Σελίδα 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 2345678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 120 από 197

Θέμα: Patric Young

  1. #101
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.496
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω έτσι διαβάζω. Ισως ο apache που είναι γιατρός να μας πει έναν μέσο όρο τέτοιων τραυματισμών...
    Το θέμα είναι ότι αν γίνει καλά σήμερα, μετά θέλει κάποιο χρόνο να επανέλθει λόγω της μη αθλητικής ζωής τόσο μηνών
    Γι' αυτο και πιστευω ειναι σημαντικο να μη λειψει 9 μηνες, ουτε καν 8. Η σεζον ειναι χαμενη αλλα νομιζω οτι καλο θα ειναι να εχει επανελθει στις προπονησεις, εστω και σιγα-σιγα, γυρω στον Μαϊο. Για να βγαλει τον Αυγουστο την προετοιμασια χωρις κανενα προβλημα και να ειναι ετοιμος απο Οκτωβρη.

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (13-11-15), pirateeeeeee (13-11-15)

  3. #102
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω έτσι διαβάζω. Ισως ο apache που είναι γιατρός να μας πει έναν μέσο όρο τέτοιων τραυματισμών...
    Το θέμα είναι ότι αν γίνει καλά σήμερα, μετά θέλει κάποιο χρόνο να επανέλθει λόγω της μη αθλητικής ζωής τόσο μηνών
    Δεν είμαι ορθοπεδικός, αλλά πάντοτε στη χειρουργική παίζει ρόλο το τι ακριβώς θα βρεις μέσα στο χειρουργείο αλλά και η διαφορετική ικανότητα επούλωσης ιστών και ανάρρωσης που έχει κάθε ανθρώπινος οργανισμός. Μετράει και η ικανότητα του χειρουργού και του φυσιοθεραπευτή, φυσικά, όπως και η θέληση και το ψυχολογικό/πνευματικό υπόβαθρο του αθλητή. Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο, δηλαδή, για να υπολογίσουμε με σιγουριά.

    Υποθέτω πως το 6 μήνες που γράφεται στις εφημερίδες είναι ο συνηθισμένος χρόνος αποκατάστασης και επανένταξης σε κανονικούς ρυθμούς προπόνησης, σε αυτού του είδους τους τραυματισμούς. Κάτι σαν μέσος όρος δηλαδή, χωρίς να αποκλείεται η αποκατάσταση λίγο νωρίτερα ή λίγο αργότερα.

    Όποιος είπε το "ελπίζουμε για το καλύτερο, προετοιμαζόμαστε για το χειρότερο" ήταν σοφός άνθρωπος τελικά.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  4. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (13-11-15), pirateeeeeee (13-11-15), The Dude (13-11-15)

  5. #103
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Μπαίνει να παίξει μετά απ' το ελεύθερο που έδωσε ο μεγαλύτερος μαλάκας γιατρός που έχει υπάρξει σε επαγγελματικό σύλλογο, κι ο παικταράς βγάζει τέτοια άμυνα, με κομμένο χιαστό.

    [YOUTUBE]6BWUnyWyJMs[/YOUTUBE]

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (14-11-15)

  7. #104
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Ελπιζω αυτος ο γιατρος αυριο να ειναι παρελθον


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  8. #105
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ


  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    Apache (14-11-15), Red&White-Nick-7 (14-11-15)

  10. #106
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Πώς στον πέοντα γίνεται να βγήκε έξω και να τον άφησαν να ξαναμπεί??? Γνωρίζω ότι πολλές φορές ο αθλητής δεν καταλαβαίνει τον τραυματισμό του, αλλά εδώ δεν μιλάμε για ποδόσφαιρο που μπορεί να την πάθεις και να συνεχίσεις επειδή δεν το κατάλαβες. Στο μπάσκετ βγαίνεις κατευθείαν έξω και σε βλέπει ένας γαμογιατρός και αποφασίζει αυτός. Τι να πω ρε φούστη μου, ήμαρτον.....

    Περαστικά παικταρά!!
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  11. #107
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Μα κ στον αβρααμ οι γιατροι ειχαν πει να συνεχισει....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (15-11-15)

  13. #108
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.496
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.723 φορές σε 3.476 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Και στο μπάσκετ μπορεί να γίνει. Έχω ένα φίλο μπασκετμπολίστα που παίζει σε μικρότερη κατηγορία, και κάπως έτσι του γαμήθηκε η καριέρα όταν ήταν 19 χρονών είχε πάθει χιαστό και έπαιζε κανονικά, δεν πόναγε επειδή ήταν ζεστός και ξαφνικά λέει είδε το γόνατό του να γίνεται σα το κεφάλι του απ' το πρήξιμο.

  14. #109
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    ¶ολπό ιατρική δε σκαμπάζω μία αλλά... πως διάπλο θα καταλάβει ένας γιΤρός ότι κοπηκε χιαστός όταν ρωτάει τον σκούρο και του λέει οκ; Μόνο με μαγνητική μπορεί να φανεί αυτό...
    There is a Dude in town

  15. #110
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¶ολπό ιατρική δε σκαμπάζω μία αλλά... πως διάπλο θα καταλάβει ένας γιΤρός ότι κοπηκε χιαστός όταν ρωτάει τον σκούρο και του λέει οκ; Μόνο με μαγνητική μπορεί να φανεί αυτό...
    Κάνουν τις απαραίτητες κινήσεις στο πόδι τύπε. Αν είναι κομμένος ο χιαστός φαίνεται. Βέβαια όσο πιο γυμνασμένος είναι ο αθλητής, τόσο πιο δύσκολα φαίνεται. Ίσως στην περίπτωση του Γιανγκ να μη φάνηκε, μιας και μιλάμε για τρομερά γυμνασμένο παιδί. Πάντως αποκλείεται να ήταν ολική ρήξη πριν μπει στο παρκε. Με ολική ρήξη δεν κουνιέται καθόλου το πόδι.

  16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Du3lisT για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-11-15), The Dude (14-11-15)

  17. #111
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αισιόδοξος ο Γιανγκ!

    Δεν το βάζει κάτω ο Πάτρικ Γιανγκ, παρά το σοβαρό τραυματισμό του που θα τον οδηγήσει στην πόρτα του χειρουργείου και θα τον κρατήσει εκτός παρκέ για τους επόμενους έξι μήνες.

    Ο Αμερικανός σέντερ του Ολυμπιακού υπέστη ρήξη χιαστού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Εφές Αναντόλου στο «Αμπντί Ιπεκτσί», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της πρώτης φάσης της Ευρωλίγκας, αλλά ο ο ίδιος παραμένει δυνατός και αισιόδοξος για το μέλλον. Εξάλλου, όπως χαρακτηριστικά έγραψε και στον προσωπικό λογαριασμό του στο Twitter: «Εμπιστεύομαι απόλυτα το Θεό. Θα γίνω καλύτερος άνθρωπος, παίκτης και συμπαίκτης μέσα από αυτή τη διαδικασία».

    Patric Young ✔ @PatricYoung4
    I trust God completely. I will only become a better man, player, and teammate through this process thank you ... [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εννοείται. ¶μα εμπιστευτείς τους γιατρούς, την έκατσες. Περαστικά σου παιχταρά!
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (26-11-15), The Dude (14-11-15)

  19. #112
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¶ολπό ιατρική δε σκαμπάζω μία αλλά... πως διάπλο θα καταλάβει ένας γιΤρός ότι κοπηκε χιαστός όταν ρωτάει τον σκούρο και του λέει οκ; Μόνο με μαγνητική μπορεί να φανεί αυτό...
    Έχεις δίκιο. Εμένα μια φορά έσπασε η κλείδα μου στα 2 μετά από πτώση και ο γιατρός που με εξέτασε μου είπε ότι είναι "θλαστικό τραύμα".

    ¶μα είσαι κομπογιαννίτης...
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (14-11-15)

  21. #113
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Ολα αυτα που λεμε βεβαια ειναι ανουσια, το θεμα ειναι να μην την ειχε πατησει ο παιχτης μας, αλλα ας πω κι εγω τη μαλακια μου.

    Ειχε παθει ενας κολλητος μου ρηξη χιαστου οταν πηγαιναμε λυκειο ενω παιζαμε μπαλα. ενιωσε εναν πονο ομως συνεχισε να παιζει κανονικοτατα. Καταλαβε πως ειχε παθει ζημια μονο οταν σχολασαμε και πηγε να ανεβει τη σκαλα του λεωφοριου, εκει επεσε κατω.

    Δεν ειναι ολα ιδια βεβαια, καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη, απλα θυμαμαι πως οταν την ειχε πατησει και ο αβρααμ, ειχαν βγει γιατροι και ελεγαν πως στη ρηξη χιαστων ειναι πολυ δυσκολο να κανεις διαγνωση εκεινη τη στιγμη. Επισης υπαρχει αλλο περιστατικο με τον καραγκουνη να παιζει κανα μισαωρο ποδοσφαιρο ενω ειχε και αυτος ρηξη.

    Ισως να φταιει και ο γιατρος μας φυσικα, απλα εγω δεν μπορω να του ριξω το αναθεμα για μια ατυχη στιγμη.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-11-15)

  23. #114
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.496
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Ακομα δεν μπορω να το χωνεψω

  24. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (15-11-15), Du3lisT (15-11-15), Faithful (15-11-15), Gtakis (18-11-15)

  25. #115
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Ο Πάτρικ Γιανγκ αναχωρεί την Κυριακή για την ΗΠΑ με τη συνοδεία του γιατρού του Ολυμπιακού κ. Θεοφάνη Τσαβίση προκειμένου να υποβληθεί τη Δευτέρα σε επέμβαση από τον Dr. James R. Andrews για την αποκατάσταση του τραυματισμού του.
    Ο Αμερικανός θα επιστρέψει στην Ελλάδα μετά την επέμβαση όπου και θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα αποκατάστασης για να επιστρέψει υγιής στα παρκέ.

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-11-15)

  27. #116
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Πάτρικ Γιανγκ αναχωρεί την Κυριακή για την ΗΠΑ με τη συνοδεία του γιατρού του Ολυμπιακού κ. Θεοφάνη Τσαβίση προκειμένου να υποβληθεί τη Δευτέρα σε επέμβαση από τον Dr. James R. Andrews για την αποκατάσταση του τραυματισμού του.
    Ο Αμερικανός θα επιστρέψει στην Ελλάδα μετά την επέμβαση όπου και θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα αποκατάστασης για να επιστρέψει υγιής στα παρκέ.
    Αντιγράφω από wiki: "Andrews is well known for performing orthopedic surgery on high-profile athletes from a wide array of sports and was the subject of an ESPN.com article that praised his talents and listed some of his notable clients. One excerpt from the magazine stated that "[Andrews] is the alpha doc at the center of a sports-medicine network that extends well beyond doctors. Every athletic trainer, physical therapist, strength-and-conditioning coach in the land seems to have Andrews' cell phone number".

    Από ότι φαίνεται, ο Γιανγκ και ο Ολυμπιακός επέλεξαν να πάει ο αθλητής στα καλύτερα χέρια που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στις ΗΠΑ
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  28. #117
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Με το καλο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  29. #118
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Γιανγκ: «Επιστρέφω νωρίτερα από όσο νομίζετε»

    Ο Πάτρικ Γιανγκ ήταν ο μεγάλος άτυχος τη φετινή σεζόν, ωστόσο ο σοβαρός τραυματισμός που υπέστη δεν φαίνεται ικανός να… ρίξει το ηθικό του!


    Ο Αμερικανός σέντερ ανέβασε φωτογραφία στο instagram κι έγραψε πως: «Επιστρέφω νωρίτερα από όσο νομίζετε», με τους φίλους του Ολυμπιακού να χαμογελούν!

  30. #119
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ

    Α ρε γιγαντα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  31. #120
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.496
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Πατρικ Γιανγκ


Σελίδα 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 2345678910 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας