+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 214 από 214

Θέμα: Πόλο Ανδρών : Πρωτάθλημα-Κυπελλο-Ευρώπη 2017-2018

Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22.014 φορές σε 12.377 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Πόλο Ανδρών : Πρωτάθλημα-Κυπελλο-Ευρώπη 2017-2018

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινε υπερπροσπάθεια με ρέκκο και δεν είχαν μείνει καύσιμα να παίξουμε με ένα σαφώς χαμηλότερο αντίπλαο από τους ιταλά... κρίμα, τσάμπα τίτλος.
    Και δεν είναι υπέρβαση αυτά που κάνει η ομάδα. Είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη αυτή την πενταετία.
    Κι αλλος ενας τιτλος χαθηκε κριμα κι αδικα απο τις κοπελες.

Γενικα αυτο που γινεται στον ερασιτεχνη δεν εχει προηγουμενο. Τεσσερα τμηματα διεκδικουν ευρωπαικους τιτλους και ακολουθει το χαντμπολ και το μπασκετ γυναικων που σιγα σιγα ανεβαινουν.

Στο μπασκετ συμμετειχαμε φετος πρωτη φορα στην ευρωλιγκα και καναμε μια νικη. Στο χαντμπολ κλεισαμε τον βασικο πλειμεικερ της εθνικης, ο οποιος επαιζε στο εξωτερικο τα τελευταια χρονια.
    «Το πιο βαθύ σκοτάδι είναι λίγο πριν τη χαραυγή»

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.714
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.916 φορές σε 8.390 μηνύματα
    Ignore User

Ευκαιρία να πούμε ότι είναι μαλακία να μην δίνουμε ο καθένας ένα δεκάρικο για την κάρτα φιλάθλου... δύο γαμημένα πακέτα σιγαρέτα ρε, το χρόνο... έλεος. Ξεκουνηθείτε... και ακόμη καλύτερα, όλοι μέλη στον ολυμπιακό, γαμώ το αντικέρατό μου...
    There is a Dude in town

3. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (13-06-19), Du3lisT (10-06-19), flessanto (19-06-19), giannis75 (10-06-19), pirateeeeeee (10-06-19), Rena (10-06-19)

Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Thanks
    15.422
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.608 φορές σε 8.088 μηνύματα
    Ignore User

Ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του LEN Champions League, με 42 τέρματα σε όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

pirateeeeeee (10-06-19)

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Ignore User

Ο Ολυμπιακός αποχαιρετά με τιμές τον Γιάννη Φουντούλη!

Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019 12:31

Παρελθόν από τον Ολυμπιακό έπειτα από 10 χρόνια επιτυχημένης παρουσίας, αποτελεί ο Γιάννης Φουντούλης. Η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη και η συγκινητική δήλωση του διεθνή πολίστα.

Η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη: "Καλή συνέχεια Γιάννη. Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., ενημερώνει τους φιλάθλους του συλλόγου μας, ότι ο Γιάννης Φουντούλης αποχωρεί από την ομάδα πόλο Ανδρών μετά από 10 χρόνια απόλυτα επιτυχημένης παρουσίας. Σεβόμενοι την επιθυμία του αθλητή, να συνεχίσει την καριέρα του στο εξωτερικό, του ευχόμαστε καλή συνέχεια και τον ευχαριστούμε για την προσφορά του στο σύλλογο".

Η δήλωση του Γιάννη Φουντούλη: «Είναι μια πολύ ιδιαίτερη μέρα για εμένα, αφού πήρα την απόφαση να αφήσω την ομάδα που λάτρεψα, τους φίλους μου και συμπαίκτες μου που καταφέραμε τόσα σπουδαία πράγματα μαζί. Τελικά όπως είπε και ο φίλος μου ο Γιόζιπ, αυτό είναι που με κάνει να νιώθω τόσο όμορφα, ό,τι κατάφερα το κατάφερα με τους φίλους μου.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κ. Μαρινάκη, στον πρόεδρο κ. Κουντούρη που έχουν κάνει τόσα για την ομάδα. Από το 2011, παρέλαβαν μια ομάδα που ήταν στα πρόθυρα της διάλυσης και κατάφεραν να την κάνουν κορυφαία στην Ευρώπη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Θοδωρή Βλάχο που ήταν στο πλευρό μου με πολλούς ρόλους όχι μόνο σαν προπονητής και με βοήθησε να εξελιχθώ και να φτάσω σε αυτό το επίπεδο. Θόδωρε, δες απλά από πού ξεκινήσαμε και τι καταφέραμε…

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ολυμπιακό σαν σύλλογο που με βοήθησε να κάνω τα όνειρά μου πραγματικότητα. Δούλεψα πολύ για αυτά αλλά ο Ολυμπιακός δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να πετύχω ότι πέτυχα.

Και τέλος ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο του Ολυμπιακού γιατί είναι ο λόγος που βρίσκεται στην κορυφή και να ξέρουν ότι πάντα αυτή η ομάδα θα παίζει για αυτούς.

Ξέρω τι αφήνω πίσω, πόσους σημαντικούς ανθρώπους και πράγματα αλλά νιώθω ότι δεν θα έχω την ευκαιρία να κάνω αυτό που αγαπάω για πολλά χρόνια ακόμα.

Ευχόμουν να το έκανα σαν Πρωταθλητής Ευρώπης αλλά στη ζωή δεν έρχονται πάντα τα πράγματα όπως τα θέλεις».

Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Battleship Champion!
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Thanks
    10.987
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.321 φορές σε 12.487 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του LEN Champions League, με 42 τέρματα σε όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Eίμαι σίγουρος ότι θα προτιμούσε την κούπα από τον τίτλο του πρώτου σκόρερ...
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Ignore User

Κοιτώντας το παρελθόν του Βλάχου βλέπεις απλά μια διαδρομή αξιοπρέπειας. Γεννήθηκε στο Βόλο το 1969. Υπήρξε παίκτης του Ολυμπιακού από 1989 έως το 1998, και έγινε βοηθός τριών μεγάλων δασκάλων του πόλο: του Ντράγκαν Ματουτίνοβιτς, του Ζόλταν Κάσας και του Βέσελιν Τζούχο – μαζί τους έμεινε από το 2000 έως το 2005. Δούλεψε με επιτυχία ως πρώτος προπονητής στο Παλαιό Φάληρο και το 2011 επέστρεψε στον Ολυμπιακό για να αντικαταστήσει τον Βαγγέλη Πάτερο, ως πρώτος τεχνικός της ομάδας πόλο του Ολυμπιακού: έκτοτε κερδίζει πρωταθλήματα και διεκδικεί και συλλέγει και ευρωπαϊκές κούπες φτάνοντας σε τελικούς με ευκολία που σε υποψιάζει μήπως έχουμε να κάνουμε με τον καλύτερο προπονητή πόλο του καιρού μας στην Ευρώπη. Τα πάει πολύ καλά και στην Εθνική. Αλλά δεν μιλάει για το Θεό σε κάθε συνέντευξή Τύπου, δεν τσακώνεται δημοσίως με τους παίκτες, δεν δίνει λαβές για συζητήσεις. Κι ίσως να φταίει αυτό το τελευταίο για το ότι μολονότι οδήγησε και φέτος τον Ολυμπιακό σε ένα τελικό του Τσάμπιονς λιγκ, σχεδόν κανείς δεν ασχολήθηκε με το κατόρθωμά του, επισημαίνοντας έστω την δυσκολία του.

Μηπως εχουμε τον καλυτερο προπονητη πολο στον κοσμο;

Η ομαδα κανει μια καινουργια αρχη φετος. Σταματησε το πολο ο Παβιτς, αποχωρησε ο Φουντουλης μαλλον φευγει και ο Μπουσλιε. Υπαρχουν αρκετοι παιχτες κατω απο τα τριαντα, οποτε σε 2-3 χρονια θα ξαναδιεκδικησουμε την κουπα.

9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

drizzt (19-06-19)

Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Thanks
    2.380
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.582 φορές σε 1.634 μηνύματα
    Ignore User

μην ξεχάσεις και την εθνική
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.714
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.916 φορές σε 8.390 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως εχουμε τον καλυτερο προπονητη πολο στον κοσμο;

Η ομαδα κανει μια καινουργια αρχη φετος. Σταματησε το πολο ο Παβιτς, αποχωρησε ο Φουντουλης μαλλον φευγει και ο Μπουσλιε. Υπαρχουν αρκετοι παιχτες κατω απο τα τριαντα, οποτε σε 2-3 χρονια θα ξαναδιεκδικησουμε την κουπα.
    Ερχεται δυνατό πράμα στην ομάδα, τύπε.
    There is a Dude in town

Περιοχή
    Πρέβεζα
    Thanks
    15.422
    Ignore User

Τριπλό «μπαμ» στο ανδρικό τμήμα πόλο με σφραγίδα Μαρινάκη!

Το ανδρικό τμήμα πόλο του Ολυμπιακού πρωταγωνίστησε και φέτος στην Ευρώπη και έφτασε μια ανάσα από την κατάκτηση δεύτερου διαδοχικού πρωταθλήματος.

Μετά την αποχώρηση κάποιων εκ των βασικών πρωταγωνιστών ο Βαγγέλης Μαρινάκης φέρεται να έβαλε το… χεράκι του όπως κάνει πάντα με τον Ερασιτέχνη, για να διατηρήσει στην κορυφή τον Ολυμπιακό με τρεις σπουδαίες προσθήκες.

Αναφερόμαστε στους 31χρονους: Μάρο Γιόκοβιτς (αριστερόχειρα Κροάτης περιφερειακός), Στέφαν Μίτροβιτς (διεθνή Σέρβο περιφερειακό που αγωνιζόταν στη Φερεντσβάρος) και στον διεθνή Κροάτη αμυντικό Ιβάν Μπουλούμπασιτς (που προορίζεται για αντικαταστάτης του Μπούσλιε).

Οι τρεις πολίστες είναι world class επιπέδου κι έχουν κατακτήσει τα πάντα στην καριέρα τους. Το μόνο που απομένει είναι οι ανακοινώσεις γιΆ αυτούς τους τεράστιους παίκτες.

13. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (20-06-19), Faithful (19-06-19), pirateeeeeee (19-06-19), Rena (20-06-19)

Περιοχή
    Πρέβεζα
    Thanks
    15.422
    Ignore User

Ο Μιτροβιτς λεει έχει 18 χρυσά, 4 χάλκινα κι 1 ασημένιο μετάλλιο με την Εθνική Σερβίας.

15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (20-06-19), flessanto (01-07-19)

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Ignore User

Ρε παιδια, δεν υπαρχει εικονα πουθενα για τα συμβολαια των παιχτων στον ερασιτεχνη;

Επισης ποσους ξενους δικαιουμαστε να εχουμε στο τμημα;

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Ignore User

Ολυμπιακός: Εκπληκτική video-παραγωγή, αλά Casa de Papel, για τους τρεις του πόλο!

Τρίτη, 25 Ιουνίου 2019 12:54

Με μια εντυπωσιακή, όσο και πρωτοποριακή για τα ελληνικά δεδομένα video παραγωγή, ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός προαναγγέλλει την απόκτηση των τριών άσων στο τμήμα του πόλο!

Η διοίκηση του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού... τάραξε, προ ημερών, τα νερά στην ευρωπαϊκή υδατοσφαίριση με την απόκτηση των τριών χρυσών Ολυμπιονικών, Γιόκοβιτς, Μίτροβιτς, Μπουλούμπασιτς!

Πλέον αλλάζει και τα δεδομένα στην παρουσίαση των παικτών, με ένα εντυπωσιακό video, που στην ουσία λειτουργεί ως προάγγελος της επίσημης ανακοίνωσης των τριών κολοσσών της ευρωπαϊκής υδατοσφαίρισης.

Οι άνθρωποι του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού, με μια παραλλαγή της περιγραφής της δημοφιλούς σειράς Casa de Papel, μεταφρασμένη μάλιστα σε τέσσερις γλώσσες προκαλούν τους φιλάθλους της ομάδας γι' αυτό που έρχεται!

Παράλληλα, οι 3 χαρακτήρες έχουν τα ονόματα των πόλεων που γεννήθηκαν!

"Το τέλειο σχέδιο. Χιλιάδες μέλη του Ολυμπιακού παίρνουν "ομήρους" και κλείνονται στα γραφεία του Ερασιτέχνη, καθώς ένας προπονητής παρασύρει τη διοίκηση να εκτελέσει το σχέδιο του... Έρχεται...⌛"

18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

flessanto (01-07-19)

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.658
    Ignore User

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε τον παγκόσμιο πρωταθλητή Ζιβογίνοβιτς!

Ο διάδοχος του Γιόζιπ Πάβιτς βρέθηκε και λέγεται Στέφαν Ζιβογίνοβιτς! Ο νταμπλούχος Ολυμπιακός ανακοίνωσε πριν λίγο τη συμφωνία με τον 30χρονο τερματοφύλακα, ο οποίος έχει αναδειχτεί παγκόσμιος πρωταθλητής το 2014 με την εθνική Σερβίας!

Αναλυτικά η ερυθρόλευκη ανακοίνωση:

«Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Στέφαν Ζιβογίνοβιτς. Ο Σέρβος τερματοφύλακας (8/7/1989) υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον σύλλογο μας και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας πόλο Ανδρών. Ο Στέφαν Ζιβογίνοβιτς είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα της Σερβίας με την οποία έχει κατακτήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο το 2014 και αναδείχθηκε καλύτερος τερματοφύλακας της διοργάνωσης. Σε επίπεδο συλλόγων έχει κατακτήσει το Champions League (2010/11) και το Super Cup (2011) με την Παρτιζάν.

Προηγούμενες ομάδες

2010-2014: Παρτιζάν (Σερβία)

2014-2015: Ραντίνσκι (Σερβία)

2015-2016: Ταταμπάγνια (Ουγγαρία)

2016-2018: Γαλατασαράι (Τουρκία)

2018-2019: Οραντέα (Ρουμανία)

Συλλογικές Διακρίσεις:

2010-2011: Πρωτάθλημα και Κύπελλο Σερβίας (Παρτιζάν)

2012-2013: Champions League και Super Cup (Παρτιζάν)

2014-2015: Κύπελλο Σερβίας (Ραντίνσκι)

2016-2017: Πρωτάθλημα Τουρκίας (Γαλατάσαραι)

Διεθνείς Διακρίσεις:

2007: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19

2014: Παγκόσμιο Κύπελλο

Ο Στέφαν Ζιβογίνοβιτς δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο όπως ο Ολυμπιακός. Έχω μεγάλο σεβασμό μόλις σκέφτομαι τον Ολυμπιακό και το ελληνικό πόλο γενικά και θα είναι μεγάλη η ευχαρίστησή μου που θα είμαι μέρος του. Μου αρέσουν οι προκλήσεις και ελπίζω ότι θα έχουμε μια πολύ καλή σεζόν και θέλω να επαναλάβω ότι είμαι πολύ χαρούμενος που θα είμαι μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού».

Πηραμε και τφ και κλεισαμε και στο πολο ανδρων για φετος. Αν δεν κανω λαθος θα εχει δικαιωμα συμμετοχης μονο στην ευρωπη, γιατι δεν ειχαμε κενη θεση ξενου.

Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Thanks
    2.380
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.582 φορές σε 1.634 μηνύματα
    Ignore User

είναι ο σύζυγος της Λαζάρεβιτς που παίζει ακραία στο βόλλευ

Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Πόλο Ανδρών : Πρωτάθλημα-Κυπελλο-Ευρώπη 2016-2017
    By differance in forum ΤΙ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΑΙΑ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-17, 11:41
  2. Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-16, 20:29
  3. Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-14, 08:23

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές