Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 37 από 37

Θέμα: Hollis Thompson

  1. #21
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Σκεφτόμουν πως με 38% ποσοστό στα τρίποντα, με απλή μέθοδο των τριών αν πάρει 3 σουτ θα βάλει το 1,14.
    Πως γίνεται αυτό;

  2. #22
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν πως με 38% ποσοστό στα τρίποντα, με απλή μέθοδο των τριών αν πάρει 3 σουτ θα βάλει το 1,14.
    Πως γίνεται αυτό;
    Αυτο πρακτικα σημαινει, πως στο ενα απο τα τρια σουτ θα μπει ολοκληρη η μπαλα στο καλαθι, το δευτερο θα ειναι αστοχο, ενω στο τριτο θα περασει μονο το 14% της μπαλας το στεφανι.

    Μαθηματικος δεν ειμαι, αλλα απο τα λιγα που ξερω ετσι ειναι.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (16-10-17)

  4. #23
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Σημαίνει ότι από τις 100 ζελεδένιες που πηδάει, τις 38 τις ξεπετάει γρήγορα.
    There is a Dude in town

  5. #24
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Χωνεις Τομπσον

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red&White-Nick-7 για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (16-10-17), The Dude (16-10-17)

  7. #25
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red&White-Nick-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωνεις Τομσεν

  8. #26
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημαίνει ότι από τις 100 ζελεδένιες που πηδάει, τις 38 τις ξεπετάει γρήγορα.
    Προς το παρόν οι ζελεδένιες μας πέρασαν ένα μανίκι, και μάλιστα μέσα στο ΣΕΦ. Τώρα τι θα γίνει στα υπόλοιπα 99, δεν ξέρω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. #27
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Δεύτερο σερί μανίκι. Και αυτό μέσα στο ΣΕΦ. Όρθιο, σένιο, γαμηστερό. Θα ξεπετάξει καμιά ζελεδένια ο "χώστης" ή θα μας πάρουν όλες πίπα-κώλο?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (11-11-17), The Dude (11-11-17)

  11. #28
    Το avatar του χρήστη georgethirdeye
    Εγγραφή
    31-12-2009

    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.464
    Thanks
    802
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 439 φορές σε 325 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Έχω λιώσει στο γέλιο χαχαχαχαχαχα μακράν το καλύτερο μπασκετικο θρεντ
    The death of one is a tragedy The death of a million is just a statistic

  12. #29
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Εγώ τον πιστεύω... όπως πίστευα τον Γκριν. Οι σκορερ έχουν ένα κουσούρι. Θέλουν προσπάθειες. Και προσπάθειες μέσα από σύστημα. Όταν πάιρνεις δυο σκοτωμένα τρίποντα, όχι, δεν είναι σοβαρή αντιμετώπιση ενός καλού επιθετικού οπλου...
    There is a Dude in town

  13. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (11-11-17), giovanni#10 (12-11-17), Red&White-Nick-7 (11-11-17)

  14. #30
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Ο μονος λογος που δεν πολυεπιασε ο Γκριν και τελικα εφυγε: Ουτε ο χρονος συμμετοχης, ουτε οι αμυντικες του αδυναμιες ουτε τιποτε. Σκορερ που επρεπε να βαζει εικοσαρες χωρις να εχει ουτε ενα συστημα να του βγαζει ελευθερο σουτ.

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (12-11-17)

  16. #31
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μονος λογος που δεν πολυεπιασε ο Γκριν και τελικα εφυγε: Ουτε ο χρονος συμμετοχης, ουτε οι αμυντικες του αδυναμιες ουτε τιποτε. Σκορερ που επρεπε να βαζει εικοσαρες χωρις να εχει ουτε ενα συστημα να του βγαζει ελευθερο σουτ.
    Δεν είχε ανάγκη ο παικταράς συστήματα. Isolation έπαιζε που λένε και οι μορφωμένοι.
    Βασικά ο Σφαιρόπουλος 5 κασκαντέρ έπρεπε να έχει όπως είναι και ο Σπανούλης και ο Πρίντεζης απλά να παίζουν όπως στο ΝΒΑ, χωρίς συστήματα.
    Αφού και ο ίδιος συστήματα δεν έχει στην επίθεση. Τουλάχιστον με Μπαρτζώ μπουμπουνάγαμε τρίποντα αλλά γύριζε η μπάλα για να βρεθεί το σουτ.
    Αυτός ο Ρόμπερτς δε μπορεί να περάσει ούτε τον Βουγιούκα στα πόδια ρε γμτ.

  17. #32
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Οντως με Μπαρτζω αυτος ηταν ο μονος τροπος επιθεσης μας. Να γυριζει η μπαλα για να βρεθει το ελευθερο τριποντο. Τοτε δε μας αρεσε και θελαμε κι αλλα συστηματα στην επιθεση. Μετα ηρθε ο Σφαιροπουλος.....

  18. #33
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Εδω εχει ενα δικιο ο τυπος ο Μπιγκόν. Κράξιμο έπεφτε και στον Μπαρτζώκα.

    Παντως, και με Σφαιροπουλο βλεπω πολλα ελεύθερα τρίποντα. Αλλα οταν τα χάνουμε, έρχεται ήττα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-11-17)

  20. #34
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Αυτο το "δεν εχει συστηματα η ομαδα" ποτε δεν το καταλαβα ρε παιδια. Και το λεω ειλικρινα και no offence, που λενε και στο χωριο μου.

    Το ακουω απο οταν στην ομαδα ηταν ο καζλαουσκας, συνεχιστηκε με τον γκερσον, με τον γιαννακη, με τον ιβκοβιτς(?), με τον μπαρτζωκα και τωρα με τον σφαιροπουλο. Δηλαδη τι γινεται στην επιθεση μας; Δεν υπαρχει καθολου σχεδιο και ο καθε παιχτης παει οπου τον φωτισει η παναγια;

    Εγω βλεπω το αποτελεσμα. Και ναι η ομαδα επιθετικα δεν πειθει με τον σφαιροπουλο, αλλα ολοι οι αλλοι προπονητες ηταν κι αυτοι χωρις συστηματα; Δηλαδη τι συστηματα βγαζει ο πασκουαλ; Ή μηπως τα τριποντα των ριβερς και γκιστ ηταν αποτελεσμα καποιου συστηματος;

  21. #35
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.494
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το "δεν εχει συστηματα η ομαδα" ποτε δεν το καταλαβα ρε παιδια. Και το λεω ειλικρινα και no offence, που λενε και στο χωριο μου.
    Εγω δεν ειμαι απο χωριο και προσβληθηκα!!!!!!!!!!

    Θα μπορουσαν ρε τυπε να παιξουν ενα 3-5-2 με σφιχτη αμυνα και τον Φορτουνη πισω απο τον φορ ή εστω ενα ευελικτο 4-2-3-1 με τα μπακ να ανεβαινουν να κανουν το οβερλαπ...

    Περα απο την πλακα, μπασκετακι δεν πολυξερω απο τακτικης αποψης για να σου απαντησω ακριβως. Αλλά οταν βλεπω πχ. με κοουτς Μπαρτζω να κανει μονιμα ο Σπανουλης πικ-ν-ρολ και η μπαλα να βγαινει στην περιφερεια για 3ποντο, υποθετω με ασφαλεια οτι ολα τα επιθετικα μας συστηματα γυρω απ' αυτο κινουνται. Ή οταν βλεπω με κοουτς Μπουλετ να ψαχνουμε το πικ-ν-ρολ ή το ποσταρισμα του Πριντεζη κι αν δεν κατσει, κανει ο καθενας ο,τι του κατεβει στην κεφαλα, υποθετω οτι στην ουσια μονο αυτα τα 2 συστηματα εχουν δουλευτει.

    Προφανως και το πικ-ν-ρολ μπορει να εχει παραλλαγες (η μπαλα στη ρακετα, η μπαλα στην περιφερεια κλπ) αλλά επι της ουσιας ενα συστημα ειναι. Κι αν δεν μπορεις να το βγαλεις σωστα (χρονια τωρα μονο ο Σπανουλης το κανει σωστα), τοτε δεν εχουμε εναλλακτικο σχεδιο επιθεσης. Ή τουλαχιστον ετσι φαινεται στα δικα μου ματια, που δεν ξερω και πολυ μπασκετ.

    Τωρα θα μου πεις, ο Ομπραντοβιτς εχτισε καριερα στο βαζελο στην ουσια παιζοντας μονο το πικ-ν-ρολ ή το ποσταρισμα του Μπατιστ. Ειναι αυτο που ειπα και λεγαμε και πιο πανω: Αν ξερεις να το βγαζεις σωστα ή αν εχεις σουτερ που κολλανε τα τριποντακια, η ομαδα κερδιζει και δε μιλαει κανεις.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-11-17)

  23. #36
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν ειμαι απο χωριο και προσβληθηκα!!!!!!!!!!

    Θα μπορουσαν ρε τυπε να παιξουν ενα 3-5-2 με σφιχτη αμυνα και τον Φορτουνη πισω απο τον φορ ή εστω ενα ευελικτο 4-2-3-1 με τα μπακ να ανεβαινουν να κανουν το οβερλαπ...

    Περα απο την πλακα, μπασκετακι δεν πολυξερω απο τακτικης αποψης για να σου απαντησω ακριβως. Αλλά οταν βλεπω πχ. με κοουτς Μπαρτζω να κανει μονιμα ο Σπανουλης πικ-ν-ρολ και η μπαλα να βγαινει στην περιφερεια για 3ποντο, υποθετω με ασφαλεια οτι ολα τα επιθετικα μας συστηματα γυρω απ' αυτο κινουνται. Ή οταν βλεπω με κοουτς Μπουλετ να ψαχνουμε το πικ-ν-ρολ ή το ποσταρισμα του Πριντεζη κι αν δεν κατσει, κανει ο καθενας ο,τι του κατεβει στην κεφαλα, υποθετω οτι στην ουσια μονο αυτα τα 2 συστηματα εχουν δουλευτει.

    Προφανως και το πικ-ν-ρολ μπορει να εχει παραλλαγες (η μπαλα στη ρακετα, η μπαλα στην περιφερεια κλπ) αλλά επι της ουσιας ενα συστημα ειναι. Κι αν δεν μπορεις να το βγαλεις σωστα (χρονια τωρα μονο ο Σπανουλης το κανει σωστα), τοτε δεν εχουμε εναλλακτικο σχεδιο επιθεσης. Ή τουλαχιστον ετσι φαινεται στα δικα μου ματια, που δεν ξερω και πολυ μπασκετ.

    Τωρα θα μου πεις, ο Ομπραντοβιτς εχτισε καριερα στο βαζελο στην ουσια παιζοντας μονο το πικ-ν-ρολ ή το ποσταρισμα του Μπατιστ. Ειναι αυτο που ειπα και λεγαμε και πιο πανω: Αν ξερεις να το βγαζεις σωστα ή αν εχεις σουτερ που κολλανε τα τριποντακια, η ομαδα κερδιζει και δε μιλαει κανεις.
    Την τελευταια σου παραγραφο ειχα στο μυαλο μου οσο διαβαζα το ποστ. Ειναι και θεμα υλικου. Τι μπορεις να κανεις με αυτο το υλικο λοιπον;

    Εχεις σταθερες τον σπανουλη, τον πριντεζη και τον μιλουτινοφ επιθετικα. Μετα απο κει και περα το τριποντο ειναι θεμα ποιοτητας και φορμας των παιχτων σου. Πηρε δυο παιχτες για αυτη τη δουλεια φετος, στη θεση των λοτζεσκι και γκριν, τους τομπσον και στριελνκτργφπς.

    Αλλα οπως και να το κανουμε, ο κορμος μας ειναι παιχτες που δεν ειναι καλοι σουτερ. Ειναι παιχτες με αυταπαρνηση, φιλοτιμο, ομαδικο πνευμα και καλοι αμυντικοι. Αυτα ειναι τα πλεονεκτηματα των παπανικολαου, μαντζαρη, παπαπετρου, αγραβανη τωρα μπορει στη μερα τους να βαλουν και 3/3 τριποντα, αλλα οι μεσοι οροι τους ειναι πολυ πιο κατω.

    Διαβαζα ενα στατιστικο, ο πριντεζης στα τελευταια τεσσερα παιχνιδια με τον παναθηναικο δεν εχει τριποντο. Γινεται να κερδισεις ετσι; Δεν στοχοποιω συγκεκριμενα τον Πριντεζη, αλλα μηπως μας εχει "κλειδωσει" -τακτικα και πνευματικα- ο πασκουαλ;

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (13-11-17)

  25. #37
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Hollis Thompson

    Αυτό το «δύο συστήματα έχουμε» δεν ισύει και αποδυναμώνει γενικά την επιχειρηματολογία. Και πολλά και καλά συστήματα έχει η ομάδα... η εκτέλεση είναι ένα θέμα καθώς απο τους τραυματισμούς δεν υπάρχει χημεία και αυτοματισμός.
    Θα στρώσουμε και αν ανέβει ο Ρόμπερτς και πάρει παιχνιδι ο Χολλης, θα δούμε ομάδα τρεις κλάσεις πάνω επιθετικά.
    There is a Dude in town

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-11-17)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας