Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 20 από 56

Θέμα: Kodi Streams

  1. #1
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    kodi Kodi Streams

    Πριν ξεκινήσετε να διαβάζετε, φτιάξτε έναν καφέ γιατί θα πάρει ώρα.

    Σκοπός του οδηγού είναι να βοηθήσει να στηθεί το Kodi για streams κάθε είδους (αθλητικά, ταινίες, σειρές κτλ). Όποιος ασχολείται καθημερινά και ανακαλύπτει νέα Addons και links (πχ καλύτερης ποιότητας) παρακαλείται να τα αναφέρει για να ανανεώνουμε την λίστα.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Κατεβάζουμε το Kodi από εδώ: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] (Windows: Installer). Υπάρχει και ξεχωριστή εφαρμογή για Android και iOS (jailbroken) αν ψάξετε απ' τη συσκευή σας.

    Κάνουμε την εγκατάσταση που είναι ιδιαίτερα απλή και δεν εγκαθιστά τρίτα άχρηστα προγράμματα και τρέχουμε το Kodi.

    (ΠΡΟΣΟΧΗ! Το πρόγραμμα κλείνει απ' το εικονίδιο τερματισμού κάτω αριστερά και πατώντας Exit, τα υπόλοιπα έχουν επίδραση σε όλο το σύστημα (πχ το Power off system κάνει τερματισμό του υπολογιστή).



    (Για πλοήγηση στα menu επιλέγουμε με απλό κλικ για είσοδο και με το βελάκι που δείχνει προς τα πάνω ή τις τρεις τελείες πηγαίνουμε ένα βήμα πίσω, ενώ με το σπίτι κάτω δεξιά επιστρέφουμε στο εξωτερικό αρχικό menu.)



    Τα πρώτα που θα ρυθμίσουμε είναι οι διαστάσεις και η γλώσσα. Όσοι δεν θέλουν να έχουν το πρόγραμμα Full Screen, αλλά σε παράθυρο που θα καθορίζουν το μέγεθός του (θα βοηθήσει παράλληλα με τον οδηγό) πηγαίνουν από το menu SYSTEM → Settings → System → Video output → Display mode: Windowed.



    Όσοι θέλουν να αλλάξουν την γλώσσα σε Ελληνικά πηγαίνουν SYSTEM → Settings → Appearance → International → Language: Greek. Εγώ προτίμησα να την κρατήσω Αγγλικά γιατί μερικές λέξεις έχουν μεταφραστεί χωρίς να βγάζουν νόημα, όπως “Διεθνοποίηση” για την αλλαγή γλώσσας και δεν βγαίνει άκρη. Στα υπόλοιπα, το Character set να είναι οπωσδήποτε Greek (Windows). Οι προσωπικές μου ρυθμίσεις γι' αυτή την οθόνη είναι οι εξής:



    Πάμε τώρα στο ζουμί. Το Kodi από μόνο του δεν δείχνει τίποτα. Είναι το μέσο αναπαραγωγής και πρέπει να εγκαταστήσουμε πρόσθετα (Addons). Για να εγκαταστήσουμε ένα Addon θα πρέπει πρώτα να εισάγουμε το Repository (repo), τον σέρβερ, την σελίδα, την “αποθήκη”, πείτε το όπως θέλετε, όπου θα έχει πρόσβαση το πρόγραμμα για να βρει τα Addons που ζητάμε.

    Το πρώτο -και ίσως μοναδικό- repo που θα εισάγουμε είναι το Fusion. Πηγαίνουμε λοιπόν SYSTEM → File manager → διπλό κλικ στο Add source → πατάμε μέσα στο <None> το σβήνουμε και γράφουμε [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και πατάμε Done. Του δίνουμε το όνομα fusion και OK. Όπως θα δείτε στη λίστα μας προστέθηκε το fusion πλέον.



    Το πρώτο πρόσθετο που θα εγκαταστήσουμε απ' αυτό το repo είναι ένα Program Addon που ονομάζεται Addon Installer και είναι ένα πρόγραμμα που μας δίνει την δυνατότητα να βρίσκουμε πολύ εύκολα άλλα Addons και να τα εγκαθιστούμε, χωρίς να χρειάζεται να γνωρίζουμε τα repo που τα περιλαμβάνουν και να κάνουμε την διαδικασία συνεχώς “χειροκίνητα”. Επίσης ενημερώνει αυτόματα στις τελευταίες εκδόσεις τα Addons μας, κάτι πολύ σημαντικό, καθώς από μέρα σε μέρα αλλάζει η κατάσταση στο κατά πόσο λειτουργούν.

    Από το menu πηγαίνουμε SYSTEM → Settings → Add-ons → Install from zip file → fusion → start-here → και επιλέγουμε το plugin.program.addoninstaller-1.2.0.zip



    Σ' αυτό το σημείο φαίνεται σαν να κόλλησε το πρόγραμμα, αλλά όλα είναι μια χαρά. Απλά περιμένουμε να μας πει ότι το Addon εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε.



    Το Addon Installer θα το βρούμε από το menu PROGRAMS και στο Search μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση και εγκατάσταση οποιουδήποτε Addon θέλουμε. Αυτό που έμεινε πλέον είναι να αρχίσουμε να εγκαθιστούμε Video Addons, στο καθένα από τα οποία θα βρίσκουμε μικρές ή μεγάλες λίστες με streams καναλιών. Ας ξεκινήσω το παράδειγμα με την ελληνική τηλεόραση για τους Έλληνες του εξωτερικού.

    Το πρόσθετο που θα βάλουμε ονομάζεται Hellenic TV. Πηγαίνουμε λοιπόν από το menu PROGRAMS → Addon Installer και στο 1ο κουτάκι της αναζήτησης γράφουμε Hellenic και πατάμε Done.



    Επιλέγουμε το πρόσθετο Hellenic TV:



    Μας βάζει στο αρχείο εγκατάστασης, το επιλέγουμε κι αυτό και κάνουμε την εγκατάσταση:



    Και περιμένουμε μέχρι να μας πει ότι το Addon εγκαταστάθηκε με επιτυχία.



    Πλέον έχουμε εγκαταστήσει το 1ο Video Addon και με την ίδια διαδικασία μπορούμε να βρούμε και να εγκαταστήσουμε και όλα τα υπόλοιπα που θα αναφερθούν παρακάτω. Τα πρόσθετα αυτά τα βρίσκουμε από το menu VIDEOS → Video add-ons. Για να αλλάξετε τον τρόπο προβολής από λίστα σε εικονίδια για παράδειγμα, ανοίγετε το πτυσσόμενο menu αριστερά και επιλέγετε στο View αυτό που σας αρέσει.



    Πάμε να κάνουμε μια δοκιμή με το Hellenic TV πριν ολοκληρωθεί ο οδηγός με την λίστα των Addons και των καναλιών που λειτουργούν από αυτά που έχω βρει. Αυτή η λίστα θα ανανεώνεται με την βοήθεια όλων σας από εδώ και πέρα.

    Αφού επιλέξουμε το πρόσθετο Hellenic TV λοιπόν, πηγαίνουμε στο Live TV και διαλέγουμε για παράδειγμα το MEGA και ξεκινά το stream. Αν μας βγάλει την εικόνα παραμορφωμένη για κάποιο λόγο, επιλέγουμε το 2ο εικονίδιο με την ταινία κάτω δεξιά:



    Και στο View mode βάζουμε Stretch 16:9, ενώ επιλέγουμε και το Set as default for all videos για να μην το κάνει ποτέ ξανά σε άλλο stream.



    Ολοκλήρωση βασικού οδηγού ρύθμισης Kodi

    - - - - - - - - - -

    Λίστα Addons (σε αρκετά Addons θα βρείτε και κανάλια για ντοκιμαντέρ, παιδικά, μουσικής κτλ απλά βάζω τις 2 κυριότερες κατηγορίες που ενδιαφέρουν)

    Αθλητικά
    Vdubt25 (– Live Sports --)
    UK Turk Playlists (Sports)
    Phoenix (Phoenix TV → Sports)
    F.U.B.A.R (IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ])
    SportsDevil (Live Sports/Sports TV)
    ZEUS VIDEO (ALL SPORT)
    bassleaks (χύμα links)
    cCloud TV (χύμα links)
    channel PEAR (χύμα links)

    Ταινίες/Σειρές
    1Channel
    Genesis
    Yify Movies HD
    Icefilms
    Navi-X


    Λίστα καναλιών (βάζω προς το παρόν όσα θυμάμαι και χωρίς διαδρομή για το που και σε ποιο Addon θα βρούμε το link. Ξεκινήστε να ποστάρετε ποια κανάλια θέλετε να προσθέσουμε και όσοι έχετε βρει κάποια πείτε διαδρομή για να την βάλω).

    Αθλητικά
    Skysports 1, 2, 3, 4, 5
    BT Sport 1, 2
    Canal+ Liga
    Bein Sport 1, 2, 3, 4, 5
    Skysport 1, 2 (GER)

    Τηλεόραση
    (Κενό προς το παρόν)

    ΟΥΦ τέλειωσα!

    Ακολουθούν σύντομοι οδηγοί για εύρεση και ενσωμάτωση υποτίτλων σε ταινίες και σειρές και περιγραφή του Program Addon iVue TV Guide.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panahs7 : 25-10-15 στις 06:06

  2. Οι ακόλουθοι 8 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    differance (05-11-15), Dr.Red (27-10-15), ΘΡΥΛΙΚΟΣ (07-11-15), lefaman72 (04-11-15), mankap (25-10-15), Red Sting (22-11-15), sabar77 (25-10-15), The Dude (26-10-15)

  3. #2
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Εύρεση και ενσωμάτωση υποτίτλων σε ταινίες και σειρές

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Κατ' αρχήν πρέπει να κάνουμε κάποιες ρυθμίσεις για τους υπότιτλους. Πηγαίνουμε SYSTEM → Settings → Video → Subtitles. Στο Preferred subtitle language επιλέγουμε το Greek. Το Size από προεπιλογή προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ μικρό, το κατάλληλο για μένα είναι 32. Αν δεν σας αρέσει αυτό το μέγεθος, έρχεστε και το αλλάζετε αναλόγως.

    Και πάλι το Character set το βάζουμε οπωσδήποτε Greek (Windows) για να μη μας βγάζει την κωδικοποίηση κινέζικα και τέλος στο Languages to download subtitles for βάζουμε Greek, αλλά απο-επιλέγουμε το English (πατώντας μία φορά πάνω του να μην είναι πορτοκαλί), εκτός αν θέλουμε να γίνεται αναζήτηση για υπότιτλους και στις 2 γλώσσες.



    Επιστρέφουμε στο αρχικό menu και πηγαίνουμε SYSTEM → Settings → Add-ons → Install from repository → All repositories → Subtitles → και κάνουμε εγκατάσταση του Subtitles.gr (σε αρκετά που δοκίμασα βρήκε υπότιτλους, καλού κακού πάντως βάλτε ως εναλλακτική και το OpenSubtitles.org).



    (Αν δεν το βρίσκετε και έχω ξεχάσει ότι χρειάζεται να προσθέσουμε repo, πηγαίνετε Install from zip file → fusion → xbmc-repos → english → και κάντε εγκατάσταση το repository.lambda-1.1.0.zip)

    Πάμε τώρα VIDEOS → Video add-ons και θα επιλέξω το πρόσθετο 1Channel για δοκιμή. Μπαίνω TV Shows → Most Popular → The Walking Dead → Season 1 → διαλέγω το 1x1 → και επιλέγω μία από τις πολλές τοποθεσίες που έχουν το αρχείο. Μόλις ξεκινήσει το stream πατάμε το 1ο εικονίδιο κάτω δεξιά και Download.



    Επιλέγουμε από το πτυσσόμενο menu δεξιά σε ποια σελίδα θέλουμε να ψάξει και στη συνέχεια διαλέγουμε τον υπότιτλο (μερικές φορές ίσως χρειαστεί να επιλέξουμε μερικούς ακόμη, μέχρι να βρούμε ποιοι είναι κατάλληλα συγχρονισμένοι).



    Και αυτό ήταν!


  4. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (25-10-15), mankap (25-10-15), sabar77 (25-10-15), The Dude (26-10-15)

  5. #3
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Πρόσθετο iVue TV Guide

    Αυτό το Video Addon δεν το βρίσκει το Addon Installer, συνεπώς θα πρέπει να το περάσουμε "χειροκίνητα". Πρόκειται για ένα πρόσθετο που μας βγάζει όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα των καναλιών, ενώ έχουμε και την επιλογή να συνδέσουμε κάθε κανάλι με το αντίστοιχο stream και κάνοντας περιήγηση στο πρόγραμμα να ανοίγουμε απευθείας μέσα από το Addon το κανάλι.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Πηγαίνουμε λοιπόν SYSTEM → File manager → διπλό κλικ στο Add source → και προσθέτουμε το repo [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] με όνομα tecbox. Στη συνέχεια πάμε SYSTEM → Settings → Add-ons → Install from zip file → tecbox → και κάνουμε εγκατάσταση το xbmc.repo.tecboxtvguide-1.0.2.zip. Τέλος, πηγαίνουμε Install from repository → iVue TV Guide Add-on → Program add-ons → και κάνουμε εγκατάσταση τα iVue TV Guide και Tecbox Ivue Wizard.

    Για να βρούμε το πρόσθετο, πηγαίνουμε PROGRAMS → iVue TV Guide. Περιμένουμε να ενημερωθεί:



    Και πλέον έχουμε στο πιάτο όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα των καναλιών. Αν πατήσω μέσα στο πρόγραμμα ενός καναλιού, ανοίγει ένα παράθυρο δεξιά όπου μας δίνει την δυνατότητα να ορίσουμε απευθείας stream για το κανάλι. Επιλέγουμε Choose stream:



    Στο παράδειγμά μου έχω βάλει το Video Addon FilmOn.TV που ξέρω ότι έχει το BBC. Μπορούμε να βρούμε εμείς ψάχνοντας στα Addons ένα link, να κάνουμε δεξί κλικ πάνω του και να το βάλουμε στα αγαπημένα (Favourites), ενώ ένας 3ος τρόπος είναι από λίστες .strm με το οποίο δεν έχω εξοικειωθεί ακόμη.

    Επιλέγω λοιπόν Addons, βρίσκω το BBC One στo FilmOn.TV, πατάω Preview να επιβεβαιώσω ότι παίζει και κάνω Save.



    Έτσι την επόμενη φορά που θα πατήσω μέσα στο πρόγραμμα του BBC One θα μου ανοίξει απευθείας το κανάλι. Αν μετανιώσουμε ή βρούμε καλύτερης ποιότητας stream του καναλιού, πατάμε δεξί κλικ αυτή τη φορά μέσα στο πρόγραμμα και επιλέγουμε Remove Stream, έτσι ώστε να μας αφήσει να το ρυθμίσουμε από την αρχή.



    Για να βγούμε από το πρόγραμμα πατάμε το Χ πάνω δεξιά, ενώ με τα βελάκια πάνω-κάτω αλλάζουμε καρτέλα με κανάλια και με τα δεξιά-αριστερά προχωράμε μπρος-πίσω στο τηλεοπτικό πρόγραμμα.



    Αν για κάποιο λόγο μας κολλήσει το Addon και δεν κάνει ενημέρωση, μπορούμε να το κάνουμε επαναφορά πηγαίνοντας PROGRAMS → Tecbox Ivue Wizard → IVUE TOOLS → RESET IVUE TV GUIDE DATABASE.

    Καλό κάψιμο!!

  6. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (25-10-15), mankap (25-10-15), sabar77 (25-10-15), The Dude (26-10-15), voskos_7 (28-10-15)

  7. #4
    Το avatar του χρήστη mankap
    Εγγραφή
    26-01-2007

    Μηνύματα
    2.287
    Thanks
    885
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 990 φορές σε 669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Αξιος!

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (25-10-15)

  9. #5
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Εισαι τιτανας Παναη,τρομερη δουλεια!
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (25-10-15)

  11. #6
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Ενημέρωση καναλιών (Αν κάποιος έχει βρει καλύτερα links ή από άλλα ενδιαφέροντα κανάλια, να τα μοιραστεί πλίζ )

    Αθλητικά
    Sky Sports 1 (HD) Addon: channel PEAR → All Channels → Sky Sports 1
    Sky Sports 2 (SD) Addon: SportsDevil → Sports TV → All Sport → Sky Sports 2
    Sky Sports 3 (SD) Addon: SportsDevil → Sports TV → All Sport → Sky Sports 3
    Sky Sports F1 (SD) Addon: SportsDevil → Sports TV → All Sport → Sky Sports F1

    BT Sport 1 (SD) Addon: SportsDevil → Sports TV → All Sport → BT Sport 1
    BT Sport 2 (SD) Addon: SportsDevil → Sports TV → All Sport → BT Sport 2

    Liga BBVA (HD) Addon: cCould TV → LIGA BBVA

    Bein Sport 1 (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → BeIN Sports 1 FR
    Bein Sport 2 (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → BeIN Sports 2 FR
    Bein Sport 3 (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → BeIN Sports 3 FR

    FOX Sports 1 (SD) Addon: bassleaks → FOX SPORTS
    FOX Sports 2 (SD) Addon: bassleaks → FOX 2 SPORTS

    Super Tennis (HD) Addon: UK Turk Playlists → Sports → Super Tennis HD (Shows all Tournaments)
    NFL Network (HD) Addon: UK Turk Playlists → Sports → NFL Network HD
    NBC Golf (HD) Addon: UK Turk Playlists → Sports → NBC Golf 720 HD
    Poker Central (SD) Addon: UK Turk Playlists → Sports → Poker Central

    Real Madrid TV (SD) Addon: UK Turk Playlists → Sports → Real Madrid TV
    Barca TV (SD) Addon: bassleaks → BARCELONIA TV
    Chelsea TV (HD) Addon: bassleaks → CHELSEA TV
    Liverpool TV (HD) Addon: bassleaks → LIVERPOOL TV
    Manchester City TV (HD) Addon: bassleaks → MAN CITY TV

    TV Διάφορα
    Greek TV (SD) Addon: Hellenic TV → TV
    BBC One (SD) Addon: FilmOn.TV → UK LIVE TV → BBC One (14)
    CNN (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → CNN
    HBO (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → HBO
    HBO Comedy (SD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → HBO Comedy
    Animal Planet (HD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → Animal Planet HD
    Travel (HD) Addon: F.U.B.A.R → IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] → Travel HD
    Discovery Channel (HD) Addon: cCould TV → Discovery Channel
    Nasa TV (HD) Addon: cCould TV → Nasa TV
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panahs7 : 26-10-15 στις 19:38

  12. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (26-10-15), lefaman72 (04-11-15), The Dude (26-10-15)

  13. #7
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Τύπε μάτριξ, εκεί βρίσκουμε και για τα συνδρόμια; Ποτε Και Νοβέλα;
    There is a Dude in town

  14. #8
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε μάτριξ, εκεί βρίσκουμε και για τα συνδρόμια; Ποτε Και Νοβέλα;
    Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πηγή που να streamάρει ΟΤΕ ή NOVA. I'm working on it. Στο SopCast/AceStream έχω δώσει 2 νέα links για AceStream που λένε ότι δείχνουν ΟΤΕ TV HD 1/2, δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω πάντως.

  15. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (27-10-15), Rena (27-10-15), The Dude (27-10-15)

  16. #9
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.495
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.723 φορές σε 3.476 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πηγή που να streamάρει ΟΤΕ ή NOVA. I'm working on it. Στο SopCast/AceStream έχω δώσει 2 νέα links για AceStream που λένε ότι δείχνουν ΟΤΕ TV HD 1/2, δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω πάντως.
    Tα τσέκαρα εγώ τα ΟΤΕ ΤV στο αcestream και δεν παίζουν. Δεν ξέρω αν θα παίξουν στο μέλλον.

  17. #10
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Ούτε εμένα παίζουν τα links.

    Πάνο, το Kodi το έχω στο iPad κι έχω ψαχτεί εδώ και μήνες για repo που να δείχνει Nova, αλλά τζίφος. Πλέον δεν το χρησιμοποιώ, αφού με τα links που βρίσκουμε για AceStream κάνω καλύτερα τη δουλειά μου. Θυμάμαι πέρυσι μας έδειχνε κανένα σέρβικο και παίρναμε λίγο μάτι τον θρύλο. Φέτος τίποτα...
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (27-10-15)

  19. #11
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εμένα παίζουν τα links.

    Πάνο, το Kodi το έχω στο iPad κι έχω ψαχτεί εδώ και μήνες για repo που να δείχνει Nova, αλλά τζίφος. Πλέον δεν το χρησιμοποιώ, αφού με τα links που βρίσκουμε για AceStream κάνω καλύτερα τη δουλειά μου. Θυμάμαι πέρυσι μας έδειχνε κανένα σέρβικο και παίρναμε λίγο μάτι τον θρύλο. Φέτος τίποτα...
    Δεν πειράζει τώρα που μας κλείσανε το Popcorn Time και κλείνουν και τα sites σιγά-σιγά, είναι must για ταινίες και σειρές. Είδα χτες μια σειρά σε HD στο Genesis. Μαλακία μου που δεν είχα ασχοληθεί τόσο καιρό. Για μεταδόσεις από NOVA μάλλον πρέπει να αποδεχτείτε ότι μόνο τα απλά flash θα βρίσκετε, έχει επικεντρωθεί σε αυτό και κάνει ότι μπορεί για να προστατευτεί.

  20. #12
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πειράζει τώρα που μας κλείσανε το Popcorn Time και κλείνουν και τα sites σιγά-σιγά, είναι must για ταινίες και σειρές. Είδα χτες μια σειρά σε HD στο Genesis. Μαλακία μου που δεν είχα ασχοληθεί τόσο καιρό. Για μεταδόσεις από NOVA μάλλον πρέπει να αποδεχτείτε ότι μόνο τα απλά flash θα βρίσκετε, έχει επικεντρωθεί σε αυτό και κάνει ότι μπορεί για να προστατευτεί.
    Σειρές προτιμώ να κατεβάζω αν και εχω δει στο Kodi μερικές. Οσο για την Super League αν μας έδειχνε κανενα κανάλι της προκοπής στο εξωτερικό τοτε δεν θα είχαμε πρόβλημα. Κανει τις προσπάθειες της η Νόβα, αλλα αν υπήρχε ενδιαφέρον για το πρωτάθλημα μας, τοτε απο κάπου θα το βλέπαμε.
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  21. #13
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σειρές προτιμώ να κατεβάζω αν και εχω δει στο Kodi μερικές. Οσο για την Super League αν μας έδειχνε κανενα κανάλι της προκοπής στο εξωτερικό τοτε δεν θα είχαμε πρόβλημα. Κανει τις προσπάθειες της η Νόβα, αλλα αν υπήρχε ενδιαφέρον για το πρωτάθλημα μας, τοτε απο κάπου θα το βλέπαμε.
    Για ποιον λόγο προτιμάς να περιμένεις να κατέβουν οι σειρές και μετά να τις βλέπεις, όταν μπορείς να τις δεις σε 1 λεπτό; Εκτός αν κρατάς αρχείο.

  22. #14
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Και γω τις κατεβαζω τις σειρες για να τις βλεπω στην τιβι ξαπλα αλλα πανηγυριζω που υπαρχει αυτο και τεσταρω πιλότους.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  23. #15
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sabar77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω τις κατεβαζω τις σειρες για να τις βλεπω στην τιβι ξαπλα αλλα πανηγυριζω που υπαρχει αυτο και τεσταρω πιλότους.
    Το έβαλα το Kodi και στο τάμπλετ μου που μπαίνει με HDMI στην TV. Είδα χτες βράδυ ταινία σε 1080p που αν την κατέβαζα θα έπρεπε να περιμένω 2 ώρες extra. Γίνεται και με Media Player να το streamάρεις απ' το pc αν συγχρονίσεις το Kodi. Γενικώς επιλογές υπάρχουν, δεν βλέπω τον λόγο να τις κατεβάζω πλέον.

  24. #16
    Το avatar του χρήστη det
    Εγγραφή
    21-11-2008

    Μηνύματα
    1.411
    Thanks
    123
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 723 φορές σε 387 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Κι εγώ το χρησιμοποιώ τα τελευταία 3 χρόνια. Όντως είναι πολύ καλό για σειρές/ταινίες.
    Για αθλητικά όμως δεν λέει και τόσο, αφού οι μεταδόσεις δεν είναι και πολύ σταθερές ενώ τα addons πολύ συχνά αλλάζουν ή σταματούν να λειτουργούν με αποτέλεσμα να είσαι συνέχεια στο ψάξιμο για να βρεις νέα που λειτουργούν. Πάντως ένα πολύ καλό που χρησιμοποιούσα και δεν αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το navi-x. Σ' αυτό μπαίνουν διάφοροι χρήστες και βάζουν μέσα πακέτα με κανάλια (skysports, beinsport κλπ) τα οποία συνήθως λειτουργούν.
    Πάντως για nova μην έχετε και πολλές ελπίδες, όχι μόνο στο kodi αλλά και γενικότερα σαν ελεύθερο stream. Απ' ότι ξέρω η nova το ψάχνει πάρα πολύ και όταν εντοπίσει να streamάρεται το σήμα της, εντοπίζει τον χρήστη που το διαμοιράζει και του διακόπτει την συνδρομή την ίδια στιγμή. Ο μόνος τρόπος να δεις nova είναι να συνδεθείς με κάποιον (παράνομο) συνδρομητικό server.

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    takaros7 (12-05-17)

  26. #17
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.062
    Thanks
    18.427
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.586 φορές σε 18.854 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από det Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ένα πολύ καλό που χρησιμοποιούσα και δεν αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το navi-x. Σ' αυτό μπαίνουν διάφοροι χρήστες και βάζουν μέσα πακέτα με κανάλια (skysports, beinsport κλπ) τα οποία συνήθως λειτουργούν.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίστα Addons (σε αρκετά Addons θα βρείτε και κανάλια για ντοκιμαντέρ, παιδικά, μουσικής κτλ απλά βάζω τις 2 κυριότερες κατηγορίες που ενδιαφέρουν)

    Αθλητικά
    Vdubt25 (– Live Sports --)
    UK Turk Playlists (Sports)
    Phoenix (Phoenix TV → Sports)
    F.U.B.A.R (IPTV → [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ])
    SportsDevil (Live Sports/Sports TV)
    ZEUS VIDEO (ALL SPORT)
    bassleaks (χύμα links)
    cCloud TV (χύμα links)
    channel PEAR (χύμα links)

    Ταινίες/Σειρές
    1Channel
    Genesis
    Yify Movies HD
    Icefilms
    Navi-X
    Απλά το είχα βάλει για ταινίες γιατί αυτά βρήκα κυρίως μέσα.

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    takaros7 (12-05-17)

  28. #18
    Το avatar του χρήστη det
    Εγγραφή
    21-11-2008

    Μηνύματα
    1.411
    Thanks
    123
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 723 φορές σε 387 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Α οκ δεν το είδα. Μέχρι πριν 1 χρόνο έβρισκες και αρκετά αθλητικά εκεί αλλά δεν ξέρω τώρα τι γίνεται.
    Για ταινίες δεν το χρησιμοποιώ αφού δεν μπαίνουν υπότιτλοι (ή εγώ δεν βρήκα πως μπαίνουν)

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (28-10-15)

  30. #19
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Ζουπανάκο, θέλει η γυναίκα μου να πιάσει παιδί και βαριέμαι την διαδικασία: Είσαι;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  31. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    dimace (04-11-15), panahs7 (04-11-15)

  32. #20
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Kodi Streams

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζουπανάκο, θέλει η γυναίκα μου να πιάσει παιδί και βαριέμαι την διαδικασία: Είσαι;;;
    Θα σε γ....ω!*...

















































    *γρονθοκοπήσω...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας