμε μονο η μπαρτσελονα δεν μας εχει βαλει γκολ
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    — John Lennon

Thanks
    3.353
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.362 φορές σε 2.492 μηνύματα
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές που είπες ότι θα χάσουμε το πρωτάθλημα αν δεν διώξουν τον Λεμονή, ήμασταν πρώτοι. Στα υπόλοιπα δεν συνεχίζω γιατί είναι προφανές ότι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τι είναι γεγονός και τι όχι. Το ότι παίρνει δύσκολες νίκες χωρίς καλό ποδόσφαιρο, δεν αναιρεί το ότι η ομάδα είναι στην κορυφή και ακολουθεί ανοδική πορεία απ' την 7η θέση που μας παρέλαβε. Και το χρεώνεις σαν προσωπική μου γνώμη. Ok. Αλλά είναι και μαθηματικά βέβαιο, αυτό που το πας...
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μαθηματικά βέβαιο είναι οτι αν κάποιος κάνει το λάθος να έχει αντίθετη γνώμη απο εσένα και σου απαντήσει, θα τον χαρακτηρίσεις. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά...

Thanks
    10.195
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μαθηματικά βέβαιο είναι οτι αν κάποιος κάνει το λάθος να έχει αντίθετη γνώμη απο εσένα και σου απαντήσει, θα τον χαρακτηρίσεις. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά...
    Τον χαρακτηρισμό δεν ξέρω που τον είδες, αλλά δεν βαριέσαι. Επίσης δεν εξέφρασα προσωπική γνώμη για να διαφωνείς. Ή μάλλον, για την ακρίβεια εξέφρασα και συμφώνησα μάλιστα μαζί σου ότι χρειαζόμαστε άλλον προπονητή. Ακόμη και στο αρχικό μου πόστ διευκρίνισα ότι δεν διαφωνώ γιατί θέλω τα αντίθετα από αυτά που θες, αλλά για την στιγμή που τα θες. Και συνεχίζεις να λες τα δικά σου. Όταν λες ότι είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα επαληθευτεί μια καθαρά υποκειμενική πρόβλεψη, λογικό είναι να το σχολιάσω κατά αυτόν τον τρόπο.

Από Wikipedia:
    a) Γεγονός: Κάτι που έχει γίνει, που έχει συμβεί.
    b) Επιχείρημα: Μια σειρά από δηλώσεις που χρησιμοποιούνται συνήθως για να πειστεί κάποιος ή να παρουσιαστούν οι λόγοι για την αποδοχή ενός συμπεράσματος.
    a) Ανέφερα πως η πορεία της ομάδας είναι ανοδική και έφτασε στην κορυφή, όταν πριν μας αναλάβει ο Λεμονής ήταν στη μέση της βαθμολογίας. Είναι γεγονός; Άρα όχι γνώμη μου.
    b) Υποστηρίζεις ότι ΘΑ χάσει το πρωτάθλημα και μάλιστα προσθέτεις ότι αποδεικνύεται και μαθηματικά αυτό. Προσωπική σου γνώμη δηλαδή, αφού κανείς δεν ξέρει αν θα συμβεί. Είναι επιχείρημα;

Τι σε ενόχλησε λοιπόν όταν λέω ότι δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις;

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    6.196
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.946 φορές σε 5.712 μηνύματα
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Διαφωνάω όπως σας είπα. Διαφωνάω με αυτούς που διαφωνούν μαζί μου και συμφωνώ με αυτούς που είναι υποταγμένοι στη μαγεία μου...
    Εγώ, σόρι κιόλα, αλλά βετίωση βλέπω. Σε πολλούς τομείς.
    Τομέας ένα. Φυσική κατάσταση. Καμία σχέση με το πως ήταν η ομάδα 70 ημέρες πριν. Η ομάδα έμπαινε στο β ημίχρονο κι έσκαγε σα λάστιχο ποδηλάτου που πατάει λάβα. Τώρα έχουν πολύ περισσότερα τρεξίματα και πολύ πιο φρέσκιοι στο δεύτερο, ε΄χοντας τρέξει και περισσότερο στο πρώτο.
    Τομέας δύο. Συνεργασίες. Στο επιθετικό κομμάτι βλέπω πολύ περισσότερες και μελετημένες συνεργασίες. Το γκόλι το πρώτο με τον Απολλωνέο είναι ένα τέτοιο δείγμα. Δουλεμένη συνεργασία με ανέβασμα του Γομάρ πίσω από το εξτρεμιστή. Αλλά και γενικότερα έβλεπα μία από δεξιά μια από αριστερά μία από τον άξονα, προσπάθεια να σπάσει το τείχος. Το ότι δεν πετυχαίνει πολλές φορές έχει να κάνει και με τους παίκτες που έχεις, όμως εγώ βλέπω δουλεμένα πράματα.
    Τομέας τρία. Ανεβασμένοι παίκτηδες. Μπρελόκ, Τζούλε, Πάρδος, Κουτρίνιο, Σισές, Καρίμης... ανεβασμένοι. Εκανες δύο ασυγχώρητα λάθη ο μαύρος αλλά αυτό δεν αμαυρώνει () την εικόνα του ότι είναι το πιο καλό δαμάλι που έχουμε αυτή τη στιγμή στα στοπέρια. Καρίμης, γαζώνει, Πάρδος και Μαριν εξανθωπίζονται... ο Σέρβος Ρομάριος είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ φορ και όταν αποτινάξει το άγχος που έχει να σκοράρει, θα δούμε πάρα πολύ ωραία πράματα. Προχθες, στο τετατέτι τα έκανε όλα σωστά, έκανε την απόκρουση της ζωής του ο μαλάκας ο τσίσας, οκ, θα σταυρώσουμε τον Τζούλε γι'αυτό; Στο γάμα πήγαινε το πλασέ...
    Τί ΔΕ μου αρέσει ακόμη; Κάνουμε τα μάτσια ντέρμπι. Αυτό δε με αρέσει. Δεν ξέρω τί φταίει, είναι και η άμυνα αλλά νομίζω περισσότερο ότι είναι περίοδος που δε μας πάει η μπάλα, ίσως και το μπλαζέ της αντιμετώπισης αντιπάλων, γιατί όταν σφίγγονται βγαίνει άλλη ομάδα.
    Γενικά... δε με αρέσει η γκρίνια. Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια... και η γκρίνια δεν είναι της στιγμής, είναι επιλογή. Αλήθεια, έχει αναρωτηθεί ποτέ κανείς πότε είδε την ομάδα του Ολυμπιακού των ανείρων του; Ποτέ. Πάντα γκρίνια για τον χ για τον ψ και παρελθοντολαγνεία... πάντα οι παλιές ομάδες ήταν καλύτερες, πάντα οι παλιοί παίκτες ήταν καλύτεροι. Αυτούς τους παίκτες έχουμε, αυτή την ομάδα, αυτή τη διοίκηση και γω τουλάχιστο θα τους χαίρομαι. Και τον γκαυλιάρη μαύρο άτεχνο Σεμπά, και τον Πέρση γκολεαδόρ, και τον Καταπίνο και όλους και πάνω απ'όλους τον Τάκαρο. Πολύ αρνητική ενέργεια ρε τύπε...
    There is a Dude in town

16. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (04-12-17), dimace (05-12-17), SAF-7- (05-12-17), voskos_7 (04-12-17)

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    18.351
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 14.304 φορές σε 9.075 μηνύματα
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Εντάξει, δανείστηκε φωνήεντα και από άλλα αλφάβητα, αλλά, όπως τα λέει είναι.
    Στο κάτω - κάτω, αν γράφετε από τώρα έτσι για την ομάδα, το Μάρτιο, που θα είμαστε τρίτοι, τί θα λέτε;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

SAF-7- (05-12-17), The Dude (04-12-17)

Το avatar του χρήστη Paneas
    Thanks
    1.536
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.637 φορές σε 1.916 μηνύματα
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Όταν διαβάζω τη λέξη "Τζούλε" ραγίζει η καρδιά μου και σπάει.

20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

The Dude (04-12-17)

Thanks
    2.227
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Προσκαλώ σε μονομαχία όποιον διαφωνεί μαζί μου.

22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

The Dude (04-12-17)

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    6.196
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.946 φορές σε 5.712 μηνύματα
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσκαλώ σε μονομαχία όποιον διαφωνεί μαζί μου.
    Θα τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε, τύπε; Κάτσε... κατ αρχήν διαφωνάς μαζί μου ή συμφωνάς;
    There is a Dude in town

Thanks
    2.227
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε, τύπε; Κάτσε... κατ αρχήν διαφωνάς μαζί μου ή συμφωνάς;
    Mε εσένα πάντα συμφωνώ γιατί δε με συμφέρει αλλιώς..

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-17, 09:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές