Σελίδα 15 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 5111213141516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 281 έως 300 από 450

Θέμα: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

  1. #281

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.450
    Thanks
    27.983
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.966 φορές σε 6.654 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από R3DIzWhat1am Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με στεναχώρησε που θα δούμε στο τελικό δυο ομάδες που κερδίσαμε φέτος μέσα έξω.
    Πίστεύω οτι σε αυτό το F4 ένας υγιής και σοβαρός Ολυμπιακός θα το έπερνε πολύ πιο έυκολα από τα δυο προηγούμενα.
    Δεν φταινε μονο οι τραυματισμοι και το ντεφορμαρισμα. Η ομαδα δεν τραβαγε φετος γενικα. 2-3 ματς δεν μπορουν να αλλαξουν την πραγματικοτητα, οι σκληρες ομαδες φαινονται στα κρισιμα. Κακη στελεχωση, κακη διαχειριση και πλανο γεματο εμμονες, ολα μαζι συντελεσαν στην αποτυχια. Ελπιζω να το παραδεχτουν οι αρμοδιοι, γιατι αλλιως δεν προκειται να δουμε βελτιωση.

    Υ.Γ Ποσο ασχημο ειναι να εισαι το μικρο ψαρι; Παικτες που διεπρεψαν στον Ολυμπιακο, τωρα βρισκονται απεναντι μας.

  2. #282
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Τον Ολυμπιακό τον γνώρισα από τα πέντε μου, κάπου 36 χρόνια πριν.Και τους οπαδούς του. Αυτή την κατάρα...
    Μιλάμε για το φάιναλ φορ της ευρωλίγκας και χτυπιόμαστε που δεν είμαστε, λες και παίζαν τοπικό πειραιά και δε μας κάλεσαν.
    Είχαμε ατυχίες, γαμήθηκε το πλάνο, τέλος. Αλλά ο γκάμπρο εκεί... να χτυπιέται που δεν πήγε σε ένα θεσμό που ο ζελεδένιος πχ έχει 6 χρόνια να πάει, η Μπάρτσα με το υπερδιπλάσιο μπατζέτι, εφαγε νταπίπα...
    Ο γκάμπρο λοιπόν, όταν θα κατακτήσει 10 στη σειρά, θα γκρινιάξει που θα χάσει το 11ο. Τι; Οχι; Και στη μπάλα αυτό ακτιβώς δεν έκανε;
    Ο μέσος οπαδός του Ολυμπιακού, πλέον πέρα από τα αιώνια κόμπλεξ που έχει ως οπαδός, έχει και μιαν αλαζονεία που δε βοηθάει καθόλου.
    Αποκαθηλώσαμε μέσα σε 24ωρα την ομάδα που μας χάρησε απίστευτες συγκινήσεις, ακόμα και φέτος. Προέδρους, προπονητές, παίκτες, ιατρους... όλους. Γιατί ο γκάμπρο ξέρει.
    Εχω συμβιβαστεί με αυτό το δεδομένο. Με ενοχλεί όλο και λιγότερο. Ανίατη περίπτωση, τι σκας.
    There is a Dude in town

  3. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-05-18), chainsaw (20-05-18), Cypress (19-05-18), Red Sting (19-05-18), sabar77 (19-05-18)

  4. #283
    Το avatar του χρήστη R3DIzWhat1am
    Εγγραφή
    31-10-2010

    Μηνύματα
    646
    Thanks
    87
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 190 φορές σε 110 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Τον Ολυμπιακό τον γνώρισα από τα πέντε μου, κάπου 36 χρόνια πριν.Και τους οπαδούς του. Αυτή την κατάρα...
    Μιλάμε για το φάιναλ φορ της ευρωλίγκας και χτυπιόμαστε που δεν είμαστε, λες και παίζαν τοπικό πειραιά και δε μας κάλεσαν.
    Είχαμε ατυχίες, γαμήθηκε το πλάνο, τέλος. Αλλά ο γκάμπρο εκεί... να χτυπιέται που δεν πήγε σε ένα θεσμό που ο ζελεδένιος πχ έχει 6 χρόνια να πάει, η Μπάρτσα με το υπερδιπλάσιο μπατζέτι, εφαγε νταπίπα...
    Ο γκάμπρο λοιπόν, όταν θα κατακτήσει 10 στη σειρά, θα γκρινιάξει που θα χάσει το 11ο. Τι; Οχι; Και στη μπάλα αυτό ακτιβώς δεν έκανε;
    Ο μέσος οπαδός του Ολυμπιακού, πλέον πέρα από τα αιώνια κόμπλεξ που έχει ως οπαδός, έχει και μιαν αλαζονεία που δε βοηθάει καθόλου.
    Αποκαθηλώσαμε μέσα σε 24ωρα την ομάδα που μας χάρησε απίστευτες συγκινήσεις, ακόμα και φέτος. Προέδρους, προπονητές, παίκτες, ιατρους... όλους. Γιατί ο γκάμπρο ξέρει.
    Εχω συμβιβαστεί με αυτό το δεδομένο. Με ενοχλεί όλο και λιγότερο. Ανίατη περίπτωση, τι σκας.



    oπως τα λες είναι φίλε,

    Δεν ειναι ομως θεμα γκαμπρο, ετσι εχει γινει ο κοσμος παντου σημερα.


    Εχουμε *αμερικανοποιηθεί* γενικώς σαν οπαδοί. Ο πρώτος τα πέρνει ολα ο δευτερος τίποτα.
    Οσο ευκολα βγάζουμε ηρωες τοσο ευκολα τους αποκαθηλώνουμε.
    Και φυσικά ολοι τα ξερουμε ολα, και προπονητες και γιατροί, και τα οικονομικα και τα εσοδα της ομαδας και τα εξοδα και ολα.
    Μην τα βάζετε με ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (20-05-18)

  6. #284
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    954
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Τον Ολυμπιακό τον γνώρισα από τα πέντε μου, κάπου 36 χρόνια πριν.Και τους οπαδούς του. Αυτή την κατάρα...
    Μιλάμε για το φάιναλ φορ της ευρωλίγκας και χτυπιόμαστε που δεν είμαστε, λες και παίζαν τοπικό πειραιά και δε μας κάλεσαν.
    Είχαμε ατυχίες, γαμήθηκε το πλάνο, τέλος. Αλλά ο γκάμπρο εκεί... να χτυπιέται που δεν πήγε σε ένα θεσμό που ο ζελεδένιος πχ έχει 6 χρόνια να πάει, η Μπάρτσα με το υπερδιπλάσιο μπατζέτι, εφαγε νταπίπα...
    Ο γκάμπρο λοιπόν, όταν θα κατακτήσει 10 στη σειρά, θα γκρινιάξει που θα χάσει το 11ο. Τι; Οχι; Και στη μπάλα αυτό ακτιβώς δεν έκανε;
    Ο μέσος οπαδός του Ολυμπιακού, πλέον πέρα από τα αιώνια κόμπλεξ που έχει ως οπαδός, έχει και μιαν αλαζονεία που δε βοηθάει καθόλου.
    Αποκαθηλώσαμε μέσα σε 24ωρα την ομάδα που μας χάρησε απίστευτες συγκινήσεις, ακόμα και φέτος. Προέδρους, προπονητές, παίκτες, ιατρους... όλους. Γιατί ο γκάμπρο ξέρει.
    Εχω συμβιβαστεί με αυτό το δεδομένο. Με ενοχλεί όλο και λιγότερο. Ανίατη περίπτωση, τι σκας.
    Οταν το final four γίνεται σε τόσο φιλική έδρα,όταν έχεις σε ένα βαθμό ακόμα καλό κορμό,όταν το μπατζετ σου δεν είναι μικρότερο απ τη Ζαλγκίρις και τελικά αυτή η ομάδα δε σε αφήνει να πας εκεί ε το λες και αποτυχία...Με τα φετινά δεδομένα ήταν αποτυχία που δεν πήγαμε....Υπήρχαν άλλες χρονιές που αυτό που λες τύπε έχεις δίκιο...Φέτος όμως δεν πήγαμε γιατί η ομάδα φρόντισαν κάποιοι να είναι χαλια...Δες τα ματς με Προμηθεα,Κύμη κλπ και προκύπτει εύκολα...
    Υπάρχει η έννοια της αποτυχίας...Κάτι όπως αυτό που έζησε ξανά χθες ο Ιτούδης.

    Τυπε γενικα δεν πιστευω στο κακο ματι και στη γλωσσοφαγια!Πιστευω στις επιλογες και την προσπαθεια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eddiedimitris : 19-05-18 στις 09:27

  7. #285
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.811
    Thanks
    23.894
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.516 φορές σε 10.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Μπλατ, Μπαρτζώκας, Γιασκεβίτσιους, Μελιτζάνας.

    Αυτοί για μένα είναι οι κορυφαίοι κοουτς αυτή τη στιγμή και δεν θα είχα πρόβλημα να δω έναν από τους πρώτους τρεις στον πάγκο.

    Θέλει προσπάθεια και φράγκα όμως.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Eddiedimitris (19-05-18)

  9. #286
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπλατ, Μπαρτζώκας, Γιασκεβίτσιους, Μελιτζάνας.

    Αυτοί για μένα είναι οι κορυφαίοι κοουτς αυτή τη στιγμή και δεν θα είχα πρόβλημα να δω έναν από τους πρώτους τρεις στον πάγκο.

    Θέλει προσπάθεια και φράγκα όμως.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Για τον πρωτο εχουν προβλημα οι αγγελοπουλοι επειδη παιρνει 2 μυρια συμβολαιο.

    Για τον δευτερο, εχουν προβλημα αυτοι που του εριχναν φαπες.

    Για τον τριτο εχει προβλημα ο βατουνιν.

    Για τον τεταρτο εχουν προβλημα ολοι.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (19-05-18)

  11. #287
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.811
    Thanks
    23.894
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.516 φορές σε 10.860 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον πρωτο εχουν προβλημα οι αγγελοπουλοι επειδη παιρνει 2 μυρια συμβολαιο.
    Λύνεται. Βάζεις στην ομάδα σου λιγότερους Τόμπσον, Ρόμπερτς και Τιλίδες. Εκτός και αν κάποιος έχει αμφιβολία πως είναι προτιμότερος ένας Μπλατ από 3 τέτοιους.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  12. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (20-05-18), flessanto (20-05-18)

  13. #288
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λύνεται. Βάζεις στην ομάδα σου λιγότερους Τόμπσον, Ρόμπερτς και Τιλίδες. Εκτός και αν κάποιος έχει αμφιβολία πως είναι προτιμότερος ένας Μπλατ από 3 τέτοιους.
    Μωρε γινεται κι αυτο, αλλα παλι εχεις προβλημα αν θες να διεκδικησεις κουπα. Εχεις μεν ενα απο τους καλυτερους προπονητες, αλλα αντι για καλους ξενους θα πρεπει να συμβιβαστεις με "τολιοπουλο", "αγραβανη" σαν πρωτες λυσεις απο τον παγκο.

    Μην το βλεπεις τωρα που εγιναν αποτυχημενες επιλογες στους ξενους. Δεν θα ειναι παντα ετσι. Υπαρχουν ο μιλουτινοφ και ο στερλνιεκς, περσι υπηρχαν ο χακετ, ο μπιρτς και ο λοτζεσκι.

  14. #289
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Είχα σκοπό να δω τον τελικό αλλά τα επιχειρήματα του φίλου με έπεισαν πως ο Ομπράντοβιτς απέναντι, στη μη διάνοια Λάσο, θα επικρατήσει και θα το σηκώσει, οπότε δεν έχει νόημα να το δει κανείς.
    Μπράβο στη Φενέρ για την κατάκτηση του β2β.

  15. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (20-05-18), Eddiedimitris (19-05-18), flessanto (20-05-18), sabar77 (19-05-18)

  16. #290
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παλι με χρονια με καιρους, παλι δικα μας θα'ναι.

  17. #291
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    954
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα σκοπό να δω τον τελικό αλλά τα επιχειρήματα του φίλου με έπεισαν πως ο Ομπράντοβιτς απέναντι, στη μη διάνοια Λάσο, θα επικρατήσει και θα το σηκώσει, οπότε δεν έχει νόημα να το δει κανείς.
    Μπράβο στη Φενέρ για την κατάκτηση του β2β.
    Τώρα σοβαρά θεωρείς το Λάσο ως προπονητή ισάξιο του Ομπράντοβιτς?

    Υ.Γ.Το χιούμορ σου γενικά γαματο

  18. #292
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα σοβαρά θεωρείς το Λάσο ως προπονητή ισάξιο του Ομπράντοβιτς?

    Υ.Γ.Το χιούμορ σου γενικά γαματο
    Σ'ευχαριστώ.
    Κι εσύ από μπάσκετ σίγουρα από τις πιο δυνατές παρουσίες εδώ μέσα.
    Αν και δεν είμαι ο πιο ειδικός δε τον θεωρώ ισάξιο αλλά νομίζω είναι καλός προπονητής που λόγω παρουσιαστικού επηρεάζεται η κριτική αρνητικά.
    Αν ο Σφαιρόπουλος ας πούμε είχε να μοιράσει τον χρόνο ανάμεσα σε τόσους παικταράδες που έχει η Ρεάλ θα είχε πάθει δέκα εγκεφαλικά σε κάθε ματς.
    Μακάρι πάντως να το πάρει αυτός γιατί είναι πολύ πιο συμπαθής σαν άνθρωπος από τον μαλάκα τον Ομπράντοβιτς.

  19. #293
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    954
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ.
    Κι εσύ από μπάσκετ σίγουρα από τις πιο δυνατές παρουσίες εδώ μέσα.
    Αν και δεν είμαι ο πιο ειδικός δε τον θεωρώ ισάξιο αλλά νομίζω είναι καλός προπονητής που λόγω παρουσιαστικού επηρεάζεται η κριτική αρνητικά.
    Αν ο Σφαιρόπουλος ας πούμε είχε να μοιράσει τον χρόνο ανάμεσα σε τόσους παικταράδες που έχει η Ρεάλ θα είχε πάθει δέκα εγκεφαλικά σε κάθε ματς.
    Μακάρι πάντως να το πάρει αυτός γιατί είναι πολύ πιο συμπαθής σαν άνθρωπος από τον μαλάκα τον Ομπράντοβιτς.
    Ο Λάσο προφανώς κακός προπονητής δεν είναι αλλά νομίζω πάνω από όλα είναι εξαιρετικός διαχειριστής...Ως διαχειριστής του υλικού του είναι όντως εξαιρετικός....
    Από κει και πέρα με τον Ομπράντοβιτς σκεπτόμενος ότι πολύ απλά είναι επαγγελματίας και δίνει τα ρέστα του κάνοντας οτιδήποτε για να βοηθήσει την ομάδα που είναι...Με αυτή τη λογική δεν έχω λόγο ούτε να τον αντιπαθώ ούτε να το συμπαθώ.

    Αύριο θέλω να το πάρει η Ρεάλ γιατί βασικά δε γουστάρω τους Τούρκους και επίσης δε θέλω να βγούμε για άλλη μια φορά λίγο μαλακες που δικαιώνεται ο Σλούκας...

    Όποτε μακάρι η Ρεάλ...

    Υ.Γ.Αν δεν πέφτει πείνα στους Αγγελοπουλους αύριο ας πάνε στον Γιασικεβίτσιους να του δώσουν τα κλειδιά για μια 3ετια με μπατζετ παρόμοιο με το φετινό...Νομίζω ότι ακόμα δεν είναι για Τσσκα αφού πηγαίνοντας εκεί πας λίγο πριν κλείσεις την καριέρα...Ας το κάνουν αυτό και νομίζω στο τέλος της υποτιθέμενης 3τιας ολοι ευχαριστημένοι θα μαστε

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (20-05-18)

  21. #294
    Το avatar του χρήστη R3DIzWhat1am
    Εγγραφή
    31-10-2010

    Μηνύματα
    646
    Thanks
    87
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 190 φορές σε 110 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπλατ, Μπαρτζώκας, Γιασκεβίτσιους, Μελιτζάνας.

    Αυτοί για μένα είναι οι κορυφαίοι κοουτς αυτή τη στιγμή και δεν θα είχα πρόβλημα να δω έναν από τους πρώτους τρεις στον πάγκο.

    Θέλει προσπάθεια και φράγκα όμως.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk




    O Mπλατ είναι έμπειρος έχει κύρος, δεν έχω δει καμία του ομάδα όμως τακτικά να σκίζει και εμείς ειμαστε ομάδα με ένα ροστερ γεμάτο ρολίστες.
    Δευτερον έχει ακριβό κασέ, δηλαδή αυτό σημαίνει οτι θα χάσουμε ένα μεγάλο συμβόλαιο για παίχτη.

    Τρίτον θα θέλει να ρίξεις λεφτά για γιουρολίγκα και πρωτάθλημα. Δεν ξέρω τα οικονομικά της ομάδας.

    Mπορεί να εκανε χαβαλέ στο γιουροκαπ φέτος αλλά πέρσι μέτρια πράγματα είδα γιουρολίγκα αλλά και στο πρωτάθλημα τουρκίας με ακριβή ομάδα έκτος είναι.

    και παιζει PO με efes που έχασε μέσα έξω.


    Ο μπραρτζώκας ειναι ο καλυτερς προπονητης σε θεμα κοουτσαρισματος.
    Εχει θεμα με τη διαχειριση παιχτων, δεν ειναι τυχαιο που οσοι παιχτες εφυγαν ψιλο αφηναν μπηχτες .

    Το κυριοτερο ομως ειναι η ψυχολογια του οταν ήταν εδώ και έφυγε γιατι δεν άντεχε την πιεση. Γενικως και απο το πέρασμα του στη Μπαρτσελόνα δεν το εχει με ομάδες

    με πολλούς οπαδούς και πίεση απο τυπο για αυτο και φαινεται να δουλευει καλύτερα σε 2ο τιερ ρωσικες. Για μενα επρεπε να περασει την ΤΣΣΚ.

    Τον θεωρώ τακτικά τον καλύτερο προπονητή που θα μπορούσαμε να πάρουμε αλλά θα θέλει σιγουρα ένα καλό ball handler οπως είχε τον Λο σε εμας , το Malcom και τον Ryce.
    Επίσης με μπαρτζοκα χωρις ριμ προτεκτορ μονο με ΜακΛιν ξέχασε τον. Βλέπω Μιλουτινοφ τριτο ψηλο.

    Ο μπαρτζώκας για να δουλεψει σιγουρα θα θέλει δυο παιχτες οποτε μιλάμε για αυξηση στο μπατζετ 2-3εκ συνολο.
    Αμα έρθει χωρις να παρει παιχτες θα εχουμε τα ιδια και χειροτερα με φετος.


    Ο Γιασισεκιβιτσιους η καλύτερη περιπτωση συνολικα. Τακτικα και σε θεμα ψυχολογιας εδειξε πολυ καλα δειγματα και ξερει να διαλεγει αμερικανους καλους.
    Εχει κινητρο ψυχολογια, εμπνέει παιχτες ξερει πολύ μπασκετ, αλλα πιστεύω οτι αν θελει να φυγει θα παρει προτάσεις πολυ καλύτερες και καλύτερο περιβαλλον για αυτον να δουλεψει.
    Αν φυγει ο Ιτουδης ειναι το #1 πιστευω για ΤΣΣΚ. Εχει και δεσιμο με βαζελο θα του κανει καλη προταση και ο DPG. Δυσκολο πολύ.


    Ο Μελιτζάνας μου φαινεται σενάριο επιστημονικής φαντασιας. Μονο απο νευρα και εκδικηση για DPG Mπορεί να εκανε τετοια κινηση αλλα ειναι τοσα χρονια τρομερος κιλερ επαγγελματιας

    δεν το πιστευω με τιποτα. Απο τη στιγμή που εφυγε απο Βαζελο λογο μειωσης μπατζετ θεωρω οτι πανδυσκολα μπορει αν τον πεισει καποιος να ερθει λιμανι.

    Σα θεαμα αν και τον θεωρω Ποπβιτς του ευρωπαικου μπασκετ εγω δεν τον πολυ θελω , δεν μου αρεσον οι ομαδες του απο Σπανουλη και μετά.
    Εχει και καλη σχεση με παναθηναικο δεν νομιζω να θελει να τη χαλασει τοσο πολυ οταν θα μπορουσε να παει σε αλλη ομαδα και να ειναι πιο ανετος.




    Το οτι ειναι ολοι καλυτεροι οverall απο το Σφαιροπουλο, Συμφωνω μαζι σου.
    Το oτι μπορουν να παρουν καλυτερα αποτελεσματα υπο αυτες τις συνθηκες με αυτον τον Ολυμπιακο ειναι ομως μεγάλη συζητηση.
    Και παροτι δεν μου αρεσει οπως ειναι τωρα δεν μου αρεσει να μηδενιζω και δεν θελω να αρχισω συζητησεις για τον διωξουμε ακομα.





    Θες να σου πω και αλλους προπονητεες που θεωρω εγω καλες εναλλακτικες?
    1. Ο Κολετ της SIG (στρασμπουργκ) και της εθνικης γαλίας.

    Πολυ ωραιο μπασκετάκι πολλα χρόνια.

    2. Πεδρο Μαρτινεθ της Λαμποραλ. Τακτικα αψογος η λαμποραλ παιζει μπασκεταρα με ροστερ κοντα στο δικο μας.


    Και παλι ομως εχω την ιδια φοβία. Κανεναν δεν θα επερνα με κλειστα ματια στη θεση του Σφαιροπουλου.
    Ο ολυμπιακος ειναι δυσκολο καραβι.

    Οτιδηποτε εκτος κατακτησης γιουρολιγκας και ελληνικο πρωταθλημα θεωρειται αποτυχια.
    Μην τα βάζετε με ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον R3DIzWhat1am για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-05-18), drizzt (19-05-18)

  23. #295
    Το avatar του χρήστη patrickdrd
    Εγγραφή
    29-08-2013

    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    165
    Thanks
    334
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 154 φορές σε 81 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    περασοβιτς λεει ακουγεται;

  24. #296
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.344
    Thanks
    20.832
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.493 φορές σε 8.048 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Ποιος Περασοβιτς....

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  25. #297
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από R3DIzWhat1am Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Mπλατ είναι έμπειρος έχει κύρος, δεν έχω δει καμία του ομάδα όμως τακτικά να σκίζει και εμείς ειμαστε ομάδα με ένα ροστερ γεμάτο ρολίστες.
    Δευτερον έχει ακριβό κασέ, δηλαδή αυτό σημαίνει οτι θα χάσουμε ένα μεγάλο συμβόλαιο για παίχτη.

    Τρίτον θα θέλει να ρίξεις λεφτά για γιουρολίγκα και πρωτάθλημα. Δεν ξέρω τα οικονομικά της ομάδας.

    Mπορεί να εκανε χαβαλέ στο γιουροκαπ φέτος αλλά πέρσι μέτρια πράγματα είδα γιουρολίγκα αλλά και στο πρωτάθλημα τουρκίας με ακριβή ομάδα έκτος είναι.

    και παιζει PO με efes που έχασε μέσα έξω.


      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Ο μπραρτζώκας ειναι ο καλυτερς προπονητης σε θεμα κοουτσαρισματος.
    Εχει θεμα με τη διαχειριση παιχτων, δεν ειναι τυχαιο που οσοι παιχτες εφυγαν ψιλο αφηναν μπηχτες .

    Το κυριοτερο ομως ειναι η ψυχολογια του οταν ήταν εδώ και έφυγε γιατι δεν άντεχε την πιεση. Γενικως και απο το πέρασμα του στη Μπαρτσελόνα δεν το εχει με ομάδες

    με πολλούς οπαδούς και πίεση απο τυπο για αυτο και φαινεται να δουλευει καλύτερα σε 2ο τιερ ρωσικες. Για μενα επρεπε να περασει την ΤΣΣΚ.

    Τον θεωρώ τακτικά τον καλύτερο προπονητή που θα μπορούσαμε να πάρουμε αλλά θα θέλει σιγουρα ένα καλό ball handler οπως είχε τον Λο σε εμας , το Malcom και τον Ryce.
    Επίσης με μπαρτζοκα χωρις ριμ προτεκτορ μονο με ΜακΛιν ξέχασε τον. Βλέπω Μιλουτινοφ τριτο ψηλο.

    Ο μπαρτζώκας για να δουλεψει σιγουρα θα θέλει δυο παιχτες οποτε μιλάμε για αυξηση στο μπατζετ 2-3εκ συνολο.
    Αμα έρθει χωρις να παρει παιχτες θα εχουμε τα ιδια και χειροτερα με φετος.


    Ο Γιασισεκιβιτσιους η καλύτερη περιπτωση συνολικα. Τακτικα και σε θεμα ψυχολογιας εδειξε πολυ καλα δειγματα και ξερει να διαλεγει αμερικανους καλους.
    Εχει κινητρο ψυχολογια, εμπνέει παιχτες ξερει πολύ μπασκετ, αλλα πιστεύω οτι αν θελει να φυγει θα παρει προτάσεις πολυ καλύτερες και καλύτερο περιβαλλον για αυτον να δουλεψει.
    Αν φυγει ο Ιτουδης ειναι το #1 πιστευω για ΤΣΣΚ. Εχει και δεσιμο με βαζελο θα του κανει καλη προταση και ο DPG. Δυσκολο πολύ.


    Ο Μελιτζάνας μου φαινεται σενάριο επιστημονικής φαντασιας. Μονο απο νευρα και εκδικηση για DPG Mπορεί να εκανε τετοια κινηση αλλα ειναι τοσα χρονια τρομερος κιλερ επαγγελματιας

    δεν το πιστευω με τιποτα. Απο τη στιγμή που εφυγε απο Βαζελο λογο μειωσης μπατζετ θεωρω οτι πανδυσκολα μπορει αν τον πεισει καποιος να ερθει λιμανι.

    Σα θεαμα αν και τον θεωρω Ποπβιτς του ευρωπαικου μπασκετ εγω δεν τον πολυ θελω , δεν μου αρεσον οι ομαδες του απο Σπανουλη και μετά.
    Εχει και καλη σχεση με παναθηναικο δεν νομιζω να θελει να τη χαλασει τοσο πολυ οταν θα μπορουσε να παει σε αλλη ομαδα και να ειναι πιο ανετος.




    Το οτι ειναι ολοι καλυτεροι οverall απο το Σφαιροπουλο, Συμφωνω μαζι σου.
    Το oτι μπορουν να παρουν καλυτερα αποτελεσματα υπο αυτες τις συνθηκες με αυτον τον Ολυμπιακο ειναι ομως μεγάλη συζητηση.
    Και παροτι δεν μου αρεσει οπως ειναι τωρα δεν μου αρεσει να μηδενιζω και δεν θελω να αρχισω συζητησεις για τον διωξουμε ακομα.





    Θες να σου πω και αλλους προπονητεες που θεωρω εγω καλες εναλλακτικες?
    1. Ο Κολετ της SIG (στρασμπουργκ) και της εθνικης γαλίας.

    Πολυ ωραιο μπασκετάκι πολλα χρόνια.

    2. Πεδρο Μαρτινεθ της Λαμποραλ. Τακτικα αψογος η λαμποραλ παιζει μπασκεταρα με ροστερ κοντα στο δικο μας.


    Και παλι ομως εχω την ιδια φοβία. Κανεναν δεν θα επερνα με κλειστα ματια στη θεση του Σφαιροπουλου.
    Ο ολυμπιακος ειναι δυσκολο καραβι.

    Οτιδηποτε εκτος κατακτησης γιουρολιγκας και ελληνικο πρωταθλημα θεωρειται αποτυχια.
    Καλοκαιριαζει σιγα σιγα, οι κουβερτες φευγουν τα σεντονια ερχονται. Οποτε συμφωνω σχεδον με ολο το ποστ σου.


    Αυτο που δεν καταλαβαινω (οχι απο εσενα, υπαρχει παντου αυτη η ταση) ειναι πως γινεται να ειμαστε τοσο σιγουροι πως ο γιασκεβιτσιους ειναι το "next big thing" προπονητικα. Οκ εκανε πολυ καλη δουλεια στην ζαλγκιρις, αλλα ακομα δεν εχει δειξει τιποτα τρομερο.

  26. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (20-05-18), differance (19-05-18), flessanto (20-05-18)

  27. #298
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.557
    Thanks
    10.337
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.995 φορές σε 5.328 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Τον Ολυμπιακό τον γνώρισα από τα πέντε μου, κάπου 36 χρόνια πριν.Και τους οπαδούς του. Αυτή την κατάρα...
    Μιλάμε για το φάιναλ φορ της ευρωλίγκας και χτυπιόμαστε που δεν είμαστε, λες και παίζαν τοπικό πειραιά και δε μας κάλεσαν.
    Είχαμε ατυχίες, γαμήθηκε το πλάνο, τέλος. Αλλά ο γκάμπρο εκεί... να χτυπιέται που δεν πήγε σε ένα θεσμό που ο ζελεδένιος πχ έχει 6 χρόνια να πάει, η Μπάρτσα με το υπερδιπλάσιο μπατζέτι, εφαγε νταπίπα...
    Ο γκάμπρο λοιπόν, όταν θα κατακτήσει 10 στη σειρά, θα γκρινιάξει που θα χάσει το 11ο. Τι; Οχι; Και στη μπάλα αυτό ακτιβώς δεν έκανε;
    Ο μέσος οπαδός του Ολυμπιακού, πλέον πέρα από τα αιώνια κόμπλεξ που έχει ως οπαδός, έχει και μιαν αλαζονεία που δε βοηθάει καθόλου.
    Αποκαθηλώσαμε μέσα σε 24ωρα την ομάδα που μας χάρησε απίστευτες συγκινήσεις, ακόμα και φέτος. Προέδρους, προπονητές, παίκτες, ιατρους... όλους. Γιατί ο γκάμπρο ξέρει.
    Εχω συμβιβαστεί με αυτό το δεδομένο. Με ενοχλεί όλο και λιγότερο. Ανίατη περίπτωση, τι σκας.
    ΟΚ, το βρηκαμε ρε Τυπε. Οι γαυροι εχουν αλαζονεια, οχι οι Αγγελοπουλοι. Οι γαυροι φταινει, ποτέ ο Σφαιροπουλος η υπερπροπονηταρα αμα λαχει να ουμε.

    Δεν ηταν καθολου αποτυχια που δεν πηγαμε σε "εντος εδρας" φαϊναλφορι φετος επειδη μας απεκλεισε η τιτανομεγιστη Ζαλγκιρις. Οι γαυροι φταινε λεμε.

    Οτι θα χασουμε το πρωταθλημα με κατω τα χερια (για εκει το βλεπω το πραγμα και μακαρι να πεσω εξω 100%) θα ειναι κι αυτο ευθυνη των γαυρων.

    Απο το 2012, σεζον της αναγεννησης του μπασκετικου θρυλου, εχουμε παρει 2 πρωταθληματα κι εχουμε χασει 3 (ίσως 4 με το φετινο). Εχουμε χασει ΟΛΑ (!!!!!!!) τα κυπελλα, ακομη κι απο το αεκακι. Και φετος που ονειρευομασταν φ4 στο Βελιγραδι μας πεταξε εξω η Ζαλγκιρα.
    Προφανως τιποτε απο ολα αυτα δεν ειναι αποτυχια. Για αυτη την ομαδα υπαρχουν μονο υπερβασεις. Οταν η υπερβαση δεν ερχεται, φταινε μονο οι γαυροι!!!!!


    Ξαναλεω: Το τμημα του Ολυμπιακου που μας εχει χαρισει τις μεγαλυτερες συγκινησεις αλλά και το πιο χαϊδεμενο τμημα στην ιστορια. Σε καθε αποτυχια, "δεν πειραζει", "του χρονου παλι" και "δε βαριεσαι".

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    Eddiedimitris (19-05-18), flessanto (20-05-18)

  29. #299
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.878
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.843 φορές σε 7.472 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Κατά τη γνώμη μου, για τα φετινά χάλια της ομάδας, φταίει ο Ντιούντ.

  30. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (20-05-18), The Dude (19-05-18)

  31. #300
    Το avatar του χρήστη Cypress
    Εγγραφή
    01-03-2017

    Μηνύματα
    417
    Thanks
    133
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 269 φορές σε 178 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Turkish Airlines EuroLeague 2017-18

    Διάβασα τις 2 τελευταίες σελίδες που είχα αφήσει αδιάβαστες...
    Μπορώ να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με τον τύπο (τον κολλητό του Ουόλτερ και του Ντόνι). Το έχουμε ψιλοξεφτυλίσει το θέμα. Ακυρώνουμε πολλά από αυτά που έχει προσφέρει η ομάδα και με εμφατικό τρόπο. Γιατί αν το καλοσκεφτούμε, είναι ακυρωτικά και απαξιωτικά κάποια σχόλια. Συμπεριλαμβανομένου και των δικών μου, κυρίως των εν θερμώ, μετά από κάποια αστεία ήττα ή κάποιο αστείο κοουτσάρισμα ή κάποιον αστείο τραυματισμό ή κτλ.
    Κρίνουμε έναν Σφαιρόπουλο που είχε κυριολεκτικά μια διαβολοχρονιά στο θέμα των τραυματισμών. Επανερχόταν ένας, έβγαινε off κάποιος άλλος. Είχε παίχτες που έπαιζαν με ενέσεις και κάποιους άλλους που έπαιζαν και παίζουν τραυματίες. Στο κομμάτι της διαχείρησης νομίζω έφτασε στο peak. Δεν διαφωνώ, έχει κάνει αρκετά λάθη φέτος, τα οποία μπορούν να χαρακτηριστούν και ερασιτεχνικά. Μερικές φορές χάνει τον παίχτη, την μπάλα και το γήπεδο μαζί. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό ή από που.

    Όσο για τους προπονητές...
    Ο Σάρας από την αρχή της φετινής χρονιάς έδειξε τις ικανότητές του. Εξάλλου, ακόμα και ως παίχτης ήταν μισός προπονητής αν θυμάστε. Φυσικό επακόλουθο ήταν να έχει προπονητική κατεύθυνση. Ψιλοαντιγράφει τον μελιτζάνα, δεν λέω... Αλλά, το αποτέλεσμα είναι πολύ θετικό. Προσωπικά μου αρέσει που δεν χάνει φάση στον αγώνα. Δεν αφήνει τίποτα να του ξεφύγει. Πιέζει παίχτες, πιέζει διαιτητές (απαιτώντας σεβασμό ...είναι και λίγο κλάψας, οκ), πιέζει καταστάσεις. Όλα αυτά έχουν θετική αύρα προς τους παίχτες, ότι έχουν έναν ηγέτη και οδηγό, ως 6ο παίχτη. Π.χ. τον έχω δει πάρα πολλές φορές να φωνάζει για mismatch.
    Ο μελιτζάνας τάπωσε τον Ιτούδη στην άμυνα με τον έναν γκάρντ με Κάλινιτς-Μέλλι-Ντατόμε-Βέσελι. Ψηλή 4άδα με μακριά χέρια που οδηγούσε την Ζαλγκίρις σε αργές επιθέσεις. Προσαρμόζει καλά την ομάδα του και κάνει εξαιρετική δουλειά στην προετοιμασία.
    Ο Λάσο είναι ένας καλός προπονητής με αψεγάδιαστη διαχείρηση. Βλέπεις Ρούντι στον πάγκο και γκρίνια μηδέν. Έχει "αναγκάσει" όλους τους παίχτες να αποδεχτούν τον ρόλο τους. Κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό. Σε μας, Ρόμπερτς, Στρέλνιεκς, Τιλί, ακόμα και ο Μάντζαρης δεν ξέρουν/ήξεραν φέτος τον ρόλο τους στην ομάδα.
    Ο Ιτούδης είναι ντεμέκ Ομπράντοβιτς. Αυτό. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

  32. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Cypress για αυτό το μήνυμα:

    sabar77 (19-05-18), The Dude (19-05-18)

Σελίδα 15 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 5111213141516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας